Jump to content
Το Σάββατο 25/1 στις 8μμ @ΛΕΦΙΚ (Ιερά Οδός 14) κόβουμε τη πίτα μας! Σας περιμένουμε όλους και όλες!
YOSHIMITSU

Ο ΑΡΚΑΣ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

Recommended Posts

Αλήθεια τον Κόκκορα και τον Ισοβίτη που είχαν πρωτοκυκλοφορήσει ασπρόμαυρα, εδώ τα δίνουν έγχρωμα; Επειδή στα επίτομα κυκλοφορούν πλέον τα άπαντα του Αρκά με φουλ χρώμα.

Edited by PhantomDuck
  • Like 6

Ναι έγχρωμα τα δίνουν όπως ΗΔΗ ανέφερα στο προηγούμενο μου μήνυμα... ειλικρινά δεν διαβάζετε όλα αυτά που γράφω, τσάμπα βαράω στο πληκτρολόγιο τόση ώρα ασυναρτησίες; :moutra:

• Like 13

Θα ήθελα να βγάλουν το "Μέτα την Καταστροφή" που σχετικά είναι από τα σπάνια. Δεν το βρίσκεις συχνά. Νομίζω. Είναι και το μέγεθός του λίγο μεγάλο, αλλά φαντάζομαι μπορούν να το τριμάρουν όπως έκαναν στα "οριζόντια" αλμπουμάκια. Δεν είναι τόσο εύπεπτο όσο τα άλλα.

Πάντως παρατηρώ ότι τα θέματά του είναι σχεδόν πάντα κοινωνικά και ποτέ πολιτικά. Ελάχιστες φορές σχολίασε πολιτικές καταστάσεις, και κείνο ξώφαλτσα.

• Like 13

Απο το link που έδωσε σε προηγούμενο μήνυμα του ο φίλος sandman

14/10 πούλησε 111.000

http://newpost.gr/post/160967/proto-to-thema-me-190000-fylla-/

Δεν βρίσκω την Κυριακή 07/10

Edited by Yoshimitsu
  • Like 6

Δεν εχω χασει ουτε ουτε ενα του Αρκα (απο το εθνος της Κυριακης...)! :beer5:

• Like 5

Παρ'όλου που έχω το επίτομο του Κόκκορα, το πήρα και αυτό (και σαφώς και θα το διαβάσω). :beer6:

• Like 6

παντως καλα τους ηρθε στο εθνος...

το κοβω να το συνεχιζουν για καιρο...

ουτως ή άλλως στην διαφήμιση της επομενης εβδομαδας δειχνει τρια που δεν εχουν ακομα κυκλοφορησει (εναν ισοβιτη, ενα ζωη μετα και το ξυπνας μεσα μου το ζωο...)

• Like 6

Επειδή προφανώς το αλμπουμάκι του Έθνους δεν αντιστοιχεί σε ένα μόνο άλμπουμ της κλασικής σειράς, μπορεί κάποιος που τα έχει όλα να μας πει τη μεταξύ τους αντιστοιχία;

:chicken2:

• Like 3

Ρε Yoshi! Πραγματικά απολαμβάνω να διαβάζω τα πόστς σου περισσότερο από το να παίρνω Αρκά!

:spidey_yeah_that:

• Like 5

Που να μπορούσα να σχεδιάσω κιόλας, θα τον είχα πατήσει κάτω τον Αρκά... θα ήμουν εγώ τώρα το κυριακάτικο επίτομο στο Έθνος. Τέλος πάντων, χαίρομαι που σου αρέσουν και νομίζω ότι θα ενθουσιαστείς να μάθεις ότι όταν με το καλό ολοκληρωθεί αυτή η σειρά του Έθνους Αρκάς, θα μαζευτούν όλα μαζί τα σχόλια μου και θα εκδοθούν σε ένα πολυτελές επίτομο για όλους εσάς που με λατρεύετε... :nek:

και

ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΧΡΩΜΟ

ναι, ναι εσένα το λέω PK, μην με ξαναρωτήσεις

• Like 10

Δεν εχω χασει ουτε ουτε ενα του Αρκα (απο το εθνος της Κυριακης...)! :beer5:

Το πρωτο που εδωσε ηταν χαμηλες πτησεις #1 ? Επειδη το χασα....

• Like 3

Συγχώρεσέ με μεγαλοδύναμε Yoshimitsu, απ' ό,τι φαίνεται όταν διάβαζα τα καλλίγραφα posts σου είχα τα μυαλά πάνω από τη μάσκα μου :angel::nek:

• Like 7

Το πρωτο που εδωσε ηταν χαμηλες πτησεις #1 ? Επειδη το χασα....

Ναι το Μπαμπά πετάω...

Edited by Yoshimitsu
  • Like 6

Πάντως παρατηρώ ότι τα θέματά του είναι σχεδόν πάντα κοινωνικά και ποτέ πολιτικά. Ελάχιστες φορές σχολίασε πολιτικές καταστάσεις, και κείνο ξώφαλτσα.

Γι αυτό ακριβώς τον θεωρώ πολύ ανώτερο από τους περισσότερους Έλληνες σκιτσογράφους. Το να επικεντρώνεσαι σε πολιτικά θέματα είναι η εύκολη λύση. Έχω βαρεθεί να ακούω-διαβάζω-βλέπω σάτιρα για την πολιτική πλέον. Ο Αρκάς έχει πολύ ψαγμένη θεματολογία, πέρα από απλά gags. Δεν είναι τυχαίο πως έχει σελίδες του από τις Χαμηλές Πτήσεις μέσα στο βιβλίο της Φιλοσοφίας Κατεύθυνσης Β' Λυκείου. xD

Btw, πριν λίγο καιρό πήρα από τα Public το Κορίτσια μας βιάζουν, και τώρα το έβγαλε το Έθνος έγχρωμο κι όλας. :(

• Like 7

Btw, πριν λίγο καιρό πήρα από τα Public το Κορίτσια μας βιάζουν, και τώρα το έβγαλε το Έθνος έγχρωμο κι όλας. :(

Δες το θετικά...!

Τώρα θα το έχεις και ασπρόμαυρο και έγχρωμο...! ;)

EDIT--> Επειδή δεν το πρόσεξα,ποιο θα είναι το επόμενο τομάκι του Αρκά,αυτή την Κυριακή...? :thinking:

Edited by Indian
  • Like 4

Δεν είδα την διαφήμιση στην εφημερίδα (ίσως να φταίει ότι όπως την πήρα την παράτησα στο τραπέζι αφού έβγαλα από μέσα τον Αρκά).

Αλλά αν πάει με την αρχική σειρά - που μέχρι τώρα δείχνει να την τηρεί - το επόμενο τεύχος λογικά αναμένεται να είναι το:

Η Ζωή μετά: Δουλειά δεν είχε ο Διάβολος

Εκτός απροόπτου τα επόμενα που θα ακολουθήσουν είναι τα:

Ισοβίτης

Ξυπνάς μέσα μου το Ζώο

Μετά από αυτά ολοκληρώνεται η λίστα που έχει ήδη ανακοινωθεί και βλέπουμε τί θα γίνει στην συνέχεια (αν θα συνεχίσει με επιπλέον τομάκια ή αυτό ήταν).

Edited by Yoshimitsu
  • Like 9

Εγώ ξεφύλλησα την εφημερίδα αλλά δεν είδα διαφήμιση μέσα...!

Τώρα μπορεί και να μου ξέφυγε...!

• Like 5

Λοιπόν, επειδή το κοίταξα μόλις, το επόμενο τομάκι είναι όντως το "δουλειά δεν είχε ο διαβολος" και

ΠΡΟΣΟΧΗ

Κυκλοφορεί εκτάκτως το Σάββατο και όχι την Κυριακή, λόγω της εθνικής μας εορτής.

• Like 11

Κυκλοφορεί εκτάκτως το Σάββατο και όχι την Κυριακή, λόγω της εθνικής μας εορτής.

Σωστή παρατήρηση...! :best:

• Like 5

Το χα ξεχασει ότι βγαινει σήμερα, αντι για αυριο (που να θυμάμαι τις αργίες αμα πέφτουν κυριακές!)

και παω περίπτερο κι είχε μείνει μόνο ένα! Ευτυχώς, με περίμενε!

:P

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

• Like 13

Σατανικό...! Αντίχριστο...

Τυχαίο; Δε νομίζω! :angel:

• Like 8

Είχε εγκαίρως δοθεί η απαραίτητη προειδοποίηση.

Την επόμενη εβδομάδα ημέρα Κυριακή, θα βγει ο ισοβιτης - κακές παρέες αν θυμάμαι καλα.

• Like 9

μετα το κακες παρεες δεν εχει αλλο! ετσι δειχνει μεσα στην εφημεριδα!!!

• Like 5

Ελα Χριστε και μπουκωνε...που ακριβως ειδες οτι δεν θα εχει αλλο? Γιατι η δικη μου εφημεριδα δειχνει οτι μετα τον Ισοβιτη ακολουθει ο τομος Χαμηλες Πτησεις: Tιμα τον πατερα σου.

Edited by Gladstone
  • Like 7

Ακολουθεί ερώτηση άσχετη με Αρκά, σχετική με το Έθνος.

Στο ξυστό που έχει μέσα, το Βρείτε & Κερδίστε έχει κερδίσει κανένας τίποτα; Βρήκα ένα τυχερό κουπόνι αλλά γράφει ότι πρέπει να αγοράσεις ένα βιβλίο πρώτα. Μήπως είναι μούφα;

• Like 5

μετα το κακες παρεες δεν εχει αλλο! ετσι δειχνει μεσα στην εφημεριδα!!!

Ελα Χριστε και μπουκωνε...που ακριβως ειδες οτι δεν θα εχει αλλο? Γιατι η δικη μου εφημεριδα δειχνει οτι μετα τον Ισοβιτη ακολουθει ο τομος Χαμηλες Πτησεις: Tιμα τον πατερα σου.

Σε μένα η εφημερίδα έγραφε άλλον τίτλο αντί για Έθνος. :(:sad1:

(τελικά τι γράφει; :P Σκαν κανείς?)

• Like 2

Μετά τον Ισοβίτη, λογικά θα έχει το "Ξυπνάς μέσα μου το ζώο!..".

Μετά από αυτο, βλέπουμε αν θα συνεχίσει ή θα θεωρηθεί ότι ολοκληρώθηκε σαν προσφορά.

• Like 4

ναι οντος !! εγω μπερδευτικα και νομιζα πως το Tιμα τον πατερα σου το ειχε δωσει το εθνος πιο πριν!! Edited by sap92
  • Like 3

Το σκαναρα!!

post-25465-0-14993200-1351417491_thumb.jpg

• Like 6

Ακολουθεί ερώτηση άσχετη με Αρκά, σχετική με το Έθνος.

Στο ξυστό που έχει μέσα, το Βρείτε & Κερδίστε έχει κερδίσει κανένας τίποτα; Βρήκα ένα τυχερό κουπόνι αλλά γράφει ότι πρέπει να αγοράσεις ένα βιβλίο πρώτα. Μήπως είναι μούφα;

Μουφα είναι, μου το χει πει ο περιπτερας μου :)

• Like 6