Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση τίτλου ιστορίας


cd2998

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  18661
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   223
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τον τίτλο μιας ιστορίας που είχε δημοσιευθεί σ'ένα μεγάλο Μίκυ από τα παλιά νούμερα (από αυτά που είχαν τα strips στο κάτω μέρος της σελίδας), θυμάμαι ότι την είχα διαβάσει, αλλά δεν έχω πια το τεύχος, και θα ήθελα πολύ να το ξαναβρώ.Η ιστορία έχει πρωταγωνιστές τον Μίκυ, τον Γκούφυ, τον Ο'Χάρα, το μαύρο φάντασμα, τον Μαύρο Πητ, τον Οράτιο και την Μίννι, ίσως και η Κλάραμπελ.Υπάρχει μια μεγάλη αφίσα να απεικονίζει μία ωραία ηθοποιό και πίσω από αυτή βρίσκεται το κρυσφήγετο του Μαύρου Πητ και του Μαύρου Φαντάσματος, όπου στα μάτια της ηθοποιού που απεικονίζεται στην αφίσα έχουν ανοίξει τρύπες και φαίνονται να κουνιούνται.Νομίζω ότι στην ιστορία υπάρχει και ένα σπίτι στοιχειωμένο όπου κοιμάται ο Γκούφυ και υπάρχουν φαντάσματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Οι μεγαλοι Μικυ με τα στριπ απο κατω κυκλοφορησαν το 1985 και πριν.Τωρα οπως περιγραφεις την ιστορια δεν την θυμαμαι.Πιθανον να ειναι σε τευχος που δεν εχω η' να ειχε κυκλοφορησει νωριτερα.Κοιτα λιγο στο inducs τα τευχη απο το 1985 και πισω,και ισως την θυμηθεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλε cd 2998, παρόλο που οι πληροφορίες που παραθέτεις δεν είναι απόλυτα ακριβείς, μάλλον ανακάλυψα ποια ιστορία εννοείς. Επειδή έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή ελληνικών περιοδικών Disney (γύρω στα 4000 τεύχη από τα 4500 περίπου που έχουν κυκλοφορήσει) και ένα από πληρέστερα ιδιωτικά αρχεία ιστοριών Disney με πάνω από 11000 περιλήψεις που τις έχω βγάλει μόνος μου, το έβαλα πείσμα να βρω την ιστορία σου. Αρχικά έψαξα, σελίδα προς σελίδα, τα 46 τεύχη τού "Μεγάλο Μίκυ" (173 έως 218) που έχουν μπλε στριπ στο κάτω μέρος τών σελίδων τους και δεν την βρήκα. Στη συνέχεια έψαξα στο αρχείο μου με την "εύρεση" βάζοντας τη λέξη αφίσα και κατόπιν τα ονόματα των χαρακτήρων που αναφέρεις ότι εμφανίζονται στην ιστορία, αλλά δεν εύρισκα τίποτε. Τέλος σκέφθηκα (λάθος μου που δεν το είχα κάνει νωρίτερα) να βάλω τη λέξη στον πληθυντικό, δηλαδή "αφίσες" και βρήκα την ιστορία "Αφίσες που ζωντανεύουν" η οποία κατά 99% είναι αυτή που ψάχνεις. Στην ιστορία λοιπόν αυτή, ο Μαύρος Πητ και η συμμορία του διαθέτουν τηλεοπτικό σταθμό κρυμμένο πίσω από γιγαντοαφίσα όμορφης ηθοποιού και τον χρησιμοποιούν για να "ζωντανεύουν" αφίσες της ηθοποιού και άλλες, που τις έχουν στήσει σε διάφορα σημεία μιας περιοχής, με σκοπό να τρομοκρατήσουν τους κατοίκους της και να τους αναγκάσουν να τους πουλήσουν τα σπίτια τους για ένα κομμάτι ψωμί. Τελικά ο Μίκυ και ο Γκούφυ τους ξεσκεπάζουν και ο Μαύρος Πητ και οι συνεργοί του καταλήγουν στη φυλακή.

 

Τώρα γιατί μπερδεύτηκα: Πρώτον γιατί η ιστορία δεν έχει δημοσιευθεί σε "Μεγάλο Μίκυ" και μάλιστα από τα Νο 173-218, αλλά στο τεύχος Νο 73 του περιοδικού "Κλασικά" που κυκλοφόρησε την ίδια περίπου εποχή και δεύτερον γιατί δεν εμφανίζεται σ' αυτήν το Μαύρο Φάντασμα κι έτσι όταν έβαζα στην εύρεση τού αρχείου μου το όνομά του δεν μού έβγαινε αυτή ιστορία. Επίσης δεν εμφανίζεται ο Οράτιος. Εμφανίζονται μόνο ο Μίκυ, ο Γκούφυ, η Μίννι, η Κλάραμπελ ο Ο' Χάρα και ο Χειροπαίδαρος.

 

Επειδή όμως το "Κλασικά" Νο 73 κυκλοφόρησε το 1984 και θα είναι κάπως δύσκολο να το βρεις, σε ενημερώνω ότι η ιστορία έχει ξαναδημοσιευθεί, με τίτλο "Διαφημιστικές Αφίσες", στο "Κλασικά" Νο 205 που κυκλοφόρησε το 2007, οπότε ίσως το βρεις πιο εύκολα. Σημειώνω ότι η ίδια ιστορία πρωτοδημοσιεύθηκε στο Μίκυ Μάους Νο 463, το οποίο κυκλοφόρησε το 1975.

Κλείνοντας, παραθέτω το σχετικό λινκ τού Inducks http://coa.inducks.o...p?c=I+TL++811-C στο οποίο θα βρεις κάποια ακόμη στοιχεία για την ιστορία αυτήν.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Χμμ...πρεπει να λες την ιστορια Διαφημιστικες Αφισες που δημοσιευτηκε στα ΚΛΑΣΙΚΑ τον Οκτωβριο-Νοεμβριο του 2007 τευχος 205 που αρχιζουν να ζωντανευουν οι αφισες της λιμνουπολης και οι Λιμνουπολιτες τρομοκρατουνται...Μπορει να το ειπε και ο Τρυφων απο πανω (δεν το διαβασα για αυτο) αλλα τελοσπαντων παρε και μια δευτερη απαντηση ετσι να εχεις :dog:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18661
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   223
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν, σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!!

 

 

Paola, η ιδέα σου υπήρξε μεγάλη βοήθεια για μένα, γιατί ψάχνοντας, όπως είπες στα παλιότερα (πριν το 1985) μεγάλα μίκυ στο inducks, ανακάλυψα ότι, έχω ενώσει -υποσυνείδητα- δυο ιστορίες στο μυαλό μου :) :)

 

Φίλοι tryfev, και Alejandro Foyn, θέλω να σας ευχαριστήσω, πάρα-πάρα πολύ!!!!

Γιατί, όπως πολύ καλά κατάλαβε ο tryfev, είχα πράγματι μπερδευτεί!

Είχα "ενώσει" σαν ανάμνηση εικόνες από δυο διαφορετικές ιστορίες, αυτήν, που μου ανακαλύψατε εσείς :respect:(και είναι, σίγουρα, αυτή καθώς η περιγραφή της μου την θύμισε αμέσως) και "το σπίτι του μυστηρίου", ιστορία που είχε δημοσιευθεί στο Μεγάλο Μίκυ#198 (Φεβρ.1984), στην οποία εμφανίζεται και ο Οράτιος Χαλινάρης (αλλά όχι ο Μαύρος Πητ, ούτε το Μαύρο Φάντασμα), ιστορία σε που βρήκα ψάχνοντας στις καταχωρίσεις του inducks..

Τώρα το μόνο που μένει είναι να ξαναβρώ τα τεύχη!! :blob3:

Σας ευχαριστώ και πάλι, όλους, για τον χρόνο που αφιερώσατε και τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18661
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   223
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε cd 2998, παρόλο που οι πληροφορίες που παραθέτεις δεν είναι απόλυτα ακριβείς, μάλλον ανακάλυψα ποια ιστορία εννοείς. Επειδή έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή ελληνικών περιοδικών Disney (γύρω στα 4000 τεύχη από τα 4500 περίπου που έχουν κυκλοφορήσει) και ένα από πληρέστερα ιδιωτικά αρχεία ιστοριών Disney με πάνω από 11000 περιλήψεις που τις έχω βγάλει μόνος μου, το έβαλα πείσμα να βρω την ιστορία σου. Αρχικά έψαξα, σελίδα προς σελίδα, τα 46 τεύχη τού "Μεγάλο Μίκυ" (173 έως 218) που έχουν μπλε στριπ στο κάτω μέρος τών σελίδων τους και δεν την βρήκα. Στη συνέχεια έψαξα στο αρχείο μου με την "εύρεση" βάζοντας τη λέξη αφίσα και κατόπιν τα ονόματα των χαρακτήρων που αναφέρεις ότι εμφανίζονται στην ιστορία, αλλά δεν εύρισκα τίποτε. Τέλος σκέφθηκα (λάθος μου που δεν το είχα κάνει νωρίτερα) να βάλω τη λέξη στον πληθυντικό, δηλαδή "αφίσες" και βρήκα την ιστορία "Αφίσες που ζωντανεύουν" η οποία κατά 99% είναι αυτή που ψάχνεις. Στην ιστορία λοιπόν αυτή, ο Μαύρος Πητ και η συμμορία του διαθέτουν τηλεοπτικό σταθμό κρυμμένο πίσω από γιγαντοαφίσα όμορφης ηθοποιού και τον χρησιμοποιούν για να "ζωντανεύουν" αφίσες της ηθοποιού και άλλες, που τις έχουν στήσει σε διάφορα σημεία μιας περιοχής, με σκοπό να τρομοκρατήσουν τους κατοίκους της και να τους αναγκάσουν να τους πουλήσουν τα σπίτια τους για ένα κομμάτι ψωμί. Τελικά ο Μίκυ και ο Γκούφυ τους ξεσκεπάζουν και ο Μαύρος Πητ και οι συνεργοί του καταλήγουν στη φυλακή.

 

Τώρα γιατί μπερδεύτηκα: Πρώτον γιατί η ιστορία δεν έχει δημοσιευθεί σε "Μεγάλο Μίκυ" και μάλιστα από τα Νο 173-218, αλλά στο τεύχος Νο 73 του περιοδικού "Κλασικά" που κυκλοφόρησε την ίδια περίπου εποχή και δεύτερον γιατί δεν εμφανίζεται σ' αυτήν το Μαύρο Φάντασμα κι έτσι όταν έβαζα στην εύρεση τού αρχείου μου το όνομά του δεν μού έβγαινε αυτή ιστορία. Επίσης δεν εμφανίζεται ο Οράτιος. Εμφανίζονται μόνο ο Μίκυ, ο Γκούφυ, η Μίννι, η Κλάραμπελ ο Ο' Χάρα και ο Χειροπαίδαρος.

 

Επειδή όμως το "Κλασικά" Νο 73 κυκλοφόρησε το 1984 και θα είναι κάπως δύσκολο να το βρεις, σε ενημερώνω ότι η ιστορία έχει ξαναδημοσιευθεί, με τίτλο "Διαφημιστικές Αφίσες", στο "Κλασικά" Νο 205 που κυκλοφόρησε το 2007, οπότε ίσως το βρεις πιο εύκολα. Σημειώνω ότι η ίδια ιστορία πρωτοδημοσιεύθηκε στο Μίκυ Μάους Νο 463, το οποίο κυκλοφόρησε το 1975.

Κλείνοντας, παραθέτω το σχετικό λινκ τού Inducks http://coa.inducks.o...p?c=I+TL++811-C στο οποίο θα βρεις κάποια ακόμη στοιχεία για την ιστορία αυτήν.

 

Καλά.... φίλε tryfev, απλά Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Είχα "ενώσει" σαν ανάμνηση εικόνες από δυο διαφορετικές ιστορίες, αυτήν, που μου ανακαλύψατε εσείς :respect:(και είναι, σίγουρα, αυτή καθώς η περιγραφή της μου την θύμισε αμέσως) και "το σπίτι του μυστηρίου", ιστορία που είχε δημοσιευθεί στο Μεγάλο Μίκυ#198 (Φεβρ.1984), στην οποία εμφανίζεται και ο Οράτιος Χαλινάρης (αλλά όχι ο Μαύρος Πητ, ούτε το Μαύρο Φάντασμα), ιστορία σε που βρήκα ψάχνοντας στις καταχωρίσεις του inducks..

Τώρα το μόνο που μένει είναι να ξαναβρώ τα τεύχη!! :blob3:

Σας ευχαριστώ και πάλι, όλους, για τον χρόνο που αφιερώσατε και τις απαντήσεις σας!

 

Στο ψάξιμο που έκανα στα τεύχη του "Μεγάλο Μίκυ" σταμάτησα στο "Σπίτι τού Μυστηρίου" και μάλιστα σχεδόν το ξαναδιάβασα, αλλά η περιγραφή που έδωσες δεν κολλούσε.

Πρόκειται για μια "μεγάλη" ιστορία, που ο ανεπανάληπτος Floyd Gottfredson σχεδίασε σε συνεργασία με τον Paul Murry και άλλους σχεδιαστές. Κατέχει την 182η θέση σε σύνολο 23647 ιστοριών στη βαθμολογία που έχουν δώσει οι χρήστες τού Inducks και διακρίνεται για την εξαιρετική πλοκή και της, για τη θαυμάσια σκιαγράφηση και την ασυνήθιστη σκληρότητα τών ηρώων της αλλά και την βιαιότητα τών εξελίξεων, χαρακτηριστικό στοιχείο της οποίας είναι ότι η ηρωίδα Ντρουσίλα, που είναι 90 ετών και μοιάζει με 18χρονο κορίτσι, καίγεται μέσα στο σπίτι τού Μαξ, θείου τού Μίκυ, ενώ είναι γνωστό ότι ο θάνατος, και μάλιστα με τέτοιο τρόπο, είναι ταμπού για τις ιστορίες Disney.

΄Οσο για τον γερο-Φλόυντ, όπως έχω κατ' επανάληψη αναφέρει, τον θεωρώ τον κορυφαίο σχεδιαστή ιστοριών Disney. Είναι για το Σύμπαν τού Μίκυ ό,τι ο Barks για το σύμπαν των παπιών. Απλά είναι σχεδόν άγνωστος -εξ αιτίας τών επιλογών των εκδοτών- στη χώρα μας και για χάρη του, ενώ είμαι αποκλειστικά συλλέκτης Disney Comics στα Ελληνικά, αγοράζω, κατ' εξαίρεση, τα άπαντά του στα Αγγλικά.

Είναι χαρακτηριστικά τα λόγια που λέει γι' αυτόν ο Παπιάνθρωπος:: "Το στριπ με τον Μίκυ που έκανε ο Φλόυντ επηρέασε το σχέδιό μου περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Κοιτάξτε τα παπιά μου και όλους τους άλλους ήρωες. Προσπαθούσα να μιμηθώ τη δουλειά τού Φλόυντ. Είναι ξεκάθαρο για μένα και ελπίζω να είναι ξεκάθαρο και για τους άλλους" (βλ. και καταχώρισή μου τής 7.7.2012 στο http://www.greekcomi...=0 ).

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το κουφο ειναι οτι την ιστορια αυτη με τις αφισες την εχω. :P Απεκτησα πριν κανα χρονο τα κλασικα 73.Οταν διαβασα το πρωτο ποστ του cd2998 την σκεφτηκα,αλλα οπως ειπε και ο Τρυφωνας,μπερδευτηκαμε λιγο με την περιγραφη και στο οτι ηταν σε Μεγαλο Μικυ,οτι υπηρχε το Μαυρο Φαντασμα, κτλΑφου ομως βρεθηκε ολα ενταξει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 years later...

  • Member ID:  694
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  471
  • Reputation:   2306
  • Achievement Points:  477
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλημερα ,θα ηθελα να ρωτησω αν θυμαται κανεις μια ιστορια disney δεκαετιας 80 με τον ντοναλντ κατα πασα πιθανοτητα να περναει μεσα απο ενα καθρεφτη και ο κοσμος που αντικρυζει να ειναι αναποδος,δηλαδη ο Γκαστονε ατυχος ,ο Σκρουτζ μαλλον φτωχος κτλ.

Μικυ μαους η Μεγαλο Μικυ μαλλον...εκτος αν ειμαι τελειως εξω και ειναι αλλο κομικ εντελως

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καλημερα ,θα ηθελα να ρωτησω αν θυμαται κανεις μια ιστορια disney δεκαετιας 80 με τον ντοναλντ κατα πασα πιθανοτητα να περναει μεσα απο ενα καθρεφτη και ο κοσμος που αντικρυζει να ειναι αναποδος,δηλαδη ο Γκαστονε ατυχος ,ο Σκρουτζ μαλλον φτωχος κτλ.

Μικυ μαους η Μεγαλο Μικυ μαλλον...εκτος αν ειμαι τελειως εξω και ειναι αλλο κομικ εντελως

 

Μα καλα ελεγα οτι κατι μου θυμιζει.... :D

 

Αντιγραφη του post απο το retromaniax οπου την ιστορια την εψαχνε μελος μας.... :)

 

Σε ένα άλλο τεύχος ο Κύρος έφτιαξε έναν μεγάλο καθρέφτη, για να συγεντρώνει τις ακτίνες του ηλίου κι αυτές να πέφτουν πάνω στο τηγάνι και ... να του τηγανίζουν τα αβγά του χωρίς να ξοδεύει ηλεκτρικό ρεύμα [tinysmile_aha_t.pngtinysmile_aha_t.pngtinysmile_aha_t.png] !!! Όμως ... αυτός ο καθρέφτης ήταν "πέρασμα" για τον "ανάποδο κόσμο" !!! Του μίλησε απ' τον καθρέφτη το "είδωλό του" [tinysmile_aha_t.pngtinysmile_aha_t.png] και στη συνέχεια ... ο Κύρος μπήκε μέσα στον καθρέφτη και το είδωλό του βγήκε από αυτόν [tinysmile_aha_t.pngtinysmile_aha_t.png]!!! Αποτέλεσμα : ο Κύρος οδηγήθηκε, μέσω του καθρέφτη, σε έναν κόσμο όπου ... συνέβαιναν τα ανάποδα : Ο Γκαστόνε ήταν ο αρχι-γκαντέμης και ο Ντόναλντ ο τυχερός ... Οι (μουργο)Λύκοι ήταν έντιμοι και καλοί και μάλιστα ο Σκρουτζ τους εμπιστευόταν τη μεταφορά των χρημάτων του κλπ κλπ ....

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  694
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  471
  • Reputation:   2306
  • Achievement Points:  477
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Lol και εγω τωρα θυμηθηκα απο που μπηκε η σπιθα και φουντωσε στο μυαλο μου.

Να βρουμε το τευχος τωρα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190100
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ο κόσμος από την ανάποδη/Ο ανάποδος κόσμος. σκιτσάκι Bottaro.

 

Μίκυ Μάους 447, 997, 1552, 1676

 

inducks :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  694
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  471
  • Reputation:   2306
  • Achievement Points:  477
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπαμ μπαμ ,αμεση εξυπηρετηση,σας μερσω.

Πρεπει να το χω to 997,τωρα να ψαξω να δω γιατι δεν το διαβασα τα τελευταια χρονια,πιθανον επειδη δεν ειναι πρωτη ιστορια στο ξεφυλλισμα να το περασα ντουκου. :D

Επεξεργασία από AARDVARK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ο κόσμος από την ανάποδη/Ο ανάποδος κόσμος. σκιτσάκι Bottaro.

 

Μίκυ Μάους 447, 997, 1552, 1676

 

inducks  :)

 

:cheers5:

 

Το 1552, το εχω.... :yahoo: ....θα μπει στην "must read list" με συνοπτικες... :D

 

MEGA :thanks:  Νικολα!!! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.