Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μακελειό με 12 νεκρούς σε πρεμιέρα του νέου Μπάτμαν στο Ντένβερ, δεκάδες τραυματίες


ftsgr

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11882
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ντένβερ, Κολοράντο

Ένοπλος μασκοφόρος άνοιξε πυρ σε κινηματογράφο στο Ντένβερ του Κολοράντο των ΗΠΑ κατά τη διάρκεια της πρώτης προβολής του νέου «Σκοτεινού Ιπποτή», σκοτώνοντας τουλάχιστον 12 άτομα. Υπό κράτηση ένας ύποπτος.

 

Η αστυνομία επιβεβαίωσε το περιστατικό, λέγοντας επίσης πως οι τραυματίες φτάνουν τους 50 -το νεότερο θύμα είναι ένα μόλις εξάχρονο παιδί. Νωρίτερα, η αστυνομία είχε ανακοινώσει πως οι νεκροί ήταν 14, αριθμό τον οποίο διθόρθωσε αργότερα στους 12 (δέκα βρέθηκαν νεκροί επί τόπου και δύο εξέπνευσαν στο νοσοκομείο.

 

Ένας ύποπτος έχει ήδη τεθεί υπό κράτηση και δεν υπάρχουν ενδείξεις για δεύτερο δράστη. Ο ύποπτος είναι περίπου 20 χρονών.

 

Η ταινία αναμενόταν με τεράστιο ενδιαφέρον και όσες αίθουσες την προέβαλαν ήταν κατάμεστες από κόσμο.

 

Το περιστατικό έγινε στους κινητογράφους Century, που βρίσκονται σε εμπορικό κέντρο στην περιοχή Ορόρα, κατά τη διάρκεια τη μεταμεσονύχτιας (τοπική ώρα) πρεμιέρας.

 

Σύμφωνα με τα τοπικά ΜΜΕ, ένοπλος που φορούσε αντισφυξιογόνα μάσκα άνοιξε πυρ στο κέντρο έξω από τις αίθουσες που γινόταν η προβολή, έχοντας ρίξει νωρίτερα κάποιου είδους καπνογόνο.

 

Αυτόπτες μάρτυρες ανέφεραν πως δεν κατάλαβαν αμέσως πως επρόκειτο για αληθινούς πυροβολισμούς, πιστεύοντας πως ο θόρυβος ακουγόταν από ταινία που παιζόταν σε διπλανή αίθουσα.

 

Το CNN, πλάνα του οποίου δείχνουν ισχυρή κινητοποίηση της αστυνομίας γύρω από το εμπορικό κέντρο, αναφέρει πως τα γύρω νοσοκομείο έχουν ειδοποιηθεί για να αντιμετωπίσουν «περιστατικό με πολλά θύματα».

 

Όπως ανακοίνωσε η αστυνομία, ο ύποπτος -του οποίου το όνομο δεν έδωσε στη δημοσιότητα- εντοπίστηκε κοντά στον κινηματογράφο. Στο αυτοκίνητό του βρέθηκε επιπλέον οπλισμός, ενώ ο ίδιος υποστήριξε στους αστυνομικούς πως υπάρχουν εκρηκτικά στο σπίτι του.

 

Τα κίνητρα του δράστη δεν είναι ακόμη γνωστά. Το FBI ανέφερε πάντως πως μέχρι στιγμής δεν έχουν προκύψει ενδείξεις πως υπάρχει οποιαδήποτε σύνδεση με δίκτυα τρομοκρατίας.

 

http://news.in.gr/world/article/?aid=1231205921
http://www.cbsnews.com/8301-201_162-57476379/mass-shooting-at-batman-screening-in-aurora-colo.-at-least-12-dead-dozens-more-wounded/

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η συγκεκριμένη γειτονιά δεν είναι και πολύ σόι. Πήρα κολλητό μου που διαβάζει κόμικ, μένει στο Denver και γιόρταζε σήμερα και όταν του σχολίασα το συμβάν (αφού άνετα θα μπορούσε να πάει να δει τη ταινία) η αντίδρασή του ήταν ότι είναι κ*λογειτονιά εκείθε και δεν πρόκειται να πήγαινε ούτως ή άλλως εκεί.

 

Το σπίτι του υπόπτου λέει ότι είναι γεμάτο παγίδες και θα τους πάρει καμπόσες ώρες προκειμένου να τις απενεργοποιήσουν και να μπούνε μέσα.

 

μυστήριος κόσμος.

 

(δεν ξέρω αν η Planetary θα έλεγε και εδώ "let's keep it strange" :) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νάτος:

 

post-556-0-49750200-1342814947_thumb.jpg

 

Υποψήφιος για διδακτορικό στο Κολοράντο πάνω στις νευροεπιστήμες, θεωρείται ιδιοφυία, λευκό ποινικό μητρώο με εξαίρεση μια κλήση για υπερβολική ταχύτητα.

 

What the...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Φωτογραφία του δράστη και αναλυτικές πληροφορίες

 

1342811660.jpg&w=200

 

 

Όχι έτσι ρε γ@μώτο... Κρίμα... :sad1:

 

edit. ουπς, δεν είδα το από πάνω ποστ του Ορέστη :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

To 9gag.com ανάρτησε μια λεζάντα στην σελίδα του η οποία είναι ορατή όλη την ώρα και δεν ''εξαφανίζετε'' αν πας σε κάποιο ποστ.

 

 

 

The Colorado ‘Dark Knight’ shooting is a devastating tragedy, and our thoughts and prayers go out to the victims and their families. When we initially heard the rumor that one of our users may have been involved, we did an immediate and thorough search of the site and found absolutely zero evidence that any of the alleged posts ever appeared on 9GAG. Any reports otherwise are completely untrue and we ask your help in putting this incredibly insensitive hoax to rest. Our hearts go out to the victims and their families and, as the investigation continues, we will certainly help in any way we can.

 

Επεξεργασία από Θλιμμενος Μπουφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

Αυτό εδώ νομίζω ότι έρχεται και κολλάει με τη νεότερη (10-20 ετών) κομιξογραφία στα επίπεδα (α) ότι ο κακός είναι μια αναγκαία δημιουργία, απόκυμα της ύπαρξης του καλού (όχι από το βλέμμα του σεναριογράφου αλλά ως κάτι εσωτερικό του ίδιου του εκάστοτε κομιξο-σύμπαντος) (δεν μου έρχονται αυτή τη στιγμή τα συγκεκριμένα Batman (ή άλλοι τίτλοι) όπου προκύπτει πως ο κακός υπάρχει λόγω του καλού. Μου έρχεται όμως η ταινία Άφθαρτος του Συάλαμαν) και (β) ότι η κουλτούρα του κόμικ, διαχέεται στην πραγματικότητα (αληθινή και κομικίστικη) (αυτό το είδαμε και σε διάφορα κόμικ όπου συνηθισμένοι άνθρωποι φοράνε στολή και το παίζουν ήρωες (λχ Kick-Ass) αλλά και σε διάφορες καλτ ιστορίες από Ρωσίες και άλλα μέρη όπου μασκαρεμένοι το παίζουν vigilante/προστάτες).

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12800
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  33
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  36
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Θα πρέπει να διάβαζε κόμιξ με υπερ ήρωες κ θα έγινε το μυαλό του σάλτσα.... confuse.gif

ποτέ δεν διάβασα τέτοιου είδους κόμιξ DC πως τα λέτε εσείς,με υπερηρωες κ φορμάτους γιατί εκτός του ότι δεν είναι του γούστου μου πιστεύω ότι σε κάνουν να έχεις αλοπρόσαλλες συμπεριφορές κ είσαι γενικά γιούχου..hypno.gif

προτιμώ ένα κόμιξ όπως μίκυ μάους κ ποπάυ ή αστερίξ κ οβελίξ να γελάσει λίγο το μουτράκι μου ή ένα κόμιξ πχ περιπέτεια μπλεκ που κάποιοι πολέμησαν για κάποια ιδανικά,έστω κ αν αυτοί είναι φανταστικοί ήρωες παρά να διαβάσω κάτι που θα έχω εφιάλτες κ μπορεί κ να το παίζω υπερήρωας κ να κάνω μια βδομάδα να γελάσω πραγματικά.. moutra2.gif

Από ταινείες έχω δει το superman 1, ένα batman παλιό, το iron man 2 κ ένα από αυτά που έχει ένας μεγαλά μεταλικά νύχια κ πετάνε από τα χέρια πάγο κ από τον κόλο φωτιές(δεν θυμάμαι πως λέγεται)....

Αν εξερέσεις το superman, που ήταν νομίζω το πρώτο με υπερηρωα, που μου άρεσε μόνο κ μόνο επειδή ήταν κάτι διαφορετικό για τότε τα υπόλειπα είναι μετασυγχορήσεως μια μεγάλη μα...κια!!! Κάποιοι έχουν βγάλει τριςεκατομμύρια κ μάλιστα να στε σίγουροι ότι χέρονται κ με κανένα μακελιό γιατί η διαφίμηση είναι τεράστια.

Θα προτιμούσα να δω κανένα the day after tommorow να παρω κα κανα σωστό μνμ κ να με κάνει ποιο σωστά σκεφτόμενοthinking.gif κ κάτι ποιο κοντά στην πραγματικότητα παρά να δώσω λεφτά σε κάτι που θα με κάνει ρομπότ...thor.gif

Αλήθεια εσείς θα προτιμούσατε τα παιδιά σας να διάβαζουν κανα μίκυ μάους η ποπάυ ή να διαβάζει τέτοιες αηδίες;

Στις απόκριες θα τα ντύνατε μίκυ κ ντόναλτ ή ιρον μαν κ μπάτμαν;; με ποια στολή θα γελούσατε πραγματικά;;;

κ μην παραξενευτείτε αν τώρα είχαμε gun2.gif

 

κ την άνοιξη που βγαίνει το iron man 3(το έμαθα χθες στις ειδήσεις) έχουμε minigun.gif

Αυτή πάντα είναι η άποψη μου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ποτέ δεν διάβασα τέτοιου είδους κόμιξ DC πως τα λέτε εσείς,με υπερηρωες κ φορμάτους γιατί εκτός του ότι δεν είναι του γούστου μου πιστεύω ότι σε κάνουν να έχεις αλοπρόσαλλες συμπεριφορές κ είσαι γενικά γιούχου..hypno.gif

 

:lol:

 

Καλά... Κάτσε λίγο εδώ, διάβασε τα τόπικ για τα disney (ειδικά το τόπικ του Κόμιξ) και ξαναέλα να μου πεις ποιος ειναι πιο πυροβολημένος :lol:

 

Και ενόσω θα περιμένεις ρίξε μια ματιά στα Top10 του Alan Moore και Alias+Powers του Bendis (τα περισσότερο αστυνομικά από κόμικ με κολανοφόρους που μου έρχονται στο νου (όπου δεν χρειάζεται να έχεις διαβάσει και τίποτα άλλο κολανοφόρο για να γουστάρεις)).

 

Και ενίσχυσε την ελληνική αγορά αγοράζοντας το Μια καρδιά για τον Λεοντόκαρδο του Κυριαζή, το Mars του Σταμπουλή και φυσικά φυσικά το θεϊκό "Μπάτμαν αυτή η αδερφή 2" του Χριστούλια :) (όσο λιγότερο υπερηρωικά γίνεται :) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26439
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

προτιμώ ένα κόμιξ όπως μίκυ μάους κ ποπάυ ή αστερίξ κ οβελίξ να γελάσει λίγο το μουτράκι μου

 

Να σε δω αν στην πρεμιέρα του νέου Αστερίξ μπουκάρει κανένας "Οβελίξ" και αρχίζει να πλακώνει τον κόσμο με μενίρ :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

άσχετο

 

μόνο σε μένα συμβαίνει σε όλα τα ποστ του johnf να διαβάζω συνέχεια το Εικόνα σε καταχώρηση;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

και σε μένα, αλλά νόμιζα ότι ημουν η μόνη! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Χθες που πήγα να αγοράσω κόμικς, καθώς πλήρωνα, ήταν από πίσω μου ένας τύπος που περίμενε για να πληρώσει την εφημερίδα του. Έτσι όπως είχα μπροστά μπροστά το Batman με ρώτησε, πετάγοντας ένα γελάκι, αν είχα σχέση με το συμβάν.

 

:bash::boom::confuse::praff::down::hit:

 

Για έναν περίεργο λόγο, αν εξαιρέσουμε το μέγεθος του fail που ξεστόμισε, ήθελα να πάρω από δίπλα ένα μεγάλο τόμο που είχε και να του το ρίξω στο κεφάλι. Και να τον κάνω να φάει την εφημερίδα του. Απλώς απάντησα "Όχι.".

 

άσχετο

 

μόνο σε μένα συμβαίνει σε όλα τα ποστ του johnf να διαβάζω συνέχεια το Εικόνα σε καταχώρηση;

 

Συμβαίνει και σε μένα.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Για έναν περίεργο λόγο, αν εξαιρέσουμε το μέγεθος του fail που ξεστόμισε, ήθελα να πάρω από δίπλα ένα μεγάλο τόμο που είχε και να του το ρίξω στο κεφάλι. Και να τον κάνω να φάει την εφημερίδα του. Απλώς απάντησα "Όχι.".

 

και αυτο επιβαιβεώνει αυτα που έγραψε ο johnf, όσοι διαβάζετε αυτα τα μπαρμπαδέλια έχετε ψυχολογικά προβήματα

 

 

:giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

και αυτο επιβαιβεώνει αυτα που έγραψε ο johnf, όσοι διαβάζετε αυτα τα μπαρμπαδέλια έχετε ψυχολογικά προβήματα

 

 

:giati:

 

Αφού διαβάζω πιο πολλά υπερηρωικά. Στην προκειμένη περίπτωση είμαστε στο ίδιο στρατόπεδο. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Για έναν περίεργο λόγο, αν εξαιρέσουμε το μέγεθος του fail που ξεστόμισε, ήθελα να πάρω από δίπλα ένα μεγάλο τόμο που είχε και να του το ρίξω στο κεφάλι. Και να τον κάνω να φάει την εφημερίδα του. Απλώς απάντησα "Όχι.".

 

Έπρεπε να πεις "ακόμη δε με πιάσατε;"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12800
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  33
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  36
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

κ σε μένα το βγάζει όταν πάω να ξανακοιτάξω(δεν βγαίνουν οι εικόνες) αλλά όταν κάνω ανανέωση τις δίχνει κανονικά.

όσο για τα παραπάνω λεγόμενά μου θέλω να ολοκληρώσω λέγοντας για να μη παρεξηγηθούμε κι'ολας δεν βάζω αυτά τα κόμιξ-ταινίες στην κατηγορία μπαρμπαδέλια όπως νομίζετε.. πιστεύω είναι τέχνη κ για να τα γράψει κάποιος χρειάζετε φαντασία. να διαβάζεις όμως κ να τα βλέπεις γουστάρωντας αλλά όχι να νομίζεις ότι ο ίδιος μπορείς να πυροβολάς με τα χέρια κ να πετάς.

δεν είπα ότι όλοι θα έχουν ψυχολογικά όμως υπάρχουν άτομα που είναι πολύ ευαίσθητα κ κλεισμένα στον εαυτό τους κ επιρρεάζονται πολύ απο τέτοιες ιστορίες.. Εδώ στην ελλάδα επειδή είμαστε ανοιχτοί άνθρωποι πιστεύω ότι δεν επιρρεαζόμαστε από τέτοιες ιστορίες. Στην Αμερική όμως που είναι άλλος τρόπος ζωής είναι αλλιώς τα πράγματα. Παράδειγμα βλέπεις ότι για μια ταινεία ο αμερικάνος για την πρώτη προβολή θα είναι 3 μέρες στην ουρά για να δει πρώτος την ταινία ενώ εδώ είμαστε πιο χαλαρά. Ελπίζω να έγινα κατανοητός

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

κ σε μένα το βγάζει όταν πάω να ξανακοιτάξω(δεν βγαίνουν οι εικόνες) αλλά όταν κάνω ανανέωση τις δίχνει κανονικά.

 

Μάλιστα. Άρα ούτε εγώ είμαι ο μόνος που του συμβαίνει :) Είναι κάπως μυστήριος ο τρόπος με τον οποίο τα βάζεις. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνεις, αλλά βγαίνουν κάτι παλαβές IP.

 

Οπότε.

 

Τι κινήσεις κάνεις όταν θες να βάλεις ένα εμότικον? :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12800
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  33
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  36
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

καταρχή έχω στικάκι ιντερνετ επειδή αυτόν τον καιρό δεν είμαι σπίτι μου, ίσως γι αυτό οι περίεργες ip.

για το εμοτικον, πατάω το χαμογελάκι κ μετά προβολή όλων, μου ανοίγει σε ξεχωριστή καρτέλα τα εμότικον κ εκεί πατάω όποιο θέλω κ κατχωρείται μετά :cigar::cold:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

χμ... σε αυτό σου το ποστ βγήκαν μια χαρά. Τσέκαρα IP του προηγούμενου σου ποστ και μου έβγαλε ένα ποστ με χαμόγελα οκ και ένα με χαμόγελα πρόμπλεμ. χμ... μάλλον είναι υλικό για τον νγκραμμ τούτο :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12800
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  33
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  36
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

τι να πω... illuminati κ νεφελίμ στην ip μου... :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9469
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

τι να πω... illuminati κ νεφελίμ στην ip μου... :lol:

johnf δυστυχώς έχεις πρόβλημα (κάτι σαν ιό) όσον αφορά αυτό τα τα IP 64.19.142.[10-12] που εμφανίζονται πιθανόν μπροστά από κάθε link που βάζεις και μας δημιουργείς και εμάς πρόβλημα αφού και κολλάει η σελίδα άμεσα από όποιον την ανοίγει (κάνοντας διαρκώς κλήσεις σε αυτή την IP) και είναι δύσκολη η αφαίρεσή τους (το έκανα για το post 7 παραπάνω αλλά είναι ταλαιπωρία και δεν είναι εύκολο να το κάνω για κάθε post σου!).

 

Δες μερικές σελίδες που ίσως σε βοηθήσουν να λύσεις το πρόβλημα (νομίζω όντως έχει να κάνει με το στικάκι στο οποίο αναφέρθηκες):

 

http://www.ardeearam...ression-issues/

 

http://yourforum.gr/...howtopic=416039

 

Οπότε σε παρακαλώ ψάξτο λίγο και ξαναμιλάμε...

 

:beer:

EDIT: Διόρθωσα 11 posts σου που είχαν αυτό το πρόβλημα (αλλά φυσικά δεν σκοπεύω να κάνω αυτή τη δουλειά στο μέλλον). Το πρόβλημα δεν είναι σε όλα τα Links αλλά μόνο όταν εισάγεις εικόνες-όπως τα emoticons- (έξυπνο από την μεριά του malware, αφού με το παει να διαβάσει οποιοσδήποτε χρήστης κάποιο post από σένα το forum ανοίγει κατ' ευθείαν την εικόνα και οδηγείται άμεσα στην κακόβουλη διεύθυνση).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5587
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5093 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

vrikame to drasti tou xtesinou black out

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Προσωπικα δεν πιστευω οτι διαβαζωντας υπερηρωικα η ακομα και ακραια βιαια κομικς μπορει να αποκτησει κανεις βιαιη συμπεριφορα , ειναι το ιδιο πχ με αυτα που λεν για αλλους που διεπραξαν αντιστοιχα εγκληματα και βγαινει ο γειτονας τους και λεει "Α ναι τον ξερω αυτον ολη την μερα ακουγε μεταλ/επαιζε βιντεοπαιχνιδια κλπ κλπ " Πιστευω πως αυτο που φταιει ειναι οτι ο εγκληματιας ειναι ψυχικα διαταραγμενος και τα υπολοιπα δεν εχουν και τοση σχεση . Ακομα να συμπληρωσω οτι η βια υπαρχει παντου και με διαφορετικες μορφες , δηλαδη η κοκκινοσκουφιτσα που την διαβαζουν τοσα και τοσα παιδακια δεν εχει βια ή η χιονατη ? η ακομα ο Θειος Σκρουτζ δεν ασκει καποια μορφη βιας στον Ντοναλντ? Γιατι οι μπουνιες του Superman ειναι πιο βιαιες απο τον "κακο λυκο" που τρωει ανθρωπους ή απο την αλλη που δηλητηριαζει τα μηλα?

 

Κατα την προσωπικη μου αποψη οι αιτιες που οδηγησαν αυτο το ατομο στο να κανει αυτο το εγκλημα πρεπει να αναζητηθουν στα βιωματα που εχει περασει και οχι στον αν το διαβασμα Μπατμαν ηταν αυτο που τον οδηγησε στο εγκλημα...

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λύκοι φορέβερ! :hop: Ειδικά ο Εγκέλαδος :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αυτός δεν πρέπει ούτε καν να διάβαζε κόμικς με τον Batman. Αφού έλεγε με βαμμένα, κόκκινα μαλλιά ότι είναι ο Joker. :P

 

Μα φυσικά πρέπει να βρεθεί ένας αποδιοπομπαίος τράγος! :idea:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για αποδιοπομπαίο τράγο έχει χρησιμοποιήσει και τα βιντεοπαιχνίδια. Όπως και ο Μπρέιβικ. Ή πωστονλεγανε.

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ακομα να συμπληρωσω οτι η βια υπαρχει παντου και με διαφορετικες μορφες , δηλαδη η κοκκινοσκουφιτσα που την διαβαζουν τοσα και τοσα παιδακια δεν εχει βια ή η χιονατη ? η ακομα ο Θειος Σκρουτζ δεν ασκει καποια μορφη βιας στον Ντοναλντ? Γιατι οι μπουνιες του Superman ειναι πιο βιαιες απο τον "κακο λυκο" που τρωει ανθρωπους ή απο την αλλη που δηλητηριαζει τα μηλα?

 

:cheers3:

 

Ήταν ένα μικρό καράβι

που ήταν αταξίδευτο

Οέ, Οέ, Οέ, Οέ.

 

Κι έκανε ένα μακρύ ταξίδι

μέσα εις τη Μεσόγειο

Οέ, Οέ, Οέ, Οέ.

 

Και σε πέντε έξι εβδομάδες

σωθήκαν όλες οι τροφές

Οέ, Οέ, Οέ, Οέ.

 

Και τότε ρίξανε τον κλήρο

να δούνε ποιος θα φαγωθεί

Οέ, Οέ, Οέ, Οέ.

 

 

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/to_makeleio_toy_ntenver_mesa_apo_ta_matia_twn_skitsografwn.1866112.html

 

Και η τρέλα βασιλεύει. Αύριο μπορεί να σκάσει μύτη κανένας "Γρίφος". Ο μικρότερος σε ηλικία απ' τους νεκρούς ήταν ένας 6χρονος... Δεν επικροτώ την μέθοδο της ηλεκτρικής καρέκλας αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις διχάζομαι απίστευτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Ο Κρίστιαν Μπέιλ, ο ηθοποιός που βρίσκεται πίσω από τη μάσκα του Μπάτμαν στην ταινία «The Dark Knight Rises», επισκέφτηκε τους τραυματίες του μακελειού της περασμένης εβδομάδας σε κινηματογράφο του Κολοράντο, αναφέρει η εφημερίδα Denver Post επικαλούμενη υπάλληλο της Warner Bros.

post-12192-0-96014100-1343317825_thumb.jpg

Μία φωτογραφία του Μπέιλ δίπλα σε έναν νεαρό άνδρα στο δωμάτιο του νοσοκομείου δημοσιεύτηκε στην ιστοσελίδα της εφημερίδας και στο Twitter.

Ο εκπρόσωπος του ηθοποιού δεν σχολίασε το δημοσίευμα ενώ και οι εκπρόσωποι της Warner Bros, αρνήθηκαν να επιβεβαιώσουν την επίσκεψη του ηθοποιού.

Πάντως στο νοσοκομείο που βρίσκονται πολλά από τα θύματα του μακελειού, η ασφάλεια ήταν ιδιαίτερα αυξημένη

Πηγή

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι τραυματίες του Κολοράντο δεν θα πληρώσουν για να γίνουν καλά

 

Μια κίνηση ανθρωπιάς με πολλούς καλούς Σαμαρείτες.

 

Τα τρία από τα πέντε νοσοκομεία που φιλοξενούν αυτή τη στιγμή τους τραυματίες της επίθεσης στο σινεμά του Κολοράντο αποφάσισαν να ελαχιστοποιήσουν ή και να παραιτηθούν εντελώς από οποιαδήποτε οικονομική αξίωση για τις ιατρικές υπηρεσίες που παρέχουν τόσο στα θύματα που έχουν ασφάλεια όσο και σε εκείνα που είναι ανασφάλιστα.

Παράλληλα, μέσω λογαριασμών που έχουν ανοίξει φορείς αλλά και ιδιωτικές πρωτοβουλίες, γίνονται προσπάθειες για συγκέντρωση χρημάτων που θα βοηθήσουν τους τραυματίες να ανταπεξέλθουν στα τρομακτικά έξοδα που συνεπάγεται η αποθεραπεία τους. Ένα ανασφάλιστο ζευγάρι μάλιστα έφτιαξε σελίδα στο internet για να συγκεντρώσει το ποσό των $500.000 που απαιτείται για τις εγχειρήσεις. Μια από τις πιο γενναιόδωρες προσφορές είναι αυτή της Warner Bros., η οποία πρόσφερε $2.000.000.

 

Τελικά υπερήρωες υπάρχουν ακόμη. Κι ας μην φοράνε την κάπα του Batman.

 

 

ΠΟΛΛΑ :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.