Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΑΝΤΟΜ: ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ


Comics Fan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Καταπληκτικα τα τευχη με τον Φαντομ Ντακ! Υπεροχο σχεδιο και απιθανο σεναριο. Το ωραιο ειναι επισης οτι στα τευχη αυτα υπαρχει ενα continuity(χρονικο συνεχες), οπως στα τευχη τυπου marvel και dc! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πολύ ωραίο και το #3. Θα συμφωνήσω ότι το #2 ήταν το καλύτερο μέχρι τώρα, μετά πάει αυτό και μετά το πρώτο. :cool: χαρακτήρας η Ξαντούμ, θα μπορούσε άνετα να γίνει κακιά στο μέλλον :D και μ'άρεσε η σχέση που έχει με τον Φάντομ. Το σχέδιο δεν ήταν άσχημο, τα χρώματα όμως παραήταν ζωηρά.

 

Τα κείμενα ήταν για μια ακόμη φορά χρήσιμα. Και κάθε φορά η διαφήμιση για το επόμενο είναι καλύτερη! :D

 

Νέα βάση, νέοι σύμμαχοι, νέα όπλα, νέο status quo, νέοι κακοί. Πάμε τώρα στην κύρια σειρά! :dimis2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αυτό ακόμη εκδίδεται; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αυτό ακόμη εκδίδεται; :P

 

Δεν το βλέπω να κρατά πολύ. Αυτή η ποιότητα του όλο σκαμπανεβάσματα έχει. :P

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και τα τρια τευχη που εχουν βγει μεχρι τωρα, ειναι υπεροχα! Κατα τη γνωμη μου καλυτερο απο ολα ηταν το δευτερο τευχος. Παντως, η εικονα και το χρωμα ειναι φανταστικα!!! Επισης, σκεφτομουν να προτινω σε οποιον θελει να συνεργαστει μαζι μου και να φτιαξουμε μια βικι οπως η ΚΟΜΙΞ Wiki για τις νεες περιπετιες του Φαντομ, δηλ για το περιοδικο Φαντομ. Υπαρχει ηδη μια ιταλικη βικι που γραφει για το ιταλικο περιοδικο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Go to this blog http://comicstrades....%CE%B1%CE%BA-3/ and read the comments. Really I lol'd my ass off! ^ω^

 

Anw, διάβασα και εγώ το 3ο τεύχος επιτέλους. Ok, το σχέδιο μας θύμισε λίγο το πρώτο τεύχος. Καλό ήταν πάντως. Σαν story etc, αρκετά καλό, η Ξαντούμ φαίνεται πως θα παίξει καθοριστικό ρόλο στην συνέχεια της ιστορίας, αλλά αμφιβάλλω κατά πόσο θα είναι καλός ο ρόλος της. xD Άλλωστε στην Ιταλική έκδοση από όσο ξέρω αυτά τα 3 τεύχη ήταν τα εισαγωγικά οπότε έχουμε πολύ μέλλον ακόμα. Όσο για σύγκρισεις που κάνανε και οι προαναφερθέντες θα συμφωνήσω στην αντιστοιχία 2>3>1. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

στα 3 τευχη και εχει 193 ποστ (194 με αυτο)......

στα 15-16 τευχη θα εχουμε 1000στο ποστ στο φαντομ :hit:

δεν το χω παρει ακομα αλλα κατι μου λεει πως η σειρα θα ειναι 2>3>1 .....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Γεροί να 'μαστε και να τα δεκαχιλιάσουμε.:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Χαλαράαααα... :holidays3:

 

Άλλωστε είναι πανγαλαξιακά πια γνωστό (και αποδεικνύεται μέσα από τις σελίδες του εντύπου) ότι:

 

Απλά ο Φάντομ τα σπά!!! :yes:

 

ο Μίκυ δεν πιάνει μία μπροστά του.

Αν δεν είχε δε τον Γκούφυ να τον ξελασπώνει θα ήταν ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου... :D

Έτσι πολύ απλά οι Πάπιες RuleZZZZZZ και τα ποντίκια είναι... απλά ποντίκια!!! :lol:

 

Εξαίρεση στις πάπιες αυτό το τσόλι η Νταίζυ και το κ@λόπαιδο ο

... σόρι ο Γκαστόνε, ήθελα να πω. Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλε Γιόσι δεν σε ήξερα για τόσο προκατειλημμένο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

:thinking: Αλήθεια πως φτάσαμε εδώ που φτάσαμε;

 

Μα φυσικά επειδή αντί να ακολουθήσει και αυτό το έντυπο την μακρά και πετυχημένη συνταγή του Κόμιξ, αντί να καταστρέψει την πγιότητα του επιμένει να κινείται σε αξιοπρεπή επίπεδα, μην πω να βελτιώνεται κιόλας. Ε, κάτι τέτοια σε οδηγούν στην παράνοια και προφανώς πρέπει με κάποιον τρόπο να εκφράσεις την όποια δυσαρέσκεια σου σε αυτό το χάλι. Μέχρι και τα εξώφυλλα του είναι το ένα σχεδόν καλύτερο από το άλλο. Το μόνο θετικό που βλέπω σε όλο αυτό το πανηγυράκι που λέγεται Νέες Περιπέτειες κάποιου κύριου Φάντομ είναι ότι ήδη φάνηκαν τα πρώτα σημάδια κώπωσης αφού το τρίτο τεύχος ήταν ελαφρώς χειρότερο από το καλύτερο σε όλα του δεύτερο. Αυτό είναι ένα πρώιμο σημάδι που προφανώς δηλώνει ότι άρχισε η πτώση και της έκδοσης αυτής, σύντομα επαναστατική κίνηση στο fb για τους απανταχού δυσαρεστημένους.

 

Αυτά... :nek:

 

πάω να πιω καφέ τώρα πριν ολοκληρωθεί η παράκρουση.

 

(υ.γ.: δεν είμαι εγώ προκατειλημένος, αυτή είναι τσόλι... το έχουμε νομίζω εμπεδώσει μέσα από τις σελίδες των παπιοκόμικς. Εκτός αυτού έχω και φωτογραφίες από παπαράτσι που την δείχνει να κάνει παπιοτρέλες με τον Γκαστόνε, πάει η τύχη σου καημένε και εσένα τώρα θα δεις τί εστί Νταιζοβερύκοκο)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

(υ.γ.: δεν είμαι εγώ προκατειλημένος, αυτή είναι τσόλι... το έχουμε νομίζω εμπεδώσει μέσα από τις σελίδες των παπιοκόμικς. Εκτός αυτού έχω και φωτογραφίες από παπαράτσι που την δείχνει να κάνει παπιοτρέλες με τον Γκαστόνε, πάει η τύχη σου καημένε και εσένα τώρα θα δεις τί εστί Νταιζοβερύκοκο)

 

Φίλε μου, δεν εννοούσα προκατειλημμένος έναντι της Νταίζη, αλλά έναντι τού Μίκυ :) .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Καλά σε σχέση με τον Μίκυ δεν είμαι τόσο προκατειλημένος. Προφανώς το ότι έχει τον Γκούφυ να τον ξελασπώνει είναι αστεΐσμός και έκανα παιχνίδι με το ότι είναι ποντίκι. Αν και ομολογώ ότι γενικά δεν είναι από τους συμπαθείς μου χαρακτήρες, μάλλον περισσότερο εκνευριστικός μου είναι με το να το παίζει παντογνώστης, με το να έχει φίλους και εχθρούς ηλίθιους αναδεικνύεται ο ίδιος, με το να ταλαιπωρεί την κακόμοιρη (σε μέσες άκρες και κάπως συμπαθή) Μίνι που δεν έχει καμία σχέση με την Ντάιζυ, (αν και έχει και αυτή κάποιες μικρές παρασπονδίες που μάλλον περισσότερο είναι ευθύνη του Μίκυ παρά της ιδίας). Πάρτο επιτέλους το κορίτσι, αφού το θέλει και σου στέκεται δίπλα και σε βοηθάει γενικότερα χωρίς να σε κατακρίνει. Τέλος πάντων, τον Μίκυ τον σώζει αυτό το ντετέκτιβ ύφος που έχουν οι ιστορίες που στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι αξιόλογες, αλλά σαν χαρακτήρας και μορφή μου είναι φέρνει κάπως μονοδιάστατος και αδιάφορος.

 

Πάντως τα παπιά και ειδικά ο Ντόναλντ είναι γενικότερα πολύ πιο συμπαθή πιστεύω, ενώ φυσικά απογειώνεται η λατρεία του αναγνωστικού κοινού προς αυτόν με τις περιπέτειες του ως Φάντομ. Ο Ντόναλντ είναι περισσότερο παρεξηγημένος από ότι νομίζω του αξίζει. Παρουσιάζεται τεμπέλης και είναι αυτός που ρίχνει την περισσότερη δουλειά σε κάθε ιστορία, προφανώς θέλει να αποφύγει επαφές με τον Θείο του αφού τον χώνει και τον ταλαιπωρεί με κάθε ευκαιρία και προσπαθεί να χαλαρώσει κάποια στιγμή αλλά ποτέ δεν τα καταφέρνει. Παρουσιάζεται κακός και δύστροπος απέναντι στα ανίψια του κυρίως, αλλά τί τραβάει από αυτά, φυσικά από την Νταίζυ και τον Θείο του, τον Γκαστόνε και όλους τους άλλους. Παρότι είναι και αποδεδειγμένα άτυχος μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο, ο ίδιος αντί να πηδήξει από το ψηλότερο κτίριο της Λιμνούπολης (να υποθέσω είναι το Μέγαρο Δάρβιν) και να βάλει τέρμα στα βάσανα του, αποφασίζει να γίνει κρυφός υπερήρωας και να υπερασπίζεται όχι μόνο τον κάθε άτυχο συμπολίτη του, αλλά και αυτούς που τον ταλαιπωρούν σε μόνιμη βάση (π.χ.: Θ. Σκρουτζ). Δεν εκμεταλλεύεται τις δυνάμεις του ούτε καν για να εξαφανίσει - με βασανιστικό τρόπο θα πρότεινα - το αντίπαλο δέος στον έρωτικό τομέα Γκαστόνε, αλλά ούτε τις τρίβει στα μούτρα της σπαστικιάς γκόμενας που τον υποβιβάζει γενικά και του κάνει την ζωή δύσκολη, χώρια που συνεχώς και με την πρώτη ευκαιρία λοξοκοιτάει. Ούτε πάλι βρίσκει νέα γκόμενα ο καημένος (αυτό είναι προφανώς βλακεία του - πείτε το έρωτα λίγο πολύ το ίδιο είναι :P), παρότι του τυχαίνουν στην πορεία πολλές και όμορφες παρουσίες που ενδιαφέρονται για αυτόν (π.χ. βλ. ΝΝ). Για αυτά και πολλά περισσότερα ακόμη ο Ντόναλντ και δη ο Φάντομ είναι από τους καλύτερους και πιο πολυεπίπεδους χαρακτήρες του Ντίσνευ σύμπαντος και μαζί με τον Θείο Σκρουτζ νομίζω ο πιο καλοδουλεμένος και ολοκληρωμένος.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αν και λάτρης τού Μίκυ συμφωνώ με τα περισσότερα από όσα λες, φίλε μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

post-14558-0-44327500-1346930555_thumb.jpg

 

και για να ειμαι λιγακι ον τοπικ το πηρα και εγω σημερα,τελειο σχεδιο εχει!και τα αρθρακια :respect:

δεν το διαβασα ακομα,εχω κατι αλλα πρωτα :)

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190094
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ποστ που περιείχαν (και) άσχετα σβήστηκαν

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα και γω με την σειρα μου το νεο τευχος του φαντομ. Ενδιαφερον χαρακτηρας η Ξαντουμ και ωραιο το σεναριο.Το σκιτσο καλο ηταν αλλα σε ορισμενα καρε σε επιανε ιλιγγος απο το χρωμα και το σχεδιο :P Δυστυχως το επομενο θελει ακομα αρκετο καιρο για να βγει . Στην kwtsoκλιμακα 7,5/10 :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12988
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   228
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5003 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Από τα πολύ καλά λόγια που ειπώθηκαν εδώ μέσα για τη νέα έκδοση του Φαντομ αναγκάστηκα να τιμήσω το 3ο τευχάκι..!

Το 1ο δεν ξέρω..με χαλούσε το εξώφυλλο..(αυτή η σκατοπεριεργόφατσα ενός Εβρονιανού σε ένα διαστημικό σκειτ που είναι έτοιμος να τον πάρει ο ύπνος!.. :wall: )..Το 2ο ήθελα πολύ να τ πάρω αλλά ξέχασα. :notalk:

Ε τελικά πήρα το 3ο όπως είπα...

Ομολογώ πως ήταν αντάξιο των προσδοκιών μου..ίσως καλύτερο από ότι το περιμενα

Αυτή η πολυχρωμία δένει ευχάριστα νομιζω..παρόλο που λίγες φορές κουράζει..

Εχει ομως μια πρωτοτυπία και μαρέσει..Και από σενάριο επίσης πρωτότυπο..με χαρακτήρες που φαίνεται στην πορέια να εμβαθύνει ολο και πιο πολύ στην προσωπικότητά τους,ίσως και στο παρελθόν τους..

Είναι θα λεγα,ένα υπερηρωικό είδος σειράς..όπως προείπαν και κάποιοι απο πάνω δεν είναι τόσο disney..

Θα μπορούσαμε να πούμε μια μίξη disney-(a kind of marvel,DC..).

Καλό σενάριο που αναπτύσσεται ομαλά και καταλήγει στην τρίτη πράξη μεσα στη δράση..

Καλύτερη σκηνή θεωρώ τις 2-3 σελίδες που η Ξαντούμ διηγείται το "μυστικο" παρελθόν της..!

Ακόμα περιείχε αρκετές χιουμορισδτικές ατάκες εκεί που δεν το περίμενες :yahoo:

Και φανταζομαι όπως είπατε το 2ο τεύχος ηταν ακόμα καλύτερο..Τώρα δεν μπορώ να το βρω πουθενά ..κλαπς :crying:

 

Πιστεύω στη συνέχεια θα γίνει ακόμα καλυτερο..Τώρα ουσιαστικά "χτίζει" τη βασική δομή του..

Αυτό που θέλω να δω στη συνέχεια είναι καλύτερες μάχες..Πιο έξυπνες θα λεγα..

Αλλά και αυτό να μη δούμε..Ενα εξυπνο σεναριάκι με ανατροπές(όπως καλά εχει ξεκινήσει) θα μας ανταμείψει και με το παραπάνω! :mafia:

 

Αντε να δούμε.. :givemebeer:

Επεξεργασία από Phantojim
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Και φανταζομαι όπως είπατε το 2ο τεύχος ηταν ακόμα καλύτερο..Τώρα δεν μπορώ να το βρω πουθενά ..κλαπς :crying:

 

Αν μένεις Αθήνα, μπορείς να το πάρεις από τα Γραφεία τής "Νέας Ακτίνας" στο Μαρούσι. Αν όχι, μπορείς να ζητήσεις να σού το στείλουν ταχυδρομικά με αντικαταβολή. Βέβαια περνάει λίγος καιρός -ίσως και 2-3 μήνες- μέχρι να τους επιστραφούν τα παλιά τεύχη, αλλά, πάντως, γίνεται. Μπορείς να επκοινώνησεις μαζί τους στα τηλ. 6198251 και 6198243 (με 210 μπροστά).

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Στην πρωτη σελιδα του περιοδικου ελεγε οτι παλια κομικς δεν ειναι δυνατον να αποσταλούν, λογω μεγαλου κοστους των μεταφορικων... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Στην πρωτη σελιδα του περιοδικου ελεγε οτι παλια κομικς δεν ειναι δυνατον να αποσταλούν, λογω μεγαλου κοστους των μεταφορικων... :beer:

Δεν ισχύει και τόσο αυτό, γιατί πριν μερικά χρόνια που μου έλειπαν κάποια τεύχη της επανέκδοσης του Μίκυ Μυστήριο και πήρα να ρωτήσω αν τα έχουν, μου είπαν ποια τεύχη είχαν, αλλά αυτά που έψαχνα δεν τα είχαν.Οπότε τεύχη 1-2 ετών τα έχουν στις αποθήκες τους, παλιότερα όμως μάλλον όχι.Βέβαια τώρα δεν ξέρω, αν έχουν μειώσει κατά πολύ τα αντίτυπα του κάθε περιοδικού τους, ίσως να μην έχουν ούτε τα τεύχη ενός χρόνου. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τηλεφώνησα στο 210/6198243 και μίλησα με την αρμόδια κ. Μαρία Μουχρίτσα. Μου απάντησε ότι κατ' αρχήν το ΡΚΝΑ #2 υπάρχει στα γραφεία τους και μπορεί κάποιος να πάει να το πάρει από εκεί (κατά τη γνώμη μου αφού κάνει ένα τηλέφωνο πρώτα). Επίσης μπορεί να παραγγελθεί το τεύχος τηλεφωνικά και να σταλεί ταχυδρομικά αφού το αντίτιμό του συν τα έξοδα αποστολής πληρωθούν 1. με ταχυδρομική επιταγή (που επιβαρύνεται όμως με επί πλέον 3-4 ευρώ), 2. με πιστωτική κάρτα ή 3. με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό τής Νέας Ακτίνας. Αυτό το περί μη διάθεσης παλαιών τευχών τού περιοδικού δεν το είχε υπόψη, αλλά μού υποσχέθηκε να το διερευνήσει και να με ενημερώσει τηλεφωνικά. Αν υπάρχει κάποιο νέο, θα ανεβάσω νέο ποστ.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Τηλεφώνησα στο 6198243 (με 210 μπροστά) -γράφω τους αριθ. τηλ. μ' αυτόν το γελοίο τρόπο γιατί όταν τους πληκτρολογώ κανονικά εμφανίζεται, παρά τη θέλησή μου, το skype- και μίλησα με την αρμόδια κ. Μαρία Μουχρίτσα. Μου απάντησε ότι κατ' αρχήν το ΡΚΝΑ #2 υπάρχει στα γραφεία τους και μπορεί κάποιος να πάει να το πάρει από εκεί (κατά τη γνώμη μου αφού κάνει ένα τηλέφωνο πρώτα). Επίσης μπορεί να παραγγελθεί το τεύχος τηλεφωνικά και να σταλεί ταχυδρομικά αφού το αντίτιμό του συν τα έξοδα αποστολής πληρωθούν 1. με ταχυδρομική επιταγή (που επιβαρύνεται όμως με επί πλέον 3-4 ευρώ), 2. με πιστωτική κάρτα ή 3. με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό τής Νέας Ακτίνας. Αυτό το περί μη διάθεσης παλαιών τευχών τού περιοδικού δεν το είχε υπόψη, αλλά μού υποσχέθηκε να το διερευνήσει και να με ενημερώσει τηλεφωνικά. Αν υπάρχει κάποιο νέο, θα ανεβάσω νέο ποστ.

ΩΩΩ, μπας και εχουν καμια επανεκδοση μικυ μυστήριο; Θα τηλεφωνήσω αύριο κι όλας ευχαριστώ γιατί κι εγώ υπέθετα ότι δεν το κάναν πια...

Επεξεργασία από onewarmslime
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

ΩΩΩ, μπας και εχουν καμια επανεκδοση μικυ μυστήριο; Θα τηλεφωνήσω αύριο κι όλας ευχαριστώ γιατί κι εγώ υπέθετα ότι δεν το κάναν πια...

΄Εχουν κι ένα mail: syn@terz.gr

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190094
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τηλεφώνησα στο 6198243 (με 210 μπροστά) -γράφω τους αριθ. τηλ. μ' αυτόν το γελοίο τρόπο γιατί όταν τους πληκτρολογώ κανονικά εμφανίζεται, παρά τη θέλησή μου, το skype-

 

τι browser χρησιμοποιείς? (για να σου πούμε και πως να το βγάλεις :) ) Internet Explorer? Firefox? Chrome?

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

chrome Νικόλα μου. Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190094
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πάνω δεξιά το Chrome έχει ένα "γερμανικό κλειδί" (το εργαλείο). Το κλικάρεις.

 

Πέμπτη επιλογή από το τέλος (σε εμένα τουλάχιστον) έχει ένα Settings (φαντάζομαι ότι στα ελληνικά το μεταφράσαν Ρυθμίσεις). Το επιλέγεις.

 

Σου ανοίγει μια καινούργια καρτέλα. Πάνω αριστερά στην καρτέλα λέει Chrome, από κάτω History, και μετά Extensions. Διαλέγεις το Extensions (να φανταστώ ότι το έχουν μεταφράσει ως Πρόσθετα?)

 

Λογικά τώρα σου εμφανίζει όλα τα extensions που είναι ενσωματωμένα με το Chrome. Ένα από δαύτα πρέπει να είναι το Skype. (ψυλλιάζομαι ότι θα λέει Skype Click to Call). Αριστερά του έχει ένα κουτάκι με ένα τικ μέσα. Πατάς το τικ (για να ξετικαριστεί) et voila! :) (υπάρχει και ένας κάδος δίπλα του, που φαντάζομαι ότι όχι απλά απενεργοποιεί την σχέση Skype-Chrome, αλλά στέλνει και το όλο extension στον :devil:... Επειδή φαντάζομαι ότι δεν χρησιμοποιείς το Skype μέσω του Chrome γενικότερα, θα έλεγα να πάταγες απευθείας τον κάδο και να έστελνες το συγκεκριμένο extension στον :devil:;) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Νικόλα μου σ' ευχαριστώ και πάλι. Στην περίπτωσή μου τα πράγματα ήταν πιο απλά γιατί δίπλα στο γερμανικό κλειδί είχε το σήμα τού skype και, πατώντας επάνω, άνοιξα τις επιλογές μία από τις οποίες ήταν να στείλω στον :devil:όλο το extension. Ακολούθησα λοιπόν τη συμβουλή σου, το έστειλα και γλύτωσα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12988
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   228
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5003 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Τηλεφώνησα στο 210/6198243 και μίλησα με την αρμόδια κ. Μαρία Μουχρίτσα. Μου απάντησε ότι κατ' αρχήν το ΡΚΝΑ #2 υπάρχει στα γραφεία τους και μπορεί κάποιος να πάει να το πάρει από εκεί (κατά τη γνώμη μου αφού κάνει ένα τηλέφωνο πρώτα). Επίσης μπορεί να παραγγελθεί το τεύχος τηλεφωνικά και να σταλεί ταχυδρομικά αφού το αντίτιμό του συν τα έξοδα αποστολής πληρωθούν 1. με ταχυδρομική επιταγή (που επιβαρύνεται όμως με επί πλέον 3-4 ευρώ), 2. με πιστωτική κάρτα ή 3. με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό τής Νέας Ακτίνας. Αυτό το περί μη διάθεσης παλαιών τευχών τού περιοδικού δεν το είχε υπόψη, αλλά μού υποσχέθηκε να το διερευνήσει και να με ενημερώσει τηλεφωνικά. Αν υπάρχει κάποιο νέο, θα ανεβάσω νέο ποστ.

Εξαιρετικά! :yahoo: ..Δε μένω Αθήνα οπότε θα το παραγγείλω.Θα ρωτήσω και για το 1ο αν υπάρχει..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όσο για σύγκρισεις που κάνανε και οι προαναφερθέντες θα συμφωνήσω στην αντιστοιχία 2>3>1. :P

 

Αυτό που είπε ο Χριστάρας! :D OMG Η ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΕΙΩΘΕΙ!!!!!!!!!! :yahoo: Και το Φαντομάξ θυμίζει ιπτάμενο batmobile!!!!!! :giati: 8.3456/10 για το #3 και συνεχάμε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.