Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΑΝΤΟΜ: ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ


Comics Fan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Είναι 31,58% αύξηση. Παλιά, που υπήρχε φιλότιμο σ' αυτά τα θέματα, όταν ένα έντυπο προχωρούσε σε αύξηση τιμής, θεωρούσε υποχρέωση να την αιτιολογήσει. Τώρα την κάνανε γαργάρα.

 

΄Ομως είναι το καλύτερο περιοδικό και θα συνεχίσω να το αγοράζω. Πιο εύκολα θα κόψω το Κόμιξ μόλις τελειώσουν οι ιστορίες του Don, εκτός αν βάλει ως πρώτες ιστορίες αδημοσίευτες δουλειές κάποιων αξιόλογων δημιουργών.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33963
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ όταν μου είπε ο περιπτεράς την τιμή νόμιζα ότι μου έκανε πλάκα. Όπως ξέρετε δε μου έκανε. Αλλά είναι αυτό που λέει και ο κομιξικός μου πατέρας πιο πάνω... Είναι με διαφορά το καλύτερο Disney περιοδικό. Και όπως τονίζει και ο Γιώργος λίγα τεύχη μείνανε. 8 αν δεν απατώμαι.

Στα του τεύχους τώρα. Πραγματικά άλλη μία πάρα πολύ καλή ιστορία. Πραγματικά με απορρόφησε και θα πήγαινε μονορούφι η ανάγνωση αν δεν έπρεπε να ξεφορτώσω τον κλίβανο. Ένα αξιολογότατος καινούριος αντίπαλος και ένας απο μηχανής Θεός πραγματική έκπληξη!!! Η support ιστορία εντάσεται μέσα στις καλύτερες "δεύτερες" για να μη πω η καλύτερη. Το τεύχος απέχει ελάχιστα από το πεντακάθαρο δεκάρι!!!

Και επίσης τα ωραία ενιαία οπισθοεξώφυλλα συνεχίζονται!!!

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0044z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0044.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ώπα ρε παιδιά, λίγη ηρεμία. Μια χαρά νορμάλ είναι η (αυξημένη πλέον) τιμή. Απολύτως λογικό να μας κακοφαίνεται, κανείς δεν χάρηκε, αλλά μην αρχίζουμε να λέμε για κλέφτες, αρπαχτές και λοιπές γραφικότητες. :beer0:

 

Ο Τερζόπουλος έβγαζε το τευχάκι σε μικρό μέγεθος, χωρίς αφίσα στο κέντρο και χωρίς τις συνοδευτικές ιστορίες (!!!) στα 1,80€. Δεν ήταν πάμφθηνο, αλλά ήταν σε μία νορμάλ τιμή. Η Καθημερινή, χωρίς να χαλάσει την ποιότητα του χαρτιού, αύξησε το μέγεθος, τις σελίδες και το περιεχόμενο, με 1,90€. Επίσης η όποια εκτυπωτική διαδικασία, μόνο ακριβότερη έχει γίνει από τότε. Δηλαδή οκ, υπάρχει έστω και κάποιος που πίστευε πως θα μείνει στα 1,90€ εσαεί; Ουσιαστικά μας το δίνανε τζάμπα, ήταν πολύ καλό όσο κράτησε. Ή θα προτιμούσαμε να μειώσουν τις σελίδες και να γυρίσουμε στις εποχές που δεν μπαίνουν οι συνοδευτικές ιστορίες;

 

Για παράδειγμα, σύγκριση ιταλικού τεύχους με το ελληνικό Τερζόπουλου.

 

PKNA - Trauma

Φάντομ - Τραύμα

 

Την 10σέλιδη της Ziche για παράδειγμα που περιλαμβανόταν στο τευχάκι, δεν προβλέπεται να την δούμε ποτέ στην Ελλάδα. Τις ξεχάσαμε αυτές τις εποχές και θεωρούμε αυτονόητο να έχουμε ΚΑΙ όλες τις σελίδες ΚΑΙ χαμηλή τιμή; Δεν είναι να πεις πως έχει βελτιωθεί κάτι στην όλη οικονομική κατάσταση της χώρας.

 

Έως έναν βαθμό δεν μας χαλάει το τζέρτζελο που γίνεται (εδώ, στο fb, σε mails, κλπ), ούτως ώστε να έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους πως ακροβατούν σε μία ευαίσθητη περιοχή. Και αν κάνουν κάποια αδικαιολόγητη αύξηση τιμών, θα φάνε και το ανάλογο κράξιμο. Το Κόμιξ π.χ. δεν παίρνει αύξηση αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα μεγάλο. Αλλά άλλο αυτό, και άλλο το να προβαίνουμε σε αφορισμούς. Στην παρούσα μορφή πάντως, η τιμή είναι απολύτως λογική, όπως όμως είναι και οριακή. Δεν παίρνει άλλο. Αν τώρα ξανακάνουν αύξηση, εδώ είμαστε για να το ξανασυζητήσουμε. Ή για να σταματήσουμε να την αγοράζουμε :firedevil: .

 

Τώρα, για το ποια τεύχη θα βγουν, νομίζω πως είναι νωρίς να προβλέπουμε πως θα συνεχίσουν με τις επόμενες σειρές. Δεν ξέρουμε τι παίζει με τους εκδότες, με τα δικαιώματα, με τον χρόνο που τους παίρνει, αν κάνει τις αναμενόμενες πωλήσεις κλπ. Μπορεί και να συνεχίσουν με ΡΚ2 κλπ, μπορεί να την αντικαταστήσουν με καμία άλλη σειρά (X-Mickey π.χ.), μπορεί και να την σταματήσουν εντελώς και να αφοσιωθούν στους υπόλοιπους τίτλους. Τα σίγουρα τεύχη είναι άλλα 11 συν τα όποια εμβόλιμα μένουν. Σε κάναν χρόνο από τώρα λογικά θα έχουμε πιο ξεκάθαρη άποψη.

 

Εδώ όλα τα τεύχη της ιταλικής σειράς με thumbnails για να έχουμε και ένα οπτικό παράδειγμα του τι παραμένει να εκδοθεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν ξέρω αν θα ενδιέφερε κάποιον να γράψει η εκδοτική τις γνωστές δικαιολογίες (ή απλά την στυγνή πραγματικότητα) στο τεύχος για να ζητήσει ταπεινά συγνώμη για αυτή την αύξηση τιμής (η οποία είναι έντονα μεγάλη σε σχέση με την μέχρι τώρα τιμή) αλλά εμένα προσωπικά δεν θα μου έλεγε τίποτα αυτό και προτιμώ το έντυπο να παραμείνει όσο το δυνατόν,πιο καθαρό από οποιονδήποτε άσχετη πληροφορία, διαφήμιση, σχόλιο, κλπ ως έχει μέχρι σήμερα. Δηλαδή αν έβαζαν μία σελίδα που θα ζητούσαν ταπεινά και γονυπετείς συγνώμη, απαριθμώντας όλους αυτούς τους μικρούς ή μεγάλους λόγους που οδήγησαν σε αυτή την αύξηση θα άλλαζε κάτι; Θα ή δεν θα συνεχίζατε να το αγοράζετε είτε έτσι ή αλλιώς; Νομίζω ότι καλώς το κάνουμε θέμα ως το ότι είναι μεγάλη η αύξηση τιμής, δεν ξέρω αν είναι δίκαιη ή όχι σε σχέση με άλλα έντυπα (της ιδίας εκδοτικής ή άλλων) αλλά προσωπικά το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί είναι να δω γραμμένο το γιατί μέσα σε ένα καθαρό από όλα τα άσχετα μέχρι σήμερα έντυπο. Τώρα το να έβγαιναν στο fb στην αντίστοιχη σελίδα και να έγραφαν τον λόγο, καλώς αλλά πάλι δεν θα το έπαιρνα είδηση γιατί δεν έχω fb καρδιά μου.

 

Τελικά για μένα τα 2,5€ από τα 1,9€ είναι ολίγον βαρύ για ένα έντυπο που πλέον περισσότερο από συνήθεια και ψυχαναγκασμό αγοράζω αλλά ας όψεται το ότι είναι συγκεκριμένος ο αριθμός των τευχών του και λέω εδώ που έφτασα πια, να το πάρω μέχρι να τελειώσει αλλιώς πιθανόν να το είχα κόψει από καιρό όπως έχω κόψει άλλα, ακόμη και από την ίδια εκδοτική. Δεν ξέρω αλλά τώρα τελευταία (εδώ και καιρό δηλαδή) όλα τα Ντίσνευ μου φαίνονται πολύ παιδικά και ζορίζομαι να τα διαβάσω, ακόμη και αυτές τις νούμερο ούνο αναγνωρισμένες από όλους κορυφαίες ιστορίες γνωστών δημιουργών.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρά την πίκρα της αύξησης του τεύχους,η ιστορία "Σκοτεινές δυνάμεις" μας αποζημίωσαν και μας έκαναν να γλυκαθούμε...! :P Το σενάριο δεν μπλέκει Εβρονιανούς κι εξωγήινα όντα (τα δεύτερα τουλάχιστον όχι σε ενεργό ρόλο),αλλά και χωρίς αυτούς εξακολουθεί να μας μαγεύει...!Στην πλοκή,εκτός από την μαγεία,κάνει την εμφάνισή του κι ένας γνωστός από τα παλιά...!Τα πράγματα ξεφεύγουν από την σφαίρα του φυσικού κι ο Φάντομ,αν και πρωταγωνιστής,είναι πολύ ανίσχυρος να αντιμετωπίσει τέτοιου είδους δυνάμεις,αλλά καταβάλει τεράστια προσπάθεια...!Κι εδώ,όπως και σε αρκετές ιστορίες του τίτλου,θα μπορούσε κάλλιστα το σενάριο να μεταφερθεί στον κινηματογράφο,με αληθινούς ηθοποιούς...!Τόσο καλοδουλεμένο και προσεγμένο ήταν...!Το φινάλε αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να δούμε ξανά τον Αχριμάζ σε δράση...!Επίσης έχω την εντύπωση ότι είχαμε καιρό να δούμε τον θείο Σκρουτζ να κάνει το πέρασμά του από το μέγαρο Δάρβιν...!Ευχάριστη επίσκεψη (όχι όμως για τον Ντόναλντ)...! :D Το σχέδιο ήταν καλό,οι χρωματισμοί μου άρεσαν,αλλά σε συνδυασμό με τα πολλά καρέ στην κάθε σελίδα,κούρασαν λίγο τα μάτια μου...!

 

Η support ιστορία του τεύχους,"Πάτυ & Μπομπ",είχε ένα πολύ γλυκό και ρομαντικό σενάριο,που είχε σαν κύριο θέμα του την αγάπη...!Επιβεβαιώνει με τον καλύτερο τρόπο το γεγονός ότι όταν χάσουμε κάποιον,τότε καταλαβαίνουμε πόσο τον αγαπάμε και μας λείπει...!Η Πάτυ κι ο Μπομπ φαίνεται ότι στην αρχή μαζί δεν κάνανε και χώρια δεν μπορούνε,αλλά στο φινάλε μίλησε η καρδιά..! :P Το σχέδιο ήταν μεν όμορφο,αλλά οι χαρακτήρες ήταν λίγο παραμορφωμένοι,σαν έργα αφηρημένης τέχνης...!Τα χρώματα ήταν απίστευτα...!Κάθε σελίδα ήταν ένα ουράνιο τόξο ή σαν συναυλία του Woodstock...! :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πέρα από υπομονή μπας και τα βρεις σε επόμενη βόλτα και να παρακολουθείς την ενότητα με τις προσφορές μπας και το βάλει κάποιο μέλος, δεν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση. Μεταχειρισμένα βρίσκονται πλέον, οπότε δεν υπάρχουν σταθερά κάπου. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η σειρά ολοκληρώθηκε ή συνεχίζει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ακυρώθηκε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αντικαταστάθηκαν με μεγαλύτερης ανάλυσης εξώφυλλα/οπισθόφυλλα των εξής τευχών: 1, 2, 3, 11 και 15. :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64274
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Αντικαταστάθηκαν εξώφυλλα/οπισθόφυλλα των τευχών 25 & 35

 

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to ΦΑΝΤΟΜ: ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ
  • 1 year later...

  • Member ID:  37734
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  27
  • Reputation:   124
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  974 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Είμαι από αυτούς που έμαθαν για την συγκεκριμένη σειρά αρκετά αργότερα από όταν βγήκε, οπότε να με συγχωρείτε που ποσταρα ουσιαστικά σε ανενεργό θέμα. 

Εμένα μου αρέσει το όλο σύμπαν που αφορά τον φάντομ. Σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο ειδικά σε ότι αφορά ανάπτυξη χαρακτήρων κτλ αλλά νταξει δεν πειράζει. Ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια είναι το deep duck trouble για το μάστερ σύστεμ 2, που το έπαιζα εγώ. Ειδικά ο τελικος αυτού του παιχνιδιού και σε συνδιασμό με την μουσική που είχε ήταν σαν από μικρός να ήθελα μια τέτοια σειρά. Στην κυριολεξία όταν διαβάζω τευχακια φάντομ έχω στο μυαλό μου εκείνη την μουσική. Γενικά εκείνες οι κονσόλες είχαν αρκετά τέτοια παιχνίδια ή τουλάχιστον τέτοια με έπαιρναν οι γονείς μου :Ρ. Ένα αρνητικό της σειράς είναι ότι πέρα από την κεντρική πλοκή που υπάρχει στην κυριολεξία τα στορυ αρκς είναι ελαχιστοτατα, ειδικά στην πρώτη φουρνιά. Στην φουρνιά που έβγαλαν πέρσι η δομή τους δείχνει να ψιλοδιορθωνει αυτό το πράγμα. Πχ κάποια στιγμή μπορεί ο γαυροφουζος να αποφασίσει να βγάλει σε έναν τόμο όλη την ισχύ και εξουσία ή το τέλος του χρόνου κτλ. 

Επίσης μου την σπάει που η εκδοτική δεν έχει δικό της κατάστημα να παίρνουμε κατευθείαν από εκεί τευχακια που θέλουμε. Μακάρι στο μέλλον να φτιάξουν.

Αυτή την στιγμή έχω 14 τευχακια από την πρώτη φουρνιά ιστοριών του φάντομ και μερικα από περσινή(ειδικά από τις 2 πρώτες περσινές ιστορίες δεν έχω κανένα). Αν κάποιος ξέρει κάναν άνθρωπο ή κατάστημα που να πουλάει τευχακια της παλιάς φουρνιάς ή της περσινής ας μου πει :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 hours ago, akumakos said:

Είμαι από αυτούς που έμαθαν για την συγκεκριμένη σειρά αρκετά αργότερα από όταν βγήκε, οπότε να με συγχωρείτε που ποσταρα ουσιαστικά σε ανενεργό θέμα. 

Εμένα μου αρέσει το όλο σύμπαν που αφορά τον φάντομ. Σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο ειδικά σε ότι αφορά ανάπτυξη χαρακτήρων κτλ αλλά νταξει δεν πειράζει. Ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια είναι το deep duck trouble για το μάστερ σύστεμ 2, που το έπαιζα εγώ. Ειδικά ο τελικος αυτού του παιχνιδιού και σε συνδιασμό με την μουσική που είχε ήταν σαν από μικρός να ήθελα μια τέτοια σειρά. Στην κυριολεξία όταν διαβάζω τευχακια φάντομ έχω στο μυαλό μου εκείνη την μουσική. Γενικά εκείνες οι κονσόλες είχαν αρκετά τέτοια παιχνίδια ή τουλάχιστον τέτοια με έπαιρναν οι γονείς μου :Ρ. Ένα αρνητικό της σειράς είναι ότι πέρα από την κεντρική πλοκή που υπάρχει στην κυριολεξία τα στορυ αρκς είναι ελαχιστοτατα, ειδικά στην πρώτη φουρνιά. Στην φουρνιά που έβγαλαν πέρσι η δομή τους δείχνει να ψιλοδιορθωνει αυτό το πράγμα. Πχ κάποια στιγμή μπορεί ο γαυροφουζος να αποφασίσει να βγάλει σε έναν τόμο όλη την ισχύ και εξουσία ή το τέλος του χρόνου κτλ. 

Επίσης μου την σπάει που η εκδοτική δεν έχει δικό της κατάστημα να παίρνουμε κατευθείαν από εκεί τευχακια που θέλουμε. Μακάρι στο μέλλον να φτιάξουν.

Αυτή την στιγμή έχω 14 τευχακια από την πρώτη φουρνιά ιστοριών του φάντομ και μερικα από περσινή(ειδικά από τις 2 πρώτες περσινές ιστορίες δεν έχω κανένα). Αν κάποιος ξέρει κάναν άνθρωπο ή κατάστημα που να πουλάει τευχακια της παλιάς φουρνιάς ή της περσινής ας μου πει :)

 

Γενικά για disney τσέκαρε ΛΕΦΙΚ . Ενημερώνει συχνά το e-shop και έχει μεγάλη ποικιλία disney.

 

https://www.lefik.gr/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πριν από 1 ώρα, Guts είπε:

Επίσης μου την σπάει που η εκδοτική δεν έχει δικό της κατάστημα να παίρνουμε κατευθείαν από εκεί τευχακια που θέλουμε. Μακάρι στο μέλλον να φτιάξουν.

Είχαν παλαιότερα ένα μαγαζί σε κάποια στοά στο κέντρο ένα μαγαζί, στο οποίο έβρισκες ό,τι disney της Καθημερινής τραβούσε η ψυχή σου, όμως δυστυχώς έκλεισε πριν κάποια χρόνια.

Ήθελα εδώ και πολύ καιρό να σχολιάσω την έκδοση, κι όλο τό ξεχνούσα ή τό ανέβαλλα:P. Η έκοση όπως έχει-πολλάκις- ειπωθεί είναι εξαιρετική! Γυαλιστερό, ανθεκτικό εξώφυλλο, καλή ποιότητα χαρτιού χώματα πολύ έντονα. Το μόνο πρόβλημα, είναι πως η ράχη-δυστυχώς- δεν είναι πολύ γερή κι ας είναι με πιαστράκια. Οι ιστορίες είναι κατά την γνώμη μου αυτές που έχουν το θέμα. Πολύ ενδιαφέρον σενάριο, αλλά -κατά την άποψή μου πάντα- το σχέδιο είναι κακό κι επιπλέον, οι δημιουργοί έκαναν μία προσπάθεια να πρωτοτυπήσουν στην σκηνοθεσία, αλλάζοντας την κλασική σειρά των καρέ, δημιουργώντας έτσι ένα φορμάτ ιστορίας το οποίο δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω.

Επεξεργασία από Θοδωρής Καραπάνος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αξίζει εφόσον είναι ακυρωμένη σειρά να ασχοληθεί κάποιος να βρει τα τεύχη; Το ρωτάω και για τον εαυτό μου δηλαδή, γιατί θα ήθελα να τα διαβάσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ο κόπος να βρεις τα τεύχη και το κόστος τους πλέον. Αν είχε τελειώσει σαν σειρά, θα ήταν άλλη κουβέντα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

 

2 λεπτά πριν, StefanosPap είπε:

Αξίζει εφόσον είναι ακυρωμένη σειρά να ασχοληθεί κάποιος να βρει τα τεύχη; Το ρωτάω και για τον εαυτό μου δηλαδή, γιατί θα ήθελα να τα διαβάσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ο κόπος να βρεις τα τεύχη και το κόστος τους πλέον. Αν είχε τελειώσει σαν σειρά, θα ήταν άλλη κουβέντα

Επειδή είναι συνεχόμενη σειρά, και κόβεται λίγο πριν από το μεγάλο φινάλε, νομίζω δεν αξίζει, εκτός κι αν σ' αρέσει τόσο πολύ που απλά θες να διαβάσεις τις περιπέτειες χωρίς να σέ νοιάζει το τέλος. Αυτό που λες για το κόστος, δεν πιστεύω ότι έχουν αυξηθεί πολύ οι τιμές που τά βρίσκεις. Στο eshop της ΛΕΦΙΚ,  έχει μερικά στα 2,50 ευρώ όχι πολύ ακριβά δηλαδή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εντάξει, σίγουρα είναι μία σειρά που έχει κοπεί, αλλά από την άλλη οι ιστορίες στο κάθε τεύχος έχουν μία μορφή αυτοτέλειας και μπορούν να διαβαστούν μία χαρά κι αυτόνομα. Προτείνω, λοιπόν, να επενδύσεις. Κι αν φυσικά σου αρέσει ο ήρωας, αυτή η επιλογή είναι μονόδρομος. ;) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γι'αυτό κι εγώ ρώτησα γιατί όσο έχει τύχει να διαβάσω παλαιότερα είναι ένας χαρακτήρας που μου αρέσει. Αλλά δεν είναι και ότι πιο εύκολο να βρεις όλα τα τεύχη της σειράς και δεν είμαι από τα άτομα που μου αρέσουν να παίρνω κάτι χωρίς τέλος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1946
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Η σειρά αυτή δυστυχώς έμεινε στη μέση κι από τον τερζόπουλό κι από την καθημερινή που τη σταμάτησε λίγο πριν το τέλος.

Μεγάλο ατόπημα. Μπορούσαν να κυκλοφορήσουν έστω τα λίγα τεύχη που έμεναν σε μορφή τόμων, ή να τα συνεχίσουν στο μίκυ μάους της καθημερινής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

12 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

Αξίζει εφόσον είναι ακυρωμένη σειρά να ασχοληθεί κάποιος να βρει τα τεύχη; Το ρωτάω και για τον εαυτό μου δηλαδή, γιατί θα ήθελα να τα διαβάσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ο κόπος να βρεις τα τεύχη και το κόστος τους πλέον. Αν είχε τελειώσει σαν σειρά, θα ήταν άλλη κουβέντα

 

Ότι καλύτερο από τα ιταλικά Ντίσνεϋ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37734
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  27
  • Reputation:   124
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  974 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

19 ώρες πριν, Guts είπε:

 

Γενικά για disney τσέκαρε ΛΕΦΙΚ . Ενημερώνει συχνά το e-shop και έχει μεγάλη ποικιλία disney.

 

https://www.lefik.gr/

Να σε καλά φίλε. Αν έψαξα σωστά έχουν 2 τευχακια και το ένα από αυτά δεν το έχω, οπότε θα περιμένω λίγο μήπως βάλουν και άλλα να τα πάρω όλα μαζί αλλιώς παίρνω μόνο αυτό ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

17 ώρες πριν, averel είπε:

Μεγάλο ατόπημα. Μπορούσαν να κυκλοφορήσουν έστω τα λίγα τεύχη που έμεναν σε μορφή τόμων, ή να τα συνεχίσουν στο μίκυ μάους της καθημερινής.

 

Συμφωνώ. Δεν ξέρω αν θα τους άρεσε η ιδέα να βγάλουν τόμους, από την στιγμή που μάλλον δεν είχαν την απαιτούμενη ζήτηση τα τεύχη, αλλά κάλλιστα θα μπορούσαν να εντάξουν τις υπόλοιπες ιστορίες στο Μίκυ Μάους. :) 

 

Αν με ρωτάς, πάντως, προτιμώ τους τόμους. :P  

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  289
  • Reputation:   2321
  • Achievement Points:  351
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1094 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Εγώ πάντως από ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ δε μάζευα τα τεύχη και είπα να ξεκινήσω τώρα! Παρήγγειλα #16, #25, #44 τυχαία. Γνώμες;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.