Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΑΝΤΟΜ: ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ


Comics Fan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

΄Ενα από τα τεύχη της σειράς που μου άρεσαν λιγότερο. Μπορεί να φταίει και το μη εξοικειωμένο σε τέτοιες παρανοϊκές αφηγήσεις μυαλό μου, αλλά σας εξομολογούμαι ότι δεν κατάφερα να παρακολουθήσω τις νοητικές και σχεδιαστικές ακροβασίες της πλοκής της ιστορίας.

 

Αλλά και η συνοδευτική ιστοριούλα δεν με ευχαρίστησε όσο η αντίστοιχη του προηγούμενου τεύχους με τον ίδιο ...Jeune Premier 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4304
  • Reputation:   34100
  • Achievement Points:  4428
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο Φίλτατος μοδερέιτορ ομόρφυνε την βάση δεδομένων του forum με ένα ακόμα όμορφο ενιαίο εξώφυλλο!!!

  tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0024z.jpg tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0024.jpg

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον κομιξικό μου πατέρα ότι το σημερινό τεύχος έκανε μία μικρή κοιλιά. Ενώ ο Μεκκάνο δείχνει να έχει πολλές δυνατότητες δυστυχώς δεν αξιοποιήθηκαν πλήρως. Θα μπορούσε να είναι άξιος αντίπαλος για τον Φάντομ. Η ιδιόρρυθμη συνεργασία του Φάντομ έφερε αποτέλεσμα και αυτό είναι που μετράει. Η συνοδευτική ιστορία αρκετά καλή και με ενδιαφέροντα χρωματισμό. Αυτά τα ολίγα για το καινούριο τευχάκι!!!

7.5/10

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μέτρια ιστορία για τα δεδομένα της σειράς. Ένα κακό σενάριο που δεν είχε και πολύ νόημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τους φίλους μου για την κοιλιά που έκανε το συγκεκριμένο τεύχος του Φάντομ...!Δεν μπορώ να πω ότι ήταν κακή η ιστορία με τον Μεκκάνο,αλλά τα τελευταία τεύχη έχουν ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη και μας έχουν κάνει απαιτητικούς...!Το σχέδιο για άλλη μία φορά ήταν κακό και σε πάρα πολλές σελίδες ήταν απαράδεκτο...!Πραγματικά δεν έβγαζα άκρη σε αρκετά καρέ...! :wall: Πολύ κουραστικό...!

Από την άλλη η ιστορία του Ζεν Ζενπρεμιέ είχε έξυπνο και χιουμοριστικό σενάριο,αλλά κι εκεί το σχέδιο ακουαρέλας ήταν απογοητευτικό...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά από 2 μέτρια τεύχη, σειρά είχε μια αρκετά καλή ιστορία.

Το σενάριο ήταν δυνατό και ενδιαφέρον

με τον Εβρονιανό άσπονδο σύμμαχο.

 

Το σχέδιο αντίθετα ήταν μέτριο και σε μερικά καρέ ακατανόητο.

Επεξεργασία από Rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τεύχος 25ο και λευκό.Θα προτιμούσα αντις να μάθω το τι υπάρχει στομυαλό του Φαντομ να μάθω τι συμβαίνει στο μυαλό του αναγνώστη του Φ.Ν.(πλάκα κάνω ,δεν θέλω να προσβάλω κανέναν,αλλωστεκαι εγω ειμαι αναγνωστης του Φ.Ν. αν και προτιμω τον κλασσικό.) Τεύχος διχως αφίσα και συνεχιζόμενο εξωφυλλο προς λύπη του μενιγ.

  Το επόμενο στις....γκουχ!γκουχ!21/4. 

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν μπορώ να πω πως με κέρδισε απόλυτα το συγκεκριμένο τεύχος. Οι ιστορίες διαβάζονταν ευχάριστα αλλά δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, δε χάνει και τίποτα κάποιος αν δεν τις διαβάσει. Άλλωστε δεν αποτελούν μέρος της κανονικής σειράς, είναι απλά συμπληρωματικές. Ένα 6,5/10 στο τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4304
  • Reputation:   34100
  • Achievement Points:  4428
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η Αυτού Μεγαλειότης του πρόσθεσε άλλο ένα εξώφυλλο στην βάση δεδομένων του τζισι.

Αυτό...

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0025z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0025.jpg

Το εξώφυλλο μου άρεσε πολύ... Υπέροχο μες στην απλότητά του. Αν και δεν είναι ενιαίο... ( :crying:) είχε αυτό το κάτι... Για τις ιστορίες πράγματι δε μπορουν να ειπωθούν πολλά... Σαν ένα διάλειμμα πριν την συνέχιση της ιστορίας. Συλλογή μικρών ιστοριών από το σύμπαν του Νέου Φάντομ. Φυσικά ξεχώρισα της Σύλβιας (αμερόληπτη κριτική εδώ... :P ). Διαβάζονται ευχάριστα αλλά χωρίς κάτι ιδιαίτερο... Προβληματισμοί-γέλιο και ολίγη περιπέτεια σε ένα καλαίσθητο τεύχος.

7/10!!!

 

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα συμφωνήσω με τον φίλο μου,τον Γιάννη...!

 

Πρόκειται για ένα τεύχος που σκοπό έχει να αποφορτίσει τον αναγνώστη από την καταιγιστική δράση των προηγούμενων (και μακάρι και των επόμενων),αλλά και να τον φορτίσει συναισθηματικά,μιας και είναι ένα πολύ δυνατό τεύχος που στηρίζεται στην ψυχολογική κατάρρευση του ήρωα...!Σκηνές όπως αυτές με τον Ντόναλντ να ρεμβάζει στην ταράτσα μελαγχολικός,να βουρκώνει,να απαρνιέται τους φίλους του και το 313-Χ,να μην μπορεί άλλο να συνεχίσει την διπλή ζωή που κάνει,με άγγιξαν και με έκαναν να δω με άλλο μάτι τον Φάντομ...!Νομίζω ότι δεν τον είχαμε ξαναδεί έτσι σε καμμία ιστορία του...!Φυσικά δεν είναι μελό...!Έχει happy end και βέβαια τις διασκεδαστικές του στιγμές,στις οποίες έβαλε το χεράκι της και η κυρία Ziche...!

 

Τέλος καλό,όλα καλά λοιπόν...και συνεχίζουμε...! :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Θα συμφωνήσω με τον Indian ότι σκοπός αυτού του τεύχους ήταν να φορτίσει συναισθηματικά τον αναγνώστη αλλά με την ιστοριούλα της Zitche (κωμική πινελιά :) )  το γενικό αποτέλεσμα εξισορροπήθηκε κάπως! :)

 

 

Επόμενο τεύχος στις 21-4 με τίτλο <<Άμεση Κατάδυση>>! :cheers3:

 

Οπότε αν κρίνουμε από το εξώφυλλό του κατά 99,9% θα είναι το ιταλικό τεύχος του PK που υπάρχει στον παρακάτω σύνδεσμο!

 

 

http://coa.inducks.org/issue.php?c=it/PKNA+21

Επεξεργασία από Πέτρος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6051
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5604 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Προσέξατε φαντάζομαι πως αντί για 82 σελίδες είχε 68...;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τεύχος σε άλλο στιλ, σπονδυλωτό με -κάπως χαλαρό- συνδετικό κρίκο την ανταλλαγή απόψεων ή διαμάχη ή όπως αλλιώς μπορούμε να την ονομάσουμε, μεταξύ Φάντομ και Νούμερο ΄Ενα. Αρκετά καλό, αν το κρίνει κανείς ως ευχάριστο διάλειμμα.

 

Ξεχώρισα κι εγώ -παράξενο;- την ιστορία της Ziche, κυρίως, όμως χάρη στο σενάριο του Bruno Enna (ηχητική συνωνυμία με τον Νούμερο ΄Ενα), μου άρεσαν όμως και οι ιστορίες με τον Κύρο, τον "Θαλάσσιο ελέφαντα" και το 313.

 

7/10 κι εγώ, όπως και το κομικσικό μου τέκνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τεύχος 26 στο επόμενο ΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ με τους Βιβιαν Λη και Κλαρκ Γκαίημπλ.Στις 19 /5.

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4304
  • Reputation:   34100
  • Achievement Points:  4428
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο Βασιλέας πήρε φόρα και το scanner του φωτιά...

Επί τέλους επιστρέψαμε στο εννιαίο ,πανέμορφο, εξώφυλλο!!!

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0026z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0026.jpg

Η βασική ιστορία του τεύχους απλώς απολαυστική!!! Τα είχε όλα σε σωστές δόσεις. Χιούμορ, μυστήριο, αγωνία και δράση. Νέοι ,αντάξιοι, εχθροί και ένας παλιός μας γνώριμος. Ο Φάντομ δίνει ρέστα για άλλη μία φορά!!! Ωραίοι χρωματισμοί και καλόσχεδιασμένοι χαρακτήρες. Μία άρτια συνολικά ιστορία!!!

Ο Ζεν Πρεμιέ... Μάλλον μπήκε για να μας τιμώρησει... Αν κάποτε έγραψα ότι έχει ωραίο και πρωτότυπο χρωματισμό... Γράψτε λάθος. Αυτή η επιλογή του στυλ "τέμπερα πολύ νερωμένη" αρχίζει να καταντάει κουραστική!!! Σε συνδυασμό με το ανύπαρκτο σενάριο... Δε περιγράφω άλλο...

Και φτάνουμε στο σημείο του περιοδικού που μου έκανε τα νεύρα κρόσσια. Δύο δισέλιδες άνευ ουσίας διαφημίσεις για ένα δυσάρεστο διάλειμμα καταμεσίς του τεύχους!!! Η αφίσα απότελει μέρος του περιοδικού και είναι απολύτως κατανοητό!!! Εν τέλει αρχίζω να αμφιβάλλω αν μας διαβάζει ο editor. Και αν το κάνει πόσο σημασία δίνει στα γραφόμενά μας!!!

Πάντως ένα 9/10 στο τεύχος για την απολαυστίκοτατη κεντρική ιστορία!!! Μετά από ένα "λευκό" διαλείμμα ο Φάντομ ξεκουράστηκε και επέστρεψε δυνατός και ανανεωμένος!!!

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άλλη μια μέτρια ιστορία αυτή του τεύχους 26. Η σειρά έχει ξεκάθαρα χάσει τη δυναμική που είχε στο ξεκίνημά της.

Έχουμε καιρό να δούμε ένα πραγματικά σπουδαίο τεύχος. Ελπίζω να το δούμε στο επόμενο, με την καλύτερη βαθμολογημένη στο Inducks ιστορία της σειράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Θα συμφωνήσω με τον "γιο" μου aka Μενίγ Πουαγώ.

 

Βρήκα την κεντρική ιστορία του τεύχους εξαιρετική. 9/10.

 

Αντίθετα βαθμολογώ το τερατούργημα με τον Ζεν Πρεμιέ με -2 (μείον 2).

 

Δεν βγάζω βαθμολογία τεύχους γιατί μου άρεσε τόσο πολύ η ΄Αμεση Κατάδυση που δεν θέλω το συνοδευτικό έκτρωμα να αδικήσει το τεύχος.

 

Κι ένα -τυπογραφικό μάλλον- λαθάκι από τη σελίδα 46, α΄ σειρά, δεξί καρέ: "κατ' εντολών άλλων" αντί "κατ' εντολήν άλλων".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20687
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Θα συμφωνήσω με τον "γιο" μου aka Μενίγ Πουαγώ.

 

Βρήκα την κεντρική ιστορία του τεύχους εξαιρετική. 9/10.

 

Αντίθετα βαθμολογώ το τερατούργημα με τον Ζεν Πρεμιέ με -2 (μείον 2).

 

Δεν βγάζω βαθμολογία τεύχους γιατί μου άρεσε τόσο πολύ η ΄Αμεση Κατάδυση που δεν θέλω το συνοδευτικό έκτρωμα να αδικήσει το τεύχος.

 

Κι ένα -τυπογραφικό μάλλον- λαθάκι από τη σελίδα 46, α΄ σειρά, δεξί καρέ: "κατ' εντολών άλλων" αντί "κατ' εντολήν άλλων".

Τρυφωνα, γιατι ομως ειναι αδοκιμη η φραση "κατ' εντολήν άλλων" ?? Δε γινεται οι εντολες να ειναι περισσοτερες της μίας? Ειναι οφφτοπικ το ερωτημα μου, αλλά αφου εχουμε την χαρα και την τιμη να σε εχουμε αναμεσα μας, ας μαθουμε και κατι παραπανω :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διαβάσαμε άλλη μία ιστοριάρα και κυριολεκτικά την απολαύσαμε...! :yes:

 

Το σενάριο ήταν απίθανο και η πλοκή καταιγιστική...!Είχε αγωνία,συγκίνηση και φυσικά αρκετό χιούμορ,με αποκορύφωμα τον διάλογο στην σελίδα 36...!

 

Διοικητής : Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να καταστρέψετε το εργαστήριο της Βολκάνιας,να πάρετε τον Φάιρφαξ και να σαμποτάρετε τον Τύραννο! Φάντομ : Μισή ώρα δουλειά κι επειδή θα είμαι ξεκούραστος και θα έχω χρόνο,αν θέλετε,μπορώ να κάνω παρκέ στα πατώματα! :lol:

 

 

Βέβαια δεν έλειπαν και οι αναφορές σε άλλα καθεστώτα...!

 

Ο κυβερνήτης Φιντέλ Μπλάστο,το όνομα του οποίου θυμίζει ένα άλλο γνωστό όνομα...! ;)

 

Γενικά ήταν μία ιστορία,που με εξαίρεση την βοήθεια του Νούμερο Ένα,μπορούσε να ήταν στα μέτρα του Μυστικού Πράκτορα Ντόναλντ Ντακ...! :D

Το σχέδιο αυτή την φορά ήταν καθαρό και δεν κούραζε τον αναγνώστη...!

 

Αστεία βρήκα την δεύτερη ιστορία...!Βέβαια έχασε πολλούς πόντους λόγω της κεντρικής ιστορίας...!Στην αρχή χάνεις λίγο την μπάλα με την πλοκή,αλλά στο τέλος ξεκαθαρίζουν τα πράγματα...!Το σχέδιο,γι'άλλη μία φορά σ'αυτή την σειρά,δεν με ξετρέλανε...!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9587
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5458 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εξώφυλλα του τεύχους #27. :beer:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4304
  • Reputation:   34100
  • Achievement Points:  4428
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Χθες??? Μα που κυκλοφόρησε χθες??? :grr:

Τελοσπάντων... :P Ο καλός φίλος Βασίλης ομόρφυνε την βάση δεδομένων με αυτό...

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0027z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0027.jpg

Πολύ την χάρηκα την ιστορία της Λύλας. Μα πολύ όμως!!! Πώς και πως περίμενα το τευχάκι που θα μαθαίναμε περισσότερα για αυτήν. Επιτέλους το πλήρωμα του χρόνου ήρθε. Φυσικά και ήξερα εξ' αρχής ότι ήταν ανδροειδές. Αλλά πάντα ήξερα ότι είχε κάτι το διαφορετικό. 'Ισως ήταν ή αναμειξή με τους ανθρώπους αλλά και αυτό το κάτι το διαφορετικό στον μηχανισμό της. Η δεύτερη αγαπημένη μου ηρωίδα μετά την κοριτσάρα μου (Τι δε ξέρετε ποιά είναι η κοριτσάρα μου??? :out::P). Πανέμορφη ιστορία με ενδιαφέροντες καινούριους χαρακτήρες και πλοκή που δε σε αφήνει να βαρεθείς ούτε δευτερόλεπτο. Σίγουρα δε μάθαμε τα πάντα για αυτήν... Αλλά το κουβάρι άρχισε να ξετυλίγεται!!!

Λοπόν... Ο Ζεν Πρεμιέ έλειπε από αυτό το τεύχος... Προσωπικά δε μου έλλειψε!!! Εσάς??? Είχα πολύ καιρό να χαρώ την δεύτερη ιστορία του τεύχους. Αν και είχε πολύ πιο νερωμένη νερομπαγιά από την Ζεν Πρεμιέ σειρά. Σε σημείο που να μην ξεχωρίζει το σχέδιο... Αλλά είχε ωραίες ατάκες!!!

8.7/10!!!

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

@Μενίγ Πουαγώ θα συμφωνήσω σε όλα!Η ιστορία της Λύλας ήταν εξαιρετική και επιτέλους μας λύθηκαν κάποιες απορίες σχετικά με αυτήν.Επίσης,κι εγώ προτίμησα τη δεύτερη ιστορία του σημερινού τεύχους σε σχέση με τις ιστορίες του Ζεν Πρεμιέ οι οποίες δε μου αρεσαν ιδιαιτέρως.

 

9/10!!!

 

Το επόμενο τεύχος που θα κυκλοφορήσει στις 23 Ιουνίου θα ονομάζεται <<Κενό μνήμης>> και θα αντιστοιχεί σε αυτό http://coa.inducks.org/issue.php?c=it/PKNA+23 το τεύχος του PKNA.Η κεντρική ιστορία του δυστυχώς δε φαίνεται τόσο καλή όσο αυτή του σημερινού τεύχους!

 

 

 

Η ιστορία αυτή βαθμολογήθηκε 7,3/10 και κατατάσσεται 17558/30214

Επεξεργασία από petross21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η καλύτερη ιστορία της σειράς ως τώρα που συγκρίνεται μόνο με κάποιες από τις ιστορίες των πρώτων τευχών. Τεράστια η διαφορά από τις μετριότητες των πιο πρόσφατων τευχών.

9,5/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά...!

 

Πρόκειται για εξαιρετική ιστορία με ωραίο κι ευρηματικό σενάριο,που μας δίνει πολλές πληροφορίες σχετικά με το ποιόν της Λύλας...!Η πλοκή είχε αρκετή δράση,αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι οι πολλές ανατροπές στο τέλος με κούρασαν λίγο...!Το τέλος όμως με ικανοποίησε απόλυτα...! :best:  Όσον αφορά το σχέδιο και τα καρέ,μπορώ να πω ότι τα βρήκα καλύτερα και πιο ευδιάκριτα σε σχέση με τα προηγούμενα τεύχη...!

 

Την δεύτερη ιστορία την βρήκα επιεικώς τρισάθλια...!Πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει στο τεύχος...!Δεν νομίζω ότι προσφέρει τίποτα η "γελοιοποίηση" των Εβρονιανών...!Σε όλη την σειρά έχει γίνει μία συστηματική προσπάθεια να δημιουργηθεί το bad ass σύμπαν τους,παρουσιάζοντάς τους με δολοφονικά ένστικτα,πανέμορφες στολές και έναν στόλο από αστροσκάφη,τον οποίο θα τα ζήλευε και το πλήρωμα του Enterprise...!Θα προτιμούσα λοιπόν να μην του γελοιοποιούν κατ'αυτό τον τρόπο...!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τευχακαλιδιον νο 28ο επιτέλους διαφημίζονται τα τομικαλίδιαν της βιβλιοθήκης Κομιξ σε 2πλη καταχώρηση περικαλώ όπως διπλη και το νεο ΚΟΜΙΞ.Τι να κάνει και ο εκδοτης αμα εχει να γιομίση κενα τις βάζει διπλασιες σε μέγεθος.

Στο επόμενο επεισόδιο:Ο Ορκ επιστρεφειστο ΛΥΚΟΦΩΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ.Μη το χάσετε θα χάσετε(και ο εκδοτης 1.90ευρω) ,

 

ΚΑΛΗ   :Book:ΑΝΑ  :Book: ΓΝΩΣΗΝ :Book:   

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4304
  • Reputation:   34100
  • Achievement Points:  4428
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Βασιλέα μου Αγαπητέ σε ευχαριστώ τα μάλα!!!

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0028z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0028.jpg


Ότι θα έφτανε και η στιγμή που θα απομυθοποιούσαμε τον Νούμερο 1... Ανάμεικτα συναισθήματα... Ένας ιος αποσυντονίζει ότι ηλεκτρονικό υπάρχει στην πόλη. Ακόμα και την υπέρτατη ηλεκτρονική διάνοια. Αυτό οδηγεί σε μία συμμαχία άνευ προηγουμένου. Που το αποτέλεσμα της είναι καταλύτης για γτην ηλεκτρονική διάσωση της πόλης. Είμαι της άποψης ότι οι καλύτερες συνεργασίες είναι οι μη αναμενόμενες... Ίσως για αυτό φέρνουν και τα καλύτερα αποτελέσματα...

Άλλο ένα πολύ όμορφο τευχάκι... Πάρα πολύ καλό... Είναι πολύ δύσκολο να κρατάς συνεχώς μία σειρά σε υψηλά επίπεδα... Αλλά φαίνεται ότι οι Ιταλοί δεν έχουν κανένα θέμα με την συγκεκριμένη σειρά. Σίγουρα έχει και αυτή τις μεταπτώσεις της. Αλλά συγκριτικά με άλλες σειρές έχει ανεβάσει πολύ ψηλά το πήχυ. Πιστεύω δύσκολα θα ξεπεραστεί. Την συνοδευτική ιστοριούλα θα την σχολιάσω μόνο με μία φράση:"Προσπαθεί να βγάλει γέλιο." Από εμένα δε απέσπασε ούτε μειδίαμα...

Επίσης θα συμφωνήσω με τον Βασιλέα μας ότι τους περρισεύει χαρτί στις Καθημερινές εκδόσεις!!!

8/10!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ευχαριστώ την Α.Μ. Παναγιώτη Α΄, για την παρουσίαση και τον υιόν μου για την εμπεριστατωμένη κριτική.

 

Η κύρια ιστορία είναι πράγματι καλή. Δεν με συνεπήρε όμως όπως κάποιες άλλες. 7/10.

 

Η "τσόντα"  :sad1: (δεν βρήκα emotikon για το μπλιεχ! ίσως δεν έψαξα αρκετα) -1/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Απολαύσαμε άλλη μία δυνατή ιστορία τού Φάντομ...!Το σενάριο ήταν πολύ μοντέρνο και η πλοκή εξαιρετική,με καταιγιστική δράση κι αγωνία...!Το τέλος όμως το βρήκα αρκετά απότομο...!Μπορούσε πιστεύω η σύλληψη του κακού να γινόταν πιο θεαματικά...!Όσον αφορά το σχέδιο,οι σκηνές των εκρήξεων ήταν καταπληκτικές,αλλά στο σύνολο ήταν σαν να περνάς το Κάβο Ντόρο με φουσκωτό,μέσα στα μελτέμια του Αύγουστου...! :collapse:

 

Η δεύτερη ιστορία δεν αξίζει καν σχολιασμό...!Πιστεύω ότι χαλάει το όλο τεύχος...!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πολύ ωραία ιστορία και το <<Κενό Μνήμης>>.Με απογοήτευσε βέβαια το τέλος που δεν ήταν αντάξιο της υπόλοιπης ιστορίας.Βέβαια στην τελευταία σελίδα στην οποία μαθαίνουμε ότι ο Φενμορ Κουκ τη σκαπούλαρε χάρη στους δικηγόρους του μάλλον εννοείται ότι η ιστορία αυτή θα έχει συνέχεια,της οποίας το τέλος ελπίζω να είναι πιο θεαματικό!

 

Στο επόμενο έχουμε Ορκ και όπως καταλαβαίνετε ανυπομονώ καθώς δεν ξέρουμε και πολλά πράγματα για τον κόσμο του!

 

:beer:

Επεξεργασία από petross21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30232
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  121
  • Reputation:   761
  • Achievement Points:  123
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3570 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Η ιστορία κενό μνήμης ήταν αρκετά καλή αλλά οχι και η καλύτερη που έχω διαβάσει 7,5/10 :)

Τη δεύτερη ιστορία προσπάθησα να τη διαβάσω αλλά μέσα σε ένα 2λεπτο τα παράτησα ΧΑΛΙΑ ΣΕΝΑΡΙΟ, ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ!!! :trixes: (πρέπει να ξαναρχίσουν να βάζουν ιστορίες φάντομ της Τζίκε :) )...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τεύχος 29 και δροσερόν μια γερή δόση αναψυκτικού στο καύσωνα του Ιουλίου.

Το επὀμενο τεύχος στις 18 Αυγούστου με μια μεγαλη απόδραση στην περιπέτεια ΔΙΑΣΤΑΥΡΟΥΜΕΝΑ ΠΥΡΑ.

ΚΑΛΗ :Book:  ΑΝΑΓΝΩΣΗ

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.