Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΑΝΤΟΜ: ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ


Comics Fan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

...βασικα η τελικη μου ετυμηγορια ειναι πως αυτη ήταν ίσως η καλύτερη ιστορία από όλα τα Φαντομ ως τωρα

με το χειρότερο σκίτσο από όλα τα ντισνευ κόμικ εως τωρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Από τα καλύτερα τεύχη της σειράς κατ' εμέ. Πολύ καλό σενάριο και η εμφάνιση ένος νέου σύμμαχου δείχνει ότι η ιστορία σεναριακά προχωράει άψογα!!! Με αρκετή δράση και αντροπές!!! Η συνέχει αναμένεται συναρπαστική!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5029 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το τευχος αυτο μου αρεσε αρκετα.

Εχει τυχει σε παλιοτερα τευχη να μην καταλαβαινω τι γινεται με το σχεδιο αλλα να χανω και την μπαλα σε καποια σημεια της ιστοριας.

Σε αυτο το τευχος το σχεδιο μπορει να μην ηταν το καλυτερο αλλα το βρηκα "καθαρο" καταλαβαινες απολυτα αυτο που εβλεπες.Η ιστορια επισης (που ειχε και την Λυλα μεσα που ειναι στις συμπαθειες μου) μου αρεσε πολυ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Η συνέχει αναμένεται συναρπαστική!!!

Μη λες τέτοια φίλε μου. Αυτό ακριβώς μας είπαν και στο Κόμιξ #302 και στο #303 μας είπαν τέλος. :P

 

Πάντως πέρα απ'τη πλάκα, μόλις διάβασα το τεύχος 15 και πράγματι ήταν αρκετά καλό σεναριακά. Το σχέδιο πάλι ήταν όντως από τα χειρότερα που έχω δει σε Ντίσνευ, συναγωνίζεται άνετα τον Φρέντυ Μίλτον. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πάρα πολύ ωραίο το #15. Βαθμολογία 9/10. Ειδικά για μένα που δίνω μεγαλύτερη σημασία στην ιστορία και λιγότερη στο σχέδιο που δεν ήταν και το καλύτερο. Δυστυχώς και πάλι οι συνδετήρες έχουν τρυπήσει τις σελίδες και τα δύο μεσαία σαλόνια έχουν φύγει από τη θέση τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Η ιστορία ήταν ωραία, το σχέδιο δε με παραξένεψε πάρα πολύ αλλά το δεύτερο μεγαλύτερο μειονέκτημα ήταν οτι σε κάποια σημεία δεν ήταν ξεκάθαρο ποιο μπαλονάκι θα πρέπε να ακολουθήσει ο διάλογος, με αποτέλεσμα να ξαναδιαβάζω την σελίδα με την σωστή σειρά  :grr:

 

Δυστυχώς το πρώτο και μεγαλύτερο μειονέκτηματα έχει να κάνει με το ίδιο το τεύχος. Και σε μένα έφυγε το μεσαίο φύλλο και είναι έτοιμο να φύγει και το δεύτερο...    :shit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το 2002, κυκλοφόρησε για PS2 το βιντεοπαιχνίδι "Disney's Donald Duck PK", με κεντρική ιστορία τον Φάντομ Ντακ και τον αγώνα του με τους Εβρονιανούς. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο ως platform τίτλος, όμως είναι πολύ ευχάριστο παιχνίδι για κάποιον που έχει ασχοληθεί με το συγκεκριμένο σύμπαν.

 

Μαζί με το παιχνίδι, η Ubisoft έδινε για promotion μέσα στην θήκη, ένα 8σέλιδο βιβλιαράκι με μία μίνι ιστορία του Ντόναλντ με τους Εβρονιανούς.

 

post-2414-0-39304300-1378813598_thumb.jpg

post-2414-0-98831900-1378813603_thumb.jpgpost-2414-0-21135800-1378813609_thumb.jpgpost-2414-0-62755600-1378813613_thumb.jpg

post-2414-0-92459500-1378813618_thumb.jpgpost-2414-0-17095600-1378813624_thumb.jpgpost-2414-0-19478900-1378813629_thumb.jpg

 

 

dionik_inducks_small.png

 

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την κατεβάσει και από εδώ πέρα σε .cbr. Αν θέλετε, κάντε μία παραπομπή και στο αρχικό post για να μην χαθεί.

PK PS2 - Evron Attacks.cbr

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εδώ και πολλούς μήνες κυκλοφορούσαν φήμες για την έναρξη νέων ιστοριών με τους ήρωες του "μοντέρνου" σύμπαντος του Φάντομ Ντακ.

 

Πριν συνεχίσω, να θυμίσω ότι αυτό αποτελείται από το PKNA (του οποίου τα πρώτα 14 τεύχη διαβάσαμε στα ελληνικά), το PK2, το οποίο άλλαξε το "κλίμα" της σειράς καθώς και αρκετούς χαρακτήρες, αλλά θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως "συνέχεια" του PKNA (δίνονται εξηγήσεις που  ψιλοστέκουν, σύμφωνα πάντα με τη λογική των δημιουργών :P ), και τέλος το Pikappa, reboot με τους χαρακτήρες από τις δύο προηγούμενες σειρές. Οι τρεις εκδόσεις κυκλοφόρησαν στο διάστημα 1996 - 2005. Από τότε, οι χαρακτήρες που δημιουργήθηκαν στο σύμπαν αυτό, σπάνια ξαναχρησιμοποιήθηκαν.

 

Πάμε λοιπόν στις φήμες που ανέφερα. Υπήρχαν καιρό, αλλά χωρίς ιδιαίτερα τεκμήρια. Στη συνέχεια εμφανίστηκαν κι αυτά. Αν και είχε ακουστεί ότι οι ιστορίες θα δημοσιεύονταν στο Topolino, φαίνεται πως αποφασίστηκε αυτό να γίνει στο περιοδικό Paperinik Appgrade. Τελικά, μετά από δύο εξώφυλλα που περιέχουν την ασπίδα του Φάντομ και το Μέγαρο Δάρβιν, στο τεύχος 16 ξεκίνησε η δημοσίευση του Universo PK, αρχίζοντας με ένα remake του πρώτου τεύχους του PKNA (χωρίς τον Νούμερο Ένα όμως :( ). :cool: Κρίνοντας από τα εξώφυλλα του Freccero, στο τεύχος 18 θα εμφανιστεί η Ξαντούμ και στο 19 ο Κόκορον.

 

Όπως είπα παραπάνω, χρησιμοποιούνται ήρωες από το "μοντέρνο" σύμπαν του Φάντομ Ντακ, ενταγμένοι στο "κανονικό" σύμπαν. Επομένως, ο Κύρος και ο Σκρουτζ (και πιθανόν και άλλοι γνωστοί χαρακτήρες) εμφανίζονται κατά κόρον.

 

Υ.Γ. Η πρώτη ιστορία υπάρχει σκαναρισμένη σε κλειστό site (pdf χαμηλής ποιότητας). Λόγω του κανόνα 4 δεν βάζω όλο το αρχείο, αλλά μόνο κάποιες χαρακτηριστικές σελίδες.

 

post-13632-0-46953200-1390767733_thumb.jpg post-13632-0-69157300-1390767743_thumb.jpg post-13632-0-69195500-1390767753_thumb.jpg post-13632-0-27822200-1390767761_thumb.jpg

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

             ΦΑΝΤΟΜ

ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ

         Β΄περίοδος (Καθημερινἐς Εκδὀσεις)

  O Πάπιο -εκδικητής-φαντομάς ξαναχτυπά σε πιο μεγάλο μέγεθος με κάποιες παραπάνω σελίδες  ίδιο λογότυπο και μια προσαρμογη στην τιμή απο 1.8 και 2 σε 1.9

Το μέγεθος προσωπικά δεν μου έκατσε και τόσο το προτιμούσα στο αρχικό του μέγεθος,για να ταιριάξει με τα υπόλοιπα 15,αλλά έγινε προφανός για να ξεγελά στο μάτι ότι είναι πιο χορταστικό απο πριν. 

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Επεξεργασία από comicsking
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Καλά. Πάρτε τώρα και το οπισθόφυλλο.

 

Μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Ο περιπτεράς από όπου το πήρα, το είχε βάλει μαζί με το Superman Unchained 02 πάντως, από το οποίο είναι λίγο πιο κοντό σε ύψος αλλά και πιο πλατύ. Μπορούμε να πούμε πως είναι πλέον στο ίδια κατηγορία με τα υπερηρωικά απ' όλες τις απόψεις. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

(Ευτυχώς το τεύχος ήρθε ταυτόχρονα και στην επαρχία, σε αντίθεση με το Μίκυ Μάους, που μάλλον θα καθυστερεί μία μέρα...)

Το πιο σημαντικό στοιχείο του σημερινού τεύχους, κατά την γνώμη μου, είναι ότι η Καθημερινή αντέχει, σχεδόν στην ίδια τιμή, να προσφέρει μεγαλύτερο μέγεθος και 8 σελίδες περιεχομένου παραπάνω (ή 16, αν λάβουμε υπόψη τα δύο τελευταία τεύχη του Τερζόπουλου).

Έτσι ξεκίνησαν να δημοσιεύουν και τις επιπλέον ιστορίες του PKNA, :yahoo: ξεκινώντας από το "Angus Tales" της Τζίκε που συνόδευε την κύρια ιστορία στο ιταλικό τεύχος! Αξίζουν πραγματικά! Έχουμε χάσει βέβαια τις ιστορίες των ιταλικών τευχών 8 - 11 (υπάρχουνσεαγγλικόscanlation), αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ... :D

Υ.Γ. Το διπλό εξώφυλλο του τεύχους εμπεριέχεται και σαν αφίσα στο σαλόνι του περιοδικού (σελ. 42 - 43). Για να μην χαθούν σελίδες από την ιστορία σε περίπτωση που κάποιος το αφαιρέσει, οι σελίδες 41 & 44 περιέχουν παρουσιάσεις χαρακτήρων της έκδοσης. :valt:
dionik_inducks_small.png

Επεξεργασία από Comics Fan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τούμπανο τεύχος, αγοράστε το όλοι. Απρόσμενα καλή έκδοση, κρίμα που δεν ξεκίνησε έτσι εξ αρχής αλλά δεν πειράζει. Μεγάλο μέγεθος, καλή τιμή και περιλαμβάνει και μία συμπληρωματική ιστορία. Το μόνο καλύτερο που θα μπορούσαμε να δούμε είναι συγκεντρωτικές εκδόσεις της σειράς σε βιβλία όταν με το καλό τελειώσει, όμως στην παρούσα φάση είμαστε πάρα πολύ καλά.

Το επόμενο τεύχος «Άγρια Νύχτα» κυκλοφορεί στις 25 Ιουλίου.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάρα πολύ καλή ιστορία!!! Πολύ καλή ποιότητα χαρτιού τόσο εσωτερικά όσο και στο εξώφυλλο!!! Έξυπνη κίνηση να συνεχίζει την αρίθμηση και όχι να ξεκινάει από το #1. Από την στιγμή που είναι ιστορία σε συνέχειες έπραξε ορθά... Πολύ ωραία η αφισούλα και για την Sylvia τα λόγια είναι περιττά...

Υ.γ.: Παύλο πάτησα στην "λίστα κυκλοφόριας" στα εξώφυλλα για να κλικάρω το εξώφυλλο ώστε να εμφανίζεται στην συλλογή μου εδώ. Δε το είχε όμως... Παρόλο που ανέβηκε από τον Παναγιώτη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5029 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Νεο τευχος Φαντομ μετα απο τοσο καιρο..Λοιπον αρχικα με πειραξε λιγο που του αλλαξαν το μεγεθος του περιοδικου.Αλλιως ξεκινησε αλλιως εγινε,και οπως ειπε κι ενας συμφορουμιτης παραπανω,τα μικρα περιοδικα αποθηκευονται πιο ευκολα,ειδικα οταν υπαρχει συνωστισμος. :P

Ομως ειναι καλυτερα ετσι τελικα  γιατι εχει εντονα χρωματα και ιδιαιτερο σχεδιο, και τωρα τα βλεπουμε πιο καλα.

Ωραια ιστορια,και αφισα και προσθετη ιστορια..Πολυ ωραιο τευχος. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ΝΕΟ ΤΕΥΧΟΣ ΦΑΝΤΟΜ. Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

 

 

post-11351-0-67295700-1406198445_thumb.jpg

 

 

Οι εξωγήινοι έρχονται στη Γη και αναζητούν νέες πηγές ενέργειας…

 

Ο Ντόναλντ γίνεται επιστάτης στον ουρανοξύστη του Έβερετ Δάρβιν…

 

Τι σχέση έχουν οι εξωγήινοι με τον Ντόναλντ;;;

 

Θα το μάθουμε στις περιπέτειες του Φάντομ, αυτήν την Παρασκευή 25 Ιουλίου στα περίπτερα

 

 

Πηγή: Η Καθημερινή

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το μέγεθος και η γενική μορφή της νέας σειράς (συνέχειας) είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι εξαρχής το συγκεκριμένο κόμικ και όχι μόνο καθώς έτσι θα έπρεπε να είναι και η ανολοκλήρωτη σειρά του δεύτερου κύκλου μυστήριο. Πολύ καλή και η γενική εξίσωση ποιότητας/τιμής.

Το πρώτο τεύχος αυτό πάντως μου φάνηκε μετά από τόσο καιρό, εντελώς ακαταλαβήστικο και σχεδόν μετάνιωσα που συνεχίζω την σειρά, αλλά μίας και είναι σειρά με αρχή, μέση και συγκεκριμένο τέλος από πλευράς ποσότητας δηλαδή (48 πόσα τεύχη), θα επιδιώξω αν γίνεται να την ολοκληρώσω.

 

Αν δεν το μετανιώσω πάλι στην πορεία. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  881
  • Reputation:   5421
  • Achievement Points:  881
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4195 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πρώτο τεύχος αυτό πάντως μου φάνηκε μετά από τόσο καιρό, εντελώς ακαταλαβήστικο

Αντιθέτως, εγώ θα έλεγα ότι είναι ένα από τα ελάχιστα τεύχη τής σειράς που δεν βρήκα ακαταλαβίστικο! Στα περισσότερα, αν όχι σε όλα από τα προηγούμενα τεύχη, έπρεπε να πολεμήσω με το παραμορφωμένο σχέδιο, που συχνά δεν συνοδευόταν από  ίχνος διαλόγου, για να καταλάβω τι συνέβαινε. Τις περισσότερες φορές, αν δεν ακολουθούσε κάποιος διάλογος, που να εξηγούσε τι είναι αυτό που είχα δει μερικες σελίδες πιο πριν, δεν υπήρχε περίπτωση να το είχα καταλάβει.

 

Προφανώς αυτές οι ιστορίες δεν απευθύνονται σε βροντόσαυρους σαν και μένα, ενώ τα σύγχρονα παιδιά, που τόσο επικρίνουμε εμείς οι παλιοί, κάτι κάνουν σωστά, αφού μπορούν να αποκωδικοποιήσουν και να απολαύσουν αυτές τις ιστορίες. Εκτός, βέβαια και αν ο βασιλιάς είναι πραγματικα γυμνός.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν είδα να ανεβαίνουν τα εξώφυλλα από τα βαθιά χαράματα και ανησύχησα. :P

Τα εξώφυλλα μεταφέρθηκαν στην παρουσίαση.

Στην κύρια ιστορία (αντιγράφω την περιγραφή που έβαλα στο Inducks) "οι Εβρονιανοί κάνουν επίθεση στη Βραχόπετρα, ένα χωριό κοντά στη Λιμνούπολη, κατά τη διάρκεια των Χριστουγεννιάτικων εορτών". Δεν ξεκαθαρίζεται αν τα γεγονότα διαδραματίζονται παραμονή Χριστουγέννων ή Πρωτοχρονιάς. Στην ιστορία παρακολουθούμε επίσης ένα αυθεντικοσκάγιο φιλμοσκάγι Ανατολικοευρωπαϊσκάγικης παραγωγής. :P

Στη συνέχεια, υπάρχει άλλη μία δεκασέλιδη ιστορία της Τζίκε με τον Άνγκους. "Ο Άνγκους αναγκάζεται να προστατεύσει έναν συντάκτη της εφημερίδας του, ενώ ταυτόχρονα προσπαθεί να παρακολουθήσει έναν ανταγωνιστή του." (sic)
Είναι η κορυφαία ιστορία της συγκεκριμένης δημιουργού σύμφωνα με τις βαθμολογίες του Inducks. TgC_emoticon142.gif?t=1324220880

Το επόμενο τεύχος κυκλοφορεί στις 21 Αυγούστου, με την ιστορία "Άδραξε την Ημέρα" (Carpe diem)

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παδια το νέο τεύχος είναι καταπληκτικό!! Η νέα ιστορία φανταστικη και μου αρεσε πολυ και η ιστορια με τον Ανγκους (τα σπαει)!! Το καταευχαριστηθηκα με λιγα λογια... Αλλο πραγμα που μου αρεσε ειναι το εξωφυλλο ηταν γυαλιστερο και καπως σκληρο σε σχεση με το προηγουμενο τευχος! :D Πλακα ειχε λιγο που ειναι  εκτος εποχης... :P

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εμένα πάλι αυτό το "μεταμοντέρνο" στιλ δεν με ξετρέλανε. Αντίθετα η ιστορία της Τζίκε με τον ΄Ανγκους μου άρεσε πολύ πράγμα που δείχνει ότι δεν είμαι προκατειλημμένος απέναντί της. Ακόμη και το σκίτσο της το βρήκα εντάξει, ίσως γιατί οι ήρωες της ιστορίας δεν είναι οι κλασικοί ντισνεϋκοί χαρακτήρες που η μορφή τους είναι βαθιά χαραγμένη στο μυαλό μου και δυσκολεύομαι να αποδεχθώ τις παραμορφώσεις που υφίσταται από τη συγκεκριμένη σχεδιάστρια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5029 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πολυ ωραιο το νεο τευχος! Μου αρεσε και ολη αυτη η Χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα.Για μια στιγμη νομιζα μηπως κανει την επανεμφανιση της η θεα Ξαντουμ αλλα μπαααα. :(

Η Τζικε εχει κανει την ιστορια με τον Ανγκους;Κοιτα να δεις που κι εμενα μου αρεσε,οπως και στο προηγουμενο τευχος,Μαλλον το προβλημα μου ειναι οταν σχεδιαζει παπιο-ποντικια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάρα πολύ καλό το 17ο τεύχος. Έντονα χρώματα και ωραία πλοκή... Οι ιστορίες της Sylvia απολαυστικότατες όπως πάντα!!!

Παολάν μου και εγώ την ίδια σκέψη έκανα...

 

Κοριτσάρα μου που είσαι???

 

Στερητικό σύνδρομο... :P

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτή τη φορά ελπίζω να έχω δει σωστά και να μην το έχει ανεβάσει άλλος πριν.

Τεύχος 18 και το επόμενο στις 25/9.

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Απολαυστικότατο το χθεσινό τευχάκι... Με μια πολύ καλή συνεργασία μη προβλεπόμενη... Που τον έκανε στα μάτια μου λίγο πιο συμπαθή... Η συνοδευτική ιστορία στο τέλος του τεύχους ήταν ότι έπρεπε για να σε χαλαρώσει!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Παιδιά, το χτεσινό PKNA με "έστειλε". Ιστοριάρα με τα όλα της. Δεν λέω τίποτε περισσότερο για να μην κάνω spoiler. Διαβάστε την και θα με θυμηθείτε. Και η δεύτερη (οκτασέλιδη) άξιζε τον κόπο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σε ερώτησή μου σχετικά με το αν υπάρχει περίπτωση να δημοσιευτούν σε μελλοντικά τεύχη οι υπόλοιπες ιστορίες της σειράς Angus Tales, πήρα (σχετικά) θετική απάντηση.

 

 

 

 

 

Αγαπητέ Γιάννη, 
το υλικό το έχουμε υπόψιν μας και, αν υπάρξει ευκαιρία, υπάρχει πιθανότητα να δημοσιευτεί. 
Όπως βλέπεις, η νέα έκδοση του Φάντομ είναι πιο πλήρης, καθώς είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος, όπως η πρωτότυπη έκδοση, και συνοδεύεται από το υλικό που την πλαισίωνε, δίνοντας στον μύθο περισσότερο βάθος.

 

 

:D

 

Και είναι αλήθεια πως η έκδοση της Καθημερινής είναι άψογη! Forza!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τεύχος 19. Το επόμενο στις 23/10.

 

Τα εξώφυλλα μεταφέρθηκαν στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

΄Ενα από τα χειρότερα, κατά τη γνώμη μου, τεύχη της σειράς που έχω διαβάσει. Μπερδεμένο, σουρεαλιστικό, θεοπάλαβο. Το μυρίστηκα ότι έχει βάλει το χεράκι της η Τζίκε αλλά και ο Φαράτσι δεν πήγαινε πίσω.

 

΄Οσο για την μικρή ιστορία με τοκ Κόκορον, τον γιο του και τα Ντρούντο, αυτή κι αν ήταν για τα "μπάζα".

 

Δεν ξέρω τι θα πουν οι υπόλοιποι φίλοι και ιδιαίτερα ο κομικσικός μου γιος, ο Μενίγ. Μπορεί βέβαια κι εγώ να έχω διαφορετική αίσθηση του χιούμορ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5029 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Η ιστορια 'Κινηματογραφικο κομφουζιο" μου αρεσε πολυ.Βασικα μου αρεσε

 

η ολη ιδεα της επιθεσης των Εβρονιανων εκει που γυριζεται η σειρα "Ανησυχα παπια" ηταν κατι διαφορετικο απο αυτα που εχουμε δει τελευταια

 

Ηταν  ενα τευχος με αρκετο χιουμορ,γελασα σε πολλα σημεια.

Για την 2η ιστοριουλα θα συμφωνησω με τον Τρυφωνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το καλύτερο τεύχος της σειράς!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.