Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΑΝΤΟΜ: ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ


Comics Fan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για μενα παλι αυτο το τευχος ηταν ενα "διαλλειμα" απο τις ιστοριες με τους εξωγηινους (που γενικα δεν ειναι απο τα πολυ αγαπημενα μου θεματα).Δεν με χαλασε καθολου. :D

 

+1 ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα μετά από τόσο χαμό! Μια χαρά ήταν το τευχάκι και είδαμε επιτέλους και τον Δαρβίνο! :best: 7.87/10!

 

Ακολουθεί ως υποσημείωση έμμετρο ποίημα:

 

Alt Ctrl reset @@@ exec

xdir/cd exec

Scan disc config erase run

 

:giati: !!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν ήταν και άσχημο, απλά μάλλον προβλέψιμο και κάπως πιο αργό από πλευράς δράσης από τα προηγούμενα. Δεν νομίζω ότι πρόσφερε τίποτε η εμφάνιση των δύο αυτών χαρακτήρων έτσι όπως έγινε και τελικά μας αφήνει και με ένα κενό προς το τέλος, οπότε κάτι νέο θα μας ξεφουρνίσουν πάλι στην συνέχεια αν κατάλαβα καλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τι, έπεσε ήδη η ποιότητα του ενώ ακόμα δεν έκλεισε χρόνο:P??? Δεν το έχω πάρει ακόμα καθώς έλειπα αλλά θα το χτυπήσω εντός της ημέρας ή αύριο, θα δείξει :nek: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5289 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση στην συγκεκριμένη σειρά, είναι ότι ο επιχειρηματίας-εφευρέτης Δάρβιν, είναι ένας πολυμήχανος πάπιος, που θεωρώ πως ξεπέρασε τόσο τον Κύρο, που μπροστά του είναι ένας απλός μάστορας, όσο και τον Λούντβιχ που το μόνο που πέτυχαινει με τις γνώσεις του, είναι να μιλάει ακατάπαυστα και να κοιμίζει τον κόσμο.Όσο για τις επιχειρηματικές του ικανότητες, μάλλον ξεπέρασε και τον Σκρούτζ, αφού κατάφερε με τις εφευρέσεις του να πλουτίσει πολύ πιο εύκολα και γρήγορα.

 

Επίσης, βλέπουμε πως ένα από τα επιτεύγματα του, δηλαδή ο Νούμερο 1, αποτελεί και το πιο χρήσιμο εργαλείο για τον Φάντομ.Αντίθετα, ο Κύρος, τόσα χρόνια προσπαθεί να φτιάξει επιτυχημένες εφευρέσεις, κι ενώ κάποιες αρχικά δούλευαν σωστά, στην πορεία αποδείχτηκαν ελαττωματικές.Επίσης, στις μάχες με τους Εβρονιανούς ο Φάντομ κινδύνευσε, αφού αχρηστέψαν αμέσως τα όπλα του Κύρου.Αντίθετα με του Δάρβιν κατάφερε μια άνετη νίκη.

Επεξεργασία από Quackmore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Έβερετ Δάρβιν είναι ο Μπρους Γουέιν της Ντίσνεϋ.&-

 

:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τελικά δεν μπόρεσα να καταλάβω τι δεν σας άρεσε σε αυτό το τεύχος! Συνεχίζει εξαιρετικά την πλοκή! Παραμένω φανατικός :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

τελικά δεν μπόρεσα να καταλάβω τι δεν σας άρεσε σε αυτό το τεύχος! Συνεχίζει εξαιρετικά την πλοκή! Παραμένω φανατικός :nek:

 

:spidey_yeah_that: Από τα αγαπημένα μου τεύχη. Πλέον έπιασε όλο το φάσμα του sci-fi η σειρά (εξωγήινη ζωή, χωροχρόνος, A.I.). Αν δεν είχα δει και τα spoilers εδώ, θα το ευχαριστιόμουν πολύ περισσότερο. Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος, αναμένω για την συνέχεια που έχει Κόκορον! :valt:

 

Το μόνο που με ενόχλησε είναι ο χρωματισμός. Μου άρεσε πολύ στην μέση με την σκηνή στον ουρανοξύστη με τις αποχρώσεις του μωβ. Ούτε 15 χρώματα στο ίδιο καρέ ούτε τίποτα. :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2064
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  337
  • Reputation:   2855
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί στο τοπικ.. Οι ήρωες της σειράς είχαν εμφανιστεί στην τράπουλα ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ με το ΚΟΜΙΞ 151.

http://www.greekcomi...?showtopic=6016 Χτές παίξαμε ξερούλα με τη μικρή και το θυμήθηκα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πόσο τζαμάτοι είμαστε:

 

2001: Βγαίνουν οι χαρακτήρες σε τράπουλα στο Κόμιξ

2004: Βγαίνουν ο PK στο #34 & οι Εβρονιανοί στο #47 ως Έχιδνες :lol2: ως φιγούρες + περιοδικάκι στη Disney Παρέλαση

2009: Βγαίνει ο PK στο #27 ως φιγούρα + περιοδικάκι στη Disney Συλλογή (δε βγαίνει ο Zondag τον οποίο τον αποκαλεί τότε ο :nek: αδιάφορο :P - ε για τους περισσότερους ήταν, που να τον ξέραμε)

2012: Βγαίνει επιτέλους το PKNA ως Φάντομ

 

 

:giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

:respect: φίλε Ορέστη για την ολοκληρωμένη ενημέρωση.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

πάντως έχει δίκιο σε αυτό που λέει ο dark chris παιδιά, λίγο προσοχή στα σποιλερ για να μην αρχίσω να δαγκώνω λαιμούς! Και μένα δεν μου άρεσε που το διάβαζα και ήξερα διάφορα πράγματα :pesta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μόλις ολοκλήρωσα το πέμπτο τεύχος της σειράς! Το βρήκα ανέλπιστα καλό! Σκεφτόμουν όπως είχα αναφέρει, να σταματήσω την σειρά αλλά θα συνεχίσω τουλάχιστον μέχρι το τεύχος δέκα λόγω αυτού του τεύχους! Το σχέδιο ήταν αρκετά καθαρό, κάτι που μου αρέσει, ενώ το σενάριο μαζί με το δεύτερο είναι από τα καλύτερα που έχουμε διαβάσει. Μου άρεσε που επιτέλους ασχοληθήκαμε με μια νέα απειλή και που δεν είχε τόσο Εβρονιανούς.

 

Βαθμολογία: 7,5/10

 

Δίνω λοιπόν μια παράταση καθώς υπήρξε σπίθα ανάκαμψης!! Αναμένουμε λοιπόν το 6ο τεύχος.

 

Πάντως δεν είναι λιγάκι περίεργο που οι Εβρονιανοί εμφανίστηκαν στην Γη και οι μόνοι που ασχολούνται μαζί τους είναι ο Φάντομ και ο Νούμερο 1; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Θα σας βγάλω για λίγο απ' τον ρυθμό σας και θα γυρίσω στο παρελθόν κριτικάροντας το 1ο τεύχος το οποίο είναι και το μόνο που έχω πάρει ως τώρα. Σαν ιστορία δεν ήταν κακή, σίγουρα είναι ιδιαίτερη. Έχει και τα κωμικά του στοιχεία, έχει και δράση, απ'όλα έχει. Αλλά και πάλι δεν με κέρδισε αρκετά ώστε να συνεχίσω να αγοράζω τη σειρά. Στα συν προστίθονται η τιμή και η έκδοση. Χάρηκα που αγόρασα το πρώτο τεύχος γιατί έμαθα την αρχή της ιστορίας (άσε που σε 76 χρόνια από τώρα θα είναι καρα-σπάνιο) και έτσι αν μου καπνίζει μια στις τόσες θα αγοράζω ένα τεύχος να βλέπω πού κινείται το πράμα.

 

:cheers2:

Επεξεργασία από Ion13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πάντως δεν είναι λιγάκι περίεργο που οι Εβρονιανοί εμφανίστηκαν στην Γη και οι μόνοι που ασχολούνται μαζί τους είναι ο Φάντομ και ο Νούμερο 1; :lol:

 

Αν σταματήσεις τη σειρά πριν το ένατο τεύχος, θα μείνεις με το ερώτημα αναπάντητο... :notalk:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Αν σταματήσεις τη σειρά πριν το ένατο τεύχος, θα μείνεις με το ερώτημα αναπάντητο... :notalk:

 

:cheers5:

 

Όχι μέχρι το 10 θα το πάρω! Οπότε θ μου λυθεί η απορία!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4194 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

κι εμένα ως τώρα δεν με ενθουσίασε το στόρυ....βέβαια μονο 4,5 έχω διαβάσει....περιμένω να δω και τα 3 πρώτα μόλις τα πετύχω για να δω αν θα τη συνεχίσω την σειρά αν και πολύ δύσκολο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ίωνα και Κώστα, δεν είναι αυτοτελή: είναι συνέχειες. Δε θα καταλάβετε Χριστό! Κάθε επόμενο τεύχος επηρεάζεται από το προηγούμενο κτλπ. Αυτή είναι και η μαγεία της σειράς. Αμερικανική υπερηρωική λογική! :)

 

Btw Ίωνα οι περισσότεροι ξενερώσαμε από το #1 αλλά μην το παρατήσεις ενώ αγόρασες Μπάρνυ & Μπένυ ρε συ. Έγκλημα. :sad1: (χώρια που τα επόμενα είναι η μέρα και η νύχτα αποδεικνύοντας το #1 ως ένα μουδιασμένο ξεκίνημα που βάζει τα βασικά πιόνια στη σκακιέρα -sic)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ο Ορέστης έχει απόλυτο δίκιο. Είναι μια σειρά που νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Με 1-2 τεύχη δεν παίρνεις μυρωδιά τι παίζεται. Ούτε έχει νόημα ΄Ιωνα να αγοράζεις τεύχη σποραδικά και στην τύχη. Τώρα, αν φτάσεις σε ένα σημείο (ως το #10 π.χ. ή και πιο πριν) και δεν σου αρέσει καθόλου, την σταματάς αν θέλεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12988
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   228
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4981 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Η ιστορία πιστεύω ακόμα 'χτίζεται'. Ενθουσιάζει σε αρκετά σημεία αλλά δεν την λες σαν σύνολο αριστούργημα. Αλλά όπως έχω ξαναπεί πιστεύω ότι όσο προχωράμε τόσο πιο γρήγορα θα εξελίσσεται και τόσο πιο 'βαθιά' θα μπαίνουμε στην ιστορία αλλά και στους χαρακτήρες. Εμένα μέχρι τώρα με έχει ικανοποιήσει αρκετά γιατί είναι κάτι διαφορετικό και δείχνει ότι προμηνύει καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του τεύχους 6 και καταχώρηση του τεύχους 7 (τεύχος Φεβρουαρίου στις 20/12!!)

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

img649.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μου κάνει (ευχάριστη) εντύπωση που δεν έχουν αντικαταστήσει το οπισθόφυλλο με διαφημίσεις. Μακάρι να μείνει έτσι μέχρι το τέλος της σειράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το 6ο τεύχος αρκετά καλό και χαλαρό (από άποψη δράσης). Η επανεμφάνιση του Κόκορον δε με ξετρέλανε... Μου φαίνεται αρκετά εύκολος αντίπαλος για τον Φάντομ μας. Αφού έχει την ικανότητα να ταξιδεύει στον χρόνο λογικά δε θα έπρεπε να ξέρει με ποιον τρόπο θα τον παγιδέψει ο Φάντομ στο τέλος? Επίσης ήμουν ο μόνος που νόμιζε ότι ο Κάμερα-9 ήταν ρομπότ? Χώρια ότι θα μας απασχολήσει στο μέλλον. Η Λύλα πέρασε και αυτή σε νέο επίπεδο και αδημονώ για την εξέλιξή της. Θα συμφωνήσω απόλυτα με το τελευταίο σχόλιο του PhantomDuck.

 

ΞΑΝΤΟΥΜ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μου κάνει (ευχάριστη) εντύπωση που δεν έχουν αντικαταστήσει το οπισθόφυλλο με διαφημίσεις. Μακάρι να μείνει έτσι μέχρι το τέλος της σειράς.

 

Ω ΝΑΙ!!! :giati:

 

Το 6ο τεύχος αρκετά καλό και χαλαρό (από άποψη δράσης). Η επανεμφάνιση του Κόκορον δε με ξετρέλανε...

 

Τω όντι. Ίσως και γι'αυτό είναι το τεύχος με τις λιγότερες κριτικές μέχρι στιγμής. :P Εντάξει, ξεκινάει με ένα άλφα μυστήριο αλλά κι εμένα με κούρασε. Το διάβασα σε δύο δόσεις. Μέχρι στιγμής το πιο μέτριο τεύχος.

 

Επίσης ήμουν ο μόνος που νόμιζε ότι ο Κάμερα-9 ήταν ρομπότ? Χώρια ότι θα μας απασχολήσει στο μέλλον. Η Λύλα πέρασε και αυτή σε νέο επίπεδο και αδημονώ για την εξέλιξή της.

 

ROBOT LUUUUVVVVVVV :hug2::D:wow:

 

ΞΑΝΤΟΥΜ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???

 

Ε μα πές τα!!! :giati:ΣΕΙΣΜΟΣ ΣΕΙΣΜΟΣ ΠΑΝΤΖΟΥΡΛΙΣΜΟΣ!!!

 

5.6/10 για το τεύχος. Meh. Πάντως πολύ καλό το νέο της κυκλοφορίας του επόμενου τόσο σύντομα!!! :yahoo: Αν και αυτό σημαίνει πως το μεθεπόμενο, του Μαρτίου, θα βγει Φλεβάρη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Για μια φορά ακόμη θα διαφωνήσω με την πλειοψηφία. Εμένα, μου άρεσε το #6. Είχε ισορροπημένη δράση, έξυπνη αντιμετώπιση τού Κόκορον από τον Φάντομ, που έδρασε, βέβαια, ακολουθώντας τις οδηγίες τού για μια ακόμη φορά εκπληκτικού Νο ΄Ενα,ευρηματικής σύλληψης επινοήσεις όπως το παραλληλοσκάφος, ένα αστραπιαίο ταξίδι τών δύο μονομάχων στο παρελθόν και ενδιαφέρουσα εξέλιξη τής Λύλα, ως χαρακτήρα. Δεν είχε τρομερές εξάρσεις αλλά κάθε άλλο παρά βαρετό ήταν. Δεν θα μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες για να μην χρειαστεί να βάλω spoilers που τα απεχθάνομαι. Σύμπέρασμα: Σίγουρα δεν είναι #2, όμως θεωρώ υπερβολικά αυστηρο το 5,6/10 τού Ορέστη (τέτοια ακριβής βαθμολόγηση φίλε, την επόμενη φορά να προχωρήσεις μέχρι τα χιλιοστά :mafia: ) και -μολονότι δεν συνηθίζω να βαθμολογώ- θα του έδινα ένα 7ράκι.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Μέτριο τευχακι, παρά ταύτα διαβαζόταν, δεν μπορούμε να πούμε... :beer:

Οσο για αυτο με τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των τευχών, ο εκδοτικός οίκος Τερζοπουλος μάλλον θέλει να μοιάσει στα αμερικάνικα κόμικς! :clap2:

Επεξεργασία από theocomics
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πολλοί αυστηροί είστε. Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ. Το θέμα είναι να αρχίσω :P. Διστάζω να το ξεκινήσω γιατί είναι και 70 σελίδες ιστορία όπου περιπλέκονται όλοι με όλους, και πρέπει να μη ξεχνάς τίποτα. Αν δε θες να το συνεχίσεις μετά, κλάφτα Χαράλαμπε :P

Ε αν το ξεκινήσω δε μπορώ να σταματήσω, που να ζαλίζομαι ώρες. :D Φοβερό τευχάκι, ας συνεχίσει έτσι! :D Επιστροφή Κόκορον καλή, διπλό ταμπλό Λίλα καλό και αυτό. Και εμένα ο Κάμερα-9 για Ρομπότ μου φάνηκε, άλλωστε σε όποιον και να το δείξεις, ρομπότ θα πει. Έπρεπε να το κάνει αλλιώτικο ο σχεδιαστής!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Για τον κάμερα 9 έχει ξεκαθαριστεί και στο παρελθόν αν θυμάμαι καλά ότι είναι άνθρωπος με στολή και μου φάνηκε περίεργο ότι αναφέρθηκε ως κάποιοι μέσα στο στόρι να το μπερδεύουν. Γενικά το Φαντομ είναι μία καλή σειρά, ενώ και εμένα μου άρεσε το τρέχον τεύχος. Εντάξει μην περιμένετε βαθμολογίες κλπ αλλά νομίζω ότι γενικά ήταν αρκετά άνω του μέσου όρου, ακόμη και αν δε θεωρείται το καλύτερο μέχρι σήμερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κι εμένα μου έχουν φανεί πολύ κομπλέ τα τελευταία 2 τεύχη. Ίσως να φταίει και το γεγονός που τα διάβασα μαζεμένα. Βαθμολογίες δεν βάζω, όμως για κανέναν λόγο δεν αξίζουν 5άρια, 6άρια και τα συναφή. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο, είναι η μόνη σειρά που περιμένω πώς και πώς κάθε μήνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πολύ δυνατό και αυτό το τεύχος, ίσως από τα καλύτερα για μένα. Ο Κόκορον παραμένει badass και κουλ κακός και η Λύλα εξελίσσεται ως χαρακτήρας.

 

Είμαι φαν των ιστοριών που έχουν να κάνουν με τον χρόνο, και ίσως είναι το πιο ενδιαφέρον μέρος της σειράς. Η σκηνή στο 1218 είναι η καλύτερη από τα 6 τεύχη! :giati: Κλασσική σκηνή, στην οποία (μέτρια spoilers)

 

 

 

 

o κακός αποκαλύπτει την αλήθεια στον καλό, ψιλοκλονίζει την εμπιστοσύνη μεταξύ των καλών και συνεργάζονται καλός με κακός.

 

 

 

 

Έτσι όπως το βλέπω, ίσως τα πιο δυνατά τεύχη ήταν αυτά χωρίς ιδιαίτερη εμφάνιση των Εβρονιανών.

 

Από το εξώφυλλο, νόμιζα ότι θα βλέπαμε περισσότερο ένα αποκαλυπτικό περιβάλλον. Θα ήθελα να δω συμμαχία Φάντομ με άλλους, καλούς και κακούς για να γλυτώσουν την κατεστραμμένη Λιμνούπολη και όλο τον κόσμο από τους Εβρονιανούς σε κανένα filler (δικό μου φανταστικό σενάριο, μην δίνετε σημασία :P).

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Αλλο ενα πολυ καλο τευχος! Εκτος απο το τελος που ο φαντομ και ο ανγκους μαλωνανε για το ποιος θα παει ραντεβου με ενα ρομποτ! Νομιζω απο τα καλυτερα της σειρας. Το επομενο τευχος βγαινει σε 11 μονο μερες (μια μολις μερα πριν την καταστροφη του κοσμου. τελειο timing!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.