Μετάβαση στο περιεχόμενο

GC's Gaming Zone (Νέα, Ανακοινώσεις κτλπ)


Jim®

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4510 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Γενικά χαίρομαι όταν γνωρίζω κόσμο που παίζει βιντεοπαιχνίδια -της ίδιας φάσης με εμένα κυρίως, αλλά όχι μόνο. Τώρα το αν είναι γυναίκα, δεν ξέρω τι να το κάνω. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω γνωρίσει πολλές που να ασχολούνται, ελάχιστες μάλιστα, αλλά το ίδιο ισχύει πάνω κάτω και με αρσενικούς, ειδικά αν εξαιρέσουμε τη φάση -παίζω κανα προ , άντε και κανα call με την παρέα-, που αποτελεί και την πλειοψηφία. Ίσως να είναι λιγότερες οι γυναίκες που ασχολούνται με video games, αλλά το φύλο δεν ξέρω τι αλλάζει, όταν γνωρίσω κάποια που ασχολείται, δε θα μου φανεί πιο ελκυστική λόγω αυτού, ούτε εμφανισιακά ούτε σαν άτομο. Απλά θα μπορώ να κάνω μια κουβέντα για βιντεοπαιχνίδια, και μάλιστα την ίδια που θα έκανα με άντρα προφανώς. Όλη αυτή η φάση του ενθουσιασμού ίσως μας κάνει να φαινόμαστε σαν το στερεοτυπικό gamer, με το χειριστήριο καρφωμένο στο χέρι, την προσευχή το βράδυ στον hideo kojima και το miyamoto, τη στολή star trek και τα λοιπά γνωστά που βλέπουμε στην τηλεόραση και μοιραζόμαστε με τους comicσάκηδες, και ίσως απωθεί τις εν λόγω γυναίκες από το χώρο ή από το να εκφράζουν πως τις ενδιαφέρει δημόσια. Νομίζω πως αν ενθουσίαζε τόσο πολύ τον κόσμο το ότι ας πούμε κάνω σκι(δεν κάνω, προς θεού :P ), θα με έκανε να νιώθω πως λόγω της κοινωνικής ομάδας στην οποία ανήκω, ή εμού του ιδίου έστω, θα έπρεπε να είμαι ανίκανος να κάνω σκι, και αποτελώ τη θαυματουργή εξαίρεση που προκαλεί θαυμασμό και θα αισθανόμουν σαν έκθεμα. Δεν είναι τόσο δύσκολο να παίζει κανείς video games, όπως δεν είναι το να διαβάζει λογοτεχνία ή να κάνει σκι. Απλά τυχαίνει μέσω κάποιας γνωριμίας, ή των γωνιών, ή κάποιας περιέργειας του ατόμου. Δεν έχει να κάνει το φύλο μάλλον, και επειδή έχουμε αυτή την αντίληψη ίσως δυσκολευόμαστε να μοιραστούμε το χόμπι μας αυτό, σε φάση -τι να της πω, γυναίκα είναι σιγά μην ψηθεί να παίξει-, ενώ αν ήδη παίζει είναι πολύ κουλ! Εγώ προσωπικά π.χ. έχω προσπαθήσει να δώσω στην κοπέλα μου να παίξει(όπως και να διαβάσει κόμικς, ενώ προηγουμένως δεν είχε καμία επαφή με κανένα από τα δύο), και εν μέρει τα κατάφερα , βρήκα δηλαδή κάποια που της άρεσαν. Όποιος είναι ανοιχτός σε νεα πράγματα και δεν είναι προκατειλημμένος, νομίζω μπορεί να ασχοληθεί με οτιδήποτε, έστω για να το απορρίψει. Αλλά πολλοί έχουμε τα χόμπι μας σαν κάτι ιερό και προσωπικό, που δεν μπορεί να το κάνει άλλος και ειδικά κάποιοι συγκεκριμένα. Δε μιλάω προσωπικά για κανέναν, προφανώς ,βάζω και τον εαυτό μου στην εξίσωση και είμαι και off topic αλλά το σκέφτομαι αυτό το θέμα γενικά και είπα να το σχολιάσω τώρα που το ανέφερε κάποιος. Και το έκανα. Αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

offtopic mode on

 

:thinking: κι ήμουν τόσο σίγουρη ότι κάνεις σκι... :P

 

offtopic mode off

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4510 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

offtopic mode on ( μου άρεσε)

Εντάξει το περίμενα, για αυτό διευκρίνησα πως δεν ισχύει, έχω βλέπεις τα φόντα , το αθλητικό πνεύμα και την κορμοστασιά, μη με καλέσει κανείς σε σαλε για σκι νομίζοντας πως κάνω και δεν ξέρω τι να πω μετά.

offtopic mode off

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το trailer του καινούργιου Metal Gear Solid 5, το οποιο απότι φαίνεται είναι ανάμεσα στο peace walker και το MG1 :giati:

 

Gameplay

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Από το kamarinia.gr

 

Έκθεση ρετρό ηλεκτρονικών υπολογιστών και κονσολών

 

Γυρνάμε το χρόνο πίσω, με μία έκθεση διαφορετική...!

 

Ένας διαδικτυακός τόπος αφιερωμένος στο retro computing, το www.retrocomputers.gr, διοργανώνει την 4η έκθεση ρετρό ηλεκτρονικών υπολογιστών και κονσολών. Η έκθεση θα διεξαχθεί στις 13 Απριλίου 2013 στο 1ο Γυμνάσιο Μοσχάτου με ελεύθερη είσοδο για το κοινό. Θα περιλαμβάνει ένα μεγάλο μέρος της ιστορίας των υπολογιστών και παιχνιδομηχανών, με παλαιούς υπολογιστές και κονσόλες από τη δεκαετία του 1970 μέχρι περίπου το 2000, αλλά και σχετικά περιφερειακά. Μερικά από τα εκθέματα θεωρούνται πολύ σπάνια.

 

Στο πλαίσιο της έκθεσης θα γίνουν παρουσιάσεις ποικίλου περιεχομένου, όπως για παράδειγμα με θέμα την ιστορία των υπολογιστών. Ένα PC θα διατεθεί για μάθημα συναρμολόγησης για να δουν όσοι ενδιαφέρονται τα μέρη από τα οποία αποτελείται ένας υπολογιστής αλλά και τι κάνει το καθένα, όπως επίσης να δοκιμάσουν και οι ίδιοι να το συναρμολογήσουν μόνοι τους.

 

Η έκθεση θα είναι ανοικτή από τις 11 π.μ. μέχρι τις 9 μ.μ. και η είσοδος θα είναι ελεύθερη.

 

Retro%20Comp%20moschato2.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Γιεαπ, πρέπει να είναι ο Φώτης πάλι υπεύθυνος για όλον αυτόν τον χαμό. Πολύ καλό παιδί, αλλά έχει ένα κόλλημα, κάτσε να δεις... Ρετροϋπολογιστήλα νομίζω το λένε. Σαν κακός ιός υπολογιστών, άπαξ και σου κολλήσει, όσα λεφτα και να ξοδέψεις (όχι στους γιατρούς) αντί να γίνεσαι καλύτερα, γίνεσαι χειρότερα. Έχει και μερικά σπάνια πράγματα ειδικά για το μέγεθος της χώρας μας, τα εχω δει από κοντά και αξίζει νομίζω για όποιον ασχολείται να το έχει στα υπόψη του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το νέο Xbox θα ανακοινωθεί στις 21 Μαΐου;

Ο κόσμος βουίζει περί του νέου Xbox, κι ο αναλυτής Paul Thurrott, ο οποίος ειδικεύεται σε θέματα που αφορούν στην Microsoft, δεν μπορούσε να μείνει εκτός. Καταρχάς, ο αγαπητός αυτός κύριος θεωρεί ότι η νέα κονσόλα θα ονομάζεται απλά, νέτα-σκέτα, Xbox. Θα ανακοινωθεί με όλες τις τιμές σε event στις 21 Μαΐου, και θα κυκλοφορήσει στην αγορά στις αρχές Νοέμβριου, με άγνωστες ακόμα τις λεπτομέρειες για παγκόσμιο ή μη λανσάρισμα.

 

Όσον αφορά στην τιμή, θα κοστίζει περί τα 500 δολάρια, ενώ θα υπάρξει και μια φθηνότερη έκδοση, στα 300 δολάρια, αλλά αυτή η τελευταία θα έχει κάποια μορφή συνδρομής, όπως αναφέρει χαρακτηριστικά. Για το πολύκροτο ζήτημα του "always online", υποστηρίζει πως ότι στοιχεία έχει καταφέρει να συγκεντρώσει, συνηγορούν σε αυτό ακριβώς, ότι δηλαδή η κονσόλα "πρέπει" να είναι always connected στο internet. Τώρα, το τι θα συμβεί στο τέλος, δεν είναι σε θέση να το γνωρίζει, καθώς αυτά που έχει στα χέρια του είναι παλιότερες αναφορές από πλευράς Microsoft.

 

Επίσης, επιβεβαιώνει ότι θα διαθέτει Blu-ray drive, ενώ θεωρεί ότι το μηχάνημα θα χρησιμοποιεί τα Windows 8.

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Γενικά χαίρομαι όταν γνωρίζω κόσμο που παίζει βιντεοπαιχνίδια -της ίδιας φάσης με εμένα κυρίως, αλλά όχι μόνο. Τώρα το αν είναι γυναίκα, δεν ξέρω τι να το κάνω. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω γνωρίσει πολλές που να ασχολούνται, ελάχιστες μάλιστα, αλλά το ίδιο ισχύει πάνω κάτω και με αρσενικούς, ειδικά αν εξαιρέσουμε τη φάση -παίζω κανα προ , άντε και κανα call με την παρέα-, που αποτελεί και την πλειοψηφία. Ίσως να είναι λιγότερες οι γυναίκες που ασχολούνται με video games, αλλά το φύλο δεν ξέρω τι αλλάζει, όταν γνωρίσω κάποια που ασχολείται, δε θα μου φανεί πιο ελκυστική λόγω αυτού, ούτε εμφανισιακά ούτε σαν άτομο. Απλά θα μπορώ να κάνω μια κουβέντα για βιντεοπαιχνίδια, και μάλιστα την ίδια που θα έκανα με άντρα προφανώς. Όλη αυτή η φάση του ενθουσιασμού ίσως μας κάνει να φαινόμαστε σαν το στερεοτυπικό gamer, με το χειριστήριο καρφωμένο στο χέρι, την προσευχή το βράδυ στον hideo kojima και το miyamoto, τη στολή star trek και τα λοιπά γνωστά που βλέπουμε στην τηλεόραση και μοιραζόμαστε με τους comicσάκηδες, και ίσως απωθεί τις εν λόγω γυναίκες από το χώρο ή από το να εκφράζουν πως τις ενδιαφέρει δημόσια. Νομίζω πως αν ενθουσίαζε τόσο πολύ τον κόσμο το ότι ας πούμε κάνω σκι(δεν κάνω, προς θεού :P ), θα με έκανε να νιώθω πως λόγω της κοινωνικής ομάδας στην οποία ανήκω, ή εμού του ιδίου έστω, θα έπρεπε να είμαι ανίκανος να κάνω σκι, και αποτελώ τη θαυματουργή εξαίρεση που προκαλεί θαυμασμό και θα αισθανόμουν σαν έκθεμα. Δεν είναι τόσο δύσκολο να παίζει κανείς video games, όπως δεν είναι το να διαβάζει λογοτεχνία ή να κάνει σκι. Απλά τυχαίνει μέσω κάποιας γνωριμίας, ή των γωνιών, ή κάποιας περιέργειας του ατόμου. Δεν έχει να κάνει το φύλο μάλλον, και επειδή έχουμε αυτή την αντίληψη ίσως δυσκολευόμαστε να μοιραστούμε το χόμπι μας αυτό, σε φάση -τι να της πω, γυναίκα είναι σιγά μην ψηθεί να παίξει-, ενώ αν ήδη παίζει είναι πολύ κουλ! Εγώ προσωπικά π.χ. έχω προσπαθήσει να δώσω στην κοπέλα μου να παίξει(όπως και να διαβάσει κόμικς, ενώ προηγουμένως δεν είχε καμία επαφή με κανένα από τα δύο), και εν μέρει τα κατάφερα , βρήκα δηλαδή κάποια που της άρεσαν. Όποιος είναι ανοιχτός σε νεα πράγματα και δεν είναι προκατειλημμένος, νομίζω μπορεί να ασχοληθεί με οτιδήποτε, έστω για να το απορρίψει. Αλλά πολλοί έχουμε τα χόμπι μας σαν κάτι ιερό και προσωπικό, που δεν μπορεί να το κάνει άλλος και ειδικά κάποιοι συγκεκριμένα. Δε μιλάω προσωπικά για κανέναν, προφανώς ,βάζω και τον εαυτό μου στην εξίσωση και είμαι και off topic αλλά το σκέφτομαι αυτό το θέμα γενικά και είπα να το σχολιάσω τώρα που το ανέφερε κάποιος. Και το έκανα. Αυτά.

Topic mode ονν

 

This , ποτε μα ΠΟΤΕ, μην πιστεψεις καποιον/καποια που λεει ξεκαρφωτα "ειμαι γυναικα" (ενω παιζεις καποιο game online) , Το κανει μονο και μονο για να τραβηξει την προσοχη.

Απο μια πρων κοπελα μου, που την ειχα βαλει να παιξει counter strike 1.6 (και ηταν υπερβολικα καλη, πρωτη φορα επαιζε fps video game και απλα ειχε κανενα 1.8 kills/death ratio) μου ειχε πει οτι της αρεσε παρα πολυ, απλα μου ειπε οτι δεν θελει να παιζει γιατι κανενα αλλο κοριτσι δεν παιζει και δεν ειναι για κοριτσια αυτα. Γενικα, υπαρχει αυτη η ηλιθια συμπεριφορα/αποψη ή οτι αλλο ειναι, οτι γκαμινγκ ειναι καψιμο = αδειαστικους (ανορθογραφο :Ρ) αντρες , ασχημους κτλ. κτλ.

Και σε αυτο συμβαλει το γεγονος οτι δεν υπαρχει και μεγαλη διαδοση των Indie/Platform games  (γιατι π.χ ας πουμε οτι τα κοριτσια εχουν μεγαλωσει με ενα χ τροπο που τα βιαια παιχνιδια δεν ειναι καταληλα για αυτες) .

Φυσικα, επισης υπαρχουν και τα τρολακια οι αντρες, που αμα μαθευτει οτι ενα κοριτσι παιζει fps games κτλ. υπαρχουν τα γνωστα σεξιστικα σχολια "αρ γιου χοτ, γκιμι γιουρ φοουν κτλ. κτλ. :P

Πληροφοριακα, Ξερω κοριτσι που παιζει oldschool CoD2 εχει nickname ενα αντρικο ονομα, και βριζει ως αντρας και το ευχαριστιεται ^^ :P

 

 

topic mode οφφ.

 

 

What if all gamers are girls, but they are just denying it and saying they are boys? :O

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Και δεν θα είναι αντίπαλος του το PS4/Wii-U αλλά το AppleTV. ΟΚ, κονσόλα; Μπαααα... ένα always online subscription media center με διάφορες όπως είπαμε ήδη συνδρομητικές υπηρεσίες θα είναι που θα παίζει και παιχνίδια. Σκέτο Xbox πως λέμε σκέτο iPad, ένα πράγμα; Γιατί βρε Microsoft; Αλλά τι λέω καλύτερα... ούτε θα χρειαστούμε νέα κονσόλα, ούτε θα μας χρεώνει το gaming με ογκο-χρονο-οτιτηςκατέβει-χρέωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το νέο Xbox θα είναι μεν always online αλλά...

 

Είναι βέβαιο ότι έως τώρα θα έχετε μπερδευτεί, και πιθανώς απογοητευτεί, από τις διαρροές για το νέο Xbox ή το θρυλικό tweet του Adam Orth, για το οποίο μπορείτε να διαβάσετε τις εξελίξεις εδώ. Τώρα, δεν ξέρουμε αν ο θόρυβος από αυτή την ιστορία έπαιξε το ρόλο του ή τα αίτια είναι πολύ βαθύτερα, πάντως οι νέες φήμες είναι πολύ πιο ευχάριστες για τηνκοινότητα των παικτών.

 

Καταρχάς, παραμένει η φήμη ότι το νέο Xbox θα είναι always online, αλλά μόνο αν επιλέξετε να το συνδέσετε στο δίκτυο και, επιπλέον, το χαρακτηριστικό αυτό θα σχετίζεται με συγκεκριμένες λειτουργίες, όχι τα πάντα. Τι σημαίνει πρακτικά αυτό; Ότι θα μπορείτε να παίξετε "απομονωμένοι" (τοπικά ντε!) ένα οποιοδήποτε παιχνίδι χωρίς να είστε συνδεδεμένοι και επιπλέον ότι δεν θα υπάρχει "αντικλεπτικός μηχανισμός" που θα μπλοκάρει τα μεταχειρισμένα videogames

 

Για παράδειγμα, βγήκε μια άλλη φήμη σήμερα ότι το νέο Xbox θα διαθέτει ένα box παρόμοιο με αυτό του Google TV κι έναν Kinect αισθητήρα, μέσω του οποίου θα είναι εφικτή η καταγραφή κίνησης των ματιών σας. Το πρώτο χαρακτηριστικό, το καλωδιακό κουτί, θα απαιτεί μόνιμη σύνδεση στο δίκτυο, το δεύτερο που αφορά στο Kinect, όχι απαραίτητα.

 

Επιστρέφοντας στην προηγούμενη διαρροή (χαμός γίνεται...), τα χαρμόσυνα νέα για το θέμα του always online συνοδεύονται από την πληροφόρηση για το λανσάρισμα ενός διαφορετικού τύπου Xbox 360, το οποίο όταν θα συνδέεται με την επερχόμενη next-gen κονσόλα της Microsoft(Durango ή 720 ή οτιδήποτε), η τελευταία θα είναι σε θέση να παίζει games του 360. Με άλλα λόγια, με αυτή τη μεσοβέζικη λύση, λύνεται το θέμα του backwards compatibility.

 

Αυτό το media box 360 ή add-on αν θέλετε, δεν θα διαθέτει δικό του drive αλλά θα έχετε τη δυνατότητα να κατεβάζετε ψηφιακά αντίτυπα παιχνιδιών του Xbox 360. Όταν όμως θα συνδέεται με το 720, θα λειτουργεί ως διαμεσολαβητής για να τρέξει το φυσικό μέσο, δηλαδή ένα δισκάκι, π.χ. το Alan Wake, που θα βάζετε στη next-gen κονσόλα.

 

Πιθανώς, το πράγμα να μπλέκεται ακόμα περισσότερο με αυτές τις νέες φήμες. Παρόλα αυτά, φαίνεται ότι ο "πόλεμος" σαν να άναψε για τα καλά, και η Microsoft δεν επιθυμεί να απομακρυνθεί από την πλατιά μάζα των gamers. Τώρα, τι θα συμβεί στην πραγματικότητα, θα το δούμε στο μέλλον όταν θα έχουμε και τις επίσημες ανακοινώσεις στα χέρια μας.

 

Πολύ μπέρδεμα αν και δεν με βλέπω να παίρνω κονσόλα στην επομένη γενιά. Ότι θέλω βγαίνει μόνο/και στο Pc.

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι μα τον Τούτατη! Ναι!

+ κάτι που ίσως εδώ κολλάει περ'σότερο:

7060616_700b_v2.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

EA Has the Star Wars Video Game Rights Now

 

The Walt Disney Company (NYSE: DIS) and Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) today announced a new multi-year exclusive licensing agreement to develop and publish globally new games based on Star Wars characters and storylines.

Under the agreement, EA will develop and publish new Star Wars titles for a core gaming audience, spanning all interactive platforms and the most popular game genres, while Disney will retain certain rights to develop new titles within the mobile, social, tablet and online game categories.

[snip]

"Every developer dreams of creating games for the Star Wars universe," said EA Labels President Frank Gibeau. "Three of our top studios will fulfill that dream, crafting epic adventures for Star Wars fans. DICE and Visceral will produce new games, joining the BioWare team which continues to develop for the Star Wars franchise. The new experiences we create may borrow from films, but the games will be entirely original with all new stories and gameplay."

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

rome-2-collectors-edition.jpg

 

Ας ανεβάσουμε κάποια από τα σημερινά νέα που μου φάνηκαν ενδιαφέροντα!

 

 

Tαξίδι στο παρελθόν με Kingdom Hearts HD 1.5 Remix τον Σεπτέμβριο!

 

Αν θέλετε να επιστρέψετε ή να γνωρίσετε για πρώτη φορά τον μαγικό κόσμο του Kingdom Hearts, το επερχόμενο

είναι για σας. Το Kingdom Hearts HD 1.5 Remix περιλαμβάνει τα Kingdom Hearts Final Mix και Kingdom Hearts Re:Chain of Memories (που βγαίνουν για πρώτη φορά στην Ευρώπη) σε HD, με βελτιωμένο gameplay και trophies, συν HD cutscenes από το Kingdom Hearts 358/2 Days. Το Kingdom Hearts HD 1.5 Remix κυκλοφορεί 13 Σεπτεμβρίου για PS3. Υπάρχει και μια limited edition διαθέσιμη για προπαραγγελία, που περιλαμβάνει art book με artwork από τα παιχνίδια.

 

Πρώτη ματιά στο εντυπωσιακό Injamous: Second Son

 

Η έλευση του PS4 αναμένεται να αναδείξει περισσότερο από ποτέ το τεράστιο "οπλοστάσιο" από στούντιο που έχει φτιάξει η Sony όλα αυτά τα χρόνια. Ένα από τα πρώτα παιχνίδια της Sony για το PS4 είναι το Infamous: Second Son, από τη Sucker Punch, το οποίο ανακοινώθηκε στην παρουσίαση του PS4 τον περασμένο Φεβρουάριο. Δείτε παρακάτω τις πρώτες εικόνες του Infamous: Second Son μαζί με κάποιες νέες πληροφορίες από το περιοδικό Game Informer, και πείτε μας πώς σας φαίνεται!

 

Δεν είναι μαύρη τρύπα χρημάτων για την Sony το PS4

 

Ως γνωστόν, το PS3 κόστισε στη Sony ένα σκασμό λεφτά και είναι ένας από τους λόγους που η εταιρεία χαντακώθηκε οικονομικά την τελευταία δεκαετία. Όπως σε πολλά άλλα θέματα, έτσι και σε αυτό η Sony έχει πάρει το μάθημά της και δεν σκοπεύει να επαναλάβει το ίδιο λάθος με το PS4. Σύμφωνα με τον chief financial officer της Sony, Masaru Kato, το κόστος παραγωγής του PS4 είναι μικρότερο λόγω του πιο συμβατικού hardware, αλλά και γιατί την κατασκευή της κονσόλας έχουν αναλάβει άλλες εταιρείες. Με βάση τα μέχρι τώρα δείγματα, το PS4 φαίνεται να είναι ένα σύστημα που συνδυάζει ιδανικά τη δύναμη με την αποτελεσματικότητα. Αν πάει καλά, θα αρχίσει να βγάζει τα λεφτά του γρήγορα, βελτιώνοντας ακόμα περισσότερο την κατάσταση της Sony. Αξίζει να σημειωθεί ότι η εταιρεία ανακοίνωσε κέρδος για πρώτη φορά μετά από πέντε χρόνια.

 

Παίξτε με τους Πειρατές της Καραϊβικής στο Disney Infinity

 

Παιχνίδι με κόσμους της Disney χωρίς Πειρατές της Καραϊβικής δεν γίνεται και το πολυαναμενόμενο Disney Infinity δεν αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα. Το Disney Infinity είναι μια πλατφόρμα που σας επιτρέπει να ζήσετε περιπέτειες στους κόσμους της Disney και της Pixar, αλλά και να δημιουργήσετε τους δικούς σας. Όπως και το Skylanders, το Disney Infinity ενσωματώνει συλλεκτικά κουκλάκια χαρακτήρων των Disney και Pixar που "ζωντανεύουν" στο παιχνίδι, προσφέροντας εμπειρίες ανάλογες των συγκεκριμένων χαρακτήρων και ιστοριών. Επιπλέον, στο εικονικό "Toy Box" σας, μπορείτε να φέρνετε μαζί τους αγαπημένους σας χαρακτήρες, δημιουργώντας τις δικές σας περιπέτειες, τις οποίες μπορείτε να μοιράζεστε με άλλους παίκτες μέσω co-op. Το Disney Infinity θα κυκλοφορήσει το καλοκαίρι για Xbox 360, PS3, Wii U, Wii και 3DS. Βιντεάκι εδώ!

 

Total War: Rome 2 τον Σεπτέμβριο με ελληνικό pre-order dlc

 

Εννιά χρόνια μετά το πρώτο Rome, ετοιμαστείτε να αναλάβετε ξανά τις τύχες της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας με το πολυαναμενόμενο Total War: Rome 2. Όπως ανακοίνωσε η Sega, το Total War: Rome 2 κυκλοφορεί 3 Σεπτεμβρίου, στα καταστήματα αλλά και σε ψηφιακή μορφή. Θα υπάρξει και υπερσυλλεκτική έκδοση γεμάτη πράγματα, η οποία θα βγει σε μόλις 22.000 αριθμημένα κομμάτια. Η Collector's Edition του Rome 2 έρχεται σε ειδική συσκευασία και περιλαμβάνει το παιχνίδι σε steelbook, Tabula set (ρωμαϊκός προκάτοχος του ταβλιού), ρωμαϊκό ζάρι, το παιχνίδι με κάρτες Total War Cards: Punic Wars, χάρτη του campaign από καμβά, και ρωμαϊκό καταπέλτη. Επιπλέον, αν προπαραγγείλετε το Total War: Rome 2, λαμβάνετε δωρεάν το πρώτο DLC του παιχνιδιού Greek States Culture Pack, που περιέχει τα playable ελληνικά κράτη της Αθήνας, της Σπάρτης και της Ηπείρου. Δείτε βίντεο

!

 

Πηγη: Game 2.0

Επεξεργασία από Jim®
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Η πρόσφατη φήμη για Scribblenauts με ήρωες της DC αποδεικνύεται αληθής. Η Warner και η 5TH Cell ανακοίνωσαν επίσημα το Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure, το οποίο συνδυάζει την δημιουργικότητα για την οποία είναι γνωστή η σειρά Scribblenauts, με χιλιάδες χαρακτήρες και αντικείμενα από τους κόσμους της DC Comics. Στο Scribblenauts Unmasked αναλαμβάνετε το ρόλο του Maxwell, ο οποίος αυτή τη φορά πρέπει να βοηθήσει τον Batman, τον Superman και τα άλλα μέλη της Justice League, να νικήσουν γνωστούς κακούς όπως οι Joker, Lex Luthor και Sinestro. Για πρώτη φορά στην ιστορία της σειράς, το παιχνίδι διαθέτει δυναμικούς γρίφους που δημιουργούν νέα σενάρια και απαιτούν διαφορετικές λύσεις κάθε φορά. Υπάρχει επίσης το Super Hero Creator που σας επιτρέπει να δημιουργείτε τους δικούς σας χαρακτήρες και να τους χρησιμοποιείτε για να λύνετε γρίφους ή να τους μοιράζεστε με άλλους παίκτες. Το Scribblenauts Unmasked φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και αναμένεται το φθινόπωρο σε Wii U, 3DS και PC.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ανακοινώθηκε το Gran Turismo 6 για Playstation 3. Τώρα ξέρουμε τί θα κάνουμε από τα Χριστουγεννα και πέρα...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί να μην το βγάλουν ως launch τίτλο για το PS4 να ξενινήσει δυνατά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Γιατί έχουν το Drive Club ως αποκλειστικό launch τίτλο στο PS4 οπότε δεν είναι "σωστό" να κόψουμε πωλήσεις από νέο συνεργάτη. Αφετέρου η Polyphony Digital δεν έβγαλε ποτέ launch τίτλο GT στα Playstation και πάντα έβγαζε δύο τίτλους σε κάθε γενιά κονσόλας, ο δεύτερος όταν είχε ήδη βγει η επόμενη γενιά. Το GT6 πιθανόν να έρθει μετά από καμιά διετία (αναλόγως ίσως και παραπάνω) στο PS4 αλλά θεωρώ με "εναλλακτικό τίτλο" του στύλ Gran Turismo 7 (αν έρθει νωρίτερα θα είναι του στυλ Prologue).

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πριν από λίγο είδα σε ένα σάιτ ότι ίσως το δούμε και στο 4. Πάντως, το Πρόλογκ δεν βγήκε στην αρχή της κονσόλας;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Όχι, με την κονσόλα βγήκε στο PSN Store ένα demo υπό τον τίτλο Gran Turismo HD το οποίο είχε μία πίστα μόνο αν θυμάμαι καλα και ένα πολυ μικρο αριθμό οχημάτων, νομίζω ήταν δέκα, και ήταν δωρεάν αν θυμάμαι καλά. Με την κυκλοφορία ένα χρόνο αργότερα του demo του GT 5P το συγκεκριμένο demo μετά και από σχετική ανακοίνωση κατέβηκε οριστικά από το PS Store. Το prologue κυκλοφόρησε ένα χρόνο και βάλε μετά το launch της κονσόλας και πάντως δε αποτελεί "κανονικό" τίτλο στην σειρά παρότι στην "ανομβρία" του PS3 πούλησε μάνι μάνι πάνω από 5 εκατομμύρια αντίτυπα (το κανονικό πούλησε τα διπλά, ήτοι πάνω από δέκα). Σε ένα χρόνο μπορεί να βγει στο PS4 ένα Gran Turismo 6 ή 7 Prologue, αλλά δεν θα είναι το ξεζόυμισμα της κονσόλας, είναι πολύ νωρίς μάλλον για τον καζουνορι για τέτοια μεγαλεία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 Σήμερα στις 20:00 έχουμε λάιβ παρουσίαση του νέου XBOX.  :blob3:  :popcorn:

 

 

:3eyes:

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Tο xbox one θα έχει ένα συστημα στο οποίο θα πρέπει να αγράζουμε τα μεταχειρισμένα. Για παράδειγμα πείτε πως δίνω ένα used game στον Dark Chris. Εκείνος θα πρέπει να πληρώσει ένα σχετικό αντίτιμο προκειμένου να μπορέσει να παίξει το παιχνίδι. Κάτι σαν online pass που θα μπορεί να βρει στην σχετική online υπηρεσία. Και το αστείο είναι πως αν θέλω να ξαναπαίξω μετά το παιχνίδι θα πρέπει να ξαναγοράσω κι εγώ μετά το σχετικό πάσο! :P

 

To PS4 σκεφτόταν την συγκεκριμένη υπηρεσία αλλά τελικά δεν θα την χρησιμοποιήσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

To PS4 σκεφτόταν την συγκεκριμένη υπηρεσία αλλά τελικά δεν θα την χρησιμοποιήσει.

Μακάρι... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 Εκείνος θα πρέπει να πληρώσει ένα σχετικό αντίτιμο προκειμένου να μπορέσει να παίξει το παιχνίδι. Κάτι σαν online pass που θα μπορεί να βρει στην σχετική online υπηρεσία. Και το αστείο είναι πως αν θέλω να ξαναπαίξω μετά το παιχνίδι θα πρέπει να ξαναγοράσω κι εγώ μετά το σχετικό πάσο! :P

Το καλό είναι οτι εσύ δεν θα ξαναχρειαστεί να αγωράσεις το πάσο. Το κακό είναι οτι από ότι ακούγετε, αυτό το αντίτιμο θα είναι η full τιμή του παιχνιδιού.

Έχει γίνει λίγο χαμός τώρα με την MS. Αντέ να δούμε τι θα γίνει τώρα στην Ε3, μπάς και εξηγήσουν τίποτα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το καλό είναι οτι εσύ δεν θα ξαναχρειαστεί να αγωράσεις το πάσο.

 

To "καλό" είναι σχετικό. Θέατρο του παραλόγου η ms

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σε τι (gaming) κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας;  :sad1:  :3eyes: 

Μετά την παρουσίαση και του Xbox One από την Microsoft, όλοι μας πήραμε μια πρώτη γεύση από το τι μας περιμένει πάνω-κάτω στην επόμενη γενιά, αλλά οι πρώτες αντιδράσεις του κόσμου είναι αντιδράσεις μίσους και αγανάκτησης. Γιατί άραγε; Οι χρήστες κονσολών δεν ήταν ποτέ άλλοτε τόσο δύσπιστοι (και συγχρόνως φοβισμένοι) για το μέλλον του αγαπημένου τους χόμπι. Αυτό οφείλεται στους πάρα πολλούς περιορισμούς που διαφαίνονται πως θα υπάρχουν στην επόμενη γενιά κονσολών. Ποτέ ένας παίκτης δεν έπρεπε να συμβιβαστεί τόσο πολύ για να παίξει ένα παιχνίδι. Διαβάζουμε για συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ (ή σύνδεση έστω μία φορά το 24ωρο) προκειμένου η εταιρία να ελέγχει συνεχώς αν ο χρήστης είναι "καλό" παιδί, για "κλείδωμα" ενός τίτλου στο account και αποκλειστική χρήση του παιχνιδιού από έναν μοναδικό χρήστη με αποτέλεσμα να δένει τα χέρια του παίκτη για μια πιθανή μεταπώληση του παιχνιδιού ή και τον δανεισμό αυτού σε έναν φίλο. Πάνε οι εποχές που απλώς βάζαμε το δισκάκι στην κονσόλα και παίζαμε το παιχνίδι. Πλέον πρέπει να περνάμε από πολλά επίπεδα ελέγχου από τις εταιρίες προκειμένου να μας δώσουν το "πράσινο φως" για να παίξουμε κάτι που πληρώνουμε τόσο ακριβά.

 

Πολλοί θα πουν "σιγά το πράγμα, αυτό το κάνει μόνο η Microsoft. Εγώ θα πάρω PS4". Συγγνώμη αλλά όποιος νομίζει ότι η Sony θα ακολουθήσει διαφορετική πολιτική, πρέπει να είναι πολύ αισιόδοξος. Και δε φέρει ευθύνη η Sony και η κάθε Sony, αλλά οι εκδότες των τίτλων οι οποίοι θέλουν να εμποδίσουν με κάθε τρόπο την "αγορά" των μεταχειρισμένων η οποία τους δημιουργεί βαθιά οικονομική πληγή. Δεν πάνε πολλές μέρες από τότε που η ΕΑ ανακοίνωσε ότι δε θα υπάρχει πια Online Passes επειδή "αφουγκράζεται" τον καταναλωτή. Ε ναι φυσικό είναι ότι δε χρειάζεται online pass εφόσον από εδώ και πέρα οι τίτλοι θα "κλειδώνουν" σε ένα account και η πιθανή μεταπώληση γίνεται "Γολγοθάς" για τους κατόχους κονσολών. Η Sony πιθανότατα θα " νίψει τας χείρας" της και θα πετάξει το μπαλάκι στους εκδότες. Οπότε πόσες πιθανότητες υπάρχουν να "κλειδώνει" το FIFA 14 ή το CoD Ghosts στο Xbox One και να μην συμβαίνει το ίδιο και στην έκδοση για PS4; Πόσες είπατε; Μηδέν; Α γεια σου!

 

Και ως φυσικό επακόλουθο ο gamer "ασφυκτιά" καθώς βλέπει να περιορίζονται οι επιλογές του και αντιλαμβάνεται ότι θα πρέπει να κάνει τεράστιους συμβιβασμούς προκειμένου να παίξει τα αγαπημένα του παιχνίδια. Είναι τυχαίο που επίσης πριν μερικές μέρες η EA αποφάσισε να μην κυκλοφορεί τα παιχνίδια της στο WiiU, ενώ και για το Call of Duty Ghosts υπάρχει "σιγή ιχθύος" από την Activision; Μήπως η αγαπητή ΕΑ και η Activision "έφαγαν πόρτα" από την Nintendo στο θέμα "κλειδώματος" των τίτλων και προσπαθούν μέσω "μποικοτάζ" να πιέσουν την εταιρία να υποκύψει στους νέους περιορισμούς που θέλουν να επιβάλλουν στη νέα γενιά; Η ΕΑ επικαλέστηκε τις φτωχές πωλήσεις της κονσόλας για την μη κυκλοφορία των τίτλων της στο WiiU ενώ την ίδια ώρα θα κυκλοφορήσει κανονικά τα παιχνίδια της στο PS Vita που καταφέρνει μικρότερες πωλήσεις και από το PSP.

 

Κατά την ταπεινή άποψη μου η βιομηχανία βρίσκεται σε ένα πολύ κρίσιμο σταυροδρόμι. Οι "αγγελικές" εποχές έχουν παρέλθει και πλέον εάν θέλουμε να παίξουμε τα νέα παιχνίδια θα πρέπει να ρίξουμε αρκετά κιλά νερό στο κρασί μας και να συμβιβαστούμε στον "έλεγχο" από τις εταιρίες. Η επερχόμενη Ε3 αναμένεται με μια αγωνία που δεν έχω ξαναδεί. Αγωνία όχι για τα παιχνίδια αλλά για τους περιορισμούς που οι εταιρίες θα θέλουν να μας επιβάλλουν. Microsoft και Sony φαίνεται πως κάνουν το χατίρι στους μεγαλοεκδότες ενώ η Nintendo η οποία πιθανότατα αρνήθηκε, έρχεται αντιμέτωπη με την πιθανότητα μη κυκλοφορίας μεγάλων τίτλων για το WiiU κάτι που θα επηρεάσει σε μεγάλο βαθμό τις πωλήσεις της κονσόλας της. Γιατί όταν η ΕΑ και η Activision (και όποιες άλλες εταιρίες ακολουθήσουν) δε σε στηρίζουν για πόσο καιρό θα αντέξεις μόνος σου; Για πες μας Sega πόσο άντεξε το Dreamcast...

 

Πάντως το καταναλωτικό κοινό έχει ακόμα το "πάνω χέρι" και είναι στο χέρι του για την τροπή που θα πάρει το gaming. Μπορεί να αντιδράσει ή απλά θα υποκύψει στις ορέξεις των εταιριών προκειμένου να μη χάσει τα αγαπημένα του παιχνίδια. Ας κάνουμε υπομονή και όλα θα ξεκαθαρίσουν σε μερικούς μήνες όπου και θα κυκλοφορήσουν οι δύο νέες κονσόλες.

 

Επιλογές πάντα θα υπάρχουν.

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Πω ρε πόσα έχουν αλλάξει σε 10 μόλις χρόνια,ούτε που φανταζόμουν κάτι τέτοιο...οπότε καλά κάνω και έχω μείνει ακόμα στο PS2,που παίζω όπου και όποτε γουστάρω,χωρίς να με παρακολουθάει κανένας :blob3:

 

 

Όσοι αγοράσετε τις καινούριες κονσόλες...να φοράτε κάτι επάνω σας κάθε φορά που παίζετε,γιατί σας παρακολουθεί το μάτι του Big Brother :lol: :lol: :lol:

 

 

Ποτέ δε ξέρετε :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Για την επόμενη γενιά ίσως έχει κάποια βάση αυτό που λες. Για την τρέχουσα όχι και ΟΚ μπορεί η βιβλιοθήκη των παιχνιδιών να μην έχει το μέγεθος του PS2 αλλά σίγουρα χάνεις πολλούς και υπέροχους τίτλους διαμάντια. Οι τιμές έχουν πέσει και εάν έχεις HD (ή έστω HD-Ready) τηλεόραση, είναι ίσως η κατάλληλη περίοδος να κάνεις την υπέρβαση και να περάσεις σε PS3 - Xbox 360. Βέβαια με το που κυκλοφορήσουν οι νέες κονσόλες να πέσουν και άλλο οι τιμές, απλά καλοκαιράκι έρχεται και μπορεί να έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο για παιχνίδι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Για την επόμενη γενιά ίσως έχει κάποια βάση αυτό που λες. Για την τρέχουσα όχι και ΟΚ μπορεί η βιβλιοθήκη των παιχνιδιών να μην έχει το μέγεθος του PS2 αλλά σίγουρα χάνεις πολλούς και υπέροχους τίτλους διαμάντια. Οι τιμές έχουν πέσει και εάν έχεις HD (ή έστω HD-Ready) τηλεόραση, είναι ίσως η κατάλληλη περίοδος να κάνεις την υπέρβαση και να περάσεις σε PS3 - Xbox 360. Βέβαια με το που κυκλοφορήσουν οι νέες κονσόλες να πέσουν και άλλο οι τιμές, απλά καλοκαιράκι έρχεται και μπορεί να έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο για παιχνίδι.

 

 

 

Καλά από χρόνο άλλο τίποτα :P

 

 

Βασικά όταν πρωτοβγήκε το PS3,είχα ξενερώσει γιατί δεν έπαιζε τα παιχνίδια του 1 και του 2,και δε μπορούσες να το τσιπάρεις...αλλά άμα τσεκάρω τους τίτλους και δω 5-6 τουλάχιστον που μου κάνουνε κλικ,τότε θα το

αγοράσω όταν παγώσουν οι τιμές!!! :)

 

 

Αλλά και πάλι σα τα παιχνίδια του 1 και του 2,δε παίζει να ξαναβγούν πιστεύω... :blob3:

Επεξεργασία από 030
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μετά το επικοινωνιακό μπάχαλο των τελευταίων εβδομάδων, η Microsoft επιτέλουςξεκαθαρίζει επίσημα το θέμα των μεταχειρισμένων παιχνιδιών στο Xbox One. Καταρχάς, το Xbox One απαιτεί σύνδεση στο ιντερνέτ τουλάχιστον μία φορά κάθε 24 ώρες, για να τσεκάρει τα παιχνίδια σας. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε να παίζετε offline έως 24 συνεχόμενες ώρες, και έως μία ώρα αν εχετε μπει με τον λογαριασμό σας σε άλλη κονσόλα. Για τις ταινίες Blu-ray και DVD δεν υπάρχουν περιορισμοί. Τα παιχνίδια του Xbox One εγκαθίστανται στον σκληρό κι έτσι μπορούν να τρέχουν χωρίς το δισκάκι τους. Στα παιχνίδια σας έχουν πρόσβαση έως 10 μέλη της οικογένειάς σας και μπορούν να τα απολαμβάνουν χρησιμοποιώντας τον δικό τους λογαριασμό, σε οποιοδήποτε Xbox One, ακόμα και ταυτόχρονα με εσάς. Τώρα, αν θέλετε να δώσετε ένα παιχνίδι σας σε κάποιον φίλο, μπορείτε να το κάνετε, αλλά μόνο μία φορά και εφόσον αυτός είναι στη λίστα φίλων σας τουλάχιστον 30 μέρες. Σύμφωνα με την Microsoft, δεν υπάρχει κανένα τέλος ενεργοποίησης. Μπορείτε επίσης να πουλάτε/ανταλλάζετε τα παιχνίδια σας σε όσα καταστήματα συνεργάζονται με την Microsoft. Αυτή είναι η πολιτική της Microsoft με τα παιχνίδια του Xbox One, όμως οι άλλες εταιρείες έχουν την ελευθερία να μπλοκάρουν εντελώς τα μεταχειρισμένα ή να βάλουν τέλος ενεργοποίησης.

 

Eπίσης η Sony ξεκαθάρισε πως δεν θα ακολουθήσει παρόμοια τακτική σε θέμα μεταχειρισμένων. Κατα πόσο αληθεύει θα το μάθουμε στην επερχόμενη παρουσίαση της στην Ε3

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.