Μετάβαση στο περιεχόμενο

X-Men: Days of Future Past (2014)


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

υγ και δυστυχώς μας το έκοψαν πριν παιχτεί το after credit scene... Ευτυχώς που αναφέρθηκε η ύπαρξή του εδώ, διότι αλλιώς θα ζούσα με την εντύπωση ότι δεν υπήρξε (για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση (ίσως και λανθασμένη) ότι δεν υπήρχε post credt σε κανένα X-Men)

 

Το Last Stand είχε και είχαν και τα δύο Wolverine. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το είδα επιτέλους και εγώ. Πολύ δυνατή ταινία και σαφώς την ευχαριστήθηκα, αλλά όντως το προσεγγίσανε σαν να ήταν η πρώτη ταινία της σειράς σε κάποιες φάσεις και όχι η 7 (μετρώντας και τα Wolverine). Σαν να ήθελε να μας πει ο Σίνγκερ πως είναι η πρώτη ταινία μιας νέας εποχής. :)

Δεν την θεωρώ την καλύτερη ταινία της σειράς (το X2 παραμένει ακλόνητο στην θέση του) αλλά ίσως δεύτερο καλύτερο ή ισόπαλο με το First Class, δεν το έχω αποφασίσει ακόμα. Θα είμαι σίγουρος όταν την ξαναδώ μιας και πιστεύω πως έχει πράγματα να πιάσει κανείς που του διέφυγαν την πρώτη φορά. :)

 

 

edit: Η ταινία έφτασε τα 609 εκατομμύρια δολάρια διεθνώς.

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Δεν ξέρω τι λέτε εγώ την καταφχαριστήθηκα!!!! Η αλήθεια είναι τα First Class και το X2 όντως παραμένουν στην πρωτιά αλλά είναι πολύ κοντά και αυτό. ΠΟλύ καλό σενάριο και μάρεσε πως τα μάζεψε όλα μαζι πολύ έξυπνο και γ*μάτο... Δυστυχώς δεν πιστεύω πως το επόμενο θα είνα ιτόσο καλό γιατί δε θεωρώ πως ο apocalypse είναι κάποιος που μπορείς να κάνεις πολλά από άποψη σεναρίου πέρα από μπαμ μπουμ μπιμ οοοοο αααα ιιιιι. Αλλά πιστεύω θα είναι τουλάχιστον ενδιαφέρον αν το δούμε επιτέλους στη μεγάλη οθόνη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Concept art για τα Sentinels που θα εμφανίζονταν στο X2. Δεν τα είδαμε ποτέ, γιατί κρίθηκαν ακριβά. 

 

Αύριο θα το δω (επιτέλους), θα κάνω και μαραθώνιο την τριλογία και το First Class. :mafia: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Σε μια μερα ολα τα X-men?Kαι θα αντεξεις και το τριτο?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σε μια μερα ολα τα X-men?Kαι θα αντεξεις και το τριτο?

 

:lol: Θα το αντέξω. Φαντάσου όμως να έβλεπα το Origins. 

 

Και ποιος ξέρει, μπορεί να δω στο 3 κάτι που να μου αρέσει και να μην το είχα παρατηρήσει παλιότερα (γιατί ως γνωστόν είναι ταινία με κρυμμένα νοήματα που απαιτούν πολλαπλά viewings :P). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

:lol: Θα το αντέξω. Φαντάσου όμως να έβλεπα το Origins. 

 

Και ποιος ξέρει, μπορεί να δω στο 3 κάτι που να μου αρέσει και να μην το είχα παρατηρήσει παλιότερα (γιατί ως γνωστόν είναι ταινία με κρυμμένα νοήματα που απαιτούν πολλαπλά viewings :P). 

Μπα, το έκανα πέρσι το καλοκαίρι αυτό (είδα και το Origins εγώ, έχω αντοχές :lol: )  και βρήκα πιο πολλά κενά αντ' αυτού.  :P

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μπα, το έκανα πέρσι το καλοκαίρι αυτό (είδα και το Origins εγώ, έχω αντοχές :lol: )  και βρήκα πιο πολλά κενά αντ' αυτού.  :P

 

Δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό. Και ενώ πήγαινα με όλη την καλή διάθεση να την δω, τώρα είμαι φουλ αρνητικά προκατηλειμμένος. :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το είδα και εγώ τελικά και ίσως την θεωρώ την καλύτερη της σειράς. Πράγματι, οι χαρακτήρες είναι στο επίκεντρο και οι σχέσεις τους και όχι η δράση, κάτι που δεν με χάλασε. Αλλά η σκηνή με την Rogue ήταν καλοδεχούμενη. 

 

Πολλές φορές οι διάλογοι ήταν γεμάτοι exposition, αλλά φαντάσου να ερχόταν ένας τύπος από το μέλλον για να το αλλάξει. Χρειάζεται εξήγηση. :P Κάποιες ατάκες και κάποιες σκηνές πολύ δυνατές, με τις οποίες πείστηκα χάρη στους ηθοποιούς.  

 

Όσον αφορά τον Quicksilver, η σκηνή του ήταν κορυφή και χαίρομαι που θα έχει μεγαλύτερο ρόλο στο Apocalypse. Νομίζω όμως ότι αρχικά θα πήγαιναν στον Juggernaut να τους βοηθήσει με την απόδραση και δεν θα είχε μεγαλύτερο ρόλο, αλλά αντικαταστάθηκε όταν μάθαμε ότι στο Age of Ultron θα εμφανιστεί ο Quicksilver. Φανταστείτε όμως πόσο γρήγορα θα τέλειωνε η ταινία αν τον είχαν πάρει μαζί τους στο Παρίσι ή την Ουάσινγκτον. :P 

 

Η σκηνή μετά τα credits πωρωτική. 

 

Το τέλος..... Αχ το τέλος  :gif_comics:  :love4:

 

 

Ήθελα να δω τον Cyclops όσο κανέναν άλλον χαρακτήρα. Και εισακούστηκαν οι προσευχές μου. Και όχι μόνο αυτό, αλλά εμφανίστηκε και η Jean! Και ο Kelsey Grammer - Beast! Και η Kitty μάλλον τα έχει με τον Colossus. Είναι, επιτέλους, οι X-Men των κόμικς. :giati: Η συγκεκριμένη σκηνή μου έδωσε μια αίσθηση ολοκλήρωσης. Ωραίες "λεπτομέρειες" επίσης που ενισχύουν την σχέση με την original τριλογία το soundtrack στα credits και το opening. Δεν νομίζω να θέλω να ξαναδώ τους συγκεκριμένους χαρακτήρες (σε τέτοια ηλικία).  Η σκηνή αυτή ήταν το τέλειο κλείσιμο της ιστορίας τους (ταυτόχρονα όμως και μια αρχή.....). Τώρα μένει να δούμε πως εξελίχθηκαν τα γεγονότα από το 1973 μέχρι το 2023 και έχουμε πολύ ζουμί δηλαδή. :mafia:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Την ειδα και εγω επιτελους.Πολυ καλη.Παρα πολυ καλη θα ελεγα.Ισως οντως η καλυτερη της σειρας.Αν και αυτο δεν εχει σημασια.(Δεν εδειξε τον σκηνη στο τελος στο σινεμα δυστηχως...Θα ψαξω να το βρω πουθενα στο ιντερνετ)

.Και φυσικα Τιτανοτεραστιος  Χιου Tζακμαν.Ισοβιο συμβολαιο με τον ρολο του Γουλβεριν τωρα.

Επεξεργασία από nickzark
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Κάτι άλλο που δεν μου κολλάει είναι

ο ρόλος της Mystique στην δημιουργία των μελλοντικών Sentinels. Όταν μεταμορφώνεται σε κάποιον άλλον, δεν αποκτάει και τις δυνάμεις του. Γιατί όμως το DNA της να βοηθάει τα Sentinels να προσαρμόζουν τις δυνάμεις τους; Πιο πολύ θα κολλούσε με τον Mimic κάτι τέτοιο. Αλλά ο Mimic δεν έχει εμφανιστεί στις ταινίες μέχρι τώρα και δεν παίζεται από την Jennifer Lawrence. :P

 

 

EDIT:

Μπορεί βέβαια να πάρει κατά κάποιον τρόπο τις δυνάμεις κάποιου αν είναι σωματικές π.χ. τα νύχια του Wolverine, αλλά έχω την εντύπωση ότι τα συγκεκριμένα Sentinels όταν πήραν τις δυνάμεις του Sunspot και του Iceman ας πούμε, εκτόξευαν και φωτιά/πάγο αντίστοιχα (και για αυτό έκανα την ερώτηση εξαρχής). Θυμάται κανείς αν πετούσαν επίσης φωτιά/πάγο; 

 

 

Αρρωστάκι. :P

 

EDIT2:

Μάλλον η απάντηση βρίσκεται στην κομμένη σκηνή με την Rogue, κατά την οποία οι X-Men την σώζουν ενώ είναι αιχμάλωτη των Sentinels (και η ικανότητα τους να αποκτούν τις δυνάμεις θα μπορούσε να προέρχεται από αυτήν).

 

 

Αρρωστάκι x2. :P 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η ταινία ξεπέρασε σε εισπράξεις το Amazing Spider-Man 2 στην αγορά των Η.Π.Α. Άντε, και διεθνώς, αν και το AS2 θέλει 400.000 δολάρια για να φτάσει τα 700.000.000 διεθνώς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το εξώφυλλο του Bluray με άγνωστη ημερομηνία κυκλοφορίας ακόμα.

 

X-MenDaysofFuturePast.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η ταινία έφτασε $712,676,000, το οποίο την βάζει εισπρακτικά στην πρώτη θέση ξεπερνώντας και το Winter Soldier που έχει κάνει 1 εκατομμύριο λιγότερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

την ειδα!

 

δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη.. δεν με νοιαζει αν εχει λαθη κτλ.. αλλα εγω την ευχαριστηθηκα..

στο κατω κατω γι αυτο βλεπω αυτες τις ταινιες για να περναω καλα..

βασικα μου αρεσε τοσο που οταν τελειωσε ηθελα κ αλλο χαχαχα..

 

μας εκοψαν κ την σκηνη στο τελος αλλα την ειδα στα ιντερνετς, βεβαια μεγαλο σπασιμο αυτο να πληρωνεις εισητηριο

κ να μην το δειχνουν ολο, εγω θα εφταιγα αν εκανα φασαρια στο σινεμα;; χαχαχα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το εξώφυλλο του Bluray με άγνωστη ημερομηνία κυκλοφορίας ακόμα.

 

attachicon.gifX-MenDaysofFuturePast.jpg

Ορίστηκε. Θα βγει στις 14 Οκτώβρη.

 

Επίσης, η ταινία έχει φτάσει τα 740 μύρια μέσα σε 69 μέρες. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εξαιρετικη ταινια, μπραβο στην Disney!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Της Fox είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δικιο εχεις, τα ειχα διαβασει κιολας καποτε αυτα αλλα τα ξεχασα :hit:

 

http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/comicsalliance.com/files/2014/02/tumblr_n0sbtcJKyr1qa0uujo1_1280.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82133
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Καλή ταινία. Περνάς καλά. Τα γεγονότα του 1970 είναι αρκετά καλοφτιαγμένα. Οι σκηνές του μέλλοντος δε θα με ενοχλούσε να λείπανε, ή να ήταν λιγότερες. Ο Quicksilver, ήρθε έφυγε, ούτε χαμπαριάσαμε πώς τον ξεγράψανε. Η Storm ήταν σχεδόν άχρηστη. Ο Magneto και η Mystique με ενθουσίασαν. Συμπάθησα την ιδέα ότι δε χτίστηκε γύρω από τον Wolverine όπως τα δυο πρώτα.

 

Ένοιωσα ότι ήταν λίγο περισσότερο εγκεφαλικό από τα προηγούμενα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το Bluray και το dvd που θα βγουν τον Οκτώβρη δεν είναι η τελική έκδοση της ταινίας. Το καλοκαίρι του 15 θα βγει και μια νέα έκδοση με 10 επιπλέον λεπτά την οποία προς το παρόν την έχουν βαφτίσει “Rogue Cut,” μιας και περιέχει και τις σκηνές της Paquin που είχαν κοπεί, μαζί με τις σκηνές που επικεντρώνονταν σε άλλους χαρακτήρες.

 

Πηγή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τελικά το Rogue Cut διατηρήθηκε ως τίτλος και θα βγει στις 14 Ιουλίου (επίσημα τουλάχιστον).

 

Το εξώφυλλο.

 

The Rogue Cut.jpg

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20695
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πριν λιγο ειδα την ταινια. Ειμαι ενθουσιασμενος με αυτο που ειδα, ενιωσα οτι ηταν αυτο ακριβως που ηθελα παντα να δω για τη μεγαλη υπερηρωικη μου αδυναμια, τους αγαπημενους μου x-men. Ειναι αυτοι που με ωθησαν στο να ασχοληθω για πρωτη φορα με τα υπερηρωικα, οπότε αποτελουν για μενα κατι ιδιαιτερο σε σχεση με ολα τα υπολοιπα υπερηρωικα προτζεκτ.

 

Στα της ταινιας, ειχα παρα πολλα χρονια να πορωθω πραγματικα με μια υπερηρωικη ταινια, να μπω στο κλιμα, να αγχωθω, να φανατιστώ, να γουσταρω σε τετοιο βαθμο. Παει πολυς καιρος απο τοτε που βγηκαν τα 2 πρωτα x-men , ωστε να μπορω τωρα να συγκρινω το ποια ταινια μου αρεσε περισσοτερο, και αν το days of future past τελικα τις ξεπερασε ολες , στα ματια μου. Παντως , οι X-MEN για μενα, μεσα σ αυτη την ταινια πηραν για πρωτη φορα το χωρο και τις δυνατοτητες που παντοτε αξιζαν.

 

Καποια επιμερους πραγματακια:

 

1. η ταινια αυτη , ισως για πρωτη φορα για το ειδος της, δε βασιστηκε στα εκπληκτικα της εφε κτλ για να σε κανει να γουσταρεις. Ολα αυτα περασαν σε δευτερη μοιρα, οπως και οι μαχες. Και αυτο γιατι ειχε να σου πουλησει ενα εξαιρετικο σεναριο, προβληματισμους. Ηταν πιο εγκεφαλικη, ηταν εκτος αυτου που εχουμε μαλλον συνηθισει.

2. Ειδα την πληρη εκδοση, με τη rogue μεσα. Δε θα ηθελα με τιποτα να δω την ταινια, στη μικροτερη της version. Oσο πιο πολυ x-men στο λαο, τοσο πιο καλα για εμας τους άρρωστους.

3. πολυ καλες ηθοποιιες. Και ολοι οι ηρωες πηραν το χωρο τους, και το ρολο τους. Στις μαχες υπηρχε ισορροπια και συνεισφορα απ ολους. Σκεφτειτε ποσο δυσκολο θα ηταν αυτο. Να εχεις να διαχειριστεις καμιά 15 προσωπα με ειδικες ικανοτητες, σε μια ταινια. Και να μην αισθανεσαι την ιδια στιγμη οτι η ταινια μπουκωνει, οτι την βιάζουν για να προχωρήσει. Ναι, η Στορμ ειναι η μονιμη αδικημενη ισως. Ενα κλικ ηταν και ο Κολοσσος θαρρώ. Αλλά μηπως η Στορμ την ιδια αδικια δεν τρωει συνηθως? δεν ειναι κατι πρωτογνωρο, και κριμα για τη Χαλυ Μπερυ που τοσο πολυ της παει το κοστουμι της ηρωιδας.

4. το τελος ηταν προφανως προβλεψιμο. Αλλά τους το συγχωρω, ας ειναι τοσο καλη η ταινια και ας μαντευουμε το τελος απ τα πρωτα 20 λεπτά. Αλλωστε, δεν υπηρχαν και περιθωρια αποκλίσεων, εδώ που τα λεμε. Βασισμενο στην ομωνυμη ιστορια ηταν το έρμο.

 

5. αισθανομαι πολυ χαρουμενος και τυχερος, που τοσοι υπεροχοι ηθοποιοι ταιριαξαν και ενσκαρκωσαν με τοσο μεγαλη επιτυχια, τους αγαπημενους μας ηρωες. Τι να πρωτοαναφερουμε. Ο Τζακμαν? Αυτοι που κανουν τους Ξαβιε, Μαγκνιτο, Κιττυ, Τζιν ? υπεροχοι ολοι. Ευχομαι η νεα γενια ηθοποιων που θα κληθει στο μελλον να τους αντικαταστησει, να φανουν το ιδιο γαμάτοι.

 

6. μονο το πώς εμφανιζαν το Beast δε μου αρεσε. Θεωρώ οτι σχεδιαστικα, μπορουσαν και καλυτερα.

 

Σιγουρα καποια πραγματα τα εχω ξεχασει τωρα, αλλά γενικα και συνολικα, εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος, και πορωμενος με αυτό που ειδα. Το κατα ευχαριστηθηκα. Βαθμολογία 8.75 / 10 .

 

μια ερωτησουλα, προς επιλυση, απο εμενα τον ασχετο : αυτο το ιδιαιτερο κρανος / περικεφαλαια, που βρηκε ο Magneto και απο τοτε φανταζομαι το φορουσε συνεχεια και (φανταζομαι)του εδινε ακομη περισσοτερες δυναμεις, τι ακριβως ηταν? ποιο το origin του? Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον με διαφωτισει!

 

Τωρα επομενες ταινιες που θα δω ειναι το First Class (ναι, ξερω , τα πηρα αναποδα :P ) , και μετά το Apocalypse! :D:dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όταν δεις το First Class, θα σου λυθεί η απορία με το κράνος, όσο αφορά τις ταινίες τουλάχιστον. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Γάντζος changed the title to X-Men: Days of Future Past (2014)
  • 1 year later...

  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4199
  • Reputation:   32913
  • Achievement Points:  4378
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2876 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πολύ καλή ταινία.
Ήταν η πρώτη με X-Men που είδα, οπότε δεν θα μπω σε συγκρίσεις :)
Πάντως επειδή διάβασα πρόσφατα το κόμικ στο οποίο βασίζεται, μπορώ να πω ότι οι ομοιότητες είναι πολύ λίγες.
Μόνο η κεντρική ιδέα του σεναρίου...

Spoiler

περί επιστροφής στο παρελθόν ώστε να αποτραπεί ένα γεγονός που θα επηρεάσει το μέλλον

...ήταν ίδια.
Το φινάλε επίσης διαφορετικό ως προς το νόημα, χωρίς να μπορώ να πω ποιο μ΄άρεσε περισσότερο.

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.