Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η Αγαπημένη Σας Ταινία Τρομου


Nighthunter

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

To martyrs για μένα είναι από τις αθλιότερες απόπειρες για ταινία τρόμου. Είναι δύο ώρες ανελέητου σαδισμού, βασανιστηρίων και καταβαράθρωσης της ανθρώπινης ύπαρξης προκειμένου να δει ο θεατής κρεάτα.

Γενικά είμαι μεγάλος φαν των ταινιών τρόμου και δεν θα πω όχι σε ένα καλό σπλάτερ, αλλά δεν έχουμε ούτε καν τέτοιο. Απλά επί δύο ώρες βλέπουμε την κατάντια που έφτασαν οι ταινίες τρόμου μετά το Hostel και το Saw. Καμία υπόθεση ,κανένα νόημα ,κανένας πρωταγωνιστής, απλά σαδισμός και ανελέητα βασανιστήρια.

 

Αν ψάχνεις όντως για καλή Γαλλική ταινία στο συγκεκριμένο είδος, να δεις το Inside (Au' interier) που αξίζει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το παιδί της Ρόζμαρι. :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4533 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Το martyrs εμένα μου άρεσε. Ήξερα τι είναι , τι θα δω, το είδα , και ήταν καλά φτιαγμένο. Είχε βία, ψυχολογική πίεση , ρεαλισμό, ένταση , καλή σκηνοθεσία. Αρκετά για να μου είναι ''ευχάριστο''.Με saw και hostel δεν είχε σχέση πάντως. Αν και μου άρεσαν και τα δύο να πω την αλήθεια.Ταινία με σαδισμό και λοιπές ενασχολήσεις που μου είχε αρέσει πολύ εμένα ήταν το ιαπωνικό Audition.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24954
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To martyrs για μένα είναι από τις αθλιότερες απόπειρες για ταινία τρόμου. Είναι δύο ώρες ανελέητου σαδισμού, βασανιστηρίων και καταβαράθρωσης της ανθρώπινης ύπαρξης προκειμένου να δει ο θεατής κρεάτα.

Γενικά είμαι μεγάλος φαν των ταινιών τρόμου και δεν θα πω όχι σε ένα καλό σπλάτερ, αλλά δεν έχουμε ούτε καν τέτοιο. Απλά επί δύο ώρες βλέπουμε την κατάντια που έφτασαν οι ταινίες τρόμου μετά το Hostel και το Saw. Καμία υπόθεση ,κανένα νόημα ,κανένας πρωταγωνιστής, απλά σαδισμός και ανελέητα βασανιστήρια.

 

Αν ψάχνεις όντως για καλή Γαλλική ταινία στο συγκεκριμένο είδος, να δεις το Inside (Au' interier) που αξίζει.

 

:O μα ισα ισα αυτο ακριβως που λες το κανει το saw, ειδικα στις τελευταιες ταινιες, λες και εβλεπα μια κιμαδομηχανη χαλια μαυρα, ταινια χωρις καμια υποθεση. Μαλλον δεν την καταλαβες καλα την ταινια αλλιως δεν εξηγειτε να το συγκρινεις με το saw! Αυτη εδω ειχε υποθεση, πρωταγωνιστες που θυμασε μετα, συναισθημα, δυσφορια, ψυχολογικη πιεση και ρεαλισμο. Μια ταινια που οταν τελειωνει την σκεφτεσαι ενω με το saw λες αμεσως παμε για καφε...Δηλαδη μια καλη ταινια horror πρεπει ντε και καλα να εχει οσο πιο πολυ αιμα γινετε? ετσι κανουν και καταντουν να κανουν γελοιες ταινιες (κιτσαρια οπως λεω εγω :P)!

 

Την ταινια που μου λες την εχω δει, αλλα ουτε που την θυμομουν δεν με ειχε αρεσει καθολου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 years later...

  • Member ID:  37040
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  139
  • Reputation:   268
  • Achievement Points:  139
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1194 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Η αγαπημένη μου δεν είναι ακριβώς ταινία, είναι μινι σειρά δύο επεισοδίων, αναφέρομαι στο Salem's Lot (1979), μετά ο Εξορκιστής (1973), Dracula (1992) και τα δύο πρώτα Evil Dead (1981 & 1987) γιατί το Army Of Darkness δεν μου άρεσε.. και το Dead Silence που θυμάμαι ότι με είχε στοιχειώσει.. :omg:

Επεξεργασία από Μπιατριξ Κιντο
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.