Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλημα με οθονη PsP


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24804
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  111
  • Reputation:   473
  • Achievement Points:  111
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εκει που παιζω psp ξαφνικα και σε τυχαιο χρονο σβηνει η οθονη. Αλλα οχι μονοκοπανια. Σβηνει σαν κυμα απο αριστερα προς τα δεξια. Και αφου εχει σβησει η οθονη, για κανα δευτερολεπτο ακομα ακουγεται το ηχειο και μετα σβηνει τελειως. Μαλλον δεν ειναι θεμα μπαταριας γιατι αν το ανοιξω στα καπακια θα συνεχισει να δουλευει απο εκει που το αφησα, σαν να μπηκε σε sleep mode.

 

Ξερει κανεις τι παιζει?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα πράγματα, δυστυχώς, είναι ψιλοαπογοητευτικά, απ' το λίγο που είδα:

Αν είναι το ίδιο, φαίνεται πως το προκαλεί η θερμοκρασία και η οθόνη έχει χαλάσει. Δοκίμασε αυτό που λέει ένας, παρακάτω:

hi... i had the same problem, this is because the psp slims 2000 have a heating problem cause they don't have enough space to cool de lcd screen... So the cheapest solution for the ones who have the psp unlocked (u can play from the memory stick) u can just play with the UMD door open, and that refresh the sreen, and the problem is solved... If u don't have your psp unlocked, buy a new lcd screen, or unlock your psp... LIFE IS SHORT PLAY MORE!!! =D

 

Οπότε, αν το έχεις ξεκλείδωτο (δεν γνωρίζω για ποιον λόγο, δεν το έχω και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ), αφήνεις ανοιχτό το "πορτάκι" που παίρνει το UMD disk και έτσι φαίνεται πως δροσίζεται καλύτερα η οθόνη και κάνει μόνη της refresh. Αλλά είναι προσωρινή λύση μέχρι να αλλάξεις οθόνη... Η λύση που προτείνει ο άλλος στο βίντεο, δε μου ακούγεται νορμάλ. Πάντως, μου θυμίζει αυτό που παθαίνουν τα laptop όταν έχουν πρόβλημα κολλήσεων στον inverter (πλακέτα του backlight), που μετά από λίγο μαυρίζει η οθόνη. Δεν κλείνει με τον τρόπο που περιγράφεις, βέβαια και ούτε κλείνει εντελώς το laptop.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.