Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2012) [Μεγάλα Σήριαλ και ίσως PKNA]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2064
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  337
  • Reputation:   2855
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Αυτό εδώ έχω:

http://coa.inducks.o...?c=it%2FPK3++26

 

Μοιάζει σε φορμάτ με το ...Μίκυ Μυστήριο β'κύκλος :P

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το Pikappa είναι ξεχωριστή σειρά;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το Pikappa είναι ξεχωριστή σειρά;

 

Έχει ιστορίες που είχαν δημοσιευτεί στο περιοδικό Paperinik Cult. Καμία σχέση με το PKNA. ;P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2064
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  337
  • Reputation:   2855
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Έχεις δίκιο, είναι μεταγενέστερη σειρά. Ωστόσο αναφέρεται στο ίδιο σύμπαν (Εβρονιάνοι κλπ). Οι ιστορίες του δε αν ισχυει το inducks πρωτοδημοσιεύτηκαν σε αυτό, και μετά στο Paperinik ή αλλού.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Θα επιχειρήσω ένα συγκερασμό από τις ενδιαφέρουσες απόψεις τών φίλων που διάβασα παραπάνω για το ΡΚΝΑ (μού αρέσει που δεν χρειάζεται να γυρίσω το πληκτρολόγιο στα αγγλικά :mafia:), συνεισφέροντας και τις δικές μου:

 

Κατ' αρχήν, θα πρέπει να χαρετίσουμε την πρωτοβουλία τής Νέας Ακτίνας να φέρει στην Ελλάδα μια ολοκαίνουργια -για τη χώρα μας εννοείται- σειρά. Εδώ και τόσον καιρό η δικαιολογημένη γκρίνια για την πτώση -να μην πω την κατάντια- (με ελάχιστες εξαιρέσεις) των εκδόσεών της δίνει και παίρνει. Καιρός είναι, λοιπόν, να πούμε και μερικά καλα λόγια. Φίλε Yoshi μαζί σου με τα 1000 για τον Β΄ Κύκλο τού Μίκυ Μυστήριο. Τον θεωρώ κι εγώ μια από τις καλύτερες σειρές Disney Comics όλων τών εποχών. Αλλά επειδή το καλύτερο είναι εχθρός τού καλού, βλέπω την καινούργια σειρά ενδιαφέρουσα, καλοστημένη, με αξιοπρεπή παρουσία και ανεκτή τιμή. Ελπίζω και η συνέχεια να είναι αντάξια. ΄Οσο για το θέμα της τιμής, δεν είναι υπερβολική, όπως ορθά υποστηρίζει ο lazarospap, αλλά και τα 30 λεπτά, αν μάλιστα, όπως μάς έχει ενημερώσει νωρίτερα ο πρόεδρος της ΛΕΦΙΚΛΑ και καλός μου φίλος Quackmore, βγουν καμιά 50ριά τεύχη, δεν είναι αμελητέα και σωστά το θέτει ο Yoshi κατά έναν τρόπο και ως θέμα αρχής. Θα άξιζε η Νέα Ακτίνα να κάνει ένα δώρο στους πιστούς αναγνώστες της, ορίζοντας ως τιμή το 1,50 ευρώ, όσο πουλιέται το Μίκυ Μάους, που είναι μεν μικρότερο σε διαστάσεις αλλά έχει 30% περίπου περισσότερες σελίδες,

 

Και κάτι άλλο, άσχετο με το ΡΚΝΑ αλλά εντός τού θέματος τού τόπικ. Επί τέλους, στο Μεγάλα Σήριαλ 39 "Ιστορίες της Πλώρης" υπάρχει και μια -η μοναδική σε όλα τα φετινά Μ.Σ.- μη επαναδημοσιευμένη ιστορία. Η "Απρόβλεπτη πρόβλεψη" http://coa.inducks.o...p?c=I+TL+2438-1

Κι έτσι αγόρασα και φέτος ένα από τα Μεγάλα σήριαλ. Διάβασα λοιπόν την ιστορία αυτή και την απόλαυσα πραγματικά. Γενικά, η σειρά "Ιστορίες της Πλώρης" μού αρέσει ιδιαίτερα καθώς και πρωτότυπη είναι και νέους ήρωες εισάγει και, κυρίως, δίνει τελείως διαφορετική πνοή και υπόσταση στους πρωταγωνιστές της, τον Φέθρυ και τον Μόμπυ, δύο ήρωες τού Σύμπαντος των παπιών που ποτέ δεν μού γέμιζαν το μάτι όπως παρουσιάζονται στη συντριπτική πλειοψηφία των ιστοριών στις οποίες πρωταγωνιστούν ή μετέχουν. Ο Φέθρυ γιατί μού φαίνεται υπερβολικά γελοίος και ο Μόμπυ μάλλον λίγος. Και θα κλείσω με μια ευχή: Να κυκλοφορήσει από την Νέα Ακτίνα ένας τρίτος τόμος "Ιστοριών της Πλώρης", στον οποίο να συμπεριληφθούν οι πέντε αδημοσίευτες στη χώρα μας ιστορίες της σειράς, που είναι οι εξής:

 

http://coa.inducks.o...p?c=I+TL+2485-6

 

http://coa.inducks.o...p?c=I+TL+2562-2

 

http://coa.inducks.o...p?c=I+TL+2575-1

 

http://coa.inducks.o...p?c=I+TL+2585-1

 

http://coa.inducks.o...p?c=I+TL+2595-5

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

:update: στο πρώτο post. Μάλλον μόνο το Σούπερ Αλμανάκο μας μένει για φέτος. Αν μπορεί κάποιος mod ας προσθέσει κάποια στιγμή τον αριθμό σελίδων για τις ιστορίες της πλώρης.
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  318
  • Reputation:   1653
  • Achievement Points:  318
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4592 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως και οι ιστορίες τού χτεσινού Τζούνιορ Ντακ είναι όλες επαναδημοσιεύσεις.

 

Μπορει μηπως καποιος να δωσει τα στοιχεια για αυτο το τευχος για να συμπληρωθει και στο inducks? Στα φετινα λειπει και το ποσες σελιδες εχουν αλλα απο την τιμολογηση τους θα συμπερανω οτι ειναι ολα 260 σελιδες.

Τελικα ολα ηταν ανατυπωσεις κι ετσι εφοσον εχει καποιος τις ιστοριες μια φορα, δυσκολα θα τα αγορασει αμα δεν του περισσευουν λεφτα. Ας ελπισουμε οτι οι αντιστοιχες εκδοσεις του επομενου χρονου θα ειναι οπως τα παλιοτερα χρονια, επιλογες πρωτης δημοσιευσης εχει πολλες!

 

Κι επειδη το θεμα των μεγαλων σηριαλ το βρηκα καπου καταχωνιασμενο, βαζω εδω ενα λινκ να μην το ψαχνετε

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=1485&st=390

 

Το ιδιο και για το γκαλερυ τους στο inducks

http://coa.inducks.org/publication.php?c=gr/MS

Επεξεργασία από BarkScarpa
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

ΟΚ, δεν είναι καλοκαιρινή έκδοση και δεν ήταν ποτέ στο θέμα αυτό (εκτός από τα εγκαίνια που είχε κάνει στο αντίστοιχο θέμα του 2008), αλλά βάλτε και το τελευταίο Μίκυ Μυστήριο, #26 που βγαίνει στις 27/07 (τουτουνού που λένε) στις προγραμματισμένες καλοκαιρινές αγορές σας. Γιατί έχω την αίσθηση ότι παρότι καιγόμαστε και βράζουμε στα ζουμιά μας, μου φαίνεται σαν να τελείωσε νωρίς φέτος το εκδοτικό καλοκαίρι της Νέας Ακτίνας (που με την ισχύ που έχουν αυτές τις μέρες αυτές του Ηλίου, μοιάζουν με θανατηφόρες ακτίνες από την ζώνη του καταμεσήμερου). Αν και πάντα τα τελευταία 2~3 χρόνια τις ίδιες ημερομηνίες επέλεγε, δεν ξέρω φέτος μου φάνηκε σαν να τελείωσε σχετικά νωρίς η όλη υπόθεση αυτή. Περιμένω τα πρωτοβρόχια τώρα... :P

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Λέτε μετά την επαναδημοσίευση του α' κύκλου θα μας βγάλει και κανέναν β' κύκλο Μίκυ Μυστήριο; :thinking:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Λέτε μετά την επαναδημοσίευση του α' κύκλου θα μας βγάλει και κανέναν β' κύκλο Μίκυ Μυστήριο; :thinking:

 

Δεν νομίζω. Τα τεύχη είναι 12 και όλα είναι εξαιρετικά. Θα τους πάει πολύ το κόστος παραγωγής μιας και είναι εκδόσεις πολυτελείας. Σε μερικά χρόνια ίσως.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ναι αλλά και ο α' κύκλος δεν τυπώθηκε στην ίδια ποιότητα με το αυθεντικό του '95, όποτε ίσως να έκαναν κάτι παρόμοιο και για τον β'. Οικονομική κρίση όπως και να 'χει, αν πούλησε αρκετά ο α' κύκλος ίσως να έκαναν και κάτι πάντως, έτσι νομίζω. Hmm...

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Θα προτιμούσα άμα είναι να βγάλουν τον δεύτερο κύκλο, να το κάνουν αυτό είτε στην ίδια ποιότητα με την αρχική έκδοση είτε σε τόμο της Βιβλιοθήκης Κομιξ. Όπως και να έχει τα αξίζει νομίζω και πιστεύω ότι θα πουλήσει μία χαρά. Θα ήταν νομίζω απογοητεύτικό να συνεχίσουν για παράδειγμα στα ίδια πρότυπα με τον πρώτο κύκλο, σε αυτόν αν είναι ας προσθέσουν ως έχω πει ξανά στο παρελθόν τα 2 τομάκια του τρίτου κύκλου και ό,τι άλλο αδημοσίευτο υπάρχει στην ίδια σειρά (κάποιος ανέφερε πιο πριν ότι βόσκουν αδέσποτες μερικές ιστορίες ακόμη).

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  318
  • Reputation:   1653
  • Achievement Points:  318
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4592 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν θα με παραξενευε αν το στυλ των τομων το εφαρμοζε σε οποιαδηποτε συλλογη παλια ή νεα.

Αρχισε με οσα του περισσευαν στα Μικυ Μαους, συνεχιζει με τα Ντοναλντ, του χρονου ολο και κατι αλλο θα βρουν να κανουν τομους.

Ακομα και τομους Μεγαλα Μικυ περιμενω να δω αλλα η τιμη θα πρεπει να ειναι προσιτη και λογικη, να μην θυμιζει αρπαχτη, οτι θελουν να ξεφορτωθουν οσα εχουν στην αποθηκη με ακομα περισσοτερο κερδος.

Το Μικυ Μυστηριο Β κυκλος που αναφερθηκε πιο πανω ομως βολευει να βγει π.χ. 3 ή 4 τευχη σε ανατυπωση και να βγουν και τα 12 ολα μαζι σαν σειρα τομων, παντα ομως σε λογικη τιμη!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Διαβασα πριν λιγες μερες τον πρωτο τομο του Πρακτορα Ντακ.Καλο ηταν,μου αρεσε,αλλα ειχα την αισθηση οτι ο ηρωας δεν ηταν ο Ντοναλντ που ξερω.Αν αυτες οι ιστοριες ειχαν πρωταγωνιστη τον Μικυ,θα ελεγα ok αλλα με τον Ντοναλντ μου φανηκαν καπως. :thinking:

Δεχτηκε με τη μια να συνεχισει να ειναι μυστικος πρακτορας,ξαφνικα εγινε πολυ εξυπνος,πολυ δραστηριος,πολυ ενεργητικος ,πολυ,πολυ,γενικως.

Νομιζω οτι ουτε σαν Φαντομ Ντακ δεν ειναι ετσι,τοσο πολυ αλλαγμενος. :wow:

Αυτη την αισθηση ειχα οταν διαβασα τις ιστοριες.Ισως να κανω λαθος.

Παντως καλος ειναι ο τομος.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Εμένα οι δύο τόμοι μου άρεσαν αρκετά. Το μόνο που μου την σπάει είναι ότι ο Ντόναλντ έχει δίπλα του αυτό το μανουλομάνουλο (ΟΚ, τώρα αισθάνομαι λίγο περίεργα που το γράφω, αλλά ουέ στο σύμπαν των παπιών όλα είναι πιθανά), ναι λέω αυτή την πανέμορφη για το σύμπαν μυστική πράκτορα (δεν λέω το όνομα της είναι μυστική) και ακόμη ασχολείται με αυτή την παλιοεγωίστρια, ξενέρωτη, σπαστικιά, ηλίθια, εκνευριστική, τσόλι, παλιογύναιο, κλπ κλπ Νταίζυ; Φραγκ, είναι σαν την κατάρα που κυνηγάει όποιον ανοίξει παρά την όποια προειδοποίηση στο inducks για την παρουσία της τον τόμο και ξαφνικά τρώει στην μάπα αυτήν. Έτσι μου έρχεται να αρχίσω να διαβάζω όλα τα Ντίσνευ κόμικς που έχω με το φαγητό μου και να λαδώνω με σάλτσες σε όλες τις σελίδες τα καρεδάκια που έχουν την μούρη της (δεν καπνίζω για να ανοίγω τρύπες με το τσιγάρο). Κατά τα άλλα, ήταν νομίζω όμορφες και ενδιαφέρουσες αγορές για το φετινό καλοκαιράκι.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εχω μια μικρη υποψια,τοοοοοοοση δα οτι δεν πας την Νταιζη :wow: Μονο φαλαγγα δεν ειπες οτι θα της κανεις! :lol: .

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχετε πάρει τους 2 τόμους Πράκτορα Διπλόπαπιου;

 

Ε, έχετε το νου σας για τα ΜΜ Αυγούστου γιατί...

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=117253

 

+

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=117254

 

:holidays3:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλε Yoshi, μου φαίνεται πως τα παραλές, έχει δίκιο η Πάολα. Κι εμένα μού τη σπάει συχνά η Νταίζυ αλλά εσύ την παρουσιάζεις χειρότερη κι από την Κακιά Μάγισσα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν την παρουσιάζω, είναι... :P

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Φετος σκεφτομουν οτι θα αγορασω μονο τον πρωτο τομο απο Πρακτορα Ντακ.Χα!Γελαστηκα. :pinokio: Τελικα πηρα και τον πρωτο και τον δευτερο τομο (Αν και αυτος δεν ειναι ο γνωστος Ντοναλντ βρε παιδια).Anyway..Μου αρεσαν ομως οι ιστοριες πολυ.

Μετα πηρα και τον τομο με τον θειο Σκρουτζ.Ενταξει δεν ηταν και οι καλυτερες ιστοριες αλλα και παλι ευχαριστο ηταν.

Τελος "Ιστοριες της πλωρης".Περσι αυτος ο τιτλος περασε στους αδιαφορους.Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσει ο Μομπυ και ο Φεθρυ,αλλα δεν ειναι και απο τους πρωτους αγαπημενους μου ηρωες.Φετος ειπα να δωσω μια ευκαιρια (και ενα 5ευρω ακομα),και τελικα ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη!! :Book:

Ακρως καλοκαιρινο,θαλασσινο,με ομορφη ατμοσφαιρα στο Παπιολιμανο,ωραιες ιστοριες με χιουμορ.

Παρα πολυ καλο!Ελπιζω να υπαρξει συνεχεια.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Φετος σκεφτομουν οτι θα αγορασω μονο τον πρωτο τομο απο Πρακτορα Ντακ.Χα!Γελαστηκα. :pinokio: Τελικα πηρα και τον πρωτο και τον δευτερο τομο (Αν και αυτος δεν ειναι ο γνωστος Ντοναλντ βρε παιδια).Anyway..Μου αρεσαν ομως οι ιστοριες πολυ.

Μετα πηρα και τον τομο με τον θειο Σκρουτζ.Ενταξει δεν ηταν και οι καλυτερες ιστοριες αλλα και παλι ευχαριστο ηταν.

Τελος "Ιστοριες της πλωρης".Περσι αυτος ο τιτλος περασε στους αδιαφορους.Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσει ο Μομπυ και ο Φεθρυ,αλλα δεν ειναι και απο τους πρωτους αγαπημενους μου ηρωες.Φετος ειπα να δωσω μια ευκαιρια (και ενα 5ευρω ακομα),και τελικα ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη!! :Book:

Ακρως καλοκαιρινο,θαλασσινο,με ομορφη ατμοσφαιρα στο Παπιολιμανο,ωραιες ιστοριες με χιουμορ.

Παρα πολυ καλο!Ελπιζω να υπαρξει συνεχεια.

 

Και εγώ το πήρα πριν μια βδομάδα (τις ιστορίες της πλώρης) και ήταν πάρα πολύ καλό. Αν και ο Μόμπυ είναι πολύ αδιάφορος χαρακτήρας είχαν πολύ φάση και νομίζω πως΄ηταν το δεύτερο καλύτερο Μεγάλο Σήριαλ μετά τις Παρασκευές!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λοιπόν πήρα το σούπερ τεύχος νο 1 του Αλμανακο, αφού βέβαια έλεγξα και πέρασα καλλιστεία τα διαθεσιμα τεύχη που είχε το ψιλικατζιδικο. Πάω σπίτι και αρχίζω να το διαβάζω όλο ικανοποίηση που πήρα το πιο καλο και όμορφο, για να διαπιστώσω απλά ότι φτάνοντας στην σελίδα 34, έλειπαν όλες οι υπόλοιπες μέχρι την 67... Έλεος, η ράχη ήταν κυριλέ, όλα μια χαρα άρχισα να έχω υποψίες ότι όλη η παρτίδα είναι έτσι, ευτυχώς οταν πηγα να το αλλαξω απλα διαπιστωσα οτι έπεσα έξω. Μου κάνει εξαιρετική εντύπωση πάντως. Μου έχουν τύχει σχεδόν τα πάντα, αλλα να λείπουν τόσες σελίδες, πρώτη φορά.

 

Ψέματα, τώρα που το θυμήθηκα μου έχει συμβεί και με το βιβλίο που αφορούσε τον μπλέκ (ο μπλεκ και οι άλλοι) καθώς και εκει έλειπε το 1/3 αν θυμάμαι καλα και μου το άλλαξε ο ίδιος ο Νίκος...

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λοιπόν πήρα το σούπερ τεύχος νο 1 του Αλμανακο, αφού βέβαια έλεγξα και πέρασα καλλιστεία τα διαθεσιμα τεύχη που είχε το ψιλικατζιδικο. Πάω σπίτι και αρχίζω να το διαβάζω όλο ικανοποίηση που πήρα το πιο καλο και όμορφο, για να διαπιστώσω απλά ότι φτάνοντας στην σελίδα 34, έλειπαν όλες οι υπόλοιπες μέχρι την 67... Έλεος, η ράχη ήταν κυριλέ, όλα μια χαρα άρχισα να έχω υποψίες ότι όλη η παρτίδα είναι έτσι, ευτυχώς οταν πηγα να το αλλαξω απλα διαπιστωσα οτι έπεσα έξω. Μου κάνει εξαιρετική εντύπωση πάντως. Μου έχουν τύχει σχεδόν τα πάντα, αλλα να λείπουν τόσες σελίδες, πρώτη φορά.

 

Ψέματα, τώρα που το θυμήθηκα μου έχει συμβεί και με το βιβλίο που αφορούσε τον μπλέκ (ο μπλεκ και οι άλλοι) καθώς και εκει έλειπε το 1/3 αν θυμάμαι καλα και μου το άλλαξε ο ίδιος ο Νίκος...

 

Εμένα μού έχει τύχει να αγοράσω το τεύχος 780 του Μίκυ Μάους το οποίο είχε δύο φορές το ίδιο 16σέλιδο ενώ έλειπε ολόκληρο το επόμενο. Ευτυχώς βρήκα κα ξανααγόρασα το τεύχος.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4193 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

καλησπερα παιδια...νεος ειμαι και δεν ξερω που να το ρωτησω....εχω καιρο να ασχοληθω με κομιξ....αν και ημουν-ειμαι φανατικος κυριως με ντισνευ.

εγινε επαναδημοσιευση της "ζωδιακης πετρας"?

εγω εχω μια εκδοση του 91 και κατι ειδα τωρα οτι βγηκε στα σηριαλ?

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Λογικό. Κι εγώ όταν είχα πρωτοπεί μπάχαλο τα έβρισκα όλα! Υπήρξε επανέκδοση της Ζωδιακής Πέτρας.

 

Για όλες τις πληροφορίες κάνε κλικ εδώ που αφορά την έκδοση του 1991 και την επανέκδοση!

 

Χαιρετίσματα στην Θεσσαλονίκη! :)

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4193 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

θενκς μαν....ισως απο τις κορυφαιες ιστοριες....αξιζει να την εχουν ολοι

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Είναι πράγματι από τις ωραιότερες σειρές ιστοριών Disney (βαθμολογία 8,2/10 και κατάταξη στην 251 θέση επί συνόλου 24000 ιστοριών σύμφωνα με τους χρήστες τού Inducks). Προσωπικά, επειδή κατά κανόνα δεν αγοράζω επανεκδόσεις, έχω την αρχική έκδοση τού 1991 και την αναδημοσίευσή της στο Μίκυ Μάους (τεύχη #1823-1834).

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μου ξυπνήσατε ωραίες αναμνήσεις με την Ζωδιακή Πέτρα (που κι εμένα είναι από τις αγαπημένες μου ιστορίες)...!

 

Θυμάμαι ήταν 1993 και την είχα αποκτήσει ανταλλάσοντας 15 τεύχη Λούκυ Λουκ (που αυτά είχα όλα κι όλα από την σειρά) από έναν φίλο μου...! :P

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αποστολή εξετελέσθη, ας αντικατασταθεί το thread με το αντίστοιχο του 2013 (κλείδωμα, ξεκάρφωμα και τα συναφή) :beer:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.