Μετάβαση στο περιεχόμενο

WIFI WARS [ ΡΑΦΑΗΛ ΒΟΥΤΣΙΔΗΣ, ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗΣ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΝΟΣ ΛΑΓΟΥΒΑΡΔΟΣ ] ( 2012 )


mr-d

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

μέσω του deviantart είχα βρει το mangatellers.com

τι είναι το mangatellers? ->

Quote

Mangatellers are the Greek duo Voutsidis Rafail and Kariofillis Chris Hatzopoulos.

 

Our hobby is to write screenplays for manga and comics in general. Our dream is to become professional screenplay writers for manga, also known in Japanese as Gensaku-sha. We know each other from our childhood years. The passion of reading manga and researching comic history in all kinds of genres was born in our hearts at the same time.

το 1ο τους one-shot είναι το WiFi Wars οπου το έχει σχεδιάσει ο Μάνος Λαγουβάρδος

 

post-10513-0-75157400-1335474466_thumb.jpg

 

η υπόθεση

Quote

Story: In 2015 a game which started in schoolyards as a challenging children’s game of knowledge and skills on computer networks, has developed into a popular illegal team sport of motorbikes in the streets of Tokyo. Three school mates decide to take part in this sport which is called WI-FI WARS, for the first time. Their unexpected meeting with a mysterious alcohol addicted techno-hippy, who they share common interests with, leads to the creation of a unique team. Will they be able to survive and win their first race against one of the top teams of WI-FI WARS? Meet the team and follow their adventure in this unique race!

μπορείτε να το διαβάσετε δωρεάν online εδώ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

πολύ καλή η πρτοβουλία και καταπληκτικός ο Μάνος ως σχεδιαστής...!

αν και έχω την εντύπωση πως δεν το έχουν πάρει και πολοί χαμπάρι... ελπίζω σιγά σιγά να το μάθει το site ο κόσμος και να δούμε με τον καιρό κι άλλα κόμικς.

 

μου κάνει εντύπωσει βέβαια το τόσο κόλλημα με μανκα... την καταλαβαίνω την αγάπη κάποιου για τα μάνγκα, το καταλαβαίνω να έχεις τόση επιρροή από αυτά... αλλά θεωρώ και υπερβολικό, από την στιγμή που δεν είσαι ιάπωνας...) το να κάνεις κόμικς που να διάβαζονται από το δεξιά προς τα αριστερά (ή και να γράφεις στα ιαπωνικά τα ηχυτικά εφέ...)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αν δε μου ελεγες εσυ για το site Γιωργο δε θα το επαιρνα χαμπαρι να'σαι και παλι καλα που mr-d ανεβασε και αυτο θεμα μια και τα παιδια το αξιζουν ! Εμενα μου αρεσουν και οι ιστοριες τους αλλα και το σχεδιο τους....τι να κανω ετσι ειναι το γουστο μου :P

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

:( γιατί το λες σα να σου είπαμε πως εμάς δεν μας αρέσουν η ιστορία, το σχέδιο ή και το γούστο σου...;;
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Aυτο ειπες και το ξερεις καλα :PPP:

Περα απο τη πλακα ξερω οτι δεν ειπες κατι τετοιο αλλα ουτε εγω υπονοοησα κατι τετοια αλλα θα διαφωνησω μαζι σου στο οτι ειναι υπερβολη η τοση επιρροη Manga οταν δεν εισαι Ιαπωνας γιατι απλα τα παιδια πρωτον λεγονται mangatellers οποτε οι ιστοριες του θα ειναι Manga και δευτερον τι σχεση μπορει να εχει απο που εισαι αν αυτο που θες να κανεις ειναι κατι συγκεκριμενο ειτε αυτο ειναι μανγκα, ειτε υπερηρωικο ειτε βελγο γαλλικο ποσο μαλιστα οταν αυτο που διαβαζεις ειναι καλο και ευχάριστο! Δε ξερω πολλα απο μανγκα και κατα ποσο πλησιαζει το συγκεκριμενο web comic το ειδος αυτο αλλα εμενα μου αρεσε αρκετα και η ιστορια και το σχεδιο και το στορυτελλινγκ και τα ηχητικα εφε και δεν με ενοιαζε απο που ειναι οι δημιουργοι και οι επιρροες τους, το κομικ μου αρεσε και γελασα πολλη (επειδη ηταν αστειο/χιουμορ και οχι επειδη ηταν αστειο/γελειο/χαλια :P )...και με την ευκαιρια το σχεδιο του Μανου Λαγουβαρδου ειναι φοβερο μπορω μαλιστα να πω σχεδον καμια σχεση με τη τεχνικη που χρησιμοποιει να σχεδιασει το Galaxia δεν θα με πειραζε να εχει στο κομικ του περισσοτερο "μανγκοειδες" επιρροες εκτος και αν δεν θελει παντως στις δουλειες που εχει κανει στο mangatellers.com φαινεται οτι ο τυπος ειναι φοβερο ταλεντο!!!!

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το site έχει αλλάξει, πλέον το WiFi Wars θα το βρείτε εδώ:

 

http://www.mangatellers.gr/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.