Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ...


kaklamoney

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάω στον Πόρο κάθε χρόνο και ειδικά τα τελευταία χρόνια το συνδυάζω με αυτό. Πέντε μέρες για Πόρο όμως είναι πολύ... 2-3 είναι καλά. Θέλει προσοχή όμως που θα πας να μείνεις καθώς πολλά δωμάτια έχουν μείνει στα 70's και στα κακά 80's.

 

Σήμερα πήγα πρώτη φορά στο πανέμορφο νησί του Πόρου ! Όμορφες παραλίες , ωραία αγορά , κοσμοπολίτικο μέρος ... ιδανικό για ένα πενταήμερο διακοπές , πράγμα που μπορεί να κάνουμε του χρόνου . Ταυτόχρονα περάσαμε από τα λουτρά της ωραίας Ελένης , τη  Παλιά Επίδαυρο , το αρχαίο θέατρο Επιδαύρου , τον Ισθμό της Κορίνθου με τη γέφυρα , το Ναύπλιο με το υπέροχο παγωτό του ! Πήγαμε και στο Παλαμήδι και μπήκα στα μισά της φυλακής του Κολοκοτρώνη , γιατί παραήταν στενάχωρα . Η τέλεια μονοήμερη ! :banana:   

 

Αν και δεν είναι η πρώτη φορά που μου χαλάει δίσκος, πρώτη φορά κάηκε στην πραγματικότητα! Χάλασε πριν μερικές μέρες αυτός και αποφάσισα χτες να τον ανοίξω (western digital my book essential 3tb) να δω εάν μπορώ να τον κάνω λειτουργικό με κάποιον τρόπο. Καρβουνάκι!

 

index.php?app=core&module=attach&section

 

 

 

 

post-29811-0-86279700-1409518723_thumb.jpg

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τουλάχιστον είσαι ακόμα μέσα στο διάστημα της εγγύησης;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

όχι... εάν ήμουν εντός δεν θα τον έβγαζα από την θήκη. είχε λήξει από τον Σεπτέμβριο του 2013, ήταν αγορασμένος το 11... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Που πλήρωσα 10 € για συναυλία και κράτησε περίπου 4 ώρες. Αν είναι δυνατόν! Τους έκλεψα. Ούτε 2,50 € την ώρα. Μόνο ο κινηματογραφος βγαίνει τόσο φτηνός και δεν βλέεπις κιόλας ζωντανούς ανθρώπους να παίζουν μπροστά σου!

 

Η συναυλία ήταν του Θανάση Παπακωνσταντίνου και ο ίδιος έπαιξει γύρω στις 2:30 ώρες. Μπράβο του. Για έναν 50άρη+ άνθρωπο να έχει τέτοια όρεξη και τέτοια ενέργεια, είναι σπάνιο. 

 

Μοναδικό παράπονο ότι το χαλάει κάπου με διάφορες έντονες πολιτικές παρεμβάσεις που αφήνει να παρεισφρύουν στη διάρκεια του προγράμματος, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα. Αυτό που μετράει είναι ότι με 10 € εγώ έκατσα και άκουγα μουσική από τις 9 μέχρι σχεδόν τις 2. Βγαίνει σχεδόν μπέχο. Καλόοοο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Χτες ξεκίνησα να καταχωρώ τα κόμιξ μου στη βάση δεδομένων του φόρουμ :) (Covers από επάνω, Issue List στην έκδοση που ενδιαφέρει, τσεκάρισμα του Own σε ότι έχει κανείς :) ). Άιντε επιτέλους μπας και βάλω μια τάξη στο μπιιιιιιιιπ :D

 

image12.jpg image13.jpg image14.jpg image15.jpg

 

(κάποιες τρύπες είναι καθαρά αποτέλεσμα του ότι είναι μπιιιιιιιπ και δεν ήταν μαζί με τα άλλα :P σαφώς και τα έχω όλα τα Αστερίξ :) αν και μάλλον μου λείπει το ρόδο και το ξίφος σε 2 διαλέκτους)

 

Γουστάρω :) Και θα πέσει ποζεριά όταν τελειώσω αλλά και ανακαλύπτω ελλείψεις στη βάση :):cool:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

@zade Πώς θα σου φαινόταν αν σου έλεγα ότι το προηγούμενο καλοκαίρι απόλαυσα τον Μπαλάφα σε μια συναυλία αρκετών ωρών τσάμπα; Σε παραλία; Ε ε ε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Χτες ξεκίνησα να καταχωρώ τα κόμιξ μου στη βάση δεδομένων του φόρουμ :) (Covers από επάνω, Issue List στην έκδοση που ενδιαφέρει, τσεκάρισμα του Own σε ότι έχει κανείς :) ). Άιντε επιτέλους μπας και βάλω μια τάξη στο μπιιιιιιιιπ :D

 

attachicon.gifimage12.jpg attachicon.gifimage13.jpg attachicon.gifimage14.jpg attachicon.gifimage15.jpg

 

(κάποιες τρύπες είναι καθαρά αποτέλεσμα του ότι είναι μπιιιιιιιπ και δεν ήταν μαζί με τα άλλα :P σαφώς και τα έχω όλα τα Αστερίξ :) αν και μάλλον μου λείπει το ρόδο και το ξίφος σε 2 διαλέκτους)

 

Γουστάρω :) Και θα πέσει ποζεριά όταν τελειώσω αλλά και ανακαλύπτω ελλείψεις στη βάση :):cool:

 

:cheers5:

 

Πολύ ωραία δουλειά που εγώ την έχω κάνει μόνο στο Inducks. Στο GC την άφησα στη μέση και δεν ξέρω αν και πότε θα την συνεχίσω, ειδικά για τα μη Disney που δεν τα έχω πιάσει καθόλου και που σε μερικά (όπως ο Αστερίξ) μπερδεύομαι λιγάκι με τις διάφορες εκδόσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που μου ζήτησαν 1€.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που μου ζήτησαν 1€.

Δυστυχως στην Αθηνα το μονο κοντα στην πραγματικοτητα ειναι:

 

Σημερα ηταν η πρωτη φορα που βγηκα απο το σπιτι και δεν μου ζητησαν μισο, ενα ευρω κτλ. :(

 

Θλιβερη πραγματικοτητα.

 

 

 

Συγνωμη για το αρνητικο κλιμα του ποστ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δυστυχως στην Αθηνα το μονο κοντα στην πραγματικοτητα ειναι:

 

Σημερα ηταν η πρωτη φορα που βγηκα απο το σπιτι και δεν μου ζητησαν μισο, ενα ευρω κτλ. :(

 

Θλιβερη πραγματικοτητα.

 

 

 

Συγνωμη για το αρνητικο κλιμα του ποστ...

 

Αρνητικό, αλλά πραγματικό, Μάριε. Λυπάμαι που δεν μπορώ να δίνω σε όλους και επιλέγω κάποιες περιπτώσεις που μου φαίνονται πιο απελπιστικές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

σήμερα ήταν η πρώτη φορά που διαπίστωσα ότι όχι απλά κάποια τα έχω διπλά, αλλά κάποια τα έχω τριπλά! :lol: συνεχίζω να περνάω τα κόμιξ μου στη βάση εδώθε και διαπίστωσα ότι κάποια Κόμιξ (στα 18χ και 19χ) τα έχω τριπλά..... τυχαίο που αυτό το μήνα ΜοΜ είναι ο USMD? :D Δεν νομίζω :)

 

εάν κάποιος θέλει να κάνει χάζι του τι έχω περάσει μέχρι στιγμής, πάει στο Covers -> Collection Control Panel -> Η συλλογη καποιου μέλους και εκεί να βάλει germanicus :) Επί του παρόντος έχω καταχωρήσει 448 τεύχη. Ουσιαστικά κάποια Σούπερμαν του Ψαρόπουλου και τα περισσότερα Disney μου. Ψάχνω να καταλάβω ποια ήταν εντέλει τα Κομιξ που μου είχαν κλέψει και γενικώς τι μου λείπει από εκείθε... μπορεί να ασχοληθώ για να τα βρω, μπορεί και όχι (ειδικά τώρα με τη Βιβλιοθήκη του Μπαρκς ίσως και να μου είναι συγκλονιστικά άχρηστο να "κυνηγήσω" ότι λείπει). Μην περιμένετε να δείτε τίποτα φοβερό και τρομερό. Όχι ακόμα :) 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12517
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

...κατέβηκα Αθήνα για "μπίζνες". Όχι ψέματα, το έχω ξανακάνει. Χθες πάντως συναντήθηκα με τον εκδότη της καρδιάς μας, τον Χρήστο Τερζόπουλο! :D Guest star ο Phantom Duck, που φυσικά δεν μπορούσε να λείπει από μία τέτοια συνάντηση :D

post-9146-0-39011400-1409986090_thumb.jpg

post-9146-0-42171200-1409986197_thumb.jpg

 

Άψογος άνθρωπος :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

...κατέβηκα Αθήνα για "μπίζνες". Όχι ψέματα, το έχω ξανακάνει. Χθες πάντως συναντήθηκα με τον εκδότη της καρδιάς μας, τον Χρήστο Τερζόπουλο! :D Guest star ο Phantom Duck, που φυσικά δεν μπορούσε να λείπει από μία τέτοια συνάντηση

 

και το θέμα της συνάντησης; καμιά είδηση έβγαλες;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12517
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όλα στον καιρό τους :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εγώ παρά λίγο να τον συναντήσω πριν από μερικούς μήνες, όταν πήγα να πάρω το #2 του Καταλόγου ΄Εκθεσης αφιερωμένης στο Μίκυ Μάους # 2000 (είχα το #1), αλλά είχε μόλις φύγει. Τον φανταζόμουν πιο ψηλό.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

σήμερα ήταν η πρώτη φορά που διαπίστωσα ότι όχι απλά κάποια τα έχω διπλά, αλλά κάποια τα έχω τριπλά! :lol: συνεχίζω να περνάω τα κόμιξ μου στη βάση εδώθε και διαπίστωσα ότι κάποια Κόμιξ (στα 18χ και 19χ) τα έχω τριπλά..... τυχαίο που αυτό το μήνα ΜοΜ είναι ο USMD? :D Δεν νομίζω :)

 

εάν κάποιος θέλει να κάνει χάζι του τι έχω περάσει μέχρι στιγμής, πάει στο Covers -> Collection Control Panel -> Η συλλογη καποιου μέλους και εκεί να βάλει germanicus :) Επί του παρόντος έχω καταχωρήσει 448 τεύχη. Ουσιαστικά κάποια Σούπερμαν του Ψαρόπουλου και τα περισσότερα Disney μου. Ψάχνω να καταλάβω ποια ήταν εντέλει τα Κομιξ που μου είχαν κλέψει και γενικώς τι μου λείπει από εκείθε... μπορεί να ασχοληθώ για να τα βρω, μπορεί και όχι (ειδικά τώρα με τη Βιβλιοθήκη του Μπαρκς ίσως και να μου είναι συγκλονιστικά άχρηστο να "κυνηγήσω" ότι λείπει). Μην περιμένετε να δείτε τίποτα φοβερό και τρομερό. Όχι ακόμα :)

 

:cheers5:

 

Νίκο μου :respect:. Θαυμάσια η συλλογή σου. Είδα πως ξεπέρασες ήδη τις 650 καταχωρίσεις. Μου άρεσαν πολλά από αυτά που δεν έχω αλλά κυρίως τα κόμικς του Hugo Pratt, κάποια Γουέστερν και η σειρά "ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ" την ύπαρξη της οποίας αγνοούσα. Είναι γεγονός, βέβαια, ότι οι σχέσεις μου με τα υπερηρωϊκά κόμικς περιορίζεται στα "Καλύτερα Κόμιξ" που κυκλοφόρησαν από την "Ατλαντίδα" στις αρχές της δεκαετίας του '60 από τα οποία δεν έχω κανένα, απλώς τα διάβαζα τότε γιατί ο αδελφός μου τα δανειζόταν από ένα συμμαθητή του. 

 

΄Ομως, το ποστ σου μου έδωσε το έναυσμα να ενημερώσω και την δική μου συλλογή Disney Comics στο φόρουμ. Δεν θυμόμουν πως την είχα προχωρήσει ως τα 3800 τεύχη, έτσι την ολοκλήρωσα μέχρι και το χτεσινό Μίκυ Μάους και τώρα η συλλογή μου αριθμεί 4145 κομμάτια μαζί με τα 91 τεύχη του WITCH που τα έχω παραχωρήσει στην κόρη μου.

 

΄Οσο για την καταχώριση των μη Disney Comics, αυτή θα γίνει σιγά σιγά, όταν γυρίσω στην Αθήνα, γιατί δεν τα έχω καταλογογραφημένα όπως τα Disney και πρέπει να τα δω ένα ένα, προσέχοντας -κυρίως για τα Αστερίξ που ευτυχώς όμως είναι λίγα- σε ποια έκδοση ανήκουν γιατί τα έχω όλα από μια φορά το καθένα αλλά από διαφορετικές εκδόσεις.

 

Υ.Γ. Παράκληση προς τους φίλους της Δ.Ο. να διαγράψουν το αμέσως προηγούμενο ποστ μου, ως άνευ αντικειμένου πλέον.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ο Τερζόπουλος τζουνιορ είναι παιδια;

 

χτες πήγα για πρωτη φορα σε κρητικό γαμο, δηλ. κατά το ημυσι μιας και η νυφη ηταν δικιά μας και ειδα πεντοζαλι, πω, πω, σωστα λέγεται ετσι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

ο Τερζόπουλος τζουνιορ είναι παιδια;

 

χτες πήγα για πρωτη φορα σε κρητικό γαμο, δηλ. κατά το ημυσι μιας και η νυφη ηταν δικιά μας και ειδα πεντοζαλι, πω, πω, σωστα λέγεται ετσι

 

΄Οχι βέβαια. Είναι ο Χρήστος Τερζόπουλος, ηλικίας 74 ετών περίπου, που ξεκίνησε το "Μίκυ Μάους" το 1966. Πατέρας του ήταν ο εκδότης του περιοδικού "Γυναίκα" Ευάγγελος Τερζόπουλος, ο οποίος πήρε τα δικαιώματα από την Disney και ανέθεσε την έκδοση του αγαπημένου μας περιοδικού στον 26χρονο τότε Χρήστο. Γιος του Χρήστου είναι ο Ντέιβιντ Τερζόπουλος που ανέλαβε τα ηνία της "Νέας Ακτίνας" ένα χρόνο περίπου πριν από τη διακοπή έκδοσης των περιοδικών Ντίσνεϋ.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τοτε προκειται για τον εκδοτη -θρυλο, ειχα ακουσει πως πια ειχε αναλάβει ο γιος του

Επεξεργασία από arianna
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Σωστά arianna μου. Το γράφω άλλωστε και στο ποστ μου. Ο Χρήστος Τερζόπουλος (εικονιζόμενος) ήταν εκδότης των περιοδικών Disney από το 1966 ως τον Μάρτιο ( ; ) του 2012, οπότε ανέλαβε ο γιος του Ντέιβιντ, ο οποίος κράτησε τη θέση μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2013 που διακόπηκε η έκδοσή τους. 

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σήμερα βάψαμε κάποιους χώρους του σπιτιού . Προσωπικά δε συμμετείχα στην επιλογή των χρωμάτων και έτσι δεν γνώριζα το αποτέλεσμα . Ε , λοιπόν σήμερα ήταν η πρώτη φορά που είδα κουζίνα (και μάλιστα τη δικιά μας) να έχει βαφτεί με ένα γυαλιστερά , έντονο , κίτρινο ( του καναρινιού ) χρώμα . Ήταν λίγο ΣΟΚ ! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

:lol: όντως λίγο ασυνήθιστο για κουζίνα :wow:

 

 

Εγώ πάντως άμα δεν είχα μητέρα μου από πάνω μου,θα ήθελα να βάψω όλους τους τοίχους μαύρους :yes: το κλασικό το ασπρουλιάρικο πάντα το αντιπαθούσα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το άσπρο είναι μόνο για τα ταβάνια . Στο δικό μας σπίτι έχει πράσινο , ροζ , φούξια , πορτοκαλί , κρεμ , μπεζ , κίτρινο ... κάθε δωμάτιο και κάτι διαφορετικό !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Το άσπρο είναι μόνο για τα ταβάνια . Στο δικό μας σπίτι έχει πράσινο , ροζ , φούξια , πορτοκαλί , κρεμ , μπεζ , κίτρινο ... κάθε δωμάτιο και κάτι διαφορετικό !

 

 

χαχαχα καλή φάση :best:

 

 

Εδώ μόνο το ασπρουλιάρικο,αλλά δε φταίω εγώ γι'αυτό...άλλος αποφασίζει :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Το άσπρο είναι μόνο για τα ταβάνια . Στο δικό μας σπίτι έχει πράσινο , ροζ , φούξια , πορτοκαλί , κρεμ , μπεζ , κίτρινο ... κάθε δωμάτιο και κάτι διαφορετικό !

 

Ωραία ιδέα. Μοντέρνοι οι γονείς καλή μου φίλη. Τα δικά μας σπίτια (Αθήνας και Ακράτας) είναι βαμμένα με τα κλασικά παλ χρώματα στις αποχρώσεις του σπαστού λευκού.

 

:lol: όντως λίγο ασυνήθιστο για κουζίνα :wow:

 

 

Εγώ πάντως άμα δεν είχα μητέρα μου από πάνω μου,θα ήθελα να βάψω όλους τους τοίχους μαύρους :yes: το κλασικό το ασπρουλιάρικο πάντα το αντιπαθούσα :P

 

Για όνομα του Θεού Νίκο μου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ωραία ιδέα. Μοντέρνοι οι γονείς καλή μου φίλη. Τα δικά μας σπίτια (Αθήνας και Ακράτας) είναι βαμμένα με τα κλασικά παλ χρώματα στις αποχρώσεις του σπαστού λευκού.

 

 

Για όνομα του Θεού Νίκο μου!

Πω πω το άσπρο δεν το αντέχω .. άσπρο είναι όλο το σπίτι της γιαγιάς μου , άσπρα και γκρι τα σπίτια στη γειτονιά , άσπρο παντού .. ευτυχώς που στο σπίτι υπάρχει μια πολύχρωμη '' ανάσα '' .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

@tryfev γενικά το μαύρο σα φόντο είναι το καλύτερο χρώμα...γι'αυτό άλλωστε έχω επιλέξει subblack στο φόρουμ,το ίδιο και στην οθόνη του υπολογιστή ;)

 

 

έχει 1 underground αισθητική το μαύρο όπως και να το κάνουμε :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τα σπίτια δεν είναι οθόνες υπολογιστή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πω πω το άσπρο δεν το αντέχω .. άσπρο είναι όλο το σπίτι της γιαγιάς μου , άσπρα και γκρι τα σπίτια στη γειτονιά , άσπρο παντού .. ευτυχώς που στο σπίτι υπάρχει μια πολύχρωμη '' ανάσα '' .

 

Καλά λες, αλλά εμείς -και ιδιαίτερα η Μαίρη, η γυναίκα μου- είμαστε μάλλον συντηρητικοί στις προτιμήσεις μας και κινούμαστε στο εξοχικό στο λευκό σε τοίχους σαγρέ και στο μόνιμο σε αποχρώσεις που απλώς ξεφεύγουν λίγο από το λευκό (κρεμ, εκρύ -και όχι εκρού που είναι το κατσαβίδι-).

@tryfev γενικά το μαύρο σα φόντο είναι το καλύτερο χρώμα...γι'αυτό άλλωστε έχω επιλέξει subblack στο φόρουμ,το ίδιο και στην οθόνη του υπολογιστή ;)

 

 

έχει 1 underground αισθητική το μαύρο όπως και να το κάνουμε :yes:

 

΄Ελεος Νίκο μου, μ' αυτό το μαύρο! 

 

Τα σπίτια δεν είναι οθόνες υπολογιστή.

 

Σωστός!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σπίτι με μαύρους τοίχους θα θύμιζε μάλλον μυστικιστική οργάνωση  :lol: .

 

( αν και μια γνωστή μου έχει σπίτι της μαύρα έπιπλα σε άσπρους τοίχους )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.