Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μου έλεγαν να μην ασχοληθώ με τα κόμικς, αλλά εγώ επαναστάτησα [?, newsbeast.gr, ?]


Paliakoudis

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Ο ταλαντούχος καλλιτέχνης που πραγματοποίησε το όνειρό του


Όταν ήταν μαθητής, οι σύμβουλοι σταδιοδρομίας του υπεδείκνυαν να ξεχάσει τα κόμικς και να συγκεντρωθεί στα μαθήματα του.

Σήμερα, ο 28χρονος Andrew Elder έχει πραγματοποιήσει το όνειρο της ζωής του και συντελεί στη δημιουργία των κόμικς του Μπάτμαν. Σπούδασε animation & art και σήμερα εργάζεται ως colourist στην DC Entertainment.

Η καλλιτεχνική του επιδεξιότητα έχει επεκταθεί τελευταία και στο χώρο των παιχνιδιών για smartphones και συνεργάζεται με τον βραβευμένο με Bafta παραγωγό, David Murdoch.

«Είχα πάντα ένα πάθος για τα κόμικς, καθώς και για τις ταινίες και τα κινούμενα σχέδια. Από μικρός ήθελα να ασχοληθώ με αυτό που αγαπώ, ωστόσο όλοι με απέτρεπαν. Δεν πτοήθηκα όμως από τις συμβουλές του κόσμου και αποφάσισα να επαναστατήσω εναντίον του συστήματος», αναφέρει ο 28χρονος καλλιτέχνης.

Εκτός από τα κόμικς του Μπάτμαν, ο Elder έχει χρωματίσει και ορισμένα του Σούπερμαν. Όπως δηλώνει και ο ίδιος, τα χρώματα αποτελούν βασικό στοιχείο των κόμικς, καθώς επηρεάζουν τόσο το τόνο της ιστορίας και τη ψυχολογία του αναγνώστη.batman1.jpg

Πηγή: http://www.newsbeast.gr/files/1/2012/batman1.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to Μου έλεγαν να μην ασχοληθώ με τα κόμικς, αλλά εγώ επαναστάτησα [?, newsbeast.gr, ?]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.