Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι σου είναι το μαδημένο το υποσυνείδητο....


turbovolos

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ή αλλιώς τι ξυπνά τον άνθρωπο μέσα στα χαράματα...

 

Γίνεται να βλέπεις όνειρο το Γκρηκ Κόμικς και να ξυπνάς με αρκετή φόρτιση ώστε να αφήσεις το ζεστό κρεβατάκι σου και να πιάσεις το πληκτρολόγιο; Ειδικά όταν πλέον δεν είναι προτεραιότητα στη ζωή σου, καθώς η κυρία αυτή έχει ένα περίεργο τρόπο να ακολουθεί το δικό της δρόμο.

 

Κι όμως γίνεται!

 

Δεν ξέρω πιο ήταν το έναυσμα για αυτό το όνειρο:

Το γεγονός ότι μου έλειψε το φόρουμ και η παρέα της Λέσχης;

Το ότι ακόμη ταλαιπωρούμε με την ανέγερση οικίας, συνεπώς δεν έχω καταφέρει να μαζέψω τη συλλογή με τα κόμιξ μου, συνεπώς τι γίνεται με τα Στορμ, που βόσκουν αυτά....

 

Τα γενέθλια του φίλου Ngramm που ήταν πρόσφατα και του εύχομαι ότι καλύτερο, αλλά ως γνωστόν πάλι πέρασε άλλη μια μέρα που λες ότι θα κάνεις μερικά πράγματα και τελικά καταλήγεις με εντελώς διαφορετική ρότα;

 

Όπως και να έχει σας χαιρετώ και πάλι όλους και εύχομαι ότι καλύτερο.

Έχω την αίσθηση ότι θα έπρεπε να ποστάρω στο γνωριμία-καλωσόρισμα, αφού πρωί πρωί ακόμη δεν είδα ποιοι παλιοί κυκλοφορούν (εκτός απο αυτόν τον ξενύχτη, τον DJO που μάλλον έχει μεταμορφωθεί σε βρυκόλακα) και τον ιππότη της αυγής τον Παύλο, με το κλασσικό του καλημέρισμα-μετά-καφέ!

 

Επίσης μου πήρε κανά δυο λεπτά να δω που είμαι, καθώς το IP.Board θέμα που φόρτωσε στην αρχή με ξένισε λίγο, μέχρι που το Subblack φορέθηκε και αποκαλύπτει τις αλλαγές.

 

Πολλές και διάφορες αυτές, ακόμη δεν τις περιδιάβασα/περιδιάβηκα αλλά ομολογώ ότι μου τράβηξε την προσοχή το ηλεκτρονικό κατάστημα. Δεν αποτέλεσε ιδιαίτερη έκπληξη για μένα, καθώς τα σημάδια ότι οδηγούμαστε προς κάτι τέτοιο ήταν εμφανή 3-4 χρόνια πριν. Ακόμη δεν ξέρω αν μου προκαλεί θετική ή αρνητική εντύπωση, εξάλλου δεν μπορώ να το δω συνολικά με όλη τη δραστηριότητα του φόρουμ και της Λέσχης αφού απείχα και είμαι μακριά απο τα τεκταινόμενα.

 

Αυτά μου τράβηξαν το τσιμπλιασμένο μάτι μου πρωί πρωί. Εδώ στην Κύπρο φαίνεται ότι θα είναι μια ωραία ηλιόλουστη μέρα, οπότε πάω να πάρω κι εγώ το πρωινό μου και να φωτοσυνθέσω πριν πάω δουλειά.

 

Σας χαιρετώ όλους,

 

Τούρμποβολ.

 

ΥΓ. Α και που ΄στε, Καλή Χρονιά, μιας και δεν τα 'παμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Καλώς μας όρισες ξανά αγαπητέ φίλε. ΄Εβλεπα συχνά σε παλιά topics το όνομά σου, διάβαζα μερικές από τις ενδιαφέρουσες απόψεις σου και έλεγα γιατί άραγε ο φίλος αυτός με το ασυνήθιστο nickname και το avatar με το (δια χειρός τού αγαπημένου μου Gottfredson αν δεν κάνω λάθος) σκίτσο του Οράτιου χάθηκε;

Χάρηκα πολύ, λοιπόν που ξαναδιάβασα κείμενό σου κι ακόμη πιο πολύ που το κείμενο αυτό μάς λέει τόσο ενδιαφέροντα πράγματα, γραμμένα με θαυμάσιο τρόπο και με αγάπη προς τη γλώσσα μας. Εύχομαι η επανεμφάνισή σου να σηματοδοτεί την επανένταξή σου στο φόρουμ των κομικσομανών και να συνοδευθεί από συχνή και ουσιαστική συμμετοχή. Κι ακόμη να τολμήσω να εκφράσω την ελπίδα ότι κλίνεις, αλλά και κλείνεις το μάτι, προς την ολιγομελή παρέα των μελών που πρόσκεινται στο σύμπαν του Μίκυ Mouse_mickey-mouse.jpg και της συντροφιάς του;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:xai: Τουρμποβόλε! :welcome: back! και μας μας έλειψες!

 

Θα σε δουμε στο con;

 

:dance2: :dance2: :dance2:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190100
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

π*π*ρια υποσυνείδητο! :D εσύ μάλλον τώρα ξαναάνοιξες τον υπολογιστή σου μετά από τόσα χρόνια! :lol: Χτες/προχτές όπως χαζολογούσα στο φατσοβιβλίο βλέπω να έχεις κάνει ποστάρισμα (και ξεκινάω να αναρωτιέμαι τι να κάνει αυτή η ψυχή :) ) και τσουπ σκας μύτη :D

 

Τώρα δεν ξέρω για ποια χρονιά εύχεσαι, οπότε θα μπάρω αμπάριζα 2-3 για να είμαι καλυμένος!!! :D :D :D Ευτυχισμένο το 2010, ζήτω το 2011, ότι καλύτερο για το 2012 :D

 

:welcome: back αγορίνα :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4929 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πωωωωωωωωωωω! Κάνει μεγάλη ζημιά το GC τελικά! :P Μια φορά γκρικφορουμιστής, για όλη σου τη ζωή γκρικφορουμιστής!

 

:hi2: και από μένα τρανέ τουρμποβόλε! Ελπίζω η παρέα μας να μην σου ξαναλείψει, γιατί απλά θα την έχεις καθημερινά στη ζωή σου! :) Γεμισέ μας ξανά όμορφα ποστ!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Καλώς ξαναεπέστρεψες. Πολύ χαίρομαι που σε "ξαναβλέπω". Μην χάνεσαι, μας λείπεις.

 

Ο νυσταγμένος ιππότης της αυγής :coffee:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(εκτός απο αυτόν τον ξενύχτη, τον DJO που μάλλον έχει μεταμορφωθεί σε βρυκόλακα)

 

Μονάχα τις ζυγές μέρες! :vampir:

 

Είδες που ακόμα και το ονειρικό σου ασυνείδητο ομολογεί έλλειψη; :woots: :woots:

 

:beer2: <- for old times'shake-shake

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σας ευχαριστώ όλους...

Βασικά θυμήθηκα ότι έχω ίντερνετ στη δουλειά... λέμε τώρα

Θα δείξει το πράγμα, μετά από τόση αποτοξίνωση μην πάθουμε και τίποτα από την υπερβολική δόση.

 

@imacmaria Ισχύει το ίδιο με το μια φορά κομικσοανγνώστης, πάντα κομικσοανγνώστης

 

...

Θα σε δουμε στο con;

 

Το βλέπω αρκετά δύσκολο, ως ακατόρθωτο.

Δηλαδή μάλλον το δεύτερο, αλλά επειδή η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία και μπορεί να κερδίζω το Τζόκερ στο μεταξύ, ποτέ δεν ξέρεις.

Μια η κρίση, μια το αεροπορικό, μια κάτι άλλες υποχρεώσεις...

 

Καλώς μας όρισες ξανά αγαπητέ φίλε. ΄Εβλεπα συχνά σε παλιά topics το όνομά σου, διάβαζα μερικές από τις ενδιαφέρουσες απόψεις σου και έλεγα γιατί άραγε ο φίλος αυτός με το ασυνήθιστο nickname και το avatar με το (δια χειρός τού αγαπημένου μου Gottfredson αν δεν κάνω λάθος) σκίτσο του Οράτιου χάθηκε;

Χάρηκα πολύ, λοιπόν που ξαναδιάβασα κείμενό σου κι ακόμη πιο πολύ που το κείμενο αυτό μάς λέει τόσο ενδιαφέροντα πράγματα, γραμμένα με θαυμάσιο τρόπο και με αγάπη προς τη γλώσσα μας. Εύχομαι η επανεμφάνισή σου να σηματοδοτεί την επανένταξή σου στο φόρουμ των κομικσομανών και να συνοδευθεί από συχνή και ουσιαστική συμμετοχή. Κι ακόμη να τολμήσω να εκφράσω την ελπίδα ότι κλίνεις, αλλά και κλείνεις το μάτι, προς την ολιγομελή παρέα των μελών που πρόσκεινται στο σύμπαν του Μίκυ και της συντροφιάς του;

 

Ολιγομελής, γιατί ολιγομελής. Everyone loves Mickey, κι ας μην το παραδέχονται. Κάπου υπήρχε και ένα σχετικό ποστ, αλλά πρέπει πρώτα να θυμηθώ για τι πράγμα μιλούσαμε ...

Για παράδειγμα, όσοι δηλώνουν φανατικοί των υπερηρωικών Καμπανά και έχουν και κάμποσα Μίκυ, Κλασσικά, Κόμιξ κτλ το κάνουν απλά και μόνο για τη συλλογή και για τα παιδιά τους?

:hawkeye:

Επεξεργασία από turbovolos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μια φορά γκρικφορουμιστής, για όλη σου τη ζωή γκρικφορουμιστής!

@imacmaria Ισχύει το ίδιο με το μια φορά κομικσοανγνώστης, πάντα κομικσοανγνώστης

 

Φίλοι μου, χρησιμοποιήσατε φράσεις που βασίζονται σε έναν κανόνα (αφορισμό, αρχή) του ρωμαϊκού κληρονομικού δικαίου, σύμφωνα με τον οποίο -σε αρχαιοπρεπή ελληνική απόδοση- "ο άπαξ κληρονόμος, πάντοτε κληρονόμος" ή, απλούστερα, "μια φορά κληρονόμος, πάντα κληρονόμος" και στο πρωτότυπο "semel heres, semper heres".

 

Ολιγομελής, γιατί ολιγομελής. Everyone loves Mickey, κι ας μην το παραδέχονται. Κάπου υπήρχε και ένα σχετικό ποστ, αλλά πρέπει πρώτα να θυμηθώ για τι πράγμα μιλούσαμε ...

Για παράδειγμα, όσοι δηλώνουν φανατικοί των υπερηρωικών Καμπανά και έχουν και κάμποσα Μίκυ, Κλασσικά, Κόμιξ κτλ το κάνουν απλά και μόνο για τη συλλογή και για τα παιδιά τους?

:hawkeye:

 

Γιατί, φίλε μου, το φόρουμ και η Λέσχη "παπιοκρατούνται". Μας έχουν πνίξει τα πούπουλα.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:oops: , δεν έπιασα την ειρωνεία...
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190100
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

που να την πιάσεις....

 

κάποτε μιλάγαμε για κόμικς

 

τώρα μιλάμε για το νυχοκόπτη του Καρλ Μπαρκς :D

 

:cheers5:

 

υγ νταξ... τον προσπεράσαμε το νυχοκόπτη αυτουνού. Επόμενος νυχοκόπτης αυτός του Κάστυ (I know... I know... wtf is Casty..... I know.....)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

:lol: κακίες...
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

:welcome: back turbovole!

Αν και δεν έχει και λίγο καιρό που γράφτηκα, είμαι αρκετά μετά αφότου στάματησες.

Παρόλα αυτά έχω δει σε παλιότερα τόπικς πολλά ενδιαφέροντα πόστς σου...

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.