Μετάβαση στο περιεχόμενο

comic που εχω φτιάξει


petroos

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αυτο ειναι το τελευτέο μου comic 2 σελίδων: σελίδα 1 evilwizard1.jpg

σελίδα 2 evilwizard2.jpg

οποιαδίποτε κριτική ειναι ασφαλός καλοδεχούμενη :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

καταρχην καλωσορισες στο φορουμ πετρο, :beer: απ΄οτι βλεπω εχεις ιδιαιτερο στυλ με εμφαση στη χρηση εντονων χρωματων(το οποιο χρωμα ειναι με υπολογιστη η οχι?),το χρωμα ειναι πολυ τολμηρο αλλα νομιζω οτι σε καποια σημεια μπουκωνει την εικονα,ειδικα εκει οπου εχουμε μπλε στις φιγουρες και μπλε στο φοντο!Ας σχολιασουν κ οι αλλοι που γνωριζουν περισσοτερα απο μενα στο θεμα...στην πρωτη σελιδα νομιζω οτι ειναι πιο ευδιακριτες οι εικονες,γενικα παντως βλεπω μια τολμηρη προσεγγιση και στο σχεδιο και στο χρωμα και αυτο ειναι στα θετικα!καλη συννεχεια και καλες δημιουργιες!! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

καταρχην καλωσορισες στο φορουμ πετρο, :beer: απ΄οτι βλεπω εχεις ιδιαιτερο στυλ με εμφαση στη χρηση εντονων χρωματων(το οποιο χρωμα ειναι με υπολογιστη η οχι?),το χρωμα ειναι πολυ τολμηρο αλλα νομιζω οτι σε καποια σημεια μπουκωνει την εικονα,ειδικα εκει οπου εχουμε μπλε στις φιγουρες και μπλε στο φοντο!Ας σχολιασουν κ οι αλλοι που γνωριζουν περισσοτερα απο μενα στο θεμα...στην πρωτη σελιδα νομιζω οτι ειναι πιο ευδιακριτες οι εικονες,γενικα παντως βλεπω μια τολμηρη προσεγγιση και στο σχεδιο και στο χρωμα και αυτο ειναι στα θετικα!καλη συννεχεια και καλες δημιουργιες!! :best:

Ευχαριστώ για το σχόλιο τελευτέα εχω αρχίσει να σουλουπόνω τις σελιδες μου όστε το αποτέλεσμα να ειναι πιο ολοκλιρομένο όσον αφορά το στίσιμο της σελίδας και την ιστορία και βάζω και χρώμα κιρίος στο pc,οσον αφορά το χρώμα το αντιμετοπίζω αναλογα με αυτο που εσθάνομαι οτι χριαζετε σε σχέση με το σκίτσο το οποίο και αυτο με την σειρά του το προσαρμόζω στο ύφος της ιστορίας οπότε δεν ειναι κάτι στανταρ,μου αρέσει η ενταση που δίνει το μπούκομα στο χρώμα σε καποιες περιπτόσεις αλα αν αλαξω γνώμη μπορώ εύκολα να επεξεργαστώ τις ισοροπίες των χρωμάτων στο pc
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αγαπητέ Πέτρο, δυο λόγια από έναν μη ειδικό που όμως αγαπά τα κόμικς και λατρεύει την ζωγραφική: Το σχέδιό σου έχει δύναμη και ζωντάνια αλλά, όσο κι αν το γεγονός ότι στο κόμικ σου μάς παρουσιάζεις έναν "κακό μάγο" δικαιολογεί το ζοφερό ύφος του, τα χρώματά σου είναι τόσο σκοτεινά, που σε κάποια καρέ κάνουν τις μορφές σου σχεδόν τελείως δυσδιάκριτες.

Και μια συμβουλή: Αφού, όπως φαίνεται, δεν τα πας καθόλου καλά με την ορθογραφία, θα σού πρότεινα να γράφεις πρώτα τα κείμενά σου στο word και, με τη βοήθεια του ορθογραφικού ελέγχου (ΑΒΓ ή πλήκτρο F7), να τα διορθώνεις και να τα ανεβάζεις με copy+paste στο forum;

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αγαπητέ Πέτρο, δυο λόγια από έναν μη ειδικό που όμως αγαπά τα κόμικς και λατρεύει την ζωγραφική: Το σχέδιό σου έχει δύναμη και ζωντάνια αλλά, όσο κι αν το γεγονός ότι στο κόμικ σου μάς παρουσιάζεις έναν "κακό μάγο" δικαιολογεί το ζοφερό ύφος του, τα χρώματά σου είναι τόσο σκοτεινά, που σε κάποια καρέ κάνουν τις μορφές σου σχεδόν τελείως δυσδιάκριτες.

Και μια συμβουλή: Αφού, όπως φαίνεται, δεν τα πας καθόλου καλά με την ορθογραφία, θα σού πρότεινα να γράφεις πρώτα τα κείμενά σου στο word και, με τη βοήθεια του ορθογραφικού ελέγχου (ΑΒΓ ή πλήκτρο F7), να τα διορθώνεις και να τα ανεβάζεις με copy+paste στο forum;

Ειναι λίγο ζόρι να κάνω τόσο κόπο για να πω δυο λέξεις προτιμώ να με κακοχαρακτιρίζουν για την ορθογραφία μου ;P (προσπαθώ τουλαχιστον αυτα που γράφω να διαβάζονται ευκολα) Eυχαριστώ για το σχόλιο σχετικά με το κόμικ φανταζομαι αν και δεν το εχω τυπόσει ακόμα να το δω σε κανονικό μέγεθος,θα φένετε καλίτερα ετσι,πάντος αν έκανα καποια επέμβαση στα χρώματα θα σκούρενα και αλο το background όστε να ξεχορίζουν καλίτερα τα υπόλιπα στο καρέ κάτω αριστερά στην δέυτερη σελίδα
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εντάξει με την ορθογραφία. Απλά έπεσες σε έναν λάτρη της γλώσσας μας και της γραφής της και επί πλέον αρκετά προχωρημένης ηλικίας που νιώθει τις λίγες τρίχες της λευκής κεφαλής του να ανορθώνονται. Ελπίζω να μη με παρεξηγείς, αφού όσα λέω εντάσσονται στα πλαίσια του χιούμορ. ΄Οσο για το σχέδιο, είμαι σίγουρος πως θα βρεις τον τρόπο να το αναδείξεις όσο καλύτερα γίνεται.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εντάξει με την ορθογραφία. Απλά έπεσες σε έναν λάτρη της γλώσσας μας και της γραφής της και επί πλέον αρκετά προχωρημένης ηλικίας που νιώθει τις λίγες τρίχες της λευκής κεφαλής του να ανορθώνονται. Ελπίζω να μη με παρεξηγείς, αφού όσα λέω εντάσσονται στα πλαίσια του χιούμορ. ΄Οσο για το σχέδιο, είμαι σίγουρος πως θα βρεις τον τρόπο να το αναδείξεις όσο καλύτερα γίνεται.

Δεν σε παρεξηγώ καθόλου καταλαβένω οτι εχεις πολυ καλές προθέσεις απλά εχω κάποια δυσκολία με την ορθογραφία και προτιμώ να την απλουστεύω και να προσπιούμε οτι δεν ειναι κάτι συμαντικό η να βρίσκω δικαιολογίες προσπαθώ πάντος όσο μπορώ να ειμαι σοστός,ελπίζω η ανορθογραφία μου να μην καταστρέφει απόλιτα την εσθητική σου :) το κομικ νομίζω δεν εχει συμαντικά προβλίματα ίσος με κάποιες μηκροαλαγές βελτιοθεί κάπος,αλα η ευκρίνια του με τον τρόπο που εχει δουλευτεί σχεδιαστικά,δεν νομίζω οτι εχει πολλά περιθόρια διόρθοσης,η τεχνοτροπία το κάνει να φένετε σκοτινό και ακατέργαστο
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

και ενα ακόμα,απο τα λίγα ολοκλιρομένα κομικ που εχω,αυτη την φορά χορής χρώμα με καθαρές γραμές cannibalcontrol.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

εδω που τα λέμε τωρα που το ξαναβλέπω θέλει και αυτο κανα δυο διορθοσούλες,ας πούμε στην σελίδα 2 2ρο καρέ στον μεσέο μπαλντά όπος φένετε στην κήνιση,θα έπρεπε να προσέξω παραπάνω κάποιες γραμές και κάποιοι τόνοι στο background δεν θα ηταν άσχημοι ειναι όμως πράματα που όπος λέω πολλοι το είδαν λίγοι το παρατίρισαν :P αστειέυομε χαχα εντάξι μια μέρα θα το διορθόσω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7515
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  247
  • Reputation:   2147
  • Achievement Points:  249
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Petroos, μια-δυο παρατηρήσεις, αν μου επιτρέπεις, γιατί όπως λες στην αρχή "η κριτική είναι καλοδεχούμενη", αλλά στο τέλος, καταλαβαίνω από τα λεγόμενά σου ότι δεν θέλεις και να σε πολυζαλίζουν εδώ μέσα. Τύπωσε σε οποιονδήποτε εκτυπωτή στο σπίτι σου ή σε οποιοδήποτε μαγαζί έχει lazer εκτυπωτή της προκοπής, θα διαπιστώσεις ότι τίποτα απολύτως από αυτά που έχεις κάνει δεν θα φαίνεται. Μην μπλέκεις αυτό που βλέπεις στην οθόνη με αυτό που βγάζει ένας εκτυπωτής, στην οθόνη θα σου φαίνονται όλα πολύ ωραία και όπως τα θέλεις στην πραγματικότητα θα βγαίνει μία μαύρη λάσπη με κάποιες μπλε και κόκκινες αποχρώσεις. Το μαύρο σου στη δεύτερη σελίδα φτάνει σε ποσοστά τετραχρωμίας αθροιστικά το 330, οι όφσετ μηχανές στο τυπογραφείο τυπώνουν μέχρι 250 (δηλαδή κάτι σαν c 80 m 35 y 35 k100), δηλαδή πουθενά δεν πρόκειται να τυπωθεί αυτό που έχεις σχεδιάσει.

Όσον αφορά την ανορθογραφία σου, για να το πω όσο πιο ελαφρά και ανώδυνα μπορώ, έχε υπ' όψη σου ότι δείχνει και κάποια στοιχεία της προσωπικότητάς σου είτε εσύ το αντιλαμβάνεσαι είτε όχι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μια μικρη παρατηρησούλα, άσχετη με τα σχέδια :)

 

Υπάρχει κόσμος που δεν τα παει πολύ καλά με την ορθογραφία κι είναι νομίζω ένας λόγος που είναι δημοφιλή τα greeklish. Εδώ μέσα δεν τα χρησιμοποιούμε, αλλά κι εδώ υπάρχουν διάφοροι ανορθόγραφοι, άλλοι δυσλεκτικοί κι άλλοι που έχουν μεγαλώσει εξωτερικό και δυσκολεύονται με την ορθογραφία της γλώσσας ακόμα.

Οι παρατηρήσεις και οι συστάσεις με μια χ συχνότητα, θεωρώ ότι μπορεί να λειτουργήσουν αποτρεπτικά για τη συμμετοχή ανθρώπων εδώ μέσα, οπότε τις αποφεύγω.

Προσωπικά δε με ενοχλεί κι ιδιαίτερα...

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7515
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  247
  • Reputation:   2147
  • Achievement Points:  249
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Δυστυχώς η γλώσσα (προφορική και γραπτή) είναι μεγάλη καρακαλτάκα και σε προδίδει διαρκώς. Δέχομαι φυσικά την ανορθογραφία του δυσλεκτικού και αυτουνού που έχει μεγαλώσει στο εξωτερικό και δεν έχει μητρική του γλώσσα την ελληνική κτλ, κτλ, αλλά δυσκολεύομαι να αποδεχτώ την ανορθογραφία αυτούνου που έχει πάει στο ελληνικό σχολείο και γράφει "ανέβικα πάνο στο πατάρη".

Και για να αναφέρω ένα παράδειγμα: προ μηνών βρέθηκα στο ταχυδρομείο και μπροστά μου ήταν δύο πανέμορφες εικοσάρες κοπελίτσες οι οποίες ήθελαν να στείλουν ένα δέμα στην Κύπρο και ακούω τον προϊστάμενο να διαβάζει τη διεύθυνση που είχαν γράψει οι κοπέλες και αναρωτήθηκα "μα τι διαβάζει τώρα ο τύπος;;;". Στη συνέχεια ο υπάλληλος ρώτησε τη μία κοπέλα: "κοπελιά, έχεις πάει στο σχολείο;" και αυτή θιγμένη με έντονο θρασύτατο ύφος απάντησε "μα φυσικά είμαι φοιτήτρια!!!" (ελπίζω να μην είναι και φοιτήτρια φιλολογίας). Λοιπόν τι είχε γράψει η κοπέλα στη διεύθυνση παραλήπτη, την είδα με τα μάτια μου: "άννας μαρία κε λεμέσου γωνία". Πείτε μου εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε απ' αυτό;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ισος η κοπέλα να ειχε δυσλεξία της οποίας ευτιχής κάτοχος πρέπει να ειμαι και εγω σε εναν βαθμό, pomakos σε ευχαριστώ πολυ για τα σχετικά με την εκτύποση,ναι ετσι ειναι το αποτέλεσμα βγένει διαφορέτικο απο αυτο που βλέπω στην οθόνη οπότε αν ειναι να αλάξω τα επίπεδα σκούρου καλήτερα να το

τυπόσω και να τα αλάξω μετά πάντος το μέγεθος θα ειναι μεγαλίτερο οπότε οι λεπτομέριες θα φένονται καλήτερα απότι στην οθόνη,ε αν ειναι να μαυρίσει κιάλο ενοείτε οτι θα πρέπει να αλάξω την σκουρότιτα οπότε θα το κάνω,αυτα ειναι πιο πολυ θέματα τελικής επεξεργασίας,χαίρομαι πολυ για την κριτική ιδικά απο άτομα με τόσες γνώσεις στο αντικείμενο όπος εσυ,ειναι οτι καλήτερο.Kabuki σε ευχαριστώ πολυ για το κουράγιο δεν θα αποθαρηνθώ και θα προσπαθίσω να μην με αποτρέψει η δισκολία μου απο το να συμετέχω στον βαθμό που θα το έκανα αν έγραφα τέλεια,και πάλι σας ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4537 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

ενταξει να ειναι καποια φοιτητρια φιλολογιας και να μην ξερει να γραψει σωστα ειναι καπως,αλλα υπαρχουν ανθρωποι που οντως δεν εχουν παει σχολειο,η κατι παρομοιο.δε δειχνει η ανορθογραφια στοιχεια της προσωπικοτητας κατ'εμε.μπορει να δειχνει καποια πραγματα αλλα δε νομιζω κανενα απο αυτα να αφορα την προσωπικοτητα ,το χαρακτηρα,η κατι τετοιο.εξαλλου δεν ειχαν ολοι την ιδια μορφωση για πολλους λογους. μου φαινεται ασχημο να κρινω εστω στο ελαχιστο καποιον απο το πως γραφει. απο τον προσωπικο μου κοινωνικο κυκλο και οσα μου εχει δειξει, ειμαι σιγουρος οτι δε λεει απολυτως τιποτα για την προσωπικοτητα. αν δε γνωρισεις καποιον αμεροληπτα και προσωπο με προσωπο, τζαμπα ψαχνεις ορθογραφια και εικονα προφιλ και τετοια. οσον αφορα τα κομικ,το πρωτο μου αρεσει ,εχει κατι ιδιαιτερο στα χρωματα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

και εμένα μου αρέσουν τα χρώματα του πρώτου πολύ! Δίνουν πολύ έντονο απτέλεσμα!

Στο δεύτερο μου φέρνει λίγο στο νου τα απλά σχέδια του Dave McKean! Εντονες σκληρές γραμμές! Επίσεις, μου φέρνει λίγο σε Μunoz η ανατομία ή μάλλον η πιο ελεύθερη αντιμετώπισή της :spidey_yeah_that: !Nice!

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7515
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  247
  • Reputation:   2147
  • Achievement Points:  249
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

ενταξει να ειναι καποια φοιτητρια φιλολογιας και να μην ξερει να γραψει σωστα ειναι καπως,αλλα υπαρχουν ανθρωποι που οντως δεν εχουν παει σχολειο,η κατι παρομοιο.δε δειχνει η ανορθογραφια στοιχεια της προσωπικοτητας κατ'εμε.μπορει να δειχνει καποια πραγματα αλλα δε νομιζω κανενα απο αυτα να αφορα την προσωπικοτητα ,το χαρακτηρα,η κατι τετοιο.εξαλλου δεν ειχαν ολοι την ιδια μορφωση για πολλους λογους. μου φαινεται ασχημο να κρινω εστω στο ελαχιστο καποιον απο το πως γραφει. απο τον προσωπικο μου κοινωνικο κυκλο και οσα μου εχει δειξει, ειμαι σιγουρος οτι δε λεει απολυτως τιποτα για την προσωπικοτητα. αν δε γνωρισεις καποιον αμεροληπτα και προσωπο με προσωπο, τζαμπα ψαχνεις ορθογραφια και εικονα προφιλ και τετοια. οσον αφορα τα κομικ,το πρωτο μου αρεσει ,εχει κατι ιδιαιτερο στα χρωματα :)

Για να ξεκαθαρίσω κάτι, όταν μίλησα για ανορθογραφία δεν αναφερόμουν σε ανθρώπους που δεν έχουν πάει στο σχολείο ή έχουν πάει δύο τάξεις πριν από 40 χρόνια και δεν έχουν γράψει τίποτε άλλο στη ζωή τους, πέρα από την υπογραφή τους στην αστυνομική τους ταυτότητα. Η κοπελίτσα, όμως, η οποία, όπως περιέγραψα στο περιστατικό παραπάνω, έγραψε τη λέξη "και" ως "κε", και επίσης απάντησε με απίστευτη αυθάδεια ή και χωρίς να απαντούσε με θράσος, "ναι, είμαι φοιτήτρια" πάλι στο ίδιο συμπέρασμα θα κατέληγα: ότι ήταν ένα άτομο που γράφει στ' @@ του ένα μεγάλο κομμάτι που αφορά τη γραπτή επικοινωνία των ανθρώπων. Αντίστοιχα, δυστυχώς ή ευτυχώς, ας το κρίνει κάποιος άλλος, ο Petroos που γράφει ό,τι να 'ναι, όπως να 'ναι, αν και θέλει να επικοινωνήσει με μια κοινότητα ανθρώπων, με τον τρόπο που γράφει δυσχεραίνει αυτή την επικοινωνία. Προσωπικά δυσκολεύομαι να κατανοήσω ένα κείμενο διαβάζοντας "κήνιση, μηκροαλαγές, αστειέυομε". Γιατί, μου δηλώνουν ότι πρόκειται για κάποιο πρόσωπο που, τουλάχιστον, αδιαφορεί για το γραπτό λόγο και αγνοεί βασικά στοιχεία της μητρικής του γλώσσας (εφόσον είναι μητρική του και εφόσον έχει πάει στο ελληνικό σχολείο) και όλα αυτά θέλοντας να χρησιμοποιήσει τον λόγο και δημιουργικά, κάνοντας ιστορίες κόμικς. Μπορεί να είναι δικό μου κόλλημα και κανενός άλλου, αλλά έχω δικαίωμα να εκφράσω, νομίζω, την άποψη μου.

Κε γοια να μιν ςασ προίζο τω σταματάο εδό. Καλώ βράδη

Επεξεργασία από DJO
bad language
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Boys, behave :)

 

Και βάλτε καμιά τελεία! Σαν τον Τζερμ μιλάτε! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5494 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Petroos καλώς όρισες στην κοινότητα. Πίστεψε στον εαυτό σου και προχώρα. Αν αγαπάς αυτό που κάνεις θα σε ανταμείψει και αυτό. Πολύ χρήσιμες και οι συμβουλές των φίλων παραπάνω.

Χωρίς να έχω εξειδικευμένες γνώσεις ....δείχνεις ότι "..τό χεις" :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4537 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

δεν ειπα τιποτα σαφως για το δικαιωμα της αποψης! απλα -εστω οπως την καταλαβα-διαφωνησα.τελικα δε διαφωνω και τοσο. και εμενα δε μου αρεσει αν διαβασω ενα βιβλιο η ενα κομικ να το δω με ορθογραφικα λαθη.αλλα, αν διαβασω ενα κομικ ''προχειρο'' και ενα κομικ επαγγελματικο, δε με ενοχλει το ιδιο και στις δυο περιπτωσεις.σε αυτο που λες στην απαντηση σου σε εμενα ,συμφωνω.απλα οταν ειπες οτι δειχνει για την προσωπικοτητα ,δε μου εκατσε καλα.αν το εννοεις ετσι, το συμμεριζομαι. θα μπορουσε ας πουμε να γινει καποιος ελεγχος , ειτε απο ιντερνετ, ειτε απο προγραμμα ,ειτε ακομη και απο αλλο προσωπο,αν ο συγγραφεας εχει προβλημα.και με τον καιρο και την εξασκηση να εξαλειφθει αυτο. καλλω βραδοι κε σαι σαινα ! :)

Επεξεργασία από supertramp
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μου αρέσει ο γραπτός λόγος και δεν εχω πρόβλιμα με τις ιδιετερότιτες της κάθε γλώσσας δέχομαι την ύπαρξη ορθογραφίας ος συμβολισμό και ενθίμιο καποιας παράδοσης αλα αυτο δεν ειναι αρκετο να με κάνει να εντριφίσω στις ιδιετερότιτες αυτες.Ευχαριστώ πολυ για ολα τα σχόλια και ιδικά ολα τα καλά λόγια για την δουλιά μου μου δώσαν μεγάλη χαρά,με συγκινήσανε και μου δώσαν δύναμη sorry για τις ορθογραφίες για όσους τους πίραξε,τα λέμε παλι απο εδω με κάτι καινούριο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4995 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Γεια σου Πετρο και απο εμενα μπορει το στυλακι ή το υφος που εχεις στα κομικ που εχεις δειξει εως τωρα να μην ταιριαζει με αυτο που εχω συνηθίσει ( διαβαζα επι χρονια υπερηρωικα και μονο :P ) αλλα τα βρισκω αρκετα ενδιαφερων, αναμενω να δω κατι καινουριο :beer: ! Με την ευκαιρια εχεις ανεβασει καπου αλλου σκιτσα σου οπως deviantart ή αν εχεις δικο σου blog?

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Γεια σου Πετρο και απο εμενα μπορει το στυλακι ή το υφος που εχεις στα κομικ που εχεις δειξει εως τωρα να μην ταιριαζει με αυτο που εχω συνηθίσει ( διαβαζα επι χρονια υπερηρωικα και μονο :P ) αλλα τα βρισκω αρκετα ενδιαφερων, αναμενω να δω κατι καινουριο :beer: ! Με την ευκαιρια εχεις ανεβασει καπου αλλου σκιτσα σου οπως deviantart ή αν εχεις δικο σου blog?

Γεια σου ConB :) ,ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον εχω ανεβάσει και αλα σχέδια στο deviantart http://muertogrotesco.deviantart.com/ και για οτιδίποτε αλο η εδω η σε μήνιμα θα χαρώ να απαντήσω σε εσένα και όποιον ενδιαφέρετε,και εμένα μου αρέσουν και τα σουπερηροικά ενοείτε αλλα εχω πολλές ευροπαικές επιροές πράμα που βολέυει αν θες να κάνεις ενα κόμικ λίγων σελίδων
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

ποπο εγινε χαμος απο απαντησεις εδω!παντως σιγουρα ο Πετρος εκανε αισθηση.

Σχετικα με την ορθογραφια που ειδα οτι εγινε ντορος οντως υπαρχει ενα θεμα,αλλα ο τροπος εκφρασης του Πετρου παρολα αυτα πιστευω οτι δειχνει καλλιεργεια,οποτε η ορθογραφια μαλλον δεν εχει σχεση με την προσωπικοτητα ειναι κατι μεμονωμενο που μαλλον ετυχε στην προκειμενη περιπτωση...

Σχετικα με το κομικ τωρα οντως λιγο <<καθαρισμα>>της εικονας δεν θα εβλαπτε,αλλα ενταξει και η σωστη επεξεργασια στον υπολογιστη δεν ειναι πολυ ευκολη υποθεση,αλλα με δοκιμες και με κριτικες :lol: πιστευω οτι θα βγει κατι.Ταλεντο και ορεξη υπαρχει οποτε και τα υπολοιπα ειναι ζητημα χρονου και ανταλλαγης αποψεων με αλλους που ασχολουνται! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και στο 4σέλιδο κομικ που εχω ανεβάσει στο deviantart,απο τις τελευτέες μου δουλιές,ειναι λίγο πιο ακρέο το περιεχόμενο οπότε δεν το ανεβάζω εδω,μου πήρε πολυ καιρό πάντος και μάλον ειναι η πιο αντιπροσοπευτική μου δουλιά ος τωρα,μια γνώμη για αυτο θα εκτιμιθεί πολυ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το ειδα, τι το ακραίο έχει; :P

 

δεν έχεις διαβάσει κόμικ της avatar press ε; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

δεν ξερω αν ειδα σιγουρα το σωστο,ειναι αυτο που λέει CCD?η πρωτη σελιδα απ οτι καταλαβα δεν φαινεται οποτε ειδα τις 3! pas mal :best:και με πιο καθαρες εικονες απο το αλλο!

Επεξεργασία από pit1983
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  60
  • Reputation:   383
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ευχαριστώ πολυ!!!! χαχα ναι και για μένα δεν ειναι ακρέο αλα με το που το ανέβασα μου είπαν να επισιμάνω την πρότη σελίδα ος "ακατάλιλη" για αυτο μάλον δεν την βλέπεις κιόλας pit1983,πρέπει να γραφτείς στο site και να αλάξεις την σχετική ρίθμιση για να φανεί,αλα μην μπείς στον κόπο για αυτο το οτι είδες τις 3 σελίδες με ικανοποιεί απόλιτα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μ'άρεσε. Ειδικά τα έντονα χρώματα! :best::spidey_yeah_that: Θέλω να δω και άλλα!

 

Μήπως γίνεται να ανεβάσεις εδώ την 1η σελίδα, αν το επιτρέπουν και οι mods; Μου κινήθηκε η περιέργεια! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4995 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

"Cannibal Control Department" lol καφρικο αλλα καλο !!!! Ελπιζω να βγαλεις και αλλες με το συγκεκριμενο χαρακτηρα!

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1259
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5108 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ καλό :) τα έντονα χρώματα νομίζω ότι μπερδεύουν πάρα αναδεικνύουν το σχέδιο σου...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Χρησιμοποίησε Firefox ή Opera που έχουν ενσωματωμένο Ελληνικό ορθογράφο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.