Μετάβαση στο περιεχόμενο

Playing Now...


Comic Book Guy

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επιτέλους μια μάχη με σχεδόν ρεαλιστικές απώλειες σε παιχνίδι total war!

 

9.309 στο σύνολο. Empire Total War με το American Civil War mod. Γύρω στις 4300 απώλειες απ'το Union, γύρω στις 5000 της Confederacy.

 

T7QXxPc.png

 

Έστησα μάτς 4 vs 4, 2 ΑΙ (Grant, Meade vs Lee, Longstreet) σε κάθε πλευρά είχαν πεζικό, 1 πυροβολικό (Sherman vs Βeagard), και μια ιππικό (Buford vs Stuart) (ανέλαβα εγώ το ιππικό απ'την πλευρά μου, γιατί είναι το πιο δύσκολο στον χειρισμό για τις AI. 

 

Άρχισε πάρα πολύ άσχημα, γιατί το πυροβολικό αρχικά είχε στηθεί στον πάτο ενός λόφου και έπρεπε να συρθεί ως πάνω (το οποίο ήταν άσχημη κίνηση, θα επανέλθω σε αυτό αργότερα) και είχα στηθεί απέναντι σε πεζικό (τον Longstreet) αντί για ιππικό όπως ήλπιζα. Ο Lee άρχισε να κινείται κατά του πυροβολικού, ο Meade ξεκίνησε να πάει να το προστατεύσει, και ο Grant αντί να επιτεθεί στο ιππικό του Stuart ωστέ να αποδυναμώσει το δεξί τους άκρο, καθυστέρησε από μια άκυρη έφοδο Τεξανών Ρέηντζερ που σχεδόν του έφαγαν 2 μονάδες. Αντιμέτωπος με πεζικό απέναντι, έπρεπε να κάνω γύρω-γύρω το 75% του χάρτη για να είμαι σε μια θέση οπού θα μπορούσα να κάνω κάτι. 

 

Αυτή η μανούβρα άφησε το πυροβολικό του Shemarn ουσιαστικά απροστάτευτο , γιατί αν και ο Meade καθυστερούσε τον Lee, o Longstreet έστειλε τις μισές του μονάδες να με κυνηγήσουν και τις άλλες μισές να επιτεθούν το πυροβολικό. Ο Γκράντ ακόμα είχε κολλήσει με τον Stuart.

 

Αφού κατέστρεψα το πυροβολικό τους (σκοτώνοντας τον Beaugard), και αυτούς που με κυνηγούσαν (που είχαν χάσει συνοχή λόγου του κυνηγητού, στο οποίο ήταν πολύ πιο αργοί), η κατάσταση ήταν άσχημη γιατί ο Meade έχανε τον στρατό του απέναντι στον Lee σε πολύ μικρές αποστάσεις, και οι άνδρες του Γκράντ αναγκάζονταν να πολεμήσουν με ξιφολόγχες το νότιο ιππικό (άρα έχαναν και αυτοί). Με εφόδους στα νώτα διαλύθηκε ο Lee (που έπρεπε να πολεμάει από δυο πλευρές), και "ελευθερώθηκαν" τα στρατεύματα του Meade (και πάει και ο παππούς).

 

Όμως εν τω μεταξύ, οι εναπομείναντες άνδρες του Longstreet επιτέθηκαν στο πυροβολικό, οπού και σκότωσαν τον Sherman λίγο αργότερα. Με λίγες ακόμα μανούβρες απ'το ιππικό και την υποστήριξη του Meade (ο οποίος πέθανε επίσης, στην επίθεση), κατατροπώθηκε και ο Στιούαρτ, και στο τέλος ο Longstreet. Προσωπικά έχασα γύρω στους 288 και σκότωσα 1734. Zωντανός απ'την πλευρά τους έμεινε μόνο ο Stuart με λιγότερο από μια κατοστή άνδρες.

 

tl;dr Μακελειό. :eimai:

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Μιας και λ΄εγαμε για δίσκολα plaform games στη προγιούμένη σελίδα...το CROC για το playstation 1 τοχει πέξει ποτέ κανείς;;; 

 

Αυτό το ΣΑΤΑΝΙΚΟ πεχνίδι γράφει στο κουτί ότι είνε για 3+...και είνε πιο δίσκολο και από το rayman γιατί έχει αυτή τη γελία κάμερα. Και όχι μόνο αυτό αλλά από κάπιο σιμίο και μετά γίνετε τρομακτικά δίσκολο με το να μαζέψεις και τα 6 μαιμουδάκια,η ότ ι είνε σε κάθε πίστα. Όπιος τοχει πέξει και τοχει προχορίσει μέχρι τη 4η ενότιτα,θα καταλάβει. :trixes:

 

 

3+ σου λέει μέτα.... :laser: :laser: :laser: :laser: :laser: :laser:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Οι βαθμοί δίνονται καταλληλότητας δίνονται για το περιεχόμενο των παιχνιδιών και όχι για την ικανότητα ή μη των προγραμματιστών να φτιάξουν ένα παιχνίδι με καλό gameplay.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Κανονικά τα "3+" δεν έπρεπε να είνε απλά και έφκολα όμως; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όχι απαραίτητα. Ο βαθμός καταλληλότητας είναι για να ξέρουν οι γονείς τι δεν είναι επιβλαβές για το παιδί τους, αλλά το παιχνίδι μπορεί να στοχεύει σε μεγαλύτερο ηλικιακά κοινό. Το Croc βέβαια ήταν απλά ένα κακοφτιαγμένο παιχνίδι. Υπάρχουν όμως και παιχνίδια που έχουν σκόπιμα μεγάλο βαθμό δυσκολίας. Εφόσον σε πειράζει τόσο, μάλλον πρέπει να ψάχνεις για reviews πριν ξεκινήσεις να παίζεις ένα παιχνίδι για να ξέρεις αν είναι για σένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν ξέρω αν διακόπτω κάποια συζήτηση, αλλά παίζει κανένας Guitar Hero εδώ μέσα;  :SmokingDevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Δεν ξέρω αν διακόπτω κάποια συζήτηση, αλλά παίζει κανένας Guitar Hero εδώ μέσα;  :SmokingDevil:

 

 

Έχω δοκιμάσει,δεν είνε και πολύ δίσκολο,αλλά τα περισότερα τραγούδια που πέζουν εκεί είναι μάπα :wall:

 

 

 

Οι βαθμοί δίνονται καταλληλότητας δίνονται για το περιεχόμενο των παιχνιδιών και όχι για την ικανότητα ή μη των προγραμματιστών να φτιάξουν ένα παιχνίδι με καλό gameplay.

 

 

Τo croc το έπεζα πιτσιρικάς πριν μια δεκαετία και κα΄τι,αλλά το παράτισα τότε,και είπα να το ξαναπιάσω τώρα που ωρίμασα,μπας και.... :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:

 

 

 

Βασικά μπορώ να το τερματίσω (όχι με 100%), αλλά εγώ θέλω πάντα να τα τερματίζω 100% αλιώς τι να το κάνεις! :antekale:

 

 

έχω σπάσει κε έχω πετάξει άπιρα CD γιαυτό ακριβός το λόγο :wall:

Επεξεργασία από 530
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ προσωπικά παίζω πολλές ώρες τελευταία. Έχω φάει κόλλημα. Δε με ενδιαφέρει και πολύ αν μου αρέσουν τα κομμάτια που έχει, είναι ωραίο σαν παιχνίδι. Και άμα παίξεις κάποια τραγούδια στο expert δε θα το θεωρούσα εύκολο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4536 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ninja Gaiden (τα παλιά),κάποια Megaman, Ghosts n' Goblins, Wu Tang :Shaolin Style, Dark Souls,The Revenge of Shinobi, Τα δυσκολότερα παιχνίδια που έχω παίξει θα έλεγα. Δεν έχω τερματίσει το Dark Souls επειδή δεν το είχα και δε μου έφτασε ο χρόνος,αλλιώς θα το τελείωνα πιστεύω, και το Wu Tang:Shaolin Style στο playstation 1 δεν το τέλειωσα επειδή δεν μπορούσα. Το Ghosts n Goblins το τερμάτισα πρόσφατα και ένιωσα περήφανος.Τα άλλα πιτσιρικάς. Όταν ήμουν μικρός τερμάτιζα κάθε παιχνίδι, όσο δύσκολο και να 'ηταν(εκτός από το wu tang). Τότε έπεφτε κάψιμο.Δοκίμασα να ξαναπαίξω παιχνίδια που έπαιζα μικρός όπως κάτι golden axe, κάτι battletoads(και αυτό στα δυσκολότερα ever παρακαλώ), και ninja gaiden, και ενώ τότε τα είχα τερματίσει, τώρα δεν είχα ελπίδα και τα παρατούσα νωρίς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5704 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 Δεν έχω τερματίσει το Dark Souls επειδή δεν το είχα και δε μου έφτασε ο χρόνος,αλλιώς θα το τελείωνα πιστεύω

 

Το έπαιξα μέχρι εκεί που χτυπάς τις δύο καμπάνες, και μετά κατέβηκα στην blighttown. Σίγουρα είχε τρομερό gameplay και το level design ήταν όντος πολύ έξυπνο, αλλά δεν μπορώ να πω οτι με παίδεψε σε κάποιο σημείο. Τα bonfires ήταν αρκετά κοντά το ένα στο άλλο, αρα δεν ήταν καθόλου εκνευριστικό όταν πεθαίνεις, και μπορούσες να φαρμάρεις πολύ εύκολα ψυχές. Ακόμα και οι boss που λενε οτι είναι εφιάλτης, μου φάνηκε αρκετά εύκολο να βρεις το patern τους, οπότε ως συνήθως με την δεύτερη προσπάθεια τους κέρδιζα. Θέλω να το τερματίσω κάποτε για να δω αν όντος δυσκολεύει περισσότερο αργότερα. Πάντως έχει απο τα καλύτερα combat που έχω δει σε παιχνίδι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4536 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ήταν φοβερό το dark souls. Ε, μόνο και μόνο που σε έβαζε στο τριπάκι να φαρμάρεις τόσο πολύ, ήταν δύσκολο. Από σημερινά παιχνίδια, δε μου έχει ξανατύχει να πεθάνω τόσες φορές, και να χρειαστεί να κάνω ανελέητο grinding.Παλιότερα υπήρχαν δυσκολότερα παιχνίδια, αλλά από τη γενιά μας δε νομίζω ότι ξεπερνιέται το dark souls. Ούτε εγώ είχα μείνει στάσιμος, το προχωρούσα το παιχνίδι, αλλά ότι ήταν ζόρικο ,ήταν. Ευτυχώς ήταν δίκαιο. Είχε βέβαια κάποιες πατέντες σε κάποια μέρη που το έκαναν πολύ ευκολότερο αλλά δεν είχε πλάκα. Π.χ. μου είχε δείξει ένας φίλος ένα σημείο όπου είχε ενα bonfire και ακριβώς δίπλα έναν εχθρό που έδινε πολλές ψυχές , ο οποίος στεκόταν δίπλα από ενα γκρεμό. Είτε τον σκότωνες, είτε τον έριχνες κάτω, πίσω bonfire, ξανά το ίδιο μέχρι να ανέβεις πολλά level. Δε θα το έκανα όμως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Δοκίμασα να ξαναπαίξω παιχνίδια που έπαιζα μικρός όπως κάτι golden axe, κάτι battletoads(και αυτό στα δυσκολότερα ever παρακαλώ), και ninja gaiden, και ενώ τότε τα είχα τερματίσει, τώρα δεν είχα ελπίδα και τα παρατούσα νωρίς.

 

 

Έλα ρε φίλε,σοβαρά; :thinking::wow:

 

Μου φένετε παράενο αφτό,το να μπορου΄σες πιτσιρικάς και να μη μπορείς τώρα που μεγάλωσες! Σε μένα γίνετε το ανάποδο..αυτά που δε μπορούσα πιτσιρικάς (rayman,crash bandicoot 1 π.χ),τόρα μου φένοντε τις πλάκας. :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:

 

Αφού υποτίθετε όσο μεγαλώνει κάπιος,τόσο πιο έμπιρος γίνετε...όχι; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όντως γίνεται κάποιος πιο έμπειρος, αλλά έχουμε κακομάθει με τα καινούργια παιχνίδια που μας το προσφέρουν όλα στο πιάτο. Παλιότερα προσπαθούσαμε περισσότερο, καθώς οι περισσότεροι developers έκαναν σκόπιμα πιο δύσκολα τα παιχνίδια για να καλύψουν τους περιορισμούς των μηχανημάτων της εποχής. Κυρίως σε προ 1995 εποχές αναφέρομαι φυσικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Όντως γίνεται κάποιος πιο έμπειρος, αλλά έχουμε κακομάθει με τα καινούργια παιχνίδια που μας το προσφέρουν όλα στο πιάτο. Παλιότερα προσπαθούσαμε περισσότερο, καθώς οι περισσότεροι developers έκαναν σκόπιμα πιο δύσκολα τα παιχνίδια για να καλύψουν τους περιορισμούς των μηχανημάτων της εποχής. Κυρίως σε προ 1995 εποχές αναφέρομαι φυσικά.

 

 

Το CROC το '97 βγίκε πάντος.  

 

Μόλις το τερμα΄τισα που λες (όχι 100% όμος)...και ανακάλιψα κάτι φοβερά τρομακτικό! Αφτό το κ@λ@πέχνιδο έχει 1 gitch της κακιάς ώρας σε κάπια πίστα που μπορεί να σου κάνει χοντ΄ρη χαλάστρα και να μη μπορείς να τερματίσεις 100%!!!! Και την πάτισα! :wall:

 

Αν δε βρω κάπια λ΄υση μέχρι το βράδι που να διορθόνεi αυτό το glitch θα φάει σουτ :out: Σιγά μη κάτσω να το ξαναπέζω από την αρχή,μου βγίκε η πίστη ανάποδα να το τελιώσω. :laser:

 

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΧΝΙΔΙ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΙΡΟ ΔΙΑΒΟΛΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ!!! ΜΗ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΣΤΑ ΠΕΔΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΔΕΜΟΝΙΣΤΟΥΝΕ ΑΜΕΣΩΣ!!!!!  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:  :trixes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4536 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αυτό, συν ότι όταν ήμουν πιτσιρικάς, αγόραζα ένα παιχνίδι και ήταν αυτό. Δεν είχα άλλο για μεγάλο διάστημα. Έπαιζα, ξαναέπαιζα κάθε πίστα, είχα μάθει απ'έξω κάθε πλατφόρμα, κάθε άλμα , κάθε εχθρό, και τότε το ξαναέπαιζα. Μεγαλύτερη υπομονή και μεγαλύτερη υπομονή(η οποία έχει μικρύνει και λόγω της απλοποίησης που παίζει στα παιχνίδια σήμερα). Τώρα, παίζω κάτι, και αν δε μου φανεί πολύ καλό, όταν με εκνευρίσει πολύ το παρατάω. Παλιά, ακόμη και να μη μου άρεσε, το έλιωνα. 

Επεξεργασία από supertramp
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Αυτό, συν ότι όταν ήμουν πιτσιρικάς, αγόραζα ένα παιχνίδι και ήταν αυτό. Δεν είχα άλλο για μεγάλο διάστημα. Έπαιζα, ξαναέπαιζα κάθε πίστα, είχα μάθει απ'έξω κάθε πλατφόρμα, κάθε άλμα , κάθε εχθρό, και τότε το ξαναέπαιζα. Μεγαλύτερη υπομονή και μεγαλύτερη υπομονή(η οποία έχει μικρύνει και λόγω της απλοποίησης που παίζει στα παιχνίδια σήμερα). Τώρα, παίζω κάτι, και αν δε μου φανεί πολύ καλό, όταν με εκνευρίσει πολύ το παρατάω. Παλιά, ακόμη και να μη μου άρεσε, το έλιωνα. 

 

 

Μπορί παίζει κι αυτό. Γιατί πιτσιρικάς αγόραζα πολλά και δεν ασχολόμουν με 1. :thinking:

 

Ενώ τόρα ασχολούμε πιο αρεά και με 1,μέχρι να το τελιώσω.

 

 

Εγώ πάντος αν σε κάπιο πεχνίδι δισκολέυομε και δε το μπορώ η το σπάω η το πετάω από το μπαλκόνι,και ΄'ετσι βγάζω το α΄χτι μου!  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχω δοκιμάσει,δεν είνε και πολύ δίσκολο,αλλά τα περισότερα τραγούδια που πέζουν εκεί είναι μάπα :wall:

Iδού η απόδειξης ότι μισείς την ρόκ. Θα σε πάω στην Χάγη να σε δικάσουν για εγκλήματα κατά του γούστου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Iδού η απόδειξης ότι μισείς την ρόκ. Θα σε πάω στην Χάγη να σε δικάσουν για εγκλήματα κατά του γούστου. 

 

 

 

Ε και; είνε έγκλιμα να τη βρίσκει κάπιος πιο πολύ με ηλεκτρονική pop/dance/disco; :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Τελικά έφαγε σουτ το croc από το μπαλκόνι :out: Ελπ΄ιζω να το πάτισε κανά αμάξι και να το κανε κοματάκια,και όχι να το μάζεψε κανάς άλλος :trixes:

Επεξεργασία από 530
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν ήταν γνήσιο, μόλις πέταξες από το μπαλκόνι τουλάχιστον 20€

 

Max Payne 3: αδικαιολογητα παλουκι προς το τελος, αλλα παιχνιδαρα. Η πιστα στο κοιμητηριο ειναι αγνη οργη. Τελειωνει απιστευτα ωραια την τριλογια. Α ρε Μαξ...

AC III: η βλακεια εβγαλε corrupt save και ειχα παιξει κατι ωρες...και ηταν κι αργο. Θα αργησω να το ξαναπιασω...

Tomb Raider: Τελικα σπερνει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6915
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

ήταν αλλά χορίς το κουτί...άρα καμιά 10αρια να πέταξα;;; :damn:

 

 

Δε βαριε΄σε...από το ναχω αυτό το ΔΑΙΜΟΝΑ μέσα στο σπ΄ιτι μου :trixes::laser: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μπορείς να το βρεις και με πεντάευρω τόσο στο amazon.co.uk, όσο και στο ebay.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μολις τερματισα το Last of Us, 'nough said.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά από πολύυυ καιρό, τερμάτισα το καλύτερο Tomb Raider που έχει φτιαχτεί ποτέ. Το "Reborn".

 

tomb_raider___lara_croft_by_cindy_drawin

Χρυσό δεκάρι και ανυπομονώ για τη συνέχεια! :)

 

> A Survivor Is Born

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εχει παιξει κανενας το Beyond Two Souls?Φαινεται εντυπωσιακο απο τεχνολογικης αποψης αλλα σαν παιχνιδι ειναι καλο?Η απλα παρακολουθεις τα quicktime events?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν είναι μόνο quicktime events.

 

Ρίξε μια ματιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4293 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εχει παιξει κανενας το Beyond Two Souls?Φαινεται εντυπωσιακο απο τεχνολογικης αποψης αλλα σαν παιχνιδι ειναι καλο?Η απλα παρακολουθεις τα quicktime events?

απλα παρακολουθεις τα quicktime events (και καααπως λιιιιγο gameplay, αλλα τιποτα σπουδαιο) . Πολυ βαρετο παιχνιδι.

 

Ειναι σαν να βλεπεις ταινια σε χαλασμενο DVD player ενα πραγμα, καποιες φορες σταματαει απο μονο του και πρεπει να πατησεις κατι κουμπακια για να ξεκινησει.

Επεξεργασία από vιvάnτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4536 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Το τερμάτισα το beyond, και θα σου πω τη γνωμη μου. Αν έχεις παίξει το fahrenheit ή/ και το heavy rain και σου άρεσαν,πιθανότατα θα σου αρέσει και το beyond. Απλά λιγότερο. Αν, επιμένω, σου αρέσει αυτό το στυλ, τότε είναι ένα αξιοπρεπές παιχνίδι, με κατά πολλούς ό,τι ναναι σενάριο-εμένα μου άρεσε το σενάριο όμως. Είναι quicktime φάση, αλλά έτσι είναι το στυλ. Αν δεν έχεις παίξει τα προηγούμενα, παίξε το heavy rain και όχι το beyond, και αν σου αρέσει το heavy rain, τότε παίξε το beyond.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5704 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εχει παιξει κανενας το Beyond Two Souls?Φαινεται εντυπωσιακο απο τεχνολογικης αποψης αλλα σαν παιχνιδι ειναι καλο?Η απλα παρακολουθεις τα quicktime events?

 

Δεν το έπαιξα αλλά είδα άλλους να παίζουν για 3-4 ώρες. Το gameplay είναι ok, αν και προτιμούσα το gameplay του Heavy Rain (το οποίο και λάτρεψα). Το πρόβλημα μου με το Beyond είναι η ιστορία , τουλάχιστον μέχρι εκεί που είδα. Εκτός από την Paige και τον Dafoe, όλοι οι άλλοι χαρακτήρες είναι ότι ποιο κλισέ μπορείς να φανταστείς. Απο τους Bullies και τα χαζά teenage κορίτσια μέχρι γέρους ινδιάνους που ξέρουν μαγικά. Επίσης πολλές σκηνές/επίπεδα δεν φαίνεται προχωράνε καθόλου την ιστορία, και άλλες προσπαθούσε υπερβολικά να σου προκαλέσει συναίσθημα, σε σημείο που σου έσπαγε τα νεύρα (π.χ. η Paigeπαίζει κιθάρα για 3 λεπτά για να ξεχάσει τους πόνους της). Και αυτόν τον non-linear τρόπο που λέει την ιστορία δεν νομίζω οτι το πέτυχαν. Ίσως να φταίει οτι δεν έπαιζα εγώ και γιαυτό έβλεπα ποιο εύκολα τα αρνητικά

 

 

 

Τελικά τερμάτισα το Dark Souls, και όντως δυσκόλεψε αρκετά απο το Sen's Fotress και μετά, και έγινε όσο challenging το ήθελα. Ειδικά στο Tomb of Giants που φοβόμουν να κατεβάσω την ασπίδα μου.

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

LA NOIRE. Γιατί το παράτησα όταν είχα αρχίσει να το παίζω για πρώτη φορά , δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω. Για ποιό λόγο το παράτησα; Είναι παιχνιδάρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.