Μετάβαση στο περιεχόμενο

Homemade carnival party στη Λέσχη!


imacmaria

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

post-13440-0-18932900-1329942256_thumb.jpg

 

Χαρτοπόλεμος και σερπαντίνες χορεύουν σάμπα, στους ρυθμούς τρελών κρουστών και μιας καραμούζας παράφωνης αλλά γεμάτης κέφι. :party4:Μάσκες αλλόκοτες, φτερά, παγιέτες, πολύχρωμα υφάσματα, αστραφτερές μουσελίνες, τολμηρές διαφάνειες, καπέλα, σπαθιά, μυστηριώδεις μπέρτες μπερδεύονται, ανακατεύουν μια σούπα από γέλια και γλυκό κρασί! Καρναβάλι! :dance2: Οι ρίζες του στις Διονυσιακές γιορτές, μασκάρεμα, γλέντι, χορός, κέφι, τραγούδι, μεθύσι από γέλια και ευτυχία.

 

Φορέστε ό,τι αγαπάτε. post-277-1209919332.gif Είτε έχει σχέση με τα αγαπημένα μας κόμικς, είτε όχι! post-277-1209919165.gifΣυνδυάστε με τη φορεσιά και μπόλικη όρεξη και ελάτε να στήσουμε χορό! Τίποτα δεν θα είναι επίσημο σε αυτή τη μάζωξη! Σαν φίλοι παλιοί ας μαζευτούμε να διασκεδάσουμε! Απλά, παρεΐστικα, χαλαρά... :spidey_yeah_that:

 

 

post-13440-0-76402300-1329942301_thumb.jpg

 

Το Σάββατο 25 Φλεβάρη στις 7 το απόγευμα στη

Λέσχη μας!

 

Όποιοι έχουν όρεξη ας φέρουν και λιχουδιές ή ποτά/αναψυκτικά να κάνουμε και ένα καλό homemade λουκούλλειο γεύμα! Φέρτε και κιθάρες, σερπαντίνες και τα ρέστα! Εγώ υπόσχομαι για κάτι γλυκό και κάτι αλμυρό! :P

 

 

post-13440-0-07372100-1329942272_thumb.jpg

  • Like 31
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κρίμα που δεν μπορώ να κλωνοποιηθώ για να μαι και κει! Τέλεια θα ναι! :yahoo:

 

υγ. Για να σας δείξουμε φωτο απο το Λονδίνο πρέπει να ανεβασετε και σεις απο το πάρτι!

 

κρατηστε μας και τιποτα να τσιμπησουμε γυρνώντας... :P

 

:party4: :party4: :party4:

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22191
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  27
  • Reputation:   251
  • Achievement Points:  27
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

καλη αποκρια να εχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=1SplD86dmAM

 

:party4::dance2::party2:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

What the bro said. :) ΔΗΜΑΡΧΕΕΕΕΕΕΕΕ χεχε. :xm:

 

:yahoo:
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23405
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2503
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

θα ερθω και εγω για λιγο γιατι ειμαι καλεσμενος και αλου ,ως δημαρχος εχω πολες υποχρεωσεις ! :nek:

 

 

θα φερω και μπουζουκι που λαλαει μονο παλια ρεμπετικα ! :gun2:

 

 

:iron:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24638
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  21
  • Reputation:   178
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ειμαι κι εγω καλεσμενη αλλου (αν και δεν ειμαι δημαρχος),οποτε θα περασω κι εγω για λιγο :party4:

 

(χωρις μπουζουκι :rainbow: )

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αν επιτρέπεται η είσοδος σε μη μασκαρεμένους (δεν είπα σε μη μασκαράδες) τότε πιθανόν να κάνω κι εγώ την εμφάνισή μου, με μπίρες και σνακς (έτοιμα φυσικά).

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Φυσικά και επιτρέπεται! (ειδικά αν κρατάνε και καλούδια! :P) Και ακόμα πιο πολύ αν έχουν κέφι και διάθεση! :) Σε περιμένουμεεεεεεεεεεεεε!

 

:cheers3:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Δεν θα σου επιτρέψουμε την είσοδο και θα σου πάρουμε και τα καλούδια

 

 

:P

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το κέηκ είναι έτοιμο, τα κουλουράκια ψήνονται, ο Τρύφωνας φρόντισε πριν από εμάς για εμάς! Άντε ετοιμάστε τις μάσκες σας! Η στολή μου με περιμένει!

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=97555

 

ΥΓ. Μίνω με πόρτες αρχίζουμε..

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

υγ. Για να σας δείξουμε φωτο απο το Λονδίνο πρέπει να ανεβασετε και σεις απο το πάρτι!

 

 

darling... really now. What makes you think we wanna see photos from London? :) Λες και δε μας φτάνει που δεν πήγαμε εκεί.... Ούτε να εκβιάσεις δεν ξέρεις. Χαλβά! :D

 

κρατηστε μας και τιποτα να τσιμπησουμε γυρνώντας... :P

 

ο ύ τ ε τ σ ό φ λ ι π α σ α τ έ μ π ο υ

ο ύ τ ε τ ρ ί μ μ α α π ό κ έ η κ

 

 

:D

 

:cheers5:

 

υγ nope. δεν είμαι καλός άνθρωπος και δεν χαίρομαι για τους άλλους :D

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μια εξαιρετική ιδέα που εξελίχθηκε σε υπέροχη βραδιά για λίγους. ΄Οσοι πήραν μέρος ορκίζονται ότι θα αναλάβουν σταυροφορία για να καθιερωθεί και να έχει του χρόνου πολλαπλάσια συμμετοχή.

 

Λοιπόν, ως αναβίωση της διάσημης πριν μερικές δεκαετίες Elsa Maxwell [για τους νεότερους παραθέτω το σχετικό link για να μάθουν περισσότερα γι' αυτήν τη σκαπανέα (pioneer) του διεθνούς κουτσομπολιού (gossip και life style το λένε σήμερα) http://en.wikipedia....ki/Elsa_Maxwell ], σας την περιγράφω όσο πιο γλαφυρά μπορώ:

 

Το πάρτι ξεκίνησε με οκτώ άτομα αλλά σύντομα τα δύο νεαρότερα μέλη της παρέας, ο αγαπητός "δήμαρχος" Νίκος Kaklamoney και η γλυκύτατη -η νεότερη, μάλλον, ηλικιακά εκπρόσωπος του κατ' επίφαση ασθενούς και κατ' ουσία ισχυρού φύλου στο φόρουμ- ΄Ελσα Ζαρρή, μας εγκατέλειψαν για να πάνε να συνεχίσουν τη διασκέδασή τους κάπου αλλού, όπως, άλλωστε, είχαν προαναγγείλει. Ελπίζω να πέρασαν καλά, αλλά καλύτερα από μάς δεν νομίζω.

 

Και τώρα η περιγραφή. Θα αρχίσω με κριτήριο την ιεραρχία και όχι την γυναικεία ομορφιά, όπως, ίσως, θα έπρεπε:

 

Ο πολύ αγαπητός μας Νίκος :germ: χωρίς ίχνος τρίχας στο κεφάλι του. Σίγουρα θα γέμισε ένα μαξιλαράκι με όσα έκοψε το ψαλίδι και το ξυράφι. Με πολύ κέφι, ασυναγώνιστος disc jockey (τρέμε DJO) μας ταξίδεψε σε όλους σχεδόν τους μουσικούς τόπους, από το βαρύ, βαρύτατο -απαγορευμένο κάποτε- λαϊκό μέχρι heavy metal, με πινελιές δημοτικού, ελαφρότερου λαϊκού, ροκ, έντεχνου, νησιώτικου κ.ά. Εξαιρετικός οικοδεσπότης, κάποια στιγμή μάς έφερε κάτι νοστιμότατα καυτά πεϊνιρλάκια από το φουρνάκι της Λέσχης, χόρεψε κι αυτός και γενικά η συμβολή του στο κέφι της βραδιάς υπήρξε καθοριστική. Τέλος ήταν ο μόνος χωρίς ενδυματολογικές απόπειρες μασκαρέματος. Αν και το κούρεμα/ξύρισμα ήταν κι αυτό ένα είδος μεταμφίεσης.

 

Ο καλός μου φίλος Μίνως, με μάσκα horror που ευτυχώς δεν φορούσε και ποδιά χασάπη γεμάτη αίματα, υποδυόταν έναν γνωστό -δυστυχώς όχι σε μένα- comics heroe, ήρεμος όπως πάντα αλλά κεφάτος, λεβεντόκορμος χορευτής, απολάμβανε την -metal κυρίως- μουσική ενώ στο τέλος εκτέλεσε άψογα τα καθήκοντα του ΜοΜ -σκούπισμα και εικαστική αποκατάσταση του χώρου της Λέσχης.

 

Ο συμπαθέστατος Ιάσονας είχε μια εξαιρετική παρουσία εκπροσωπώντας επάξια τον απόντα πρεσβύτερο αδελφό. Με πολύ κέφι, χόρεψε, διασκέδασε, αστειεύτηκε και γενικά έδωσε μια νότα νιάτων στη βραδιά μας.

 

Και τώρα υπόκλιση στην ομορφιά:

 

Η ΄Ολια μας, με φούξια περούκα και ομοιόχρωμο χαριτωμένο κοκκαλάκι, θαυμάσια βυσσινί βελούδινη robe de chambre, λευκό σοσονάκι και χρωματικά ταιριαστά με την ρόμπα πασουμάκια, που βγήκαν επανειλημμένα στη διάρκεια των επιδείξεων χορευτικής δεινότητας που μάς έκανε. Μια retro παρουσία μεταξύ femme fatale και "κοριτσιού της χαράς" των μέσων του 20ού αιώνα, που αναδείκνυε την ομορφιά της και απέπνεε θηλυκότητα. Με ανοιχτή καρδιά και αστείρευτη διάθεση γνήσιας "καρντασίνας" με ανατολίτικες καταβολές, ήταν μια απολαυστική παρουσία.

 

Και το αγαπημένο μας Μαράκι. Μια λευκή οπτασία -βασίλισσα του χιονιού μας είπε πως είχε ντυθεί- αλλά και ένα πραγματικό χάρμα οφθαλμών. Εμφάνιση επιτρεπτά σκανδαλιστική, ιδίως όταν μάς γύριζε την πλάτη, χόρεψε, διασκέδασε, γεμίζοντας νιάτα και ομορφιά το χώρο και κάνοντας τον υποφαινόμενο να ευχηθεί -όχι με κάποια υστερόβουλη σκέψη αλλά για να μπορούσε να συμβαδίσει μαζί της- να ήταν μερικές δεκαετίες νεότερος. Θα προσθέσω ανεπιφύλακτους επαίνους για τη γνωστές ήδη επιδόσεις της στη ζαχαροπλαστική με ένα υπέροχο κέηκ σοκολάτας και νόστιμα bâtons salés, για την ακρίβεια αλμυρά κουλουράκια.

 

Και τέλος η αφεντιά μου, φορώντας το πάνω μέρος της πυζάμας μου με τη φιγούρα του Μίκυ Μάους (ποιανού άλλου; ) εποχής "Steamboat Willie", με πολλή διάθεση, τραγούδησα, χόρεψα!!!!!! (έχετε δει αρκούδα να πατάει σταφύλια; ), έφαγα (ασυνήθιστο, ε;; ), μίλησα (ακόμη πιο ασυνήθιστο!!!!) και γενικά είχα να περάσω τόσο καλά από το διήμερο της παρουσίασης του Καταλόγου στη Σαλονίκη και από την κοπή της πίτας.

 

Ο μπουφές πλούσιος, εκτός από τις δημιουργίες του i mac μας και τα πεϊνιρλάκια περιλάμβανε και ικανή ποσότητα από μεζεδάκια (τυροπιτάκια, ζαμπονοπιτάκια, λουκανικοπιτάκια κ.ά. παρόμοια) από το φούρνο της γειτονιάς μου, μπίρες και κρασί, που συνόδευσαν αυτήν την απολαυστική βραδιά.

 

Κι ένα απρόοπτο: Ο υποφαινόμενος κάποια στιγμή "ώρα μεσάνυχτα", ανάμεσα στα λαϊκά και τα heavy metal, έβαλε την υπέροχη αλλά άσχετη με το ύφος της βραδιάς άρια "O mio babbino caro" από την όπερα "Gianni Schicchi" που έγραψε ο Puccini το 1917-8, ερμηνευμένη από την εκπληκτική νεαρή (γεννημένη το 1987) νεοζηλανδή σοπράνο http://en.wikipedia....Hayley_Westenra Hayley Westenra http://www.youtube.c...feature=related

κι εκείνη τη στιγμή το τηλέφωνο χτυπάει, ο :germ: γρυλλίζει σατανικά "θα είναι η γυναίκα του Τρύφωνα όπως την άλλη φορά" και είναι ο φίλος -που δυστυχώς δεν έχω γνωρίσει ακόμη προσωπικά- "Πρασινομήτσος", που ήθελε να μάς ευχηθεί και να μάθει πώς πάει η βραδιά.

 

Αυτά φίλοι: Πλήρες ρεπορτάζ νομίζω.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

φωτό του κουρεμένου τζερμ αλλιώς βάζουμε βόμβα στην λέσχη τώρα :reap: !!!

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μετά το πληρέστατο ρεπορτάζ του Τρύφωνα με τη γλαφυρή και άκρως κολακευτική περιγραφή για όλους μας :flower2: (ομολογώ πως το κείμενο το απόλαυσα σχεδόν όσο το πάρτι μας!) λίγα μένουν να πω!

 

Μετα συνοδείας ενός πούμα, ντυμένο Green Lantern (aka Ιάσωνας) με δαχτυλίδι παρακαλώ :respect: και τρελό κέφι, ανέβηκα τα σκαλάκια της Λέσχης, για να βρω στον γνώριμο, ζεστό μας χώρο μια ακόμα πιο ζεστή παρέα. Πενιές από το μπουζούκι του Δημάρχου προμήνυαν το τι θα επακολουθήσει. Ρίχνω μια βιαστική ματιά τριγύρω.. η σαγηνευτική Όλια ως θελκτική οικοδέσποινα :wow: ετοιμάζει μαζί μου τον μπουφέ και τότε αντιλαμβάνομαι!!!!! ο :germ: ξυρίστηκε;;;;;;; Λάθος.... Τα πήρε με την ψιλή!!!! :collapse: Μα το ηρωικό μούσι του ανυπέρβλητου admin, εντάξει το μαλλί, αλλά και το μούσι;;;; Μετά αντιλήφθηκα πως πρόκειται για σεμνή μεταμφίεση κατά τα λεγόμενά του! :P Και οφείλω να ομολογήσω ότι έκτος από καμιά 10 χρόνια νεότητας του χάρισε και μπόλικη ενέργεια και έγινε η ψυχή του πάρτι (ΝΑΙ χόρεψε!!!!). :yahoo:

Εντυπωσιακή ήταν η είσοδος του Μίνου. :spidey_yeah_that: Μπορεί να μην ήταν Παρασκευή και 13 αλλά ως άλλος Jason είπε να μας επισκευτεί. Είχε να τελειώσει κατί....εχέεεεμ...δουλίτσες πρώτα... και γύρισε λίγο...λερωμένος... με το κεφαλάκι ενός γνωστού παρουσιαστή ανα χείρας... χεχ! :cold: Και όχι μόνο η ματωμένη ποδιά του δεν λέρωσε αλλά ως επάξιος ΜΟΜ καθάρισε τα πάντα και τα έφερε στην πρότερη κατάσταση!

Η γλυκιά Έλσα μας τίμησε και μπήκε αμέσως στο κέφι. Έπρεπε βέβαια να σκορπίσουν και άλλου χαρά, με τις πενιές του Νίκου και μας αποχαιρέτισαν με ένα χασαποσέρβικο! :P Και εκεί που νόμιζα πως όλοι οι μασκαρεμένοι είμασταν εκεί, να και ο Μίκυ Μάους στις σκάλες!!! Και με μάσκα παρακαλώ!!!!!!!!!! Τρύφωνα το 1/10 από το κέφι και την όρεξη σου να έχω σε 20 χρόνια από τώρα θα είμαι ευτυχισμένος άνθρωπος!! :div:Πολλές φορές το έχω πει θα το ξαναπώ άλλες τόσες!

Χορέψαμε, γελάσαμε, τα σπάσαμε, ήπιαμε, φάγαμε και τιμήσαμε το θεσμό της σκανδαλιάρικης αποκριάς με το παραπάνω!

 

Ένα έχω να πω....ο υπολογιστής υπερφόρτωσε από την ενέργεια που γεμίσαμε την Λέσχη! :P

Η βραδιά είχε τα πάντα (και τα κοάλα μαζί) όλα και για όλα τα γούστα και όλοι φύγαμε με ένα χαμόγελο πολύ πάνω από τα αυτιά! Τα οπτικοακουστικά ντοκουμέντα βρίσκονται στα χέρια του :germ: (πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να ξυρίσουμε το εμότικον :P ) και του ένδοξου ΜΟΜ!

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=43422index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=43418post-1537-1222536003.gif Ο ΘΕΣΜΟΣ ΑΡΧΙΣΕ! index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=97555:dance3::dance2:

 

 

ΥΓ. Μήτσο η Όλια θα θυμάται για πολλά χρόνια τη βεράντα απέναντι! :P

ΥΓ. Στρατηγέ Παύλο είμασταν καλά παιδιά! :P

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24638
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  21
  • Reputation:   178
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

οσο διαβαζω,τοσο κοκκινιζω και κοιταω την οθονη μου μ'ενα χαζο χαμογελο :flower2::flowers7:

ηταν πραγματι πολυ ωραια και με πολυ κεφι και χορο (τουλαχιστον οσο εκατσα)

θελουμε φωτογραφιες! :party:

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4504 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

:dimis2: Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ.. :dimis2:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εγώ φταίω που δεν κουβάλησα τίποτα εσπεριδοειδή να ξεκινήσω ερωτήσεις του στυλ "πορτοκάλι θέλεις?".... :) Είπα να φανώ σεμνός πανάθεμά με.... Να σου πω εγώ μετά άμα δεν θα με έλεγαν μασκαρά (από κάθε άποψη :) ) σήμερα....

 

Δεν έχω πολλά παραπάνω να πω... Με κάλυψαν σε τεράστιο βαθμό οι προλαλήσαντες. Έξτρα πόιντς κερασάκια θησαυροί κι οχτώ κιλά χόρτο στον δήμαρχο που με εξέπληξε... Ότι παραγγελιά δέχτηκε, την έπαιξε. Και όταν πήγα να του στήσω παγίδα με το μες της πόλης το Χαμάμ, ο Άρχοντας (κεφαλαίο Α) πέταξε το αργό στακάτο του Δελιά και όχι το πιο γρήγορο βερζιόν που κυκλοφορεί. Και όταν ερωτήθη για το άλλο βερζιόν, ο Άρχοντας δήλωσε άγνοια για την ύπαρξη του :):div::beer::cool:

 

 

Ο η/υ κράσαρε πάνω που ξεκίνησαν τα κρητικά :) Βέβαια σε εκείνο το σημείο κράσαρε και η άημακ :) Έντονα διαμαρτυρόμενη που ο κάφρος ο ντητζεη το πήρε κατ'ευθείαν στα πολύ γρήγορα αντί για τα Χανιώτικα που ζήτησε. Σύμφωνα πάντως με τον σχιζοφρενή δολοφόνο με το κεφάλι του Μάκη, ο η/υ κράσαρε από τους Καρράδες :) Εντάξει πάντως, του κάναμε τεχνητή ηλεκτροδότηση και μαλάξεις στο σιπιγιου, οπότε ξαναπήρε μπρος. Τόσα ελληνικά πάντως δε νομίζω να ξαναέχουν παίξει στη Λέσχη.... Και σίγουρα δεν έχουν τραγουδηθεί ούτε χορευτεί :D (υποσημείωση και προς κατανόηση. Ξένα είχα να χορέψω από τον Σεπτέμβρη του 2006, οπότε και ξαναχόρεψα 2 σλόου στο γάμο της ξαδέρφης μου τα Χ/μας που πέρασαν. Ελληνικά τώρα, ήταν η πρώτη φορά από τον 9ο του 6.... )

 

 

Και ω ναι. Ορέστη. Έχασες τον Ιάσωνα να χορεύει ζεϊμπέκικο... ω ναι... ω ναι! (και άλλα χόρεψε, αλλά εκεί χόρεψε από μόνος του....) :D:cool:

 

 

... τώρα... όσον αφορά φωτογραφίες.... δυστυχώς μου τέλεψε η μνήμη στη κάμερα... οπότε έχει μερικές θολές από το κινητό (σορρυ...) και 2 από τη φωτογραφική.

http://www.greekcomi...llery&album=299

 

 

 

αλλά...

 

 

αλλά λέω...

 

 

είπα αλλά.....

 

 

 

έχει βιντεάκια :)

 

 

Αργιλέδες να φουμάρει με χασίσι τούρκικο

 

Γιατί κι εγώ φουμάρισα φιγουρατζή κι έχω τρελή μαστούρα

 

Περασμένες μου αγάπες του καιρού χαλάσματα

 

ΤοκορμισουτοφιδισιοκρατατοκαιλιγοισιοκαιτιναλεμετωραΑφουδενεβαλαφωτιασταμισακομικπαλικαλαναλετε

 

Έ ντε λα μαγκέν ντε Βοτανίκ, άλα πι και φικέ ξηγιέτ' α λε λεπτίκ. Στα ντε μπουζουκέν ντε καμπαρέ, άλα ντε δικό μας ο καρέν. Άντε λα φουμέντο και μαστουριόρε με τε γκομενέτε ο τεκέ και η Αγγέλω πατημέντο, φλόκο ντ' αργιλέ. Έστε μάγκας, έστε μπελαλίκ, λα ντε Βοτανικό ο πιό νταήκ κι έντρεμεν ντρε κάργα ντε μαγκέ γιατί φτιαξάρε στο μινούτο ντε δουλειέν. Άντε λα φουμέντο και μαστουριόρε με τε γκομενέτε ο ντεκέ και η Αγγέλω πατημέντο, φλόκο ντ' αργιλέ

http://www.youtube.c...h?v=SYF8ywtSoPo

 

 

 

:cheers5::beer: ουσίες, ουσίες κι οινοπνεύματα :cheers5::beer:

 

 

τηνεπομενηφοραθακαψωκομικδεθαμουτηγλυτωσουν.......

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κι ακόμη πιο ωραία μετά, παρόλο που έχασα το ρεσιτάλ μπουζουκιού του Νικόλα. Αν και η αναχώρησή των δυο σας μας στέρησε τη ζωντάνια των νιάτων σας.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μετά το πληρέστατο ρεπορτάζ του Τρύφωνα με τη γλαφυρή και άκρως κολακευτική περιγραφή για όλους μας :flower2: (ομολογώ πως το κείμενο το απόλαυσα σχεδόν όσο το πάρτι μας!) λίγα μένουν να πω!

Τρύφωνα το 1/10 από το κέφι και την όρεξη σου να έχω σε 20 χρόνια από τώρα θα είμαι ευτυχισμένος άνθρωπος!! :div:Πολλές φορές το έχω πει θα το ξαναπώ άλλες τόσες!

 

Μαράκι μου, το ξέρω πως μ' αγαπάς όσο κι εγώ, αλλά "κόψε κάτι" γιατί θα καβαλήσω καλάμι για πρώτη φορά στη ζωή μου μ' αυτά που μου γράφεις. ΄Οσο για ζωντάνια, ποιος μιλάει; Η προσωποποίησή της!

 

:dimis2: Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ.. :dimis2:

 

Μαρία και Λάμπρο λάμψατε δια της απουσίας σας.

 

Τέλος, το άσμα "ουσίες και οινοπνεύματα" ταιριάζει πολύ στο φευγάτο ποστ του Νικόλα μας, που τον αγαπούσαμε και αξύριστο, αλλά τον αγαπάμε και ξυρισμένο. Και, όπως είπε το Μαράκι μας, πρέπει να βρούμε τρόπο να ξυρίσουμε το εμότικον.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Φωτογραφία του germ όμως δεν ειδαμε ακόμη! :thinking:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Χριστινάκι, φαντάσου τον τύπο του καινούργιου σου avatar χωρίς γυαλιά και προς το αρκετά πιο παχουλό.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Φωτογραφία του germ όμως δεν ειδαμε ακόμη! :thinking:

 

ποστ 14... έβαλε η άημακ :D

 

:cheers5:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Χριστινάκι, φαντάσου τον τύπο του καινούργιου σου avatar χωρίς γυαλιά και προς το αρκετά πιο παχουλό.

:cool:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

ποστ 14... έβαλε η άημακ :D

 

:cheers5:

 

:Suspicious:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αυτά είναι δικαιολογίες!Δεν θέλουμε φωτό απο τα χρόνια που ασχολιόταν με τον ρεαλιστικό κινηματογράφο, καποια πιο καινούργια :ego:

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λίγο αποτυχία, αλλά δεν πειράζει! :D

 

post-12765-0-56054100-1330295765_thumb.jpg

 

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Να μην ανεβάσει κανείς φωτογραφία του θείου. Εγώ θέλω να τον ξαναδώ μόλις γίνει πάλι "'ανθρωπος" :germ: .

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Και όχι μόνο η ματωμένη ποδιά του δεν λέρωσε αλλά ως επάξιος ΜΟΜ καθάρισε τα πάντα και τα έφερε στην πρότερη κατάσταση!

 

Όχι, για να μην λένε κάποιοι dionikούληδες ότι δεν αναλαμβάνω τα καθήκοντα του ΜΟΜ.

 

Εγώ δεν έχω να συμπληρώσω κάτι. Πάλι καλά, πάντως, που ήταν η Μαρία και η Όλια και υπήρχε κέφι. Εγώ μπορεί να μην είμαι του χορού, αλλά σίγουρα διασκέδασα φουλ. Ελπίζω ο ρόλος μας ως πρωτοπόροι να οδηγήσει στην καθιέρωση του θεσμού. Ευχή για του χρόνου, να παρθεί πιο γρήγορα η απόφαση από τους άνωθεν και να έρθει περισσότερος κόσμος.

 

Ένα :clap2: στον Δήμαρχο και στην Έλσα που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

 

Εξαιρετικός ο Ιάσωνας στους χορούς του, καθώς και ο Τρύφωνας, που τον συνεπήρε το κέφι και έριξε τη γυροβολιά του.

 

Εντάξει με βάλατε και σκούπισα. Πόσες φωτογραφίες έπρεπε να ανεβάσετε πια;

 

Και του χρόνου παιδιά! :cheers3:

 

 

 

Να μην ανεβάσει κανείς φωτογραφία του θείου. Εγώ θέλω να τον ξαναδώ μόλις γίνει πάλι "'ανθρωπος" :germ: .

 

 

Πολλοί θα έλεγαν ότι τώρα που ξυρίστηκε, έγινε άνθρωπος...

 

 

;p

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πολλοί θα έλεγαν ότι τώρα που ξυρίστηκε, έγινε άνθρωπος...

 

:yes::P

 

Και γυρνώντας το βράδυ σπίτι σκεφτόμουν θα τον έχουμε σε καμιά φωτογραφία άραγε; Θα φαινεται σε κανένα βίντεο; Όχι τίποτα άλλο αν του μπούνε πάλι ιδέες θα κάνουμε καμιά εξαετία να δούμε ξανά το πρόσωπό του! :P

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Πολλοί θα έλεγαν ότι τώρα που ξυρίστηκε, έγινε άνθρωπος...

 

 

 

Που να ξέρουν αυτοί.......

Χάσαμε τον admin μας, πάει ο admin μας :sad1:

 

 

 

:valtnino:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.