Jump to content

Recommended Posts

ήρθαν και casualties ε ? τσκ θα ήθελα να είχα πάει!

• Like 3
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

παλιότερα πήγαινα συνέχεια...τώρα λόγω έλλειψης χρόνου και άλλων προτεραιοτήτων στα οικονομικά δεν πάω και τόσο συχνά...   Εκεί όμως που θα προσπαθήσω να πάω είναι στο Marillion Weekend 2013.   Το

Ζήλεψα τον bonadrug με τα εισιτήριά του, και καθώς και εγώ τα φυλάω από την πρώτη συναυλία που πήγα το 93 έως σήμερα, ιδου:  

Έχω πολύ καιρό να πάω σε συναυλία κοινώς τα έχω παρατήσει τα τελευταία χρόνια.. Στις ένδοξες μέρες μου πήγαινα κυρίως σε μουσικά φεστιβάλ στο εξωτερικό με την προϋπόθεση ότι θα ακούσω συγκροτήματα στ

Posted Images

marky ramone με graves είδα στο rockwave το καλοκαίρι και ένας φίλος μου πήγε και τους είδε τώρα το Σάββατο που έπαιζαν! Παρότι ήμουν αρνητικά προκατηλημένος, μου άρεσαν πάρα πολύ! Κέφι το φουλ! Θα σας ακούσω kaklamoney μόλις κάτσω στον υπολογιστή μου(τώρα είμαι σε έναν σάπιο!)

Προσωπικά το πανκ μου αρέσει πιο πολύ όταν έχει ska στοιχεία ή όταν έχει πιο εθνικ χαρακτήρα, σε στιλ Gogol Bordello και Floggin molly!!

• Like 5

πολύ θέλω να δω flogging καθώς και gogol ! είναι αυτό το party mood που έχουν που γουστάρω ! και dropkick murphys θέλω να δω με χίλια! κάτι τέτοιες μπάντες είναι ό,τι πρέπει για συναυλία!!

• Like 3

ειχαν ερθει και οι δυο περσυ rockwave μαζι με marky ramone therapy master magnet ,kyuss ή κατι τετοιο, και PRODIGY ! :banana:

• Like 3

ειχαν ερθει και οι δυο περσυ rockwave μαζι με marky ramone therapy master magnet ,kyuss ή κατι τετοιο, και PRODIGY ! :banana:

ήμουν εκεί! Και οι Kuyss δεν είναι απλά κάτι τέτοιο, είναι μπάντα ογκόλιθος!!!(επίσεις λέγονται Monster Magnet:D)

Τρομερά διασκεδαστικό live! Και είναι το πρ'ωτο rockwave στο οποίο πηγαίνω!

• Like 4

Όχι με τη συχνότητα που πήγαινα παλιότερα (λόγω οικονομικού). Πέρυσι πήγα στους Blind Guardian στη Θεσσαλονίκη (γιατί εκεί μένω), αλλά φέτος θα κατέβω να τους δω Αθήνα. Κυρίως metal συγκροτήματα πάντως.

• Like 5

Άμα έρθει κάποιο συγκρότημα που γουστάρω τρελά και ήθελα πάντα να δω λάιβ ή κάποια από τις αγαπημένες μου μπάντες, ναι, πάω σε συναυλίες! Ενίοτε και εκτός Ελλάδος...!

post-12892-0-30734200-1334087034_thumb.jpgpost-12892-0-70532800-1334087018_thumb.jpg

post-12892-0-47592800-1334086993_thumb.jpgpost-12892-0-38371600-1334086978_thumb.png

:yes:

Η επόμενη που προγραμματίζω να πάω είναι Psychotic Waltz στο Fuzz, στις 28 Απριλίου. Την επόμενη μέρα παίζουν και στη Θεσσαλονίκη. \m/

• Like 10

Έλα ρε, θα πας Psychotic Waltz?!?!? Τι μπαντάρα! Όταν το είχα μάθει το έψηνα πολύ να πάω αλλά δεν έβρησκα κάποιον άλλο που να τους ακούει οπότε είχα φάει τρομερή ήττα! Θα σου φορτονόμουν αλλά πλέον δεν έχω μαζέψει τα χρήματα!

Εγώ η επόμενη συναλία που θα πάω θα είναι οι Radio Moscow!!!!!

• Like 5

Θύμισε μου σε παρακαλώ πότε είναι οι Radio Moscow? :please:

• Like 3

Θα πάω, PW, δεν το χάνω! Αν και δεν έχω πάρει ακόμα εισιτήριο. Φαντάζομαι θα υπάρχουν ακόμα. Devon Graves/Μπάντι Λάκι φωνάρα!!!

• Like 3

Θύμισε μου σε παρακαλώ πότε είναι οι Radio Moscow? :please:

3/5/12 ATHENS Six Dogs & 4/5/12 LARISSA Stage Club

Είσοδος :

€12 (τα πρώτα 100 εισιτήρια της προπώλησης)

€15 (υπόλοιπο προπώλησης/ταμείο)

Σημεία προπώλησης

Tickethouse (Πανεπιστημίου 42-εντος στοάς)

radiomoscow2012-ath.eventbrite.com (μόνο για τα εισιτήρια των 15€)

+

527884_3308742232172_1076571632_32743734_1993250151_n.jpg

Μια κοινωνική προσφορά της ΛΕΦΙΚΛΑ!

• Like 7

χαχα, την πάτησες όμως γιατί η αφίσα είναι απο το live που θα κάνουν στην Λάρισα! Στην Αθήνα παίζουν στις 3 Μαίου, ημέρα Πέμπτη και είσοδο όπως σωστά αναφέρεις τα 15 ευρό! Το περιμένω πως και πως αυτό το live :yahoo: ! Θα έρθεις και εσύ Μαρία???

• Like 5

χαχα, την πάτησες κι εσύ αφου το γράφει οτι παίζουν Αθήνα στις 3

3/5/12 ATHENS Six Dogs & 4/5/12 LARISSA Stage Club

• Like 7

χαχα, το είπα κυρίως για την αφίσα! Εγώ ας πούμε σπάνια κοιτάω στην αφίσα άλλες πληροφορίες εκτός της ημερομηνίας και τις τιμής, θεωρώ οτι είναι σίγουρα για την Αθήνα(πρωτευουσιάνος:P) και το είπα μην την πατήσει κανείς και πάει την Παρασκευή και πάρει τα @@!(βέβαια πόσοι μπορεί να πάνε:P:P?!?!?)

• Like 6

χαχα, την πάτησες όμως γιατί η αφίσα είναι απο το live που θα κάνουν στην Λάρισα! Στην Αθήνα παίζουν στις 3 Μαίου, ημέρα Πέμπτη και είσοδο όπως σωστά αναφέρεις τα 15 ευρό! Το περιμένω πως και πως αυτό το live :yahoo: ! Θα έρθεις και εσύ Μαρία???

Θέλω πολύ να πάω!Πιστεύω ότι θα είναι απίστευτο live..!Μ' αρέσουν οι Radio Moscow γιατί αποπνέουν αέρα μιας άλλης εποχής και συνδυάζουν άψογα ψυχεδελικούς και blues ρυθμούς προσαρμοσμένους πάντα σε πιο συγχρονία μονοπάτια.. :blabla: Ναι θα πάω τώρα που το ξανασκέφτομαι! :P

• Like 7

πφ καταραμένη ξενιτιά!το πόσα ενδιαφέροντα πράγματα έχω χάσει τα τελευταία 4-5 χρόνια δε λέγεται!

Edited by supertramp
  • Like 6

γιατί ρε συ supertramp, που βρίσκεσαι???

Επίσεις, Μαρία, αν θέλεις ακολούθησέ μας! Θα πάω με κάτι φίλους, αν θέλεις πάμε όλοι μαζί!(όχι πως θα είναι δύσκολο να βρεθούμε εκεί μέσα, δεν είναι και τόσος μεγάλος ο χώρος!)

και ισχύει οτι έχουν απίστευτο ήχο! θα έλεγα οτι συνδιάζουν τέλεια την μπλουζίλα του Hendrix με τα τρελά σολα των Skynyrd!

• Like 8

γιατί ρε συ supertramp, που βρίσκεσαι???

Επίσεις, Μαρία, αν θέλεις ακολούθησέ μας! Θα πάω με κάτι φίλους, αν θέλεις πάμε όλοι μαζί!(όχι πως θα είναι δύσκολο να βρεθούμε εκεί μέσα, δεν είναι και τόσος μεγάλος ο χώρος!)

και ισχύει οτι έχουν απίστευτο ήχο! θα έλεγα οτι συνδιάζουν τέλεια την μπλουζίλα του Hendrix με τα τρελά σολα των Skynyrd!

Και εγώ λογικά με παρέα θα πάω οπότε θα τα πούμε σίγουρα μέσα.. :)

• Like 5

στην ξάνθη βρίσκομαι , και δεν έχει και τα τέλεια δρώμενα να πω την αλήθεια.. :P

• Like 7

πφ καταραμένη ξενιτιά!το πόσα ενδιαφέροντα πράγματα έχω χάσει τα τελευταία 4-5 χρόνια δε λέγεται!

Έλα βρε υπομονή..!Πόσα χρόνια σου έμειναν? :P

• Like 5

Κανονικά θα τελείωνα τώρα , το καλοκαίρι.. πάει η πενταετία! ε, εγώ τώρα υπολογίζω ένα με ενάμιση χρόνο ακόμη..Αν όλα πάνε καλά.. :D

• Like 9

Εγώ, ως γνήσιος παλαιομοδίτης "τα έσκασα" κάπου τον Νοέμβρη για να ακούσω την Χαρούλα σε τραγούδια του Nino Rota και δεν μού άρεσε κι όλας.

Παλιά πήγαινα συχνότερα.

Αξέχαστες μού έχουν μείνει οι συναυλίες του Μίκη:

Το καλοκαίρι του 1965 στο τότε γήπεδο της ΑΕΚ με πρώτη συναυλιακή εμφάνιση της 18χρονης την εποχή εκείνη (περίπου συνομήλικής μου) Μαρίας Φαραντούρη και πρώτη εκτέλεση της "Ρωμιοσύνης" από τον Μπιθικότση.

Η παρουσίαση του "΄Αξιον Εστί" στο Ηρώδειο, την ίδια εποχή.

Η πρώτη εκτέλεση στην Ελλάδα, στο Στάδιο Καραϊσκάκη λίγο μετά την πτώση της Χούντας, του "Canto General" του Neruda.

Και οι συναυλίες με τίτλο "Μουσικός Αύγουστος" το καλοκαίρι του 1977 στο Θέατρο Λυκαβηττού

Βέβαια σάς μιλώ για συναυλίες που δόθηκαν όταν οι περισσότεροι από σάς ήσασταν αγέννητοι.

Edited by tryfev
  • Like 10

ακουσα οτι το καλοκαίρι ερχονται prodigy + iggy !! ισχύει ?

• Like 2

Yup:

http://www.rockwavefestival.gr/site/

Δυστυχώς κανένα νεώτερο για System... :(

• Like 6

θα εχει PRODIGY ! ΙGGY ! TA AΠΟΜΙΝΑΡΙΑ ΤΩΝ JOY DIVISION ! φ*κινγκ γεα !

• Like 7

Νίκο τον Iggy μην τον χάσεις για κανέναν λόγο! Και φρόντισε να είσαι μπροστά μπροστά!

...εκτός κι αν δεν θες να λερωθείς...

• Like 8

παλιότερα πήγαινα συνέχεια...τώρα λόγω έλλειψης χρόνου και άλλων προτεραιοτήτων στα οικονομικά δεν πάω και τόσο συχνά...

Εκεί όμως που θα προσπαθήσω να πάω είναι στο Marillion Weekend 2013.

Το αγαπημένο μου συγκρότημα οι Marillion κάθε 2 χρόνια διοργανώνουν ένα 3ήμερο happening σε ένα τουριστικό οικισμό (εδώ και λίγα χρόνια στην Ολλανδία) που μαζεύονται οι fans από όλο τον κόσμο και το συγκρότημα παίζει για 3 σερί βράδια.

Ο χώρος διατίθεται αποκλειστικά σε fans οι οποίοι μένουν σε σπιτάκια των 4,6 ή 8 ατόμων.Όλα τα support acts είναι επιλεγμένα από τους marillon και διοργανώνονται διάφορα σχετικά στις pubs του χώρου (διαγωνισμοί, after live parties κλπ)

Έχω πάει μόνο 1 φορά στο παρελθόν, το 2003 στην Αγγλία. Τότε ήμουν ο μόνος Έλληνας. Το 2011 η ελληνική "αποστολή" ήταν 13 άτομα.Του χρόνου θα είμαστε περισσότεροι.

Σαν εμπειρία είναι απίστευτη αφού τα σετ είναι χορταστικά (2,5 με 3 ώρες κάθε βράδυ), συναντάς fans από όλο το κόσμο, .συμμετέχεις σε signings, βλέπεις τη μπάντα να ζει στον ίδιο χώρο (πέρσι τα ελληνικά σπίτια τα επισκέφτηκε ο τραγουδιστής S. Hogarth για να πιει καφέ, να απαντήσει σε ερωτήσεις και υπογράψει αυτόγραφα)

Τα εισιτήρια περιλαμβάνουν διαμονή και είσοδο στο συναυλιακό χώρο, η προπώληση ξεκινάει 1 χρόνο νωρίτερα και εξαντλούνται εντός λίγων ημερών.Όταν είχα πάει έμενα στο ίδιο σπίτι με ένα βραζιλιάνο.Τώρα γίνεται κάτι αντίστοιχο και στο Καναδά και οι Αμερικάνοι πάνε εκεί συνήθως.

Δεν έχω ακούσει να γίνεται κάτι αντίστοιχο από άλλο συγκρότημα και ίσως αυτό αποδεικνύει ότι μπορεί οι marillion να είναι σχετικά άγνωστοι στη χώρα μας αλλά έχουν πολύ ισχυρό και πιστό fan base σε όλο το κόσμο.

Αν θέλετε ένα ΔΩΡΕΑΝ cd από τους marillion μπορείτε να το ζητήσετε εδώ: FREE CD και σας το στέλνουν σπίτι

• Like 14

θα εχει PRODIGY ! ΙGGY ! TA AΠΟΜΙΝΑΡΙΑ ΤΩΝ JOY DIVISION ! φ*κινγκ γεα !

για Ιγκυ και τον Πητερ Χουκ να παιζει ολο το "Αννοουν Πλαιζουρς" και το "Βαρσοβ ΗΠι" θα ψηνομουν να παω..

Edited by Dhm
  • Like 2

Εγω αυτο που θελω να πω ειναι πως το καλοκαιρι θα δω (στο εξωτερικο εννοειται, δυστυχως) τους ΓΚΡΗΝ ΝΤΑΙΥ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

(απωθημενο γαρ :D )

Απο φετινες εν Ελλαδι συναυλιες, δε θα χαλιομουν για Πεννυγουαιζ, Ωθοριτυ Ζηροου, Ιγκυ και Πητερ Χουκ και ο,τι αλλο προκυψει (αν κ δν ξερω αμα θα παω εστω σε μια απ αυτες :ρ)

Edited by Dhm
  • Like 4