Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Expendables 2. Μαζί με την πρώτη πρέπει να είναι οι μόνες ταινίες στις οποίες δεν έκατσα να ασχοληθώ με την ιστορία(όχι ότι είχε βέβαια... :P). Όταν εμφανίστηκε ο Chuck έκλαψα απλά... :lol: Περιμένουμε και το 3!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ξέχασα να γράψω το πιό βασικό.

 

300 2

 

Φαντάσου ότι ζεις στην Αρχαία Ελλάδα. όχι την αρχαία Ελλάδα που σου έμαθαν στο σχολείο. Την αρχαία Ελλάδα που τα άλογα πηδάνε από νερό ενώ κολυμπάνε πάνω στα πλοία. Την αρχαία Ελλάδα που ναυμαχίες διεξάγονται με πλοία που έχουν εγκατεστημένα φλογοβόλα που τα χειρίζονται μεταλλαγμένα τέρατα. Την αρχαία Ελλάδα που ο βασικός καλός (ο Θεμιστοκλής) κάνει σεξ με την βασική κακιά (Αρτεμίσια) και μετά πάνε και σφάζουν ο ένας τα στρατεύματα του άλλου. Για να μην τα πολυλογούμε φαντάσου ότι ζεις στην αρχαία Ελλάδα όπως έπρεπε να είναι. Τι άλλο θες να διαβάσεις από αυτή την κριτκή; Για σενάρια και σκηνοθεσίες; Γιατί δεν ξέρεις τι πας να δεις; Πήγαινε δες το γι αυτό που είναι , Απόλαυσέ το όσο τραβάει η ψυχή σου αλλά προς Θεού μην πεις ποτέ μα ποτέ στην παρέα  ότι «κάπως έτσι πρέπει να έγινε στ' αλήθεια». Θα γελάει κι ο ********

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

das experiment,τι καταπληκτικη ταινια,ακομα θυμαμαι πως ειχα διπλωθει στα δυο στον καναπε οταν το βλεπα..να το δειτε ολοι,το γερμανικο οχι το πολυ κατωτερο αμερικανικο..

 

εγω εχω δει μπολικες τον τελευταιο καιρο αλλα για τις περισσοτερες δεν εχω να πω κατι που δεν εχετε ηδη πει :) αλλα εχω να πω για αυτες τις 2:

 

Νebraska

6 υποψηφιοτητες για οσκαρ,5 για χρυσες σφαιρες,χρυσος φοινικα για καλυτερη ερμηνεια.H ιστορια απλη:road trip πατερα με αρχη ανοιας και γιου για την εισπραξη ενος υποτειθεμενου βραβειου (διαφημιστικο κουπονι ειναι,απλα ο γερος τα χει χασει :P). Οι ερμηνειες ειναι πολυ καλες και η ταινια σε απορροφα.Η σκηνοθεσια και η φωτογραφια ειναι πάρα πολυ καλές,τα δυνατα σημεια της ταινιας,προσωπικα το απολαυσα περισσοτερο απο το νικητηριο Αvatar αλλα οκ,de gustibus που λεγαν και οι ρωμαιοι..Το προτεινω σε ολους εκτος απο αυτους που δεν τους αρεσει να βλεπουν στεναχωρες ταινιες,γιατι η αληθεια ειναι οτι σου αφηνει μια πικρια (εγω "βουρκωσα" σε 2 σκηνες..)

8,5+/10

 

Τhe secret in their eyes

Πρωτα επικληση στην αυθεντια:οσκαρ καλυτερης ξενης ταινιας για το 2009.Λοιποοον,τι εχουμε εδω:εναν συνταξιουχο αστυνομικο με δυο απωθημενα:το ενα ειναι μια παλια υποθεση που δε μπορεσε να κλεισει,το αλλο ειναι η ομορφη ανωτερη του.Προελευση:αργεντινικη. Eπειδη ειναι αστυνομικη ταινια,δε θελω να πω περισσοτερα πραγματα,ακομα και τα απλα σχολια μπορει να ειναι σποιλερ. Οι ερμηνειες πολυ καλες,ως εκει ομως.Γενικα lowbudget ταινια αλλα με πολυ καλο αποτελεσμα.Ενδιαφερον στοιχειο τα χρονικα αλματα αναμεσα στο παρον και στην περιοδο που η υποθεση ηταν ανοικτη.Αυτα δε λεω αλλα :notalk:Ελπιζω να σας εψησα εστω και λιγο να τη δειτε γιατι πιστευω θα σας ανταμειψει,ειναι απο τις ταινιες που σου δινουν τροφη για σκεψη 8/10   :)   :oscar:

:iron:

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4355
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  63
  • Reputation:   567
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είδα το Captain Phillips. Ωραίο ήταν δε λέω, πολύ καλογυρισμένο, αλλά δε θα το έλεγα και κάτι το εκπληκτικό. Σίγουρα όχι για τη φασαρία που έγινε γύρω από την ταινία αυτή. Tom Hanks βέβαια εξαιρετικός όπως πάντα, αλλά οκ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Διαγράφηκαν σχόλια με όνομα πολιτικού

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

True Detective

S01E08

 

τι σειρά?!?!?... πόσο απίστευτη σειρά!!!!!

 

καραεγγυημένα από τα πιο σέξυ πράγματα εκεί έξω. Με νύχια και με δόντια κρατήθηκα για να μην κάνω peak στις τελευταίες σκηνές. Εξαιρετικότατο φινάλε. Εξαιρετικότατο.

 

Δεν ξέρω τι θεαματικότητα χτύπησε στα "σύνηθη" μέσα, αλλά όσον αφορά το streaming, η υπηρεσία HBO GO κράσαρε από το πλήθος που ήθελε να δει το επεισόδιο. http://www.thewire.com/entertainment/2014/03/hbo-go-crashed-because-true-detective-finale/358978/

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

δλδ τέλος; :( μην απαντήσεις χαχα :P

 

btw ειδα τα 6 πρωτα μεσα σε 2 μερες

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν απαντάω.

 

αλλά... αλλά... :)

 

είδα σε ένα σχόλιο στο ίντερνετ κάποιον να θυμίζει σκηνή από ένα κόμικ. Οπότε... :)

 

ακολουθεί ο τίτλος του κόμικ

 

 

Ο συσχετισμός ήταν με το Top 10 του Alan Moore. ακολουθεί αναφορά σε συγκεκριμένη στιγμή του κόμικ.

 

για την ακρίβεια το φινάλε του 8ου τεύχους. ακολουθούν οι 2 σχετικές σελίδες.

 

TopTen08-22 The Overview.jpgTopTen08-23 The Overview.jpg

No. Once there was only black. We are winning. All is right.

 

φυσικά, δεν ξέρω εάν το έχει "κλέψει" από κάπου ο Alan Moore. Η λογική λέει πως ναι :) (διότι συνηθίζει τις αναφορές σε άλλα πράγματα :) )

 

 

 

 

 

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

δεν ανοιγω το σποιλερ πριν δω το επεισοδιο αλλα φανταζομαι το κομικ θα ειναι το haunt

 

Haunt.jpg

 

χαχαχαχα

 

δεν ειναι σποιλερ αλλα το ιδιο συμβολο παιζει στην σειρα :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το τραγούδι με το οποίο έκλεισε αυτή η απίστευτη σεζόν. Το βιντεάκι φτιαγμένο από το HBO με σκηνές από όλη τη σεζόν.

 

https://www.youtube.com/watch?v=08CddEWzYnQ

 

πόσο

απίστευτη

σειρά

?

πόσο?

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4355
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  63
  • Reputation:   567
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είδα και τη δεύτερη σεζόν του House of Cards. Μερικά από αυτά που γίνονται είναι τόσο πολύπλοκα, τόσο μπλόφα μέσα στη μπλόφα μέσα στη μπλόφα, που κάποια στιγμή χάνεις τη μπάλα και απλά παρακολουθείς τις ερμηνείες. Οι οποίες βέβαια, είναι όλες εξαιρετικές. Ακόμα και μέσα σε αυτές όμως, ο Κέβιν Σπέισι ξεχωρίζει. Ένας πραγματικά τεράστιος ηθοποιός. 

 

Ξέχωρα από τα μπουρδουκλώματα που μπορεί να σας προκαλέσει το σενάριο της σειράς, θα την πρότεινα ανεπιφύλακτα, είναι από τις πιο καλογυρισμένες των τελευταίων ετών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαγράφηκαν σχόλια με όνομα πολιτικού

Πάλι review του Lincoln ποσταρίστηκε;

 

Εγώ σας τα έλεγα, να ψηφίζατε ΜcClellan.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5297 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

germanicus απίστευτο εύρημα στο σπόιλερ! Έχω μείνει! Θέλω τώρα να ξεκοκαλίσω

την Absolute έκδοση

που κοιμάται στη βιβλιοθήκη μου.

 

 

Το επεισόδιο δεν το σχολιάζω. Θέλω, αλλά δεν υπάρχουν λόγια. Καλύτερα να ξεχαστώ βλέποντας καμια ερωτική κομεντί σαν το Breaking Bad. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαγράφηκαν σχόλια με όνομα πολιτικού

 

Μου έχετε λογοκρίνει ποστ αρκετές φορές, έχετε σβήσει αρκετές βωμολοχίες που έχω γράψει κατά καιρούς -πάντα στα πλάισια της παρωδίας/σάτιρας και ποτέ για να θίξω ή να προσβάλλω- και σε κάμποσες περιπτώσεις έχετε σβήσει και ποστ μου. Αλλά το να σβήνεται ολόκληρο ποστ λόγω μιας απλής αναφοράς σε όνομα πολιτικού και μάλιστα χωρίς να τον θίγει ή να ειρωνεύεται με κάποιον τρόπο τις πεποιθήσεις του -όσο και αν προσωπικά διαφωνώ με αυτές- δεν είναι απλά ακραία μέθοδος, είναι λύση «πονάει χέρι, κόψει χέρι». Εάν ενοχλούσε τόσο πολύ η συγκεκριμένη απλή αναφορά το τονίζω μπορούσαν κάλλιστα να μπουν αστεράκια ****** στην θέση του ονόματός του ή έστω να σβηστεί το όνομα, αλλά σε καμία περίπτωση ολόκληρο το ποστ.  Ζητώ να αποκατασταθεί άμεσα το επίμαχο ποστ με κάποια από τις δύο διορθώσεις που προτείνω είτε να τοποθετηθεί δημόσια ο αρμόδιος για την εν λόγω ενέργεια. Είναι από τις λίγες φορές που παίρνω κάτι στα σοβαρά και ειλικρινά ειμαι εκνευρισμένος. Πολύ εκνευρισμένος.

 

 

Πέραν τούτων, σχεδόν πάντα το δέχομαι αδιαμαρτύρητα και ποτέ μα ποτέ δεν το έχω κάνει θέμα παρόλο που για μένα είτε διαβάσω αρχίδια (τυχαίο παράδειγμα) είτε διαβάσω @ρχίδι@ είναι το ένα και το αυτό και καταλαβαίνω για ποιό σημείο του ανδρικού σώματος μιλάμε. Συνεπώς αιτούμαι έπειτα από δημοκρατικό poll είτε να ισχύσει καθολική απαγόρευση για τις βωμολοχίες (δηλαδή μόνον ***** και τίποτα άλλο) είτε να επιτραπεί πλήρως η χρήση τους μόνο για σκοπούς που δεν προσβάλλουν και δεν στοχεύουν στην εξύβριση  μέλους/πεπεποιθήσεων/ιδεολογίας/λοιπόν θεμάτων ταμπου.  Για να τελειώνουμε καμιά φορά μ' αυτές τις μ@λ@κίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μου έχετε λογοκρίνει ποστ αρκετές φορές, έχετε σβήσει αρκετές βωμολοχίες που έχω γράψει κατά καιρούς -πάντα στα πλάισια της παρωδίας/σάτιρας και ποτέ για να θίξω ή να προσβάλλω- και σε κάμποσες περιπτώσεις έχετε σβήσει και ποστ μου. Αλλά το να σβήνεται ολόκληρο ποστ λόγω μιας απλής αναφοράς σε όνομα πολιτικού και μάλιστα χωρίς να τον θίγει ή να ειρωνεύεται με κάποιον τρόπο τις πεποιθήσεις του -όσο και αν προσωπικά διαφωνώ με αυτές- δεν είναι απλά ακραία μέθοδος, είναι λύση «πονάει χέρι, κόψει χέρι». Εάν ενοχλούσε τόσο πολύ η συγκεκριμένη απλή αναφορά το τονίζω μπορούσαν κάλλιστα να μπουν αστεράκια ****** στην θέση του ονόματός του ή έστω να σβηστεί το όνομα, αλλά σε καμία περίπτωση ολόκληρο το ποστ.  Ζητώ να αποκατασταθεί άμεσα το επίμαχο ποστ με κάποια από τις δύο διορθώσεις που προτείνω είτε να τοποθετηθεί δημόσια ο αρμόδιος για την εν λόγω ενέργεια. Είναι από τις λίγες φορές που παίρνω κάτι στα σοβαρά και ειλικρινά ειμαι εκνευρισμένος. Πολύ εκνευρισμένος.

 

 

Πέραν τούτων, σχεδόν πάντα το δέχομαι αδιαμαρτύρητα και ποτέ μα ποτέ δεν το έχω κάνει θέμα παρόλο που για μένα είτε διαβάσω αρχίδια (τυχαίο παράδειγμα) είτε διαβάσω @ρχίδι@ είναι το ένα και το αυτό και καταλαβαίνω για ποιό σημείο του ανδρικού σώματος μιλάμε. Συνεπώς αιτούμαι έπειτα από δημοκρατικό poll είτε να ισχύσει καθολική απαγόρευση για τις βωμολοχίες (δηλαδή μόνον ***** και τίποτα άλλο) είτε να επιτραπεί πλήρως η χρήση τους μόνο για σκοπούς που δεν προσβάλλουν και δεν στοχεύουν στην εξύβριση  μέλους/πεπεποιθήσεων/ιδεολογίας/λοιπόν θεμάτων ταμπου.  Για να τελειώνουμε καμιά φορά μ' αυτές τις μ@λ@κίες.

Διαγράφτηκε διότι (α) ήταν η απειροστή φορά που χρειάστηκε παρέμβαση σε ποστ σου (β) θεωρείσαι αρκετά νοήμων για να αντιλαμβάνεσαι τους κανόνες, αλλά απλώς δεν σε νοιάζει.

 

Θα σου θυμίσω και τι έγραψες πέρυσι http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=28398&do=findComment&comment=273961

 

Το ξέρω. Διαφωνώ καθέτως με οποιαδήποτε μορφή λογοκρισίας πετυχαίνω στα εκάστοτε φόρουμ που είμαι γραμμένος και θα συνεχίσω να ΜΗΝ αυτολογοκρίνομαι. Επίσης όταν πετυχαίνω κάποιο ποστ μου που έχει αστεράκια από moderator, το ξανακάνω edit και βγάζω τα αστεράκια ώστε να φαίνεται πεντακάθαρα η λέξη. Εννοείται βέβαια ότι δεν ψάχνω τα ποστ μου ένα ένα για να δω τι γίνεται. Δεν είμαι ψυχοπαθής.

Πάντως εάν ένα παιδάκι ή ένας γονέας έρθει και με βρει και μου πει ότι το ίδιο ή γονέας του ότι έμαθε να βρίζει χάρη σε μένα , θα τους πω να προσέχουν περισσότερο τα παιδιά τους και τι βλέπουν αυτά στο ίντερνετ. Κάποια στιγμή θα πρέπει να αναλύσω αυτές μου τις απόψεις περισσότερο, αλλά ΑΝΤ ΑΥΤΟΥ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΙΚΙΟ

Το ποστ που μόλις έκανες είναι χαρακτηριστικό του πόσο στραβά έχεις πάρει το ότι τόσο καιρό απλώς μπαίνουν τα αστεράκια χωρίς να σου λέει κανείς ξανά και ξανά και ξανά "μη βωμολοχείς σε παρακαλώ".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαγράφτηκε διότι (α) ήταν η απειροστή φορά που χρειάστηκε παρέμβαση σε ποστ σου (β) θεωρείσαι αρκετά νοήμων για να αντιλαμβάνεσαι τους κανόνες, αλλά απλώς δεν σε νοιάζει.

 

Θα σου θυμίσω και τι έγραψες πέρυσι http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=28398&do=findComment&comment=273961

 

 

Το ποστ που μόλις έκανες είναι χαρακτηριστικό του πόσο στραβά έχεις πάρει το ότι τόσο καιρό απλώς μπαίνουν τα αστεράκια χωρίς να σου λέει κανείς ξανά και ξανά και ξανά "μη βωμολοχείς σε παρακαλώ".

 

Πρώτον, το να σβήνεις ένα ποστ που δεν περιλαμβάνει βωμολοχία απλά επειδή δεν σου άρεσε, ειδικά από την στιγμή που άλλο μέλος τη Δ.Ο. «ευχαρίστησε» γι αυτό, και απλά επειδή έχει χρειαστεί άλλες φορές να περέμβεις εσύ και ο οποιοσδήποτε άλλος σε άλλα ποστ δεν είναι δίκαιο, είναι εκδικητικό. Πέραν τουτου δεν ξεκαθαρίζεται πουθενά στους κανόνες ότι απαγορεύεται ρητά οποιαδήποτε αναφορά σε πολιτικό κόμμα ή πρόσωπο. Γενική κατευθυντήρια γραμμή είναι ότι δεν κάνουμε πολιτικές και θρησκευτικές συζητήσεις, πράγμα σεβαστό διότι έχει πολλάκις αποδειχτεί ότι τέτοιες συζητήσεις βλάπτουν μάλλον παρά ωφελούν, αλλά δεν υπάρχει σαφής κανόνας. Εάν απαγορεύεται ακόμα και η απλή αναφορά πέραν του ότι δεν το γνώριζα, είμαι πρόθυμος να το σεβαστώ από δω και ύστερα.

 

Δεύτερον, δεν απαντάται οριστικά το ερώτημα του τι ισχύει για την λογοκρισία. Θέλω να ξέρω τι ισχύει. Δηλαδή βάζουμε όλοι αστεράκια; Δεν βρίζει κανένας, βάζουμε &^$^% και λοιπά τέτοια; Θέλω ξεκάθαρη εγκύκλιο.

 

Τρίτον, να επανέλθει το συγκεκριμένο ποστ.

Επεξεργασία από zade
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64275
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Άγγελε πρέπει να συνειδητοποιήσεις μερικά πράγματα......

 

1/ δεν μπορεί η ΔΟ να ασχολείται μαζί σου(ούτα για κανέναν άλλον) συνέχεια για ήδη χιλιοειπωμένα θέματα. Όταν λέμε ΟΧΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ εννοούμε όχι πολιτικά. Δεν μας νοιάζει αν είναι ΕΝΑ όνομα πολιτικού, ένα αστείο πολιτικού, μια παρωδία πολιτική, ή μια ανάλυση κουνιάδου της ξαδέλφης πολιτικού.......τα αστεία του τύπου "δεν το γράφουν οι κανόνες" είναι ξεπερασμένα. Δεν μπορούμε να γράψουμε κάθε παραλλαγή για να είσαστε ευχαριστημένοι..

2/ όταν λέμε βωμολοχίες, εννοούμε βωμολοχίες. Όποιος το καταλαβαίνει καλώς, όποιος όχι...... δεν πειράζει

3/ από την στιγμή που το μέλος που διαγράφτηκε η απάντηση, ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ το ίδιο λάθος (και μάλιστα αρκετές φορές), η απάντηση θα διαγράφεται ολόκληρη.....δεν θα έχουμε ούτε αστεράκια, ούτε παρατηρήσεις, ούτε τίποτα άλλο. Αν θέλει ας ξαναγράψει την απάντηση χωρίς το επίμαχο σημείο. Δεν θα ασχολιόμαστε με τα ίδια άτομα συνέχεια.

 

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο, όποιος μπορεί να καταλάβει καλώς.

 

V

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Άγγελε πρέπει να συνειδητοποιήσεις μερικά πράγματα......

 

1/ δεν μπορεί η ΔΟ να ασχολείται μαζί σου(ούτα για κανέναν άλλον) συνέχεια για ήδη χιλιοειπωμένα θέματα. Όταν λέμε ΟΧΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ εννοούμε όχι πολιτικά. Δεν μας νοιάζει αν είναι ΕΝΑ όνομα πολιτικού, ένα αστείο πολιτικού, μια παρωδία πολιτική, ή μια ανάλυση κουνιάδου της ξαδέλφης πολιτικού.......τα αστεία του τύπου "δεν το γράφουν οι κανόνες" είναι ξεπερασμένα. Δεν μπορούμε να γράψουμε κάθε παραλλαγή για να είσαστε ευχαριστημένοι..

2/ όταν λέμε βωμολοχίες, εννοούμε βωμολοχίες. Όποιος το καταλαβαίνει καλώς, όποιος όχι...... δεν πειράζει

3/ από την στιγμή που το μέλος που διαγράφτηκε η απάντηση, ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ το ίδιο λάθος (και μάλιστα αρκετές φορές), η απάντηση θα διαγράφεται ολόκληρη.....δεν θα έχουμε ούτε αστεράκια, ούτε παρατηρήσεις, ούτε τίποτα άλλο. Αν θέλει ας ξαναγράψει την απάντηση χωρίς το επίμαχο σημείο. Δεν θα ασχολιόμαστε με τα ίδια άτομα συνέχεια.

 

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο, όποιος μπορεί να καταλάβει καλώς.

 

V

 

1/ Δεκτό.

2/ Κομμένες δια παντός οι βρισιές από μένα. Δεν πρόκειται να ξαναγράψω ούτε αστεράκια, ούτε *&%^&^% ούτε κάτι άλλο. Είχα την αίσθηση ότι η πολιτική ανεκτικότητας εφαρμοζόταν για όλους , πιθανότατα αυτή τη φορά το παρατράβηξα , δεν θα ξανασυμβεί.

3/ Δεν θυμάμαι πως ακριβώς είχα γράψει το ποστ μου. Το κράτησε κανένας ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

3/ Δεν θυμάμαι πως ακριβώς είχα γράψει το ποστ μου. Το κράτησε κανένας ;

 

Επανήλθε (ποστ 2282) με αστεράκια στο όνομα του πολιτικού

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κατέβασα όλα τα επεισόδια του True Detective. Άμα δε μου αρέσει θα σε βάλω να φας το @$*$&*(%^ σκληρό δίσκο.  :firedevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Άμα δεν σου αρέσει, θα πάω σε όλες σου τις παρουσιάσεις και όλες σου τις προτάσεις για κόμικ και θα γράψω "αυτό εδώ είναι μια παρουσίαση από κάποιον που δεν του άρεσε το True Detective, οπότε έχετε το νου σας" :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αχ θα προωθήσεις τη δουλειά μου!!???? Σε ευχαριστώ πολύ!! Θα χρειαστείς μερικές μέρες :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν απαντάω.

 

αλλά... αλλά... :)

 

είδα σε ένα σχόλιο στο ίντερνετ κάποιον να θυμίζει σκηνή από ένα κόμικ. Οπότε... :)

 

ακολουθεί ο τίτλος του κόμικ

 

 

Ο συσχετισμός ήταν με το Top 10 του Alan Moore. ακολουθεί αναφορά σε συγκεκριμένη στιγμή του κόμικ.

 

για την ακρίβεια το φινάλε του 8ου τεύχους. ακολουθούν οι 2 σχετικές σελίδες.

 

attachicon.gifTopTen08-22 The Overview.jpgattachicon.gifTopTen08-23 The Overview.jpg

No. Once there was only black. We are winning. All is right.

 

φυσικά, δεν ξέρω εάν το έχει "κλέψει" από κάπου ο Alan Moore. Η λογική λέει πως ναι :) (διότι συνηθίζει τις αναφορές σε άλλα πράγματα :) )

 

 

 

 

 

 

 

:cheers5:

 

Οκ, ότι πιο κοντινό σε happy ending μπορούσε να είχε ο κύκλος. Που δεν περίμενα καθόλου happy ending. :)

 

edit: 4,9 εκατομμύρια τηλεθεατές στην πρώτη προβολή. Δεδομένου πως το προηγούμενο ρεκόρ της σειράς ήταν οι 2.64 τηλεθεατές του έκτου επεισοδίου, καταλαβαίνετε την διαφορά. Αν και λογικά κάποιοι θα το είδαν από την tv επειδή τους κράσαρε το HBO GO.

 

edit2: Which Pulpy Genre Should True Detective Plunder for Season Two?

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα την ταινια "Thor:The dark world" :thor:

Μου αρεσε πολυ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το πρώτο tag scanner με την φάτσα του Rust.

 

BC.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Είδα κάμποσα επεισόδια από Sarah Connor Chronicles και συνεχίζω με ThunderCats του 2011.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Όλα τα τραγούδια που έπαιξαν στο True Detective

 

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/say-goodbye-to-true-detective-with-all-the-music-from-the-series-20140310?fb_action_ids=10203099563427967&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.UyCv5sDAJWI.like&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B764241936927436%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%22.UyCv5sDAJWI.like%22%5D

 

 

Οι πλέον ψυλλιασμένοι ήδη θα αντιλήφθηκαν τι θα παίζει το Σαββάτο στη Λέσχη αλλά και το ότι πρωτοφανώς δεν θα πλακωθώ με τη Kabuki γύρω από τι θα παίξει :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όλα τα τραγούδια που έπαιξαν στο True Detective

 

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/say-goodbye-to-true-detective-with-all-the-music-from-the-series-20140310?fb_action_ids=10203099563427967&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.UyCv5sDAJWI.like&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B764241936927436%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%22.UyCv5sDAJWI.like%22%5D

 

 

Οι πλέον ψυλλιασμένοι ήδη θα αντιλήφθηκαν τι θα παίζει το Σαββάτο στη Λέσχη αλλά και το ότι πρωτοφανώς δεν θα πλακωθώ με τη Kabuki γύρω από τι θα παίξει :D

 

:cheers5:

αυτο σκόπευα να κάνω ήδη ως βαρδιουχα, πριν το πεις! :PPP:

 

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε μετά το δείπνο ηλιθίων τιμήθηκε και το άλλο χιτ από Veber, το Τρελοκλούβι. :P Παρανοϊκό γέλιο, golden 10'''!

 

Δυστυχώς έπεσα θύμα του πολύ καλού trailer και πήγα και είδα το Grand Budapest Hotel. Δεν ξαναβλέπω Wes Anderson live-action...  Ειδική βαθμολογία:

 

serkova.jpg/10

 

Επίσης έχω ξεκινήσει το Detective Conan από ani. Αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί άφησε εποχή και συνεχίζει μέχρι και σήμερα με δεκάδες ταινίες και 700+ επεισόδια. :popcorn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ε μετά το δείπνο ηλιθίων τιμήθηκε και το άλλο χιτ από Veber, το Τρελοκλούβι. :P Παρανοϊκό γέλιο, golden 10'''!

 

Δυστυχώς έπεσα θύμα του πολύ καλού trailer και πήγα και είδα το Grand Budapest Hotel. Δεν ξαναβλέπω Wes Anderson live-action...  Ειδική βαθμολογία:

 

serkova.jpg/10

 

Σου άρεσε το «κλουβί με τις τρελές»; Γενικά δεν είσαι ο άνθρωπος που εμπιστεύομαι πριν δω μια ταινία, αλλά τέτοια εξέλιξη δεν την περίμενα. Εγώ όταν το είχα δει σκεφτόμουν πόσο μα πόσο βλαμμένοι είναι αυτοί που το κατατάσσουν στις καλύτερες κωμωδίες που γυρίστηκαν ποτέ. Χαζοχαρούμενα γκέη αστειάκια, καταστάσεις του τύπου «δείτε πόσο μα πόσο αδερφή είμαι» και μηδενικό γέλιο. Από τις πιο τρελές απογοητεύσεις που έχω φάει ποτέ από ταινία.

 

Ποτέ δεν θα πληρώνεις για να δεις Wes Anderson. Ακόμα κλαίω τα λεφτά που είχα δώσει στο βιντεοκλαμπ για να νοικιάσω το Royal Tennenbaums. Tα κλαίω εδώ και δέκα χρόνια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.