Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4470 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Κι εμενα με ψησατε τωρα.Παω κι εγω για κατεβασμα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

zade, εγώ ήμουν αυτός που είδε τελευταίος το Skyfall. :P Αλλά άξιζε η αναμονή!

 

Με αυτή την ταινία, ο Craig αναρριχήθηκε στην δεύτερη θέση με τους αγαπημένους μου ηθοποιούς που ενσάρκωσαν τον ρόλο. Ο κακός είναι πράγματι αξιομνημόνευτος, μπορεί να αντιμετωπίσει τον Bond και την MI6 σε κάθε επίπεδο. Μια σκηνή μου θύμισε αρκετά την σκηνή με τον Loki στο helicarrier.

 

Το τέλος με είχε στην άκρη του καθίσματος, δεν ήξερες τι θα συμβεί. Αν και ήταν προβλέψιμο το πως

 

 

 

 

πέθανε ο κακός. Για την ακρίβεια νόμιζα ότι θα τον σκοτώσει με μαχαίρι και θα πει "Οι παλιοί τρόποι είναι καλύτεροι".

 

 

 

 

Και ήταν ευχάριστη έκπληξη που είδαμε μέρος της ιστορίας του JB.

 

Πλήθος αναφορών, ξεχώρισα την τελευταία και το αυτοκίνητο. Ο κολλητός μου περίμενε να το δει και με το που πήγε τουαλέτα, εμφανίστηκε το αυτοκίνητο. :lol:

 

Την θεωρώ σχεδόν ισάξια με το CR, γιατί αν και είχε κάποια κενά, είχε πολύ καλύτερο δράμα, πλήθος αναφορών και έναν από τους καλύτερους κακούς. Τα υπόλοιπα, σκηνές καταδίωξης, ξύλο/πυροβολισμοί και ρομαντισμός :P ήταν ίσα και στα δύο. Δεν θα τα συγκρίνω με το QoS, ξέρουμε σχεδόν όλοι ποια υπερισχύουν.

 

Για την Ελληνίδα έχω να πω ότι πρέπει να κουράστηκε πολύ. Έβλεπα μια συνέντευξη της που την ρωτούσαν πως ένιωθε στις ερωτικές σκηνές με τον Craig και αν άφησε περιθώρια αυτοσχεδιασμού ο σκηνοθέτης :P και αναρωτιόμουν πόσες τέτοιες σκηνές γύρισαν και γιατί δεν ρωτάνε για τον ρόλο της. Έλα όμως που την ρώτησαν. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Είδα: Lawless. Καλή ιστοριούλα για ομάδα παράνομων moonshiners την εποχή της ποτοαπαγόρευσης. Λατρεύω τέτοιου είδους ταινίες και ετούτη μου άρεσε.

 

The Campaign. Την περίμενα πολύ καλύτερη. Σε ορισμένα σημεία ήταν εξαιρετικά ανόητη, αλλού έστεκε καλά. Μπροστά στον επικό Δικτάτορα δεν πιάνει μία.

 

Killer Joe. Δεν ξέρω εάν έχω σοβαρά προβλήματα, αλλά την καταευχαριστήθηκα. Επίσης σκίστηκα στα γέλια. Μάλλον έιμαι ανώμαλος...

 

A Dangerous Method. Γενικά λατρεύω Κρόνενεμπεργκ αν και πιστεύω ότι οι πρώτες ταινίες του ήταν πολύ καλύτερες απ' τις τωρινές. Ετούτη εδώ ήταν βαρετή ,κουραστική και μάλλον η πιο αδιάφορη που έχει γυρίσει ποτέ.

 

Άλπεις: Του Λάνθιμου. Εάν συνεχίσει έτσι ο συγκεκριμένος τον βλέπω πολύ σύντομα να βαλτώνει. Δεν λέω ωραία η αφαιρετική αισθητική του Κυνόδοντα και η όλη σκηνοθετική άποψη ,αλλά για δεύτερη σχεδόν πανομοιότυπη ταινία πάει πολύ. Πλέον είναι ακόμα πιο δυσδιάκριτο το νόημα και ακόμα πιο αφηρημένο το σενάριο. Σαν να προσπαθεί να το παίξει Χάνεκε και να μην του βγαίνει με τίποτα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12517
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5519 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το τέλος με είχε στην άκρη του καθίσματος,

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Που λετε ημουν αρρωστος Δευτερα και Τριτη και καθως δεν ειχα τι να κανω(εκτος απο διαβασμα κομικς) :P πηρα με τη σειρα ολες τις ταινιες The Fast And The Furious! :div:

Πειτε με υπερβολικο, παντως για εμενα ηταν καταπληκτικες και οι πεντε!

Ταινιαρες με τα ολα τους! :yahoo:

Η αγαπημενη μου ειναι το Fast Five το οποιο εχει πολυ δαρση και αγωνία! :cool:

Αλλωστε ο Vin Diesel ειναι απο τους αγαπημενους μου ηθοποιούς! :respect:

diesel.jpg

 

Fast Five! :cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11903
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  343
  • Reputation:   1748
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Είδα (πριν μερικές μέρες) το Breaking Dawn pt. 2 ... Καλή αλλά δεν με ενθουσίασε. Έχανε αρκετά σε σχέση με τα βιβλία. :( (Ίσως ξεπέρασα και λίγο τη φάση του κολλήματος :P )

 

Επίσης δεν άντεξα και κατέβασα το Wreck it Ralph... Απλά υπέροχη! Θα μπει σίγουρα στη συλλογή μου! :yahoo:

 

Η επόμενη που έχω σκοπό να δω είναι το λατρεμένο Cloud Atlas! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Είδα το Planet Hulk (χΟΥΥΥΥΥΥλκ).

Αρκετά καλό αν και δεν μαρέσει τόσο αυτό το είδος σχεδίου στα καρτούν.Η ιστορία πολύ ωραία.

Ο Χουλκ στέλνεται από τους Εκδικητάς σε έναν ήρεμο ειρηνικό πλανήτη.Αλλά η αποστολή δεν ολοκληρώνεται σωστά και ο ΧΟΥλκ καταλήγει στο ακριβώς αντίθετο.Σε έναν πλανήτη γεμάτο με έναν εχθρικό λαό.Γίνεται μονομάχος και ...δείτε το. :beer:

Παλιά είχα ξεκινήσει το κόμικς αλλά για έναν παράξενο λόγο δεν το προχώρησα αρκετά.Ισως το βαρέθηκα :thinking:

Μέσα στα Χριστούγεννα θα το τσεκάρω πάλι σίγουρα μιας και το έχω ήδη κατεβασμένο :)

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

εγώ είδα χτες το star trek 2009.πάντα συγχρονισμένος με την χρονιά που διανύουμε. xD. πρέπει να εξομολογηθώ πως μου άρεσε.πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα. τη συστήνω για όποιον θέλει να δει μία ταινία φαντασίας

 

 

live long and prosper

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12517
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5519 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Με το σχολείο μας πήγανε να παρακολουθήσουμε το "Ο Θεός Αγαπάει το Χαβιάρι". :P

Εντάξει καλούτσικη ταινιούλα, αλλά ορισμένες ερμηνείες (και προφορές!) ήταν πολύ άσχημες. Πάντως από εκπαιδευτική, ας πούμε, άποψη, ήταν καλή.

 

Τη Δευτέρα που μας πέρασε πήγα σε μια προβολή ισπανικού κινηματογράφου και είδα την ταινία

:D Δεν πρέπει να 'χω ξαναδεί ισπανική ταινία. :P Πλάκα είχε, σε ορισμένα σημεία όμως ήταν λίγο βαρετό και η πλοκή δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο. Δεν την προτείνω δηλαδή, απλά την αναφέρω :P
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

πρωτα η συντομη κριτικη

apparition: καποιοι στο κολλεγιο πανε να ξανακανουν τ πειραμα οπου και καλα αν συγκεντρωθεις μπορεις να καλεσεις ενα πνευμα.χρησιμοποιουν ένα μηχανημα που ενισχυει αυτή τη πνευματική συγκεντρωση και ενω στο τραπεζιήταν 3-4 ατομα η δύναμη που "διοχετευόταν" ηταν λες κα ηταν απο 40000.Τ πνευμα όχ μόνο παρουσιαστηκε,μπηκε και στον κοσμο μας....χαλια,σαπιλα ταινια,να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο.. 0,1/10

την αναφερω μονο για να την προσπερασετε

 

skyfall: πρωτο james bond με τον craig για μενα..πρωτο που βλεπω εννοω..λοιπον..για αρχη τα καλα..η στορια ηταν αρκετα καλη (αν και θα μπορουσε να μην εκανε κοιλια σε μερικα σημεια και να τελειωνε νωριτερα, θεωρησα οτι την τραβηξαν λιγο)..ειδα εναν JB που δεν ειχα συνηθισει να βλεπω..λιγο γερος,λιγο κουρασμενος,λιγο από όλα..ειδαμε και λίγο από το παρελθόν του..ο κακός ηταν πολύ καλός (σε αντιθεση με πιο παλια concept του στυλ υπερκακος με δορυφορικα laser απειλει τον κοσμο...)!!!εβγαζε εναν τζοκερισμο που σε πόρωνε! :D

τα κακά αυτής της ταινίας είναι τα κλασικά κακά κάθε ταινίας JB... 2 αντρες 1,80++ πλακωνονται στην οροφη ενος τραινου που παει με 80χλμ/ωρα με μπουνιες κλωτσιες αγκωνιές και ουτε καν χανουν την ισορροπια τους..ο JB ανεβαινει σκαλια σε μια σιδερενια σκαλα και δεν τον πετυχαινει ουτε μια σφαιρα και λοιπα γελοια σκηνικά...

7/10

 

τωρα θελω να παω να δω το καινουργιο αστεριξ :)

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Ειδα τη ταινια illuminati(πεφωτισμένοι),που ειχε στο mega. Ενταξει καλη ηταν, βεβαια δεν ισχυουν ολα αυτα που έδειχνε και στην πραγματικοτητα... :wow:

Παντως ηταν καλή! :best:

Επεξεργασία από theocomics
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4222 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

batman...tha dark knight rises....είχα ακούσει κριτικές για ψιλοαδιάφορη ταινία και για καμία σχέση με τις άλλες 2....και την φοβόμουν.

 

προσωπικά με άφησε ικανοποιημένο και έκλεισε υπέροχα την τριλογία....ηθοποιάρα ο bale

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9492
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Την Κυριακή ειδα τη Μαδαγασκάρη 3, ωραίο εργακι, παιδικό μεν αλλα ενδιαφέρον και ευχάριστο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αυτη τη φορα πηρα δυο ταινιες στη σειρα! :wow:

Πρωτα ειδα το Wild Wild West. :wall: Οχι κωμωδια, αλλα τραγωδια ηταν η ταινια. Αντε μονο ο Will Smith να την εκανε λιγο καλη...

Κατα τα αλλα ομως... :reap:

 

Με τη δευτερη ταινια εμεινα ευχαριστημενος, το Superhero Movie. :yahoo: Ειχε καποιες σκηνες που ηταν για να δακρυσεις απο τα γελια! :best:

Γενικα ολες οι παρωδιες που εχουν στο τιτλο τους τη λεξη movie( scary movie, epic movie κλπ) ειναι καλο να τις δουν οι fun της κωμωδιας! :spidey_yeah_that:

Βεβαια δεν ειναι και must... :respect:

Επεξεργασία από theocomics
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Μόλις είδα το a very Harold and Kumar Christmas!Σας το προτείνω να το δείτε άμεσα τον Δεκέμβριο που θα είναι και Χριστούγεννα!Τρελό γέλιο :lmao: !!!Βασικά θα ήταν προτιμότερο να έχετε δεί πρώτα την πρώτη ταινία: Harold and Kumar.post-25030-0-74619000-1355001249_thumb.jpg

 

Υ.Γ:Τι να έκαναν άραγε στον καημένο τον άγιο Βασίλη;;; :Ppost-25030-0-42678200-1355001295_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα την ταινια "Μεσανυχτα στο Παρισι",ετσι για να μου φυγει και η απορια αν ειναι καλη ή οχι.

Η ταινια μου αρεσε πολυ!!! :hug2: Δεν την βαρεθηκα καθολου!!Χαλαρα την ξαναβλεπω και δευτερη φορα. :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Είδα ίσως μια από τις πιο υπέροχες ταινίες που έχω δει..πιο συγκινητικές τουλάχιστον..

 

Είδα το Αν ,του Χριστόφορου Παπακαλιάτη.

 

 

Παιδιά σας αρέσει δεν σας αρέσει ο Παπακαλιάτης πρέπει να το δείτε!Πολύ σασπενσ μέχρι το τέλος,2 όμορφες ιστορίες που κυλούν σε 2 διαφορετικά διαστήματα και εξαρτώνται από την απόφαση που θα πάρει ο ήρωας και εξαρτόνται από λίγα δευτερόλεπτα.

 

Πραγματικά πολύ ωραία ταινία.Απόλαυσα το κάθε δευτερόλεπτο.

 

Την προτείνω για τους φαν του είδυς και τους μη. (Εγώ δεν είμαι)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και για όσους τους αρέσουν οι ερωτικές ιστορίες, :popcorn: σας έχω μια παραγωγή της lacta και της Odeon: Love in the End!Αυτό είναι το πρώτο μέρος καθώς το δεύτερο είχε βγεί στους κινηματογράφους στις 14 Φεβρουαρίου.(

)

 

 

Alejandro's tip:Απολαύστε την μικρού μήκους ταινία με μια απολαυστική σοκολάτα φουντούκι Lacta :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και για όσους τους αρέσουν οι ερωτικές ιστορίες, :popcorn: σας έχω μια παραγωγή της lacta και της Odeon: Love in the End!Αυτό είναι το πρώτο μέρος καθώς το δεύτερο είχε βγεί στους κινηματογράφους στις 14 Φεβρουαρίου.(

)

 

 

 

Δεν μας λυπούνται οι θεοί του κινηματογράφου; :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πες τα ρε Chris! Δειτε καλυτερα το scary movie 1 που ειδα μολις τωρα! Λιγα τα λογια, επικη ταινια! :giati:

Η αγαπημενη μου σκηνη

!

:respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4935 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είδα ίσως μια από τις πιο υπέροχες ταινίες που έχω δει..πιο συγκινητικές τουλάχιστον..

 

Είδα το Αν ,του Χριστόφορου Παπακαλιάτη.

 

 

Παιδιά σας αρέσει δεν σας αρέσει ο Παπακαλιάτης πρέπει να το δείτε!Πολύ σασπενσ μέχρι το τέλος,2 όμορφες ιστορίες που κυλούν σε 2 διαφορετικά διαστήματα και εξαρτώνται από την απόφαση που θα πάρει ο ήρωας και εξαρτόνται από λίγα δευτερόλεπτα.

 

Πραγματικά πολύ ωραία ταινία.Απόλαυσα το κάθε δευτερόλεπτο.

 

Την προτείνω για τους φαν του είδυς και τους μη. (Εγώ δεν είμαι)

 

:beer:

 

Είσαι ο πέμπτος που λέει τα ίδια ακριβώς.................. Με βάζεις σε σκέψεις.... Μισώ τον Παπακαλιάτη......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μαρία..αλήθεια τώρα..είναι ίσως η καλύτερη ελληνική ταινία των τελευταίων χρόνων και από τις καλύτερες των τελευταίων δεκαετιών.Είναι υπέροχη η ιστορία και ειδικά ο τρόπος που εξελίσεται.Δεν έχω ακούσει ούτε έναν άνθρωπο που να το είδε και να μην είπε τα ίδια ακριβώς.!Πάνε δες το!!!!!!Δεν θα μετανιώσεις ούτε τα χρήματα ούτε τον χρόνο.!

 

Και εμένα δεν μαρέσει ο Παπακαλιάτης,,καθόλου..και αν και μου άρεσε από το τρέιλερ σαν ταινία με χάλασε το ότι έπαιζε αυτός..Αλλά με δικαίωσε ο άνθρωπος..

Σκηνοθεσία-Σενάριο και 1ος ρόλος..Τέλεια όλα!!!

 

Πραγματικά δες το και θα με θυμηθείς! :nek:

 

Το έργο του Αρχηγού των 4 φιλών της λίμνης του Οντάριο έφθασε στο τέλος του.! :nek:

Αντε μην κάνω κανένα παρόμοιο θέμα :P

 

Χωρίς πλάκα,αξίζει :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μετά την είδηση ότι ο Παπακαλιάτης έκανε ταινία για τον κινηματογράφο, που καμία διαφορά δεν θα έχει από εκείνα που έκανε στη τηλεόραση, έπρεπε να κάνω κάτι.

 

Είδα λοιπόν χθες το Grave Encounters και στο καπάκι το Insidious

 

To Grave Encounters ακολουθεί την παράδοση των Blair Witch Project, REC, Cloverfield, δηλαδή ταινία τρόμου, κατά την οποία βλέπεις ότι βλέπει αυτός που κρατάει την κάμερα. Το στόρυ: Grave Encounters λέγεται μια εκπομπή, της οποίας το συνεργείο κλείνεται για ένα βράδυ σε μέρη που λέγεται ότι είναι στοιχειωμένα. Ένα τέτοιο μέρος είναι και μία ψυχιατρική, απ' όπου πέρασαν, στα χρόνια που ήταν ανοιχτή, 80.000 ασθενείς. Οι πρώτες ώρες περνάνε σχετικά ήσυχα, όμως λίγες ώρες πριν τελειώσει το όλο πράγμα ξεκινάει ο χαμός.

 

Καλογυρισμένη ήταν, είχε μερικές ωραίες σκηνές, ενώ σε άλλες $#%όσουν κανονικά. Για λάτρεις αυτού του είδους, θα την πρότεινα.

 

Το Insidious μας αφηγείται την ιστορία ενός παιδιού που για έναν ανεξήγητο λόγο πέφτει σε κώμα και που από εκείνη τη στιγμή περιτριγυρίζεται από μοχθηρά πλάσματα που θέλουν να μπουν στο σώμα του.

 

Δεν μπορώ να πω, καλή ήταν, αλλά δεν με έπεισε και τόσο. Είχε δανειστεί πάρα πολλά στοιχεία από το Poltergeist, ενώ είχε και πολλά κλισέ που θα δεις σε πολλές ταινίες τρόμου. Κάπου σε κούραζε. Πάντως βλέπεται ευχάριστα και μπορώ να πω ότι το τέλος δεν ήταν άσχημο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πάντως βλέπεται ευχάριστα...

 

E όχι και ευχάριστα..από τις πιο τρομακρικές ταινίες που είδα φέτος..αν όχι η πιο τρομακτική!!! :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4537 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Έχω ακούσει και άλλους να εκθειάζουν το Αν του Παπακαλιάτη και πραγματικά ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω γιατί. Το σενάριο ήταν τίγκα στα κλισέ και τις φανφάρες, η υπερβολή παντού και με κακό τρόπο, οι χαρακτήρες αδιάφοροι, για ερμηνείες δεν το συζητώ, ο σκύλος έπαιζε καλύτερα από όλους, μουσική όχι κακή αλλά τόσο κλισέ, σκηνοθεσία αδιάφορη με κακές στιγμές(πραγματικά δυο τρείς σκηνές το παράκαναν..) οι δευτερεύοντες χαρακτήρες ανούσιοι, καλύτερα να μην υπήρχαν. Και να φανταστείς δεν ήμουν ποτέ από τους τύπους μου μισούν τον παπακαλιάτη.. Αλλά ήταν πραγματικά κακή ταινία. Λίγο καλούτσικοι ήταν οι ηλικιωμένοι που μιλούσαν μεταξύ τους, αλλά και αυτό πάλιωσε γρήγορα. Πραγματικά δε βρήκα τίποτα καλό στην ταινία,και αν βρήκα τίποτα, ήταν όλα τόσο χιλιοειπωμένα που πιο πολύ κακά τα έλεγες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχω ακούσει και άλλους να εκθειάζουν το Αν του Παπακαλιάτη και πραγματικά ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω γιατί. Το σενάριο ήταν τίγκα στα κλισέ και τις φανφάρες, η υπερβολή παντού και με κακό τρόπο, οι χαρακτήρες αδιάφοροι, για ερμηνείες δεν το συζητώ, ο σκύλος έπαιζε καλύτερα από όλους, μουσική όχι κακή αλλά τόσο κλισέ, σκηνοθεσία αδιάφορη με κακές στιγμές(πραγματικά δυο τρείς σκηνές το παράκαναν..) οι δευτερεύοντες χαρακτήρες ανούσιοι, καλύτερα να μην υπήρχαν. Και να φανταστείς δεν ήμουν ποτέ από τους τύπους μου μισούν τον παπακαλιάτη.. Αλλά ήταν πραγματικά κακή ταινία. Λίγο καλούτσικοι ήταν οι ηλικιωμένοι που μιλούσαν μεταξύ τους, αλλά και αυτό πάλιωσε γρήγορα. Πραγματικά δε βρήκα τίποτα καλό στην ταινία,και αν βρήκα τίποτα, ήταν όλα τόσο χιλιοειπωμένα που πιο πολύ κακά τα έλεγες.

 

:thinking: την είδες ολόκληρη πάντως! ως παρωδία βλέπεται; (δε θα τη δω ούτε έτσι, αλλά λέμε τώρα...) :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4537 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

ως παρωδία βλέπεται;

Μπααα ούτε ως παρωδία ήταν καλή, αν και σε κάποιες φάσεις γέλασα δεν άντεξα, και γενικά κορόιδευα αρκετά.. :blob3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τοσες ωραιες ταινιες εχει στα σινεμα.Σε λιγο θα βγει και το χομπιτ. Ε σιγα μη κοψουμε και εισητηριο για να δουμε Παπακαλιατη! :P Και να με πληρωσουν, δεν μπαινω, διοτι θα χασω την ωρα μου (και ισως μου ερθει και αναγουλα) :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η στιγμή που θα πληρώσω για να δω Παπακαλιάτη ,είναι η στιγμή που θα πάψω να εκτιμώ τα λεφτά μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190252
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μήπως πρέπει να κάνουμε προβολή το Αν στη Λέσχη?

 

αλλά να το παίζει ταυτόχρονα και στις 2 οθόνες. Στον ένα όροφο όσοι δεν αντέχουν να μην τρολάρουν κατά τη διάρκεια της προβολής και στον άλλο όσοι δεν αντέχουν να ακούνε σχόλια ενώ βλέπουν ταινία (όσο μάπα και αν είναι)

 

στον τρίτο όροφο θα βάλουμε όσους την έχουν εκθειάσει εδώ. Η τύχη τους θα αποφασιστεί μετά το πέρας της προβολής :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.