Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

νομίζετε οτι με ενα edit καθαρίσατε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ΑΥΤΟΣ ΦΤΑΙΕΙ! :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Εμ απο οτι φαινεται καθαρισαμε...γιατι μονο εσυ ο Θ.Μ και εγω ειδαμε αυτο το ποστ :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτά τα βλέπετε σε ποιότητα cam και TS;Πως αντέχετε ρε μάγκες; Εγώ δεν μπορώ με τίποτα και περιμένω πάντα dvdrip. Βασικά έχω αρκετές του 2011 που δεν τις έχω δει ακόμα.Ετσι, μπορεί να τις βλέπω ετεροχρονισμένα αλλά τουλάχιστο δεν πονούν τα μάτια μου. :sad1:

 

Ε ΜΑ! :giati: +1!

 

Βαθμολογία 10/10 φίλε Δημήτρη και για μένα 3>>>>2>>>>>>>>>>1...δεν ξερω γιατι το 1 είναι απλά ένα ακόμα origin και δεν μαρέσουν οι κακοί του :P

 

Όχι νταξ το Σκιάχτρο μετράει. Εξού και το ξανάδαμε στο 3... :D

 

 

Α ναι. Είδα το BTDKR! :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Eιδα χτες τους Αναλωσιμους 2 , ενταξει ,μπορω να πω οτι ειναι απο τις διασκεδαστικοτερες ταινιες που εχω δει , και ειδικα οι αναφορες στις ταινιες που εχουν παιξει οι πρωταγωνιστες αλλα και ατακες του τυπου "rest in ... pieces" ηταν ολα τα λεφτα , επισης ειχε και παρα πολυ καλα εφε και ηταν γεματη απο σκηνες δρασης . Προτεινεται ανεπιφυλακτα για ενα πολυ ευχαριστο 2ωρο (πρπ). :popcorn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

This means War!

 

Απίστευτη ταινία και πολύ γέλιο!

9/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ξαναείδα (με την παρέα μου) το Dark Knight (υπερκαμένος :P) για να τους πείσω ότι είναι ταινιάρα. Τους άρεσε, αλλά ένας παρατήρησε κάτι :wow: στο τέλος:

 

 

 

 

Όταν ο Batman ορμάει στον Two-Face για να σώσει τον γιο του Gordon, ουσιαστικά τον σκοτώνει! Και μετά ούτε που το αναφέρει, ενώ συνεχίζει να έχει την no-killing τακτική.

 

Εκτός και αν τον έσπρωξε και μετά ο Two-Face παραπάτησε. :P

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το ότι έπεσαν και οι δύο από 15 μέτρα και κατέληξαν σε στάση (ξυπνάω μετά από μεσημεριανό ύπνο) και ο Batman σηκώθηκε σώος δεν τους έκανε εντύπωση;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το ότι έπεσαν και οι δύο από 15 μέτρα και κατέληξαν σε στάση (ξυπνάω μετά από μεσημεριανό ύπνο) και ο Batman σηκώθηκε σώος δεν τους έκανε εντύπωση;

 

Bat-Armor. 'Nuff Said. :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Bat-Armor.

 

Φτιάχνει και καφέ; :idea:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Φτιάχνει και καφέ; :idea:

 

Όχι μόνο φτιάχνει, τον λέει κιόλας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι μόνο φτιάχνει, τον λέει κιόλας.

 

Γιατί μπορεί! :giati:

 

Είδαμε το Tron Legacy. Υπερθέαμα φωτός αλλά σεναριακά δεν φτάνει ούτε στο μικρό έκτο δαχτυλάκι το κλασικό. TRON FOREVER!!!!!!! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καθισα να δω τις τελευταιες 2 μερες τα Batman Begins k TDK μιας και δεν πηγα ακομα να δω το καινουργιο ετσι ωστε να τα εχω φρεσκα στο μυαλο μου.Ενω μου αρεσουν και οι δυο ταινιες πρεπει να παραδεχτω οτι το ΤDK ειναι πιο καλο.Καλυτερος ρυθμος σε σχεση με την πρωτη,πανω κατω ιδιου επιπεδου δραση,λιγοτερο comic bookie σε σχεση με το ΒΒ απλα το TDK ενιωσα πως θα μπορουσε να κραταει κανα 10 λεπτο λιγοτερο γιατι κουραζει λιγακι στο τελος του αλλα αυτα ειναι πταισματα για δυο απο τις καλυτερες μεταφορες κομικ ever made.Tωρα βουρ για το TDKR.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20237
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν εμπίπτει ακριβώς στο θέμα του τόπικ αλλά δε βρήκα σχετικότερο:

 

λοιπόν το καλοκαίρι που μας περνά είδα και διάβασα πλην όσων ξεχνάω τα παρακάτω

 

α) τον πρώτο κύκλο του Touch του Tim "Heroes" Kring με τον Kiefer Sutherland. Δεδομένη άνεση του σεναριογράφου να χειρίζεται ιστορίες με πολλούς χαρακτήρες και να τις περιπλέκει μεταξύ τους αλλά πλην αυτού η εξέλιξη της βασικής πλοκής της σειράς υπήρξε αρκετά αργή. Αξιοπερίεργα τα πρώτα επεισόδια αλλά η σειρά μέχρι το 7ο-8ο δεν τσουλάει με τίποτα και πιο πολύ βλέπεται σαν μεμονωμένα επεισόδια με μικρές διαφορές στην ανάπτυξη το ένα από το άλλο. Τελικά στα τελευταία επεισόδια αρχίζει να κολλάει κάπως το υλικό, μπολιάζεται με μεταφυσικές και βιβλικές επεξηγήσεις, άνομες επιστημονικές και εταιρικές επιδιώξεις, και εκδηλώνεται ένα επαρκές potential για να περιμένεις το δεύτερο κύκλο. Ο Kiefer παίζει σαν ευνουχισμένος Jack Bauer. Δεν έχει βία δεν έχει σεξ , έχει ένα καλό γκομενάκι στο στιλάκι της Alba αλλά από σάρκα ούτε την παλάμη της δεν δείχνει !

 

β) τον πρώτο κύκλο του Revenge. Λοιπόν εδώ υπήρξε η έκπληξη: η σειρά βάζει σε ένα mixer τα καλύτερα μαθήματα από το Dallas και τη Δυναστεία, στήνει μια στα όρια της διαστροφής ιστορία εκδίκησης, έχει όμορφα μουτράκια και κορμάκια, ιστορία που απλώνεται στο παρελθόν και το παρόν , συνωμοσίες , δολοπλοκίες , κατασκοπικά , δυνατές ερμηνείες , τη Madelyne Stowe που πριν 20 χρόνια ήταν για μένα η ομορφότερη γυναίκα στον κόσμο να παίζει με τα μάτια μια και οι λοιποί μύες του προσώπου από τις πλαστικές δε φαίνεται να αποδίδουν και πολύ , τι να πω, τη γούσταρα τη σειρά, τη φαντάστηκα στα χέρια του HBO πως θα ήταν, έχω κάποιες ενοχές γι΄αυτό αλλά παρά ταύτα τη συστήνω ...

 

γ)τον 7ο κύκλο του How I Met Your Mother. Υπήρξε ο πρώτος κύκλος που είχα βαρεθεί να παρακολουθήσω στη ροή του. Η σειρά κουράζει γαμώτο αν και εξακολουθεί να είναι ένα από τα καλύτερα προϊόντα στο είδος της. Αν και και με την πρώτη ματιά οι ομοιότητες με το Friends είναι εξόφθαλμες και ακόμα περισσότερες, η σειρά σε κερδίζει με τη σκηνοθετική ευρηματικότητα της, κυρίως όμως με το ότι μεταχειρίζεται τους χαρακτήρες της σαν καρτούν, πολλές από τις τεχνοτροπίες και ιδιαιτερότητες των οποίων χρησιμοποιεί. Βλέπεται ακόμα ευχάριστα.

 

δ) τον 2ο κύκλο του Falling Skies. Θεαματική βελτίωση στο δυστοπικό αυτό sci-fi που έτσι κι αλλιώς δεν έχει πολύ ανταγωνισμό στο είδος του αυτή την εποχή. Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι το πόσο πυκνογραμμένα είναι τα επεισόδια, λες και σε 45 λεπτά στριμώχνεται δράση που θα χρειαζόταν 2 και 3 επεισόδια για να αναπτυχθεί επαρκώς. Μερικές σεναριακές ακροβασίες ωστόσο δεν παραβλέπονται εύκολα, όπως το πόσο εύκολα καταβάλλεται ο regional alien headmaster.

 

e) τον 5ο κύκλο του True Blood που θέλει κάνα δυο επεισόδια για να τελειώσει ακόμα. Νομίζω είναι ο καλύτερος κύκλος από τον πρώτο και μετά. Θαυμαστή η διάθεση των σεναριογράφων να δίνουν χώρο στους περισσότερους χαρακτήρες αν και δεν είναι όλα τα subplots το ίδιο ενδιαφέροντα. Η παρουσία της Σούκι έχει περιοριστεί κάπως ενώ το σκηνικό που παίζει είναι ότι επίκειται ολοκληρωτικός πόλεμος βρικολάκων - ανθρώπων!

 

Διάβασα και μερικά bellάκια

 

1) Ο Θόλος του Stephen King . Τι να πω, ο King χρειάζεται εμφανώς κάποια ξεκούραση. Εδώ μαζεύει πλοκές και ιδέες από προηγούμενες δουλειές δικές του (Ονειροπαγίδα, Οχυρό) και άλλων (Jericho), τις χτυπάει στο μίξερ και βγαίνει με ένα υβρίδιο που ναι μεν διαβάζεται αλλά σε αφήνει με την αίσθηση "αυτό ήταν ρε γμτ"?

Δε δίνω στοιχεία μπας και θέλει κανείς να επιχειρήσει να προσπελάσει τις 1200 σελίδες... Αλλά δε κρατιέμαι σε αυτό : το όνομα του ταγματάρχη πρωταγωνιστή είναι...Barbara!!!!!!!

 

2) Η Ομολογία του John Grisham. Με ένα δικαστικό δράμα κάθε χρόνο εδώ και 20 χρόνια λίγα έχουν μείνει να περιμένουμε από τον Grisham. Διαβάζεις τις τεκμηριωμένες, επαγγελματικές, συγκινητικές ιστορίες με ενδιαφέρον, εικάζεις ποιος ηθοποιός θα ενσαρκώσει ποιον όταν το βιβλίο θα πάει στο σινεμά (Mat Damon για το ρόλο του πάστορα κόβω), αλλά ρε παιδί μου, είσαι πια σε θέση να μαντέψεις την εξέλιξη της ιστορίας από τη μέση του βιβλίου....

 

3) Ένας Κόσμος χωρίς τέλος του Ken Follet. Ή ένα βιβλίο χωρίς τέλος αφού έχει 1300 σελίδες. Λοιπόν αυτό είναι η συνέχεια στους υπερεπιτυχημένους Στυλοβάτες της Γης που ξέρω ότι έχουν πολλούς fans και σε αυτούς συστήνω το βιβλίο ανεπιφύλακτα. Η ιστορία πάει 200 χρόνια μετά το πρώτο βιβλίο και είναι πάνω κάτω η ίδια με διαφορετικούς χαρακτήρες. Αντί να θέλει να χτίσει καθεδρικό ο ήρωας θέλει να χτίσει πρώτα γέφυρα, μετά νοσοκομείο, μετά τρούλο, μετά το ψηλότερο κτίριο της Αγγλίας κλπ. Τον πολεμάνε όχι ένας επίσκοπος αλλά τρεις στη σειρά. Και είμαστε και στα χρόνια της πανούκλας. Μπορείτε να περιμένετε και τη τηλεοπτική σειρά που δρομολογείται. Μπορείτε να δείτε ξανα και το Pillars of the Earth για προθέρμανση. Όπως είπα. Για τους fans.

 

4) Comics. Με τα κόμικς δεν τα πάω καλά από τότε που χτύπησε η οικονομική κρίση. Ήταν από τα πράγματα που αποφάσισα να περιορίσω. Συνεχίζω να κατεβάζω την παραγωγή της Marvel και κάποια σκόρπια αμερικάνικα επώνυμων δημιουργών αλλά δε με συγκινεί τίποτα ιδιαίτερα. Το Avengers Vs Χ-Men παίζει να είναι το χειρότερο καλοκαιρινό crossover της δεκαετίας. Ο νέος Daredevil δε μ΄ αρέσει και από τους X και Avengers τιτλους μόνο το Astonishing και το Avengers Academy μου φαίνονται ανεκτά. Το Super Crooks ήταν καλούτσικο. Και το Thor Deviants Saga. Καλύτερο απλό τεύχος μάλλον το New Avengers 29 με τους Illuminati να περιμένουν τον Namor.

 

Αυτά για σήμερα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4504 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τελείωσα την δεύτερη σεζόν

Treme και όλες οι προσδοκίες μου επαληθεύτηκαν! :yahoo:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

 

 

Γιατί μπορεί! :giati:

 

Είδαμε το Tron Legacy. Υπερθέαμα φωτός αλλά σεναριακά δεν φτάνει ούτε στο μικρό έκτο δαχτυλάκι το κλασικό. TRON FOREVER!!!!!!! :yahoo:

Για να σου πω την αληθεια δεν μου αρεσε καθολου το πρωτο τρον...σιχαμα :P ...το δευτερο τα εσπασε πραγματικα!Αλλα αυτα ειναι γουστα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είδα το Expendables 2. Πρόκειται χαλαρά για την καλύτερη ταινία των τελευταίων 17 ετών και 3 μηνών. Από κάθε άποψη. Σκηνοθεσίας, Σεναρίου, Α Ανδρικού Ρόλου, Β Ανδρικού Ρόλου, Γ Ανδρικού Ρόλου, Δ Ανδρικού Ρόλου, Α Γυναικείου Ρολου, Β Γυναικείου Ρολου, Γ Γυναικείου Ρολου, Δ Γυναικείου Ρολου, Α Παιδικού Ρόλου, Β Παιδικού Ρόλου, Α Τρανσέξουαλ Ρόλου, Β Τρανσέξουαλ Ρόλου, Μουσικής, Ήχου, Μοντάζ, Χορογραφίας. Σκηνικών, Ενδυμασίας, Υποδημάτων και Κομμωτικής. Πρόκειται για ένα αριστούργημα όλων των τεχνών που θα το ζήλευαν από τον Γιοντορόφσκι, μέχρι τον Λιούμπιτζ, μέχρι τον Μιχαήλ Άγγελο, μέχρι ακόμα και τον Πλάτωνα (τόσο τον ίδιο όσο και την ακαδημία αλλά και την Λένα). Είναι ένα σύγχρονο έπος, είναι η Ιλιάδα και η Οδύσσεια της εποχής μας. Κανονικά θα πρέπει να διδάσκεται και στα σχολεία αλλά και στα γυμνάσια. Και είμαι σίγουρος ότι αυτό θα συμβεί. Η ταινία συνδυάζει τα πάντα. Χιούμορ, δράση, αγωνία, σπλάττερ, δράμα, τραγωδία (αλλά και έγκλημα), ερωτική κομεντί, σκέτη κομεντί, μιούζικαλ, υπαρξιακές αναζητήσεις, ερυθρού σταυρού αναζητήσεις, ερυθρού ημισέληνου αναζητήσεις, ερυθρού Βούδα αναζητήσεις, επιστημονική φαντασία, ιστορικό έπος, σεξ, αίμα και σανδάλια. Με άνεση 11,2375 στα 10 στη κλίμα DJO με οκτώ τόνους και δυό συναγρίδες κι από πάνω. Να πάρετε τη γκόμενα σας, το γκόμενό σας, το παιδί σας, τη μάνα σας, τον πατέρα σας, παππού, γιαγιά και ξαδέρφια και να πάτε να την δείτε. Κι άμα έχει πεθάνει κανείς τους (α) Θεός σχωρέστον και (β) ξεθάψτε τον και πάρτε τον στο σινεμά κι αυτόν.

 

Χαλαρά καλύτερο από το πρώτο.

 

Αυτό δεν ήταν και τόσο δύσκολο βέβαια. :) Μειώσαν τη γκομενοπλοκή και ήρθε κάπως στα ίσα του. Η ταινία πάντως χρειάζεται counter για τους θανάτους :D

 

http://www.youtube.c...h?v=1a0L3Z1A-RM

 

Να δω ποιον/α άλλον/η θα φέρουν για το 3ο :D Χωρίς πλάκα respect στον Stallone που είχε πει μετά το 1ο ότι ήθελε να φέρει ηθοποιούς που είχε παραπέσει η καριέρα τους και να προσπαθήσει να την αναζωογονήσει με εκείνο το φιλμ. Δεν θα ασχοληθώ με το αν το πέτυχε, αλλά θα κρατήσω την επιθυμία του :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εγώ δεν το έχω δει καόμα ρε και έχω χαζέψει απ' την αγωνία! Την μέρα που πήγα να το δω, -κατ'ευθείαν με το που γύρισα απ' τις διακοπές μου- ο κ*λοκινηματογράφος ήταν κλειστός και άνοιξε χθες τελικά. Θέλω ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ να πάω να το δω. Περισσότερη αγωνία έχω γι αυτό παρά για το Μπάτμαν 3.

 

Ο μόνος που λείπει πάντως για να συμπληρωθεί πλήρως το καρέ είναι ο ΣΤΗΒΕΝ. Εάν ο Σταλλόνε καταφέρει στο τρίτο να τον φέρει και αυτόν εγώ θα παραγγείλω από τώρα το φέρετρό μου γιατί θα μπορώ να πεθάνω γαλήνιος.

 

Ένας φίλςο που το είδε πάντως μου είπε απλά να εύχομαι ο Σταλλόνε να είναι ζωντανός μέχρι το τρίτο ,γιατί από τα τόσα αναβολικά και φάρμακα, έχει αρχίσει και διαλύει τελείως το πρόσωπό του. Αλλά γι αυτό πάω τον Σλάι ρε. Γιατί κοντεύει τα 70 και δεν σταματάει ποτέ. Κάπου είδα μια σύγκριση στο ίντερνετ με τα «τουμπανιάσματα» που έχει κάνει κατά καιρούς και σύγκρινε τις τρεις πιο τουμπανιάρικες ταινίες του (Ράμπο 3 , Βαρομετρικό Χαμηλό και Demolition Man) με τους Αναλώσιμους και μαντέψτε...

Ο Τωρινός Σταλλόνε είναι ΠΙΟ τούμπανος απ' τον Σταλλόνε του τότε. Είναι να γελάς..

Επεξεργασία από dionik
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13642
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  138
  • Reputation:   605
  • Achievement Points:  138
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδαμε το 3ο Batman χτες,Αρκετά καλό κατά τη γνώμη μου(κλείνει αξιοπρεπώς την τριλογία)-να δούμε τώρα τι μας επιφυλλάσει η μετα-Νόλαν εποχή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν εμπίπτει ακριβώς στο θέμα του τόπικ αλλά δε βρήκα σχετικότερο:

 

λοιπόν το καλοκαίρι που μας περνά είδα και διάβασα πλην όσων ξεχνάω τα παρακάτω

 

α) τον πρώτο κύκλο του Touch του Tim "Heroes" Kring με τον Kiefer Sutherland. Δεδομένη άνεση του σεναριογράφου να χειρίζεται ιστορίες με πολλούς χαρακτήρες και να τις περιπλέκει μεταξύ τους αλλά πλην αυτού η εξέλιξη της βασικής πλοκής της σειράς υπήρξε αρκετά αργή. Αξιοπερίεργα τα πρώτα επεισόδια αλλά η σειρά μέχρι το 7ο-8ο δεν τσουλάει με τίποτα και πιο πολύ βλέπεται σαν μεμονωμένα επεισόδια με μικρές διαφορές στην ανάπτυξη το ένα από το άλλο. Τελικά στα τελευταία επεισόδια αρχίζει να κολλάει κάπως το υλικό, μπολιάζεται με μεταφυσικές και βιβλικές επεξηγήσεις, άνομες επιστημονικές και εταιρικές επιδιώξεις, και εκδηλώνεται ένα επαρκές potential για να περιμένεις το δεύτερο κύκλο. Ο Kiefer παίζει σαν ευνουχισμένος Jack Bauer. Δεν έχει βία δεν έχει σεξ , έχει ένα καλό γκομενάκι στο στιλάκι της Alba αλλά από σάρκα ούτε την παλάμη της δεν δείχνει !

 

 

μπράβο κουράγιο να φτάσεις ως το τελος της σεζον! άντεξα με τραγική δυσκολία να δω τα 4 πρώτα. Ενέσεις βαρεμίνης να έκανα θα υπέφερα λιγότερο... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Έκανα το λάθος να δω χθες στην τηλεόραση το Batman and Robin.

 

Τι να πω τώρα; :P Χάλια εφέ, κιτς ατμόσφαιρα με πολλά φώτα, ένας κωμικός Freeze με τα puns του, ίσως ο πιο χάλιας Batman και σίγουρα ο πιο χάλιας Bane.

 

Στα θετικά μόνο ο Robin. Είναι ο μόνος που παίζει αξιοπρεπώς.

 

Το μόνο καλό story-line είναι με τον Alfred που πεθαίνει. Βέβαια και αυτό καταστράφηκε από την προσθήκη της Batgirl, η οποία πλέον είναι ανιψιά του. Και φορώντας την στολή της Batgirl, την οποία είχε ήδη φτιάξει ο Alfred :shit2:, αρχίζει και δέρνει κακούς και εκτελεί ακροβατικά με άνεση, όπως ο Batman που εκπαιδεύτηκε για χρόνια δίπλα στους καλύτερους και τον Robin που τον εκπαίδευσε ο Batman. :shootme:

 

Είναι να τρελαίνεσαι! :collapse:

 

4/10 :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χεχεχε.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και φορώντας την στολή της Batgirl, την οποία είχε ήδη φτιάξει ο Alfred :shit2:, αρχίζει και δέρνει κακούς και εκτελεί ακροβατικά με άνεση, όπως ο Batman που εκπαιδεύτηκε για χρόνια δίπλα στους καλύτερους και τον Robin που τον εκπαίδευσε ο Batman. :shootme:

 

το χει πει και ο μπομπ σφουγγαρακης

 

η στολη δινει τις δυναμεις,αλλιως γιατι να φοραμε ολοι χρωματιστα εσωρουχα;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

το χει πει και ο μπομπ σφουγγαρακης

 

η στολη δινει τις δυναμεις,αλλιως γιατι να φοραμε ολοι χρωματιστα εσωρουχα;;;

 

Μίλησε ο πάνσοφος. :congrats:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

4/10 BATMAN & ROBIN??Wow εισαι πραγματικα επιεικης...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

4/10 BATMAN & ROBIN??Wow εισαι πραγματικα επιεικης...

:

Μόλις ξαναδώ και το Forever, για να απολαύσω όλη την τελειότητα :P, μπορεί να το κατεβάσω και άλλο. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλα το forever μοιαζει αριστουργημα μπροστα στο Batman and robin.Οσο και αν ψιλοντρεπομαι που το λεω παντως το forever το ψιλογουσταρω,βλεπεται ευκολα και θυμαμαι οτι μου ειχε αρεσει οταν το ειχα πρωτοδει σινεμα.Ημουν 12 χρονων βεβαια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χεχεχε.....

Έτοιμος να το ποστάρω ήμουν :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

... μιλάμε το Batman Forever ούτε που θυμόμουν την πλοκή του ή τους χαρακτήρες... χρειάστηκε να μπω στο imdb για να θυμηθώ 2 πράγματα... όχι ότι θυμόμουν το Batman & Robin σεναριακά δλδ :) μόνο τον Αρνι θυμόμουν ότι έπαιζε και ότι στο φινάλε δείχνει το δυναμικό τριο ( :shootme: ) να τρέχει............. *μπορεί* και να κάτσω να το ξαναδώ. oh well... και τα 2 πάντως ήταν απίστευτες τραγωδίες.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το Νταρκ Νάιτ Ράιζης. Είναι με διαφορά το καλύτερο της τριλογίας και πραγματικά τελειώνει όπως πρέπει. Περισσότερα στο θρεντ του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.