Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Wrath of the Titans. Πολύ μα πάρα πολύ μου άρεσε. Ανώτερο του πρώτου και πολύ διασκεδαστικό! 9/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Δέρμα Που Κατοικώ, βλ. Αλμοδόβαρ.

 

 

Όταν ο θύτης γίνεται θύμα, από τον πατέρα του θύματος που γίνεται θύτης, όμως τελικά το θύμα που ήταν θύτης ξαναγίνεται θύτης και ξανακάνει τους θύτες του θύματα και τελικά παρουσιάζεται ως θύμα! :yes::shootme:

 

 

:dance:μείον ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΔΕΚΑ!!!!!!!!! :yahoo: (στις ταινίες ακόμα είμαι πιο αυστηρός από ότι στα κόμικς :P )

 

 

(τζάμπα τα € που δαπανήθηκαν για να γίνει αυτό το πράμα)

 

(πάντως έχει ενδιαφέρον ost... ;) )

 

(...κι ας μην είχε

:giati: )
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το Δέρμα Που Κατοικώ, βλ. Αλμοδόβαρ.

 

 

Όταν ο θύτης γίνεται θύμα, από τον πατέρα του θύματος που γίνεται θύτης, όμως τελικά το θύμα που ήταν θύτης ξαναγίνεται θύτης και ξανακάνει τους θύτες του θύματα και τελικά παρουσιάζεται ως θύμα! :yes::shootme:

 

 

:dance:μείον ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΔΕΚΑ!!!!!!!!! :yahoo: (στις ταινίες ακόμα είμαι πιο αυστηρός από ότι στα κόμικς :P )

 

 

(τζάμπα τα € που δαπανήθηκαν για να γίνει αυτό το πράμα)

 

(πάντως έχει ενδιαφέρον ost... ;) )

 

(...κι ας μην είχε

:giati: )

 

Ντάξει τουλάχιστον τώρα μπορώ να είμαι βέβαιος ότι το να κρίνεις δεν είναι από τα ταλέντα σου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23838
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  118
  • Reputation:   572
  • Achievement Points:  118
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μόλις έμαθα ότι βγήκε το Hostel Part III ενθουσιάστηκα ( λίγο ). Τα προηγούμενα μέρη ήταν αρκετά καλά και είχαν μέσα μια καλή δόση

βίας απο τον Ταραντίνο. Το τρίτο μέρος.......

 

Λοιπόν

 

ΤΙ ΠΑΠΑΡΙ@ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ;;;;; :wall::trixes: ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ HOSTEL, ΗΤΑΝ :flowers9: .

ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΝΕ ΓΙΑ ΕΞΑΧΡΟΝΑ!! :Ungry: ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ !! ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΒΡΩ ΤΟΥΣ

ΠΑΡΑΓΩΓΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ :minigun:

 

Επεξεργασία από ScroogeMcKostas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

To 7 ζωές aka Seven Pounds προ ολίγου... Αν και στην αρχή ψιλοβαρέθηκα, τώρα λέω να πάω να συνεχίσω το κλάμα μου στο δωμάτιό μου... Άι στο διάτανο... Τι τα βγάζουν τέτοια έργα και δεν προειδοποιούν; Ας λέγανε πριν "Για το τέλος της ταινίας κλείστε μία συμφωνία χονδρικής με κάποια εταιρεία χαρτομάντηλων. Ευχαριστούμε και ζητάμε την κατανόησή σας."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ειδα το contraband με τον Mark Whalberg,ωραιο μαρεσε,το περιμενα ψιλοαισχος αλλα το ειδα πολυ ευχαριστα χωρις να βαρεθω καθολου.Αξιζει....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

To 7 ζωές aka Seven Pounds προ ολίγου... Αν και στην αρχή ψιλοβαρέθηκα, τώρα λέω να πάω να συνεχίσω το κλάμα μου στο δωμάτιό μου... Άι στο διάτανο... Τι τα βγάζουν τέτοια έργα και δεν προειδοποιούν; Ας λέγανε πριν "Για το τέλος της ταινίας κλείστε μία συμφωνία χονδρικής με κάποια εταιρεία χαρτομάντηλων. Ευχαριστούμε και ζητάμε την κατανόησή σας."

 

Από τις καλύτερες ταινίες του Smith! :div:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ντάξει τουλάχιστον τώρα μπορώ να είμαι βέβαιος ότι το να κρίνεις δεν είναι από τα ταλέντα σου...

 

Ποια ταλέντα; :P Άρα ψήθηκες και θα το δεις; Τα κατάφερα να σου εξάψω την περιέργεια; Είσαι θύτης ή θύμα; Πάμε για τζόκινγκ; :xm::yahoo:

 

Moar:

 

~New Year's Eve. Το Αμερικανικό Love Actually αλλά με επίκεντρο την Time Square στο Μεγάλο Μήλο. Τρελό νταβαντούρι, φάση είχε.

~I Don't Know How She Does It Έχουν βγει άπειρα meme με το πόσο horsy είναι η SJP και το SatC ήταν από τις χειρότερες σειρές/ταινίες που έχω αποπειραθεί να δω (ούτε καν παρακολουθήσω). Αλλά εδώ δίνει ρέστα. Δεν το περίμενα.

 

Και τα δύο προτείνονται χαλαρά για το είδος τους. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(και το catchup συνεχίζεται)

 

~Something Borrowed, something new, something blue etc. :P Καλή κομεντί, η Ρέιτσελ είναι πολύ :hug2: ! Συστήνεται. 6αράκι.

~The Hangover II Αν δεν σας άρεσε το πρώτο (από τις χειρότερες κάφρικες κωμωδίες που έχω δει) μην ασχοληθείτε. Τουλάχιστον το 1 ήταν αυθόρμητο. Αυτό ήταν αναμασημένο 1 με 2-3 αναλαμπές. 1/10 μόνο και μόνο για τη μούρη τη μαϊμού!

~Dear John Αγαπάμε Amanda. Πορωθήκαμε με GIJoe (παίζει ο Duke και έχει σκηνές που μου θύμησε COD MW :P ). Αλλά αυτό το πράμα αν και καλογυρισμένο, έχει τέλος ψεκάστε σκουπίστε τελειώσαμε που αναιρεί ό,τι δείτε μέχρι εκείνη την στιγμή. Μάπα. 0.5/10 μόνο και μόνο για τους πρωταγωνιστές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5004 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

"Babe, το γουρουνάκι"!

Δεν ξέρω γιατί, αλλά πάντα απέφευγα να τη δω όταν την έβαζε η τηλεόραση. Δε θυμάμαι γιατί! Χα! Ίσως επειδή πάντα συμπαθούσα τα ζωάκια και δε μ' άρεσε και πολύ η ιδέα της "εκμετάλλευσής" τους από κάποια ξυπνοπούλια του Χόλιγουντ.

ΠΑΝΤΩΣ, χθες που είδα επιτέλους ολόκληρη την ταινία, τολμώ να πω ότι την καταχάρηκα και γέλασα σε αρκετά σημεία και ο Μπέιμπ είναι ένα συμπαθέστατο γουρουνάκι, που τα κατορθώματά του δε σ' αφήνουν ασυγκίνητο. Κάπως περίεργο - και επίκαιρο λόγω Πάσχα - το θέμα με την αναπόφευκτη σφαγή των ζώων γιατί αποτελούν τροφή για τον άνθρωπο, "το αφεντικό", όπως έλεγαν τα ζωάκια, και ο τρόπος που αντιμετωπίστηκε στην ταινία.

Οι διάλογοι μεταξύ των ζώων και οι συμπεριφορές που ανέπτυσσαν μεταξύ τους ήταν όλα τα λεφτά!

 

Είδα και το τρίτο μέρος της τριλογίας Μιλένιουμ, που βασίζεται στα αντίστοιχα γνωστά αστυνομικά μυθιστορήματα. "The Girl Who Kicked the Hornet's Nest". Πολύ καλό και ισάξιο των προηγούμενων δύο ταινιών ("The Girl with the Dragon Tattoo" και "The Girl who Played with Fire"). Η δεύτερη με κούρασε λίγο προς το τέλος. Δείτε τις, αν δεν το έχετε κάνει ως τώρα. Σασπένς, μυστήριο, δράση, εικόνες απ' τη Σουηδική πραγματικότητα, Ικέα, H&M και Volvo πάνε σύννεφο! :popcorn2:

Επεξεργασία από Marvel Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

~Puss 'n' Boots

 

ΑΠΛΑ :dance::yahoo::respect::giati::party2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4510 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

A boy and his dog(1975).

Μετά-αποκαλυπτικό σκηνικό, ένας νεαρός μαζί με το σκύλο του , με τον οποίο επικοινωνεί τηλεπαθητικά,αναζητεί τροφή και γυναίκες στην έρημη, ξερή γη. Πάντα μου άρεσαν παρόμοια σκηνικά ,post apocalypse και τέτοια, και η συγκεκριμένη ταινία στάθηκε πολύ καλά.Ταινία με μάυρο χιούμορ, σκοτεινή και άγρια σε σημεία, παρανοική σε άλλα.Μηδαμινός προϋπολογισμός, αλλά δημιουργικότητα αρκετή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Θα πάω να δω το how i spent my summer Vacation με τον Μελ Γκίμπσον. Ούτε καν ήξερα ότι ο μελ επιστρέφει στο είδος που τον ανέδειξε, την καθαρή περιπέτεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

A boy and his dog(1975).

Μετά-αποκαλυπτικό σκηνικό, ένας νεαρός μαζί με το σκύλο του , με τον οποίο επικοινωνεί τηλεπαθητικά,αναζητεί τροφή και γυναίκες στην έρημη, ξερή γη. Πάντα μου άρεσαν παρόμοια σκηνικά ,post apocalypse και τέτοια, και η συγκεκριμένη ταινία στάθηκε πολύ καλά.Ταινία με μάυρο χιούμορ, σκοτεινή και άγρια σε σημεία, παρανοική σε άλλα.Μηδαμινός προϋπολογισμός, αλλά δημιουργικότητα αρκετή.

 

 

 

 

Η οποία ταινία βασίζεται σε βιβλίο του Harlan Ellison, το οποίο έχει κυκλοφορήσει και ως κόμικ σε σκίτσο Richard Corben.

 

 

post-2298-0-79742400-1334615086_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4510 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η οποία ταινία βασίζεται σε βιβλίο του Harlan Ellison, το οποίο έχει κυκλοφορήσει και ως κόμικ σε σκίτσο Richard Corben.

Τα οποία και θα διαβάσω ! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Θα πάω να δω το how i spent my summer Vacation με τον Μελ Γκίμπσον. Ούτε καν ήξερα ότι ο μελ επιστρέφει στο είδος που τον ανέδειξε, την καθαρή περιπέτεια.

 

To είδα. Είναι καλό; Μάγκα μου ναι είναι. Για το είδος του, είναι όχι απλά καλό, αλλά πολύ καλό. Είναι από τις καλύτερες περιπέτειες που γύρισε ποτέ ο Μελ Γκίμπσον. Κατ΄αρχάς ,στην εποχή του PG-13 με τους αναίμακτους πυροβολισμούς (σοβαρά τώρα, πυροβολάνε τον άλλον στο κεφάλι και αυτός δεν βγάζει αίμα;) εδώ έχουμε μια ταινία που δεν φοβάται να είναι καθαρό R. Aπό όσο παρατήρησα , δεν είδα πουθενά CGI, για μένα μέγα συν σε περιπέτεια.

 

Τώρα όσον αφορά το τι θα δεις, θα δεις μια περιπέτεια που ταιριάζει στο ύφος του Μελ Γκίμπσον. Ποτέ δεν ήταν ο υπερήρωας Σταλλόνε ή Σβατζενέγκερ, ή ο τύπος που έκανε το απίθανο να φαντάζει τόσο εύκολο που απορούσες γιατί δεν μπορείς να το κάνεις κι εσύ (για τον Μπρους Γουίλις μιλάω). Ήταν ο μάγκας που δεν ήξερε πως ακριβώς θα τα καταφέρει ,αλλά κάπως θα τα έβγαζε πέρα στην πορεία ,ενώ θα έτρωγε μπόλικο ξύλο. Ακιρβώς αυτό θα δει κι εδώ. Και το φοβερό είναι ότι παρόλο που πλέον έχει χτυπήσει τα 56 ,ο τύπος ακόμα το έχει.

 

Χαλαρά να το δείτε. Ειδικά αν σας αρέσει ο Μελ Γκίμπσον. Τι άλλο να πω εγώ. Το λάτρεψα!

 

 

Και ένα side note. Παραδέχομαι τον Μελ Γκίμπσον που ούτε πλαστικές έχει κάνει ,ούτε κυλάει αναβολικό στις φλέβες του. Στην ταινία φαίνονται όλα του τα χρόνια και το σώμα του είναι ένα σώμα τυπικού 55άρη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

σήμερα δεν είχα κέφια και είπα να δω μια ταινία να με χαλαρώσει οπότε πήρα και είδα το Judge Dredd με τον Σταλλόνε!Πολλά έχουν ακουστεί για αυτήν την ταινία, σχεδόν όλα αρνητικά! Εγώ πάντως δεν πέρασα άσχημα, παρότι όντως δεν είναι κάτι το σπουδαίο. κρίμα όμως γιατί με λίγο καλύτερο σενάριο και με περισσότερη ώρα για να αναπτυχθεί καλύτερα, θα ήταν πιστεύω τα πράγματα αρκετά καλύτερα!

Επίσεις είδα χτες το Αθικτοι, το περσινό γαλλικό που έσκισε στην Γαλλία. Χωρίς να έιναι κάτι το εξαιρετικό, ήταν μια πολύ διασκεδαστική κωμωδία που δεν βασιζόταν ούτε σε σεξοαστεία ούτε σε βρισίδια για να βγάλει γέλιο(επιτέλους)! Πραγματικά ο γαλλικός κινηματογραφος ανεβαίνει στην υπόληψη μου πολύ τον τελευταίο καιρό! Ειδικά με μειωμένο εισητίριο σε σινεμά, η ταινία είναι οτι πρέπει για ένα χαλαρό βραδάκι :spidey_yeah_that:

τώρα σκέφτομαι να πάω να δω το hunger games kai το καινούργιο του Γκιμπσον...θα δείξει :sun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

To Ηunger Games είναι ένα πάρα πολύ ελαφρύ Battle Royale ,όπου έχουν κόψει όλη την σπλατεριά και την κοινωνική κριτική και το κάναν Αμερικάνικη PG-13 περιπετειούλα. To Intouchables όντως ήταν πολύ καλό. Αν θες και άλλη Γαλλική κωμωδία ,επαναλμβάνω ,ΠΡΕΠΕΙ να δεις το Le Missionaire. Με πρώην φυλακισμένο που το παίζει παπάς... Άντε γειά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ναι το βασικο premise του hunger games ειναι εντελως clopy paste απο το battle royale αλλα σαμπως ποσοι το γνωριζουν αυτο εκει στην Αμερικη??oTo How i spent my summer vacation(το οποιο νομιζα οτι λεγονταν get the gringo)ειναι ατυπη συνεχεια του Payback??Παιζει τον ιδιο χαρακτηρα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4510 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μόλις είδα το insidious, μου άρεσε αρκετά θα έλεγα, αλλά πρέπει να το δω με καθαρότερο κεφάλι .. Πάντως είχε πολύ καλή μουσική επιμέλεια, και σκηνοθεσία και παρανοϊκά σκηνικά βγαλμένα από το silent hill.. Καλά πέρασα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τα Payback με τον Γκιμπσον απότι ξέρω είναι μεταφορά του βιβλίου The Hunter που έγινε γ@μ@το κόμικ πρόσφατα απο τον Cooke! Οι δυο ταινίες όμως απότι ξέρω δεν έχουν καμία σχέση, και έχεις δίκιο για τον τίτλο! Κανονικά έτσι λέγεται η ταινία, στην χώρα μας κυκλοφόρισε με τον άλλο τίτλο!

zade, με έψησες με το missionaire αλλά να δούμε πότε θα το δω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

τα Payback με τον Γκιμπσον απότι ξέρω είναι μεταφορά του βιβλίου The Hunter που έγινε γ@μ@το κόμικ πρόσφατα απο τον Cooke! Οι δυο ταινίες όμως απότι ξέρω δεν έχουν καμία σχέση, και έχεις δίκιο για τον τίτλο! Κανονικά έτσι λέγεται η ταινία, στην χώρα μας κυκλοφόρισε με τον άλλο τίτλο!

zade, με έψησες με το missionaire αλλά να δούμε πότε θα το δω!

 

To Payback έχει δύο εκδόσεις. Την έκδοση που προτίμησαν τα στούντιο που έβαλαν χιούμορ και χαζομαρούλες και τελικά δεν είναι πάρα πολύ καλή και την DIRECTOR'S CUT (που δεν έχω δει) που είναι πιστή στο βιβλίο και είναι μια ρεαλιστική περιπέτεια όχι άλλη μια ταινία σε στυλ «φονικό όπλο».

 

Πάντως πάει καιρός που το έχω δει και δεν θυμάμαι αν ο χαρακτήρας του How I spent my summer vacation μοιάζει ή είναι πολύ κοντά με αυτόν του Payback. Τώρα τι να λέμε, είναι καλή ταινία με τον Μελ Γκίμπσον, πήγαινε δες την και απόλαυσέ την.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

To How i spent my summer vacation(το οποιο νομιζα οτι λεγονταν get the gringo)

ΝΑΙ. Τι παίζει με αυτό? Στο imdb το λένε get the gringo, αλλά στο village το λένε How I spent my summer vacation. Έτσι λέγετε γενικά στην Ευρώπη, ή αποφασίσαμε τώρα να κάνουμε άκυρες μεταφράσεις σε τίτλους, και μετά να τα ξαναμεταφράζουμε στα αγγλικά ακόμα πιο λάθος? Σπασμένο τηλέφωνο με τους τίτλους παίζουνε ? :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Big Fan

 

Ταινία με τον Patton Oswald. Ημιμίζερος φαν του Αμερικάνικου Ποδοσφαίρου ζει για να λατρεύει την μπάλα. Σε κάποια έξοδό του βρίσκει το ίνδαλμά του και μια παρεξήγηση τον οδηγεί στο Νοσοκομείο από ξυλοδαρμό. Μην αντέχοντας την αποκαθήλωση του ινδάλματός του του φταίνε όλοι οι άλλοι και οδηγείται σε ελαφριά παράνοια. Πρέπει όμως να κατηγορήσει κάποιον για την κατάστασή του και βρίσκει ένα άσχετο θύμα. Όταν του δείχνουν την έξοδο από το αθλητικό περίγυρό του χάνονται τα όρια της λογικής του και αρχίζει να γίνεται ο περίγελος, και δεν αργεί να ξεσπάσει με άσχημα αποτελέσματα.

 

Το είδα γιατί συμπαθώ τον πρωταγωνιστή. Δεν είναι ο Ζακ Γαλιφιανάκης αλλά έχει κάτι να πει. Έπαιξε στο Caprica και στο King of Queens, sitcom comedy που είχε επιτυχία στην Αμερική. Εδώ προβάλλεται στα αδιάφορα πρωινά του Alpha.

 

Η ταινία θυμίζει το Η Δολοφονία του Τζέσε Τζέιμς από τον Δειλό Ρόμπερτ Φορντ. Αξίζει αλλά δε θα αδικήσω κάποιον αν πει βαρέθηκε τα πρώτα 10 λεπτά. Σε ολόκληρη την ταινία ΔΕΝ βλέπετε αγώνα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μερικοί το προτιμούν κρύο! Την ελληνική... Αξεπέραστη! Όσες φορές κι αν την δω δεν την χορταίνω! Τωρα την βλέπω! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Haywire του Soderbergh.Mη το δειτε μετριοτατο αλλα ευτυχως κραταει λιγο.Οσον αφορα την πρωταγωνιστρια ας συνεχισει να ασχολειται με τον αθλητισμο και να αφησει την υποκριτικη η αλλιως don't quit your day job που λενε.Αντε να βγει και το "The Raid" μπας και δουμε κανα action movie της προκοπης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Θέλω να το δω το haywire ,το έχω κατεβασμένο αλλά ακόμα δεν αξιώθηκα. Το The Raid ελπίζω να είναι τόσο καλό όσο λένε γιατί τα ίδια λέγανε και για το Merantau και εγώ το βρήκα καλούτσικο. Έχω πίστη όμως από όσα έχω δει προς το παρόν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  160
  • Reputation:   705
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5883 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Το "Rise of the planet of the apes" του 2011 και ήταν φανταστική ταινία για τα γούστα μου.

Είδα και την επομένη το "Planet of the apes" 1968 και έχω να πω πως 'στέκεται' πολύ καλά ακόμη και τώρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα το Ghost Rider 2 : Spirit of Vengeance και τολμώ να πω ότι απογοητεύτικα πλήρως...! :wall:

Ίσως από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Underworld 4!!!! Φοβερή ταινία! Έχει υπέροχες σκηνές πολύ καλή δράση, σενάριο που σε βάζει κατευθείαν στο κλίμα και αυτό το φοβερό γοτθικό κλίμα που είχε η πρώτη ταινία, απλά δεν καταλαβαίνω προς τι ο χαμός με τον κ*λο της Beckinsale...

 

Η μήπως όλα αυτά που είπα είναι ακριβώς τα αντίθετα.... χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ Ε ΝΑΙ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.