Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν και με μεγάλη καθυστέρηση, απαράδεκτο για πράκτορα, βλέπω τη θεϊκή σειρά Ash vs Evil Dead. Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψουν αυτό το splatter έπος! Θα έγραφα περισσότερα αλλά πάω να δοκιμάσω το αλυσοπρίονο στο χέρι μου

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το τελευταίο δίμηνο έχω δει πάρα πολλά, αλλά βαριόμουν συνέχεια να τα γράψω. Ας κάνω λοιπόν ένα catch up με τα του Νοεμβρίου.

 

Green Book (2018)

 

mobile-banner-5b7e07e599633-1.gif

 

Μιας και μπαίνουμε σιγά σιγά σε Oscar season, έχω μείνει λίγο πίσω στην προσπάθεια μου να δω τις πιο πρόσφατες Oscar movies που μου κίνησαν το ενδιαφέρον. Εν πάση περιπτώσει έβαλα να δω το Greek Book που είχε κερδίσει πριν κάποια χρόνια και θεωρούνταν μέτριος νικητής και για να πω την αμαρτία μου, ούτε εμένα με έπεισε. Οι Ali και Mortensen είναι πολύ καλοί, και γενικότερα η ταινία θίγει κάποια κοινωνικά θέματα ρατσισμού σε παλαιότερες δεκαετίες, αλλά δε με κράτησε προσηλωμένο σε κανένα σημείο της και θεωρώ πως εκείνη τη χρονιά υπήρχαν όντως καλύτερες ταινίες τελικά.

 

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story (2022)

 

_126909368_dahmer_101_unit_01793rc.jpg

 

Έχει γίνει χαμός με τον Dahmer και τα σόου του φέτος, έβαλα να δω πρώτα τη σειρά και μετά το ντοκιμαντέρ (θα αναφερθώ σε επόμενο ποστ) και πραγματικά τη βρήκα φοβερή. Δεν ξέρω πόσο πιστή είναι, αλλά ο Evan Peters είναι εξαιρετικός στο ρόλο του ψυχοπαθή δολοφόνου και ο ρυθμός της σειράς με τις εναλλαγές μεταξύ του σήμερα και των flashbacks είναι όμορφος. Ενδιαφέρουσα σειρά.

 

Atlanta Season 4 (2022)

 

Screen Shot 2022-07-22 at 3.44.33 PM.webp

 

Πάει και το Atlanta... Μπορεί να άργησε πολύ η τρίτη σεζόν, αλλά η τέταρτη ήρθε ακριβώς στα καπάκια λίγους μήνες μετά και αποτελεί ένα φανταστικό κλείσιμο της ιστορίας του Earn και της παρέας του. 100% επικεντρωμένη σε αυτούς, χωρίς άκυρα, αυτόνομα επεισόδια, το Atlanta έκλεισε μια και καλή θέτοντας την ατζέντα που ήθελε και κάνοντας πραγματική τέχνη σε κάθε επεισόδιο.

 

FIFA Uncovered (2022)

 

fifa-doc-dec-2022.jpg

 

Το είδα πριν το Μουντιάλ και πέρασα υπέροχα. Αθλητικό ντοκιμαντέρ με τέσσερα επεισόδια της τάξης της μιας ώρας το κάθε ένα όπου αναλύονται τα σκάνδαλα της FIFA, πως προέκυψαν οι χρηματισμοί, τι συνέβη με παράγοντες κτλ. Είναι πραγματικά υπέροχο από την αρχή έως το τέλος και σου προσφέρει μια άλλη ματιά στη διαφθορά και το σημείο που έφτασε. Αν παρακολουθείτε μπάλα, δείτε το χθες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αν και τελευταία έχω ρίξει πολύ τους ρυθμούς σε όλα βλέπω, πάμε με το δεύτερο μέρος όσων είδα το Νοέμβρη και τον Δεκέμβρη.

 

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes (2019)

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes (2022)
Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes (2022)

 

AAAABTZHKeHdps18Q5LbRnnnS0CQ4Ym8wMzK6H11-LoRQs0zk2H4myEuFMZ--_Ui_USarX5I6T-yiuMtzAXDWMBJKAnLTbFkooHCypzm.jpg

 

Τρία ντοκιμαντέρ του Netflix, το πρώτο με τέσσερα επεισόδια, τα άλλα δύο με τρία, τα οποία αναλύουν τη ζωή και τη δράση διαφόρων δολοφόνων, ενώ ταυτόχρονα ακούγονται και οι ίδιοι σε ακουστικές συνεντεύξεις να μιλάνε για το τι έκαναν ή να αναλύουν πως το βίωσαν οι ίδιοι. Είναι ωραίες παραγωγές που βελτιώνονται στην πάροδο του χρόνου από τεχνικής άποψης ενώ η αφήγηση είναι πάρα πολύ καλή και στρωτή. Προφανώς σε αρκετά σημεία χρειάζεσαι γερό στομάχι.

 

Eat the Rich: Η Iστορία της Gamestop (2022)

 

AAAABegmMSaLgY8nahR-A9De02dDs6La-3nnXYM3jU3jnnk3IjD4VLXKxLWXN6Zkeskynx_7CdEgGj7GgbUOwrTXH8nbG0ULhQ5SXRtG.jpg

 

Όσοι παρακολουθούμε οικονομικές ειδήσεις, θυμόμαστε τον χαμό που συνέβη στις αρχές του 2021 με την μετοχή της Gamestop και τη συνεχή άνοδο, καθώς επενδυτές οργανωμένοι από το Reddit αγόραζαν προκειμένου σε μεγάλο βαθμό να χτυπήσουν funds και μεγαλοκαρχαρίες της Wall Street. Στο εξαιρετικό αυτό ντοκιμαντέρ, άνθρωποι που επένδυσαν και κέρδισαν λεφτά, αλλά ακόμα και μεγάλοι παίκτες της Wall Street αναλύουν τι συνέβη και φυσικά πως όλο αυτό τελείωσε μετά από παρέμβαση της κυβέρνησης. Εξηγούν τι συνέβη με τα apps αγοράς μετοχών και φυσικά ποιος ήταν ο πρώτος που επηρέασε τη φάση και κατηγορήθηκε για μόχλευση της μετοχής και ο οποίος δυστυχώς δεν εμφανίζεται. Σπουδαία ιστορία, πολύ δυνατό ντοκιμαντέρ με τρία επεισοδιάκια.

 

Pepsi, Where's My Jet? (2022)

 

MV5BZjVmNDJmZTktZmI5Ni00NThiLTkxMzQtNTI0OGM1ZWNhNzI4XkEyXkFqcGdeQVRoaXJkUGFydHlJbmdlc3Rpb25Xb3JrZmxvdw@@._V1_.jpg
 

Αυτήν την ιστορία είναι πολύ δύσκολο να την πιστέψεις, αλλά όντως συνέβη. Στα μέσα της δεκαετίας του 90 η Pepsi έδινε τη δυνατότητα σε καταναλωτές να συγκεντρώνουν πόντους και να κερδίζουν δώρα. Σε μια διαφήμιση ανέφερε ότι με 7 εκατομμύρια πόντους, κερδίζεις ένα τζετ. Η ιστορία επικεντρώνεται σε ένα παιδί που βρήκε τρόπο και με διάφορα μέσα μάζεψε τους πόντους, αλλά η εταιρία αρνήθηκε να του παράσχει το τζετ. Έτσι βλέπουμε σε τέσσερα επεισόδια πως το έκανε, με ποιους επενδυτές και φυσικά το χειρισμό της νομικής μάχης και από τις δύο πλευρές. Αρκετά χιουμορίστικο ανά σημεία, πολύ ωραίο γενικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

The Mighty Ducks (1992), D2: The Mighty Ducks (1994), D3: The Mighty Ducks (1996)

 

MV5BZTU5MWI2NDUtMDg1My00YTMxLWE4ZmItNTRiMDg2MjIyNmM3XkEyXkFqcGdeQWpvaG5oYXJ0._V1_QL75_UX500_CR0,9,500,281_.jpg

 

Τριλογία σχετικά με το χόκευ επί πάγου όπου πρωταγωνιστούν αρκετά παιδιά (μεταξύ αυτών και κανά δυο γνωστοί ηθοποιοί μετέπειτα), τα οποία κοουτσάρει ο Gordon Bombay σε πρώτη φάση σε επίπεδο γειτονιάς και σε δεύτερη φάση ακόμα και σε εθνικό επίπεδο. Ωραίες feelgood ταινιούλες Disneyκού τύπου και αρκετά καλές για μικρότερα παιδιά και εφήβους.

 

The Playlist (2022)

 

AAAABZkgFwrRrkIvRqDC424kxXRw8ZxPJ0CI9mr5p5VZDBd21hD-2b5eL4K7U5g4CK65VR777-qIWl1m__ivDO-JW4HOZTWJ66UnM_6FSh7qQ7fwWukvSkR_gb3KSm5Ssq7KEoPC3g.jpg

 

Μερικώς μυθοπλασία, μερικώς αληθινή ιστορία, το The Playlist είναι μια σουηδική παραγωγή που αφορά το πως ξεκίνησε και κινήθηκε τα πρώτα του χρόνια το Spotify. Αναφέρει πρόσωπα κλειδιά και έχει ιστορίες σχετικά με τις διαπραγματεύσεις, τα νομικά, τον προγραμματισμό, το business πλάνο και πόσο δύσκολο ήταν όλο αυτό. Τα χαλάει πολύ στο τελευταίο επεισόδιο με την 100% μυθοπλαστική ιστορία της αγωγής των καλλιτεχνών στην επιχείρηση που δεν έχει λόγο ύπαρξης, κατά τ' άλλα είναι πολύ καλό.

 

Jurassic World: Dominion (2022)

 

αρχείο λήψης.jpg

 

Δεν ήθελα άλλο Jurassic World και παρά την επιστροφή χαρακτήρων της θρυλικής πρώτης ταινίας, περίμενα ότι θα δω πατάτα όπως και απεδείχθη. Πλέον φεύγουμε από το κυνήγι σε πάρκο και πάμε σε κυνήγι σε όλο τον κόσμο και ενώ αυτό δίνει ευκαιρία για μερικές εντυπωσιακές σκηνές, κατά τ' άλλα η ταινία αποδεικνύεται φάβα ολκής που δε σώζουν ούτε οι παλιοί χαρακτήρες.

 

Legacy: The True Story of the Los Angeles Lakers (2022)

 

dbe09f5a-2604-45dd-9997-2391a9639ffb.jpg

 

Είμαι Lakers από μικρό παιδί και αγαπάω πολύ την ομάδα, οπότε χάρηκα όταν βγήκε το δικό τους ντοκιμαντέρ 10 επεισοδίων. Είναι επιπέδου Last Dance σε ποιότητα, ένα απίστευτο αθλητικό ντοκιμαντέρ που αν και επικεντρώνεται πολύ στην οικογένεια Buss που έχει την ομάδα, παρουσιάζει όλη την ιστορία της από τα 80s μέχρι σήμερα με τα πρωταθλήματα, τις ιστορικές φιγούρες, τους τεράστιους παίκτες. Αν ασχολείστε με μπάσκετ και ΝΒΑ, δε νοείται να μην κάτσετε να το δείτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Είδα το Terrifier πρόσφατα. Τρελός κλόουν(ίσως κάτι πιο υπερφυσικό) σκοτώνει με εξαιρετικά σαδιστικό τρόπο σε μία cult, low budget ταινία χωρίς κάποιο ιδιαίτερο σενάριο. Το λάτρεψα! Είμαι ποιοτικός και δεν το κρύβω

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  39978
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   6
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά τώρα στα γεράματα έφαγα σκάλωμα και ξεκίνησα να βλέπω τα κλασσικά επεισόδια του Doctor Who....και τις 26 σεζόν!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39936
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   4
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  421 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα και από εμένα, εγώ τώρα ξεκίνησα την σειρά Dark (για δεύτερη φορά ομολογουμένως καθώς την πρώτη φορά είχα δει μόνο τα 3 πρώτα επεισόδια και την είχα αφήσει για άγνωστο λόγο), ωραία μέχρι στιγμής! Η μίνι-σειρά όμως που είδα πρόσφατα και με μάγεψε ήταν το "The 10th Kingdom" του 2000. Παρότι δεν την είχα δει όταν ήμουνα μικρή, με έκανε να νοσταλγήσω... Έχουν κάτι ξεχωριστό όλα αυτά τα παλιά σκηνικά και εφέ. Ίσως δεν αρέσει σε όλους βέβαια, μπορεί να την βρουν πολύ παιδική...

 

10th Kingdom (2000) Trailer

1-519461068.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Έχω πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το θρεντ, οπότε ας πω εν τάχει τι είδα το πρώτο τρίμηνο του 2023. Από σειρές τελείωσα το His Dark Materials, μια σειρά που βασίζεται στην Τριλογία του Κόσμου από Φίλιπ Πούλμαν και είναι μια πολύ όμορφη αγγλική παραγωγή και αρκετά πιστή στο πρωτότυπο αν και έχω χρόνια να διαβάσω τα βιβλία. Επίσης είδα το Super League: The War for Football, ένα αθλητικό ντοκιμαντέρ τεσσάρων επεισοδίων σχετικά με τη δημιουργία της Ευρωπαϊκής Super League που είχε προκαλέσει χαμό το 2021 στον κόσμο του ποδοσφαίρου και μιλάνε όλοι οι υπεύθυνοι των ομάδων και της UEFA. Φανταστικό πραγματικά.

 

Επίσης αθλητικό ντοκιμαντέρ με δύο δίωρα επεισόδια είναι το Bill Russell: Legend στο Netflix για τη ζωή και τα κατορθώματα ενός εκ των πρώτων τεράστιων σέντερ στο μπάσκετ, τονίζοντας και τη δράση του εκτός του κόσμου του μπάσκετ με κοινωνικές δράσεις. Τέλος, τελείωσα το Έτερος Εγώ: Νέμεσις, την τρίτη και τελευταία σεζόν του Έτερος Εγώ. Η σειρά καλώς ή κακώς γινόταν χειρότερη με κάθε σεζόν, αλλά για τα ελληνικά δεδομένα είναι μια εξαιρετική παραγωγή και ελπίζω να έρθουν κι άλλες τέτοιες.

 

Τώρα από ταινίες είδα το Senna, το ντοκιμαντέρ για τη ζωή και το ατύχημα ενός εκ των κορυφαίων οδηγών στη Formula 1 που είναι από τα καλύτερα που έχω δει. Είδα επίσης το Bound, την ταινία που έκαναν οι Wachoskis πριν το Matrix και χωρίς να έχει τρομερή υπόθεση, οπτικά ήταν εντυπωσιακότατο. Εννοείται ότι επειδή μου άρεσε το Knives Out, είδα και το Glass Onion που διαδραματίζεται στην Ελλάδα και το βρήκα εξίσου καλό με την πρώτη ταινία. Ελπίζω το franchise να συνεχίσει και με άλλες αυτόνομες ιστορίες.

 

Μετά τα Oscars έκατσα να δω το Everything Everywhere All At Once που κέρδισε και το βρήκα συμπαθέστατο αν και έκανε σχετική κοιλιά. Μου άρεσε το concept και θεωρώ ότι εξερεύνησε το Multiverse καλύτερα από τη Marvel αν και πάλι είχε γενικά flaws σαν ταινία. Στο Netflix είδα το Luther: The Fallen Sun ως φαν της σειράς που έβγαινε στο BBC, δεν το λάτρεψα αλλά πιστεύω ότι ο Luther θα μπορούσε να συνεχίσει σαν σειρά ταινιών ειδικά με αυτό που έγινε στο τέλος.

 

Από ταινίες στο σινεμά αυτήν την περίοδο, είδα το Creed III που το βρήκα πάρα πολύ καλό, το σκηνοθετικό ντεμπούτο του Jordan ήταν άρτιο, οι αγώνες ήταν εξαιρετικά σκηνοθετημένοι και γενικά ήταν πάρα πολύ καλή τρίτη ταινία τριλογίας. Τέλος ό,τι και να πω για το John Wick Chapter 4 είναι λίγο, μακράν η κορυφαία ταινία της σειράς, φανταστική δράση, εξαιρετικός Keanu Reeves, πολύ καλοί χαρακτήρες, σε γενικές γραμμές αν δεν έχετε δει ως τώρα τις ταινίες, κάντε binge watch όλη την τριλογία και πηγαίνετε σινεμά άμεσα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

 

είδα τα 2 πρώτα επεισόδια. Το σουρρεαλιστικό χιούμορ μου θυμίζει πάρα πολύ Tom Robbins στα καλύτερά του :) (Τρυποκάρυδος+Αρωμα). Σημειώστε το αυτό οι λοιποί μεσήλικες :) 

 

:cheers5: 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Τα 30 αργύρια, εξορκιστές, συνωμοσίες, ζωντανοί νεκροί, δαίμονες, μια όμορφη κτηνίατρος, μάγισσες, τέρατα λαβκραφτιανά. Ε τι, χρειάζεστε κι άλλα; Made in Spain, εγγύηση στον υπερφυσικό τρόμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

3 ταινίες που έχω δεί πρόσφατα:

 

Dungeons&Dragons: Honour Among Thieves

 

Για Dungeons&Dragons περίμενα κάτι το πιο σκοτεινό η αλήθεια. Αυτό που είδα όμως ήταν ταινία ηρωικής φαντασίας σε στυλ marvel. Οκ, έχει το χιούμορ του, οι ερμηνείες είναι γενικά καλές, αλλά δεν είναι και κάτι το τρομερό απο πλευράς δράσης και σεναρίου. Βαθμολογία 6,5/10  

 

Asterix&Obelix: The Middle Kingdom

 

Δεν είμαι φαν των live action μεταφορών του Αστερίξ, αλλά το είδα επειδή φυσικά είμαι φαν του κόμιξ. Τα μεγάλα θετικά το ότι πως είναι αρκετά πιστή στον χαρακτήρα των κόμιξ και το γεγονός ότι είναι πρωτότυπη περιπέτεια κράταει αμείωτο το ενδιαφέρον. Αυτό που δεν μου άρεσε στο σενάριο είναι η γενικότερη εμπλοκή των Ρωμαίων στην ιστορία. Εντάξει, μιλάμε για Αστερίξ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να βρίσκει μπροστά του Ρωμαίους ακόμα και στην άλλη άκρη του κόσμου!  Γενικά θα την πρότεινα στους φαν των ανυπότακτων Γαλατών. Οι υπόλοιποι μην περιμένετε και πολλά πράγματα. Βαθμολογία 5/10

 

Super Mario Bros Movie

 

Πολύ καλή ταινία και αρκετά νοσταλγική για μένα και για όσους έχουν μεγαλώσει με τα παιχνίδια της Nintendo με αυτούς τους χαρακτήρες (πόλλα τα easter eggs). Βλέπεται πολύ ευχάριστα και το μόνο ίσως αρνητικό είναι το ότι θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερη διάρκεια.  Σίγουρα θα ήθελα να δω sequel η ακόμη και spin-off με κάποιους από τους χαρακτήρες της ταινίας. Βαθμολογία 8/10 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Extraction 1 και Extraction 2, βασισμένα στο graphic novel Ciudad, με έναν τύπο που μοιάζει με αυτόν που παίζει τον Θωρ αλλά στις ταινίες αυτές φαίνεται πραγματικός πολεμιστής!!! ;Opvw l;ene kai oi t;itloi kai stiw dyo tain;iew prospaue;i na fygade;ysei anur;vpoyw k;atv ap;o k;apvw ant;ijoew synu;hkewΠολύ καλές ταινίες δράσης, με μερικές από τις πιο καλογυρισμένες σκηνές που έχω δει. Η επιτυχία του John Wick άνοιξε δρόμους. Μαζί και το απίστευτο Sisu, αυτός ο Φινλανδικός δυναμίτης που ένας μυστηριώδης τύπος, πρώην κομμάντο καθαρίζει κάμποσους Ναζί.Χα! Είναι και επίκαιρο, με τις εκλογές

 

Τρέιλερ:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

όσο προβληματικό είναι το Secret Invasion, τόσο έχω περάσει καλά με τα 2 πρώτα επεισόδια του Hijack. Πάρα πολύ καλός ρυθμός και ένταση. Δουλεύει εξαιρετικά για τον Idris Elba. Είναι σα να είσαι σε όχημα 3000 κυβικών και να νοιώθεις τη δύναμη της μηχανης έτοιμη να σε κολλήσει στο κάθισμα. Δεν σε έχει κολλήσει, αλλά σε έχει στην τσίτα ενόσω είσαι στους στενους δρόμους και μεχρι να βγεις στην εθνικη :) 
 

 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

3o επεισόδιο Hijack. Συνεχίζει να πηγαίνει εξαιρετικά :)

 

Εν τω μεταξύ δεν μου κάνει και τόσο να δω το 3ο επεισόδιο του Secret Invasion. 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Χθες βράδυ σε θερινό σινεμά είδα το τελευταίο Ιντιάνα Τζόουνς. Πολύ καλά περάσαμε, ήταν χορταστικό (δυόμιση ώρες περίπου) και η εναρκτήρια σεκάνς ήταν βγαλμένη από τα παλιά κλασικά. Σίγουρα δεν φτάνει το πρωτο το κλασικό ή το τρίτο (ιερό δισκοπότηρο) που είναι για μένα το καλύτερο της σειρας αλλά σίγουρα είναι πιο καλό απο τα κρυστάλλινα κρανία και έφερε ένα αξιοπρεπές κλείσιμο στη σειρά. Φυσικά στα συν του για μένα το έντονο ελληνικό στοιχείο. 

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

χειρότερο από τα 3 πρώτα, με ευκολία καλύτερο από το 4ο. Αυτό βέβαια δεν αποτελεί κανένα κατόρθωμα. 

Ως ταινιες έρχονται από μια συγκεκριμένη σχολή, μια συγκεκριμένη καταγωγή. Pulp αναγνώσματα του τύπου Allan Quatermain, που ήταν τρελά best seller στην εποχή τους (αρχής γενομένης στην Βικτοριανής περίοδο) τα οποία μετά μεταφέρθηκαν στην οθόνη. (όπου τα έμαθαν πιτσιρικάδες οι Spielberg και κομπανία). Αυτό που δεν είχαν εκείνα εκεί είναι science fiction. Η οποία όμως, σαφέστατα και είναι μεγάλο μέρος των Pulp αναγνωσμάτων εν γένει. Τα 3 πρώτα προφανώς και είχαν στοιχεία του "μη λογικού", του "απίστευτου" αλλά δοσμένα μέσα από θρησκεία και όχι μέσα από επιστημονική φαντασία. Δεν θα είχα κανένα θέμα με οτιδήποτε κουφό θρησκευτικό (όπως δεν είχα με ένα κουτί που πετάει ακτίνες και σκοτώνει κόσμο ή με έναν τυπά που ψέλνει και τραβάει σαν μαγνήτης καρδιές οι οποίες συνεχίζουν να χτυπούν :D ), αλλά έχω θέμα με τα sci-fi στοιχεία. Και ας έρχονται από τον χώρο του pulp. Ίσως στο μέλλον να τα εκτιμήσω διαφορετικά. Έχει κάνει παρόμοια δουλειά ο Alan Moore με τον Tom Strong. Που δεν έχω όμως κατορθώσει να διαβάσω ακόμα και ας το έχω προσπαθήσει... :) 

 

Συνολικά ήταν μια διασκεδαστική χαζομαρούλα :) 

Δεν ξέρω εάν η επιλογή για τα νέα ελληνικά ήταν εσκεμμένη. Κατά τη διάρκεια της ταινίας θεώρησα πως ήταν αστοχία. Τώρα όμως αναρωτιέμαι εάν ήταν εσκεμμένος φόρος τιμής σε ένα παλιότερο τρόπο γυρίσματος ταινιών όπου δεν το πολυέψαχναν. Και όπως το γράφω αυτό, αναρωτιέμαι για το τι σόι Γερμανικά μίλαγαν οι Γερμανοί :D Γιατί έχω την αίσθηση ότι όλοι ήξεραν μια χαρά Αγγλικά για να μιλήσουν με τους αγγλοφωνους? Το οποίο κολλάει με αυτό το "εσκεμμένος φόρος τιμής", ήτοι "θα την γυρίσουμε με τους παλιούς κανόνες. όταν όλοι μίλαγαν αγγλικά. ακόμα κι άμα ήταν Μογγόλοι του 12ου αιώνα μΧ" :) 

 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

2 hours ago, germanicus said:

Δεν ξέρω εάν η επιλογή για τα νέα ελληνικά ήταν εσκεμμένη.

 

 

Εγώ εκεί γέλασα πολύ και θεώρησα ότι είναι απλα αβλεψία των δημιουργών αλλά και αυτό που λες εσύ είναι μια καλή πιθανότητα!! 

 

Τώρα για ε.φ. και μεταφυσική θρησκευτικότητα συμφωνώ μαζί σου. Λίγο διαφορετικά τα θέματα αυτα. Εμένα πάντως δεν με πολύ χάλασε. Έτσι κι αλλιώς δεν περίμενα κάποιο αριστούργημα ούτε να φτάσει το επίπεδο των παλιών. Με το 4ο το συγκρινα μόνο,  οπότε καλουτσικο ήταν για ένα χαλαρό καλοκαιρινο βραδακι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από περίπου ένα τρίμηνο ξεκίνησα να βλέπω ένα σερί ταινιών που δεν είχα δει και το οποίο κράτησε για περίπου 7-8 εβδομάδες πριν ξαναπιάσω τις πολλές σειρές που είχα. Είδα λοιπόν το Moneyball μια ταινία που βασίζεται σε αληθινή ιστορία και γίνεται με τα χρόνια όλο πιο επίκαιρη με μια ομάδα baseball, η οποία χρησιμοποιεί advanced stats για να φέρει υποτιμημένους παίκτες και να καταφέρει να προχωρήσει, κάτι που εφαρμόζουν και πολλές αθλητικές ομάδες σε διάφορα σπορ. Πάρα πολύ όμορφη ιστορία γενικά.

 

Συνέχισα με το Collateral, την πρώτη ταινία που ο Τομ Κρουζ έπαιξε κακό και με το ιδιαίτερο, σκοτεινό στυλ του Michael Mann μπορώ να πω ότι με κέρδισε, ειδικά χάρη στο εξαιρετικό τελευταίο sequence δράσης. Ακολούθησε μια ακόμα αθλητική ταινία στο Netflix, το Coach Carter με την ιστορία μιας ομάδας μπάσκετ στο Λύκειο, την οποία ο προπονητής αναλαμβάνει σε κακή κατάσταση και παρ' ότι φτιάχνει το μπασκετικό κομμάτι, προσπαθεί να κάνει τους παίκτες του και καλύτερους μαθητές, αποκλείοντας τους την προπόνηση σε περίπτωση που δεν είναι σωστοί στα μαθήματα τους. Μία ακόμα πραγματική ιστορία, πολύ όμορφη από την αρχή ως το τέλος.

 

Μπήκα στο λίγο πιο Όσκαρ ρεπερτόριό μου και είδα το φετινό The Banshees of Inisherin, το οποίο βρήκα φανταστικό και από όσες ταινίες είδα, την προτιμούσα για το μεγάλο βραβείο. Το γερμανικό All Quiet on the Western Front επίσης το λάτρεψα, δείχνοντας μας επιτέλους μια ιστορία από την γερμανική πλευρά στον Α' Παγκόσμιο, μια συγκινητικότατη ιστορία που αποτυπώνει άψογα τη φρίκη του πολέμου. Για το τέλος είδα στο Disney Plus το Nomadland, αλλά δε μου έμειναν πολλά πέραν της φανταστικής Frances McDormand.

 

Τα true crime του Netflix είναι αδυναμία μου και έτσι ενδιάμεσα έβαλα το Waco: American Apocalypse μια μίνι σειρά που αποτυπώνει τα γεγονότα του Waco με την ανταλλαγή πυρών μεταξύ αμερικάνικης κυβέρνησης και μιας αίρεσης που ηγούνταν ο David Koresh και η οποία είχε κλειδωθεί σε ένα οίκημα ενώ μέσα υπήρχαν παρανομίες. Ένα συγκλονιστικό γεγονός που το αγννοούσα και ένα εξαιρετικό ντοκιμαντέρ. Για το τέλος άφησα την τελευταία σεζόν του Barry που έκανε φοβερές ανατροπές και μας έδωσε ένα τέλος που δεν περιμέναμε σε μια φανταστική σειρά που ευτυχώς δεν τράβηξε ποτέ για υπερβολικά πολύ χρόνο. Έχω δει κι άλλα από το Μάιο αλλά σε κάποιο επόμενο ποστ θα πω και για αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τις 6 κανονικές σεζόν (2010-2015) τις έχω δει τουλάχιστον 5 φορές την κάθε μια :)  Τα 2 πρώτα επεισοδιάκια αυτής εδώ βγήκαν χθες και μου έκατσαν μια χαρά :) 
 

 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  28
  • Reputation:   141
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

επί τη ευκαιρία στο νέο Justified παίζει και ο Goggins ; Γιατί ήταν μια σειρά της οποίας οι κακοί ήταν πραγματικά και καλογραμμένοι ρόλοι και εξίσου παιγμένοι καλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

17 hours ago, Theo A said:

επί τη ευκαιρία στο νέο Justified παίζει και ο Goggins ; Γιατί ήταν μια σειρά της οποίας οι κακοί ήταν πραγματικά και καλογραμμένοι ρόλοι και εξίσου παιγμένοι καλά.

 

Μας τελείωσε αυτός. :) η ιστορία του ολοκληρώθηκε στο άλλο.

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Προχθές Τετάρτη βράδυ πήγαμε σινεμά και είδαμε το καινούριο mission impossible. Αρκετα τίμιο, χορταστικό και διασκεδαστικό. Ομολογώ ότι δεν πολυθυμομουν τι είχε γίνει στα παλιότερα αλλά δεν πειράζει κιόλας καθώς μιλάμε για χαλαρή καλοκαιρινή περιπέτεια. Παρά πολύς κόσμος σχεδόν διπλάσιος/τριπλάσιος από ότι είχε το σινεμά στο Ιντιάνα Τζόουνς την προηγούμενη βδομάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39947
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  28
  • Reputation:   142
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εχθές είδα το 5ο από τα 6 επεισόδια της σειράς The walking dead: Dead city. Η σειρά επεκτείνει τον κόσμο του Walking dead μεταφέροντας την πλοκή στο νησί του Μανχάταν ένα από τα πρώτα σημεία ξεσπάσματος του ιού. Η επιλογή της Maggie και του Negan ειναι κατά τη γνώμη μου εξαιρετικη λόγω της προϊστορίας τους. Αναμένω με αγωνία το τελευταίο επεισόδιο της σειράς. 

Επεξεργασία από Slaine
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40597
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  6
  • Reputation:   21
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 21/7/2023 στο 10:28 ΠΜ, albertus magnus είπε:

Αρκετα τίμιο, χορταστικό και διασκεδαστικό.

Συμφωνώ μαζί σου, καταπληκτική ταινία. Αν και στην αρχή σκεφτόμουν το τι διαφορετικό μπορεί να κανουν με την υπόθεση και φοβόμουν ότι θα γίνει μια ακόμη κατασκοπική ταινία με ενα τρελό budget, τελικά αποδείχτηκε απλά τέλεια! Ανυπομονώ για το δεύτερο μέρος(τελικά θα είναι το τελευταίο??)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39947
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  28
  • Reputation:   142
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

On 13/7/2023 στο 11:22 ΠΜ, albertus magnus είπε:

Χθες βράδυ σε θερινό σινεμά είδα το τελευταίο Ιντιάνα Τζόουνς. Πολύ καλά περάσαμε, ήταν χορταστικό (δυόμιση ώρες περίπου) και η εναρκτήρια σεκάνς ήταν βγαλμένη από τα παλιά κλασικά. Σίγουρα δεν φτάνει το πρωτο το κλασικό ή το τρίτο (ιερό δισκοπότηρο) που είναι για μένα το καλύτερο της σειρας αλλά σίγουρα είναι πιο καλό απο τα κρυστάλλινα κρανία και έφερε ένα αξιοπρεπές κλείσιμο στη σειρά. Φυσικά στα συν του για μένα το έντονο ελληνικό στοιχείο. 

Είδα την ταινία την Τετάρτη και συμφωνώ σε όλα. Το μόνο που με χάλασε ήταν ότι δεν πήγαν πίσω στο 1940 ωστε να εκτελέσει ο Σμιτ την αποστολή του. Θα έστεκε να χρησιμοποιουσαν στο σενάριο την πραγματική απόπειρα δολοφονίας του Χιτλερ. Έτσι η ταινία κατά τη γνώμη μου θα ήταν ακόμα καλύτερη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Προχθές πιστός στο ραντεβού της Τετάρτης είδαμε το Μπάρμπι. Δεν είχε και κάτι άλλο και είπα να το τολμήσω.  Στα θετικά οι πολύ καλές ερμηνείες από τους δύο πρωταγωνιστές και η όλη αισθητική που μετέφερε στην οθόνη τα παιχνίδια. Τώρα στα αρνητικά θα έλεγα το σενάριο καθώς με μπέρδεψε. το πήγαινε αρκετά στο φεμινισμό και στις σχέσεις των δύο φύλων αλλά ομολογώ έχω δει καλύτερες ταινίες πάνω σε αυτό. Το πηγαινε και στην στην αυτοπραγμάτωση και στην ωρίμανση - ενηλικίωση των πρωταγωνιστών (coming of age ταινια που λέει και ο παππούς μου) αλλά και εκεί έχω δει καλύτερες ταινίες. μέτριο για μένα συνολικα αν και είχε κάποιες καλές στιγμές που βγάζανε γέλιο κυρίως. Ίσως το ξαναδώ σε dvd κάποια στιγμή και το καταλάβω καλυτερα. Τώρα την Τετάρτη θα δω το Μάρλοου και φυσικά ανυπομονώ για τέλος Αυγούστου και Οπενχάιμερ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεύτερο μέρος με σειρές και ταινίες που είδα μέχρι Μάιο και ξεκινάμε με το Being John Malkovich που περιέργως δεν είχα κάτσει ποτέ να το δω. Πολύ περίεργη, αλλά ποιοτική ταινία που αφηγείται την ιστορία ενός τύπου που βρίσκει τρόπο να μπαίνει και να ζει και να ελέγχει τον ηθοποιό John Malkovich. Μια ταινία με πολύ καλές ερμηνείες και σκηνοθεσία. Από σειρές είδα ένα true crime που δεν είχα σβήσει από τη λίστα το American Manhunt: The Boston Marathon Bombing, μια μίνι σειρά με τρία επεισόδια που αφηγείται το πως έγιναν οι βομβιστικές επιθέσεις στο Μαραθώνιο της Βοστώνης και πως έπιασαν τους θύτες μέσα από τα μάτια των πρωταγωνιστών. Από τα πολύ καλά του είδους.

 

Πάμε τώρα στα αθλητικά. Από ντοκιμαντέρ είδα το Black Flame Rising μια φανταστική ελληνική παραγωγή για την ποδοσφαιρική ομάδα του ΟΦΗ. Δείχνει τα παιχνίδια της ομάδας μέσα στη σεζόν, αναλύει την ιστορία της, μιλάει με υπάλληλους, οπαδούς, παράγοντες για τα δύσκολα χρόνια της ομάδας μέχρι να την πάρει νέος επιχειρηματίας και γενικά είναι μια δουλειά στα πρότυπα των αθλητικών ντοκιμαντέρ του εξωτερικού και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από αυτά.

 

Να τα λέμε βέβαια όλα, τη μόδα των ποδοσφαιρικών ντοκιμαντέρ την έφερε το Sunderland Til I Die που το είδα στο Netflix και είχε ως στόχο να περιγράψει την άνοδο της ιστορικής Sunderland από τη δεύτερη στην πρώτη κατηγορία (στην οποία βρισκόταν μήνες πριν) και τελικά περιγράφει τον δεύτερο διαδοχικό υποβιβασμό της στην τρίτη κατηγορία! Η δεύτερη σεζόν επικεντρώνεται στην αλλαγή ιδιοκτησιακού καθεστώτος και το στόχο να ανέβει πάλι στη δεύτερη κατηγορία, καθώς και την πορεία στα αγγλικά κύπελλα. Δύο εξαιρετικές και αληθινές σεζόν που ξεχειλίζουν αγάπη για το ποδόσφαιρο.

 

Για το τέλος άφησα το καλύτερο. Μιας και έβγαινε η τελευταία σεζόν του Ted Lasso συντόνισα το binge watching μου για να το τελειώσω λίγο πριν βγουν τα τελευταία επεισόδια. Long story short η καλύτερη σειρά που έχω δει εδώ και καιρό. Μια απολαυστική και ταυτόχρονα συγκινητική κωμωδία, με πολύ γέλιο, πολύ ποδόσφαιρο, φοβερούς χαρακτήρες, γαμάτα story arcs και πολλούς guests. Κάνει μια κοιλιά στην αρχή της 3ης αλλά μέχρι τότε πάει σερί με καταπληκτικά επεισόδια. Θα μπορούσα να γράψω πάρα πολλά, αλλά τελικά θα αρκεστώ στο να πω ότι δεν γίνεται να αγαπάς την Premier League και το ποδόσφαιρο και να μην έχεις δει αυτή τη σειράρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  291
  • Reputation:   2329
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1094 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Χθες είπα να δω τη σχετικά πρόσφατη παραγωγή του Netflix, Red Notice (2021) με τους: Ryan Reynolds, Gal Gadot και Dwayne Johnson. Πέρασα ευχάριστα την ώρα μου, το σενάριο μου άρεσε αρκετά και μπορώ να πω ότι ως λάτρης του συνδυασμού κωμωδία και δράση, η ταινία με κέρδισε. Προτείνεται ανεπιφύλακτα:beer: 

Επόμενος στόχος: Hustle (2022)

Επεξεργασία από Black Panther
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  232
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  310
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3505 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εγω μεσα σε 1 εβδομαδα ειδα και τις 4 season του Τζακ Ραιαν!Πολυ καλη σειρα με δραση χιουμορ σαν τα Τζειμς Μποντ και  την παλια σειρα 24 ηταν.  https://www.imdb.com/title/tt5057054/

Αξιζει να την δειτε οσοι γουσταρετε τετοιες σειρες αι ταινιες.Ειδα και το the Witcher εμενα μου αρεσε και ειδα και το Secret Invasion το οποιο ηταν μετρια σειρα.Τωρα εχω σε εκρεμοτητα να δω οταν ξαναπαρω αδεια απο την δουλεια τα Outlander season 6,7,και το the Walking dead dead city,αυτα προς το παρον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 ταινίες που είδα πρόσφατα:

 

Transformers: Rise of the Beasts

 

Αρκετή βελτίωση σε σχέση με την τελευταία ταινία (το Last Knight).  Καλύτερο και πιο ενδιαφέρον σενάριο και είδαμε κάποιους καινούργιους χαρακτήρες τόσο στους καλούς όσο και στους κακούς. Βέβαια οι Maximals έχουν αρκετές διαφορές με αυτούς που γνωρίσαμε από το Beast Wars εκεί στα τελή των 90΄ς.  Η δράση αρκετά καλή και δεν ήταν αυτή η αχαλίνωτη των προηγούμενων ταινιών. Δεδομένου ότι είναι η πρώτη ταινία μια νέα τριλογίας πιστεύω ότι πετυχαίνει να ανανεώσει το ενδιαφέρον για το franchise. Σίγουρα από τις επόμενες περιμένω περισσότερα πράγματα.  Βαθμολογία 7/10

 

Indiana Jones and the Dial of Destiny

 

Θα συμφωνήσω στο ότι είναι καλύτερο από το Crystal Skull και γενικά είναι πιο κοντά στην αρχική τριλογία. Ο Harrison Ford τα πάει πολύ καλά παρά την μεγάλη του ηλικία, ωστόσο ήρθε η ώρα να ανανεωθεί το franchise και να πάρει τη θέση του ένας νεώτερος ηθοποιός. Γενικά πολύ ευχάριστη περιπέτεια και αρκετό άρωμα Ελλάδας. Βαθμολογία 7/10

 

Τελείωσα επίσης και τον τρίτο κύκλο του Witcher τον οποίο βρήκα εξαιρετικό. Ειδικά τα τελευταία επεισόδια ήταν επιπέδου Game of Thrones γεματά ανατροπές και δεν ήξερες ποιος θα ζήσει και ποιος θα πεθάνει! Σίγουρα θα μας λείψει ο Cavill απο τον συγκεκριμένο ρόλο.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.