Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ελέω καλοκαιριού έχω δει μπόλικα πραγματάκια που ανέβαλα καιρό. :) 

 

Agatha Christie's Poirot: Έπιασα να το ξαναδώ μήνες μετά την πρώτη φορά. Ξεκίνησα πάλι από την πρώτη σεζόν και θυμήθηκα γιατί το παράτησα. Μετά ανέτρεξα σε αυτό το θέμα και θυμήθηκα τι μου είχε πει ο @germanicus, οπότε και άφησα κατά μέρος τις σεζόν 1-5 και έπιασα από την 6η και μετά που κάθε κύκλος περιέχει 4 επεισόδια/τηλεταινίες. Κλάσεις ανώτερο. Τα μεγάλα επεισόδια είναι πιο δουλεμένα και προσεγμένα σε σχέση με τα μικρά που έβγαζαν μια εϊτίλα, μια προχειρότητα απωθητική. Εντάξει, αναπόφευκτα κάνω την σύγκριση με Adventures of Sherlock Holmes με τον τεράστιο Jeremy Brett όπου ο Πουαρώ χάνει τίμια αλλά ηρωικά, αλλά η σειρά από μόνη της στέκεται αξιοπρεπώς. Ο Suchet έκανε για πάντα "δικό του" τον ρόλο όπως και ο Μπρετ. Πλέον είμαι στην 9η σεζόν όπου αρχίζει και πλακώνει το βαρύ πυροβολικό της Κρίστι (έχει παίξει ήδη Ακρόυντ, Θάνατος υπό τον Ήλιο, Πέντε μικρά γουρουνάκια) και ο Suchet ωριμάζει μέσα του τον ρόλο όπως ωριμάζει και η ίδια η σειρά. Στις τηλεταινίες πέφτουν σταθερά 7,8,9αρια. :)  Χαίρομαι επίσης για τον βαθμό πιστότητας στο ορίτζιναλ υλικό, τουλάχιστον σε όσα έχω διαβάσει. :) 

 

Battle Royale: Κλασικό πλέον γιαπωνέζικο survivalist θρίλερ. Μελλοντική Ιαπωνία όπου η νεολαία έχει ξεφύγει πλέον σε αντιδραστικότητα όταν ένας πρώην δάσκαλος συνεργάζεται με τον γιαπωνέζικο στρατό σε ένα πρόγραμμα που επιλέγει μια τάξη λυκείου τον χρόνο - περί τους 40-50 εφήβους, τους τοποθετεί σε ένα απομονωμένο νησί με ελάχιστες προμήθειες και τυχαία όπλα και τους βάζουν να σφαχτούν μεταξύ τους. 2 ώρες από οργισμένους Ιάπωνες εφήβους που ουρλιάζουν και σφάζονται αιματηρά. Η ταινία λατρεύεται όσο και μισείται. Εγώ προσωπικά δεν σπατάλησα εντελώς 2 ώρες αλλά κατάλαβα ότι το μήνυμα περί καταπίεσης των εκάστοτε νέων γενεών (η κυκλοφορία της ταινίας το 2000 είχε συμπέσει με διάφορες εξεγέρσεις και ένα γενικότερο unrest σε χιλιάδες σχολεία της χώρας) δεν περάστηκε από τον Kinji Fukasaku με τον πιο πετυχημένο τρόπο. Αξίζει μια θέαση αφού πέρα από το ότι εμπίπτει στο κλασικό "απαγορευμένο" καλτ, αποτελεί και την βάση των παιχνιδιών PUBG και Fortnite που κάνουν θραύση τον τελευταίο χρόνο στην gaming κοινότητα. 

 

The Bourne Identity: Ναι, ξανάρχισα την πενταλογία (;) του Τζέισον Μπορν. Παίζει να έχει περάσει και μια δεκαετία που έχω να δω την πρώτη ταινία. Ναι, είναι όσο καλή την θυμόμουν. Ναι, εξεπλάγην το ίδιο με την πρώτη φορά με το πόσο καλά κατάφερε να κρατήσει στους ώμους του action ταινία ο Matt Damon. Action ταινία που πέρα από τσο και λο είχε και ένα άλφα σενάριο όσο μπορεί να έχει. :) Σε λίγο θα βάλω και το supremacy :) 

 

House of Usher: Προσαρμογή της καθηλωτικής ομότιτλης ιστορίας από τον μπαμπά του μυστηρίου, Έντγκαρ Άλαν Πό, το μακρινό 1960. Παίζει ο Βίνσεντ Πράις οπότε είπα "πόσο κακή μπορεί να είναι;". Δεν άντεξε στον χρόνο σίγουρα, αλλά επειδή πάντα κρίνω με βάση την εποχή που κυκλοφόρησε το οτιδήποτε, τότε πρέπει να είχε κάνει πάρα πολύ κόσμο να λερώσει το βρακάκι του όσο ξεροκατάπινε το ποπκόρν του στα θερινά σινεμά. :) Του έβαλα ένα 8/10, εξαιρετικά δύσκολο βαθμό να δώσω σε τρόμο εκείνης της δεκαετίας. 

 

Prisoners: Η απάντηση σε κάθε γραφικό που λέει ότι ο Χιου Τζάκμαν είναι καλός μόνο για τον μαλλιαρό μεταλλαγμένο. Καθηλωτική ταινία μυστηρίου γύρω από την απαγωγή 2 παιδιών σε μια επαρχιακή αμερικανική πόλη. Γεμάτη συναίσθημα, σκληρή με λίγο πιο ρομαντικό τέλος απ'όσο ήθελα. Αν το τελευταίο απουσίαζε μίλαγα για πιθανό δεκάρι, τώρα την "περιόρισα" στο 9/10. Ανάθεμα και αν ξέρω γιατί δεν πήρε το όσκαρ α' αντρικού.

 

The Mirror Crack'd: Προσαρμογή ιστορίας με την Κυρία Μάρπλ, ξανά από την πένα της Κρίστι. Εξαιρετικό μυστήριο και ορίτζιναλ υλικό, πολύ καλό καστ αλλά φτωχή και άνευρη εκτέλεση. Όλη η ταινία απλά δεν τσουλάει, οι διάλογοι κουραστικοί και αδιάφοροι, το κλίμα δεν θύμισε ποτέ το μεγαλείο του βιβλίου που βασίστηκε. 5/10 με γενναιοδωρία. Αγαπητέ σκηνοθέτη Guy Hamilton, άμα ήταν να δω μια ταινία 105 όπου τα 70' είναι κοντινά στην γερασμένη φάτσα της Elizabeth Taylor, έβαζα και κλεοπάτρα. Έλεος δηλαδή, να έχεις μιας Angela Lansbury σε τρελά κέφια και να την κάνεις από πρωταγωνίστρια, κομπάρσο για να έχεις πρώτη μούρη την παρακμή μιας πάλαι ποτέ σταρ. 

 

The Town: Απρόσμενα καλό heist thriller με τον Ben Affleck που έβρισκα πάντα ξενέρωτο και αταίριαστο στο γυαλί. Είχε καλό σενάριο, ξεφεύγει λίγο από τα πάρα πολλά κλισεδάκια του είδους (απέχει αρκετά από κάτι the italian job και όλα τα παρεμφερή) και οι ερμηνείες αν και όχι εξαιρετικές, υπέρ αρκετές. Ειδικά ο hawkeye ήταν ευχάριστη έκπληξη και αλλαγή να τον βλέπεις τατουαζάκια να καθαρίζει κόσμο και να κλέβει τις οικονομίες των ευσυνείδητων πολιτών. :D 8/10

 

A quiet place: Μια ταινία που θα μπορούσε να είναι σπουδαία. Πρωτότυπη και φρέσκια ιδέα, κάκιστη και απρόσεκτη εκτέλεση. Υπάρχει και ένα όριο στο πόσες γκάφες και ασυνέχειες μπορείς να παραβλέψεις, ακόμα και σε χόρορ ταινίες που η λεπτομέρεια δεν είναι το ζητούμενο. Είχα ίσως και χρόνο να δω τόση ασυνέχεια σε φιλμ που δεν θεωρείται δευτεροκλασάτο. Απορώ προς τι το 7+ και οι γενικοί διθύραμβοι που βλέπω στα πέριξ. 1/10 

 

Rampage: Το ομολογώ, την κατέβασα και την έβαλα ξεκάθαρα για να με πάρει ο ύπνος. Τελικά ήταν τόσο κακή που με κράτησε ξύπνιο. :lol: Κρίμα για τον Ντουέιν Τζόνσον, πίστευα ότι είχε ξεφύγει από τέτοιες σαπίλες και είχε πάει σε πιο κυριλέ σαπίλες. :lol: Η ταινία μόνο ως παρωδία αντιμετωπίζεται. Χάλια υπόθεση, χάλια cgi, ένας rock που σφίγγεται πραγματικά υπερ του δέοντος για να τραβήξει το βλέμμα σου από τα χάλια εφέ κ.ο.κ. 1/10

 

είδα και άλλα αλλά τώρα βαριέμαι να γράφω άλλο και η ταινία περιμένει στο pause εδώ και ώρα. Σε δεύτερο ποστ κάποια στιγμή :beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα την ισπανικη   ταινια "Oro" Καλη ηταν..

Και ειδα/βλεπω τις σειρες:

"Picnic at Hanging Rock" . Πολλα χρονια πριν ειχα δει την ταινια,και ειχα μεινει με την απορια (δεν ειχαμε ιντερνετ τοτε),αν  βασιζονταν σε καποιο πραγματικο γεγονος η' οχι.

Ξαναγυριστηκε λοιπον η ταινια,σε  σειρα με  μια αλλη σκηνοθετικη ματια. Καλη ηταν.

"Westworld" season 2 . H πρωτη  σεζον  με ειχε αφησει με αναμεικτα συναισθηματα... Για να δουμε τωρα.thinking.gif

"Τhe fall" .Με την Gillian Anderson και τον πρωην σεριφη του Storybrooke (και μετεπειτα Cristian Grey ). Εχω σει τα 5 πρωτα μεχρι στιγμης και μου αρεσει.Την συνεχιζω.

" The Alienist ". Αυτη η σειρα μου αρεσε παρα πολυ!!! Και προς εκπληξη μου  βρηκα οτι το βιβλιο στο οποιο βασιζεται η σειρα,ειχε εκδοθει και εδω χρονια πριν (και δεν το ειχα πηρα ειδηση μεχρι τωρα. Θα ηθελα να το ειχα διαβασει πριν δω την σειρα) .

Επεξεργασία από paola
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Parks and Recreation

 

Μια κωμωδία που δεν είναι sitcom. Δε θα ακούτε επιβαλλόμενα γέλια κοινού αλλά θα γελάσετε. νομίζω. 20λεπτά επεισόδια λίγο φτιαγμένα γρήγορα που η παραγωγή θυμίζει "Οικογενειακές Ιστορίες". Ξέρετε εκείνο το τηλεοπτικό έκτρωμα. αλλά τώρα αδικώ το P&R.

 

Μια παρέα πολύ δημοσίων υπαλλήλων περνά ανώδυνα στα γραφεία του Δημαρχείου. Μια υπάλληλος έχει βάλει σκοπό της ζωής της να αναπλάσει σε πάρκο ένα παρατημένο χωράφι. Βρίσκει τοίχο στη γραφειοκρατία, στην τεμπελιά, στο αδιάφορο περιβάλλον του Δημαρχείου. Αστείες καταστάσεις και κάνω σχετικά κέφι. Οι ηθοποιοί κατά καιρούς σχολιάζουν τα δρώμενα σε μια κάμερα που τους παίρνει συνέντευξη. Μερικές φορές μιλάνε και μαζί μας με κάποια βλέμματα. Δεν ξετρελάθηκα, αλλά θα τα δώ όλα. Παίζει και ο Chris Pratt.

 

 

Cobra Kai

 

Οι περιπέτειες του Daniel LaRusso και του Johnny Lawrence, των πρωταγωνιστών-εχθρών του Karate Kid. Μετά από τριάντα χρόνια φαγώνονται ποιος είχε δίκιο στις αντιπαλότητές τους. Έχουν τις οικογένειές τους και τις δουλειές τους, προβλήματα προσαρμοστικότητας, και δειχνουν πόσο τους επηρέασε το πρωτάθλημα καράτε του 1985. Πολύ γέλιο. Φόρος τιμής στα 80's χωρίς να ζούμε στα 80's. Αν σας άρεσε το νοσταλγικό του Stranger Things ϊσως βρείτε κάτι εξίσου του γούστου σας. Είναι τόσο καλογφτιαγμένο που οι παραγωγοί πρέπει να είχαν πολύ μεράκι.

 

Τα παιδαγωγικά θέματα που αναλύει και οι απαντήσεις που δίνει είναι τόσο λάθος που έχει πλάκα. Ο θύτης γίνεται θύμα, και το θύμα θύτης. Άσε που το σενάριο δικαιολογεί τις κινήσεις και των κακών (ας πούμε). Οι χαρακτήρες όλοι αγαπιούνται. Ακόμη και ο William Zabka.

 

Αν σας άρεσε το επεισόδιο του How I met Your Mother που πρωταγωνιστούσαν οι Macchio Και Zabka δείτε το.

Επεξεργασία από x for xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

The Papillon (2017). Remake της κλασικής ταινίας με τον Steve McQueen και τον Dustin Hoffman. Τους αντικαθιστούν ο Charlie Hunnam και ο Mr Robot. Δεν είναι ότι δεν βλέπεται, είναι ότι ξεχνιέται άμεσα. Σε αντίθεση με το πρωτότυπο.

 

Mission Impossible Fall Out (2018) Πριν πάτε να το δειτε κάντε μια επανάληψη το ΙΙΙ και το Rogue Nation . Αλλά και πάλι είναι δύσκολο να παρακολουθήσετε τα συνεχή twists της υπόθεσης. Η οποία είναι μια ατέλειωτη τρεχάλα από την αρχή μέχρι το τέλος. Με αρκετούς άχρηστους ρόλους  (Widow) αρκετές επαναλήψεις (αμάν αυτά τα ελικόπτερα) με έναν απίστευτα παχύ Ving Rhames  που μάλλον σε  καταδρομέα ταχυφαγείων φέρνει. Μεγάλη διάρκεια. Ίσως η πιο αδύναμη της σειράς.

 

The Meg - (2017). Όλα τα κλισέ μαζεμένα,,,, αλλά λειτουργούν τόσα καλά! Ένοχη απόλαυση!

 

Blue Ruin (2013). Πολύ ενδιαφέρουσα ταινία με θέμα την βεντέτα ανάμεσα σε δύο οικογένειες στη Βιρτζίνια. Ο σκηνοθέτης της γυρίζει τώρα το νέο True  Detective.

 

Thoroughbreds (2017). Ακόμη μια ενδιαφέρουσα, ιδιαίτερη και εκκεντρική ταινία με θέμα δύο έφηβες , πλουσιοκόριτσα και μαθητευόμενες δολοφόνους.Όχι για κάθε γούστο.

 

Gemini (2017) . Πολλές ομοιότητες με την ταινία από πάνω, με μια σταρ του σινεμά να δολοφονείται και τις υποψίες να πέφτουν στη βοηθό της που πρέπει να αποδείξει την αθωότητά της. Τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται. Πολύ ενδιαφέρουσα αν και μοιάζει να μένει μετέωρη στο τέλος, πράγμα που μάλλον είναι στα δυνατά σημεία της.

 

Επίσης Ξεκίνησα το Sharp Oblects του ΗΒΟ και μετά από 4 επεισόδια μπορώ να πω ότι είναι must see!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

You Were Never Really Here  2017 με Joaquin Phoenix

 

Καλύτερο σενάριο πέρυσι στις Κάννες για την Lynne Ramsay, καλύτερου ηθοποιού για τον Phoenix.

 

"You Were Never Really Here received a seven-minute standing ovation at its Cannes Film Festival premiere on 27 May 2017." wiki ή άλλως, άλλα τα μάτια του λαγού, άλλα της κουκουβάγιας. Ίσως μετά από 500 χρόνια να το "καταλάβω" και να το εκτιμήσω όπως έχω εκτιμήσει (αφόρητα :) ) το θρυλικό Point Blank του 1967. Αυτή τη στιγμή ήμουν με ένα "ο Χριστός και η μάνα Του" σε μεγάλο μέρος του έργου και μια απορία για το εάν θα ήταν έτσι ένα αστυνομικό/περιπέτεια από τον Αγγελόπουλο :) Αργό. Πολύ αργό. Περίεργο και μυστήριο. Εκπληκτικός ο Phoenix, αλλά από εκεί και πέρα... 5/10 από εμένα.

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είδα τη σειρά Barry και μετά από πάρα πολύ καιρό είμαι χαρούμενος που είδα σειρά. Πολύ ωραίο στόρυ, κυλάει πάρα πολύ καλά η σκηνοθεσία και ο Bill Hader ιδανικός για το ρόλο. Νιώθω ένα τεράστιο κενό μέσα μου πια γιατί κατάφερα να ξαναζήσω το συναίσθημα μιας καλής σειράς αλλά κράτησε πολύ λίγο. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

8.1 (9,961)

 Comedy, Crime

A hit man from the Midwest moves to Los Angeles and gets caught up in the city's theatre arts scene.

 

 

dude. this does look like fun! checking it now! :thanks: 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ειδα δυο ταινιες του σεναριογραφου και συγγραφεα Neil Simon, ο οποιος εφυγε απο τη ζωη πριν λιγες μερες. 

 

The Heartbreak Kid (1972)

The goodbye girl (1977)

 

8αρακια και οι δυο και με καρδουλα στο letterboxd. Πολυ καλες. Ειδικα με την πρωτη γελασα παρα πολυ. Κατι που δυσκολα συμβαινει με τις τωρινες κωμωδιες. Προτεινεται :) 

Οσον αφορα τη δευτερη επιβεβαιωθηκε οτι ο Richard Dreyfuss ειναι τρομερα underrated ηθοποιος :cool: Εξυπακουεται οτι θα δω καποια στιγμη και αλλες δυο ταινιες του εκλιποντος, τις ''Barefoot in the park'' και ''The odd couple''. 

 

Τωρα εχω πιασει το ''The china syndrome''  :) 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

3 ώρες πριν, germanicus είπε:

όπως έχω εκτιμήσει (αφόρητα :) ) το θρυλικό Point Blank του 1967.

 

Ερχεται η ωρα του :mafia:

 

Οπως ερχεται και η ωρα αλλων δυο crime ταινιων (η πρωτη παλι με τον Lee Marvin) ----> Prime Cut (1972) + The outfit (1973). Προτασεις και για σενα Νικο ;) 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και αφού δεις το Point Blank, θα πας μετά να διαβάσεις τα εξ΄ίσου εξαιρετικά Parker του συχωρεμένου Darwyn Cooke που βασίζονται στα ίδια βιβλία.  :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Είχα δει την κινηματογραφική μεταφορά με τον Jason Statham. Μέτρια, πολύ μετρια... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το ''The outfit'' ειναι του ιδιου συγγραφεα με το ''Point blank''? :wow: Κοιτα συμπτωση!

 

Οπα, κατσε.. και οι τρεις ειναι ''Parker''?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

13 hours ago, Γάντζος said:

Οσον αφορα τη δευτερη επιβεβαιωθηκε οτι ο Richard Dreyfuss ειναι τρομερα underrated ηθοποιος

 

Καλα στη συγκεκριμενη πηρε και το οσκαρ Α ανδρικου ρολου (και τοτε ηταν ο νεοτερος που το πετυχαινε αυτο) οποτε ειναι απο τις καλυτερες ερμηνειες του. Εγω δεν τον θεωρω υποτιμημενο παντως. Εχει δωσει αρκετες καλες ερμηνειες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4167
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Από τις 27 Ιουλίου έχω δεις τις εξής ταινίες:

 

Logan Lucky(2017). Ο Steven Soderbergh είναι ένας από τους αγαπημένους μου σκηνοθέτες και η συγκεκριμένη ταινία ποιοτικά είναι κάπου στη μέση - τουλάχιστον με βάση αυτές που έχω δει. Καλούτσικη πλοκή που κρατάει το ενδιαφέρον αν και δεν απογειώνεται σε κανένα σημείο, ενδιαφέροντες και κουλοί χαρακτήρες (μεταφορικά αλλά και κυριολεκτικά!), ευχάριστο χιούμορ, φοβερή ατμόσφαιρα, πολύ ωραία σκηνικά και εξαιρετική φωτογραφία. Γενικά είναι μια ψυχαγωγική ταινία με στοιχεία εγκλήματος και κωμωδίας, ό,τι πρέπει για να περάσει ευχάριστα η ώρα, απλά δεν κάνει τη διαφορά από τις ταινίες που έχει γυρίσει ο φοβερός αυτός τύπος. 7/10
Sweet Virginia(2017). Σύντομο θριλεράκι με στοιχεία δράματος, αρκετά καλογυρισμένο και ενδιαφέρον, αλλά δεν ξεχωρίζει από άλλες ταινίες του είδους. Μου άρεσαν πολύ τα σκηνικά, καθώς και η νουάρ αποχρώσεων ατμόσφαιρα. 7/10
Ghost Stories(2017). Ιδιαίτερη ταινία "τρόμου", σίγουρα όχι γι'αυτούς που θέλουν να δουν μια ταινία με φαντάσματα και να τρομάζουν κάθε τόσο, αλλά γι'αυτούς που θέλουν να δουν κάτι το διαφορετικό και το παράξενο. Μπορώ να κατανοήσω αυτούς που θα τη σιχαθούν την ταινία (από βαρεμάρα, από δυσανασχέτηση σχετικά με το τέλος, κλπ), όπως επίσης μπορώ να κατανοήσω αυτούς που θα την λατρέψουν. Εγώ είμαι κάπου στη μέση, σίγουρα δεν ξετρελάθηκα, από την άλλη όμως είδα κάτι το ιδιαίτερο και πέρασα καλά. 7/10
Brimstone(2016). Δεν παίζει να έχω σιχαθεί περισσότερο χαρακτήρα σε μια ταινία, από τον πραγματικά διαβολικό αιδεσιμότατο (Guy Pearce) του σκοτεινού δραματικού "Γουέστερν", που έκανε Κόλαση τη ζωή της νεαρής πρωταγωνίστριας (Dakota Fanning). Η ταινία κατάφερε να με μπάσει με χαρακτηριστική ευκολία στον κάπως σκληρό κόσμο της λεγόμενης Άγριας Δύσης και να με κάνει ένα με το δράμα της κοπέλας. Η ατμόσφαιρα φοβερή, τα σκηνικά πολύ ωραία, η φωτογραφία εξαιρετική, οι ερμηνείες πολύ καλές και πειστικές, ενώ μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που ξεδιπλώθηκε η όλη ιστορία, με τα κεφάλαια που μας πήγαιναν μπρος-πίσω στο χρόνο. Και το τέλος είναι αρκετά μαύρο, ταιριαστό θα έλεγε κανείς με τη συνολική μαυρίλα της ταινίας. Σίγουρα έχει τα θέματα και τις υπερβολές της σαν ταινία, αλλά προσωπικά μου άρεσε πολύ. 8/10
Shot Caller(2017). Καλογυρισμένη και κοφτερή σαν ξυράφι ταινία με μπρουτάλ καταστάσεις και χαρακτήρες, από τον σκηνοθέτη που μας χάρισε το πολύ δυνατό "Fellon" (2008) και το αρκετά καλό "Snitch" (2013). Αυτό που μου άρεσε στην ταινία ήταν η μεταμόρφωση του πρωταγωνιστή (Nikolaj Coster-Waldau), που από ένας "φλώρος" οικογενειάρχης έγινε ένας σκληρός κατάδικος/κακοποιός, ώστε να επιβιώσει και να κρατήσει ασφαλή την οικογένειά του, καθώς φυσικά και η όλη ωμή αποτύπωση του κόσμου των φυλακών. 7/10
Blow(2001). Ούτε ξέρω πόσες φορές είχα την ευκαιρία να δω την ταινία στην τηλεόραση ή σε DVD, αλλά πάντα κάτι προέκυπτε και έβλεπα κάτι άλλο. Όμως τελικά έκατσα και την είδα, και μπορώ να πω ότι την απόλαυσα. Η ταινία βασίζεται σε αληθινή ιστορία και μας δείχνει με ρεαλιστικό τρόπο πως ο George Jung γέμισε τις Ηνωμένες Πολιτείες των δεκαετιών του '70 και του '80, με την κοκαΐνη του μεγάλου και τρανού, Pablo Escobar. Μου άρεσαν τα διάφορα σκηνικά, οι ερμηνείες των περισσότερων ηθοποιών, η όλη ατμόσφαιρα... Σίγουρα πολύ ενδιαφέρουσα και ψυχαγωγική ταινία. 8/10
Geostorm(2017). Πραγματικά μέτρια ταινία καταστροφής, με σενάριο της πλάκας γεμάτο τρύπες και ευκολίες, με φτωχικές ερμηνείες και με ειδικά εφέ που τις περισσότερες φορές φαίνονταν κραυγαλέα ψεύτικα. Εντάξει, υπάρχουν διάφορες συναρπαστικές σκηνές και η όλη ατμόσφαιρα είναι γεμάτη ένταση, αλλά αναρωτιέμαι τι περίμεναν να βγάλουν από ένα τόσο μέτριο αποτέλεσμα (το μπάτζετ έφτασε τα 120 εκ. δολάρια!). Δεν θα χάσετε και τίποτα αν δεν τη δείτε! Κάπως χαριστικά: 5/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

On 9/1/2018 at 8:58 PM, Blackbeard said:

Είδα τη σειρά Barry και μετά από πάρα πολύ καιρό είμαι χαρούμενος που είδα σειρά. Πολύ ωραίο στόρυ, κυλάει πάρα πολύ καλά η σκηνοθεσία και ο Bill Hader ιδανικός για το ρόλο. Νιώθω ένα τεράστιο κενό μέσα μου πια γιατί κατάφερα να ξαναζήσω το συναίσθημα μιας καλής σειράς αλλά κράτησε πολύ λίγο. :(

 

μια χαρά εντέλει :) Δεν ξέρω σε ποιον θα την προτείνω και αυτό το 8αράκι στο imdb ίσως να είναι too much (αν και γενικώς στις σειρές την τσιμπάνε λίγο τη βαθμολογία). 8 30λεπτα επεισοδιάκια που κυλάνε μια χαρά. Θα έλεγα πως ανεβάζει τις στροφές κάπου στη μέση και δεν ξεκινάει και τόσο γρήγορα. Σαφέστατα και θα τσεκαριστεί και η 2η σεζόν του χρόνου. Έχει πάντως δυνατότητες. Είναι αρκετά ασυνήθιστη και ιδιαίτερη :) Ίσως να μην είναι τυχαίο που την πρότεινε κάποιος που λατρεύει τον Grant Morrison :lol: 

 

7/10 από εμένα 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  66
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7764
  • Achievement Points:  980
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Τελειωσα χθες το  The Alienist.αρκετα καλη σειρα,αρχιζει ηπια ,εχρι το 3ο,4ο επεισοδειο,μετα η ενταση ανεβαινει,βαθμολογια 7,5/10

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Για ποιον χτυπάει η Καμπάνα

 

Πάντως για συσσίτιο δε χτυπάει. Ρουφιάνος τίτλος. Από τα πιο γνωστά βιβλία του Hemingway. Αυτό του άρεσε. Η μεταφορά του Γέρου και της Θάλασσας δεν του άρεσε. Μεσοπολεμική Ισπανία μαστίζεται από εμφύλιο. Θα έρθει ο παγκόσμιος και θα τα διαλύσει όλα. Ο βρετανός Gary Cooper βοηθάει στην ανατίναξη μιας γέφυρας και ερωτεύεται την Ingrid Bergman. ΧΑ! Και γω θα την ερωτευόμουν! Σα φρέσκο γλυκό κοκάκι είναι! Έγχρωμη παρακαλώ, και πολύ καθαρή κόπια. Δεν ξετρελάθηκα, όλοι παίζουν σα να βρίσκονται σε θέατρο, πιο... παραστατικά. Πομπώδες στίλ. Παρούσα και η Ειρήνη Παππά, που πήγαινε για όσκαρ. Πολλοί λένε η υποψηφιότητα ήταν για το έργο της και όχι για το έργο που έπαιξε.

 

 

Τρωάδες

 

Το τέλος της phase 3 Greek Cinematic Universe, ή η αρχή του phase 4. Του Μιχάλη Κακογιάννη. Πάλι Ειρήνη Παππά. Περαστικά της. Αυτόν τον καιρό περνάει δύσκολα. Αυτή η τραγωδία θέλει να σφάζονται όλοι οι άντρες της Τροίας και να μην πηγαίνει κανείς στην Ιταλία. Οι γυναίκες θρηνούν για τη μοίρα τους και σχολιάζουν την ήττα τους. Αντιπολεμικό στέκεται στη φράση "αλοίμονο στους ζωντανούς". Παρούσα η Ειρήνη Παππά, που δίνει ρεσιτάλ ως καιροσκόπος Ελένη. Για ρόλοι γυναικών του 400 πΧ. είναι αριστούργημα. Και με τα σημερινά δεδομένα. Katharine Hepburn, Vanessa Redgrave, μυθικά πλάσματα.

 

 

The IT Crowd

 

Θεωρήθηκε ως η βρετανική απάντηση του Big Bang Theory. 25 επεισόδια με μια χλιαρή 1η σεζόν, αλλά στη δεύτερη κλαις από τα γέλια. Η δεύτερη sitcom που φχαριστιέμαι φέτος. Στο υπόγειο ποολυεθνικής κρύβονται οι τεχνίτες δικτύου. Λίγο ανόητοι και λίγο αντικοινωνικοί (μάλλον αδέξιοι κοινωνικοί) μπλέκουν σε φάσεις και τους σώζει η άσχετη με υπολογιστές διευθύντριά τους. Δείτε πρώτο απομονωμένα το S02e01 και άμα δε σας αρέσει θα κάψω ένα από τα 4 αντίτυπα New Mutants #98 που έχω :P

Σας το προτείνω :up:

Επεξεργασία από x for xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Για την ακρίβεια τo big bang theory είναι η αμερικανική απάντηση στο IT Crowd μιας και βγήκε 5 μήνες αργότερα. Και προσωπικά, ποτέ δεν το έφτασε. :) 25 επεισόδια και το καθένα είχε περισσότερο ψωμί και πετυχημένα αστεία από την κάθε σεζόν του tbbt ολόκληρη. 

 

Το IT Crowd ήταν εξαιρετικό, παρέμενε πιστό στο σκοπό του μέχρι το τέλος γι'αυτό και έβγαλε τόσο λίγα επεισόδια όταν το tbbt το γύρισε στο λογοκριμένο σεξιστικό σχολιασμό με τις τρεις γυναίκες της σειράς και το πήρε ο διάτανος. 

 

Είπαμε, απόδειξη ότι υπάρχει θεός όταν βγήκαν πριν μια βδομάδα οι ανακοινώσεις ότι θα είναι η τελευταία σεζόν η επόμενη. :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

it crowd η μόνη σειρά που μπορώ να βλέπω επεισόδια ξανά και ξανά και ξανά :xm:

 

(εντάξει και τα φιλαράκια :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγώ πάντως με το χιούμορ της πρώτης σεζόν δεν ήμουν και πολύ ευχαριστημένος (για αυτά που άκουγα) και την άφησα. Θέλω να την ξαναπιάσω όμως σε κάποια φάση. Και μη μου πει κανένας μικρόψυχος ότι έχω δει 11 σεζόν TBBT και κόλλησα στα 20κάτι του IT Crowd γιατί δεν θα έχω τι να απαντήσω :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλά ρε, έχεις δει 200+ επεισόδια tbbt και κόλλησες στα 25 του ITC? :antekale:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η αμερικάνικη απάντηση του IT Crowd είναι οι απανωτές αποτυχημένες προσπάθειες να το μεταφέρουν με τον ίδιο τίτλο στην Αμερική (και με "τράκα" από την αγγλική σειρά τον ένα ηθοποιό).

 

Το Bing bang theory απλά είναι διαφορετική σειρά που αναπτύχθηκε το ίδιο διάστημα (και είχε και ένα πρώτο πιλοτικό επεισόδιο το 2006 που ήταν εντελώς διαφορετικό από αυτό που έγινε τελικά η σειρά, αλλά και πάλι εντελώς διαφορετικό από το IT Crowd)

 

@DaDiRa Πως είναι δυνατόν να μην σου αρέσει μια σειρά με μια τόσο χαρισματική φυσιογνωμία; :lol:

 

 

Richmond.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Έλα τώρα :lol: 

 

Ψάχνω από χθες την συνέντευξη που έλεγε ο Τσεντρόφσκι πως "εμπνεύστηκε" από το IT Crowd. :lol: Όχι ότι ο Σέλντον θυμίζει τον Moss υπερβολικά :P Και ο πιλότος που δεν ανέβηκε ποτέ είχε "βγει" αρχές Μαΐου του '06, όταν το ITC έπαιζε ήδη από τον Φεβρουάριο της ίδιας χρονιάς. :) 

 

Όσο το αμερικάνικο IT Crowd (αυτή η μπούρδα δηλαδή) ήταν επίσημη μεταφορά του IT Crowd στην αμερικανική τηλεόραση, άλλο τόσο το tbbt ήταν η ανεπίσημη. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Είδα πρόσφατα

 

Extinction Συμπαθητική ταινία φαντασίας με πολλές προθέσεις, αλλά μέχρις εκεί. Τίποτα το ξεχωριστό. 6/10

How it ends Ακόμα μία ταινία apocalyptic με αρκετό ενδιαφέρον, αλλά χωρίς την δύναμη να πει πολλά. 6/10

A quiet place Αρκετά καλή apocalyptic ταινία. Σε κρατάει δυνατά μέχρι το τέλος. 7,50/10

 

Τελικά όλες αυτές οι apocalyptic ταινίες έχουν το ίδιο πρόβλημα. Ξεκινάνε με πολύ καλές προθέσεις, αλλά δεν ξέρουν πως να το τελειώσουν. :)

 

:Paingiver:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

είδα σε 3 δόσεις το War for the Planet of the Apes .. το βαρέθηκα.. δεν μου άρεσε.. τελικά νομίζω μόνο η 1η ταινία μου άρεσε.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Mission Impossible Fallout. ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟ! :) 

 

Έχει κάποια θέματα με το σενάριο. Νομίζω πως θα ήθελε κανά 10λεπτο ακόμα προκειμένου να κάνει flesh out λίγο παραπάνω κάποια πράγματα. Ως ένδειξη του τι εννοώ, στο διάλειμμα είπα στο γατί πως υπήρχαν κάποια πράγματα που δεν καταλάβαινα, ενώ μετά, όταν διάβασα την περίληψη στη wiki (για να λύσω κάποιες απορίες μου), αυτή τις διάβασε (στα πεταχτά είναι η αλήθεια και ήταν και 01:30...) και είπε πως είδε άλλη ταινία :lol: 

 

Από εκεί και πέρα όμως, είναι καραδιασκεδαστικότατη! Όλως παραδόξως, 2 κυνηγητά που είχε (ένα με μηχανές και ένα προς το τέλος) δεν τα βρήκα καθόλου βαρετά. Συνήθως σιχτιριάζομαι με τα κυνηγητά διότι είναι ένδειξη απουσίας σεναρίου, αλλά αυτά ήταν πραγματικά απολαυστικά. Ο ρυθμός ήταν ξέφρενος, οι ανατροπές πολλές και ήταν πολύ "μέτα". Έπαιρνε στοιχεία και από τις 5 προηγούμενες ταινίες! :cool: Όπου να θυμίσω πως η πρώτη ήταν του 1996! 

 

Ο δε Cruise.... 56, ε? Όσο περίπου ήταν ο Roger Moore όταν είχε βγει το View to a Kill, οπόταν και όλοι είπαν πως ήταν πολύ γερασμένος για τον ρόλο. Ε, εδώ ο Cruise παραμένει εκπληκτικός :) Έχει μεν σπάσει το πρόσωπό του, αλλά η γιατρική κάνει θαύματα και παραμένει εκρηκτικός. 

 

Δεν έχει σπόιλερ, οπότε βλέπετε άφοβα. Σε μια σκηνή, όπως έκανε τα "ακροβατικά" του, όντως έσπασε τον αστράγαλο. Μολαταύτα, τη συνέχισε τη σκηνή και όταν θα τον δείτε να "κουτσαίνει" στα αμέσως επόμενα δευτερόλεπτα, όντως κουτσαίνει! :D Αλλά τη συνεχίζει! :) 
 

 

Σε ένα HALO Jump στην ταινία είναι ο ίδιος :) https://io9.gizmodo.com/watch-tom-cruise-perform-an-actual-halo-jump-during-the-1826519040

κι άμα θέλετε να χαβαλεδιάσετε (πάλι χωρίς σπόιλερ), ενας βίντεος στα πλαίσια του γενικότερου promotion της ταινίας, όπου πηδάει με αλεξίπτωτο μαζί με έναν τηλεπαρουσιαστή, τον James Corden. 

 

 

 

δεν ξέρω τι ναρκωτικά έχει πάρει μικρός ή άμα βαράει ενέσεις αδρεναλίνης :lol: Ξέρω όμως ότι συνήθως διασκεδάζω με τις ταινίες του :) (την Μούμια όμως δεν έχω αντέξει να τη δω :lol: ) 

 

:cheers5: 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

On 6/9/2018 στο 5:00 ΜΜ, Θρηνωδός είπε:

Έλα τώρα :lol: 

 

Ψάχνω από χθες την συνέντευξη που έλεγε ο Τσεντρόφσκι πως "εμπνεύστηκε" από το IT Crowd. :lol: Όχι ότι ο Σέλντον θυμίζει τον Moss υπερβολικά :P Και ο πιλότος που δεν ανέβηκε ποτέ είχε "βγει" αρχές Μαΐου του '06, όταν το ITC έπαιζε ήδη από τον Φεβρουάριο της ίδιας χρονιάς. :) 

 

Όσο το αμερικάνικο IT Crowd (αυτή η μπούρδα δηλαδή) ήταν επίσημη μεταφορά του IT Crowd στην αμερικανική τηλεόραση, άλλο τόσο το tbbt ήταν η ανεπίσημη. :) 

Για να βγήκε ο πρώτος πιλότος τον Μάιο (που έχει διαρρεύσει κανονικότατα btw), σημαίνει πως ήταν σε ανάπτυξη για αρκετούς μήνες όμως, πριν τα γυρίσματα και το μοντάζ. :) Που σημαίνει πως δεν μπορούσαν να ξέρουν για το πως θα είναι το IT Crowd ακόμα και αν γνώριζαν πως θα βγει τέτοια σειρά (με geeks). :) Απλά ήταν η κατάλληλη στιγμή για πρωταγωνιστές από αυτή την πληθυσμιακή ομάδα. :)

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Γουσταρω Tom Cruise. Απο τους πιο reliable action stars εκει εξω. Ισως ο καλυτερος. Η προσμονη μου για το τελευταιο mission impossible μεγαλωσε ακομα περισσοτερο μετα τη θετικη σου γνωμη. Τα δυο προηγουμενα missions, κατ' εμε, ειναι εξαιρετικες ταινιες για το ειδος.

 

Οσο για το ''The mummy'', ειχα δει καποια λεπτα της στο οτεσινεμα.. μιλαμε μεγαλη φολα. Απο αυτες που δε μας συνηθιζει ο Cruise.

 

Προσφατα ομως ειδα αλλη μια κακη του ταινια. ''Cocktail''... Μεγαλη μπαρουφα. Μερικες ταινιες σωζονται απο τη νοσταλγια. Αυτη doesn't hold up που λενε. Αλλη μια που εμπιπτει σ' αυτην την κατηγορια ειναι το ''Dirty Dancing''. Ευτυχως που ειχε καλες μουσικες (κλασικα) και τον Patrick Swayze (τρομερα χαρισματικος) αλλιως θα ηταν unwatchable. :) 

 

Φοβαμαι μη συμβει το ιδιο και σε rewatch του Footloose. (απ΄ο,τι θυμαμαι μου αρεσε).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ωπ, λίγα λόγια για το Κοκταίηλ!  :) :P


από τις ένοχες απολαύσεις, bad movies we love...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.