Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9669
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Είδα την ταινία «Ο Μπλοφατζής» του 1969. Πολύ ωραία ταινία! Εξαιρετικός ο Κωνσταντάρας!

Έκλαψα με την ατάκα: «Τι λες βρε θηλυκέ Ρασπούτιν;»

«Γλέντι είναι ο πόλεμος μωρέ! Δεν σκύβουν το κεφάλι στο γλέντι! Οι άντρες τραγουδάνε!»
♪ Λίγα λουλούδια αν θέλεις στείλε μου, και πάλι φίλε μου, απόψε. Λουλούδια ο κήπος επλημμύρισε, έλα και μύρισε, και κόψε. ♫ :fiou:

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  66
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7764
  • Achievement Points:  980
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Σημερα ειδα την ταινια A street cat named Bob-http://www.imdb.com/title/tt3606888/?ref_=nv_sr_8

 

Η αληθινη ιστορια του James Bowen,ενος χρηστη σε απεξαρτηση,που ειδε την ζωη του να αλλαζει μολις βρηκε εναν αδεσποτο κοκκινοτριχο γατουλη,τον bob.

 

Πολυ συγκινητικη ταινιουλα,ωραια δοσμενη,και για οσους λατρευουν τις γατες,οπως εγω,ενα must see!

 

Καλη θεαση παιδια!! :purr:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25951
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  265
  • Reputation:   1686
  • Achievement Points:  265
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Συνοπτικα επειδη ειναι αργα και βαριεμαι κατεβατο :P

 

La la land : Aρκετα καλο... ωραια χρωματα.. η μουσικη μαρεσε αρκετα... ο τσιβδισμος της Εμμας κατι μου κανει..

Το τελος μαρεσε αρκετα... θα μπορουσαν να αποφυγουν και να αλλαξουν 2-3 πραγματακια βεβαια γιατι ωρες ωρες λες            "Οοοοk suuuure!"

 

Arrival : Ηθελα πολυ να το δω... το βρηκα ακρως βαρετο.. πολυ μινιμαλ και αυτοι οι εξωγηινοι ουτε ενα πορτατιφ κατι τεσπα να γεμισει το spaceship..

Σας φεραμε τη γλωσσα μας δωρο... ιδιαιτερα 1 με 3 καθε μερα το μεσημερι (σε στυλ θεατρου σκιων) για να μας βοηθησετε σε 3 χιλιαδες χρονια...

τρεχα γυρευε...  (ενταξει το ξεφτιλιζω μην με ξεσυνεριζεστε)

 

Ηacksaw Ridge:  Mαρεσε αρκετα (δεν παω μια τον Γκαρφιλντ) αν και κατι φασεις οπως το "πιανω τον κορμο του πεθαμενου τον κραταω ασπιδα και με το αλλο χερι γαζωνω με το αυτοματο τους Τζαπανεζους τρεχοντας" θα πρεπε να λειπουν            γιατι υποτιθεται Μελ ειναι αληθινη ιστορια  goddammit!!!!

Επεξεργασία από Marty McFly
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

The People vs. Larry Flynt: Δυνατή ταινία που με εξέπληξε ευχάριστα και απρόοπτα γιατί δεν είχα δει με τι είχε να κάνει και δεν είχα ξανακούσει το όνομα Larry Flynt. Είπα να την τσεκάρω γιατί είχα περιέργεια τι ρόλος μπορεί να δώσει υποψηφιότητα όσκαρ στον Woody Harrelson. (Δεν ξέρω αν τελικά την άξιζε και πολύ. Παίζει ρόλο ο ανταγωνισμός, βέβαια. Δε λέω ότι δεν έπαιξε καλά, αλλά μου φανηκε αρκετά μονόπλευρη σαν ερμηνεία άμα σκεφτεί κανείς πόσες πλευρές του χαρακτήρα έδειχνε η ταινία.) Πολύ ωραία κεντρική ιδέα, καλές ατάκες, κορυφαίο χιούμορ σε μερικά σημεία και αρκετά ολοκληρωμένη. Και τους χαρακτήρες είδαμε, και την πλοκή είχαμε, και για όλα είχε δημιουργηθεί ενδιαφέρον. Μπορεί όχι κάτι το τρομερά φοβερό αλλά σίγουρα από τις καλές ταινίες που έχω δει.

Επεξεργασία από Blackbeard
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Hacksaw Ridge. ΑΝΤΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ. Πολύ αντρική ταινία. Σαν αυτές που ελάχιστοι ξέρουν πλέον να φτιάχνουν. Αν και βαθιά προβληματική στον ιδεολογικό πυρήνα της , έχει τρομερές φιλμικές αρετές που υπερκαλύπτουν τα όποια ελαττώματα στο περιεχόμενο. Πριν το δω, αν με ρώταγες πού έχω δει τον καλύτερο κινηματογραφημένο πόλεμο, θα σου έλεγα με σιγουριά στο Ράμπο 4 (σοβαρά, δεν κάνω πλάκα). Τώρα που είδα και αυτό,δεν είμαι πλέον τόσο σίγουρος.  Είναι από τις καλές ταινίες που είδα φέτος. Αξίζει, ιδιαίτερα για τους φίλους των πολεμικών ταινιών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ξεκιναω απο την πιο προσφατη που ειδα (χθες βραδυ δηλαδη.... :) )....
 
Maigret's Dead Man....Ο Mr. Bean οπως δεν το εχετε ξαναδει! :wow:
 
Αν σας αρεσουν οι ταινιες με detectives/φονους/μυστηρια κλπ..... θα την ευχαριστηθειτε. :)
 
 
Στην συνεχεια εχουμε....

 

The Train (1964)

 

Ενα ονομα μονο.....Burt Lancaster!!!

Αξιζει, δειτε την. ;)

Ολη την πενταλογια του "Planet of the Apes"...
 
Planet of the Apes (1968)

 

Beneath the Planet of the Apes (1970)

 

Escape from the Planet of the Apes (1971)

 

Conquest of the Planet of the Apes (1972)

 

Battle for the Planet of the Apes (1973)

 

Η πρωτη με τον Charlton Heston, ειναι μακραν η καλυτερη της σειρας. :)

 

Black Rain (1989)

 

Michael Douglas, Andy Garcia, μηχανες, Yakuza, υποκοσμος, σπαθια....nuff said!!! :dance:

 

 

When Harry Met Sally....(1989)

 

Ομορφη ταινιουλα, με την Meg Ryan να "δενει" αψογα με τον συμπρωταγωνιστη της Billy Crystal.

Στα συν της ταινιας, σιγουρα η παρουσια της προσφατα αδικοχαμενης Princess Leia (Carrie Fisher). :hug2:

 

USS Indianapolis: Men of Courage (2016)

 

Βασισμενη στην αληθινη ιστορια του USS Indianapolis, που βυθιστηκε  στις 30 Ιουλιου του 1945.

Υπο αλλες συνθηκες και με αλλο cast, ισως η ταινια να ειχε καλυτερη τυχη. 

 

 

Trolls (2016)

 

Παιδικη πολυχρωμη χαζομαρουλα! :rainbow:

Καμια σχεση απολυτως με τους "Ευχουληδες" που ξεραμε πιτσιρικια. :oops:

 

Και για το τελος....

 

Doctor Strange

 

Τα καλυτερα visual effects σε Marveloταινια....μακραν!!! :NoNo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Arrival

 

Δεν αρκεί για να γκρεμίσει ακόμη το Lalaland από το νούμερο #1 για φέτος, είναι όμως σίγουρα το νούμερο #2. Σκεπτόμενο sci-fi που αν απέφευγε μια ευκολία και ήταν λίγο πιο ρεαλιστικό στο τέλος του θα μιλάγαμε για αριστούργημα. Ενώ το έχει πάει πολύ καλά σε όλη την ταινία, στο τέλος καταλήγει σε ένα συμπέρασμα του στυλ "το πεπρωμένο φυγείν αδύνατο" και σε ξενερώνει. Έτσι πως το παρακολουθούσα, έλεγα ότι θα το πήγαινε τελείως αλλού και όχι εκεί. Μου θύμισε λίγο το interstellar και ίσως να είναι και λίγο καλύτερο από αυτό, αλλά όπως και με την ταινία του Νόλαν νιώθεις ότι κάπου δεν έφτασε εντελώς στην κορυφή.  Αλλά έτσι είναι όλες οι ταινίες του Vileneuve. Πάντα τους λείπει κάτι που θα τις εξυψώσουν από το "πολύ καλό" στο αξεπέραστο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Γερνάω :) Και αλλάζουν τα γούστα μου :)

 

10καιβάλε χρόνια μετά ξαναείδα το Sexy Beast (imdb). Είναι από εκείνη τη σχολή/φουρνιά των βιντεοκλιπάδων που ξεκίνησαν να γυρίζουν ταινίες. Φυσικά (εγώ την είδα :) ) συσχετίζεται με crime. Χοντρά-χοντρά ένας πρώην εγκληματίας την έχει καταβρεί στην Ισπανία, δεν θέλει να ξαναασχοληθεί με εγκλήματα, αλλά πλακώνει ο Ben Kingsley και προσπαθεί να τον μεταπείσει. Χοντρά-χοντρά :) Δεν είναι 2ωρη ταινία. 90 λεπτά είναι. Τόσο χρειάστηκε ο σκηνοθέτης για να στήσει τους χαρακτήρες, να τους περιγράψει και να τους εξελίξει. Χωρίς ποτέ όμως να ξεχάσει από που ξεκίνησε ο κάθε ένας. Όλοι τους πάρα πολύ καλοί στους ρόλους τους, με τους 2 κεντρικούς να δίνουν ρέστα και 2 περιφερειακούς να παλεύουν με μεγάλες αξιώσεις να κλέψουν τις σκηνές όπου εμφανίζονται (Ian McShane + Amanda Redman) Δεν το κατορθώνουν αποκλειστικά και μόνο επειδή οι κεντρικοί κάνουν τόσο καλή δουλειά. 

 

Καλοδουλεμένη+καλοκουρδισμένη :) Έχει στυλιζαρισμένες σκηνές (τόσο από άποψη σκηνοθεσίας όσο και από άποψη σεναρίου) οι οποίες όμως δεν καπελώνουν το σενάριο :)

 

Μου άρεσε πριν από 10 χρόνια (λογικά λόγω του στυλ και της εικόνας). Μου άρεσε ακόμα περισσότερο προ ολίγου που την ξαναείδα (λογικά λόγω των χαρακτήρων).

 

7,5/10.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα το The Shallows , ένα αρκετά συμπαθητικό ταινιάκι με καρχαρίες, με την Blake Lively , να έχει όλη την ταινία δική της. Τίμιο και αξιοπρεπές. 7/10

Είδα επιτέλους το The Arrival και ειλικρινά μέχρι τη μέση της ταινίας δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος και για ποιο λόγο η ταινία είναι καλύτερη από την Επαφή με την Τζόντι Φόστερ ας πούμε. Μέχρι τη στιγμή που ο χαρακτήρας της Adams κάνει αυτή την ερώτηση  (δε λέω ποια, είναι spoiler) στον εαυτό της που πραγματικά με κούφανε γιατί δεν το είχα σκεφτεί με τίποτα. Εξαιρετικά κομψή ταινία, αλλά δεν νομίζω ότι αντέχει σε σοβαρή σκέψη. Από τις καλύτερες της χρονιάς ωστόσο.

 

Επίσης μετά το La La Land κάνω μια αναδρομή στις ταινίες της Emma Stone (100% σίγουρο το Oscar ). Εκτός από τις γνωστές της ταινίες (ASM, Gangster Squad, Birdman κλπ) ξαναδείδα το απολαυστικό Zombieland (από τις καλύτερες ταινίες του είδους) και ανάμεσα στο σωρό ξεχωρίσα το Easy A , μια νεανική κωμωδία από αυτές με λυκειόπαιδα που θα πρέπει να θεωρείται από τις καλύτερες του είδους, ισάξια του Bring It On και του Mean Girls. Επίσης όσοι δεν έχετε ακόμα απολαύσει το Crazy, Stupid Love μη το σκέφτεστε , 100% διασκέδαση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

συσχετίζεται με crime

 

Νικο τσεκαρε το ''A Simple Plan'' (trailer)       :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ξαναείδα την Κόκκινη Χελώνα, μετά τον Σεπτέμβριο που την είχα δει στο σινεμά. Πολύ ωραίο animation, στην παραγωγή του οποίου συμμετείχε και το Studio Ghibli του Miyazaki, δείχνει την ζωή ενός ναυαγού σε ένα έρημο τροπικό νησί αφού οι όποιες προσπάθειες του να φύγει από αυτό αποτυγχάνουν εξαιτίας μια μεγάλης κόκκινης χελώνας. Αργό σε κάποια σημεία, χωρίς διαλόγους αλλά με υπέροχα ταιριαστή μουσική, είναι ένα φιλμ τελείως διαφορετικό από τις συνηθισμένες ταινίες κινουμένων σχεδίων. Η αλήθεια είναι ότι χάνει αρκετά στην οθόνη του υπολογιστή αλλά την προτείνω παρόλα αυτά. Είναι και υποψήφια για Όσκαρ. :) 8/10 από μένα.

 

Επόμενο το mockumentary Operation Avalanche: Είμαστε στο 1967, με τον ανταγωνισμό μεταξύ ΗΠΑ και ΕΣΣΔ για την κυριαρχία του διαστήματος να έχει φτάσει στα ύψη. Η CIA αποφασίζει να στείλει πράκτορες της στη NASA για να ανακαλύψουν τυχόν σοβιετικούς κατασκόπους αλλά αυτό που καταλήγει να πραγματεύεται η ταινία είναι η πιο δημοφιλής ίσως θεωρία συνωμοσίας του προηγούμενου αιώνα: πάτησε τελικά ο άνθρωπος στο φεγγάρι; Καταπληκτική ταινία, που έχει μόλις 6,1 στο imdb, αλλά για μένα είναι τουλάχιστον 9άρι.

Αγαπημένο trivia: οι σκηνές που διαδραματίζονται στη NASA έγιναν όντως στις εγκαταστάσεις της NASA, με το συνεργείο να παίρνει άδεια να γυρίσει δήθεν κανονικό ντοκιμαντέρ. :lol:

 

Τέλος, είδα και το νέο σίκουελ του Blair Witch Project. Παρόμοιο σκηνικό, ο αδερφός της κοπέλας από την πρώτη ταινία αποφασίζει να επιστρέψει στο δάσος που εξαφανίστηκε η αδελφή του και να ερευνήσει τον μύθο της μάγισσας που το στοιχειώνει. Είχα πολλές προσδοκίες για τη συγκεκριμένη ταινία αλλά δυστυχώς δεν ξεφεύγει από τον κανόνα των σίκουελ και δεν κατάφερε να με πείσει και να με τρομάξει όσο η πρώτη ταινία της σειράς. 4/10

 

 

Από σειρές ξεκίνησα το Vikings μετά από προτροπές γνωστών και φίλων αλλά δεν μου άρεσε. Μπαλαφάρα από τις λίγες, πιο πολύ μου μοιάζει με σαπουνόπερα παρά με ιστορικό δράμα. Από ψυχαναγκασμο θα δω όλη την πρώτη σεζόν αλλά το θεωρώ δύσκολο να αλλάξω γνώμη. :beer:

Επεξεργασία από saveapenguin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ξεκινησα τον  4ο κυκλο του "Black Sails" :spidey_yeah_that:

Επισης ειδα μια πολυ ωραια μινι σειρα "The living and the dead".Εχει να κανει με φαντασματα. :netghost: Δεν δειχνει κατι φοβερο,αλλα ειναι ανατριχιαστικη.Και εχει υπεροχη φωτογραφια!
 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Είμαι μια ανάσα πριν το τέλος της πρώτης σεζόν του The Last Man on Earth, αλλά δεν κρατιέμαι μέχρι να τελειώσει.

Τι μ@^@&!@ είναι αυτή; Ο Will Forte είναι o Χάρης Ρώμας της Αμερικής; Βλέπω το πρώτο επεισόδιο και αρχίζω να σκέφτομαι ένα σωρρό πιθανές κωμικές καταστάσεις σε μια Αμερική με μόλις δύο πολίτες, και αντ' αυτού παίρνουμε μια καρικατούρα που συμπεριφέρεται σκατένια χωρίς ίχνος λογικής και ενοχής. "Εντάξει", σκέφτομαι στην αρχή, "έχει λίγο κακό χιούμορ, αλλά θα στρώσει. Στο κάτω-κάτω ζούσε ολομόναχος 2 χρόνια, είναι λογικό η κοινωνικότητά του να θέλει λίγο τορνάρισμα". ΟΧΙ! Γιατί όταν ( spoiler alert, το περιμένατε; ) εμφανίζονται και άλλοι άνθρωποι, συνεχίζουν να συμβαίνουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα. Ο ατσούμπαλος, νευρικός και ψεύτης Phil που κάνει συνέχεια τραγικά λάθη, αδιαφορεί για να τα λύσει (εκτός αν το επιβάλει το plot) και το κάνει όλο και χειρότερα, χωρίς απολύτως κανένα λόγο. Και ποιο το κώλυμα με το να απατήσει κάποια που γνώρισε και παντρεύτηκε σε μερικές μέρες, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για αναπαραγωγή, επειδή νόμιζαν πως ήταν μόνοι τους (και η τύπισσα ήταν πολύ θρήσκα για να θέλει παιδιά χωρίς γάμο); Όοοο,τι να' ναι.

Εν ολίγοις πρόκειται για μια τελείως διαφορετική κωμωδία από αυτό που περίμενα. Αλλά δεν θα με ενοχλούσε αυτό αν επρόκειτο για μια καλή κωμωδία. Θα την συνεχίσω (έχω πολύ υπομονή πριν παρατήσω για πάντα μια σειρά), αλλά έχω μηδαμινές (και όχι μηδενικές, λόγω του βαθμού του στο IMDb ελπίδες για βελτίωση.

Επεξεργασία από Ion
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  66
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7764
  • Achievement Points:  980
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Το τελευταιο τριημερο ειδα τις εξης ταινιες:

 

Jackie---7/10

 

Silence--8,5/10

 

Patriots Day--7,5/10

 

Passengers--7,5/10

 

Allied--7/10

 

Οποια κι αν επιλεξετε να δειτε,καλη διασκεδαση!! :popcorn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25951
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  265
  • Reputation:   1686
  • Achievement Points:  265
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Jackie -  Πιο βαρετο πεθαινεις.. βασικα τι μας νοιαζει να το δουμε σε ταινια ολο αυτο αλλα τεσπα.. 

 

Passengers - Εγω αλλο καταλαβα οτι γινεται στο trailer αλλα τελικα αλλο ηταν...  ΛΙΓΟ ΗΤΑΝ!     Καλα για κατι κουλά που οκ δεν παιζαν να γινοντουσαν/ υπηρχαν σε τετοια διαγαλαξιακα ταξιδια ουτε λογος..

Επεξεργασία από Marty McFly
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τους τελευταίους μήνες λόγω χρόνου το έχω ρίξει κυρίως στις σειρές, και τις ταινίες τις έχω παραμελήσει αρκετά. Αυτές είναι όλες οι ταινίες που είδα το τελευταίο τρίμηνο (πολύ λίγες για τα δεδομένα μου). Σύντομα θα αναφέρω και τις σειρές που παρακολούθησα.

 

Fright Night (2011): Σχετικά πρόσφατο remake της ταινίας του 1985. Στην παλιά ταινία, που δεν ξέρω πώς κατάφερα να μην τη δω ποτέ, θαύμαζα πάντα ως παιδί την αφίσα της με το μοχθηρό χαμογελαστό σύννεφο πάνω από το σκοτεινό σπίτι. Με πήγαιναν οι γονείς μου στο βιντεοκλάμπ να νοικιάσουμε καρτούν, και τσέκαρα πάντα τα θρίλερ (τι διεστραμμένο παιδί που ήμουν...). Αρκετά συμπαθητική, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.

 

The Body (2012): Ισπανική ταινία. Την περίοδο που κυκλοφόρησε δούλευα στη Μαδρίτη, και υπήρχαν παντού αφίσες στους δρόμους. Διαφημιζόταν ότι ήταν από τους συντελεστές της ταινίας Los Ojos de Julia που ήταν πάρα πολύ καλό θριλεράκι. Μου είχε μείνει λοιπόν απωθημένο από τότε. Μπορεί να μην ήταν τόσο καλό όσο το τελευταίο, αλλά είχε πολύ ενδιαφέρον.

 

Get Hard (2015): Κωμωδιούλα με τον Will Ferrell. Δεν πάει για όσκαρ, είχε όμως και κάποιες αστείες στιγμές.

 

The Nice Guys (2016): Ταινία με καλό καστ μεν αλλά ψιλοαδιάφορη για μένα υπόθεση. Δεν περίμενα κάτι καλύτερο να πω την αλήθεια, κι ας παίρνει πολύ καλή βαθμολογία στο imdb. Από τις κλασικές περιπτώσεις που μια ταινία διαφημίζεται και ως κωμική στο τρέιλερ, αλλά όλα τα αστεία είναι μόνο αυτά του τρέιλερ και τίποτα άλλο.

 

Southpaw (2015): Από τον εκπληκτικό Antoine Fuqua. Για όσους βαριούνται να βλέπουν μόνο τον Ρόκυ να ρίχνει ξύλο στα ριγκ.

 

The Shallows (2016): Η απάντηση στην ταινία "Nαυαγός" του Τομ Χανκς :P Mια αιθέρια ύπαρξη δέχεται επίθεση από καρχαρία και εγκλωβίζεται σε έναν βράχο λίγο έξω από την ακτή. Καλύτερο απ' ό,τι περίμενα!

 

Precious Cargo (2016): Βιντεοταινία (φαντάζομαι) δράσης με guest εμφάνιση τον Bruce Willis για να μαζέψει κοινό. Δεν είναι κάτι το τρομερό, αλλά βλέπεται εύκολα και ευχάριστα.

 

Jack Reacher: Never go Back (2016): Είχε ωραία δράση όπως και η πρώτη ταινία, αλλά σαν σύνολο κάτι δε μου άρεσε. Δεν ήταν κακή, απλά θα μπορούσε να είναι λιγότερο αδιάφορη :) Η τελευταία ταινία που είδα στο σινεμά πριν έρθω Αυστρία.

 

The Mechanic (2011): Ή "το Μούτρο" αν προτιμάτε στα ελληνικά. Είδα το καλοκαίρι τη συνέχειά της, οπότε είπα να κάνω μια επανάληψη στην πρώτη ταινία. Αρκετά καλή, για τους λάτρεις του Statham.

 

Non-Stop (2014): Έψαχνα να βρω κάτι με Liam Neeson, αλλά καμία δεν μπορεί να ξεπεράσει το Taken. Συμπαθητική σε γενικές γραμμές, αλλά όπως και να το κάνεις είναι εκνευριστικό μια ολόκληρη ταινία να εκτυλίσσεται σε ένα μόνο μέρος.

 

The Legend of Tarzan (2016): Έπρεπε να είχα διαλέξει τον Μόγλη.

 

Jeepers Creepers I & II (2001 & 2003 αντίστοιχα): Έφαγα φλασιά να τις περάσω μια επανάληψη... Πρέπει κάτι να μου μπήκε στο μυαλό από κάποιο κόμικ που διάβασα, κάποια εικόνα που είδα κάπου, και έπρεπε να τις ξαναδώ. Γιατί όχι...;

 

Amistad (1997): Κλασική ταινία του Spielberg. Δεν την είχα ξαναδεί, και υπάρχουν και άλλες του Spielberg που ακόμα δεν έχω καταφέρει να δω (ω ναι, η λίστα του Σίντλερ είναι μία απ' αυτές). Πολύ ωραία, και παρόλο που έτσι κι αλλιώς θεωρώ τον Ηοpkins εξαιρετικό ηθοποιό, εδώ νομίζω έδωσε ρέστα. Και ο Μακκόναχι (σιγά μην το γράψω στα αγγλικά) επίσης καλός, και περιέργως όχι τόσο αντιπαθητικός αυτή τη φορά. Aνυπομονώ να βγει η συνέχεια... :)


https://www.youtube.com/watch?v=oD0PE36t4Pc

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Νocturnal Animals : πόσο ανέλπιστα καλό ήταν; Υπερβολικά καλό. Δηλαδή δεν μπορώ να διανοηθώ το πόσο καλό ήταν. Ερμηνείες φανταστικές (μεγάλε Τζέικ Γκίλενχαλ) πολύ καλό σενάριο και βασικά ένα απίθανο τέλος. Πολλοί το ερμήνευσαν ίσως διαφορετικά , εγώ όμως "είδα" μια ιστορία εκδίκησης, ήρεμη, ήπια, χωρίς καθόλου άιμα, αλλά συγκλονιστική συναισθηματικά. Χαρακτηρίστηκε "νέο νουάρ" χωρίς να μπορώ να καταλάβω γιατί, πάντως είναι μια πολυεπίπεδη ταινία που περιδιαβαίνει αρκετά είδη, δημιουργεί πολύ πιστευτούς χαρακτήρες και τελικά χτίζει δύο ιστορίες που σε κάνουν να ενδιαφέρεσαι εξίσου. Γκρεμίζει το προηγούμενο νούμερο #2 που είχα φέτος (Βλέπε προηγ. πόστ) και κάθεται στην θέση του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είδα το The Shallows , ένα αρκετά συμπαθητικό ταινιάκι με καρχαρίες, με την Blake Lively , να έχει όλη την ταινία δική της. Τίμιο και αξιοπρεπές. 7/10

Είδα επιτέλους το The Arrival και ειλικρινά μέχρι τη μέση της ταινίας δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος και για ποιο λόγο η ταινία είναι καλύτερη από την Επαφή με την Τζόντι Φόστερ ας πούμε. Μέχρι τη στιγμή που ο χαρακτήρας της Adams κάνει αυτή την ερώτηση  (δε λέω ποια, είναι spoiler) στον εαυτό της που πραγματικά με κούφανε γιατί δεν το είχα σκεφτεί με τίποτα. Εξαιρετικά κομψή ταινία, αλλά δεν νομίζω ότι αντέχει σε σοβαρή σκέψη. Από τις καλύτερες της χρονιάς ωστόσο.

 

Επίσης μετά το La La Land κάνω μια αναδρομή στις ταινίες της Emma Stone (100% σίγουρο το Oscar ). Εκτός από τις γνωστές της ταινίες (ASM, Gangster Squad, Birdman κλπ) ξαναδείδα το απολαυστικό Zombieland (από τις καλύτερες ταινίες του είδους) και ανάμεσα στο σωρό ξεχωρίσα το Easy A , μια νεανική κωμωδία από αυτές με λυκειόπαιδα που θα πρέπει να θεωρείται από τις καλύτερες του είδους, ισάξια του Bring It On και του Mean Girls. Επίσης όσοι δεν έχετε ακόμα απολαύσει το Crazy, Stupid Love μη το σκέφτεστε , 100% διασκέδαση!

bona σε ποια ερωτηση αναφερεσαι; μου το θυμιζεις βαζοντας τη σε σποιλερ;; :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

bona σε ποια ερωτηση αναφερεσαι; μου το θυμιζεις βαζοντας τη σε σποιλερ;; :)

σου απάντησα με pm

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Land of Mine : Εξαιρετικο πολεμικο δραμα απο τη Δανια! Αυτη η χωρα συνεχιζει να παραγει ποιοτικο σινεμα και ανεβαζει τον πηχη καθε φορα. Χαρακτηριστικο του δανεζικου σινεμα ειναι ο ρεαλισμος..η ταινια παταει πανω σε αυτον και ''σπαει κοκκαλα''.. σε παρα πολλες σκηνες νιωθεις ενα κομπο στο στομαχι απο αυτο που βλεπεις, δε μπορεις να δεχτεις αυτο που συμβαινει! 

 

Τι να πει κανεις και για το cinematography, το οποιο εκτοξευει ακομα πιο ψηλα ποιοτικα την ταινια :) μπραβο!

 

Οι πρωταγωνιστες, στην πλειοψηφια νεαρα παιδια, δινουν πολυ καλες ερμηνειες..ελπιζω να αναδειχτουν στο μελλον!

 

Θα σταθω στον ηθοποιο που επαιξε το Δανο λοχια.. Roland Møller.. ο τυπος εκανε παπαδες!  :clap2:  :respect:

 

Η ταινια ειναι υποψηφια για οσκαρ φετος στην κατηγορια ξενογλωσσης ταινιας και ελπιζω να κερδισει με ολη μου την καρδια :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

σου απάντησα με pm

 

Στείλ το και σε μένα, γιατί κι εγώ έμεινα με την απορία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ρε Μανώλη. Δεν το ποστάρεις με σπόιλερ? :D

 

Δεν την έχω δει τη ταινία. Λογικά θα την δω κάποτε. Μη σε κυνηγάω τότε για το τι εννοούσες :lol: (και λογικά θα υπάρχει και κόσμος ο οποίος μπορεί και να μη νοιώθει άνετα να σου πει "στειλτο μου με πμ" :D )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

H ερωτηση ηταν η εξης: 

 

 

"I DONT UNDERSTAND. WHO IS THIS CHILD?"

 

 

και γω μεχρι τα μισα δεν ειχα παρει χαμπαρι τι περιπου θα γινοταν κα ισκεφτομουν τελειως αλλα πιθανα σεναρια γι την εξηγηση των μεχρι τοτε σκηνων..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είδα τον Δράκο. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, αλλά νομίζω είναι από τις ταινίες που σιγά-σιγά τις εκτιμάς περισσότερο και καταλήγεις να την αποθεωνεις ενώ την έχει δει μια φορά εδώ και 3 χρόνια. :P

Ξεκίνησε κάπως απότομα νομίζω, με καναδυό σκηνοθετικές αστοχίες, αλλά μετά έρεε εξαιρετικά. Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση ήταν το κεντρικό μουσικό θέμα. Απίστευτο. Κατά δεύτερον ο Ηλιόπουλος. Από την περιγραφή της υπόθεσης, περίμενα ότι κάποια στιγμή θα αποτινάξει από πάνω του τον πραγματικό του εαυτό και θα έμπαινε τελείως στο πετσί του Δράκου. Κάτι τέτοιο, που προσωπικά θα το προτιμούσα, δεν έγινε, αλλά και πάλι έκανε κάτι αυτό που λίγοι Έλληνες ηθοποιοί της εποχής έκανε (ειδικά τότε): έπαιζε με το βλέμμα, με τις εκφράσεις, με τις κινήσεις του σώματος. Το τρίτο και ίσως το κυριότερο ήταν το πόσο διαχρονική (τελικά για την Ψωροκώσταινα δεν έχει νόημα να πεις «επίκαιρο» :sad1: ) ήταν η κοινωνική κριτική του Καμπανέλλη. Με φράσεις όπως «Η εποχή μας δε βοηθάει του νέους» και «Έτσι είναι ο κόσμος, τρέχει πίσω από τα ονόματα», καταλαβαίνεις ότι τα προβλήματα του Νεοέλληνα δεν έχει διορθωθεί και τόσο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

"45. Η αγωγή των παιδιών

 

Οι γιοι σου και οι κόρες σου να σε σέβονται, αλλά κι εσύ να τους σέβεσαι και να μην τους περιφρονείς, ακόμη κι αν είναι μικροί γιατί όπως μάθουν από σένα, έτσι θα κάνουν. Αλλά κι εσύ να έχεις αυτοσεβασμό, γιατί αυτός που δεν έχει αυτοσεβασμό, δεν θα σεβαστεί ούτε τους άλλους. Να μην είσαι θρασύς, γιατί όποιος αποκτά παράλογο θράσος στο τέλος το μετανιώνει. Να τιμάς και τον ηλικιωμένο και το νέο, και θα τιμηθείς απ'αυτούς και από το δημιουργό τους. Όταν μπεις σε εκκλησία, να μην περιεργάζεσαι τα κάλλη των γυναικών, αλλά να είσαι στραμμένος προς το ιερό με το κεφάλι κάτω"

 

Από το Στρατηγικόν του Κεκαυμένου που γράφτηκε κάπου τον 11ο αιώνα μΧ (εκδόσεις Αγρωστις)

 

Κάποια πράγματα είναι άκρως διαχρονικά. Και ας πιστεύουμε ότι είναι μόνο της εποχής μας :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εκείνο που μου άρεσε στο Δράκο είναι ότι ο πρωταγωνιστής

αφήνει να τον νομίζουν κακοποιό για να νοιώσει λίγο σημαντικός και η αντίδραση και τα τελευταία λόγια του Γιάννη Αργύρη.

 

 

Σαν ιδέα ήταν μπροστά για την εποχή του.

 

Γυρίστηκε στην Ελλάδα και πρωτοεμφανίστηκε στο κινηματογραφικό Φεστιβάλ της Βενετίας. Όταν προβλήθηκε στις ελληνικές αίθουσες το 1956 αντιμετώπισε εμπορική αποτυχία αλλά και επιθετικότητα μεγάλης μερίδας του τύπου. Είναι χαρακτηριστικό πως οι εφημερίδες της εποχής «Εστία» και «Αυγή», κατηγόρησαν την ταινία ως ανθελληνική ζητώντας την επέμβαση του εισαγγελέα. Ο Δράκος αναγνωρίζεται σήμερα ως μία από τις σημαντικές ταινίες στην ιστορία του ελληνικού κινηματογράφου που συνδυάζει στοιχεία από τον ιταλικό νεορεαλισμό, τον γερμανικό εξπρεσιονισμό αλλά και το Φιλμ νουάρ. Ανάμεσα στα προτερήματα της ταινίας είναι και η μουσική επένδυση, έργο του Μάνου Χατζιδάκι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σε αυτό που λες για την εμπορική αποτυχία. Στο DVD που έχω έχει ένα κομμάτι από μια συνέντευξη του Κούνδουρου που λέει ότι όταν μπήκε κρυφά στις αίθουσες προβολής της ταινίας και άκουσε τα σφυρίγματα και τις ειρωνικές φωνές του κοινού έβγαλε το συμπέρασμα ότι «με αυτό το άγνωστο πλήθος δεν θα είχα ποτέ καλές σχέσεις από εδώ και πέρα».

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά τη τακτική διακοπή του Walking Dead (που με το ζόρι έβλεπα πλέον) βρέθηκα για λίγο σε μια περίεργη θέση να μη βλέπω ουτε μια σειρά την εβδομάδα! Δεν μου είχε τύχει από τότε που ξεκίνησε το 24, to Lost και το Prison Break!

Τον τελευταίο χρόνο έγινα αυστηρός και παράτησα πολλές για τον ένα ή τον άλλο λόγο (How to get away with murder, hawaii 5-0, arrow, flash, supergirl κλπ) . Δοκιμασα κάποιες καινούργιες αλλά καμία δεν μου έκανε κλικ (timeless, incorporated, snatch κλπ). To ΟΑ ήταν μια προσωρινή απόλαυση, αφού το βλέπεις όλο με τη μία.

Μετά άρχισε πάλι το Homeland αλλά δυστυχώς τα μέχρι τώρα επεισόδια δεν λένε και πολλά. Το The 100 ξεκίνησε ξανά αλλά κάπου άρχισε να κουράζει κι αυτό. Είδα και το Frontier, καλό για μένα που είμαι καμμενος με τα γουέστερν, αλλά 6 επεισόδια , τι να σου κάνουν......

Το Black Sails μάλιστα, είναι μια σειρά που τα έχει όλα. Αλλά δε φθάνει για να γεμίσει την εβδομάδα....

 

Μέχρι που επιτέλους ξεκίνησε ο δεύτερος κύκλος του EXPANSE.

To Expanse είναι σαν να διαβάζεις για πρώτη φορά το Νευρομάντη έχοντας στις παρακαταθήκες σου μόνο τον Ιούλιο Βερν . Είναι μια δυστοπική space opera που καταφέρνει και δημιουργεί ρυθμό και ένταση μέσα από την ίντριγκα και δε στηρίζεται τόσο σε σκηνές δράσης.Νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή,

αξίζει το χρόνο σας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

The Bridges of Madison County (1995): Damn you, Clint... με ''κατεστρεψες''.. 9/10 γι'αυτο το διαμαντι! δεν θα το ξεχασω ποτε :)

 

tumblr_m6n3ro9fTy1qgvdf9o1_500.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Hacksaw Ridge...... Ο πρωην spidey στο ρολο ενος γιωτα γιατρου, που αν και του αλλαζουν τον αδοξαστο στις μαπες... :slap: ....λογω της αρνησης του να πιασει οπλο, τελικα καταφερνει να τους "ταπωσει" ολους.... :oops::notalk: .... και να βγει απο πανω!!! :dance:

 

Ωραια ταινιουλα με το πιστολιδι να ρεει αφθονο.... :minigun:

 

 

A Monster Calls....Ενας πολυ badass Treebeard Η' ο Groot οπως επρεπε να ειναι!!! :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.