Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είδα το The Martian. Καταπληκτική ταινία. Τώρα θα πρέπει να πάρω το βιβλίο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απίστευτα επιμελημένο το Martian, από έναν μάστορα του genre.

Τρομερό καστ, απίστευτη η μουσική επένδυση (μόνο ντίσκο, άντε και το απαραίτητο Starman), ανάλαφρη ατμόσφαιρα, περνάς πολύ όμορφα.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85720
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Eίδα το STAR WARS παρέα με τ ανηψάκια μου φορώντας 3D γυαλιά στο παλιό και αγαπημένο μου σινεμά IDEAL ......Αξία ανεκτίμητη !!!! :spidey_yeah_that:

 

Η ταινία πέρα από τα εφέ δεν έλεγε τίποτα ,το σενάριο πολύ αδύναμο ,άνισο θα έλεγα .Βέβαια κάπου αυτό ήταν αναμενόμενο ,μετα από 7 τόσα σίκουελ τι άλλο να δώσεις πια.

Οι ηθοποιοι που έπαιζαν τους βασικους χαρακτήρες στα παλιότερα STAR WARS (Ηan Solo ,Πριγκίπησα Λεία ,Λουκ )  γερασμένοι και σχεδόν αγνώριστοι μου θύμισαν πόσο έχω μεγαλωσει.

 

Παρ όλα αυτα δεν το μετάνιωσα καθόλου,ίσα ίσα πέρασα 2 ωρες ευχάριστα και ένοιωσα λίγο παιδί :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το Spy θα έλεγα ότι ήταν επιπέδου Police Academy, αλλά έίχε μεγάλο budget, οπότε ήταν πιο επιμελημένο. Τα αστεία όμως ήταν χυδαία, ενώ πραγματικά με τη σκηνή με τις... φ...ούτσες είναι να απορεί κανείς για την ύπαρξή της. Την ταινία σώζει ο Jason Statham παρωδώντας απολαυστικά τον χαρακτήρα που συνήθως υποδύεται.

 

το Kingsman, τι ταινιάρα!!!!! βάζει κάτω όλα τα Bond!

 

το Sicario: αν ήμουν παραγωγός δεν θε επέτρεπα στον σκηνοθέτη να ξαναγυρίσει ταινία, ένα χάος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4469 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο της πρώτης season Ash vs Evil Dead. Ε-ΞΑΙ-ΡΕ-ΤΙ-ΚΟ! Με διαφορά το καλύτερο επεισόδιο της season.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Υπόθεση Paradine 1947

 

Του Alfred Hitchcock. Ένας διακεκριμένος δικηγόρος υπερασπίζεται μια χήρα που κατηγορείται για το φόνο του άντρα της. Ο δικηγόρος την ερωτεύεται και δεν κάνει την πιο απλή ερώτηση στο θύτη. Η υπόθεση επηρεάζει τη γυναίκα του, το δικαστή, το φίλο του, και φτάνει σχεδόν να γελοιοποιηθεί. Μέτρια ταινία με πρωταγωνιστή έναν Gregory Peck, που προσωπικά δεν μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά μετά την σαχλή φράση που είπε η Κάρμεν Ρουγγέρη στην Γιώργο Κωνσταντινου: "Είστε όμορφος σαν τον Gregory Peck στον Μικρό Αντίχρηστο". Ναι, έχει ειπωθεί στην ελληνική τηλεόραση.

 

 

Ο βρόγχος 1948

 

Μια ακόμη μέτρια ταινία του Hitchcock. O  αγαπητός James Stewart είναι ο καθηγητής που προσπαθούν να εντυπωσιάσουν δυο μαθητές του. Αυτοί συγκάτοικοι, παρερμηνεύουν κάποια λόγια του, και δολοφονούν έναν τρίτο συμφοιτητή τους. Κρύβουν το πτώμα σε ένα μπαούλο του καθιστικού τους και καλούν για δείπνο, την πρώην του φιλενάδα, τον φίλο του, τους γονείς του και βέβαια τον καθηγητή τους. Όλα αυτά γιατί θέλουν να αποδείξουν την ανωτερότητά τους στο κοινό σύνολο. Τους τρώει όμως που δεν μπορούν να καυχηθούν άμεσα γι' αυτό. Το σενάριο είναι από ένα θεατρικό, που είναι εμπνευσμένο από πραγματικά γεγονότα. λίγο βαρετό, με μεγάλα μονόπλανα, που δέθηκαν ώστε να δείχνει μια μεγάλη σκηνή. Θεωρείται από τις καλύτερές του, πράγμα που δε συμφωνώ.

 

 

Stage Fright 1950

 

H Marlene Dietrich είναι ο ορισμός της femme fatale. Θέλει να ξεφορτωθεί τον άντρα της, και χρησιμοποιεί τον εραστή της. Να ήταν ο μόνος... Ο "καημένος" θύμα-εραστής ζητάει τη βοήθεια μιας κοπέλας, που φτάνει μέχρι να κάνει την υπηρέτρια της Dietrich για να αποσπάσει πληροφορίες. Η αστυνομία κοντεύει και χτίζεται μέχρι και ένα ειδύλλιο μεταξύ της κοπέλας και του αστυνομικού της υπόθεσης. Η κατάσταση ξεφεύγει, και εμείς διασκεδάζουμε με καλογραμμένους διαλόγους. Μακράν η καλύτερη της τριάδας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

And then there were none (2015): εξαιρετικη mini-series 3 επεισοδιων του bbc βασισμενη στο βιβλιο της Agatha Christie ''10 μικροι νεγροι''.. για να πω την αληθεια ηταν τοσο καλο που ηθελα κι αλλο :) τωρα πρεπει να βρω και να διαβασω το βιβλιο :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Childhood's End (2015)

 

Δεν γνώριζα την ύπαρξή του. Ας είναι καλά ο Bonadrug που το σχολίασε. Όμως τέτοια απογοήτευση είχα να δω από τις διαφορες παραγωγές του Dune.

 

Όταν είδα την ΕΠΑΦΗ ήξερα ότι θα το είχαν αλλάξει τα φώτα στο σενάριο. Κι όμως, όταν κάθησα στην αναπαυτική καρέκλα του Village δεν κουνήθηκα ούτε χιλιοστό μέχρι να τελειώσει η ταινία. Είχα και ένα χαζό χαμόγελο, τέτοια ήταν η χαρά μου που το έβλεπα.

 

Εδώ όμως μιλάμε για κάτι άλλο. Το βιβλίο του Άρθουρ Κλαρκ διαπραγματεύεται το ίδιο θέμα, αλλά είναι πιο ποιητικό, πολύ πιο ανθρωπιστικό, προσπαθώντας να δώσει πιο βαθειές αναλύσεις του τι είναι άνθρωπος. Εδώ έχουμε ένα υβρίδιο κακιάς νερντίλας με χολυγουντιανές εμμονές. Από τη στιγμή που οι εξωγήινοι εμφανίζονται σαν πεθαμένα πρόσωπα, οικεία στους κατοίκους είπα ότι κάτι δεν πάει καλά. Αυτό είναι σκηνή της Επαφής, που κουτσουρεύτηκε. Το γιατί οι εξωγήινοι ήταν διαβολικοί στην εμφάνιση το αναλύει λίγο, αλλά ίσως ήθελε να το κάνει πιο δεικτικά. το κεντρικό μήνυμα υπάρχει, αλλά όπως είπα με τις γνωστές αμερικάνικες εμμονές των σχέσεων, της οικογένειας, της θρησκείας, και του τι σημαίνει καταστρέφω τον πλανήτη. Δεν θα σας πω μην το δείτε. Απλώς δεν θα το δείτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το STAR WARS VII κατά πολύ ανώτερο των πρίκουελ! Έχει πολλές ομοιότητες σεναριακά με το IV, προσωπικά όμως δεν με χάλασαν σε βαθμό να σκεφτώ "το 'χω ξαναδεί το έργο". Θεωρώ ότι ήθελαν να δώσουν ένα φόρο τιμής στην αρχική ταινία και στη συνέχεια θ' ακολουθήσουν πρωτότυπες ιδέες. Η Daisy Ridley πολύ καλή στο ρόλο της και μ' άρεσε που επιτέλους βλέπουμε γυναίκα Τζεντάι και μάλιστα στον πρωταγωνιστικό ρόλο. Η ερμηνεία του Adam Driver δεν ήταν ότι καλύτερο, γενικά δεν πείθει ως μισητός κακός και σίγουρα δε φτάνει τον Νταρθ Βέιντερ, αλλά παραμένω αισιόδοξος για το μέλλον. Οι σκηνές του Φορντ απολαυστικές και συγκινητικό φινάλε που σε κάνει να αδημονείς για τη συνέχεια. Εν κατακλείδι το προτείνω ανεπιφύλακτα και σίγουρα δε συμφωνώ με την κριτική που άσκησε ο Λούκας. Σεβαστή η γνώμη του ως δημιουργού/πατέρα του Πολέμου των Άστρων, αλλά στη τελική εκείνος επέλεξε να τσεπώσει το χρήμα και να πουλήσει το "παιδί" του στη Disney.

 

Το AND THEN THERE WERE NONE δια χειρός BBC είναι απλά εξαιρετική σειρά! Έχω δει τα 2/3 επεισόδια και είμαι σε αναμονή της μετάφρασης του τρίτου (ποτέ δε βλέπω χωρίς υπότιτλους). Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι η μόνη μεταφορά (με μόνη εξαίρεση μια σοβιετική ταινία) που στηρίζεται απόλυτα στο ομώνυμο μυθιστόρημα της Κρίστι. Όλες οι άλλες μεταφορές είχαν λιγότερο σκοτεινό ύφος, πολλοί χαρακτήρες μετονομάζονταν και το φινάλε στηριζόταν στην διασκευή που είχε κάνει η Κρίστι για το θέατρο, θέλοντας να δώσει ένα ευχάριστο φινάλε στους θεατές.

 

Το GONE GIRL με τον Ben Affleck να ερμηνεύει άψογα τον ρόλο του και τη πανέμορφη Rosamund Pike να τσαλακώνεται και να δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας στο ρόλο της συζύγου. Αρκετά μεγάλη σε διάρκεια ταινία, που όμως κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον. Είναι τέτοια η υπόθεση που δε θέλω να αποκαλύψω το φινάλε. Το σίγουρο είναι ότι υπάρχουν χειρότερες τιμωρίες από τον θάνατο...

 

Το IRON SKY που η πλοκή θέλει τους Ναζί μετά την ήττα τους στον Β'ΠΠ να μετακόμισαν στην σκοτεινή πλευρά της σελήνης. Είναι σίγουρα μια ταινία που δε παίρνει στα σοβαρά τον εαυτό της και ούτε εμείς πρέπει να τη πάρουμε στα σοβαρά. Μια χαρά για να περάσεις την ώρα σου.

 

Περισσότερο επιγραμματικά είδα το TEKWAR και συγκεκριμένα την πρώτη τηλεταινία της σειράς, ξεκίνησα το Vikings, ολοκλήρωσα το Jessica Jones και είδα όσα επεισόδια έχουν προβληθεί ως τώρα από NCIS, Elementary, Grimm, Gotham, Arrow, Agents of SHIELD και Supergirl που θεωρώ ότι αποτελεί την έκπληξη του φετινού χειμώνα. Ξεκίνησε πολύ χλιαρά, με μια Supergirl που φάνταζε πρωταγωνίστρια στο "Ο διάβολος φοράει prada", αλλά από το 5ο-6ο επεισόδιο η σειρά απογειώθηκε! Φυσικά καθ' όλη τη περίοδος των εορτών είδα αγαπημένες χριστουγεννιάτικες ταινίες: Home Alone, It's a Wonderful Life, Die Hard, Miracle on 34th Street (το αυθεντικό!!), The Munsters' Scary Little Christmas, A Christmas Carol (σε διάφορες εκδοχές), Mickey's Christmas Carol (παραδοσικά το βλέπω 2-3 φορές το χρόνο!!) κ.ά.

 

Έχετε να προτείνετε καμιά χριστουγεννιάτικη; Όχι σαχλοαμερικανιές με τον "αληθινό" Άγιο, αλλά τίποτα κυνικές ή και (καλού) τρόμου;

 

Αν και καθυστερημένα προτείνω το Krampus. Καθαρόαιμη ταινία τρόμου σε χριστουγεννιάτικο κλίμα. Βέβαια δεν την έχω δει ακόμα για να 'χω ιδίαν άποψη. Απ' όσο ξέρω δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα διαδικτυακά (τουλάχιστον με υπότιτλους), αλλά ας την έχουμε υπόψιν για το μέλλον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5858
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5800 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τελευταία έχω κολλήσει πολύ με τη σειρά Arrow.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95053
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είχα καιρό να δω ταινίες,μιας κι έχω κολλήσει με διάφορες σειρές...!Τώρα που όλες οι σειρές που παρακολουθώ έχουν mid-season finale μου δόθηκε η ευκαιρία...! :P

 

Πάμε λοιπόν :

 

Ex-Machina : Ταινία με ωραία υπόθεση που ίσως να μας χτυπάει "καμπανάκι" για το τι θα επακολουθήσει σε μερικές δεκαετίες...!Είχε καλογραμμένο σενάριο και απρόσμενο τέλος...!Η σκηνοθεσία ήταν λίγο αργή για τα γούστα μου...!

 

Maze Runner - Scorch Trials : Η συγκεκριμένη ταινία πατάει επάνω στο κλασικό σενάριο "Όλοι οι υπόλοιποι είναι κακοί και θέλουν να μας εκμεταλλευτούν"...!Είχε δράση και ανελέητο κυνηγητό,αλλά η υπόθεση πιστεύω ότι ξέφυγε από το πρώτο μέρος...!Μπαίνουν και τα ζόμπι μέσα και όλα γίνονται μπάχαλο...! :P Σε όσους αρέσει το Resident Evil σίγουρα θα την λατρέψετε...!Για τους υπόλοιπους δεν εγγυώμαι...!

 

Ant-Man : Ευχάριστη υπερηρωική ταινία της Marvel με πρωταγωνιστή έναν ήρωα που δεν θα τον έλεγες κι από τους πρωτοκλασάτους...!Είχε αρκετούς κωμικούς διαλόγους και πολλή δράση,ενώ στο τέλος η μάχη και είναι εξαιρετική...!Τα υπόλοιπα είναι κλασικά...!Cameo του Stan Lee και μετά τους τίτλους τέλους η "υπόσχεση" για sequel...!

 

Fantastic Four : Δέκα χρόνια μετά την πρώτη ταινία,άντε πάλι τα ίδια...!Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα...!Ξαναζεσταμένο φαγητό και χλιαρές ερμηνείες...!Ειδικά η φάτσα του Dr.Doom με χάλασε...!Έμοιαζε σαν τον Destro από τους GIJoe...! :P

 

Leviathan : Ταινία Ρώσικης παραγωγής με ωραίο story αλλά με σκηνοθεσία τόοοοσο αργή που θα την ζήλευε ακόμα κι ο συγχωρεμένος ο Αγγελόπουλος...!Με ικανοποίησε το γεγονός ότι...

δεν κέρδισε τελικά ο καλός αλλά ο κακός...!

Επιτέλους και μία ταινία που ανταποκρίνεται στην ζωή...! :P Δεν νομίζω όμως ότι θα την ξαναδώ...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26877
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4263 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το STAR WARS VII είδα σήμερα και απογοητεύτηκα... :( Κριτική εδώ. Μόνο στα εφέ την βρήκα ανώτερη από τις άλλες η πλοκή της όμως ήταν ότι πιο αδύναμο έχω δει από Star Wars...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

The Hunt

Πολυ καλη ταινια,δανέζικης παραγωγής με πρωταγωνιστη τον Μικελσεν(Χανιμπαλ για πολλους-εγω δεν το βλεπω). Ωραιος ευρωπαικος κινηματογραφος.Ξερεις,ψιλο φτηνη παραγωγη(αλλα οχι φτηνιαρικη) που βασιζεται κυριως στους χαρακτηρες και τις ερμηνειες και οχι κυνηγητα,δυσκολα και ακριβα σκηνικα κλπ. Η πλοκη για οσους δεν την ξερουν αφορα εναν παιδαγωγο που κατηγορειται αδικα εξαιτιας της καλπαζουσας φαντασιας ενος κοριτσιου για παιδοφιλια και το πως αλλαζει αρδην η ζωη του. Πολυ καλη, ενα 8,5+ απο μενα :)

 

The enemy

Βασισμενο-και οχι μεταφορα- στο βιβλιο "Ο ανθρωπος αντιγραφο" του Σαραμαγκου με πρωταγωνιστη τον Τζεικ Τζιλενχαλ.Κατάρα που του μελλε και αυτου του ηθοποιου να παιξει σε ακομα πιο μπερδεμενη ταινια απο το Donnie Darko! Επειδη το παραμικρο σχολιο μπορει να κατηγορηθει σαν σποιλερ θα πω οτι ψαχνοντας πολλη (ΠΟΛΛΗ) ωρα μετα τη θεαση για εξηγηση της ταινιας την εκτιμησα. Για αυτο και  προτεινω να τη δειτε, με τη συμβουλη να ειστε απο την αρχη σε φουλ εγρηγορση μιας και θεωρω οτι το κουβαρι της ειναι αρκετα μπλεγμενο για να τα πιασεις ολα με την πρωτη θεαση. Δε λεω παραπανω, 7+/10 απο μενα και αμα δεν ειχε αυτον τον φωτισμο στο χρωμα των ουρων μπορει να του βαζα και 7,5 :P

 

Full metal jacket potato

H "βιογραφια" ενος πεζοναυτη απο τη γεννηση του στο κεντρο εκπαιδευσης μεχρι την ενηλικιωση του στο πεδιο της μαχης πολυ μακρια στο ανατολικο Λονδινο Βιετνάμ. Νομιζω η καλυτερη πολεμικη ταινια που εχω δει (δεν εχω δει το Apocalypse now). Πολυ δυνατο το πρωτο μέρος, με εναν λοχία τυπου J K Simmons οπως τον ειδαμε στα spiderman και στο whiplash. Στο δευτερο μερος ο ρυθμός καπου χαίνει συγκριτικα παντα με το πρωτο γιατι προσωπικα δε με χαλασε. Ισα ισα που το μονο μου παραπονο απο την ταινια εγκειται στο τελος. Πιστευω οτι με 20-30 λεπτα παραπανω ή ακομα και μια "τριτη πραξη" θα εκλεινε ακομα πιο ωραια η ταινια και δε θα μου αφηνε αυτο το μικρο αισθημα "μη ολοκληρωσης". 8,5+/10 απο μενα στον μαστορα και τεχνιτη Κούμπρικ :) απο την φιλμογραφια του οποιου μενει μονο να δω τη Lolita και το the killing :(

 

:beer:

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26495
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Νομιζω η καλυτερη πολεμικη ταινια που εχω δει (δεν εχω δει το Apocalypse now).

 

 

Γι' αυτό ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ότι είπε ο Λόρδος.

 

συν το ότι την πρώτη φορά θα κάτσεις να δεις την κανονική βέρζιον και όχι το director's cut. Εκείνο είναι για πωρωμένους που απλώς θέλουν κι άλλες σκηνές (λχ εγώ. αλλά την μακραίνουν πολύ την ταινία και θα μου τη χάλαγαν τις πρώτες 5-10 φορές που την είδα :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Star Trek: Renegades

 

Μια φτηνή fan made παραγωγή που χρηματοδοτήθηκε μέσω crowfunding. Δευτεροκλασάτοι ηθοποιοί Corin Nemec, Tim Russ, Sean Young, και ο βετεράνος Walter Koenig. Σε γενικές γραμμές η ηθοποιία και το σενάριο είναι σε άθλια επίπεδα, και έκανα 4 μέρες να το τελειώσω. Καποιοί κλέβουν πλανήτες, τους εξαφανίζουν, και όταν χάνεται ένας από τους σημαντικότερους προμηθευτές ενεργειακών κρυστάλλων για την Ομοσπονδία, προσπαθούν να διαλευκάνουν το μυστήριο. Μια ομάδα τυχοδιωκτών κατηγορείται άδικα και προσπαθούν να βοηθήσουν για να εξιλεωθούν. ή κάτι τέτοιο. Ανατριχιαστικά κακό.

 

Το Star Trek είναι ένα θαύμα. Δημιούργησε σχολή, ποπ κουλτούρα, επηρέασε όσο λίγα σίριαλ. Όλα αυτά ακόμη και με την αποστειρωμένη του φιλοσοφία. Προσωπικά θεωρώ μυστήριο πώς επιβιώνει κάθε φορά. 20% χαρά και διασκέδαση - 80% απογοητεύσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

AND THEN THERE WERE NONE

μπουρδίτσα μου φάνηκε , βρήκα εύκολα τον δολοφόνο, αφού μόνο αυτός , λόγω ειδικότητας,  θα μπορούσε να ξέρει το CV όλων των καλεσμένων....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα : Taking lives Παλιοτερα το ειχα πετυχει στην τηλεοραση μισο.Τωρα το ειδα ολοκληρωμενο.Οκ ηξερα τι γινεται αλλα και παλι μου αρεσε.

The season of the witch Απο αλλου το ξεκινησε,αλλου το πηγε.Ηθελα να δω ομως που θα καταληξει.Καλο ηταν.

The intuders Πολυ μετρια πραγματα,αλλα και παλι δεν με χαλασε. :P

Αυτο ομως που μου αρεσε πιο πολυ ηταν το Crimson Peak.Οταν ειχε ερθει στο σινεμα ηθελα να το δω αλλα τελικα δεν πηγα. :( Καλογυρισμενη,φοβερη ατμοσφαιρα,πολυ καλη!! :best:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4158 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

καλα βλεπει κανεις πουαρο από την ερτ; αυριο τον εχει ! εχω κολλησει φοβερο με την παλια αναπαρασταση της εποχης, πολύ καλο και ο σανσετ ναι είναι ο ΠΟΥΑΡΟ/ Η δε ερτ βαζει και σειρες από το bb κάθε κυριακη όπως τζεην ευρ και τον βορρα και νοτο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

καλα βλεπει κανεις πουαρο από την ερτ; αυριο τον εχει ! εχω κολλησει φοβερο με την παλια αναπαρασταση της εποχης, πολύ καλο και ο σανσετ ναι είναι ο ΠΟΥΑΡΟ/ Η δε ερτ βαζει και σειρες από το bb κάθε κυριακη όπως τζεην ευρ και τον βορρα και νοτο

 

Ανελλιπώς!! Τον βάζει κάθε Κυριακή στις 19.00!

 

AND THEN THERE WERE NONE

μπουρδίτσα μου φάνηκε , βρήκα εύκολα τον δολοφόνο, αφού μόνο αυτός , λόγω ειδικότητας,  θα μπορούσε να ξέρει το CV όλων των καλεσμένων....

 

Το να χαρακτηρίζεις μπουρδίτσα ένα από τα καλύτερα έργα της Κρίστι, είναι ολίγον τι ιεροσυλία. Εννοείται φυσικά ότι γούστα είναι αυτά. Για τα πρακτικά πάντως, επειδή ξέρω το έργο κι έχω δει κι άλλες διασκευές του, ήταν ίσως η καλύτερη μεταφορά από άποψη ατμόσφαιρας που καλλιεργεί και πιστότητας στην αρχική διήγηση.

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

 

Το να χαρακτηρίζεις μπουρδίτσα ένα από τα καλύτερα έργα της Κρίστι, είναι ολίγον τι ιεροσυλία. Εννοείται φυσικά ότι γούστα είναι αυτά. Για τα πρακτικά πάντως, επειδή ξέρω το έργο κι έχω δει κι άλλες διασκευές του, ήταν ίσως η καλύτερη μεταφορά από άποψη ατμόσφαιρας που καλλιεργεί και πιστότητας στην αρχική διήγηση.

 

Φίλε μου,

1. Μυστήριο δεν υπάρχει, ο δολοφόνος είναι φανερό ποιος είναι

2. Οι χαρακτήρες δεν είναι καθόλου συμπαθείς, να κι αν πεθάνουν, να κι αν δεν πεθάνουν

3. Αγωνια δεν υπάρχει, οι φόνοι ούτε προοικονομούνται, ούτε τους βλέπουμε

4. Δεν υπάρχει συγκείμενο

5. Άμα ήθελα ατμόσφαιρα κα αναπαράσταση της εποχής θα έβλεπα ακόμα το Dawnton Abbey

6. Το μόνο ενδιαφέρον είναι να μάθουμε το αμάρτημα του παρελθόντος κάθε καλεσμένου

Επίσης τα πτώματα γιατί δεν τα θάβουνε; εγώ μπορούσα να μυρίσω την αποσύνθεση μέσα από την οθόνη του laptop μου :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95053
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα κι εγώ το εκπληκτικό "The Martian"...!Πολύ καλή και χορταστική ταινία με όμορφα εφέ,που σε καθηλώνει...!Εννοείται ότι έχει αρκετές υπερβολές αλλά στην τελική είναι ταινία...!Δεν με πείραξε καθόλου αυτό...!Ένα φιλμ που σίγουρα θα το ξαναδώ...!

 

Επίσης είδα και το "Mad Max : Fury Road"...!Εξαιρετικές ερμηνείες,υπέροχα φουτουριστικά οχήματα κι όλη η ταινία ήταν ο ορισμός της δράσης και της έντασης που πραγματικά την ευχαριστήθηκα...!Από σενάριο πάντως πολύ λίγα πράγματα...!Μην ψάχνεται να βρείτε λογική...! :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4469 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις ξαναείδα το MOVIE 43. Για εμένα είναι η καλύτερη κωμωδία που έχω δει έως τώρα (σοβαρά μιλάω).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Φίλε μου,

1. Μυστήριο δεν υπάρχει, ο δολοφόνος είναι φανερό ποιος είναι

2. Οι χαρακτήρες δεν είναι καθόλου συμπαθείς, να κι αν πεθάνουν, να κι αν δεν πεθάνουν

3. Αγωνια δεν υπάρχει, οι φόνοι ούτε προοικονομούνται, ούτε τους βλέπουμε

4. Δεν υπάρχει συγκείμενο

5. Άμα ήθελα ατμόσφαιρα κα αναπαράσταση της εποχής θα έβλεπα ακόμα το Dawnton Abbey

6. Το μόνο ενδιαφέρον είναι να μάθουμε το αμάρτημα του παρελθόντος κάθε καλεσμένου

Επίσης τα πτώματα γιατί δεν τα θάβουνε; εγώ μπορούσα να μυρίσω την αποσύνθεση μέσα από την οθόνη του laptop μου :lol:

 

Φίλε μου, δεν αντιλέγω ότι τα επιχειρήματά σου είναι εύλογα, όμως εν προκειμένω μιλάμε για μια μίνι σειρά εξ ολοκλήρου βασισμένη σε μυθιστόρημα που γράφτηκε πριν από 77 χρόνια. Πριν κάνα χρόνο, είδα για πρώτη φορά στη ζωή μου τα Πουλιά του Χίτσκοκ. Είχα προηγουμένως δει ένα αφιέρωμα που έλεγαν ότι όταν πρωτοπροβλήθηκε η ταινία οι θεατές ούρλιαζαν από φόβο μέσα στην αίθουσα. Όταν η ταινία τέλειωσε αναρωτήθηκα για ποιό λόγο ούρλιαζαν οι θεατές. Για μένα ήταν μια πολύ ωραία ταινία, αλλά θρίλερ τρόμου δεν θα την χαρακτήριζα ποτέ των ποτών. Αλλά σκέφτηκα πότε παίχτηκε η ταινία και τι εθεωρείτο τότε ως θρίλερ και τι σήμερα. Θεωρώ ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε ένα έργο με βάση τη σημερινή εποχή, αλλά την εποχή που πρωτογράφτηκε ή πρωτοπαίχτηκε. Και σίγουρα δεν μπορούμε να καταδικάζουμε ένα έργο για το σενάριο του, όταν είναι απολύτως πιστό σε ένα βιβλίο. Ασφαλώς κι έχουμε γνώμη και άποψη, και σίγουρα τα γούστα του καθενός διαφέρουν, όμως εν προκειμένω δεν φταίει ο σεναριογράφος της ταινίας, οι παραγωγοί, οι ηθοποιοί κλπ. Απ' ότι καταλαβαίνω όλοι οι λόγοι που δεν σου άρεσε αφορούσαν την πλοκή, κατηγόρησε την Αγκάθα Κρίστι γι' αυτό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Hateful Eight

 

Αγαπάμε Ταραντίνο. Ακόμα και αν δεν είναι τόσο καλός όσο άλλες φορές. Και πάλι τον αγαπάμε. Γιατί τα σενάρια που γράφει είναι πολύ μπροστά από οτιδήποτε άλλο. Η συγκεκριμένη είναι η πιο πολιτικοποιημένη ταινία του μέχρι σήμερα. Δεν είναι απόλυτα διασκεδαστική όπως ήταν πχ το Django , αλλά και πάλι δεν είναι καθόλου σοβαροφανής ή διδακτική. Είναι αυτό που είναι. Άλλη μια ταινία του Κουέντη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Top of the Lake

 

Αστυνομική σειρά μυστηρίου. Κάτι σαν Broadchurch ή The Fall περισσότερο. Αυστραλιανή - Νεοζηλανδική παραγωγή. Ο χώρος που διαδραματίζονται τα γεγονότα είνα μια λίμνη, πόλος έλξης ενός φεμινιστικού κινήματος για γυναίκες που έχουν χάσει το δρόμο τους. Οι εκτάσεις ανήκουν σε έναν αμφιβόλου ηθικής άνθρωπο που ελέγχει πολλά στην περιοχή. Ή τουλάχιστον έτσι νόμιζε. Η κόρη αυτού, θύμα βιασμού μένει έγκυος και το γεγονός αναστατώνει τους πάντες πολύ λιγότερο από το συνηθισμένο. Μια ντετέκτιβ προσπαθεί να ασχοληθεί με την υπόθεση, και ω τι πρωτότυπο, νοιώθει μια συναισθηματική υποχρέωση. Τα διάφορα εγκλήματα πολλαπλασιάζονται, ή τουλάχιστον βγαίνουν στην επιφάνεια, και συνδέονται μεταξύ τους ακόμη και αν είναι τελείως διαφορετικού τύπου κάθε φορά.

 

Το δέσιμο είναι πολύ καλό. Όσο και πολύπλοκο να φαίνεται άλλο τόσο είναι απλό με την καλή έννοια. Οι χαρακτήρες είναι πολύ ζωντανοί και αληθινοί. Εννοείται ότι έχουμε έναν αστυνόμο που πίνει, έχει ψυχολογικά προβλήματα, και ξεσπάει στο περίεργο σεξ, ή άλλα κλισέ τύπου γέρος με πεδαιραστικό παρελθόν είναι ο ύποπτος που κάποιοι θέλουν να σκοτώσουν. Λες και είσαι υποχρεωμένος να τα συμπεριλάβεις σε ένα αστυνομικό σενάριο. Τουλάχιστον εκεί που δεν το περιμένεις βγαίνει από την περπατημένη. Ελάχιστη μουσική επένδυση, που δεν εκβιάζει με χολιγουντιανό τρόπο ψυχολογικα συναισθήματα  Τα καταφέρνει το σενάριο από μόνο του.

 

Πολύ καλή σειρά και αξίζει να το δείτε. 7 επεισόδια και ίσως δούμε και δεύτερη σεζόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3336 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Μολις ειδα το CONCUSSION http://www.imdb.com/title/tt3322364/?ref_=nv_sr_1 με τον will smith.Παρα πολυ ωραια ταινια,ισως μια απο τις καλυτερες ερμηνειες του will smith.Την προτεινω ανεπιφυλακτα,για ενα ευχαριστο διωρο.

Επεξεργασία από kostas1969
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Labyrinth

 

Μια ταινία με τους David Bowie και Jennifer Connelly. Δεν παίζει και κανείς άλλος. Το κακομαθημένο κορίτσι εύχεται να γλυτώσει από το απάνθρωπο μπέιμπι σίτιν και χωρίς να το θέλει στέλνει το αδερφάκι της στα χέρια του Άρχοντα των Ξωτικών. Τώρα καλείται να το βρει και να το σώσει. Με μπόλικη 80's μουσική από τον Bowie και ένα σωρό λούτρινα πλασματάκια από την ομάδα του jim Henson. Λίγο Neverending story, λίγο Muppets Show, θυμίζει και Princess Bride. Δεν είναι κακό αλλά ως εκεί.

 

 

Tora! Tora! Tora!

Μια κλασική ταινία σε συμπαραγωγή Αμερικής - Ιαπωνίας με θέμα τη μάχη στο Περλ Χαρμπορ. Παρουσιάζει και τις δυο πλευρές, την ασυνενοησία και τη μυστικότητα μεταξύ των πολιτικών και των στρατιωτικών και των δύο χωρών. Έχει πολλά να πει. Οι σκηνές της μάχης είναι πολύ καλές, χωρίς cgi (πού να τα έβρισκαν εκείνη την εποχή) αρκετά ρεαλιστικές. Αναρωτιέμαι αν είχαν τραυματισμούς στα γυρίσματα. Την προτείνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32804
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3116 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ποιες ταινιες και σειρες ειδα προσφατα ε?

Χμμμ....Μαλιστα..... :thinking:

 

 

Ξεκιναω... :)

 

 

Ταινιες...

 

Caligula (1979)

 

Πολυ γυμνο,πολυ σεξ και η  Helen Mirren στα καλυτερα της.... :flower2:

 

The Thing (1982)

 

O Kurt Russell αντιμετωπος με μερικα συμπαθητικα τερατακια... :D

 

Prince of Darkness (1987)

 

O αειμνηστος Donald Pleasence σε ρολο παπα να τα βαζει με τον τρισκαταρατο....priest-payer-0105.gif

 

Captain Harlock: Space Pirate (2013)

 

No comments....ραπιζει ασυστολως!!! heavy-metal-044.gif

 

Creed (2015)

 O Sly σε γνωριμα μονοπατια ξαναγυριζει στον ρολο που τον εκανε διασημο.

Μεχρι στιγμης του εχει αποφερει 2 βραβεια (1 Χρυση Σφαιρα και 1 Critics Choice) και παει καρφι για το Οσκαρ Β' Αντρικου. :clean:

 

Pan (2015)

 

Το ειδαμε και αυτο...ο Wolver...εχμμμ o ...Hugh Jackman ηθελα να πω....να τραγουδει Nirvana!!!!! :NoNo::notalk:

 

Spectre (2015)

 

Ισως το πιο "χλιαρο" Bond movie ολης της σειρας.... :damn:

 

 

 

Σειρες...

 

The Flash (2014)

 

Αρκετα καλη και προσεγμενη σειρα.

Ευχαριστη εκπληξη η επανεμφανιση του Mark Hamill στον ρολο του αρχικου Trickster.

Εκπληκτικος και ο Tom Cavanagh στον ρολο του Pr. Zoom.

 

 

Daredevil (2015)

 

Η σειρα απλα....τα σπαει!!!!! :yahoo:

Επεξεργασία από Retroplaymo
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σήμερα έκανα αυτό που έχεις κάτι σημαντικό να κάνεις, αλλά βαριέσαι και ταυτόχρονα νιώθεις άσχημα να κάνεις κάτι άλλο που απολαμβάνεις συνήθως, οπότε επιλέγεις να κάνεις κάτι άσχετο που δεν θα έκανες υπό νορμάλ συνθήκες, αλλά δεν είναι χειρότερο από αυτό το σημαντικό κάτι που έχεις να κάνεις. :notalk:

Σήμερα, τέλος πάντων, είδα το τελευταίο επεισόδιο του The Strain.

 

Γενικά ως σειρά την είχα πάντα στις ουδέτερες. Δηλαδή χωρίς να με πωρώνει, καταφέρνει να με κρατάει τόσο όσο χρειάζεται ώστε να μην την παρατήσω (ή να συνεχίσω να τη βλέπω θάβοντάς την :P ).

Θεωρώ πως έχει πολύ ωραίο lore, αλλά αμφιταλαντεύεται τόσο πολύ μεταξύ δράματος και φαντασίας - πράγμα πολύ εμφανές σε αυτό το επεισόδιο που δείχνει μια την εξέλιξη της βασικής υπόθεσης και μία ενός προσωπικού δράματος - που δεν μπορώ να την πάρω στα σοβαρά. Ταυτόχρονα, έχει ορισμένες γελοίες εκτελέσεις που μου θυμίζουν πολύ φθηνότερη παραγωγή. Παράδειγμα του 13ου επεισοδίου είναι

 

ο τρόπος που δείχνει τον θάνατο της Νόρα. Εγώ άρχισα να γελάω με αυτό το σκηνοθετικό(?) τρικ και απορώ πως οι ίδιοι δεν το κατάλαβαν.

 

 

Είχα μήνες να δω τη σειρά, οπότε όσα λέω είναι καθαρά οι εντυπώσεις που μου άφησε το φινάλε, μαζί με όσα θυμάμαι από πριν. Πιστεύω πως το επεισόδιο θα μπορούσε να στέκεται μια χαρά (προφανώς όχι από άποψη διάρκειας) δείχνοντας μόνο τα της μιας πλευράς. Κάτι που περιμένω για την επόμενη σεζόν είναι πως θα εξελιχθεί ο Πάλμερ ως χαρακτήρας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.