Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Fetih 1453

 

Το είδα και αυτό. Τουρκική παραγωγή για την Άλωση της Πόλης.

 

Από πού να αρχίσω και που να τελειώσω. Έχει δυνατές σκηνές μάχης, αλλά θα σας ξενερώσει με τα σπιτικά γραφικά των τοπίων. Ακόμη και στις ακριβές σκηνές των παλατιών χρησιμοποιήθηκε ψεύτικο background που θυμίζει φτηνό τοπίο παιχνιδιού adventure. Ο Παλαιολόγος είναι ένας σχετικά εγωιστής βλάκας που δεν καταλαβαίνει τον κίνδυνο της κατάστασης. Μιλάει με στόμφο, τρώει αγριογούρουνο και του σερβίρουν σκλάβες με σουτιέν γεμάτο κοχύλια, και οι έλληνες τα βράδια με την κατάπαυση του πυρός γλεντούν με «εύκολες» γυναίκες και χορεύουν πίνοντας. Και είναι πιο βάρβαροι στη μάχη. Σιχαμένα βάρβαροι. Χορεύτριες με κοντά υφάσματα σα να βγήκαν από Αρχαία Χαμαιτυπεία χορεύουν και προσφέρουν φρούτα στον Αυτοκράτορα του Βυζαντίου.  Ο Δούκας Λουκάς Νοταράς ο σύμβουλος που κατείχε θέση Πρωθυπουργού εμφανίζεται ως όχι και τόσο σοφός σύμβουλος.

 

Ο Μωάμεθ είναι ένας νέος και δε θυμίζει αυτό που μάθαμε: συγκροτημένος και σχετικά σπουδαγμένος. Περισσότερο δείχνει ένα παιδί που έχει φάει κάτι καταπιέσεις λόγω προγόνων, αλλά εδώ μάλλον φταίει ο ηθοποιός. Ακόμη και οι διάλογοι των βασιλιάδων είναι γεμάτοι ειρωνεία και λιγότερο σεβασμό. Οι τούρκοι θάβουν τους νεκρούς τους αλλά τα πτώματα από το χώμα τρομάζουν και τινάζονται!  Μερικές φορές ο στρατός των Τούρκων είναι τόσο μεγάλος που θυμίζει Άρχοντα των Δαχτυλιδιών.

Θεωρώ ότι η άλωση μιας συγκεκριμένης πόλης ως θρησκευτική εντολή από τον δημιουργό της θρησκείας είναι τρομερά ανόητο. Θα μου πεις και οι Σταυροφορίες; Εξίσου. Τουλάχιστον δεν ήταν εντολή του δημιουργού της Χριστιανισμού, και βέβαια τα Ιεροσόλυμα σήμαιναν κάτι εδώ και καιρό. Η Κωνσταντινούπολη δεν ήταν τίποτα για τον Μωάμεθ. Αλλά πολλά είμαι εκτός θέματος και ας γυρίσω στην ταινιάρα μας.

 

Δεν είναι μια ταινία προπαγάνδας. Είναι μια βλακωδέστατη ταινία που ούτε προπαγανδιστική μπορεί να χαρακτηριστεί. Υπάρχουν σκηνές που ο σκηνοθέτης έχει έμπνευση και ξέρει να δουλέψει την κάμερα. Και στο επόμενο πλάνο το χάνει. Και δεν μπορείτε να φανταστείτε το τι συνέβει μέσα στην Αγία Σοφία όταν μπήκε ο Μωάμεθ ο Πορθητής!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Και δεν μπορείτε να φανταστείτε το τι συνέβει μέσα στην Αγία Σοφία όταν μπήκε ο Μωάμεθ ο Πορθητής!

 

Πραγματικά, καίγομαι να μάθω :P

Να υποθέσω ότι είδε κάνα όραμα ή έπεσε το ευλογημένο φως του Αλλάχ στο πρόσωπό του;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Με αγάπη οι έλληνες τον αγκάλιασαν και ο πορθητής πήρε ένα παιδάκι στην αγκαλιά του και φώτησε λευκό φως το δωμάτιο. Είπε να μην τον φοβούνται και θα τους αγαπά, όπως αυτός ξέρει.

 

Στο youtube  με αγγλικούς υπότιτλους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

  • The Excorcist: όλο ανέβαλα την παρακολούθησή της. Κακώς. Είναι μια από τις πιο καλοφτιαγμένες ταινίες που έχω δει και σε καμία περίπτωση δε φαίνεται η ηλικία της. Οι ηθοποιοί εξαιρετικοί, η ατμοσφαίρα επίσης και η κλιμάκωση μαεστρική. Ίσως το μόνο που με χάλασε, ήταν το τέλος.
  • Shaun of the Dead: πολύ αστεία ταινία. Δεν σε αηδιάζει, αλλά έχει εγκεφαλικό χιούμορ και παίζει με έξυπνο τρόπο με τα κλισέ και τα δεδομένα των zombie ταινιών. Απολαυστικότατη. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Sorcerer (1977):  τι μπορει να πει κανεις γι' αυτο το ξεχασμενο διαμαντακι των '70ς?!  εξαιρετικη ταινια, την απολαυσα μεχρι το τελος! η καλυτερη σκηνη, η αγχωτικη προσπαθεια να περασουν τη ξυλινη γεφυρα μεσα σε ενα φορτηγο γεματο εκρηκτικα (νιτρογλυκερινη παρακαλω πολυ) και με θεομηνια! η καλυτερη για μενα ταινια του william friedkin μετα το ''french connection''.. (ισως τις βαζω και τις δυο διπλα διπλα!) (δεν εχω δει ομως το ''The exorcist'') Ποσο λαθος ομως ο τιτλος που διαλεξαν.. (οταν την ανακαλυψα νομιζα οτι προκειται για καθαρη horror-fantasy(?) ταινια που τελικα δεν ηταν!)  ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ! ΔΕΙΤΕ ΤΗ :)

 

 

The thomas crown affair  (1968): εδω αλλαζουν τα πραματα.. μετρια προς καλη ταινια, κατα τη γνωμη μου. Η ταινια επιβιωνει χαρη στον εξαιρετικο Steve McQueen, εναν απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους  (και κασκαντερ :) )  Ειχε κανα δυο καλες σκηνες, αλλα στην υπολοιπη διαρκεια μπορω να πω οτι ψιλοβαρεθηκα.. ισως πρεπει να δω και το πιο προσφατο remake με τον pierce brosnan για να συγκρινω... θα δειξει

 

 

Hombre  (1967): οπως εχω ξαναπει ειμαι μεγαλος φαν των γουεστερν (εξαιρουνται τα spaghettiκα  ως το κοκκαλο του scorbucci). Το συγκεκριμενο genre ταινιων ειναι το αγαπημενο μου. Η ταινια ειναι ενα καλο revisionist western με πολυ καλες ερμηνειες σχεδον απο ολο το cast! ο paul newman, τον οποιο υπεραγαπω και θαυμαζω (ειναι στο τοπ 10 των αγαπημενων μου ηθοποιων) εκτος απο το οτι ειναι κουκλος-θεος ειναι και γ@μω τους ηθοποιους και πολυ κουλ! βασταει στους ωμους του την ταινια, και δεν απογοητευει σε κανενα σημειο! το τοπια εξαιρετικα, οι καραμπινες βαρανε ασταματητα κι εγω καθομαι και θαυμαζω.

              Ποσο μαρεσουν τα western ρε φιλε..  :yes:  τα καλα ετσι γιατι υπαρχουν και τα κακα... :fiou:

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

The Good, the Bad, the Weird: κορεάτικη ταινία δράσης, ένα ιδιαίτερο γουέστερν. Το λοιπόν, τη δεκαετία του 1930 στην Μαντζουρία, όπου δραστηριοποιούνταν ο ιαπωνικός στρατός, Κινέζοι ληστές και Κορεάτες επαναστάτες, ένας παράξενος κλέφτης, ένας αδίστακτος ληστής κι ένας λακωνικός κυνηγός επικηρυγμένων προσπαθούν να βρουν έναν θαμμένο θησαυρό. Όσοι έχουν διαβάσει την Κρυφή Αυλή του Μυστηρίου θα ξέρουν τι μπάχαλο επικρατούσε στην περιοχή εκείνη, ασχέτως αν μιλάμε για διαφορετικές ιστορικές εποχές. Όπως φαίνεται από τον τίτλο, αλλά και διάφορα στοιχεία της πλοκής, πρόκειται για ένα ξεκάθαρο tribute στις ταινίες του αξεπέραστου Sergio Leone. Προφανώς δεν είναι να την πάρει κανείς στα σοβαρά, αλλά είναι μια διασκεδαστική ταινία, με το χιουμοράκι της και ωραίες σκηνές δράσης.

 

Μιας και εισαι φαν των ''ανατολικων'' ταινιων δες και το ιαπωνικο ''Sukiyaki Western Django'' το οποιο, το λεει και το ονομα του, εχει επιρροες απο το ''django'' του scorbucci.. και πες μου αν αξιζει να το δω :)

 

το ''The good, the bad and the weird'' θα το δω σιγουρα :valt:

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μιας και εισαι φαν των ''ανατολικων'' ταινιων δες και το ιαπωνικο ''Sukiyaki Western Django'' το οποιο, το λεει και το ονομα του, εχει επιρροες απο το ''django'' του scorbucci.. και πες μου αν αξιζει να το δω :)

 

το ''The good, the bad and the weird'' θα το δω σιγουρα :valt:

Το έχω δει. Επιεικώς μάπα, πέρα από την ιαπωνική βερσιόν του τραγουδιού του Django. Άντε και την εμφάνιση του Ταραντίνο :P

Το The Good, the Bad, the Weird του μοιάζει, ως προς την ιδέα και την τρέλα, αλλά είναι καλύτερο.

 

edit: δεν έχει σχέση με το Django, πέρα από τον τίτλο και το τραγούδι. Η ιστορία είναι ανάλογη του Για μια Χούφτα Δολάρια ή, αν προτιμάς, του Γιοτζίμπο.

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Τον τελευταιο εναμιση μηνα ξαναειδα και τις τρεις seasons της σειρας Millennium του Chris Carter.Η σειρα δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ καθως ο Lance Henriksen ηταν καταπληκτικος στο ρολο του Frank Black.

Για οσους ενδιαφερονται, οριστε το timeline των περιπετειων του Frank.

Millennium Seasons 1-3

The X-Files Season 7 Episode 4 "Millennium"

The X-Files Season 10 Issues #16-#17 "Immaculate" Part 1 & Part 2

Millennium mini-series Issues #1-#5

 

Εχθες ξεκινησα να βλεπω τη σειρα 12 Monkeys.Μεχρι στιγμης εχω δει τα δυο πρωτα επεισοδια και μπορω να πω οτι μου αρεσει αρκετα.Βασιζεται στην ομοτιτλη ταινια του 1995 αλλα καποια πραγματα γινονται λιγο διαφορετικα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4132 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Θερινο σινεμαδακι και αφιερωμα στον χιτσκοκ ποπ κορν και σκέτη απολαυση! οι παλιες ταινιες εχουν αυτό το κάτι αλλο

με ''σιωπηλό μάρτυρα'' και ''vertigo'' με ανατρεπτικό τέλος, παιδια στον δεσμώτη του ιλιγγου ειχε μαντεψει κανείς το τέλος; εμενα δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό/ η δευτερη ταινια μου αρεσε πολύ καλύτερα καθότι κλασσικός χιτσκοκ με αισθησιακη και ερωτική ατμόσφαιρα και μια κιμ νοβακ να λάμπει, όχι πως η γκρεις δεν είναι υπέροχη

σημερα το σινεμαδακι εχει την υπόθεση τομας κραουν και ειδα ηδη πως ένα μελος εχει γραψει πολύ καλές εντυπώσεις

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4273 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σειρά...

post-25521-0-36266800-1437937985_thumb.jpg

 

 

(και τις 2 σεζον της)

:)

 

 

Επεξεργασία από Malk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σειρά...

attachicon.gif11218755_10152913015416513_3280733405693951901_n.jpg

 

 

(και τις 2 σεζον της)

:)

Penny Dreadful και δεν ειμαι καλα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Penny Dreadful και δεν ειμαι καλα!

Και εγω ειδα σημερα τα 2 τελευταια επεισοδια της 2ης σεζον. Τολμω να πω οτι ειναι μεσα στις 10 καλυτερες σειρες που εχω δει ποτε, και εχω δει πααααρα πολλες. Βεβαια το τελευταιο επεισοδιο εκλεισε λιγο αναμενομενα και κλισε αλλα ειδικα το 9ο ηταν αριστουργημα σκηνοθεσιας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

The Big Bang Theory

 

Έχω δει μέχρι τα μισά της 8ης και τελευταίας μέχρι στιγμής σεζόν. Πάρα πολύ καλή σειρά στο είδος της, για μένα ίσως και καλύτερη απ' το all time classic αγαπημένο Two And A Half Men. Ξεφεύγει ίσως αρκετά απ' το κλασσικό αμερικάνικο sitcom(κωμωδίες με 20λεπτά επεισόδια και διαφορετικό θέμα στο κάθε επεισόδιο), με πολλές αναφορές σε ταινίες, σειρές κόμικς, ακόμα και σε τεχνολογικούς όρους περί υπολογιστών, που την ανεβάζουν ακόμα περισσότερο στα μάτια μου. Χαρακτήρες σωστά δομημένοι που σε κάνουν να τους αγαπήσεις τον καθένα για διαφορετικούς λόγους, πολλοί κι ωραίοι guest star, πολλές φορές και διάσημοι που υποδύονται τον εαυτό τους(Will Wheaton, Stan Lee). Αγαπημένοι χαρακτήρες πρώτον ο Sheldon. Τεράστια μορφάρα, σε σημεία βέβαια είναι υπέρ του δέοντος σπαστικός, αλλά η γενικότερη εικόνα που έχει προσφέρεται για αρκετό γέλιο. Αγαπημένος χαρακτήρας κι η Penny, για πιο ευνόητους λόγους. :P Το κοντό μαλλί αλά Miley Cyrus πάντως στην 8η σεζόν ξενερώνει.

Έχω ακούσει παράπονα για κοιλιά της σειράς στις σεζόν 5-6-7, δε παρατήρησα κάτι, για μένα είναι ακόμα φρέσκια κι έχει ακόμα να δώσει.

 

Black Sails

 

Είδα τη 1η σεζόν. Δε με τρέλανε, αλλά ήταν σίγουρα πάνω απ' το όριο του αποδεκτού. Επειδή δεν έχω δει πολλές σειρές τέτοιου τύπου, αρκετές φορές χανόμουν και δεν ήξερα ποιος είναι ποιος, είτε δεν αντιλαμβανόμουν πλήρως τις σκέψεις που κάποιος χαρακτήρας εξέφραζε που περιέπλεκαν κι άλλους 5 μαζί, αλλά ντάξει αυτά σιγά σιγά ξεπερνιούνται. Οπτικά θα το χαρακτήριζα πανέμορφο(που να το έβλεπα και σε 720p), αφού εμένα τουλάχιστον μια χαρά με έβαλε στο κλίμα της εποχής με τα ρεσάλτα και την απόδοση της Nassau της εποχής. Χαρακτήρες πολύπλοκοι και για μένα ίσως λίγο δύσπεπτοι, ακόμα πάντως υπάρχουν πολλά που δεν έχουν αποκαλυφθεί οπότε θα δείξει. Δεν έχω ξεχωρίσει κάποιον γι αγαπημένο, ίσως η Eleanor. Ξεπαστρέβονται κι ο ένας μετά τον άλλον, δε βοηθάει στο να συμπαθήσεις κάποιον. Ίσως ο Vane να είναι ο πιο αντιπαθητικός, δε ξέρω, με την δίνει το στυλάκι κι η φωνή του. Ωραία επιλογή που σχεδόν όλοι(αν όχι όλοι) οι χαρακτήρες βασίζονται σε αληθινά πρόσωπα του 18ου αιώνα. Είδαμε επιτέλους και λίγο το Urca στο τέλος, σύντομα ξεκινάω 2η σεζόν. Μεγάλα επεισόδια όμως, ειδικά το 1ο που ξεπέρασε την μία ώρα με κούρασε. Α, και φτάνει η τσόντα συνέχεια, πειρατική σειρά βλέπουμε. :P

 

:fish2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  215
  • Reputation:   2295
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4203 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

The Big Bang Theory

 

Έχω δει μέχρι τα μισά της 8ης και τελευταίας μέχρι στιγμής σεζόν. Πάρα πολύ καλή σειρά στο είδος της, για μένα ίσως και καλύτερη απ' το all time classic αγαπημένο Two And A Half Men. Ξεφεύγει ίσως αρκετά απ' το κλασσικό αμερικάνικο sitcom(κωμωδίες με 20λεπτά επεισόδια και διαφορετικό θέμα στο κάθε επεισόδιο), με πολλές αναφορές σε ταινίες, σειρές κόμικς, ακόμα και σε τεχνολογικούς όρους περί υπολογιστών, που την ανεβάζουν ακόμα περισσότερο στα μάτια μου. Χαρακτήρες σωστά δομημένοι που σε κάνουν να τους αγαπήσεις τον καθένα για διαφορετικούς λόγους, πολλοί κι ωραίοι guest star, πολλές φορές και διάσημοι που υποδύονται τον εαυτό τους(Will Wheaton, Stan Lee). Αγαπημένοι χαρακτήρες πρώτον ο Sheldon. Τεράστια μορφάρα, σε σημεία βέβαια είναι υπέρ του δέοντος σπαστικός, αλλά η γενικότερη εικόνα που έχει προσφέρεται για αρκετό γέλιο. Αγαπημένος χαρακτήρας κι η Penny, για πιο ευνόητους λόγους. :P Το κοντό μαλλί αλά Miley Cyrus πάντως στην 8η σεζόν ξενερώνει.

Έχω ακούσει παράπονα για κοιλιά της σειράς στις σεζόν 5-6-7, δε παρατήρησα κάτι, για μένα είναι ακόμα φρέσκια κι έχει ακόμα να δώσει.

 

 

Τα reference του Sheldon ως προς τους Superheroes τοσο σε κόμιξ όσο και σε σινεμά νομίζω απλά δεν παίζονται.

Ένας ακόμα fan εδώ!!

Επεξεργασία από Andysaurus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2780
  • Achievement Points:  475
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

καλό το slow west αλλά το τέλος ξενέρωμα,ο ήρωας πεθαίνει έτσι άδοξα και η νεαρά παντρεύεται τον αγρίκο,αγαπητοί δημιουργοί

τις ταινίες τις θέλουμε ανώτερες της φαιδρής πραγματικότητας , να μας ταξιδεύουν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Κι αλλος ενας απο δω! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σήμερα(αύριο) αρχίζει η 2η σαιζόν του Review :yahoo:

 

Α, τις τελευταίες μέρες είδα τα πρώτα 14 επεισόδια του Flash. Μ'αρέσει αρκετά, πολύ καλύτερο απ'ό,τι περίμενα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

OSS 117: Αποστολή στο Κάιρο

 

Μια χαριτωμένη ταινία με έναν ανόητο μυστικό πράκτορα τύπου James Bond. Ένα φορτίο με λαθραία όπλα οδηγεί τον OSS 117 στο Κάιρο και η φαιδρή του προσωπικότητα τα καταφέρνει μια χαρά. Αλαζόνας και εγωκεντρικός προκαλεί γαλλικό γέλιο που ίσως μερικοί να μην το συμπαθήσετε. Ατάκες τύπου "Μίλα κακιά πρακτόρισα αλλιώς δεν θα σου κάνω έρωτα" ή "η θρησκεία σας δε θα κρατήσει" είναι διάσπαρτες στο σενάριο. Πλακώνεται με τον μουφτή που φωνάζει τους πιστούς για προσευχή για να μπορέσει να κοιμηθεί ήσυχα.

 

Υπάρχει και συνέχεια που είναι στα υπόψιν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χθες βράδυ έψαχνα να βρω μια ανάλαφρη ταινία και κατέληξα στο Blazing Saddles, παρωδία των γουέστερν από το μακρινό 1974. Συμπαθητική ταινία και γέλασα δυνατά σε λίγα σημεία, αλλά αν πήγαινα το χρόνο πίσω θα προτιμούσα να ξαναματαδώ το Κλάμα Βγήκε από τον Παράδεισο. Ακόμα σπάω το κεφάλι μου, πώς αυτή η ταινία έχει ψηφιστεί από την Αμερικανική Ακαδημία στο νούμερο 6 των 100 καλύτερων κωμωδιών. Άγνωσται αι βουλαί των Γιάνκηδων...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δευτερη σεζον του the strain αψογη για την ωρα...Αυτος ο Ντελ Τορο η πως λεγεται κανει βαρυ κουμαντο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Υπερ 6: απο τις καλυτερες ταινιες ανιμεισον εβερ. Κυριολεκτικα.

 

Εχει πολυ ωραιο σεναριο, καλα σχεδιασμενους χαρακτηρες που τον καθενα τον αγαπας με διαφορετικο τροπο. Ειδικα τον Μπεϊμαξ. Και, damn, το τελος με συγκινησε απιστευτα. Δοξα τω Θεω που πηρε το τσιπακι πισω ο Χιρο! :D Η αγαπημενη μου στολη ηταν αυτη η κιτρινη που σου χαριζε απιστευτη ταχυτητα!

 

Υγ, για τους Μαρβελακηδες, ο πατερας το ενος παιδιου ειναι ο... Σταν Λι! :D

 

Επεξεργασία από Angel.tze
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ειδα εχθες το βραδυ το The Last - Naruto The Movie.

Δεν επρεπε να το δω βραδιατικα.Δε μπορουσα να κοιμηθω μετα απο τη συγκινηση (χωρις πλακα).

Η καλυτερη ταινια Ναρουτο εως τωρα και η μονη που αξιζει να δει καποιος (ολες οι υπολοιπες ηταν αθλια fillers).Επιτελους ο Ναρουτο εξομολογειται στη Χινατα (και οχι το αντιθετο οπως περιμεναν πολλοι).Επιτελους ειναι ζευγαρι.Επιτελους παντρευονται! Στο τελος σηκωθηκα ορθιος και εκλαιγα,χειροκροτουσα,φωναζα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σημερα ειδα το γαλλικο ταξι. Να διαφλδραματιζεται μπροστα μου. Λαηβ στη μασσαλια. Αφου δεν με πατησε, ειμαι πανευτυχης.

 

 

Υ.Γ: Αυτο το ποστ δεν εγινε απο τον ζεηντ. Το εκανε η νοσοκομα που τον περιποιειται ατη μοναδα εντατικης θεραπειας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ειδα εχθες το βραδυ το The Last - Naruto The Movie.

Δεν επρεπε να το δω βραδιατικα.Δε μπορουσα να κοιμηθω μετα απο τη συγκινηση (χωρις πλακα).

Η καλυτερη ταινια Ναρουτο εως τωρα και η μονη που αξιζει να δει καποιος (ολες οι υπολοιπες ηταν αθλια fillers).Επιτελους ο Ναρουτο εξομολογειται στη Χινατα (και οχι το αντιθετο οπως περιμεναν πολλοι).Επιτελους ειναι ζευγαρι.Επιτελους παντρευονται! Στο τελος σηκωθηκα ορθιος και εκλαιγα,χειροκροτουσα,φωναζα.

 

Κάπου το υπερβολικό ρομαντικό στοιχείο με ξένισε. Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου. :D Επίσης κάπως το σενάριο σαν να μην ήταν πολύ δυνατό (αν και κάλυψε ένα μεγάλο κενό που ήταν ο ρόλος του Hamura). 

 

Υ.Γ. Από τις ταινίες πιστεύω ότι αξίζει το Road to Ninja. Έχει ωραίο χιούμορ (ειδικά σε συνδυασμό με το επεισόδιο-πρόλογο, το 311) και βλέπουμε Naruto με Minato που προσωπικά ποτέ δεν χορταίνω. 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

υτυχως που δεν βλεπω ναρουτο γιατι μαλλον χαλασε το κουμπι σας για τα σποιλερ.κ ευτυχως π το υπερ6 το δα σημερα πριν μπω στο θεμα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

υτυχως που δεν βλεπω ναρουτο γιατι μαλλον χαλασε το κουμπι σας για τα σποιλερ.κ ευτυχως π το υπερ6 το δα σημερα πριν μπω στο θεμα :)

 

Δεν νομίζω να έκανα κάποιο σπόιλερ.... :thinking: 

 

Υ.Γ. Για τον Murphy δεν παίρνω και όρκο. :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν εχω μαθει ακομη πως να βαζω spoilers γιατι δε μου χρειαστηκε εως τωρα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4273 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

εεε...μόλις τέλειωσα κομικς και ξεκίνησα διακοπές:

 

'Αραξα το λοιπόν, και έβαλα να παρακολουθήσω τις κομπλέ σεζόν του "ΒΕΛΟΣ" και του "ΑΛΗΘΙΝΟΥ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ" που δεν προλάβαινα λόγω δουλειάς και λοιπών υποχρεώσεων...:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4273 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

 

Υ.Γ: Αυτο το ποστ δεν εγινε απο τον ζεηντ. Το εκανε η νοσοκομα που τον περιποιειται ατη μοναδα εντατικης θεραπειας.

 

Αν λες αλήθεια και όντως σε περιποιείται νοσοκόμα με κοντή άσπρη φόρμα, λευκές ζαρτιέρες, μπαλκόνια όσο ή βεράντα μου, ροζ κραγιόν, λευκά ψηλοτάκουνα και πρόσθετα φρύδια...  :Nurse:  :slap: ΣΕ ΜΙΣΩ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

υτυχως που δεν βλεπω ναρουτο γιατι μαλλον χαλασε το κουμπι σας για τα σποιλερ.κ ευτυχως π το υπερ6 το δα σημερα πριν μπω στο θεμα :)

Εντάξει, συγγνώμη. Πάντως μπήκε σπόιλερ προς αποφυγής μελλοντικών παρεξηγήσεων... :)
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.