Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4470 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

 

Περιγραφει τη πορεια του ιστορικου franchise απο τη δημιουργια του εως τις μερες μας δια στοματος των δημιουργων (Kevin Eastman & Peter Laird) και ολων των σημαντικων προσωπων που βοηθησαν ωστε να εξελιχθει στο μεγαθηριο που ειναι σημερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Only Lovers Left Alive: βαμπιροταινία του Τζαρμούς. Μόλις την είδα και είμαι κάπως έτσι.  :wow: Επί δέκα. Εξαιρετικό καστ: Swinton, Hiddleston, Wasikowska και Hurt σε ρόλους βαμπίρ. Πρόκειται για αργή ταινία, αλλά όπως και σε άλλες του ίδιου σκηνοθέτη, δεν με πείραξε καθόλου αυτό. Η ιστορία είναι αρκετά πρωτότυπη και αναβαθμίζεται πολύ από την σκηνοθεσία. Ιδιαίτερα μερικές σκηνές είναι απλά αριστουργηματικές. Για να μην αναφέρω τη μουσική. Ίσως υπερβάλλω, αλλά νομίζω ότι είναι μια ταινία που αξίζει να δουν όλοι.  :vampir:

 

Υ.Γ.: Με έκπληξη παρατήρησα ότι στις εταιρίες παραγωγής περιλαμβάνεται και μία ονόματι Faliro House. Είναι μια ελληνική εταιρία, που έχει συμμετάσχει στην παραγωγή πολλών ταινιών του σύγχρονου ελληνικού κινηματογράφου, όπως οι Άλπεις, Miss Violence και η καινούργια Τετάρτη 04:45, ενώ εμπλέκεται και στην επερχόμενη ταινία του Λάνθιμου Lobster.

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

 

Υ.Γ.: Με έκπληξη παρατήρησα ότι στις εταιρίες παραγωγής περιλαμβάνεται και μία ονόματι Faliro House. Είναι μια ελληνική εταιρία, που έχει συμμετάσχει στην παραγωγή πολλών ταινιών του σύγχρονου ελληνικού κινηματογράφου, όπως οι Άλπεις, Miss Violence και η καινούργια Τετάρτη 04:45, ενώ εμπλέκεται και στην επερχόμενη ταινία του Λάνθιμου Lobster.

 

 

Πίσω από την Φάληρο House υπάρχει γνωστή οικογένεια Ελλήνων εφοπλιστών/λεφτάδων. Συγκεκριμένα είπαν σε έναν από τους γιους της οικογένειας "πάρε αυτά τα λεφτά και παίξε" και αυτός σκέφτηκε να κάνει εταιρία παραγωγής. Αυτή τη στιγμή είναι από τις λίγες εάν όχι η μόνη Ελληνική εταιρία παραγωγής που δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα ρευστότητας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Birdman

 

Από τεχνικής απόψεως είναι πολύ καλοφτιαγμένη. Τρελά μονοπλάνα. Έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο, με το Μη Αναστρέψιμο και κάποια του Χιτσκοκ να μου έρχονται στο νου. Από σενάριο... ήθελα πολύ να τελειώσει γρήγορα. Κουραστική. Για να δείξει τη ματαιότητα και το ρηχό χαρακτήρα του Χόλυγουντ έχουμε κάτι διάλογους και κάτι προσωπικότητες πολύ ατσούμπαλες και ψεύτικες. Τα μάτια της Εμμα Στόουν είναι ανατριχιαστικά μεγάλα.

 

Θυμίζει ελάχιστα το Μαύρο Κύκνο. Θυμίζει πολύ ένα επεισόδιο του Πυρετού της Δόξας που βετεράνος ηθοποιός γνωστός από ταινίες τύπου Φλάς Γκόρντον προσπαθεί να παίξει Σέξπιρ στη Σχολή. Τελικά δεν τα καταφέρνει και παίζει αυτο που ξέρει.

 

Ούτε χάνετε ούτε κερδίζετε αν το δείτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Πριν αρκετές μέρες έπαιζε στην τηλεόραση τούτη δω. Πρόκειται για sci-fi ταινία, που εύκολα θα μπορούσε να είναι κόμικ του Jodorowsky. Δεν την είδα ολόκληρη, αλλά μου άρεσε η βασική ιδέα (δεν λέω κάτι παραπάνω), αλλά κυρίως η υπερ-μοντέρνα/μινιμαλιστική αισθητική της ταινίας. Από το λίγο που είδα πάντως, μου φάνηκε αρκετά καλή. Σ' ένα σημείο κιόλας, έδειξε ένα τύπο που μιλούσε στο τηλέφωνο και ο τοίχος πίσω του είχε σκηνές από κόμικς, αν δεν κάνω λάθος του Diabolik. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Zardoz (2)

 

Μια από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ μου. Άνετα ξεπερνάει την Plan 9 from Outer Space. Η ταινία που έδειξε τον Sean Connery με νυφικό, κόκκινο βρακί τύπου Barbarella και άλλα φαιδρά. Γεμάτο με ερωτισμό τύπου 1970, φιλιά και χάδια ανάμεσα σε όλα τα πλάσματα του Θεού. Ακόμη και οι αναμνήσει μεταδίδονται με τα χάδια.

 

Ουτοπία του μέλλοντος πλασμάτων που δεν γερνούν αλλά δεν κάνουν σεξ, και καταδυναστεύουν ανθρώπους ζώα. Ένα ζώο - εκτελεστής του χαλάει τα σχέδια χωρίς ο ίδιος να ξέρει τι κάνει. Έχει την ικανότητα να μπορέι να αναπαραχθεί και υπάρχει σκηνή που "τεστάρουν" τις ορμές του. Κτήρια σαν τεράστια προφυλακτικά, γυμνόστηθες γυναίκες τρέχουν πέρα δώθε, οι ηθοποιοί χαϊδεύονται μεταξύ τους για ψύλου πήδημα. Ο σκηνοθέτης είχε πολύ ερωτισμό εγκλωβισμένο μέσα του και το έβγαλε στην κάμερα όπως μπορούσε. Γέλασα με την ψυχή μου. Είναι τόσο κακιά που θα σας καταλαβαίνει μόνο κάποιος που την είδε.

 

Ένα έχω να πω: :valt:

Πάω να δω Barbarella.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

προχθες ειδα το the cobbler με τον ανταμ σαντλερ.

καλη ταινια,με πρωτοτυπο σεναριο,περνας ετχαριστα 90 λεπτα.

σας την προτεινω!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εx machina

 

βαθύ ,σκεπτόμενο και με ουσιαστικές επιστημονικές βάσεις sci-fi. Πρώτη σκηνοθετική απόπειτα του -εξαιρετικού- σεναριογράφου Alex Garland (έγραψε και το dredd) και είναι καταπληκτικός. Ο τρόπος που χτίζει σασπένς είναι ιδανικός και όλα όσα παρουσιάζει είναι ανατριχιαστικά αληθοφανή. Απλά να ξέρετε ότι απευθύνεται σε άτομα που έχουν ένα μορφωτικό επίπεδο και έχουν γνώσεις πάνω σε A.I, μηχανές turing , παράλληλους υπολογισμούς κλπ. Δεν είναι ότι όσοι δεν ξέρουν από τέτοια πράγματα δεν θα καταλάβουν, απλά περνάει κάμποσα πράγματα ως δεδομένα και δεν τα πολυεπεξηγεί με αποτέλεσμα ο πιο «απαίδευτος» θεατής κάπου να χάνεται. Βέβαια εγώ το πρότείνω ΑΠΟΛΥΤΑ.

 

Η μόνη μου ένσταση πάντως (ανοίξτε μόνο εάν είστε έτοιμοι για επιστημονικό "κάψιμο")

 

είναι πως όταν κατασκευάζεις μια μηχανή turing, προσπαθείς να την κάνεις όσο πιο "καθολική" γίνεται. Δηλαδή θέλεις να μπορεί να περάσει το τεστ ανεξαρτητως του ποιός είναι ο εξεταστής ή οι προτιμήσεις του. Ενώ η ταινία ξεκινά κάπως έτσι, στο τέλος παραδέχεται ότι το κατασκευασθέν ανδροειδές κάθε άλλο παρά "καθολικό" είναι. Τουναντίον είναι κατασκευασμένο εξ αρχής με βάση συγκεκριμένο εξεταστή και με συγκεκριμένες προτιμήσεις. οπότε το όλο τεστ χάνει την αδιαβλητότητα και την γενικότητα που θα έπρεπε να το διέπει. Εκτός εάν συμβαίνει κάτι άλλο που δεν αντιλήφθηκα.

 

Βέβαια ο μέσος θεατής αμφιβάλλω εάν θα κάτσει να σκίσει το κεφάλι του με κάτι τέτοια, αλλά εμένα μου έκανε κάπως αρνητική εντύπωση. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Barbarella (3)

 

-Εισαι μια τυπική γυναίκα από τη Γή;
-Είμαι πάνω του μέσου όρου. :valt:

 

Μια από τις πιο υπέροχες χειρότερες ταινίες που φτιάχτηκαν ποτέ. Μια γήινη πράκτορας καλείται να σταματήσει τον τρελό επιστήμονα Ντουράν Ντουράν. Ταξιδεύει σε έναν αφιλόξενο πλανήτη γεμάτο με εξωτικούς άντρες που βοηθούν ή εμποδίζουν τα σχέδιά της. Συνήθως το ανταλλάξιμο νόμισμα είναι το σεξ και δεν το αρνείται σε κανέναν. Θα δείτε γυναίκες ημίγυμνες με μπότες ως τη μέση, αποκαλυπτικά στήθη, γούνινα διαστημόπλοια, παρδαλά τοπία, και άλλα τέτοια τύπου «Ο κατάσκοπος που με κουτούπωσε». Διάλογοι φαιδροί που γελάς και μετά από ώρες. Η πρωταγωνίστρια αλλάζει ρούχα από τη μια σκηνή στην άλλη χωρίς νόημα. Δεν τα λες και ρούχα βέβαια.

 

-Θα κάνουμε σεξ με το γήινο τρόπο. Έχω το χάπι.

-Μήπως να δοκιμάσουμε με το δικό σας το βάρβαρο τρόπο; :hit:

 

Ο χαρακτήρας είναι εμπνευσμένος από την Μπριτζίτ Μπαρντό, προσφέρθηκε στη Σοφία Λόρεν, και κατέληξε στην Τζέην Φόντα. Προηγήθηκαν 4 αλμπουμάκια κόμικ και έχω ένα από αυτά!

 

-Είσαι μαλακιά και ζεστή. Μας είπαν οι γήινες είναι κρύες.

-Ε, όχι όλες μας ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Το πρώτο Horatio Hornblower από τη βρετανική σειρά τηλεταινιών. :) Κατενθουσιάστηκα :)

 

Θυμίζω ότι δηλώνω και μέγας λάτρης του Master and Commander (αμφότερα βασίζονται στην ίδια σειρά βιβλίων )

 

Μάλλον θα πρέπει στο τέλος να δω και τη ταινία με τον Gregory Peck

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

american burger -> αυτό, δες το trailer δεν θα χάσεις

 

στο cinema αθήναιον στα πλαίσια horror festival

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Το τρέιλερ με έψησε τρελά! Ωραίος! :best: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Είδα το whiplash τσε προάλλες.

 

Η ταινία ήταν τόσο έντονη που όταν τελειώνει θαρρείς πως πέρασε κανά μισάωρο απ' την έναρξη.Ο Σίμμονς ήταν θεούλης.

Επίσης δεν περίμενα ότι έργο σχετικά με έναν επίδοξο ντράμερ θα πρόσφερε jumpscare που πατάει κάτω κάθε ταινία τρόμου(αναφερόμενος στην νταλίκα που εισέβαλλε τόσο αθόρυβα και απότομα στο πλάνο,που έκανα βουτιά για να την αποφύγω).

 

Δεν είχε καμία σχέση με το ομώνυμο κομμάτι των μετάλλικα,0/19.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

το whiplash μου αρεσε τοσο πολυ,που το εχω δει 3 φορες ηδη!! :awesome:  movie!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Το πρώτο Horatio Hornblower από τη βρετανική σειρά τηλεταινιών. :) Κατενθουσιάστηκα :)

 

Θυμίζω ότι δηλώνω και μέγας λάτρης του Master and Commander (αμφότερα βασίζονται στην ίδια σειρά βιβλίων )

 

Μάλλον θα πρέπει στο τέλος να δω και τη ταινία με τον Gregory Peck

 

:cheers5:

 

(α) λάθος μου. Το Master and Commander βασίζεται σε άλλη σειρά βιβλίων :) με παρόμοια θεματολογία όμως :)

(β) είδα και το 2ο επεισόδιο/ταινία. Πάρα πολύ διασκεδαστικό :) just what the doctor ordered για την περίπτωσή μου. Φαίδωνα, άμα δεν τα έχεις δει, δεστα :D 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

The Last House on the Left (5)

 

Μια σκληρή ταινία του έλληνα Dennis Iliadis. Δικό του και το κουραστικό πλήν αρκετά ενδιαφέρων Hardcore (2004). Μια οικογένεια περνάει τις διακοπές της σε ένα απομονωμένο σπίτι σε κάποιο δάσος και γίνονται στόχος μιας οικογένειας σεσημασμένων κακοποιών. Πολύ βία, "γραφική", χωρίς να σε προστατεύει από αυτήν, τύπου "ΜΗ αναστρέψιμος". Δεν πρόκειται να την ξαναδω. Παραδέχομαι ότι ο σκηνοθέτης προσπαθεί και καταφέρνει να χτίσει όμορφα πλάνα, ενδιαφέρουσες λήψεις, και τεχνικά είναι ικανός. Μπορεί να δώσει και άλλες καλοφτιαγμένες ταινίες. Νομίζω το 6,6 του IMDB είναι πολύ τίμιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ειδα τα 4 πρωτα επεισοδια του The last man on earth.Βαρετη γελοιοτητα αλλα περναει η ωρα...Αλλωστε 20λεπτη σειρα ειναι αν δεν περνουσε για ενα 20λεπτο η ωρα θα υπηρχε προβλημα.Για ανθρωπους με πολυ περιεργο η διχως καθολου χιουμορ αν αναφερεται ως κωμωδια μεταξυ αλλων αυτη η σειρα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4581 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(α) λάθος μου. Το Master and Commander βασίζεται σε άλλη σειρά βιβλίων :) με παρόμοια θεματολογία όμως :)

(β) είδα και το 2ο επεισόδιο/ταινία. Πάρα πολύ διασκεδαστικό :) just what the doctor ordered για την περίπτωσή μου. Φαίδωνα, άμα δεν τα έχεις δει, δεστα :D

Μα στα είχα προτείνει δυο φορές, μια πριν τα δω, και μια μετά. :lol:

 

Eίναι 100% romp, μπορεί να μην είναι αριστούργημα ή ιδιαίτερα ρεαλιστικό, αλλά είναι 100% ψυχαγωγικό. :)

 

Βελτιώνεται ακόμα περισσότερο. Το 1ο επεισόδιο δεν είναι στο ίδιο κλίμα με τα υπόλοιπα. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κατόπιν εορτής αποφάσισα να δω τις δυο ταινίες που θεωρήθηκαν περισσότερο από άλλες ως τα φαβορί για τα βραβεία Όσκαρ, θέλοντας να κάνω μια σύγκριση. :P

 

Birdman: αυτό που κατάφερε ο Ινιαρίτου με την ενιαία λήψη νομίζω είναι κάτι απίστευτο, παρότι με κούρασε λιγάκι. Η ιστορία είναι αρκετά ενδιαφέρουσα και το καστ, αν μη τι άλλο, εξαίρετο. Ωστόσο, ένιωσα ότι οι ηθοποιοί δεν αφέθηκαν όσο έπρεπε για να αναπτύξουν το ταλέντο τους. Στα συν της ταινίας το ότι θίγει διάφορα ενδιαφέροντα θέματα (blockbusters, μέσα κοινωνικής δικτύωσης κλπ). Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα, αν και σίγουρα είναι πολύ ανώτερη από άλλες ταινίες του Ινιαρίτου. Θεωρώ όμως ότι ήταν πολύ οσκαροπρεπής και γι' αυτό κέρδισε αρκετά βραβεία.

Grand Budapest Hotel: περιέργως, η πρώτη ταινία του Άντερσον που βλέπω. Οπτικά είναι υπέροχη και το καστ επίσης. Ολίγον τι παράλογη, ολίγον τι πνευματώδης, με γρήγορο ρυθμό και παιχνιδιάρικη σκηνοθεσία. Μου άρεσε και την ευχαριστήθηκα ιδιαιτέρως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

The Last House on the left ==> το πρωτότυπο των seventies δες Θοδωρή μου

 

Χωρίς υπερβολή (ή έστω με λίγη) ==> το Black Sails είναι το καλύτερο πράγμα που εχει συμβεί στην τηλεόραση τα τελευταία ..ν.... χρόνια! Τι Game of thrones τώρα και τι Walking Dead, αυτά ειναι για να περνάει η ώρα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Χωρίς υπερβολή (ή έστω με λίγη) ==> το Black Sails είναι το καλύτερο πράγμα που εχει συμβεί στην τηλεόραση τα τελευταία ..ν.... χρόνια! Τι Game of thrones τώρα και τι Walking Dead, αυτά ειναι για να περνάει η ώρα....

Πες τα χρυσοστομε!!! Συμφωνω απολυτα! :) (η φωτο προφιλ μου μιλαει απο μονη της!) Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

εχθες ειδα το focus με τον will smith.πολυ ωραια ταινια,ωραιο σεναριο,καλες ερμηνειες,και φιναλε εκπληξη!!

σας την προτεινω ανεπιφυλακτα!! :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4470 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ωπα!Ωπα! Νατα τα πουλακια μου.Μπραβο bonadrug και Γαντζε.Κι εγω που πιστευα οτι ημουν ο μοναδικος στο φορουμ που παρακολουθω αυτη την τιτανομεγιστοτεραστια σειρα.Οτι και να πω για το προτελευταιο επεισοδιο θα ειναι λιγο.Δεν ηταν λιγες οι φορες που πεταχτηκα απο τη θεση μου και αρχισα να φωναζω ειτε απο ενθουσιασμο ειτε απο εκπληξη.Αναμενουμε το τελευταιο επεισοδιο με μεγαλη ανυπομονησια.Team Flint & Team Vane μαζι! :yahoo:

 

Υ.Γ Τωρα προσεξα οτι το avatar του Γαντζου ειναι η Anne Bonny (Αγαπαμε Clara Paget) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Υ.Γ Τωρα προσεξα οτι το avatar του Γαντζου ειναι η Anne Bonny (Αγαπαμε Clara Paget) :)

 

εεεεεεεπ η Clara ειναι δικια μου! :P

 

υ.γ Να προσθεσω με χαρα οτι η σειρα θα επιστρεψει για τον 3ο κυκλο της τον ιανουαριο του 2016! και με νεα προσθηκη, τον Blackbeard!!!

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4470 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ειδα εχθες τα νεα για τη τριτη season και για τον Blackbeard.Θεωρω πολυ ευστοχη επιλογη τον Ray Stevenson.Σε οσες ταινιες και σειρες τον εχω δει δεν εχει απογοητευσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5974 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Είναι τόσο καλό το Black Sails? Θα το τιμήσω για 2-3 επεισόδια για να δω αν με ψηνει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι τόσο καλό το Black Sails? Θα το τιμήσω για 2-3 επεισόδια για να δω αν με ψηνει.

 

Μπα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Την σταχτοπουτα του ντισνευ του 2015, βεβαια ημασταν δεν ημασταν 10 άτομα στο σινεμά αλλά καλύτερα την απόλαυσα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  842
  • Reputation:   6519
  • Achievement Points:  855
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωπα!Ωπα! Νατα τα πουλακια μου.Μπραβο bonadrug και Γαντζε.Κι εγω που πιστευα οτι ημουν ο μοναδικος στο φορουμ που παρακολουθω αυτη την τιτανομεγιστοτεραστια σειρα.Οτι και να πω για το προτελευταιο επεισοδιο θα ειναι λιγο.Δεν ηταν λιγες οι φορες που πεταχτηκα απο τη θεση μου και αρχισα να φωναζω ειτε απο ενθουσιασμο ειτε απο εκπληξη.Αναμενουμε το τελευταιο επεισοδιο με μεγαλη ανυπομονησια.Team Flint & Team Vane μαζι! :yahoo:

We are legion! Είμαι ακόμα ένας φανατικός αυτής της σειράς...Έλα να αυξανόμαστε σιγά, σιγά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Βλέπω το newsroom πρωτη σεζον, πολύ καλό, δυσκολη η δουλεια των δημοσιογραφων πολύ αγχωτική

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.