Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5858
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5772 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ Καλή Χρονιά σε όλους!Τελευταία είδα το Τhe Teasers με την Gloria Guida. :party3:post-5858-0-64354300-1420134502_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Η πρώτη ταινία της χρονιάς, η ταινία με τον μεγαλούτσικο τίτλο "Η Δολοφονία του Τζέσε Τζέιμς από τον Δειλό Ρόμπερτ Φορντ". Σε γενικές γραμμές είναι καλή ταινία, με πολλά θετικά στοιχεία (κάστινγκ, σκηνοθεσία, φωτογραφία), αλλά με μέτρια ροή και αχρείαστα μεγάλο μήκος. Η ταινία είναι κάτι παραπάνω από δυόμιση ώρες και όλο το ζουμί βρίσκεται στο τελευταίο μισάωρο. Ωραίο το ζουμί, αλλά όπως λένε με το ζουμί δε χόρτασε κανείς. Σίγουρα είναι ταινία που αξίζει, αλλά σε τελική ανάλυση δεν είναι τόσο καλή όσο θα μπορούσε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Παιδια τι σχεση εχει το elementary του σκαι με τον σερλοκ χολμς της νεριτ; η πρωτη απορια της χρονιάς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το ένα μιμμείται το άλλο και τα δυο το πρωτότυπο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

:obelix:οκ εγω ποιο από τα δυο να δω; :obelix:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το ένα μιμμείται το άλλο και τα δυο το πρωτότυπο.

 

Με συγχωρεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι. Το ενα αποδεικνυει πως μπορει το BBC να δημιουργησει μια σειρα που σεβεται τον Βρετανο ηρωα,

αλλα παραλληλα ειναι εκμοντερνισμενο οσο πρεπει.

το αλλο ειναι η κλασσικη αμερικανια που ξεχειλωνει τα παντα για το θεαμα.οκ, δεχομαι οτι δεν ειναι τοσο κακο οσο λεω,αλλα δε συγκρινεται με το Βρετανικο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και το βρετανικο ειναι απιστευτα υπερτιμημενο. Αν βγαζεις 3 επεισοδια ανα 2 χρονια σχεδον πρεπει να ειναι ολα αψογα. Αντιθετα σε καθε σαιζον μονο 1 επεισοδιο ειναι αριστο, και συνηθως τα αλλα 2 ειναι απο καλουτσικα εως αρκετα καλα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Broadchurch

 

Ένα αστυνομικό σίριαλ οκτώ επεισοδίων με πρωταγωνιστή τον David Tennant, το γνωστό μας καλύτερο Doctor Who. Ο ρόλος που όπως εξομολογείται έβγαλε από πάνω του τη «ρετσινιά» του Δόκτωρα. Ενσαρκώνει έναν ντετέκτιβ που η αποτυχία του στην προηγούμενη υπόθεση τον οδηγεί επαγγελματικά σε ένα ήσυχο θέρετρο της Νότια Αγγλίας ώστε να «αναρρώσει». Εκεί ένα νέο έγκλημα λαμβάνει χώρα και αναγκάζεται να συνεργαστεί με μια γυναίκα πολύ πιο ανθρώπινη και τρυφερή από αυτόν. Το θέρετρο είναι ένα ειδυλλιακό τοπίο με ήσυχους ανθρώπους και μια επιβλητική καλντέρα με παραλία που μαζεύει τουρίστες. Όσο προχωράνε στην υπόθεση βλέπουν το κακό πρόσωπο των καλοκάγαθων ανθρώπων και όλα εκείνα τα μυστικά που κρύβει μια τέτοια κοινωνία.

 

Το σενάριο δεν είναι και πρωτότυπο. Όλα αυτά έχουν τυπωθεί και πολλές φορές νοιώθεις ότι ακολουθείται η περπατημένη. Δεν μπορώ να πω ότι ο Tennant παίζει και πολύ ωραία, ή το υπόλοιπο καστ, αλλά η συμπρωταγωνίστριά του ερμηνεύει το ρόλο της τέλεια. Σαν βρετανική σειρά η ψυχρότητα είναι δεδομένο.  Σκηνοθετικά είναι πολύ καλοφτιαγμένο, με τις έξυπνες λήψεις του, χωρίς κοιλιές και τα διακριτικά κρεσέντα του. Οι ύποπτοι αντιμετωπίζονται σχετικά λογικά, και δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα τον ένοχο νωρίς.

 

Υποτίθεται ότι σε λίγες μέρες ξεκινά η δεύτερη σεζόν. Το σίριαλ ξαναγυρίστηκε για την αμερικάνικη αγορά, πράγμα που δε μου φαίνεται λογικό.

Καλούτσικο. Χαρακτήρες όλοι τρισδιάστατοι. Θυμίζει πάρα πολύ το Twin Peaks, μόνο που εκεί όλοι τους είναι σιχαμένοι χαρακτήρες. Κάποιοι το σύγκριναν με το True Detective. Προσωπικά το TD έχει δυο χαρακτήρες καλογραμμένους και μετά το χάος. Εδώ γίνεται καλύτερη δουλειά.

 

Ο Πέτρος Μαρτινίδης υποστήριζε ότι ένα αστυνομικό είναι τέλειο για να χτίσεις χαρακτήρες. Εδώ έχουμε εφαρμογή των λόγων του.

 

Δεν προτείνω άλλες σειρές ή ταινίες γιατί θα "δώσω" τον ένοχο με αυτόν τον τρόπο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ο αστυνομικός χαπακώνεται συνεχως και αν δεν το κανει τον πιανει τρεμουλο, το έχετε παρατηρήσει/ εγω τον βρισκω πολύ καλό στον ρόλο του και εννοείται ότι το βλέπω κάθε δευτερα και τριτη από την νεριτ, μου θυμιζει ένα δικο μας με μια κοπελα που ειχε εξαφανιστεί την χαρα, το θυμόσαστε φυσικα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα το Gone Girl...!

 

Πολύ καλή ταινία με ροή που δεν αποκλίνει από το βιβλίο...!Το μειονέκτημα είναι ότι είχα διαβάσει το βιβλίο και ήξερα την υπόθεση...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η αμερικάνικη διασκευή του Broadchurch δεν έχει απολύτως κανένα λόγο ύπαρξης. Επειδή μου άρεσε το βρετανικό και επειδή καραγουστάρω τον Tenant έκατσα και την είδα. Έχασα 10*45 λεπτά της ζωής μου.

Αυτό που έλιωσα μέσα στις γιορτές ήταν το Poirot. Στις πρώτες σεζόν διασκευάζουν τις μικρές ιστορίες του Πουαρώ και έτσι έχουμε 50λεπτα επεισόδια (και ενίοτε 100λεπτα όταν διασκευάζουν εκτάκτως κάποιο βιβλίο). Από την 6η σεζόν και μετά όμως διασκευάζουν βιβλία και έχουμε κλασικές βρετανικές 100λεπτες τηλεταινίες Α ποιότητας :) Έχουν ρίξει λεφτά (από κάποιο σημείο και μετά) και φαίνεται :) Όλες οι περιπέτειες λαμβάνουν χώρα μέσα στη δεκαετία του 30. Το κακό (για εμένα :P ) είναι ότι είναι πιστοί στην αρχιτεκτονική της περιόδου και έτσι έχουμε πολλές φορές κτίρια + έπιπλα Art Deco. Κάτι που αποδυκνείεται ότι το βρίσκω πολυ κακόγουστο :) Όποιος κάτσει να τα δει του προτείνω να τα πιάσει και αυτός από την 6η σεζόν :) fun fun fun και fun :) μα τον Αλλάχ ότι καλύτερο για αυτές τις κρύες μέρες :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Δεν αντεξα, το εκανα το λαθος και ειδα το interview. δεχτηκα πιεσεις ομως, δεν φταιω!! πραγματικα σκουπιδι, δεν εχω λογια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σημερα είναι το 7 επεισοδιο του broadchurch, φαινεται ότι στο 8 βρισκεται τελικα ο ένοχος, μετα όμως λέει δευτερος κύκλος, κατάλαβα αυτος θα είναι ο αμερικανικος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Rollerball 1975

 

Καημό το είχα να δω την ταινία που παίχτηκε στην κρατική τηλεόραση τα χαράματα της πρωτοχρονιάς του 1984. Είμαστε σε ένα μέλλον που μέχρι και οι προβλεπόμενοι πόλεμοι των πολυεθνικών έχουν τελειώσει. Ένα παιχνίδι τύπου μπάσκετ - μονομάχοι με πολύ αίμα και σκοτωμούς βγάζει έναν πρωταθλητή που τα μεγάλα κεφάλια ζητούν να κλαδευτεί. Αυτό είναι το θέμα. Η χαρά των οπαδών του δικαστή Ντρέντ, Αερομπόλ κλπ.

                                      

Το θέμα δεν είναι και πολύ βαθύ. Αν και η φράση "Δεν προοριζόταν ποτέ για παιχνίδι" έχει κάτι να πει. Η σκηνοθεσία όμως είναι αριστούργημα. Χωρίς cgi είναι ένα θαύμα του 1975. Οι κασκαντέρ έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. υποτίθεται ότι δεν είχαν κανένα ατύχημα. μιλάμε για ΤΟ θέαμα. Τον πρωταγωνιστή τον παίνεσαν πολύ, αλλά εγώ είδα έναν τύπο που απήγγειλε κείμενο υποτονικά. Η ταινία είναι ντυμένη με κλασική μουσική για να πιάσει τον παλμό της Οδύσσειας 2001.

 

Δύσκολα να την ξαναδώ. Την προτείνω ως σκηνοθετικό αξιόλογο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 Αυτή τη εβδομάδα έιχα 3/3 fail. Ελπίζω να μην συνεχιστεί το σερί.

 

Zombie Fight Club

Εδώ τα'θελα και τα 'παθα. Διάβασα τον τίλο, ήμουν βέβαιος ότι πρόκειται για βλακεία, είδα μετά ότι πρόκειται κιόλας για Κινέζικη παραγωγή, παρ όλα αυτά όμως εγώ εκεί, να το δω. Πιο πέρα βρέχει ταινία, δεν έχω δει ίσως και ποτέ μου. Χαρακτήρες εισάγονται ξεκάρφωτα μόνο και μόνο για να εξαχθούν τρια λεπτά μετά, κουνγφουδίστες (κατά το «καρατίστες») δέρνουν ζόμπι και μετά δέρνονται μεταξύ τους, τα ειδικά εφέ είναι κάτι μεταξύ μοντέρνας τέχνης και παρωδίας και ο σκηνοθέτης δεν έχει ιδέα που θέλει να καταλήξει. Ακριβώς γι αυτό το λόγο, χωρίς κάποια περαιτέρω προειδοποιήηση, κάπου στα 2/3 της ταινίας, κάνει ένα fade out και μετά ξαναρχίζει την ροή ένα χρόνο μέτα! Πρωταγωνιστές έχουν αλλάξει κουρέματα, χαρακτήρες έχουν μαγικά εξαφανιστεί και τίποτα δεν επεξηγείται.

Μέχρι κι εγώ , που έχω τρομερές αντοχές απέναντι σε σαβούρα, εδώ έφτασα στα όριά μου.

 

Killers 

θα σου πω το εξής: Η συγκεκριμένη ταινία είναι από Ινδονήσιους σκηνοθέτες. Το ήξερα, την είχα πατήσει άλλη μια φορά από δαύτους, αλλά πάλι ήθελα να το δω. Ε κάποιος πρέπει να μου πει πως δεν είναι επιπέδου RAID ότι βγαίνει από την Ινδονησία (που κι αυτό ήταν καλό λόγω Ευρωπαίου σκηνοθέτη). Τέλος πάντων, δυό δολοφόνοι, ένας Ιάπωνας και ένας Ινδονήσιος, αρχίζουν να κάνουν διαδυκτιακό chat ενώ παράλληλα σκωτώνουν και κοσμάκη. Και μετά κάπου μπλέκονται και ο ένας θέλει να σταματήσει ο άλλος , αλλά μετά ο άλλος θέλει να σκοτώσει τον πρώτο. Αυτό. Αλήθεια τώρα, αυτό είναι.

Δεν ξέρω πόσο ελέυθερο χρόνο έχουν οι άνθρωποι στην Ινδονησία, προφανώς πολύ, μιας και η ταινία κρατάει 2 ώρες και 17' και από αυτό , οι δύο ώρες και δέκα λεπτά  είναι για πέταμα. Αποφύγετέ το. Σας εκλιπαρώ.

 

American Hustle

Bλέποντάς το σκεφτόμουν, πως γίνεται ο Σκορτσέζε να έχει καταπιαστεί με το ίδιο θέμα (απάτη) , την ίδια χρονιά , να κάνει μια ταινία 3 ωρών και να μην καταλαβαίνεις για πότε πέρασε η ώρα, και ο David o. Russel να μην μπορεί να μου κρατήσει το ενδιαφέρον για 2 ώρες και 11 λεπτά. Μιλάμε για την απόλυτη βαρεμάρα, που μόνο ο Christian Bale σωζει κάπως. Ά και έχει και έναν καλό Jeremy Renner. Όλο το υπόλοιπο όμως, είναι κλάφ'τα. Ξεκινώντας από το μέτριο προς αδιάφορο σενάριο και καταλήγοντας στην τραγικά ψυχωτική ερμηνεία της Jennifer Lawrence που σε ξενερώνει, σε όποια σκηνή και αν εμφανίζεται. Μην το δείτε. Ειλικρινά, γιατί ήταν υποψήφιο για τόσα Όσκαρ, μου διαφεύγει. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν κέρδισε κανένα. Ξαναδείτε το «Λύκο της Wall Street».

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 Θεέ μου τι σου Κάναμε (2014)

 

Η κλέφτρα των βιβλίων (2013)

 

ειδικα την τελευταια κ λογω του θεματος του forum εδω την συστηνω ανεπιφυλακτα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

The book of life (2014)

Μια όχι και τόσο παιδική animation μίξη μυθολογίας των Maya και μεξικανικής κοινωνίας του 1850 με αρκετή φαντασία και διαφοροποιηση σε σχέση με το τι περίμενα όταν είχα διαβάσει τα review.

 

Μόνο μελανο σημείο ότι εκεί που θα μπορούσαν να βάλουν παραδοσιακή μεξικανικη μουσική τέλεια για το πνεύμα της ταινίας, σε αναγκαζουν να υποστεις την παρακμή των αμερικανικών ποπ τραγουδιών.

 

Ένα 8/10,συνιστώ για ένα ευχάριστο απόγευμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20237
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Rollerball 1975

 

Καημό το είχα να δω την ταινία που παίχτηκε στην κρατική τηλεόραση τα χαράματα της πρωτοχρονιάς του 1984. Είμαστε σε ένα μέλλον που μέχρι και οι προβλεπόμενοι πόλεμοι των πολυεθνικών έχουν τελειώσει. Ένα παιχνίδι τύπου μπάσκετ - μονομάχοι με πολύ αίμα και σκοτωμούς βγάζει έναν πρωταθλητή που τα μεγάλα κεφάλια ζητούν να κλαδευτεί. Αυτό είναι το θέμα. Η χαρά των οπαδών του δικαστή Ντρέντ, Αερομπόλ κλπ.

                                      

Το θέμα δεν είναι και πολύ βαθύ. Αν και η φράση "Δεν προοριζόταν ποτέ για παιχνίδι" έχει κάτι να πει. Η σκηνοθεσία όμως είναι αριστούργημα. Χωρίς cgi είναι ένα θαύμα του 1975. Οι κασκαντέρ έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. υποτίθεται ότι δεν είχαν κανένα ατύχημα. μιλάμε για ΤΟ θέαμα. Τον πρωταγωνιστή τον παίνεσαν πολύ, αλλά εγώ είδα έναν τύπο που απήγγειλε κείμενο υποτονικά. Η ταινία είναι ντυμένη με κλασική μουσική για να πιάσει τον παλμό της Οδύσσειας 2001.

 

Δύσκολα να την ξαναδώ. Την προτείνω ως σκηνοθετικό αξιόλογο.

Οποιος διάβαζε το Σπίνμπολ στο Αγόρι θα εκτιμήσει την ταινία!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Οποιος διάβαζε το Σπίνμπολ στο Αγόρι θα εκτιμήσει την ταινία!

 

και οποιος επαιζε speedball στην amiga!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Chef: ανάλαφρη "κωμωδία" του Jon Favreau, με τον ιδιο. περνάει ευχάριστα η ώρα, προσωπικά μου άρεσε χωρις να ειναι κανενα αριστούργημα, περνάς καλά

 

The Signal: μια παρέα χάκερ απο το MIT ακολουθούν το σημα ενος αλλου χακερ κ προσπαθούν να τον βρουν..

χαχα ναι καλα..(για την υποθεση :P) ενταξει καλη ειναι αμα εχεις υπομονη, βασικα μου θυμισε μια αλλη που αμα πω την πω θα καταλαβετε ολη την ταινια οποτε δεν την λεω.. παντως ειναι true sci-fi χεχε

 

Elysium: αδιάφορη χωρις να ειναι κακη ομως, τυπικη sci-fi, ειναι κ απο τον δημιουργο του District 9 οποτε εχει τις ιδιες ανησυχιες :P

 

Predestination: πρακτορας κ ταξιδι στο χρονο, εχει ενα Α ενδιαφερον, καλη ειναι αλλα αμα εχεις δει κ 5 ταινιες με ταξιδια στο χρονο "ξερεις" τι παιζει με τα παραδοξα κ τι να περιμενεις χαχα

 

επισης μεσα στα χριστουγεννα ειδα κ τα gremlins κ τα σπανε.. απορω που δεν εχουν κανει κανα remake ακομα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αυτό που έλιωσα μέσα στις γιορτές ήταν το Poirot. Στις πρώτες σεζόν διασκευάζουν τις μικρές ιστορίες του Πουαρώ και έτσι έχουμε 50λεπτα επεισόδια (και ενίοτε 100λεπτα όταν διασκευάζουν εκτάκτως κάποιο βιβλίο). Από την 6η σεζόν και μετά όμως διασκευάζουν βιβλία και έχουμε κλασικές βρετανικές 100λεπτες τηλεταινίες Α ποιότητας :) Έχουν ρίξει λεφτά (από κάποιο σημείο και μετά) και φαίνεται :) Όλες οι περιπέτειες λαμβάνουν χώρα μέσα στη δεκαετία του 30. Το κακό (για εμένα :P ) είναι ότι είναι πιστοί στην αρχιτεκτονική της περιόδου και έτσι έχουμε πολλές φορές κτίρια + έπιπλα Art Deco. Κάτι που αποδυκνείεται ότι το βρίσκω πολυ κακόγουστο :) Όποιος κάτσει να τα δει του προτείνω να τα πιάσει και αυτός από την 6η σεζόν :) fun fun fun και fun :) μα τον Αλλάχ ότι καλύτερο για αυτές τις κρύες μέρες :D

 

 

Όντως καταπληκτική σειρά,με τον David Suchet να δίνει ρεσιτάλ ηθοποιίας...!Την (ξανα)είδα μέσα στο περασμένο καλοκαίρι...!Και τις 13 σεζόν...!Το τελευταίο επεισόδιο είναι πολύ δυνατό συναισθηματικά...! :sad1:

 

Επίσης έχει κυκλοφορήσει κι ένα ντοκιμαντέρ του 2013,που ονομάζεται "Being Poirot" και ο Suchet μας ξεναγεί στο σπίτι της Agatha Christie,πηγαίνει στις Βρυξέλλες,όπου τον έχουν σε μεγάλη εκτίμηση και γενικά μιλάει για τον ρόλο που υποδύθηκε για 25 χρόνια από την ζωή του...!

 

Νικόλα,εάν δεν το έχεις δει,σίγουρα αξίζει μία ευκαιρία...! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Chef: ανάλαφρη "κωμωδία" του Jon Favreau, με τον ιδιο. περνάει ευχάριστα η ώρα, προσωπικά μου άρεσε χωρις να ειναι κανενα αριστούργημα, περνάς καλά

 

The Signal: μια παρέα χάκερ απο το MIT ακολουθούν το σημα ενος αλλου χακερ κ προσπαθούν να τον βρουν..

χαχα ναι καλα..(για την υποθεση :P) ενταξει καλη ειναι αμα εχεις υπομονη, βασικα μου θυμισε μια αλλη που αμα πω την πω θα καταλαβετε ολη την ταινια οποτε δεν την λεω.. παντως ειναι true sci-fi χεχε

 

Elysium: αδιάφορη χωρις να ειναι κακη ομως, τυπικη sci-fi, ειναι κ απο τον δημιουργο του District 9 οποτε εχει τις ιδιες ανησυχιες :P

 

Predestination: πρακτορας κ ταξιδι στο χρονο, εχει ενα Α ενδιαφερον, καλη ειναι αλλα αμα εχεις δει κ 5 ταινιες με ταξιδια στο χρονο "ξερεις" τι παιζει με τα παραδοξα κ τι να περιμενεις χαχα

 

επισης μεσα στα χριστουγεννα ειδα κ τα gremlins κ τα σπανε.. απορω που δεν εχουν κανει κανα remake ακομα :P

 

To Predestination τα σπαει κατ εμε.ανεπιφυλακτα συνασταται σε φιλους του time travel scifi...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Locke (2013): διαμαντι απο τα λιγα η ταινια.. ολη η ταινια εκτυλισσεται σε ενα αμαξι και ομως δεν βαρεθηκα σε κανενα σημειο! εξαιρετικη ερμηνεια απο τον tom hardy :respect:  (απο τους αγαπημενους μου και περιμενω τη στιγμη που θα κατσω να τον δω στο ''peaky blinders'') ο οποιος καταφερνει να μας μεταφερει τα συναισθηματα που νιωθει και τον γολγοθα που περνα.. τι να πω! εξαιρετικη!! 10΄/10 :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4272 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

 

επισης μεσα στα χριστουγεννα ειδα κ τα gremlins κ τα σπανε.. απορω που δεν εχουν κανει κανα remake ακομα :P

 

ΤΙ;;; Είπες...ριμεϊκ;;; ΕΙΠΕΣ ΡΙΜΕΪΚ;;;;

 

REMAKE στο MASTERPIECE that does not need remake??? 

 

:slap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΤΙ;;; Είπες...ριμεϊκ;;; ΕΙΠΕΣ ΡΙΜΕΪΚ;;;;

 

REMAKE στο MASTERPIECE that does not need remake??? 

 

:slap:

Σιγουρα το remake θα ηταν κατωτερο από τις πρωτες ταινιες,αλλα και παλι ποιος ξερει!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Locke (2013): διαμαντι απο τα λιγα η ταινια.. ολη η ταινια εκτυλισσεται σε ενα αμαξι και ομως δεν βαρεθηκα σε κανενα σημειο! εξαιρετικη ερμηνεια απο τον tom hardy :respect:  (απο τους αγαπημενους μου και περιμενω τη στιγμη που θα κατσω να τον δω στο ''peaky blinders'') ο οποιος καταφερνει να μας μεταφερει τα συναισθηματα που νιωθει και τον γολγοθα που περνα.. τι να πω! εξαιρετικη!! 10΄/10 :up:

Και στο mad max θα ειναι φοβερος οπως ολα δειχνουν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5297 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είδα το Gulliver's Travels που είχε πριν λίγο στο Σταρ. Εύστοχη ταινία. 7/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5936 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Locke (2013): διαμαντι απο τα λιγα η ταινια.. ολη η ταινια εκτυλισσεται σε ενα αμαξι και ομως δεν βαρεθηκα σε κανενα σημειο! εξαιρετικη ερμηνεια απο τον tom hardy :respect:  (απο τους αγαπημενους μου και περιμενω τη στιγμη που θα κατσω να τον δω στο ''peaky blinders'') ο οποιος καταφερνει να μας μεταφερει τα συναισθηματα που νιωθει και τον γολγοθα που περνα.. τι να πω! εξαιρετικη!! 10΄/10 :up:

 

+1

 

Έξυπνη ταινία, εκπληκτική ερμηνεία, πολύ καλή μουσική υπόκρουση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δύο ταινίες που έχω δεί πρόσφατα :popcorn: :

 

Seventh Son 

 

Περιπέτεια φαντασίας βασισμένη σε σειρά βιβλίων. Βασικός ήρωας ο Tom Ward, έβδομος γιός-έβδομου γιού, ο οποίος γίνεται μαθητής ενός κυνηγού μαγισσών και άλλων δαιμονικών τεράτων. Μαζί με τον δάσκαλο του θα αναλάβουν την αποστολή να σώσουν τον κόσμο απο μια μάγισσα και τους ακολούθους της. Καλή ταινία με μπόλικη δράση, πολύ καλά εφφέ και κάποιες καλές ερμηνείες. Απο την άλλη όμως, οι πολλές μάχες με τα τέρατα είναι κουραστικές, το σενάριο προβλέψιμο και τα όποια αστεία σαχλά.

Την περίμενα καλύτερη-βαθμολογία 6/10.    

 

Night at the Museum:Secret of the Tomb

 

Η ταινία με την οποία κλείνει η τριλογία του μουσείου και η τελευταία ταινία του σπουδαίου Robin Williams. Αυτή την φορά η μαγεία της αρχαίας πλάκας που ζωντανεύει τα εκθέματα του μουσείου εξαντλείται και η γνωστή παρέα ταξιδεύει στο Λονδίνο και στο Βρετανικό Μουσείο για να λύσει το μυστήριο. Καλή κωμωδία η οποία βλέπεται πολύ ευχάριστα όπως και οι δύο προηγούμενες. Έχει τις στιγμές της, αλλά δεν έχει να προσφέρει τίποτα περισσότερο πέρα απο το κλείσιμο της ιστορίας. Όλα τα λεφτά πάντως, ένα συγκεκριμένο cameo το οποίο δεν θα αποκαλύψω :P .  Βαθμολογία 6/10

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.