Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κάλαντα 2011


Paliakoudis

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και καθώς πλησιάζουν τα Χριστούγεννα τα μικρότερα μέλη του forum όλο και κάποιο επίτομο θα ονειρεύονται, όλο και κάποια βαρβάτη παραγγελία μεταχειρισμένων θα θέλουν να κάνουν. Που θα τα πληρώσουν όμως(αν αποκλείσουμε την κλοπή :lol: ) ; Μα φυσικά από τα κάλαντα! Όμως την σήμερον ημέρα με την παλιοκρίση είναι δύσκολο να σβήσεις κάποια πραγματάκια από την wish-list σου. Στην προσπάθεια μου να βρω κάποια tips έπεσα σε ένα σημερινό θέμα από ένα φόρουμ.

 

 

Καλημέρα,

 

Τώρα πια που έχω παρατήσει το συγκεκριμένο επάγγελμα (τα κάλαντα), μπορώ να μοιραστώ τα επτασφράγιστα μυστικά μου για να αυξήσετε τα έσοδα σας.

- Βγείτε για κάλαντα από τις 6.00-6.30. Αυτή την ώρα ψήνουν ψωμιά οι φούρνοι, είναι ανοιχτά κάποια βενζινάδικα και στήνονται οι λαϊκές. Και στα 3 αυτά μέρη, αν ήσαστε χαμογελαστοί και ευδιάθετοι θα κάνετε μια καλή αρχή στο ταμείο σας.

- Από τις 7 μέχρι τις 8 πιάστε λεωφορεία. Είναι γεμάτα αυτή την ώρα καθώς ο κόσμος πάει στην δουλειά του. Ανεβείτε στο λεωφορείο και πείτε τα κάλαντα μέχρι την επόμενη στάση. Περάστε στην απέναντι πλευρά του δρόμου και πάρτε το λεωφορείο που θα σας πάει πίσω, ώστε δεν απομακρύνεστε από την περιοχή σας. Κάντε αυτό το μπρος-πίσω για μια ώρα και σας εγγυώμαι, θα έχετε ένα καλό εισόδημα.

- Από τις 8 μέχρι τις 14.00, πηγαίνετε σε σπίτια και καταστήματα. Και εδώ υπάρχουν μερικά tips. Παίρνεται το ασανσέρ μέχρι τον πάνω-πάνω όροφο και κατεβαίνετε 1-1 τους ορόφους με τα πόδια. Είναι ο πιο γρήγορος και ξεκούραστος τρόπος.

- Σε κάθε όροφο, εάν υπάρχουν πόρτες που είναι κοντά μεταξύ τους, της χτυπάμε όλες μαζί. Έτσι λέτε τα κάλαντα μια φορά για 2-3 διαμερίσματα ταυτόχρονα, κερδίζοντας χρόνο και χρήμα.

- Κατά τις 14.30 πιάστε πάλι τα λεωφορεία. Ο κόσμος γυρνάει από τις δουλειές τους αυτή την ώρα. Κάντε το αυτό μέχρι τις 15.30 - 16.00.

- Κάντε ένα 2ρο διάλειμμα να ξεκουραστείτε, να φάτε μεσημεριανό και να μετρήσετε τα χρήματα σας. Αυτή την ώρα ο κόσμος αναπαύεται, είτε τρώει με την οικογένεια του. Και στις 2 περιπτώσεις θα ενοχληθεί αν χτυπήσετε το κουδούνι.

- Κατά τις 18.00 βγείτε πάλι. Πιάστε πάλι σπίτια και καταστήματα άλλα το πιο σημαντικό... καφενεία που μαζεύονται τα γερόντια και τα πίνουν! Είναι κεφάτοι λόγω ημέρας και γουστάρουν παράδοση. Εγγυημένα έσοδα.

 

Με αυτά τα tips το 1997 (τελευταία χρονιά που βγήκα για κάλαντα), 3 άτομα βγάλαμε 100.000 δραχμές έκαστος χωρίς επίσκεψη σε συγγενείς όταν οι άλλοι βγάζανε 50.000 με συγγενείς!

 

Ας πουν και οι βετεράνοι την γνώμη τους για να αυγατίσουμε και μεις μια βιβλιοθήκη μπαρκς και ένα pro 12 που λέει ο λόγος :D

Επεξεργασία από Paliakoudis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

off-topic Αν το PES 12 είναι για το PS2, απλά προχώρα. :down:

 

On-topic τώρα, ποιος θα ξυπνήσει στις 5 για να ετοιμαστεί και και να πάει τόσο πρωί να πει Κάλαντα;;;;;; Επίσης, αν και δεν έχω μπει σε λεωφορείο να πω κάλαντα, απέφυγε τα. Οι άνθρωποι (όσοι δουλεύουν) θα γυρνούν κουρασμένοι. Δεν θα θέλουν ένα τσούρμο μικρά να τους λένε τα κάλαντα έναντι χρημάτων (η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω ποιοι δουλεύουν εκείνη την μέρα).

 

Επίσης, τα πράγματα από το 1997 έχουν αλλάξει. Ο φίλος μάζεψε 100.000 δραχμές. Ας πήγαινε πέρυσι να δει πόσα θα μάζευε.

 

Δεν ξέρω, αλλά εδώ και μήνες έχω απαξιώσει εντελώς τον θεσμό-έθιμο των καλάντων. Μόνο σε παππούδες πάω που δίνουν 50 ευρώ στο χέρι.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ψαγμενος ο τυπος αλλα στις περιοδους κρισης που ζουμε δε νομιζω να βγαλεις και πολλα απο τα καλαντα ουτως η αλλως...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Το ξέρω δε πρόκειται να βγάλω πολλά(πέρσυ στα πρώτα 148 και στα δευτερα 128 μαζι με τον φιλο μου) αλλά όλο και κάποια κόλπα θα υπαρχουν... Στην λαικη πχ τα πρωινα όλο και καποιοι γενναιοδωροι βιοπαλεστες που με ψιλοξερουν(καμοια φορα παω μαζι με την γιαγια μου) θα υπαρχουν :)

 

Και άλλες γνώμες άντε

 

Υστ. Οχι Χρηστο δεν είναι για ΠΣ2!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ειναι λιγο χαλια η εποχη για τετοιες δραστηριοτητες εδω που τα λεμε, αλλα τι να κανει κανεις :D

εγώ τη μονη συμβουλη που εχω να δωσω, ειναι να προσεχεις λιγο παραπανω μερες που ειναι, εξω στο δρομο να μη μετρας λεφτα και γενικα καλό ειναι να μη δειχνεις ότι διαθετεις ταμειο απο καλαντα, γιατι παιζουν και ψειριστικες.. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

εγω πάντως θα πάω να πω τα καλαντα..

τα έξοδα τρέχουν και δεν είναι καλό να αφήνουμε τις παραδόσεις.. post-5259-1223477258.gif

 

 

 

post-5259-0-71005700-1323962104.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αυτο από πέρσυ το προσέχω συνέχεια και σε κάθε περαστικό ρίχνω πάντα από μια κλεφτή ματιά.

Προπερσυ ενας γνωστος μου άφησε λιγο τα λεφτα κατω να δωσει κατι λιγα σε εναν ζητιανο και ο ζητιανος σηκωνεται τα παιρνει και γινετε καπνος!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

 

Υστ. Οχι Χρηστο δεν είναι για ΠΣ2!

 

Για PC; Ή PSP; Ή μήπως...... :wow:

 

Η πιο σίγουρη πηγή χρημάτων για μένα τα Χριστούγεννα είναι ο θείος μου (κάποιοι τον έχετε ψιλογνωρίσει στο Comicdom :) ). Είναι των εθίμων και εμείς εδώ έχουμε έθιμο όπου ανάβουμε φωτιές, ψήνουμε και γενικώς περνάμε Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α. Ε λοιπόν, φωνάζω εγώ κάτι που φώναζαν οι γιαγιάδες τα παλιά τα χρόνια σε αυτό το έθιμο και παίρνω 200 ευρώ! Φωνάζει και ο αδερφός μου και παίρνει άλλα τόσα. Πέρυσι μειώθηκαν σε κατοστάρικο, αλλά δεν με χάλασε. Συν από δύο γιαγιάδες και δύο παππούδες. Ε μάλλον, δεν χρειάζομαι τα κάλαντα. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Δε θα παρω το προ!παραδειγμα εφερα εχω το περσυνο φετος εχω μονο κομικς(ξεχασες τη λιστα που σου εδειξα?)

 

οσο για το πρωτο σου ποστ εγω μετα χαρας σηκωνομαι απο τις 5 να παω στη λαικη μονος να βγαλω κανα 25ρι € πριν αρχισω με τον συνεταιρο :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13835
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  170
  • Reputation:   1851
  • Achievement Points:  171
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Tα έχω κάνει όλα αυτά! Όλα όμως... και όλα αξίζουν... Λοιπόν άκου τι να κάνεις και στο λέω καθαρά από προσωπικά εμπειρία: :up:

Ξύπνα πρωί-πρωι (να προλάβεις μέχρι και το 1ο λεωφορείο) βρες καμια λεωφόρο που να περνάνε 4-5 λεωφορεία για να μην χάνεις χρόνο. Έτσι θα είσαι συνέχεια μέσα και θα τα λες. Επίσης θα είσαι σε γρήγορση και δεν θα σε πάρει ο ύπνος σε καμια στάση. :PPP: Πες τα μόνο εκεί μέχρι τις 7-7:30. :havefun: Εκεί είναι το χρήμα...

Όσοι είναι στο λεωφορείο θα ακούνε τα κάλαντα πρώτη φορά από εσένα... Ε του π***τη... Από τους περισσότερους θα πάρεις.

Μετά τράβα κοιμήσου.. ή άμα έχεις κουράγια :respect: πήγαινε όπου αλλού θες. Πάντως μην περιμένεις και πολλά, κάθε πέρυσι και καλύτερα...

 

Υγ: 24 και 31 πέφτουν Σάββατο.... χαχαχαχαχαχ

:sorry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Tα έχω κάνει όλα αυτά! Όλα όμως... και όλα αξίζουν... Λοιπόν άκου τι να κάνεις και στο λέω καθαρά από προσωπικά εμπειρία: :up:

Ξύπνα πρωί-πρωι (να προλάβεις μέχρι και το 1ο λεωφορείο) βρες καμια λεωφόρο που να περνάνε 4-5 λεωφορεία για να μην χάνεις χρόνο. Έτσι θα είσαι συνέχεια μέσα και θα τα λες. Επίσης θα είσαι σε γρήγορση και δεν θα σε πάρει ο ύπνος σε καμια στάση. :PPP: Πες τα μόνο εκεί μέχρι τις 7-7:30. :havefun: Εκεί είναι το χρήμα...

Όσοι είναι στο λεωφορείο θα ακούνε τα κάλαντα πρώτη φορά από εσένα... Ε του π***τη... Από τους περισσότερους θα πάρεις.

Μετά τράβα κοιμήσου.. ή άμα έχεις κουράγια :respect: πήγαινε όπου αλλού θες. Πάντως μην περιμένεις και πολλά, κάθε πέρυσι και καλύτερα...

 

Υγ: 24 και 31 πέφτουν Σάββατο.... χαχαχαχαχαχ

:sorry:

 

Σε λεωφορείο δεν τα έχω πει ποτε... Λες? :wow:

 

Ξερω οτι πεφτει σαββατο...αν επαιζε ο αρης θα τα κονομαγα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13835
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  170
  • Reputation:   1851
  • Achievement Points:  171
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Άμα δεν πας σε λεωφορείο καλύτερα μην πας καθόλου... :P

Είναι σίγουροοοο... Αλλά μην πας το μεσημέρι όπως λέει ο τύπος από το φόρουμ που διάβασες...

 

Θα γελάει ο κόσμος... :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Οι τράπεζες είναι καλή φάση?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Aπεχθάνομαι όσο τίποτα άλλο τα κάλαντα. Μικρός εν αντιθέσει με όλα τα άλλα παιδάκια ,δεν πήγαινα να πω τα κάλαντα. Επίσης ΠΟΤΕ δεν ανοίγω για να μου πουν τα κάλαντα. Δεν γουστάρω ρε φίλε πως το λένε; Για μένα τα χριστούγεννα (με τα οποία δαφωνώ γενικά ως γιορτή) είναι μέρες χαλάρωσης ,ξεκούρασης και αναπλήρωσης του χαμένου ύπνου. Όχι για να χτυπάνε κάτι ηλίθια πιτσιρίκια την πόρτα μου και να μου λένε «να τα πούμε».

 

Πόσο μισώ τα κάλαντα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είμαι ανάμεσα στον zade ως ακροατής και στον Dark Chris ως καλαντιστής μέχρι που πέρασα στη σχολή. :P

 

Προσωπικά, ποτέ λεωφορείο. Χώρια που μου είχε τύχει το θεϊκό όταν πήγαινα με τον αδερφό μου μικρότεροι. 7-8 το πρωί βαρούσαμε κουδούνια και ανοίγανε και όταν πήγαμε σε έναν κατά τις 1+ μας την είπε επειδή τον ξυπνήσαμε! :lol: Μετά μάθαμε ότι ήταν νυχτοφύλακας ο άνθρωπος.

 

Εγώ πάντως σε όποιον σκάσει μύτη θα του δώσω ΑΥΤΑ:

 

Choco%20Euro%20Coin%202.jpg

 

Τα καλύτερα σοκολατάκια τώρα με την κρίση. Έδωσα 10 σεντς στον ντελιβερά και κόντεψε να πέσει από τα γέλια. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5048 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Αν λες τα κάλαντα στο χωριό μην πιστεύεις ότι θα μαζέψεις ΤΟ ΧΡΗΜΑ... στην πόλη δεν έχω δοκιμάσει αλλά και πάλι δεν νομίζω να αλλάζει κάτι... η μόνη πηγή εσόδων είναι οι παππούδες και οι συγγενείς (που έχεις καιρό να τους δεις) και αν έχεις βγάλει και πολύ καλό βαθμό στο σχολείο τότε τα λόγια είναι περιττά... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Aπεχθάνομαι όσο τίποτα άλλο τα κάλαντα. Μικρός εν αντιθέσει με όλα τα άλλα παιδάκια ,δεν πήγαινα να πω τα κάλαντα. Επίσης ΠΟΤΕ δεν ανοίγω για να μου πουν τα κάλαντα. Δεν γουστάρω ρε φίλε πως το λένε; Για μένα τα χριστούγεννα (με τα οποία δαφωνώ γενικά ως γιορτή) είναι μέρες χαλάρωσης ,ξεκούρασης και αναπλήρωσης του χαμένου ύπνου. Όχι για να χτυπάνε κάτι ηλίθια πιτσιρίκια την πόρτα μου και να μου λένε «να τα πούμε».

 

Πόσο μισώ τα κάλαντα...

 

zade και μενα μου τη σπανε τα καλαντα ως ακροάτρια, :P, τα χριστούγεννα μ αφήνουν αδιάφορη ως αυτο που υποτιθεται ότι αντιπροσωπεύουν, αλλά εντάξει... υπάρχουν και καλά στοιχεία. Αργίες (αν δεν είναι κανεις εμποροϋπαλληλος, γιατι τότε είναι σκότωμα), καλό φαϊ, μαζέματα σε τραπέζια, είναι πριν από την πρωτοχρονια που είναι από τις αγαπημενες μου γιορτές, α! και γλυκα! Τέλος πάντων, τζερτζελές να γίνεται! :cheers5:

 

 

Τώρα, σχετικά με τα κάλαντα, αμα είσαι πιτσιρίκα η πιτσιρικάς, φραγκα δεν παιζουν πολλά απ το σπίτι και θες να μαζέψεις κανα χαρτζηλίκι, είναι καλή φάση. Δεν έχεις και πολλές επιλογές άλλωστε! Γι αυτό και γω, παρόλο που ΜΙΣΩ τα κάλαντα επίσης, δίνω κατιτς σχεδόν παντα. Ειδικά τώρα με την κρίση, θ ανοίξω σίγουρα. Αν δε μοιραστούμε τη φτώχια μας... post-1537-1212317080.gif

 

 

... Χώρια που μου είχε τύχει το θεϊκό όταν πήγαινα με τον αδερφό μου μικρότεροι. 7-8 το πρωί βαρούσαμε κουδούνια και ανοίγανε και όταν πήγαμε σε έναν κατά τις 1+ μας την είπε επειδή τον ξυπνήσαμε! :lol: Μετά μάθαμε ότι ήταν νυχτοφύλακας ο άνθρωπος.

 

Θα μπορούσα να σας την πω και γω, ειδικά αν ήταν σαββατο 7-8 το πρωι, δε χρειάζεται να είναι νυχτοφύλακας κανεις για να ξυπνάει αργά, αρκεί ναι είναι λίγο νυχτόβιος... post-5259-1221694117.gif

 

Και αλήθεια γλυκέ μου Ορέστη σου κάνουν εντύπωση οι ανθρωποι που δεν είναι ξύπνιοι 7 το πρωι;! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28694
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αν δε βαλεις καποιο οργανο πλεον δε βγαζεις!το τριγωνακι το απλο δεν πουλαει πια!και επειδη συμφωνα με δηλωση του Παγκαλου δημιουργηθηκε τεραστια τρυπα στα ασφαλιστικα ταμεια του κρατους απο το ξεπλυμα μαυρου χρηματος μεσω καλαντων (φημες λενε οτι ο τσοχατζοπουλος καλαντα ελεγε και τον κατηγορουν για τα υποβρυχια) πρεπει να προμηθευτεις ειδικη αδεια απο την κοντινη σου ΔΟΥ και να εχεις και μαζι δελτια παροχης υπηρεσιων!!

 

αντε και καλα κερδη!αν και το κοβω πιθανο να βγουν ολοι να πουν τα καλανατα μπας και βγαλουν τιποτα,οποτε σε αδεια σπιτια θα χτυπατε :P

 

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και αλήθεια γλυκέ μου Ορέστη σου κάνουν εντύπωση οι ανθρωποι που δεν είναι ξύπνιοι 7 το πρωι;! :lol:

 

Ε τότε ναι. Δεν είχα εντρυφήσει στο ξενύχτι που προκαλούν του διαβόλου τα μηχανήματα. Ου 333x2! :cheers5:

 

....δηλαδή θα μαζευτείτε Λέσχη να πείτε κάλαντα; :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παιδια, εγω ποτε δεν πηγα σε λεωφορειο ή μαγαζι γιατι ντρεπομουνα...Πηγαινα μονο σε σπιτια και τα ελεγα και στα φωτα.

Τις περισσοτερες φορες τα ειχα πει μονος μου και ειχα βγαλει 80 -120.000 δρχ συνολικα απο τις 3 μερες (χωρις τους συγγενεις). Σε σημερινη ισοτιμια περιπου 240-360 ευρω χωρις να υπολογιζω πληθωρισμο και υποτημιση.

 

Το πρωτο ποστ καλυπτει πληρως τις συμβουλες ως προς τον τροπο που θα επιχειρησετε... :lol2:

 

Εγω θα δωσω 2 tips για την ασφαλεια...

 

Πρωτον και κυριοτερον, δεν θα κρατατε ποτε ταμειο / κουτι / κουμπαρα.Τα χρηματα παντα στην τσεπη.

 

Δευτερον, αν εχετε μαζι σας τριγωνακια θα τα εχετε παντα κρυμμενα και ποτε σε κοινη θεα οταν περπατατε στον δρομο.Θα τα βγαζετε απο τις τσεπες μονο οταν μπειτε σε καποια οικοδομη ή αλλου.

 

Σε αντιθετη περιπτωση, στοχοποιειστε αμεσα.(κυριως απο λαθρομεταναστες)

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

xtυπήστε μου κουδούνι Σάββατο πρωί πρωί και θα τα πούμε :gun2: -πλακίτσα(περίπου)

Δεν θα σας κυνηγίσω,αλλά είναι πολύ πιθανό να μην σας ακούσω καν(αν σας ακούσω ξεκινάνε τα (δικά σας) προβλήματα :lol: )

εγώ πήγαινα σε πολυκατοικίες!Ξεκινάς απο πάνω και κατεβαίνεις!Απλό,εύκολο,και το κάνεις για όση ώρα αντέχεις/έχεις όρεξη.Δεν πήγαινα ούτε σε λεωφορεία,ούτε και σε μαγαζία.Not bad θα έλεγα.

Τώρα,το κατα πόσο συμφωνώ με αυτήν την 'παράδοση'(καθώς και αρκετές ακόμα),είναι άλλο θέμα....αλλά όπως λέει και η kabuki,τζερτζελές να γίνεται :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Να δώσω και'γω το tip μου;

Η χρονιά που έβγαλα τα περισσότερα λεφτά από κάλαντα ήταν όταν πρωτοπήρα τον σκύλο μου,γλυκό κουτάβι τότε-γεροπαράξενος τώρα- .Του φόρεσα λοιπόν έναν χριστουγεννιάτικο σκούφο, η μία τον κρατούσε στα χέρια και οι άλλες δύο χτυπούσαν τα τρίγωνα,περιττό να σας περιγράψω τον ενθουσιασμό του κόσμου όταν άνοιγε την πόρτα :dance: .

Είναι νόμος,κανείς δεν μπορεί να αντισταθεί στα κουτάβια,χτυπήστε τους εκεί που πονάνε(εκτός και αν έχετε ροντβάιλερ). :dog:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4929 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Eίναι νόμος,κανείς δεν μπορεί να αντισταθεί στα κουτάβια,χτυπήστε τους εκεί που πονάνε(εκτός και αν έχετε ροντβάιλερ). :dog:

 

Καταγγέλω την παράνομη εργασία των συμπαθών τετράποδων! Όχι στην καταπάτηση δικαιωμάτων στους σκύλους μη εργασίας! Όχι στην ανασφάλιστη δουλεία! Όχι σε μισθούς πείνας με ένα μπισκοτάκι μόνο για αμοιβή! Όχι στις διακρίσεις! :PPP:

 

ΥΓ. Από την πόρτα μου γιατί δεν περάσατε εεεε;;; ΕΕΕΕ;; Δωρεάν αγχολυτικό χάδι να μην έχω εγώ;;; :ego: Κερνάω και σκυλο-γατο-τροφή όποιος περάσει! :P

 

-τέλος offtopic μπορείτε να συνεχίσετε, καθώς εγώ κάλαντα μόνο σε συγγενείς! :P -

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τότε τον είχα ασφαλισμένο,με τα ένσημά του,τα βιβλιάριά υγείας του,επιδόματα αδείας,λουράκια για ψήλους, τίποτα δεν του λείψε,τώρα είναι συνταξιούχος πάτησε τα 17!!! :rabbit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.