Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΘΩΕΣ ΕΠΟΧΕΣ (ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ)


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΑΘΩΕΣ ΕΠΟΧΕΣ (ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ)
Σενάριο/Kείμενα:
Γιώργος Γούσης
Σχέδιο:
Γιώργος Γούσης
Hμερ. έκδοσης:
2011
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με σκληρό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Κοινωνικό
Μέγεθος:
21.0 x 29.0
Σελίδες:
136
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-6750-56-4
Ονομαστική τιμή:
20€

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

Συλλογή ιστοριών που είχε δημοσιεύσει στο παρελθόν σε διάφορα έντυπα ο Γιώργος Γούσης και μια ιστορία σε πρώτη δημοσίευση. Ως επί το πλείστον κοινωνικές ιστορίες (με κάποιες λίγες και σε άλλα είδη όπως κωμωδία, γουέστερν, επιστημονική φαντασία, αστυνομικό (πάντα όμως με το drama ως κυρίαρχο στοιχείο))

 

Περιέχει τις

 

2006

ΤΟ ΑΡΩΜΑ - 9 #323 - 3ο Βραβείο στην κατηγορία Νέων Ταλέντων του 6ου Διαγωνισμού Κόμικ από το "9" της Ελευθεροτυπίας

 

 

2007

ΤΟ ΔΩΡΟ - 9 #333

VENIAL SIN - 9 #341

ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ - 9 #348 - "Βία στην Καθημερινότητα": Έκθεση Κόμικς στον κινηματογράφο "Μικρόκοσμς", για την ταινία Με την Ψυχή στο Στόμα του Γιάννη Οικονομίδη

ΚΥΚΛΑΔΕΣ 2107 - 9 #359 - 3ο Φεστιβάλ ΕΦ Σύρου

HIDE & SEEK - 12ο Φεστιβάλ της Βαβέλ

PIZZA BUTTERFLY - 9 #387

ONE MAN'S LAND - Outlow Territory, τόμος 1 (εκδ. Image Comics) - Σενάριο Stephen Reedy

 

 

2008

CURSE OF SILENCE - 9 #348 / Popgun, τόμος 3 (εκδ. Image Comics) - "Κι αν μας κλέψαν τη Φωνή": Έκθεση Κόμικς στον κινηματογράφο "Μικρόκοσμος", για την ταινία La Antena του Esteban Sapir

 

 

2009

BLINDER DATE - Athens Voice #231

ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΜΟΥ ΠΙΣΩ - Γαλέρα #50 - 13ο Φεστιβάλ της Βαβέλ

ΜΕΤΑΤΡΑΥΜΑΤΙΚΟ ΣΟΚ - Athens Voice #335

 

 

2010

ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ - Ξένοι στην Ίδια Πόλη - 1ο Βραβείο στον 1ο Διαγωνισμό Κόμικς "Ξένοι στην Ίδια Πόλη" της εφ. Το Ποντίκι - Σενάριο Πέτρος Ζερβός, Ράστερ Παναγιώτης Μητσομπόνος

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ - Athens Voice #312

ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ - Ανθολογία κόμικ bigBANG, τ.2 - Σενάριο Rory McConville

ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ - 1η δημοσίευση

 

 

 

====

 

Προσωπικά το λάτρεψα και το θεωρώ την κορυφαία φετινή Ελληνική έκδοση. Το τσίμπησα στο Comicdom και διάβασα απνευστί το μισό καθήμενος στον πάγκο με τα φάνζιν. Έχει αντέξει και 2η και 3η ανάγνωση και πιθανότατα να αντέξει κι άλλες :) Οι ιστορίες έχουν παρατεθεί με χρονολογική σειρά και προσωπικά είδα μια χ βελτίωση μέσα στον χρόνο (αν και άνετα μπορεί και να "αυτοπαραμυθιάζομαι" :) )

 

Σκληρόδετο και εξαιρετικά προσεγμένο από κάθε άποψη ως έκδοση. Πιθανότατα για να του γίνεται η παρουσίαση τόσους μήνες μετά, οι περισσότεροι να κόμπλαραν λόγω κόστους και να μην το τσίμπησαν. Ούτε εγώ θα το τσίμπαγα, αλλά έκανε signing ο Γούσης.... Και δεν με χάλασε μια.... :D

 

:cheers5:

 

εδιτ: εσωτερικές σελίδες αργότερα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτοπαραμυθιαζόνταν τελικά ο :germ: ? Αξίζει τα λεφτά του? Κέρδισε επάξια την υποψηφιότητα για καλύτερο κόμικ της Ελληνικής Σκηνής στα Comicdom Awards 2012? Θα κερδίσουν οι Φόρεστερς στη Eurovision ή θα φάνε τη σκόνη του ντουέτου mr-d vs. zade? Για πάμε να επιχειρήσουμε να απαντήσουμε σε όλες τις ερωτήσεις εκτός της τελευταίας...

 

Ξεκινάμε με το εισαγωγικό σημείωμα του Γούση:

 

Αυτή η έκδοση έχει σκοπό να συγκεντρώσει σε έναν τόμο την πλειονότητα των σύντομων ιστοριών που έχω δημοσιεύσει έως σήμερα. Οι ιστορίες αυτές έχουν δημιουργηθεί σε διάστημα τεσσάρων χρόνων, έχουν δημοσιευθεί σε διάφορα έντυπα στην Ελλάδα και το εξωτερικό και είναι, λίγο πολύ, όσα κόμικ έχω κάνει μέχρι σήμερα.

 

Για μένα, το πιο ενδιαφέρον κομμάτι στα πρώτα χρόνια δουλειάς είναι η καλλιτεχνική εξέλιξη, ίσως πιο σημαντική και από το ίδιο το έργο. Γι'αυτό το λόγο, η σειρά με την οποία παρατίθενται οι ιστορίες είναι χρονολογική, από την παλιότερη στη νεότερη. Χαρακτηριστικά, η τελευταία ιστορία δημιουργήθηκε ειδικά γι'αυτό το βιβλίο και κλείνει έναν δύσκολο κύκλο δημιουργίας, τον πρώτο.

 

Ο τόπος δημοσίευσης αλλά και οι τυχόν συνεργάτες αναγράφονται στον ψευδότιτλο πριν από κάθε ιστορία.

 

 

Καλή ανάγνωση.

 

Αθήνα 2010.

 

 

 

1. Το Άρωμα: Η ιστορία ενός δολοφόνου. Μέτριο, αλλά το πρώτο του. Παρόλαυτα σε συνεπαίρνει. 5.3/10

2. Το Δώρο: Αντιδραστικό, φοβήθηκα μην είναι σαν το Άρωμα αλλά έχει ανατριχιαστικά υπέροχο τέλος.

Το δώρο της ζωής... :)

9.2/10!

3. Venial Sin: ΑΟΥΤΣ!!!!!!!

Σκληρός τύπος διψάει για εκδίκηση και τελικά...αυτοαπαγχωνίζεται σε φανάρι κεντρικής λεωφόρου!!!

3.5/10

4. Εξ Αμελείας: :NoNo: ΣΚΛΗΡΟ!!! Ζευγάρι αποτυχημένων γονέων τσακώνεται και ο μεγάλος γιος αναλαμβάνει δράση... :sad1: 9.5/10!

5. Κυκλάδες 2107: Χα! Καλό! Γλυκό! Η Φραγκοσυριανή Γλυκιά είναι αιώνια. 8.5/10 :)

6. Hide & Seek: :crying: Δυο λέξεις: κρυφτό + τρακτέρ. Μισό να κάνω refuel στα χαρτομάντηλα και συνεχίζω. Ένα 10'/10 αβίαστα.... :flower5:

7. Pizza Butterfly: Να πάρει! ΝΑ ΠΑΡΕΙ! Πολύ σκληρός ο Γούσης τελικά. Nolifer γραφιάς πιάνει δεύτερη δουλειά ως pizza boy που ντύνεται πεταλούδος και επειδή τον εγκατέλειψε η γυναίκα του

ΓΙΝΕΤΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ SERIAL KILLER!!!!!

8.6/10

8. One Man's Land: Ζευγάρι όπου η γυναίκα είναι έγκυος ξεκινάει μάχη με περιπλανώμενο στην Άγρια Δύση για το ποιος θα πάρει το κομμάτι γης.

Αφού νικάει ο σύζυγος, τον ξεπαστρεύουν οι Ινδιάνοι

8.9/10!

9. Curse Of Silence: Ένας alternative Δον Κιχώτης προσπαθεί να λύσει μια κατάρα. 7/10

10.Blinder Date: Ραντεβουδάκι του Γούση στην πλατεία Κοραή! Θεότυφλο! :P 8.2/10

11.Παίρνοντας Το Πουλί Μου Πίσω: Ντόινκ! Ό,τι λέει ο τίτλος. 3.3/10 :P

12.Μετα-τραυματικό Σοκ: Στη βραχονησίδα Χαατίτι! 2 ναυαγοί μιλάνε για τη σχέση με τις γυναίκες τους. 5.2/10

13.Συνταγές Μαγειρικής: Από το Ξένοι Στην Ίδια Πόλη. 8.5/10 :)

14.Αύγουστος: Εξίσου κλασικό. Σόι & εξοχικό. 9.2/10 :)

15.Οι Μάσκες: Face Off. Χωρίς όμως Κέιτζ & Τραβόλτα. :P 8.2/10

16.Μια Καλή Αρχή: Ο Yellow Tom προκαλεί σε μονομαχία τον Jack Alfonso για να πάρει την αμοιβή! 8.9/10

 

Επιλογικό σημείωμα:

 

Ο Γιώργος Γούσης γεννήθηκε στην Αθήνα τις μέρες των Χριστουγέννων του 1986 και δεν έχει πάρει πτυχίο ακόμα από το τμήμα Γραφιστικής των ΤΕΙ Αθήνας - κάτι που ελπίζει να καταφέρει με αυτό το βιβλίο.

 

:lol: Με το καλό!!!

 

 

Από μένα, ένα 9.2/10. Must have άμα θέλετε τα άπαντα του Γούση. Αλλά παραμένει πανάκριβο για ~100 σελίδες κόμικ... Κανονικά θα έπρεπε να κάνει 13-15 ευρώ, τοπ. Προσωπικά pass...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76846
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

εξαιρετική συλλογή, εξαιρετική έκδοση, το θεωρώ από τα καλύτερα ελληνικά κόμικ :best:

 

must have για μενα κι αν είναι κάπως ακριβό τουλάχιστον αξίζει τα λεφτά του

 

:beer6:

 

εννοείται ότι το πήρα από τη λέσχη στα 16 ευρώ και για μενα και για τη Σίλια (she-hulk) :P

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Agree στο περιεχόμενο, είναι απολαυστικότατο :best:

 

Για την τιμή τι να πω, μια χαρά μου φάνηκε που το πήρα 16 ευρώ από τη Λέσχη. Κυριλέ έκδοση, μια χαρά αξίζει τα λεφτά της imo :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η ιστοριούλα "Παίρνοντας το πουλί μου πίσω" γυρίστηκε πέρυσι σε ένα 10λεπτο φιλμάκι :)

 

Θα το βρείτε στο κάτωθι λινκ http://vimeo.com/56261783

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και την παρουσίαση θα τη βρείτε εδώ:

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=28188

 

 :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6394
  • Reputation:   63194
  • Achievement Points:  6457
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μπαπ!

 

Δεν το έχω διαβάσει.

 

Είδα όμως ότι στη δημοσκόπηση για τα καλύτερα ελληνικά το συγκεκριμένο ψηφίζεται αθρόα και ήρθα απ' εδώ να δω τι συμβαίνει.

 

 

Πού είναι οι

 

 

 εσωτερικές σελίδες αργότερα

 

 

 

;

 

:blob6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Η πολιτεία το έχει -30% στα 14€, που τα αξίζει σίγουρα. Στην Λέσχη ήταν εξαντλημένο όλη αυτή την περίοδο που περνούσα και κοιτούσα μπας κα το πάρω από αυτή, δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει τώρα γιατί εχω κάποιο καιρό να περάσω και να δω τι έχει και σε τι τιμή (πάντως στο eshop της δεν φαίνεται διαθέσιμο).

Για δείγμα έχει βάλει ο Ορέστης

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=20135

Αλλά δεν μπορεί να είναι αυτό που λένε αντιπροσωπευτικό, γιατί αλλάζει τρόπο σχεδίασης και περιεχόμενο ιστορίας. Τα περισσότερα έχουν δημοσιευθεί στο 9 αν θυμάμαι καλά.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5376 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μιας και ζητήθηκε δείγμα, ολόκληρη η οκτασέλιδη ιστορία Pizza Butterfly της συλλογής, εδώ :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το πρώτο λάφυρο από το bazaar του ΚΨΜ διαβάστηκε. :)

Ωραία συλλογή. Αιφνιδιάστηκα με το πόσο σκοτεινές ήταν πολλές από τις ιστορίες. Η αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν σε τέτοιο mood, οπότε θα χρειαστεί και μια δεύτερη ανάγνωση. Μου άρεσε η πληθώρα των στυλ και υπήρχε πράγματι πρόοδος όχι μόνο στο σχεδιαστικό, αλλά και στο σεναριακό κομμάτι. Μπορεί τελικά να μην ενθουσιάστηκα, αλλά αν λάβω μέρος και το εξαιρετικό σχέδιο στον Ερωτόκριτο, νομίζω έχει έρθει η ώρα για ένα χορταστικό graphic novel από τον Γούση. :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαβάζοντας αυτή τη συλλογή κόμικ, καταλαβαίνεις (ΞΑΝΑ) πόσο τεράστιο περιοδικό ήταν το Εννέα και πόσο καλό έκανε στα Ελληνικά κόμικ.

 

Όλες σχεδόν Οι μισές ιστορίες εδώ (μικρές μεν αλλά κανονικές- όχι στριπάκια) υψηλού - υψηλότατου επίπεδου δημοσιεύθηκαν στο Εννέα. Εάν ήταν κακές και μέτριες δεν θα είχαν βρει το δρόμο στο περιοδικό γιατί είχε υψηλά κριτήρια και όλοι προσπαθούσαν για το καλύτερο. Τώρα έχουμε πήξει στα μέτρια, στις κάκιστες αυτοεκδόσεις και στα στριπ.

 

Το Εννέα (αλλά και η Βαβέλ/Παραπέντε παλαιότερα) είχαν το πλεονέκτημα ότι έβαζαν σούπερ ξένες ιστορίες που για αυτές τις ιστορίες τις διάβαζες / αγόραζες αλλά μετά βλέπεις και τους Έλληνες που δεν είχαν πολλά να ζηλέψουν τελικά. 

 

 

Το συγκεκριμένο κόμικ αν και σκοτεινό όπως λέει και ο geotrou έχει εξαιρετικές ιστορίες και αξίζει αν το βρείτε σε καλή τιμή όπως στο πρόσφατο bazaar ΚΨΜ.

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55496
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το είχα πάρει και γω στο πρόσφατο παζάρι της ΚΨΜ (ξανά θενκς Μπάτι :) ) και σήμερα το τσίμπησα από το ράφι. Σαν έκδοση κάτι παραπάνω από καλή. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η εκτύπωση και η απόδοση των χρωμάτων. Φοβερά χρώματα σε όλες τις ιστορίες, ακόμα και σε αυτές που ψιλοέθαβαν τον χρωματισμό. :) Το χαρτί επίσης εξαιρετικό, παχύ παχύ και χορταστικό στο χέρι. 

 

Οι ιστορίες όντως ήταν σκοτεινές, σκληρές και φορτωμένες. Μερικές λίγο παραπάνω δυσνόητες απ'όσο χρειαζόταν, άλλες πάλι ήταν ακριβώς όσο έπρεπε για αυτό που ήθελαν να πουν. Δεν μου έδωσαν όμως ούτε μια στιγμή μια δήθεν αίσθηση που μου έχουν δώσει άλλα που προσπαθούν να είναι επιτηδευμένα αφοριστικά. Οκ, ποτέ δεν ήταν του γούστου μου σε κανένα μέσο η θεματολογία "δεν έχω τόπο, δεν έχω ελπίδα, δεν θα με κλάψει καμιά πατρίδα" και την ανέχομαι μόνο όταν είναι δοσμένη είτε απόλυτα ειλικρινά με αφοπλιστικό τρόπο είτε όταν εφαρμόζεται σε καταστάσεις παρόμοιες της δικής μου πραγματικότητας ώστε να μπορώ (ή και να θέλω) να μπω στην διαδικασία να ταυτιστώ λίγο. Ο δημιουργός είναι και κοντά στην ηλικία οπότε περισσότερο δούλεψε το δεύτερο σενάριο (αν και κάποιες ιστορίες τις έχουμε ζήσει λίγο πολύ όλοι σε διάφορες εκδοχές τους). 

 

Το σχέδιο είναι απολαυστικό να το βλέπεις να εξελίσσεται από αρχάριο κομίστα στα πρώτα του βήματα στον τύπο που εκδίδεται από την image. Γι'αυτό πάντα λέω ότι προτιμώ να πιάσω χρονολογικά έναν σχεδιαστή που μου αρέσει, είναι φοβερή εμπειρία να τον βλέπεις να εξελίσσεται ίσως ακόμα περισσότερο και από τα κόμικ αυτά καθεαυτά. Μετά το "Αθώες εποχές" και τον "Ερωτόκριτο", ο Γούσης αρχίζει να μου κάθεται πολύ καλά στο μάτι και θα αρχίσω να τον παρακολουθώ πιο στενά στις νέες του δημιουργίες. Άλλωστε και τα δύο τα βρήκα πολύ καλά έως άριστα :) 

 

Το μόνο μειονέκτημα έτσι που μου έμεινε ήταν μερικά ορθογραφικά που έγιναν είτε λόγω απροσεξίας είτε λόγω ανορθογραφίας και δεν επιτρέπεται να υπάρχουν σε μια κατά τα άλλα εξαιρετική έκδοση. Δεν μιλάμε για μεταφρασμένο να πεις ότι ξέφυγαν, η γλώσσα μας είναι και πρέπει να τριπλοτσεκάρουμε πριν βγάλουμε κάτι στο κοινό. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πάρα πολύ καλή δουλειά! Σκοτεινό, απαισιόδοξο ίσως αλλά έτσι ακριβώς μου αρέσει. Πολύ καλό σχέδιο, προσωπικά δεν αντιλήφθηκα εξέλιξη του Γούση από ιστορία σε ιστορία (οι ιστορίες παρατίθενται σε χρονολογική σειρά) γιατί πολύ απλά μου άρεσε το σχέδιο σε όλες. Σεναριακά κάποιες ιδέες είναι περισσότερο και άλλες λιγότερο καλές αλλά αφηγηματικά παίρνει πολύ καλό βαθμό όλος ο τόμος. Κακές μου φάνηκαν μόνο κάποιες μονοσέλιδες που πρωτοδημοσιεύτηκαν στην Athens Voice.

 

Θα συμφωνήσω ότι χτυπάει άσχημα στο μάτι και είναι περίεργο το πώς ξέφυγαν τόσο πολλά ορθογραφικά λάθη σε μια τόσο προσεγμένη έκδοση. Μέχρι που μου πέρασε από το μυαλό ότι έγινε επίτηδες, από άποψη. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.