Jump to content

Απο ποιό ηλεκτρονικο καταστημα κανετε τις αγορες σας?

Share

Recommended Posts

θελω απαντησεις οσον αναφορα τον τιτλο...

και για εξωτερικο και εσωτερικο...

και για κανονικα τευχη και για tpb , hc , omnibus etc...

εγω μεχρι τωρα παιρνω απο bookdepository και εχω κανει και μια παραγγελια απο starcomics ...

ΕΣΕΙΣ?

ΥΓ.ελπιζω να ακουστουν πολλα ονοματα καταστηματων για να βοηθηθω κι εγω που δν τα πολυξερω αυτα...

• Like 1

Σταθερα bookdepo (το com)

από το free download :lol:

(έχει ξυπνήσει η joker πλευρά μου) δεν αγοράζω από net μόνο από κομιξάδικα

• Like 2

Κατά 99% από bookdepo. Έχω πάρει κι από το play.com (που επίσης δεν έχει επιπλέον μεταφορικά είναι όμως πιο τσιμπημένο) προσφορά από second hand όμως όπου εκεί είναι τι θα σου τύχει μιας και δεν ξέρεις πως το αξιολογεί ο εκάστοτε πωλητής. Μέχρι στιγμής ήμουν τυχερός. :beer:

Bookdepository και εγώ,και για tpb και για hardcover!η τιμές του είναι υπερβολικά εξαιρετικές και καθώς τα χρήματα είναι λίγα,το προτημώ για να μπορώ να παίρνω πιο πολλά πράγματα!Ως τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την κατάσταση που έρχονται!Όταν θέλω κάποιο απλό τεύχος ή κάποιο πιο φτηνό tpb, Starcomics πάντα :best:

• Like 1

Για παλια marvel δεκαετιας 70-80ς απο που προτεινετε;;;

Tιποτα δοκιμασμενο; :thinking:

καλα...ολοι bookdepository...

ta omnibus σας ερχονται σε καλη κατασταση?

λοιπον εγω αγοραζω απο bookdepository και απο ebay !το πρωτο ειναι εξαιρετικο και στο δευτερο βρισκεις πολυ καλες προσφορες αλλα χρειαζεται αρκετο ψαξιμο!!!!!!!!!!!! :valtnino::valtnino:

• Like 1

Και η δική μου ψήφος πάει στο bookdep! :beer:

ebay = second hand?

αν θελω πχ να παρω το omnibus του brubacker : daredevil vol 1 - vol 2 και εχει εξανλτηθει στο book απο που προτεινετε να το παρω...ποιο σαιτ ειναι ασφαλες κατ'αρχας?

Edited by gotham-city

ebay = second hand?

αν θελω πχ να παρω το omnibus του brubacker : daredevil vol 1 - vol 2 και εχει εξανλτηθει στο book απο που προτεινετε να το παρω...ποιο σαιτ ειναι ασφαλες κατ'αρχας?

το ebay έχει κυρίως μεταχειρησμένα και κάποια λίγα μαγαζιά που πουλάνε από καινούργια.Όμως πολύ από τους τους τύπους που πουλάνε χωρίς να είναι έμποροι,έχουν και αυτοί σε πολύ καλή κατάσταση αυτά που δίνουν.Επίσεις,πάντα όταν πάς να πάρεις κάτι,σου γράφει σε τι κατάσταση είναι.Έτσι,αν πάρεις κάτι και δεν σου βγεί όπως το περίμενες,μπορείς να τους την πείς και σε πολλές περιπτώσεις να ζητήσεις τα χρήματά σου πίσω-συνήθως γράφουν αν δέχονται επιστροφές.Παλιότερα έπαιρνα αρκετά πράγματα από ebay αλλά τώρα σπάνια λόγω bookdepo(το ebay έχει μεταφωρικά+περισσότερς μέρες για να έρθει).Αν όμως θέλεις κάτι το οποίο έχει εξαντληθεί στα κανονικά μαγαζιά,τότε το ebay είναι μονόδρομος :beer:

• Like 1

το ebay έχει κυρίως μεταχειρησμένα και κάποια λίγα μαγαζιά που πουλάνε από καινούργια.Όμως πολύ από τους τους τύπους που πουλάνε χωρίς να είναι έμποροι,έχουν και αυτοί σε πολύ καλή κατάσταση αυτά που δίνουν.Επίσεις,πάντα όταν πάς να πάρεις κάτι,σου γράφει σε τι κατάσταση είναι.Έτσι,αν πάρεις κάτι και δεν σου βγεί όπως το περίμενες,μπορείς να τους την πείς και σε πολλές περιπτώσεις να ζητήσεις τα χρήματά σου πίσω-συνήθως γράφουν αν δέχονται επιστροφές.Παλιότερα έπαιρνα αρκετά πράγματα από ebay αλλά τώρα σπάνια λόγω bookdepo(το ebay έχει μεταφωρικά+περισσότερς μέρες για να έρθει).Αν όμως θέλεις κάτι το οποίο έχει εξαντληθεί στα κανονικά μαγαζιά,τότε το ebay είναι μονόδρομος :beer:

o drank crocodile απαντησε :thanks: .....

Κι εγώ για καινούρια bookdepository κυρίως και amazon (αγγλικό) καμιά φορά...

• Like 1

Για παλιότερα και πιο περίεργα Αμερικάνικα τεύχη, όλα τελικά εμφανίζονται στο eBay αν περιμένεις αρκετά, αλλά πιο γρήγορος τρόπος (και συχνά πιο οικονομικός αν πάρεις πολλά μαζί) είναι τα:

Mile High Comics: http://www.milehighcomics.com/

Lone Star Comics: http://www.mycomicshop.com/

Atomic Avenue: http://www.atomicavenue.com/

Τα δυο πρώτα είναι δικτυακά καταστήματα με πολύ μεγάλη ποικιλία.

Το τελευταίο έχει πωλήσεις από ιδιώτες (δηλαδή μπορούμε να πουλήσουμε κι εμείς εκεί αν θέλουμε).

Έχω πάρει πράγματα και από τα τρία χωρίς προβλήματα. Στο Atomic Avenue υπάρχει και βαθμός για κάθε πωλητή ώστε να μπορείς να έχεις καλύτερη εικόνα της αξιοπιστίας του.

Για Γαλλικά κόμικς, εκτός από το Amazon.fr, έχω δοκιμάσει με επιτυχία και από το http://www.bdnet.com/ ενώ για αγορές από ιδιώτες υπάρχει και το http://www.priceminister.com/

• Like 4

Αυτό το θέμα είναι αρκετά παλιό. Παρακαλούμε σκεφτείτε μήπως είναι καλύτερα να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα αντί να απαντήσετε σε αυτό.