Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 ΧΡΟΝΙΑ GREEKCOMICS [ Σάββατο 8/10 ΣΤΑΥΛΟΣ ]


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Τι καλά που ξαναβρεθήκαμε!!!

Χρόνια πολλά στο GC που εξαιτίας του έχουμε γίνει μια μεγάλη και όμορφη παρέα! :)

Συγχαρητήρια και στον dionik για την εκλογή του σε Member Of the Year! :respect:

 

 

ΥΓ1...germanicus19 και melandros, είστε φοβερό δίδυμο όταν συναντιέστε!!! :lol:

 

ΥΓ2...Γνώρισα και μέλη που δεν είχα ξαναδεί. Marsiana, Kabuki, gregorius, thebadpainter, Drunk Crocodile και Dhm χάρηκα πολύ για την γνωριμία! :)

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Λοιπόν. Δεν εντυπωσιάστηκα χιλιοστό φέτος από το πάρτυ στον Σταύλο. Χιλιοστό λέμε. Μάλλον διότι είμαι ένας από τους πιο τυχερούς αυτού του ηβέντ.

 

Παρασκευή βράδυ καφέ-μπύρα-σουβλάκια με Μελένιο Αγόρι, :kabuki: (-κοτσίδες -κόκκινο +ξανθό), μερικά παιδιά ακόμα και έναν μυστηριώδη τύπο που καθόταν δίπλα μου, είχε πιάσει το μπίρι μπίρι με την Καμπούκ και αναρωτιόμουν το που στο :devil: ξερενόντουσαν.... Μέχρι που γύρισε και μου μίλησε και ξαφνικά διαπίστωσα ποιο ακριβώς είναι το νέο λουκ του κακού ζωγράφου... :)

 

Εν συνεχεία απόσυρση στην οικεία μου, και όλως αιφνιδίως μετά του Μελένιου Αγοριού............ Ευτυχώς που είχα ρίξει ένα σφουγγάρισμα στην αρχή της εβδομάδας και το ρδελομπου δεν ήταν τελείως ρδελομπου.... ο Οράτιος μας έκανε την τιμή να μην αρχίσει δαγκώματα και γρατζουνιές και του είμαι ευγνώμων :) αν και στήθηκαν οχυρωματικά έργα ώστε ο εχθρός να αποκλειστεί στο σαλόνι και να μη βρει την ευκαιρία να μπει στο δεύτερο υπνοδωμάτιο όπου είναι όλα τα κόμικ μου... Βλέπετε ο μικρός έχει μια ιδιέταιρη αγάπη στο να φτιάχνει κομφετί (και ομολογώ ότι δεν με ενθουσιάζει η ιδέα των κόμικ μου σε μορφή παζλ).

 

Νεξτ ντέη είχα την τύχη να έχω την πρωινή βάρδια στη Λέσχη. Μη γνωρίζοντας ότι το τρένο έχει θέμα στην διαδρομή Ομόνοια-Μοναστηράκι, σε συνδυασμό με το ότι το Μελένιο Αγόρι χουζούρευε από τις 8 μέχρι τις 9:45 (και λόγω των κόμικ δεν μπορούσα να του ρίξω κανά κουβά νερό για να ρθούμε στα ίσα μας :) ), καταλήξαμε να ανοίξουμε τη Λέσχη κατά τις 10:30.... Και γύρω στις 12? 1? νασου και οι 3 σωματοφύλακες (που ήταν 4) από Σαλονίκη. Οπότε καταλήξαμε να τρώμε ντόμινος στη Λέσχη κατά τις 4 και καταιφοτουλουμπάκια κατά τις 5. Δεν θα ρωτήσω ποιος είναι ο κερατάς που έβγαλε βρώμα ότι σκανάρουμε τεύχη για μελέτες στη Λέσχη.... Οπότε έφαγα 1 - 1,5 ώρα να σκανάρω κολάν για μια φοιτήτρια στο ίδιο σκάνερ που είχε χρησιμοποιήσει ο Ικτίνος για να δώσει τα σχέδια στον Φειδία..... Απλώς θα πω ότι η φοιτήτρια όταν έφυγε είχε ακόμα μαλλιά στο κεφάλι παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Μελένιου να γίνει όσο πιο κάφρος γίνεται (σε σίγο πριμόντο του 4ου σωματοφύλακα, γνωστού και ως το κορίτσι με το μισό στρέμμα τατού του παοκ) και να κάνει τατουάζ σε όλους μας (ίσα που πρόλαβε ο ngramm να τον ρίξει με μπλονζόν/τάκλιν που θα ζήλευε αμερικάνος αμυντικός football ενώ ετοιμαζόταν να πειραματιστεί με τις νέες μπογιές του πάνω στην Chris.....). Από εκεί το διαλύσαμε στις 19:30 (οπότε και θα πρέπει να συζητήσω με τα άλλα ιδρυτικά μέλη για να μου χρεωθεί η βάρδια ως long play) καθαρά για να κάνουμε κανά μπάνιο, να μας φύγει ο ιδρώτας από την υγρασία, ώστε να μπορέσουμε να ιδρώσουμε με το πάσο μας αργότερα :) Και κάπως έτσι καταλήξαμε στον Σταύλο... Σε ένα μείγμα καλών στιγμών του παρελθόντος (χωρίς δηθενιές, με πολλά πηγαδάκια και με καλή καρδιά) με καλών στιγμών του παρόντος (έντυπη έκδοση φτιαγμένη ώστε να πρωτοδιακινηθεί σε ηβέντ μας?...... ultra major σουπρήμ :respect: @ :DJO: που το είπε και το έκανε. Ειδικά μια τέτοια εβδομάδα....... ). Μέητζορ σαρπράιζ ότι δεν έβγαλε λόγο!!!! γιου νώου χου! :) Ακόμα πιο μέητζορ σαρπράιζ ότι τον έχω σε φωτογραφία (τον γιου νώου χου) σε χορευτική φιγούρα :D Εικάζω ότι από εδώ μέσα μόνο η mamahina είχε ξαναδεί τέτοιο ενσταντάντε :)

 

οπότε τι να πω λοιπόν?.... για εμένα, παρόλο που μετακινήθηκα στα ίδια μονοπάτια που κινούμαι τις υπόλοιπες 364 μέρες, ήταν κυριολεκτικά σαν μια εκδρομή :D και ο Σταύλος ήταν απλώς οι τελευταίες 3-4-5 ώρες του ηβέντ :)

 

άιντε λοιπόν :) Μέχρι τον Απρίλη και το επόμενο Κόμικντομ :beer: (ναι... θα υπάρξει και η κοπήτηπίτα, αλλά εγώ αναφέρομαι στις φάσεις που βρισκόμαστε και όσοι δε μένουμε στην ίδια πόλη :) )

 

κάποιες λίγες φώτο εδώ

 

:cheers5:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

άιντε λοιπόν :) Μέχρι τον Απρίλη και το επόμενο Κόμικντομ :beer: (ναι... θα υπάρξει και η κοπήτηπίτα, αλλά εγώ αναφέρομαι στις φάσεις που βρισκόμαστε και όσοι δε μένουμε στην ίδια πόλη :) )

 

 

 

Αν κατέβω Απρίλη, κερνάω ουζάκια. Γιατί είμαι Σκοτεινός.

 

(μου είπαν ότι αυτό κάνουν οι μυστήριοι και οι σκοτεινοί τύποι)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Βρε παιδιά, καλά περάσαμε. Εγώ βέβαια άρπαξα ένα κρυολόγημα που τώρα μου φεύγει και που μου στέρησε για δυο βδομάδες περίπου τη συντροφιά της εγγονής μου. Συγχαρητήρια στον bio για την εκλογή του ως ΜοΥ και για την απόκτηση των τριών ακόμη τόμων του Μίκυ Μάους.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.