Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 Χρόνια zade [ Γιατί μπορώ. ]


zade

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σαν σήμερα πριν από 3 χρόνια γράφτηκα στο Greekcomics. Δεν δραστηριοποιήθηκα αμέσως όμως γιατί στην αρχή δεν μου έκανε κλικ , αλλά μετά από ένα χρόνο! Βασικά παραπάνω ίσως ήταν αλλά γουατέβερ. Λοιπόν οπότε λέμε ότι κλείνω 5 χρόνια στο greekcomics (γιατί μπορώ) και είμαστε εντάξει. Γι αυτό το λόγο αποφάσισα να σας αποκαλύψω ένα μυστικό που φυλάσσεται ανά τους αιώνες.

 

To zade βγάινει από το όνομά μου.

 

Άγγελος ----> Αγγελούκος (gay όσο δεν πάει ξέρω) -----> Λούκος (λιγότερο gay) ----> Λούκοζεηντ (ναι αυτό το ισοτονικό ποτό) ------> Ζέηντ (zade)

 

 

 

Tι μου αρέσει στο greekcomics: Ο χαβαλές. Είναι από τα πιο χαλαρά φόρουμ που έχω μπει ποτέ και το παράδοξο είναι ότι ενώ συνήθως κάτι τέτοιο ελκύει τρολλς ,εδώ δεν συμβαίνει αυτό. Πως έχει επιτευχθεί αυτό για μένα αποτελεί μυστήριο , αλλά και πάλι είναι αξιόλογο. Επίσης στο greekcomics μου αρέσει που συναντώ διαφορετικές ηλικιακές ομάδες. Ούτε κι αυτό μου έχει ξανασυμβεί στην διαδυκτιακή μου ζωή. Συνήθως το ηλικιακό εύρος περιοριζόταν στα ~10 χρόνια ,αλλά εδώ είναι παραπάνω από ~40. Αυτό μου αρέσει πάρα πολύ καθώς μου δίνεται η ευκαιρία να μιλήσω με ανθρώπους διαφορετικών εμπειριών και διαφορετικής φιλοσοφίας από ότι η δική μου. Ακόμη κάτι άλλο που μου αρέσει είναι η γνώση που ακομίζει κανείς από το greekcomics. Σαν σύνολο ,αλλά κυρίως ορισμένα μέλη έχουν φοβερό πλούτο γνώσεων. Μαθαίνεις πράγματα εδώ μέσα όχι αστεία.

 

Τι δεν μου αρέσει στο greekcomics: Που ορισμένες φορές επικρατεί νέκρα, τουλάχιστον σε θέματα που με ενδιαφέρουν εμένα. Δηλαδή οκ δεν με ενδιαφέρει ο Κοκομπίλ ,η Βαβέλ ,το τελευταίο τελειωμένο φανζίν και όμως αυτά είναι που έχουν «πέραση». Βέβαια είναι απολύτως φυσιολογικό μιας και δεν έχουν όλοι τα ίδια ενδαιφέροντα και τις ίδιες ασχολίες ,αλλά όσο να ναι είναι ξενερωτικό.Από την άλλη όμως αυτό συμβαίνει σε κάθε φόρουμ ,οπότε μάλλον αυτό δεν είναι αρκετός λόγος για να παραπονιέμαι.Και δεν μου αρέσουν και τα ιμότικον. Αυτός είναι σοβαρός λόγος για να παραπονιέμαι.

 

Φυσικά υπάρχουν και ορισμένα μέλη που συμπαθώ πραγματικά ,αλλά για να μην κλαίνε οι υπόλοιποι και πάνε και αυτοκτονήσουν από τον καημό τους δεν θα τα αναφέρω. Εσύ zoo δεν είσαι μέσα στα μέλη που συμπαθώ.Μπορείς να πας να αυτοκτονήσεις με την ησυχία σου.

 

Τέλος ,ένα δημόσιο συγγνώμη στον xepeta για όσα του έχω κάνει κατά καιρούς ιδιαίτερα για εκείνη τη φορά που του είπα να πάει να τον παίξει. Δεν παραφέρομαι συνήθως ,ούτε ιντερνετικά ούτε στην κανονική ζωή αλλά εκείνη τη φορά ήμουν τρομερά εκνευρισμένος και βγήκα εκτός εαυτού.ΔΕΝ έπρεπε. Ξέρω από τότε και ύστερα ,ούτε απαντάς στα ποστ μου ,ούτε pm ,ούτε thanks μου δίνεις αλλά δεν σε κατηγορώ.Ήταν βλακεία μου, αναγνωρίζω το λάθος μου ,παρασύρθηκα , σόρυ.

 

Νομίζω κάπου εδώ τελειώνει ο απολογισμός μου ,με ευχαριστώ πολύ που έκατσα και έγραψα τόσα πράγματα και να μου ευχηθώ να είμαι καλά (ή όχι) και να μπορώ να συμμετέχω.

 

Όσοι θέλετε αυτόγραφα ,περάστε αύριο το πρωί από τo inbox μου και θα στείλω εγώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όσοι θέλετε αυτόγραφα ,περάστε αύριο το πρωί από τo inbox μου και θα στείλω εγώ.

Εγω θελω στο στηθος!:lmao: :lmao: :lmao:

Επεξεργασία από Θλιμμενος Μπουφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εγώ έχω να παρατηρήσω ότι πρώτα μπαίνει το κόμμα και μετά το κενό σε μια πρόταση...

 

Επίσης, :welcome::pool::p3::groovy::dance3::dance2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ναιιιιιιιιιιιιιι! :yahoo: Έμαθα από την πηγή για το όνομα του παμμέγιστου zade!!!!! :dance:

 

Πω πωωω! Πρέπει να λατρεύεις τις απαντήσεις μου! Έχουν πάντα τόσο λίγα emoticon! :PPP:

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Τι; Έτσι ξεροσφύρι θα την βγάλεις; Πέφτε κέρασμα...

 

 

ΥΓ. άντε τώρα όλοι οι μαθηματικοί (και φυσικοί) του κόσμου να εξηγήσουν τη σχέση 3/5

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εύκολο:

 

3/5 = 3/5

 

Έστω 3/5 != 3/5 (1)

(1)=> 3/5 > 3/5 , 3/5 < 3/5

x5=> 3 > 3 , 3 < 3

Άτοπο

 

Άρα: 3=3 και ο τίτλος είναι παραπλανητικός.

 

 

:peace:

 

(καλά ρέη, στα πραγματικά 5 χρόνια τι θα κάνεις δηλαδή; Επί πέντε? :lol: )

 

:beer5::party::dimis2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

post-7341-13143193529378_thumb.jpg

 

Για κάποιο λόγο αυτο μου θυμίζει τον Zade, οπότε το αφιερώνω εξαιρετικά! :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μονο ο zade μπορει να γιορτασει τον 5ο του χρονο στο Greekcomics, πριν τον γιορτασει το ιδιο το Greekcomics :lol:

Kαι του χρονου :best:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

post-832-13143442443349_thumb.jpg

post-832-13143443094542_thumb.jpg

 

:crying:

Επεξεργασία από zoo
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Όσοι θέλετε αυτόγραφα ,περάστε αύριο το πρωί από τo inbox μου και θα στείλω εγώ.

 

Αχ, @zade εγώ θέλω μια φωτογραφία σου! Θα την κρεμάσω πάνω από το κρεβάτι μου και θα σε βλέπω όλη νύχτα... :lol:

 

:dance::dance::dance::dance:

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Και γω που νομιζα οτι το zade εβγαινε απο εκεινον τον παλαβο απο την μεγαλη των μπατσων σχολη :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Iφκαριστούμε ΑΘήνα ,ιφκαριστούμε Ελλάδα για τα καλά σας λόγια. Εγώ θα συνεχίσω να ποστάρω ακάθεκτος και αλώβητος με το ίδιο πάθος και ενθουσιασμό όπως ξεκίνησα. Εγώ θα είμαι πάντα εδώ και θα μπορείτε να στραφείτε σε εμένα όταν το χρειαστείτε. Εκτός αν με χτυπήσει αυτοκίνητο. Τότε θα είμαι στο νοσοκομείο.

 

Φωτογραφία μου θα ποστάρω μια από τις διακοπές μου ,με μαγιό και πασαλλειμένος με ιαματικές λάσπες αλλά μάλλον θα την διαγράψουν γιατί είναι πολύ τρομακτικό θέαμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

post-832-13143442443349_thumb.jpg

post-832-13143443094542_thumb.jpg

 

:crying:

 

Tip της ημέρας. Την ιδέα για την αυτοκτονία του Μίκυ την είχε ο ίδιος ο Walt Disney. Άσχετα αν αργότερα έγινε ντόρος από διάφορους για αυτήν.

 

Εξυπνάδα για τον Zade δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή, επομένως αρκεστείτε στα παραπάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το ότι μου χώνεσαι συνέχεια δε το καταλαβαίνω. Το να ζητάς να τσιμπάω είναι έξω από τη λογική μου. Έμμεσα ή άμεσα μου ζητάς συγνώμη για τον χαρακτήρα σου απέναντί μου και αμα σου δοθεί η ευκαιρία με στολίζεις. Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω ανάλογα γιατί με περιμένει στη γωνιά κατσάδιασμα εν των έσω και δεν έχω όρεξη να μου τα κάνουν λεντ ζέπελιν. Ακόμη και αυτήν τη στιγμή μαλώνουν "μερικά δάχτυλα" ποιο θα προλάβει να με λογοκρίνει.

 

Συχωρεμένος αν και δεν ελπίζω τίποτα. Μάθε να παίζεις καλά όμως με τα άλλα παιδάκια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τιιιιιι,δεν είναι αυτή η πραγματικη φωτογραφία που έχεις στο προφίλ σου :collapse::collapse: ω θεοί,ένα όπλο τώρα :3eyes:

 

 

υγ.τιπ οφ δε νταϋ,το λούκος είναι ακόμα χειρότερο :rabbit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το ότι μου χώνεσαι συνέχεια δε το καταλαβαίνω. Το να ζητάς να τσιμπάω είναι έξω από τη λογική μου. Έμμεσα ή άμεσα μου ζητάς συγνώμη για τον χαρακτήρα σου απέναντί μου και αμα σου δοθεί η ευκαιρία με στολίζεις. Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω ανάλογα γιατί με περιμένει στη γωνιά κατσάδιασμα εν των έσω και δεν έχω όρεξη να μου τα κάνουν λεντ ζέπελιν. Ακόμη και αυτήν τη στιγμή μαλώνουν "μερικά δάχτυλα" ποιο θα προλάβει να με λογοκρίνει.

 

Συχωρεμένος αν και δεν ελπίζω τίποτα. Μάθε να παίζεις καλά όμως με τα άλλα παιδάκια.

Σε όλους χωνομαι συνέχεια.Και στον εαυτό μου ακόμα.Απλά οι περισσότεροι το αντιμετωπίζουν ως χαβαλέ όπως είναι και δεν το θεωρούν προσβλητικό.Ιδιαίτερα ο καημένος ο zoo τι να πει; Πάντως όταν προκαλείς την σάτιρα πρέπει να είσαι διατεθειμένος και να την δεχτείς. Πάντα μα πάντα είμαι πρόθυμος να το κάνω αυτό και δεν νομίζω ποτέ να το είδε κανένας διαφορετικά.Άσε που πάντα όταν κάποιος νιώθει προσβεβλημένος ,του ζητάω συγγνώμη, είτε σε πμ είτε δημόσια. Δεν θέλω κάποιος να νιώθει άβολα εξαιτίας μου. Από την άλλη όμως δεν μπορώ κιόλας έναν συνομιλητή που δεν σηκώνει ούτε το παραμικρό αστείο. Στην τελική φόρουμ για κόμικς είναι ,όχι για την επίλυση μείζονων προβλημάτων που υποβόσκουν στην σημερινή θνήσκουσα κοινωνία.

 

Άσε που κάποιες φορές έχω την εντύπωση ότι κι εσύ δεν σηκώνεις ούτε ένα αστείο από μένα. Έγραψες δηλαδή για το Scott Pilgrim την ταινία ότι ήταν σαχλαμάρα και σου απαντάει ο Greekcomicfan «Από εδώ και πέρα να ξέρετε πως όταν ο xepeta αναφέρει κάτι ως σαχλαμάρα, εννοεί πως είναι θεϊκό. :P » και εσύ από κάτω βάζεις ιμότικον. Άμα στο είχα κάνει εγώ αυτό ποιός ξέρει πως θα το θεωρούσες. Δηλαδή άμα ξεκίναγα όλη την παράγραφο με την φράση «Μωρό μου πρέπει να μιλήσουμε για τη σχέση μας» θα το θεωρούσες πάλι προσωπική επίθεση;

Εγώ απλά λέω χαλαρά.Εφόσον διαπιστωμένα σε ενοχλεί προσπαθώ να περιορίσω τα αστεία μου εις βάρος σου (όπως νομίζεις) στο ελάχιστο.Αλλά από την άλλη μ=καμιά φορά μου βγαίνει και κανένα έτσι. Ε δές' το χαλαρά. Δεν έχω πρόθεση ούτε να σε θίξω ούτε να σε προσβάλλω και προφανώς δεν θέλω να νιώσεις άσχημα.

 

Πάμε τώρα να διαβάσουμε και μερικές επιστολές των αναγνωστών.

 

Τιιιιιι,δεν είναι αυτή η πραγματικη φωτογραφία που έχεις στο προφίλ σου :collapse: :collapse: ω θεοί,ένα όπλο τώρα :3eyes:

 

Όχι όχι πραγματική είναι και αυτή που έχω στο προφίλ μου. Απλά εκείνη είναι από όταν ήμουν 12 χρονών. Εδώ θα ποστάρω μια πιο πρόσφατη.

 

υγ.τιπ οφ δε νταϋ,το λούκος είναι ακόμα χειρότερο :rabbit:

 

Το ξέρω. Αλλά έτσι είναι τα παρατσούκλια.Αν σου κολλήσει μετά τελείωσε. Αν και μόνο λίγοι και εκλεκτοί με φωνάζουν Λούκο.Οι περισσότεροι με φωνάζουν zade. Οι υπολοιποι έχουν ξεχάσει πως με λένε και απλά φωνάζουν «έ εσύ...»

 

Τέλος κάτι που έχω παραλείψει να κάνω από το πρώτο ποστ είναι να ευχαριστήσω την Σταματία (erma jaguar) για την θερμότατη υποδοχή που μου επιφύλαξε την πρώτη φορά που επισκέθηκα τη λέσχη. Για κάποιο λόγο έμεινα βαθύτατα εντυπωσιασμένος και ίσως αυτός είναι ένας από τους λόγους που ακόμα γουστάρω το greekcomics. Ευχαριστώ πολύ Σταματία.

 

Τέλος επειδή δεν μπορώ ακόμα να βρω την φωτογραφία που έλεγα ,ορίστε μια φωτογραφία που τράβηξα σήμερα, καθώς άνοιξα το ψυγείο για να φάω δύο αβγά. Βρήκα ανάμεσα στα υπόλοιπα αυγά ένα που ήταν καθυστερημένο. Ιδού λοιπόν κύριοι. Το πρώτο καθυστερημένο αβγό!

 

post-6474-13144609789372_thumb.jpgpost-6474-13144609955802_thumb.jpgpost-6474-13144610086981_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

εγώ πάντως, σε αυτά τα τελευταία 5 χρόνια που γνωρίζω (ιντερνετικώς μόνον) τον Ζέιντ, έχω να δηλώσω πως ο τύπος είναι άξιος παρεξηγήσεων… Πάρτε το κακόμοιρο το αυγό για παράδειγμα! Τι να πρωτοπαρεξηγήσει κανείς στην περίπτωση αυτή;; Το ότι βρέθηκε τέτοιο αυγό (συγκεκριμένα!) στο ψυγείο του Ζέιντ;! Ή το ότι έκατσε ο άτομος και το φωτογράφησε για να μας το δείξει;!;! Τις επιλογές μας τις έχουμε πάντως… από κει και πέρα "όρεξη να χουμε να τον παρεξηγούμε"! το θέλει και ο ίδιος άλλωστε, δουλεύει καθημερινά γι αυτό…

 

κατά τα άλλα, δεν ήξερα πως η Έρμα έχει τέτοιο "ατσίβμεντ"…! Να έχει κάνει "αν-λοκτ κάρακτερ" τον Ζέιντ… "Λέβελ-απ" λοιπόν η Έρμα κι εμείς ακόμα περιμένουμε να κάνουμε κάνα φτηνιάρικο "τσιτ" καμιά του φοτό…

 

 

ευχή και κατάρα μου δίνω ρε να σε γνωρίσω κι από κοντά…

 

 

δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν κράτησες το πολύ εύηχο όνομά σου όπως ακριβώς είχε και το μετέτρεψες σε Ζέιντ… δηλαδή τι;! Τι είχε το Λούκοζέιντ;; (θα σου έπεφτε πολύ καθώς πρέπει μάλλον)

 

 

 

να τα κατοστήσεις βρε... μας είσαι πρέσιους :godfather:

 

 

άντε και του χρόνου! :beer0:

 

 

:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

εγώ πάντως, σε αυτά τα τελευταία 5 χρόνια που γνωρίζω (ιντερνετικώς μόνον) τον Ζέιντ, έχω να δηλώσω πως ο τύπος είναι άξιος παρεξηγήσεων… Πάρτε το κακόμοιρο το αυγό για παράδειγμα! Τι να πρωτοπαρεξηγήσει κανείς στην περίπτωση αυτή;; Το ότι βρέθηκε τέτοιο αυγό (συγκεκριμένα!) στο ψυγείο του Ζέιντ;! Ή το ότι έκατσε ο άτομος και το φωτογράφησε για να μας το δείξει;!;! Τις επιλογές μας τις έχουμε πάντως… από κει και πέρα "όρεξη να χουμε να τον παρεξηγούμε"! το θέλει και ο ίδιος άλλωστε, δουλεύει καθημερινά γι αυτό…

 

κατά τα άλλα, δεν ήξερα πως η Έρμα έχει τέτοιο "ατσίβμεντ"…! Να έχει κάνει "αν-λοκτ κάρακτερ" τον Ζέιντ… "Λέβελ-απ" λοιπόν η Έρμα κι εμείς ακόμα περιμένουμε να κάνουμε κάνα φτηνιάρικο "τσιτ" καμιά του φοτό…

 

 

ευχή και κατάρα μου δίνω ρε να σε γνωρίσω κι από κοντά…

 

 

δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν κράτησες το πολύ εύηχο όνομά σου όπως ακριβώς είχε και το μετέτρεψες σε Ζέιντ… δηλαδή τι;! Τι είχε το Λούκοζέιντ;; (θα σου έπεφτε πολύ καθώς πρέπει μάλλον)

 

 

 

να τα κατοστήσεις βρε... μας είσαι πρέσιους :godfather:

 

 

άντε και του χρόνου! :beer0:

 

 

:beer:

 

 

Λίγα λόγια για το καθυστερημένο αβγό. Εγώ έπρεπε να γίνω 22 χρονών και να φάω χιλιάδες αβγά για να βρω ένα. Κι εσύ είσαι τυχερός που το βλεπεις χωρίς να χρειαστεί καν να ψάξεις!

Η Σταματία είναι σε μόνιμο γκοντ-μόουντ μετά από κείνη την υποδοχή.Τέλος ,δεν θέλω κουβέντα.

Άμα θες να με γνωρίσεις από κοντά πρέπει να πάρεις αριθμό προτεραιότητας ,να τηλεφωνήσεις νωρίτερα ,να μιλήσεις με τη γραμματέα μου και αν είσει τυχερός μπορεί να σου διαθέσω λίγο χρόνο.Και για να δεις πόσο μεγαλόψυχος είμαι ,στην επόμενη παγκόσμια περιοδεία μου ,θα σε βάλω να καθήσεις μόλις τρεις σειρές από την εξέδρα για να μπορείς να με βλέπεις και να ενθουσιάζεσαι.

 

 

ή απλά μπορούμε να συννενοηθούμε την επόμενη φορά που θα έρθω στην Αθήνα

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το αυγό φαγώθηκε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και το αυγό φαγώθηκε από τον zade ή ο zade από το αυγό; :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

«Μωρό μου πρέπει να μιλήσουμε για τη σχέση μας»

Επιτέλους... 5 χρόνια στο περίμενε πάει πολύ... :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6330
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  300
  • Content Count:  1257
  • Reputation:   7187
  • Achievement Points:  1258
  • Days Won:  25
  • With Us For:  5715 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λατρεύω τους ανθρώπους που έχουν χιούμορ.

Λατρεύω τους ανθρώπους που αυτοσαρκάζονται (ποιος άλλος θα τολμούσε να βάλει την Μπάρμπυ στο προφίλ του!!!).

Λατρεύω τους ανθρώπους που έχουν κέφι για πείραγμα και δε λένε κρύα αστεία απλά για να γελάσουν οι άλλοι και να κάνουν εντύπωση.

 

Οι τρεις παραπάνω κατηγορίες για την δική μου φιλοσοφική, υπαρξιακή, κοινωνικοπολιτική, ηθική, ερωτική στάση ζωής φανερώνουν τρομερά ευφυή και σκεπτόμενα άτομα. Άλλωστε μία κουβέντα περί φιλοσοφίας και μαθηματικών στο φωναχτόκουτο (ναι, γίνονται και τέτοιες κουβέντες στο φωναχτόκουτο) ήταν η αιτία να γνωρίσω τον Άγγελο. Αλλά δεν στάθηκα εκεί. Στάθηκα σε κάτι πολύ μικρές λεπτομέρειες, σε μικρές λέξεις και εκφράσεις που δεν τους δίνουμε πολύ σημασία αλλά φανερώνουν τόσα πολλά.

 

Πέρασε καιρός να τον γνωρίσω από κοντά, αλλά όταν συναντηθήκαμε ανακάλυψα ότι η πραγματική του εικόνα δεν διέφερε και πάρα πολύ από αυτή που είχα σχηματίσει στο μυαλό μου. Και χαμογέλασα πονηρά. "Σταματία, για άλλη μια φορά δεν έπεσες έξω στις σκέψεις σου για αυτό το άτομο, μέχρι και τα φυσικά χαρακτηριστικά του βρήκες" παίνεψα τον εαυτό μου.

 

Θα μπορούσα να σας πω πολλά για τον Άγγελο αλλά θεωρώ ότι αυτά αφορούν εμένα. Άλλωστε ο καθένας μας έχει τη δική του άποψη και δεν έχω σκοπό να αλλάξω τη γνώμη κανενός. Θα ήθελα όμως να σας πω μια εικόνα που είχα και έχω πάντα στο μυαλό μου κάθε φορά που τον σκέφτομαι.

 

Στην οροφή της Καπέλα Σιξτίνα στο Βατικανό, ανάμεσα σε αυτές τις μνημειακές τοιχογραφίες που εξιστορούν ιστορίες από την Βίβλο και οι πιστοί τρέμουν στη θέα της Κόλασης και της θείας τιμωρίας, ο Μιχαήλ Άγγελος έκρυψε περίτεχνα και κάποια αγγελάκια που έχουν πειραχτική και αστεία διάθεση. Όχι, ο μεγάλος καλλιτέχνης δεν είχε διάθεση ούτε να χλευάσει ούτε να κοροϊδέψει, απλά ήταν άνθρωπος που γνώριζε πολύ καλά τον Άνθρωπο και ήξερε ότι χρειάζεται και το χιούμορ στη ζωή μας, ακόμα και στις σκηνές της Αποκάλυψης. Έτσι είναι και ο Άγγελος, σαν τα αγγελάκια του συνονόματου καλλιτέχνη. Σε έναν κόσμο που κατσουφιάζει κάθε μέρα όλο και περισσότερο, και ασχολείται με το φαίνεσθαι και όχι με το είναι, ο Άγγελος είναι για μένα η φωτεινή κουκκίδα, ένα καθαρό και πολύ όμορφο πρόσωπο, δυο χαμογελαστά και πονηρά μάτια, ένα σαρκαστικό χαμόγελο που δεν έχει κανένα πρόβλημα να ισοπεδώσει το σύμπαν και να το δημιουργήσει από την αρχή, χωρίς κανένα φόβο.

 

Άγγελε, να είσαι πάντα καλά. Πάντα όμορφος, γεμάτος ζωή, με παιχνιδιάρικη διάθεση. Άλλωστε ένα παιχνίδι είναι και η ζωή.

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.