Μετάβαση στο περιεχόμενο

JUDGE DREDD [ ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΝΤΡΕΝΤ ]


Θλιμμένος Μπούφος

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Είναι ο απόλυτος Δικαστής... Ο απόλυτος υπερασπιστής του νόμου...

 

Φυσικά μιλάμε για τον ΔΙΚΑΣΤΗ ΝΤΡΕΝΤ

Judge_Dredd.jpg
 


Μα πριν ξεκινήσουμε,θα ήταν καλύτερα να δούμε τί είναι οι Δικαστες...


ΔΙΚΑΣΤΕΣ

Οι Δικαστές είναι ένα επίλεκτο σώμα αστυνομικών που έχουν σκοπό την επιβολή του νόμου στην Μεγαλούπολη1.Εμφανίζονται στα βρετανικά κόμικς 2000AD μέσα από τις ιστορίες του Ντρεντ και μαζί του είναι οι απόλυτοι αστυνομικοί!
Η εκπαίδευσή τους ξεκινά απο το 5ο έτος της ηλικίας τους και δεν είναι καθόλου εύκολη.Μόλις οι μαθητές γίνουν δικαστές μπορούν να δημιουργήσουν κλόνους του εαυτού τους.Έχουν γίνει πολλές αναφορές σε άλλους δικαστές εκτός του Ντρεντ,μερικοί είναι:Judge Fargo,Judge Solomon,Judge Goodman,Judge Cal,Judge Griffin,Judge McGruder,Judge Silver,Judge McGruder,Judge Volt,Judge Hershey,Judge Francisco,Judge Sinfield,Judge FranciscoJudge Rico
Judge Anderson,Judge Buell,Judge Edgar,Judge Giant sr,Judge Giant jr,Judge Grice,Judge Guthrie,Judge Janus,Judge Kraken,Judge Lopez,Judge Niles,Judge Shenker...


ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΤΖΟΣΕΦ ΝΤΡΕΝΤ


Πατέρες του οι John Wagner (σενάριο),Carlos Ezquerra (σχέδια),Pat Mills(έκδοση).
Πρώτη εμφάνιση στις 5 Μαρτίου 1977 στο δεύτερο τεύχος του 2000AD.Είναι ίσως ο πιο γνωστός κόμικ ήρωας της Αγγλίας και έχει ψηφιστεί 7ος καλύτερος κόμικ χαρακτήρας.

Ο Δικαστής είναι υπερασπιστής του νόμου στην Μεγαλούπολη1.Μαζί με τους υπόλιπους δικαστές επιβάλουν το νόμο χρησιμοποιόντας όπλα υψηλής τεχνολογίας όπως το Lawgiver,ένα πιστόλι που έχει την δυνατότητα ρίψης πολλών διαφορετικών πυρομαχικών(π.χ. χειροβομβίδες και σφαίρες ν.6 που ακολουθούν το στόχο)αλλά και το Lawrod το οποίο είναι μια καραμπίνα που αντικαταστήθηκε απο το Widowmaker το 2114.
Παρουσιάζετε ως ένας σκληροτράχιλος αστυνόμος που αν και το νεαρό της ηλικίας του έχει γίνει ο καλύτερος στο είδος του.Ασχολίες του,ανάγνωση του νόμου και γενικά η μη-επαφή με φίλους-συγγενείς.



ΖΩΗ
Αυτός και ο αδερφός του Ρίκο είναι κλόνοι(καλά διαβάσατε)απο το DNA του Δικαστή Fargo.Μεγάλωσαν όστε να γίνουν Δικαστές και μπήκαν στην Ακαδημία του Νόμου όπου αρίστευσαν.Ο Ρίκο τερμάτησε πρώτος στις εξετάσεις ενώ ο Τζόσεφ δεύτερος(!).Ένα χρόνο μετά ο Ντρεντ θα συλάβει τον Ρίκο για φόνο.
Τα χρόνια περνάνε και ο Δικαστής γίνετε ο καλύτερος...Μάλιστα στον 4ο παγκόσμιο Πόλεμο ο Ντρεντ θα σώσει τον κόσμο σχεδόν ολομόναχος!

Και μετά απο 50 χρόνια ενεργού δράσης ο Ντρεντ θα διαγνοστεί με καρκίνο και θα εγκαταλείψει το σώμα(έτος 2130).2 χρόνια μετά θα μπεί στο ''Συμβούλιο των Πέντε''(Council of Five)το ανώτατο διοικιτικό όργανο της Μεγαλούπολης1.



ΟΠΛΙΣΜΟΣ

Οχήματα:

H-wagon:Ένα όχημα που επιτρέπει στους δικαστές να πετούν!

 

Ezquerra-H-Wagons.jpg

 

Lawmaster:Η γνωστή σε όλους μας μηχανή των Δικαστών.Οπλισμένο με κανόνια και λέιζερ μπορεί να οδηγεί μόνο του και να πηδά μεγάλες αποστάσεις.

 

Dreddlawmastercoloured.jpg



Όπλα:

Κάθε δικαστής έχει ένα μαχαίρι στην μπότα του.Το Daystick το οποίο είναι η μελλοντική έκδοση του γκλοπ.Επίσης εκτός απο το Lawgiver και το Lawrod έχουν όπλα με λέιζερ και πολλά είδη πυρομαχικών.Το Widowmaker είναι μια καραμπίνα που εμφανίστηκε το 2114 και αντικατέστησε το Lawrod.



ΕΧΘΡΟΙ

Λίστα των εχθρών του Ντρεντ:
The Angel Gang

Mean Machine Angel

Chief Judge Cal

Chopper

The Dark Judges

Armon Gill

Judge Grice

Morton Judd

The Judge Child

PJ Maybe

Sov Judge Orlok




Ο ΔΙΚΑΣΤΗΣ στην ΜΕΓΑΛΗ ΟΘΟΝΗ


Judge Dredd-1995


ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Danny Cannon
ΠΑΙΖΟΥΝ: Armand Assante
Diane Lane
Sylvester Stallone
ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ: 1/1/1996

''Βρισκόμαστε στο έτος 2139 μ.Χ. στη Μέγκα Σίτι Ένα, δηλαδή στα απομεινάρια της Νέας Υόρκης. Με πληθυσμό 65 εκατομμύρια, η μεγαλούπολη πνίγεται στην εγκληματικότητα και τις ταραχές. Κατά τη διάρκεια μιας συνωμοσίας που σκοπό έχει να πλήξει το δικαστικό σύστημα, κάποιοι στήνουν παγίδα στο δικαστή Ντρεντ, ο οποίος κατηγορείται για φόνο. Παρά τις προσπάθειες συναδέλφων του ο Ντρεντ εξορίζεται από την πόλη. Ο διαβολικός εγκέφαλος που κρύβεται πίσω από όλα είναι ο αδελφός του Ντρεντ, ο Ρίκο, ένας τρελός γενετικά μεταλλαγμένος κλώνος, που δραπέτευσε από τη φυλακή και έχει ορκιστεί εκδίκηση. ''
 

[imdb=tt0113492]




O ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Μέχρι στιγμής 2 σειρές έχουν κυκλοφορίσει στην Ελλάδα:

JUDGE DREDD

και JUDGE DREDD - ΟΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣη οποία συνεχίζετε...
 

 

 

Τραγούδι αφιέρωμα απο τους Anthrax: Δεν το θεωρώ τίποτα σημαντικό αλλά για όσουν δεν ξέρουν Anthrax - I Am The Law


''I AM THE LAW'' :respect:

 

dredd_shield2.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολύ ωραία η παρουσίασή σου...! :clap2:

 

Το Δικαστή Ντρέντ τον γνώρισα (όπως και οι περισσότεροι της γενιάς μου) από το περιοδικό Αγόρι...!

 

Πραγματικά χάρηκα πολύ που ξεκίνησαν οι "Ολοκληρωμένες Υποθέσεις" και στην Ελλάδα...!

 

Ανυπομονώ να δω και την ταινία του χρόνου...! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολύ ωραία η παρουσίασή σου...! :clap2:

 

Το Δικαστή Ντρέντ τον γνώρισα (όπως και οι περισσότεροι της γενιάς μου) από το περιοδικό Αγόρι...!

 

Πραγματικά χάρηκα πολύ που ξεκίνησαν οι "Ολοκληρωμένες Υποθέσεις" και στην Ελλάδα...!

 

Ανυπομονώ να δω και την ταινία του χρόνου...! :mafia:

Εγώ να δείς! :yahoo:

 

Ναί οι Ολοκληρωμένες Υποθέσεις είναι :awesome:..Τον Σεπτέμβριο μάλλον έρχετε και ο δεύτερος τομος :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Πάντα είχα μια απορία σχετικά με αυτόν τον ήρωα: βασικά είναι ένας φασιστόμπαστσος του κερατά, με σύνδρομο ανωτερώτητας και μια τάση να επιδεικνύει την τεστοστερόνη του σε όποιον κακομοίρη βρεθεί μπροστά του. Επιπλέον δεν έχει κανενός είδους ανθρώπινα αισθήματα και γενικώς, αν θέλει κανείς να το συζητήσει σοβαρά, μόνο ως προειδοποίηση για το τι μπορεί να συμβεί αν μια εξουσία αφεθεί ανεξέλεγκτη μπορεί να το εκλάβει.

Για όλα αυτά είμαι σίγουρος, εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί παρόλα αυτά μου αρέσει τρελά! Α, και από που προέρχεται εκείνη η φωνούλα μέσα μου που κάθα φορά που σκέφτομαι τέτοια μου ρίχνει μια νοητική σφαλιάρα και φωνάζει: σκάσε ρε Λούλη και διάβαζε! :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25054
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Πάντα είχα μια απορία σχετικά με αυτόν τον ήρωα: βασικά είναι ένας φασιστόμπαστσος του κερατά, με σύνδρομο ανωτερώτητας και μια τάση να επιδεικνύει την τεστοστερόνη του σε όποιον κακομοίρη βρεθεί μπροστά του. Επιπλέον δεν έχει κανενός είδους ανθρώπινα αισθήματα και γενικώς, αν θέλει κανείς να το συζητήσει σοβαρά, μόνο ως προειδοποίηση για το τι μπορεί να συμβεί αν μια εξουσία αφεθεί ανεξέλεγκτη μπορεί να το εκλάβει.

Για όλα αυτά είμαι σίγουρος, εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί παρόλα αυτά μου αρέσει τρελά! Α, και από που προέρχεται εκείνη η φωνούλα μέσα μου που κάθα φορά που σκέφτομαι τέτοια μου ρίχνει μια νοητική σφαλιάρα και φωνάζει: σκάσε ρε Λούλη και διάβαζε! :confuse:

 

Λοιπόν πολίτη, με αυτά που γράφεις πας φιρί-φιρί για τους κύβους! :D

 

Πέρα απο την πλάκα όμως, πράγματι όλα όσα ενσαρκώνει ο Τζό (Ντρέντ) είναι αυτά ακριβώς που περιγράφεις. Ο φασισμός στην πιο ακραία μορφή του! Δεν εφαρμόζει απλά τον όποιο νόμο, είναι ο νόμος!

Συνεχίζεις να το διαβάζεις όμως γιατί καταλαβαίνεις ότι σαν χαρακτήρας είναι τίμιος και καθαρός στον απόλυτο βαθμό! Δεν χαρίζεται ούτε στον ίδιο του τον εαυτό! Δεν επιτρέπει παρεκτροπή σε κανένα, απο τους απλούς πολίτες μέχρι τον Αρχιδικαστή και για να τα πετύχει όλα αυτά δεν δισταζει να θυσιάσει τα πάντα, ακόμα και τον εαυτό του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5958 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πάντα είχα μια απορία σχετικά με αυτόν τον ήρωα: βασικά είναι ένας φασιστόμπαστσος του κερατά, με σύνδρομο ανωτερώτητας και μια τάση να επιδεικνύει την τεστοστερόνη του σε όποιον κακομοίρη βρεθεί μπροστά του. Επιπλέον δεν έχει κανενός είδους ανθρώπινα αισθήματα και γενικώς, αν θέλει κανείς να το συζητήσει σοβαρά, μόνο ως προειδοποίηση για το τι μπορεί να συμβεί αν μια εξουσία αφεθεί ανεξέλεγκτη μπορεί να το εκλάβει.

 

 

Πριν κάτι μέρες διάβασα Dredd για πρώτη φορά (βρήκα σε καλή τιμή το best of, 10Ε!) και από τις μισές ιστορίες που έχω διαβάσει θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ο τύπος μας βγήκε ολίγον τι φασίστας.. Το γεγονός όμως ότι σου/μου αρέσει είναι άλλο πράμα.

 

Το γεγονός ότι ο ήρωας της σειράς είναι ένας φασιστόμπατσος δεν σημαίνει ούτε ότι οι δημιουργοί του είναι φασίστες του κερατά, ούτε ότι τα λόγια και οι πράξεις αυτού (ή οποιουδήποτε φανταστικού χαρακτήρα σε κάποια μορφή Τέχνης) προσφέρονται για απλή κατανάλωση/αφομοίωση χωρίς κάποια κριτική σκέψη. Δηλαδή για τον Ιζνογκούντ, τους δημιουργούς και τους fans του τί συμπεράσματα θα μπορούσαμε να βγάλουμε?

 

Προσωπικά μου άρεσε ακριβώς το ακραίο των καταστάσεων γιατί πραγματικά σε βάζει σε σκέψεις..

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5987
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4222 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

παιδιά επειδή είμαι εντελώς άσχετος με τον εν λόγω ήρωα μπορείτε να μου προτείνετε από που να αρχίσω να διαβάζω . Μου ΄χει κινήσει την περιέργεια αλλά δεν ξέρω τι να αρχίσω να αγοράζω. Μιλάω φυσικά για novels όχι back issues και όχι στα ελληνικά αλλά στα αγγλικά.

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

την ίδια σειρά που κυκλοφορεί και στα ελληνικά - the complete case files. Έχουμε τόπικ εδώ :beer6:

παντως κι η ελληνική έκδοση είναι πολύ καλή!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μια πολύ καλή ιστορία που τελείωσα πρόσφατα είναι το Judge Dredd America :best: Πολύ καλό με ωραία πλοκή!

 

Αλλά θα σου πρότεινα και εγώ την έκδοση της Selini μιας και έχει τις καλύτερες ιστορίες,δεν έχει να χάσει ΤΙΠΟΤΑ από την αγγλική και κερδίζεις χρήματα :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5987
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4222 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ok προτιμώ απλά να έχω τα πάντα από κόμικ στα αγγλικά. θα πάρω τα εν λόγω βιβλιαράκια τότε προσεχώς και θα γράψω τις εντυπώσεις μου. ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Συνέντευξη του John Wagner με αφορμή την κυκλοφορία του τεύχους 1900 του 2000 AD.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Φτου και εγώ που νόμιζα ότι ήταν αφορμή με την έκδοση του νέου τόμου της Σελήνης... :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Fan made 25λεπτη ταινιούλα με ήρωα τον Judge Minty. Χαρακτήρας που εμφανίστηκε to 1980 στο 2000 AD #147 και μας γνώρισε την έννοια "The Long Walk" στο τέλος της θητείας ενός δικαστή. Ωραία ταινιούλα η οποία έχει τύχει της έγκρισης της 2000AD. ιμδβ

 

Μερικοί ίσως να την είδαν στο Comicdom του 2013.

 

καλή διασκέδαση :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  30793
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  17
  • Reputation:   200
  • Achievement Points:  17
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3330 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από εκείνα τα χρόνια.

post-30793-0-37511100-1425899916_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Judge DrEGG


 


post-10460-0-52369700-1428235176_thumb.jpg


 


:D


Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το Δικαστή Ντρέντ τον γνώρισα (όπως και οι περισσότεροι της γενιάς μου) από το περιοδικό Αγόρι...!

 

 

 

+1  :best:

 

Ηταν μια απο τις καλυτερες ιστοριες - ισως με διαφορα η καλυτερη - που δημοσιευε τοτε το Αγορι.

Χαρακτηρας σκληροτραχηλος,ατρομητος που δεν φοβοταν να τα βαλει με το αγνωστο και ειχε παντα

αυτη την λογικη - χαριτωμενια θα την πω γιατι μου αρεσε - πρωτα να πυροβολει και μετα να κανει ερωτησεις!!! :D

 

 

 

Εκεινη η ρημαδα η ανακοινωση οταν αποφασισε το Αγορι να αλλαξει υφος,οτι ο Δικαστης θα μετακομισει σε

δικο του περιοδικο....και ακομα το περιμενουμε.......... :reap:

 

 

 

Θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που προλαβα και ειδα το 2012 την εκθεση Judge Dredd Revolution που ειχε γινει στο ComicDon και απολαυσα μερικα ομορφα σχεδια και εξωφυλλα!

 

Για του λογου το αληθες.... :)

 

post-31159-0-81469400-1480276584_thumb.jpg

 

 

Προσωπικα ισως ο καλυτερος χαρτινος ηρωας των Βρετανικων comics. post-31159-0-98655800-1480277491.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολύ ωραίος ο Δικαστής,αλλά εγώ λιμπίστηκα την μπλούζα σου...!  :best::D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πολύ ωραίος ο Δικαστής,αλλά εγώ λιμπίστηκα την μπλούζα σου...!   :best::D

 

Παντως μια προειδοποιητικη  την εχω ριξει καλου κακου..... ;) 

 

Οποτε σε ανυποπτο χρονο μπορει να "ξαναχτυπησω"..... :fiou:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

φοβερή ΄και η ταινία με τον Σταλλόνε έτσι ; Για να μου συστήσετε και σε εμένα αυτό το κόμικ εκεί που βρήσκομαι μονο με παπιά έχουν χαχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

φοβερή ΄και η ταινία με τον Σταλλόνε έτσι ; Για να μου συστήσετε και σε εμένα αυτό το κόμικ εκεί που βρήσκομαι μονο με παπιά έχουν χαχαχα

Βγήκε και ταινία το 2012 που προσωπικά μου άρεσε αρκετά. DREDD ο τίτλος της.

 

Κυκλοφορούν και στα ελληνικά οι ολοκληρωμένες υποθέσεις από τις εκδόσεις Selini.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.