Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ ΚΟΜΙΚΣ


dionik

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10473
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  81
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  65

Εγω δεν τον παρέλαβα ακόμη ενω πρέπει να μου στάλθηκε πριν 8 τουλάχιστον μέρες....

Λευκή απεργία στα ΕΛΤΑ ή...λάθος διεύθυνση;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6330
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  300
  • Content Count:  1257
  • Reputation:   7187
  • Achievement Points:  1258
  • Days Won:  25
  • With Us For:  5715 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχει σταλεί συστημένο, οπότε θα σου έρθει ειδοποίηση.

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πηρα και γω τον καταλογο χτες κι εχω να πω Φ Ο Β Ε Ρ Η δουλεια! :dance2: Μπραβο σε ολους οσους βοηθησαν για να φτιαχτει! :bookclub: Ειναι η ιστορια των ελληνικων κομικς συμπυκνωμενη σε μια πολυ πολυ καλη και ευχρηστη εκδοση! (συγκινηθηκα)... :sad1: Μπραβο, παντα τετοια! :div::div::div:

 

 

:party::party::party::party::party::party::party::party::party::party:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και μία κριτική από το blog Δεινοθήσαυρος ο Φιλομαθής.

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10473
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  81
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  65

Τον παρέλαβα κι εγω την Παρασκευή και συμφωνώ απολύτως με τους προλαλήσαντες ότι έγινε φοβερή και χρήσιμη δουλειά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6936
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  286
  • Reputation:   4174
  • Achievement Points:  375
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Παρέλαβα κι εγώ τον κατάλογο. Να προτείνω, εάν είναι εφικτό, όταν βρίσκονται ορισμένα λάθη στον κατάλογο (φαντάζομαι σε κάποια στιγμή θα γίνει μια επανέκδοση ή πιό συμπληρωμένη έκδοση) κάπου να μαζέψουμε όλα τα λάθη που εντοπίζουμε για να διορθωθούνε στην επόμενη έκδοση..

 

Δεν ξέρω εάν είναι δυνατό αυτό.

 

Έχω βρεί 2 λάθη έτσι πρόχειρα που τον κοίταξα.. Εγώ δεν είμαι ειδικός για να ξέρω πληροφορίες για όλους τους τίτλους, αλλά ορισμένους που τους ξέρω μπορώ πχ να δώ αν είναι σωστή η ημερομηνία κυκλοφορίας, ο αριθμός τευχών κτλπ.. Ο καθένας μπορεί να κοιτάξει στον κατάλογο τους τίτλους που ξέρει καλά και να δεί αν όντως υπάρχουν λάθη προς διόρθωση

 

Περιμένω προτάσεις.. Εάν έχει αναφερθεί κάπου αυτό δεν το έχω προσέξει, πείτε μου πού να πάω να γράψω..

 

:beer:

Επεξεργασία από trelele
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Περιμένω προτάσεις.. Εάν έχει αναφερθεί κάπου αυτό δεν το έχω προσέξει, πείτε μου πού να πάω να γράψω..

 

 

Γράψε ό,τι έχεις βρει εδώ: http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=24306

 

:cheers3:

Επεξεργασία από imacmaria
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από την Ελευθεροτυπία του Σαββάτου 24/09/2011.

 

post-2298-13169880449857_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  9125
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  252
  • Reputation:   1566
  • Achievement Points:  252
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5494 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Τον εχω και εγω στα χερια μου.Πραγματικα μια αξιολογη εργασια που δεν πρεπει να λειπει απο κανενα σοβαρο συλλεκτη. Το μονο που μου λειπει εμενα προσωπικα,ειναι να δω περισσοτερα εξωφυλλα απο καθε τιτλο. Ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο, αλλα ισως σε μια απο τις επομενες εκδοσεις να γινει εφικτο.Γιωργο μου......ενα μεγαλο ευχαριστω σε σενα και σε ολους που βοηθησαν να γινη εφικτη αυτη η εκδοση. Ανδρεας

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5323
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  137
  • Reputation:   1587
  • Achievement Points:  137
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5834 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Πριν κάνω την κριτική μου, να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους τους ήρωες που κατάφεραν να πραγματοποιήσουν αυτόν τον εκδοτικό άθλο. Πρόκειται για τρομακτικού όγκου δουλειά που απαίτησε μεγάλο μόχθο. Παιδιά, σας βγάζω το καπέλο. Και παρ’ ότι θα αναφερθώ σε δομικές αδυναμίες που εντόπισα στον κατάλογο, πιστεύω ότι αυτή εδώ η έκδοση, όσες φορές κι αν βελτιωθεί ή διορθωθεί, θα αποτελεί σημείο αναφοράς για οποιονδήποτε θελήσει να ασχοληθεί από εδώ και στο εξής με τα κόμικς στην Ελλάδα.

Όμως, για να μην πολυλογώ, ορίστε οι αντιρρήσεις μου όσον αφορά στον κατάλογο.

 

1) Πιστεύω ότι ο κατάλογος, ως κεντρική και βασική του αναφορά, θα έπρεπε να έχει τα έντυπα που με τον έναν ή άλλον τρόπο εκδόθηκαν από νόμιμους εκδοτικούς οίκους. Τα ερασιτεχνικά έντυπα, ανεξαρτήτου καλλιτεχνικής αξίας (το λέω αυτό, γιατί κάποια από αυτά είναι πράγματι υψηλής ποιότητας), θα έπρεπε να ταξινομηθούν σε ξεχωριστή ενότητα. Αυτό, κατά τη γνώμη μου, αποτελεί το πρώτο βασικό βήμα για την σταδιακή κατηγοριοποίηση των εντύπων που ένας βελτιωμένος κατάλογος θα απαιτούσε. Ένα δεύτερο βήμα θα προϋπέθετε ξεχωριστή ενότητα για έντυπα δημιουργημένα για διαφημιστικούς, προπαγανδιστικούς, εκπαιδευτικούς ή παρόμοιους λόγους (π.χ. «Η τράπεζα της Ελλάδος και ο Ευρωκλής», «Ο Ντόναλντ στο λαβύρινθο της Οικονομίας» κ.λπ.), άλλη για καταλόγους εκθέσεων, κ.ο.κ. Όμως, ένα βήμα τη φορά.

 

2) Οι συρραφές τευχών στις οποίες δεν υπήρξε καμιά καλλιτεχνική, συντακτική ή άλλη εσωτερική παρέμβαση -οι περιβόητοι «τόμοι» ή «κλασικά» δηλαδή- επίσης θα έπρεπε να ταξινομηθούν ξεχωριστά. Με εξαίρεση ασφαλώς περιπτώσεις όπως τα «ΚΛΑΣΙΚΑ» του Τερζόπουλου, που, παρ’ ότι συχνά εμπεριείχαν παλαιότερες ιστορίες από το Μίκυ Μάους, αποτελούσαν εντελώς αυτόνομη έκδοση.

 

3) Θα έπρεπε να αναφέρεται, εκτός από την ημερομηνία έναρξης ενός τίτλου, και η ημερομηνία που αυτός σταμάτησε ή που βγήκε το τελευταίο τεύχος. (Αυτό βέβαια απαιτεί σημαντική επιπλέον έρευνα στην οποία χρειάζεται να συνεισφέρουμε όλοι).

 

Αυτά τα ολίγα για αρχή. Διάφορες άλλες μικροαετέλειες που παρατήρησα μοιάζουν ασήμαντες μπροστά στο μεγαλείο αυτής της έκδοσης και θα χαρακτηριζόμουν τουλάχιστον αχάριστος και γκρινιάρης αν ξεκινούσα να τις απαριθμώ. Είπαμε, ένα βήμα τη φορά. Όσο για κάποια λάθη που εντόπισα στις παρουσιάσεις, θα τα συγκεντρώσω και θα τα αποστείλω στο αντίστοιχο τόπικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από την Εξέδρα των Σπορ και το φύλλο της 24/9/2011:

 

post-556-0-67646100-1320427584_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Aπό την πρώτη στιγμή που έπιασα τον κατάλογο στα χέρια μου δεν μπορούσα να ξεκολλήσω από πάνω του. Η έκδοση είναι ποιοτικά απίστευτη! Αν και έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα topic του greekcomics για τα ελληνικά κόμικς, δεν μπορούσα να μην περάσω ώρες πάνω απ' τις σελίδες του μελετώντας εκ νέου τα συγκεντρωμένα στοιχεία του και χαζεύοντας τα όμορφα εξώφυλλα. Λάθη σαφώς και υπήρχαν, ήταν όμως αναμενόμενο αν σκεφτεί κανείς το μέγεθος της δουλειάς αλλά και τον αριθμό των ατόμων που συμμετείχαν. :respect:

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Τον κατάλογο τον προμηθεύτηκα χθες και ελπίζω να μην είμαι χρονικά ο πιο...καθυστερημένος αλλά να ακολουθήσουν και άλλοι αγοραστές. Εννοείται ότι δύσκολα κάποιος μπορεί να πει οτιδήποτε αρνητικό για την ποιότητα της έκδοσης, το lay out και φυσικά για την τεράστια ιστορική αξία ενός τέτοιου οδηγού, αν και προσωπικά το θεωρώ μίνι εγκυκλοπαιδεία περισσότερο παρά οτιδήποτε άλλο. Για όποιον δεν ξέρει τι γίνεται εδώ μέσα και στη Λέσχη γενικότερα η δουλειά αυτή μόνο ερασιτεχνική δεν μοιάζει αφού πέραν της μοναδικότητας των στοιχείων είναι 110% επαγγελματική που θα ζήλευαν οι περισσότεροι εκδοτικοί οίκοι. Τα θυερμά συγχαρητήρια σε όλους που το πάλεψαν....

Υ.Γ. Δύο μικρές παρατηρήσεις για τα πιθανά μελλοντικά updates...

1. Παρότι μιλάμε για ένα κατάλογο που τυπικά οφείλει να κρατάει ίσες αποστάσεις νομίζω ότι έπρεπε ή πρέπει να υπάρξει μια μικρή αξιολόγηση στην παρουσίαση ή στο εύρος των σχολίων. Οι ιστορικοί και σημαντικοί τίτλοι λογικά πρέπει να έχουν κάτι παραπάνω σε χώρο και σχολιασμό από εκδόσεις της μιας φοράς ή πειρατικά fummeti ή ακόμη και ερασιτεχνικές προσδπάθειες-αυτοεκδόσεις.

2. Ο περιορισμός που τέθηκε (50% τουλάχιστον της ύλης να είναι κόμιξ) άφησε εκτός καταλόγου ιστορικούς τίτλους. Δείτε την πιθανότητα ενός ξεχωριστού section π.χ. για τα παραλογοτεχνικά όπου να υπάρχει μια επιλογή τίτλων όπως ο Μικρός Ηρωας ή τα τρία καουμπόικα περιοδικά (Αρχηγός, Σερίφης, Καουμπόυ) ή ακόμη και κάποια παλαιότερα της δεκαετίας του '50. Δεν θα χάλαγε τη γενική μορφή-εικόνα και μάλλον θα πρόσθετε κάτι παραπάνω στη δεδομένη αρτιότητα πληροφοριών του καταλόγου.

Και όπως λένε για ένα βιβλίο (ποτέ δεν εύχονται καλές πωλήσεις γιατί το βιβλίο δεν αντιμετωπίζεται ως αγαθό υλικό προς πώληση αλλά ως πνευματική δημιουργία).... ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΣ Ο ΟΔΗΓΟΣ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ελπίζω κάποια στιγμή όλες οι σειρές που έχει καταγράψει να υπάρχουν στα αφιερώματά μας και με τις έξτρα πληροφορίες που ανακαλύπτουμε/καταγράφουμε εμείς μέχρι στιγμής (εικόνες εξωφύλλων, τι μεταφράζεται). Μέχρι εκείνη τη στιγμή, έχουμε αρκετό μέλλον, και αυτό το βιβλίο φαίνεται να είναι θησαυρός, εξαιρετικός τυφλοσούρτης για εμάς, και είμαι εκστασιασμένος και που το έχω στα χέρια μου και που βρήκα και αντίγραφο για 2 πολύ εντάξει ανθρώπους που όντως το θέλαν και όντως τους αφορά και θα το εκτιμήσουν δεόντως.

 

Φτιάχνωντας το εξώφυλλο για το βιβλίο του Κυριάκου Κάσση "Ελληνική παραλογοτεχνία και Κόμικς", παραθέτω χωρίς σχόλια το παραπάνω απόσπασμα από ποστ του Germanicus με την κριτική του, καταχωρημένο το 2007, για να συνειδητοποιήσουμε όλοι πόσο ψηλά έφθασε μέσα σε τέσσερα χρόνια το Greek Comics. :beer:

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6159
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  17
  • Reputation:   57
  • Achievement Points:  17
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Άλλος ένας κάτοχος του καταλόγου! πολύ καλός! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα το πω καθυστερημένα αλλά ακόμα "χάνομαι" στον κατάλογο και έχω δρόμο ακόμα. Έχει μικρολαθάκια τα οποία θα επισημάνω κάποιο στιγμή στο αντίστοιχο thread (εάν δεν το έχουν κάνει ήδη άλλοι) αλλά σε γενικές γραμμές η έκδοση είναι όλα τα λεφτά (δεν λέω "ευρώ" γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι θα 'χουμε αύριο...)!!! :respect: Τον χαζεύω με τις ώρες λέμε και έχει αρκετές εκδόσεις που είτε μου διέφυγαν, είτε δεν τις θυμόμουν καθόλου!! Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Moribus παραπάνω στο ότι θα μπορούσαν οι official εκδόσεις να είναι σε άλλη κατηγορία ή οι τόμοι ας πούμε, και ότι θα ήταν ωραίο να έχει περαστεί και η ημερομηνία του τελευταίου τεύχους (όσον αφορά τις σειρές), αλλά σε γενικές γραμμές γουστάρω απίστευτα την έκδοση αυτή!! :yahoo: Και πάλι μπράβο για την τιτάνια αυτή προσπάθεια και ελπίζω σε τρίτομο την επόμενη φορά!! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24062
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  68
  • Reputation:   541
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μπραβο σας παιδια για την δουλεια που κανατε.Αν και γνωριζω και κατεχω λιγα πραγματα απο Ελληνικα κομικς και αυτα ειναι τα γνωστα Βαβελ/Παρα Πεντε/Επομενη μερα και αλμπουμ 'ενηλικου περιεχομενου' θα μπορουσα να το πω, ειναι πολυ ενδιαφερουσα η καταγραφη αυτη και ακρως συλλεκτικη.

Ειμαι πολυ λιγο διαστημα μελος σε αυτο το φορουμ και απο το λιγο ψαξιμο που εκανα σε αυτο βλεπω πως αν ειχα λιγο μυαλο παραπανω τωρα θα μπορουσα να καταλαβω καλυτερα το μεγαλυτερο μερος των μελων εδω μεσα.Και για να το εξηγησω καλυτερα οταν ημουν στο Δημοτικο αγοραζα και διαβαζα ολα τα Σπαιντερ-μαν(Καμπανας) καθως και Αγορι, Μπλεκ,Βαβουρα(το αγαπημενο μου) μικρο εξερευνητη,Τανκς,Μαχη,Πολεμος και ελαχιστα Μικυ.Οταν ασχοληθηκα με τα Αμερικανικα κομικς λιγο αργοτερα αυτα τα Ελληνικα παρεμειναν στο εξωχικο σπιτι του παππου μου που περνουσα τα καλοκαιρια.Αργοτερα τα Ελληνικα Σπαιντερ-μαν (δυο μεγαλες κουτες απο τα γαλατα Νουνου) τα χαρησα σε εναν ηλικιακα μικροτερο φιλο μου.Τα υπολοιπα Ελληνικα δεν τα αναζητησα ποτε,παρεμειναν στο εξοχικο του παππου και πουληθηκαν μαζι με το σπιτι το 2006.Προσφατα.Βλεπω ομως πως αυτα τα Ελληνικα τευχη εχουν μεγαλυτερη συναισθηματικη και χρηματικη αξια απο τα Αμερικανικα που μαζευα και μαζευω ολα αυτα τα χρονια.

Δεν πειραζει,οτι εγινε εγινε........

Συγχαριτηρια και παλι για την εκδοση αυτη που ειναι και το επομενο κομικς-βιβλιο που θα παρω οταν επιστρεψω πισω. :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

να σου πω ένα μυστικό? :) τα πιο αγαπημένα είναι πάμφτηνα και βρίσκονται :) Προσωπικά 2 πράγματα ήθελα. Το Σούπερμαν 6 του Ψαρόπουλου (που με 2-3 ευρώ (λες να λέω και πολλά??) βρίσκεται) και τα Comics Erotica που είχε δουλέψει ο Κρέπαξ (από 6 έως 10 γίουργια). Τα βρήκα, είμαι ευτυχισμένος και αν έχω χάσει τα Αστερίξ του Ψαρόπουλου ή το Κόμιξ #1, δεν τρέχει κάστανο :)

 

τώρα κάτι αγαπάω όλα τα Ζαγκόρ, αγαπάω όλα τα Μίκυ Μάους, αγαπάω όλα τα Δράσις, ε... αυτό είναι σα να λες αγαπάω όλα τα κουνελάκια του Playboy. Not bad, αλλά not the same thing ;)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24062
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  68
  • Reputation:   541
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Xα χα χα........εγω παντως νομιζω πως τα Σπαιντερ-μαν του Καμπανα( ναι εκεινα τα αθλια μισο Α/Μ και μισο πορτοκαλι ) θα ηθελα να εχω.Ξερεις τι ειναι να στελνεις την μανα σου για ψωνια καθε Τεταρτη και να σου φερνει και το Σπαιντερμανι? Με 15 δρχ. τοτε.Μια ματια που εχω ριξει στα παλαιοπωλεια αυτα τα τευχη δεν φτανει που τα πουλανε πανακριβα ειναι και κουρελια :SmokingDevil:

Αυτο ειναι που με εκνευριζει στα μαγαζια. :minigun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 years later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-29811-0-41726700-1497602996_thumb.jpg

 

Το αντίτυπο που κέρδισα στη λαχειοφόρο των γενεθλίων της λέσχης χαρίστηκε και μπήκε στο ράφι μαζί με τα διάφορα βιβλία στο μπαρ του φίλου Θωμά.  :beer7:

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πότε θα βγει νέα έκδοση;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

2 ώρες πριν, shortly είπε:

Πότε θα βγει νέα έκδοση;

 

Απ' όσο ξέρω, δεν υπάρχει τέτοια πρόθεση, τουλάχιστον μεσοπρόθεσμα :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ρώτησα για επανέκδοση γιατί έχουν περάσει αρκετά χρόνια ,ίσως θα μπορούσε να βγει μια νέα πιο βελτιωμένη και πιο ενημερωμένη έκδοση. Δεν έχω αγοράσει το βιβλίο αναμένοντας μια πιο "φρέσκια έκδοση " .

Επεξεργασία από shortly
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα πρότεινα να το αγοράσεις όσο είναι ακόμα διαθέσιμο. Παρά τις ελλείψεις του οι οποίες είναι αναμενόμενο, πλέον, να υπάρχουν, είναι ένα εξαιρετικό βιβλίο! Άλλωστε πόσα τέτοια λεξικά και κατάλογοι οποιουδήποτε θέματος νομίζεις ότι βγαίνουν ξανά μέσα σε λίγα χρόνια; Για να σε προλάβω, επειδή διαθέτω αρκετά για κινηματογράφο, τηλεόραση, θέατρο, τα περισσότερα δε ξαναβγαίνουν ποτέ! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ουσιαστικά, αυτά που θα έβλεπες σε μια νέα έκδοση υπάρχουν αυτή τη στιγμή στη βάση δεδομένων του φόρουμ. Ναι ξέρω, άλλο το χαρτί άλλο η οθόνη, αλλά τι να γίνει. Ακόμη κι έτσι, η υπάρχουσα έκδοση είναι η μοναδική του είδους της, οπότε κι εγώ θα πρότεινα να την αγοράσεις :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αντικαταστάθηκαν με μεγαλύτερης ανάλυσης, εξώφυλλο & οπισθόφυλλο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

On 30/9/2018 στο 6:55 ΜΜ, Mandrake είπε:

Θα πρότεινα να το αγοράσεις όσο είναι ακόμα διαθέσιμο. Παρά τις ελλείψεις του οι οποίες είναι αναμενόμενο, πλέον, να υπάρχουν, είναι ένα εξαιρετικό βιβλίο! Άλλωστε πόσα τέτοια λεξικά και κατάλογοι οποιουδήποτε θέματος νομίζεις ότι βγαίνουν ξανά μέσα σε λίγα χρόνια; Για να σε προλάβω, επειδή διαθέτω αρκετά για κινηματογράφο, τηλεόραση, θέατρο, τα περισσότερα δε ξαναβγαίνουν ποτέ! :beer:

Μάλλον ,θα το αγοράσω ,γιατί φαίνεται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγει νέα έκδοση , απλά να βρω ένα σε καλή τιμή.  

 

On 30/9/2018 στο 9:57 ΜΜ, GeoTrou είπε:

Ουσιαστικά, αυτά που θα έβλεπες σε μια νέα έκδοση υπάρχουν αυτή τη στιγμή στη βάση δεδομένων του φόρουμ. Ναι ξέρω, άλλο το χαρτί άλλο η οθόνη, αλλά τι να γίνει. Ακόμη κι έτσι, η υπάρχουσα έκδοση είναι η μοναδική του είδους της, οπότε κι εγώ θα πρότεινα να την αγοράσεις :) 

Άλλο το χαρτί άλλο η οθόνη, όπως γράφεις αλλά αυτή τη στιγμή τύφλα να έχει  το χαρτί. Ότι με ενδιέφερε το βρήκα εδώ. Είναι μεγάλη βοήθεια το forum στις αναζητήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.