Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Amazing Spider-Man 2 (2014)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4293 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

...και...Χομπιτ επιρροή να'ταν, η φάτσα είναι σχεδόν "παραμυθένια" -θέλω να πω: είναι ΟΝΤΩΣ ΦΑΤΣΑ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥ (των λαϊκών μύθων) παρότι και εγώ στα πρόχειρα σκίτσα μου του έβαζα την οικεία-κλασσική πράσινη μάσκα. Και ναι, ο σκηνοθέτης -ποιητική αδεια- ήθελε να δώσει κάτι διαφορετικό (χωρίς να αυθαιρετεί 100% σε σχέση που ο κόσμος ξέρει απο τα κόμικς) στη ταινια του και στος χαρακτήρες (άλλο παράδειγμα: στα παλιά κόμικς, ο "Ρίνο" δεν ήταν...ρομπο-ειδής αλλά ένας villian με απλή, πλαστική (?) στολή και με το πρόσωπο να φαίνεται -εδώ φέρνει κάτι από...robotech! :P )

 

Eν ολίγοις...ΕΓΚΡΙΝΩ! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Νεα επισημη προμο αφισα.
 
BktvqaZCcAAM5WV.png
 
Αχεμ,

 

 

KTYxH.jpg

 

 

Το εχουν κανει πολυ ξεκαθαρο πια. :notalk:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πρωτες κριτικες και αντιδρασεις για την ταινια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ. Μερικοι την χαραχτηριζουν την πλησιεστερη στο comic Spider-Man ταινια! Τσεκαρετε πρωτες κριτικες-αντιδρασεις του κοινου και πειτε μου:

 

http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=97720

 

http://www.comicbookmovie.com/fansites/Edwardo2K14/news/?a=97730 ---> 5 αστερια/5

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Φέτος η χρονιά για τις ταινίες βασισμένες σε κόμικς (υπερηρωικά και μη) προβλέπεται επική. Οι 300 στην αρχή μας τα χάλασαν λίγο, αλλά ουδείς τέλειος. :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Φέτος η χρονιά για τις ταινίες βασισμένες σε κόμικς (υπερηρωικά και μη) προβλέπεται επική. Οι 300 στην αρχή μας τα χάλασαν λίγο, αλλά ουδείς τέλειος. :P

 

Xαχα, ωραιος! :D  Μη βιαζεσαι, ακομα εχουμε (απο υπερηρωικες) X-Men DOFP (το οποιο προβλεπεται να ειναι και αυτο καλο) και Guardians of the Galaxy. (για αυτο εχω καποιες ενστασεις αλλα θα δειξει)

 

Παντως, απο κριτικες που διαβασα οι ερμηνειες των Andrew Garfield, Εmma Stone & Dane DeHaan ειναι πραγματικα διαμαντια. Ο Jamie Foxx... οχι και τοσο. Αλλα αρχη ειμαστε, εχουμε ψωμι μπροστα. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Xαχα, ωραιος! :D  Μη βιαζεσαι, ακομα εχουμε (απο υπερηρωικες) X-Men DOFP (το οποιο προβλεπεται να ειναι και αυτο καλο) και Guardians of the Galaxy. (για αυτο εχω καποιες ενστασεις αλλα θα δειξει)

 

 

Και Secret Service, και Snowpiercer, και Sin City 2 και Hercules και όλο και κάποιο που θα μου διαφεύγει. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αν κατάλαβα καλά, το δωρεάν promotion των X-Men από την Sony είναι μέρος της μεταξύ τους συμφωνίας, όταν η Fox επέτρεψε στον Webb να σκηνοθετήσει τα ASM 2&3, παρ'όλο που ο Webb είχε συμβόλαιο με την Fox.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Δεν θα εκπλαγω αν το καινουργιο Spider-man βγει κατι κοντα σε Spider-man 3,πολλοι χαρακτηρες,το συγγραφικο διδυμο Orci/Kurtzman δεν μαρεσει καθολου και αμα εξαιρεσω τις σκηνες δρασεις που φαινονται υπεροχες η ταινια νιωθω οτι δεν θα ειναι και πολυ focused σε ενα καλο σεναριο.Πολυ set up μου φαινεται γινεται και ο Electro φαινεται να ειναι βγαλμενος οσον αφορα το motive του απο Batman Forever.Eπισης οι κριτικες δεν ειναι και πολυ καλες μεχρι στιγμης.Χαμηλες προσδοκιες για τουτο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Nα επισημανω κατι: εχω διαβασει σε κριτικες οτι πολλες απο τις σκηνες που ειδαμε στα trailer εχουν κοπει ή εχουν παραλλαχθει. Πολυ ενθαρρυντικο αυτο, γιατι εκει που νομιζαμε οτι "εχουμε δει ολες τις σκηνες στα trailer", τελικα εχουμε πολλες εκπληξεις να δουμε στην πραγματικη ταινια! :yahoo:

Οσοι ειδαν την ταινια (το κοινο, οχι οι "κριτικοι") ειπαν καλα λογια. Bloggers, youtubers απολαυσαν την ταινια. Ομολογουμενως να υπαρχουν καποιοι που μισησαν το franchise απο την αρχη, οποτε να μη του εδωσαν καλες βαθμολογιες. Γιατι αν ειναι να παω στο IGN, να διαβασω την κριτικη, να δω ενα 6.9, τι θα καταλαβω; Αρκει να φανταστειτε πως το IGN ειχε δωσει ενα 8/10 στο Spider-Man 3 και στο Batman The Dark Knight Rises και Ghost Rider την ιδια βαθμολογια! (αν ειναι δυνατον)

 

Στο Rotten Tomatoes εχει 22 fresh και 8 rotten μεχρι στιγμης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το rotten tomatoes ειναι αντιπροσωπευτικο αφου ανοιξει μια ταινια και μετα.Οταν ανοιξει Αμερικη και το δουν ολοι τοτε να δουμε τι θα λεει το RT.Προς το παρον εχει ανοιξει μονο Αγγλια νομιζω και ισως και μερικες ακομα χωρες αλλα αμα δεν ανοιξει Αμερικη δεν μπορουμε να ξερουμε τι παιζει.Μακαρι να ειναι καλο γιατι το προηγουμενο ηταν τρελο borefest(καθισα να το ξαναδω προσφατα και σχεδον κοιμηθηκα).Eπισης το look του Ηarry Osborne το βρισκω απαισιο,περισσοτερο αηδιαστικο παρα τρομακτικο.My two cents...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το promo τραγούδι της ταινίας.
Αδυνατώ να καταλάβω το λόγο ύπαρξής του. Εκτός από έμμεση διαφήμιση. Άνευρο και απαίσιο.

Δεν πάει για Όσκαρ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29751
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  40
  • Reputation:   217
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν θα εκπλαγω αν το καινουργιο Spider-man βγει κατι κοντα σε Spider-man 3,πολλοι χαρακτηρες,το συγγραφικο διδυμο Orci/Kurtzman δεν μαρεσει καθολου και αμα εξαιρεσω τις σκηνες δρασεις που φαινονται υπεροχες η ταινια νιωθω οτι δεν θα ειναι και πολυ focused σε ενα καλο σεναριο.Πολυ set up μου φαινεται γινεται και ο Electro φαινεται να ειναι βγαλμενος οσον αφορα το motive του απο Batman Forever.Eπισης οι κριτικες δεν ειναι και πολυ καλες μεχρι στιγμης.Χαμηλες προσδοκιες για τουτο. 

 

Συμφωνω με τα εντονα. Οσο για αυτο το "ταλαντουχο συγγραφικο διδυμο", ξερουν πολυ καλα να καταστρεφουν κλασσικα franchise οπως Transformers, Star Trek και Spider-man. Αλλα το χολιγουντ το χαβα του. Ακομα τους δινει δουλεια, εχουν παρει εργολαβια ολες τις ταινιες ελεος δηλ. λες και δεν υπαρχουν αλλοι πιο ταλαντουχοι σεναριογραφοι.

 

Mια official φωτο του Green Goblin ανεβασε σημερα η Sony/Marvel. Aυτη ειναι η καλυτερη φωτο του που εχουμε μεχρι στιγμης.

 

 

tsq7.jpg

 

 

Προσωπικη αποψη -παροτι μου αρεσει η εκδοχη του Raimi- αυτος ο Goblin ειναι ο πιο "απειλητικος", πιο "κακος", πιο "πονηρος" μεχρι στιγμης. Πριν πειτε οτι δεν ειναι "ωραιος" επειδη, επειδη, επειδη αφηστε με να σας πω κατι. Αν θελαμε να ξαναδουμε κατι "παρομοιο" στην εκδοχη του Raimi, καλυτερα να ξαναβλεπαμε το Spider Man 1.(γενικα) Ο Webb στοχευει σε κατι διαφορετικο, ναι μεν συγχρονο, αλλα παραλληλα πιστο στο comic. Γιατι αν κοιταξετε προσεχτικα το προσωπο ειναι η φατσα καλικατζαρου που εχει ως μασκα στο comic, απλως δεν ειναι μασκα αλλα το κανονικο προσωπο! Και επειδη λειπει η μασκα; Δε νομιζω να χαλαει το οπτικο αποτελεσμα. Επιπλεον, σκεφτειτε και το αλλο. Αυτος δεν ειναι ο Νorman-Goblin αλλα ο Harry-Goblin. Οποτε, ισως ο Norman-Goblin να ειναι πιο "κοντα" στο comic. (ισως και διαφορετκος) Οποτε, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Ειναι κατι ξεχωριστο αυτο που προσπαθουν να κανουν. Τελος, δεν εχουμε δει ακομα την ερμηνεια του Dane Dehaan ουτε μια ολοκληρωμενη σκηνη με αυτον τον Goblin. 

 

Παντως, το Internet ανταποκριθηκε θετικα στην παραπανω εικονα. Για τους λογους που σας ειπα παραπανω.

 

Μπορει η φατσα του να μοιαζει με ξωτικο αλλα δεν ειναι καν πρασινη. Μαλλον ειμαι ο μονος εδω που δεν θα σκασει λεφτα για την ταινια. Μπορω να ανεχτω πολλα, αλλα να καταντησουν ετσι τον Goblin? Απο που να αρχισω. Τη φατσα που δεν ειναι πρασινη? Το γεγονος οτι ο Χαρι παιρνει πρωτος το χρησμα? Τη στολη που μοιαζει εξωσκελετος κοποια του Iron Man με αλλα χρωματα.......Απλα απαραδεκτοι. Τοσα χρονια περιμεναμε να δουμε ενα Γκομπλιν πιο κοντα στα κομιξ και καλυτερο απο του Ραιμι, μονο και μονο για να μας δωσουν κατι χειροτερο. Οποιοι θελουν να τη δουν ας πανε. Αλλα ειναι καιρος καποια στιγμη να δειξουμε στο χολιγουντ πως δεν μπορει να κανει οτι θελει με τους ηρωες μας. 

Εκανα στο photoshop 2 παραλλαγες της παραπανω φωτο για να φερνει λιγο πιο πολυ στο κομικ. Ποιος θα ηθελε να δει κατι σαν αυτα?

To πρωτο κονσεπτ ειναι εμπνευσμενο απο στρατιωτικη βαφη καμουφλαζ κατι παρομοιο με το μεικ απ του Τζοκερ στο Σκοτεινο Ιπποτη. Το δευτερο εχει κουκουλα και προστατευτικα γυαλια.

 

post-29751-0-76811300-1398287872_thumb.jpg

post-29751-0-32502100-1398287913_thumb.jpg

Επεξεργασία από AlexGraphicD
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δηλαδη, τι ηθελες να ξαναδεις την Goblin-στολη του Raimi; Τον πρωτο Goblin να ειναι ο Norman; Ω, μετα ξερω πως παει. Ο Norman-Goblin πεθαινει στην μαχη με τον Spider-Man, αλλα δεν τον σκοτωσε ο Spider-Man. Kαι ξερεις μετα τι, ο Harry θελει να παρει εκδικηση και τελικα γινεται ο νεος Goblin. Αλλα για κατσε. Καπου εχω ξαναδει-ξανακουσει αυτη την ιστορια. Α ναι! Στην τριλογια του Raimi. Μονο που εδω, δεν ειναι η τριλογια του Raimi. Eιναι η τριλογια του Webb. Που σημαινει πως πρεπει να πουν μια διαφορετικη ιστορια απο αυτη που εχει ηδη ειπωθει.

 

Επισης, εχω διαβασει σε ολες (σχεδον) τις κριτικες πως η ερμηνεια του Dane DeHaan (Chronicle--αψογη ταινια) ειναι πραγματικο διαμαντι. Επομενως, δεν θα μου φανει εκπληξη αν τον συγκρινουν με τον Willem Dafoe και θα δυσκολευτουν να βρουν ποιος εχει την καλυτερη ερμηνεια. (παρολο που o Dafoe εχει περισσοτερα χρονια εμπειριας σαν ηθοποιος)

 

Υ.Γ.: Τσεκαρε το νεο promotional που ανεβηκε σημερα για τον Green Goblin της ταινιας.

 

WuWIBId.jpg

 

Για τι χρωμα φαινεται να εχει το προσωπο; Δυστηχως, δεν ειναι Incredible Hulk ο ανθρωπος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3920 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και που ξέρουμε οτι δεν είναι στο πρώτο στάδιο της μεταμόρφωσης του; πρέπει να έχουμε υπομονή και θα δούμε. Να θυμισω τι λέγανε για τον τζόκερ του Χιθ Λέτζερ πριν βγει ή ταινία;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Δηλαδη, τι ηθελες να ξαναδεις την Goblin-στολη του Raimi; Τον πρωτο Goblin να ειναι ο Norman; Ω, μετα ξερω πως παει. Ο Norman-Goblin πεθαινει στην μαχη με τον Spider-Man, αλλα δεν τον σκοτωσε ο Spider-Man. Kαι ξερεις μετα τι, ο Harry θελει να παρει εκδικηση και τελικα γινεται ο νεος Goblin. Αλλα για κατσε. Καπου εχω ξαναδει-ξανακουσει αυτη την ιστορια. Α ναι! Στην τριλογια του Raimi. Μονο που εδω, δεν ειναι η τριλογια του Raimi. Eιναι η τριλογια του Webb. Που σημαινει πως πρεπει να πουν μια διαφορετικη ιστορια απο αυτη που εχει ηδη ειπωθει.

 

Επισης, εχω διαβασει σε ολες (σχεδον) τις κριτικες πως η ερμηνεια του Dane DeHaan (Chronicle--αψογη ταινια) ειναι πραγματικο διαμαντι. Επομενως, δεν θα μου φανει εκπληξη αν τον συγκρινουν με τον Willem Dafoe και θα δυσκολευτουν να βρουν ποιος εχει την καλυτερη ερμηνεια. (παρολο που o Dafoe εχει περισσοτερα χρονια εμπειριας σαν ηθοποιος)

 

Υ.Γ.: Τσεκαρε το νεο promotional που ανεβηκε σημερα για τον Green Goblin της ταινιας.

 

WuWIBId.jpg

 

Για τι χρωμα φαινεται να εχει το προσωπο; Δυστηχως, δεν ειναι Incredible Hulk ο ανθρωπος.

Kαταρχην κανενας δεν ειπε οτι θελει να ξαναδει το απαισιο κοστουμι του Goblin απο την ταινια του Ραιμι.Επισης το new λουκ επειδη δεν ειναι Raimi bad αυτο δεν το κανει και αυτοματως καλο(κατ εμε).Mπορει και να ειναι βεβαια,δεν εχω δει την ταινια αλλα απο οτι εχω δει προς το παρον δεν μαρεσει.Υπαρχουν βιντεο απο μια practical effects εταιρεια που δουλευε στο πρωτο Spiderman του Ραιμι και ειχαν δημιουργησει ενα Goblin prop που ηταν και κοντα στο κομικ και εδειχνε υπεροχο αλλα το απερριψαν.Δεν μπορω να το ποσταρω τωρα γιατι ειμαι στη δουλεια.Τελος μιας και υπερσπιζεσαι τον Webb να σου θυμισω οτι ο Spidey εχει τεραστια rogue's gallery και δεν χρειαζονταν καν να χρησιμοποιησουν τους ιδιους χαρακτηρες που χρησιμοποιησε ο Raimi στις τρεις ταινιες του.Δεν κανεις την δικια σου οπως αναφερεις τριλογια ακολουθοντας τα βηματα των προηγουμενων η τουλαχιστον αμα το κανεις να εισαι ετοιμος να δεχθεις και την αναλογη συγκριση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29751
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  40
  • Reputation:   217
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δηλαδη, τι ηθελες να ξαναδεις την Goblin-στολη του Raimi; Τον πρωτο Goblin να ειναι ο Norman; Ω, μετα ξερω πως παει. Ο Norman-Goblin πεθαινει στην μαχη με τον Spider-Man, αλλα δεν τον σκοτωσε ο Spider-Man. Kαι ξερεις μετα τι, ο Harry θελει να παρει εκδικηση και τελικα γινεται ο νεος Goblin. Αλλα για κατσε. Καπου εχω ξαναδει-ξανακουσει αυτη την ιστορια. Α ναι! Στην τριλογια του Raimi. Μονο που εδω, δεν ειναι η τριλογια του Raimi. Eιναι η τριλογια του Webb. Που σημαινει πως πρεπει να πουν μια διαφορετικη ιστορια απο αυτη που εχει ηδη ειπωθει.

 

Επισης, εχω διαβασει σε ολες (σχεδον) τις κριτικες πως η ερμηνεια του Dane DeHaan (Chronicle--αψογη ταινια) ειναι πραγματικο διαμαντι. Επομενως, δεν θα μου φανει εκπληξη αν τον συγκρινουν με τον Willem Dafoe και θα δυσκολευτουν να βρουν ποιος εχει την καλυτερη ερμηνεια. (παρολο που o Dafoe εχει περισσοτερα χρονια εμπειριας σαν ηθοποιος)

 

Υ.Γ.: Τσεκαρε το νεο promotional που ανεβηκε σημερα για τον Green Goblin της ταινιας.

 

WuWIBId.jpg

 

Για τι χρωμα φαινεται να εχει το προσωπο; Δυστηχως, δεν ειναι Incredible Hulk ο ανθρωπος.

Αυτο που εγραψα δεν ειναι οτι ηθελα να δω τη στολη του Ραιμι ξανα. Ηθελα να δω κατι καλυτερο γενικα απο ολες τις αποψεις και πιο κοντα στο κομικ. Το οτι μπορει σε καποια σημεια ο Γκομπλιν του Γουεμπ να ειναι καλυτερος απο του Ραιμι αυτο δε μου λεει τιποτα. Για μενα ειναι ενα εκτρωμα απο ολες τις αποψεις. Γιαυτο και δεν τους σκαω λεφτα.

Επεξεργασία από AlexGraphicD
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

@Diot, μου αρεσει πολυ η τοποθετηση σου. :D Ωραιο post.

@Jimtsel, σεβαστη η γνωμη σου. Αλλα, θελω να διευκρινισω οτι ο Webb χρησιμοποιει τον Goblin για καποιο λογο. Εξυπηρετει κατι η παρουσια του στην ταινια. Δεν θελω να spoilerαρω τιποτα, αλλα εκπληρωνεται ενα story-arc με τον Goblin.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

To σχολιο μου οσον αφορα τον Harry αναφερθηκε (αρχικα) αποκλειστικα απο αισθητικης αποψης.Τωρα το τι story arc εχει στην ταινια δεν ξερω,αν και καταλαβαινω περιπου απο το τρεηλερ.Βεβαια το οτι εχει καποιο arc δεν σημαινει οτι επρεπε να συμπεριληφθει σε αυτη την ταινια καθως σπανια εχουμε καλο αποτελεσμα σε υπερηρωικη ταινια με multiple villains.Eλπιζω να το εχουν κανει καλα αλλα με τον Harry ως πρωτο Goblin και αν συνυπολογισουμε και το τι συμβαινει με την Gwen Stacy(eventually),ε ας πουμε οτι δεν ενθουσιαζομαι.Θα εκπλαγω αμα ειναι καλυτερο απο το Winter Soldier και το X-men,και το Guardians Of The Galaxy.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29751
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  40
  • Reputation:   217
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

To σχολιο μου οσον αφορα τον Harry αναφερθηκε (αρχικα) αποκλειστικα απο αισθητικης αποψης.Τωρα το τι story arc εχει στην ταινια δεν ξερω,αν και καταλαβαινω περιπου απο το τρεηλερ.Βεβαια το οτι εχει καποιο arc δεν σημαινει οτι επρεπε να συμπεριληφθει σε αυτη την ταινια καθως σπανια εχουμε καλο αποτελεσμα σε υπερηρωικη ταινια με multiple villains.Eλπιζω να το εχουν κανει καλα αλλα με τον Harry ως πρωτο Goblin και αν συνυπολογισουμε και το τι συμβαινει με την Gwen Stacy(eventually),ε ας πουμε οτι δεν ενθουσιαζομαι.Θα εκπλαγω αμα ειναι καλυτερο απο το Winter Soldier και το X-men,και το Guardians Of The Galaxy.

 

Χλωμο το κοβω....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Eγω πιστευω οτι καλυτερο απο το WS, δεν θα ειναι. Απο το X-Men ισως (μπορει και οχι), αλλα απο το Guardians πιστευω πως ναι. Βεβαια, το τι ειναι "καλυτερο και χειροτερο" ειναι στην προσωπικη κριση του καθενος. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Στα $132,000,000 έχει φτάσει η ταινία από τις εισπράξεις που έχει κάνει σε όσες χώρες των διεθνών αγορών έχει ανοίξει στις τελευταίες 10 μέρες. Καλά νούμερα αλλά όχι και αστρικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Eφτασε η μερα! :yahoo:  1η Μαιου! :yahoo: Καλο μηνα σε ολους τους spidey-fans και μη! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3920 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Mοοοοοοοοόλις το είδα! Αρκετά χορταστική ταινία,υπέροχα εφέ.καλή ανάπτυξη των χαρακτήρων(αν και θα ήθελα λίιιγο περισσότερο προς το τέλος),ίσως η πληρέστεrη απεικόνιση του ήρωα μέχρι σήμερα.Δεν φτάνει τα επίπεδα των Avengers και του Winter Soldier για μένα,αλλά το διασκέδασα πολύ και σαν Αραχνόφιλος την ευχαριστήθηκα.Must see για όλους τους φαν του Spidey.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Στο Bluray.com πάντως πήρε 5 στα 10.

 

http://www.blu-ray.com/The-Amazing-Spider-Man-2/38090/?show=preview

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και εγώ το είδα χθες και συμφωνώ με τον χαρακτηρισμό του Diot. Η ταινία ήταν χορταστική. Είχε δράση, χιούμορ, δράμα, στιγμές με τον Peter, στιγμές με την Gwen και στιγμές με τους villains.

 

Αν η ταινία είχε τουλάχιστον ακόμα ένα 20λεπτο, ίσως για μένα να ήταν η καλύτερη ταινία με τον ήρωα. Το θέμα όμως είναι ότι έχει τόσα plot-lines που θυσιάζει την μεταμόρφωση του Harry σε Goblin. Σαν να έγινε κάπως βιαστικά. Όταν όμως έγινε Goblin..... :giati:

 

Πλέον είμαι σίγουρος ότι μου αρέσει αυτός ο Peter περισσότερο από τον παλιό, οι ατακες του είναι τέλειες, η χημεία του, όπως είναι φυσικό, με την Gwen είναι άψογη, οι σκηνές με web-swinging, και γενικότερα με Αραχνοδράση :P, είναι εξαιρετικές. Ο Dehaan μ'άρεσε πολύ σαν Harry, με τον Foxx είχα κάποια προβλήματα (πρέπει να έφταιγαν κυρίως προβλήματα του γραψίματος του Electro και όχι ο ηθοποιός), η Stone είναι λατρεία και ο Giamatti θεούλης. Υπάρχει και το απαραίτητο build-up για το μέλλον του franchise.

 

Είχα δει και το πρώτο ASM για επανάληψη και μου άρεσε λιγότερο από ότι μου είχε αρέσει την προηγουμένη φορά. Μου φαινόταν κάπως απρόσωπη σαν ταινία, σαν να μην έχει τον δικό της χαρακτήρα (και αυτή η σκηνή με τους γερανούς :damn: ). Το sequel όμως ήταν διαφορετικό. Όχι τόσο σκοτεινό, περισσότερες σκηνές στο φως της μέρας, εφέ με περισσότερα χρώματα και μια ελαφρώς πιο goofy ατμόσφαιρα, χωρίς όμως να χάνει σε σοβαρότητα. Και εκεί πέτυχε ο Webb, μεταξύ άλλων.

 

Υ.Γ. Είμαι ο μόνος στον οποίο άρεσε η αποκάλυψη για τους γονείς του Peter και τον ρόλο που έπαιξαν στο origin του;

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πηγα και το ειδα χθες, πρωτη προβολη. Μου αρεσε πολύ περισσοτερο από την 1η και ισως (για μενα) η καλυτερη ταινια Spider-Man που εχουμε δει στην μεγαλη οθονη! Για να απαντησω στο ερωτημα "Ειναι ενα αλλο Spider-Man 3;" θα ελεγα πως "Οχι." Βεβαια, υπηρχαν καποια πραγματα που με "ξενισαν". Περισσοτερα παρακατω. (οπου χρειαστεί θα βαλω "Spoiler")

 

Θα ξεκινησω απο θετικα, δηλαδη απο τους ηθοποιους οπου εχουμε (επει των πλειστων ) ένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ καστ. Συγκεκριμενα:

 

O Andrew Garfield απεδειξε για άλλη μια φορα ποσο ταιριαστος Peter Parker είναι. Ο ανθρωπος απλα εχει "βγει" από τις σελιδες των comic! Είναι ιδιος ο PP! Και όχι μονο αυτο, αλλα και ως Spider-Man υποστηριξε περιτεχνα τον ρολο του. Για να πω την αληθεια ποτε δεν μου αρεσε ο Tobey Μaguire (παρολο που με αυτον γνωρισα τον χαρακτηρα), αλλα εδω εχουμε την πραγματικη ενσαρκωση του Peter-Spidey στην μεγαλη οθονη! Τοσο στις σκηνες με χιουμορ, οσο και στις συναισθηματικες σκηνες εδειξε απολυτη ισσοροπια στην ερμηνεια του. Φαινεται πως αγαπαει τον χαρακτηρα που υποδυεται. (εχει δηλωσει μεγαλος φαν αλλωστε)

 

Η Emma Stone ως Gwen Stacy ηταν γλυκυτατη και αξιαγαπητη. Η χημεια της με τον Peter ειναι ενα απο τα highlight της ταινιας. (βοηθαει αλλωστε που ειναι και πραγματικο ζευγαρι, αλλα ωστοσο χρειαζονται και καποιες υποκριτικες ικανοτητες)

 

Ο Dane DeHaan ηταν απλα... :awesome: . Του βαζω 10 με τονο. Μεχρι προτινος θεωρουσα τον James Franco μια απο τις καλυτερες ενσαρκωσεις του Harry Osborn, (και ακομα θεωρω- ενα απο τα λιγα πραγματα που μου αρεσαν στην τριλογια του Raimi) αλλα ο DeHaan ηταν το κατι αλλο! Η επιβλητικη παρουσια του ενος πανεξυπνου πλουσιοπαιδου και ταυτοχρονα "διαβολικο", δημιουργει ενα twisted χαρακτηρα που σας διαβεβαιω δεν εχουμε ξαναδει. Τουλαχιστον, απο την "πτωση" του και μετα υπαρχει μια λογικη συνοχη. Ως Goblin ομως ηταν... :giati:Παροτι το screentime του Goblin ειναι λιγο μικρο, η μαχη του με τον Spidey ειναι μια απο τις πιο σκληρες που εχω δει.

 

O Jamie Foxx ως Max Dillon παυλα Electro ηταν συνολικα ικανοποιητικος. Ως Max Dillon με ξενισε σε καποια σημεια (θα αναφερω παρακατω), αλλα ως Electro ηταν τερμα bad-ass και απειλητικος!

 

Ο Paul Giamatti ειχε οντως μικρο ρολο και εξυπηρετουσε σε αστειες σκηνες με τον Spidey. Πρακτικα ολο το screentime του ως Rhino το εχουμε δει στα trailers. Θα δουμε περισσοτερο απο αυτον στο επομενο. (ή στο Sinister 6)

 

O Chris Cooper ως Norman Osborn περιοριστηκε σε μια πολυ μικρη σκηνη. (και εξισου σημαντικη) Μια απο τις πιο "creepy" σκηνες της ταινιας.

 

Αυτα οσον αφορα το (βασικο) cast. Οι υπολοιποι ηθοποιοι ειχαν πολυ πιο περιορισμενο ρολο. (εκτος απο τους γονεις του Peter)

 

Τα εφε ηταν ,επισης,τρομερα. Ηταν ενα οπτικο θεαμα για μενα. Να βλεπω τον Spidey να πεταει και να νιωθεις και εσυ οτι πετας μαζι του, ειναι ενα απο τα καλυτερα πραγματα που εχω νιωσει. Και ολες οι μαχες μπορω να πω οτι ηταν (οπτικα) εντυπωσιακες.

 

Μου αρεσε που αξιοποιησαν την "spider-sense". Δεν ειχαμε ποτε την δυνατοτητα να δουμε πως λειτουργει σε προηγουμενες ταινιες. Ουσιαστικα ειναι σαν να "παγωνει" ο χρονος και ο Spidey (εχοντας επιγνωση τι συμβαινει γυρω) να υπολογιζει τις κινησεις του. Το slow-mo ταιριαζε στις σκηνες που την παρουσιασαν.

 

Επισης, οι σκηνες με χιουμορ ηταν ακρως απολαυστικες. Εδεναν με το συνολο της ταινιας (για Spider-Man λεμε, κομματι του χαρακτηρα του ειναι το χιουμορ και θα ειναι) και δεν εφταναν τα ορια παρωδιας αλα Iron Man 3. Ηταν αυτο που λεμε το "καλο" χιουμορ.

 

Επιπλεον, μου αρεσε η αποκαλυψη που εγινε σχετικα με τους γονεις του. Δειχνει ετσι οτι συνδεεται με την πρωτη ταινια και οτι αποτελει συνεχεια της.

 

Τελος, το score του Zimmer και των αλλων ηταν καλυτερο απο τις 1ης ταινιας, αν και καποια κομματια του Ηorner μου αρεσαν και θα μου αρεσε να τα ξανακουγα την 2η ταινια.

 

Ολα καλα και ωραια μεχρι εδω, τι ομως δεν μου αρεσε;

 

Κατ'αρχας (απο μερια ηθοποιων) δεν μου αρεσε o Marton Csokas ως  Kafka. Βασικα, ειναι μεγαλο WTF γιατι υποτιθεται πως στα comics ο χαρακτηρας με το ονομα "Kafka" που ειναι και επικεφαλης της Ravencroft ειναι γυναικα. Και σαν να μην εφτανε αυτο, πως να γινεται να συμπαθησεις ενα χαρακτηρα οταν στην σκηνη εμφανισης του ακουγεται απο πισω ο Μπετοβεν; (λιγο anti-climatic εδω που τα λεμε)

 

Οσο αφορα τον Μax Dillon υπηρχαν καποια πραγματα που με ξενισαν. Εδω θα πω ενα πολυ μικρο spoilerακι. Δεν μου αρεσε το γεγονος οτι μιλουσε στον εαυτο του. Οι ανθρωποι που μιλουν στο εαυτο τους ειναι ή αυτοι που ειναι υπερβολικα μονοι ή αυτοι που ειναι υπερβολικα τρελοι. Για τον Max Dillon ισχυει μαλλον το πρωτο, αλλα και παλι ηταν περιεργο. Θεωρω πως το παρακαναν με το ποσο looser ηταν ο Max. Δεν λεω, ενιωθες ομως ασχημα για αυτον. Και ως Electro ηταν πολυ badass.

 

Aπο αποψη ιστοριας, λιγο στην αρχη συναντησα ενα θεμα. Βασικα στο πρωτο μισαωρο ηταν πολυ φουσκωμενη η πλοκη. Υπηρχαν πολλες υποπλοκες που ηταν λιγο δυσκολο να τις ακολουθησεις. ΑΛΛΑ, απο ενα σημειο και μετα βρηκε τον δρομο του και ηταν πιο ανετα.

 

Το βασικοτερο προβλημα του TASM 2, ειναι οτι η Sony επεσε σε μια παγιδα: προσπαθησε να χωρεσει την υποθεση 2 ταινιων σε 1. (τουλαχιστον ετσι φανηκε) Ο Harry θα μπορουσε να γινει Goblin στο 3, και να κοψουν το κομματι του Rhino που στην τελικη δεν εξυπηρετησε σε τιποτα απλα ενα "tease" για τις επομενες ταινιες. Δεν λεω, το TASM 2 μου αρεσε σαν εκτελεση αλλα θα μπορουσε η Sony να κανει λιγη οικονομια με την ιστορια. Φαινεται πως βιαζεται να περασει σε Sinister Six mode. Και ισως αυτο να την "εκαψε' λιγο στις κριτικες.

 

Και ας πουμε μερικα μεγαλα spoilerαρια.

 

 

O θανατος της Gwen ειναι απο τα μεγαλυτερα highlight απο ολες τις ταινιες Spider-Man. Ειναι πολυ "σκληρη" συναισθηματικη σκηνη που δεν μπορει να σε αφησει ασυγκινητο. Δεν ηταν τυχαιο το γεγονος οτι καθως επαιζε η σκηνη ολοι μεσα στην αιθουσα που ημουν σταματησαν να μιλανε (γιατι ακουγονταν καποιοι ψιθηροι) και ειχαν πραγματικα σοκαριστει! Ειναι πολυ τραγικος θανατος και ενω, οσο και να το κανουμε, τον περιμενα (οπως και να 'χε) αλλα και παλι ο Webb καταφερε να σοκαρει-συγκινησει τον προετοιμασμενο! Πολυ καλη και τολμηρη η κινηση του Webb. Τωρα, καταλαβαινω ποσο σημαντικος ειναι ο θανατος της Gwen στη ζωη του Peter. Aκομα και οταν πεθανε, συνεχισε να επισκεπτεται τον ταφο της χειμωνα-καλοκαιρι. Στο 3 προφανως θα εχουμε νεο status και ο Peter θα νιωθει τυψεις που δεν την εσωσε.

 

Επισης, αφου τελικα ο Harry δεν πεθανε σημαινει οτι θα συνεχισει να κουβαλα τον μανδυα του Goblin στις επομενες ταινιες. Μαλιστα σε μια σκηνη, μιλα με τον Gustav Fiers a.k.a The Gentleman και ριχνουν πολλα hints για Sinister 6. Εγω νομιζα, οτι τον μανδυα καποια στιγμη θα τον φορεσει ο Norman (ο οποιος μπορει να "πεθανε", αλλα ολοι ξερουμε οτι ο Norman Οsborn ειναι ο αρχοντας του παω-στον-θανατο-και-επιστρεφω) αλλα μαλλον δεν θα ισχυσει κατι τετοιο.

 

Επιπλεον, κοψανε την after-credits (μεγαλο trollαρισμα για του fans που καθισαν στα credits) οπου διβασα καπου οτι o Gustav Fiers επισκεπτεται εναν θαλαμο οπου υπαρχει λεει το κεφαλι του Norman και λεει "Wake up, my friend." ή κατι τετοιο. Δεν ξερω γιατι αυτη η σκηνη δεν υπηρχε (εκτος και αν υπηρξε και δεν την ειδα) αλλα θα ηταν μεγαλο WTF.

 

Τελος απo Easter Eggs, τα μονο που εντοπισα ειναι φυσικα Daily Bugle- J.J.Jameson (που σημαινει οτι υπαρχει σε αυτο το συμπαν) και οταν πεθαινει η Gwen, το ρολοι χτυπαει στις 1:21--αναφορα στο τευχος 121 οπου πεθανε στα comics.

 

 

 

Γενικα, θα μου πειτε "Σου αρεσε η ταινια;" θα ελεγα: για εναν "βαμμενο" Spidey-fan που ακολουθει την ταινια απο πρωτη μερα εδω και 2 χρονια, θα ηταν αμαρτια να πω οτι δεν μου αρεσε. Μου αρεσει το γεγονος που παρουσιαζουν τον χαρακτηρα οπως ακριβως του αξιζει (ενα συμβολο ελπιδας), παρα τα μικροπροβληματα-εστω για μενα-που εχει η πλοκη. Αυτα δεν με εμποδισαν να μην την απολαυσω. Περασα πολυ καλα βλεποντας την. Ειναι μια βελτιωση σε σχεση με την πρωτη ταινια. Και μπραβο τους για αυτο.

 

Βαθμος:

 

8.5-9/10

 

131205050003840792.gif

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5987
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 και εγώ την είδα. πολλά αστεράκια +++++++ για την ταινία. δεν μπορώ να πω τπτ άλλο γιατί είμαι στεναχωρημένος γιατί έγινε αυτό που φοβόμουν. και ακόμη πιο πολύ που δεν έχω το AMS 121. ακόμη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Όσον αφορά την ανύπαρκτη σκηνή μετά τα credits, σιγά το trollάρισμα. Το ξέραμε εδώ και καιρό ότι τελικά δεν θα έχει. Λογικά θα άλλαξαν τα σχέδια τους. Είτε λόγω της συμφωνίας Sony-Fox είτε επειδή αποφάσισαν να πάνε σε άλλη κατεύθυνση την ιστορία. Πρέπει να έγιναν αρκετά reshoots και στις δύο ταινίες και να άλλαξαν την κατεύθυνση της ιστορίας.

 

Αν και είχε κάτι ενδιαφέρον μετά τα credits σχετικά με τους Sinister Six. ;)

 

Σχετικά με τον Norman Osborn

 

 

Αν εξαιρέσουμε την κομμένη σκηνή με το κεφάλι, πιστεύω ότι δεν πέθανε. Όχι γιατί είναι χαρακτήρας που έχει ξεφύγει κάμποσες φορές από τον θάνατο, αλλά επειδή δεν είδαμε ποτέ σκηνή θανάτου ή πτώμα και γιατί δεν προσλαμβάνεις τον Chris Cooper για να παίξει ένα δεκάλεπτο. Επίσης μιλάμε για τον μεγαλύτερο αντίπαλο του Spidey.

 

Ελπίζω να μην τον κάνουν Silvermane. :P

 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.