Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνεχίζετε να αγοράζετε το περιοδικό ΚΟΜΙΞ; [ Πόσοι έμειναν, πόσοι έφυγαν...και άλλα! ]


Jim®

  

59 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:lol: Αφου ετσι ειναι! :lol:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

10-0 σας έκανε ο Θλιμμένος Μπούφος! :yahoo:

 

 

με ποιους είσαι; με μας ή με τους άλλους; :lol:

 

 

Βασικα το κοινο στοιχειο με την ζωη σου απο την Ε' δημοτικου ειναι τα τευχη που ειχες παρει τοτε και εχεις ακομα! :best: Αυτα που περνεις τωρα ειναι απλως η συνηθεια..

 

Βρες ενα περιοδικο της ντισνευ ή οχι της ντισνευ που να σου αρεσει και οταν δινεις τα 2-3-4 € να τα χερεσε και να μην λες ΄΄ωχ τι θα διαβασω παλι!''

 

Δεν ειναι δυσκολο!

 

το ίδιο λέμε...είναι η μόνη συνήθεια που έχω ακόμα από τότε...

Όσο για περιοδικά που μου αρέσουν έχω πολλά περισσότερα από αυτά που προλαβαίνω να διαβάσω

τα €3 δεν θα με κάνουν ούτε πιο πλούσιο ούτε πιο φτωχό...άσε που πάντα έχω την ελπίδα ότι κάτι θα βελτιωθεί και θα σκάσω κανά χαμόγελο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το ξερω για τα 3€ αλλα δεν ειναι καλυτερα να τα δινεις για ενα περιοδικο που θα σαρεσει???

:thinking:

 

Εγω μετανιωνω και το 1€ που δινω τζαμπα ή οταν δεν μαρεσει το κομικ!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

10-0 σας έκανε ο Θλιμμένος Μπούφος! :yahoo:

 

Δεν καταλαβαίνω... από πότε υπάρχει αυτό το στυλάκι στο forum, το ποιος θα την πει καλύτερα στον άλλον... :thinking:

 

 

Το ξερω για τα 3€ αλλα δεν ειναι καλυτερα να τα δινεις για ενα περιοδικο που θα σαρεσει???

:thinking:

 

Εγω μετανιωνω και το 1€ που δινω τζαμπα ή οταν δεν μαρεσει το κομικ!

 

 

:beer:

 

 

Μα δεν μπορεί να μας αρέσει το κάθε τεύχος. Εμείς το αγοράζουμε το περιοδικό επειδή το αγαπάμε. Αν δεν έχει αναγνώστες, αφού είναι χαζοί αυτοί στην Νέα Ακτίνα, πολύ απλά θα σταματήσει η έκδοση...

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Mα θα γινοταν τοσος σαματας αν δεν σας αρεσαν μερικα τευχη?? :confuse:

 

Εδω παντου λενε πως εγινε ετσι το ΚΟΜΙΞ και τετια..δεν θα το λεγαν αυτο για 2-3-10 τευχη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δεν καταλαβαίνω... από πότε υπάρχει αυτό το στυλάκι στο forum, το ποιος θα την πει καλύτερα στον άλλον... :thinking:

 

Από ποτέ. Στο μυαλό σου είναι. :valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3067
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Να προστεθεί ακόμα μία ερώτηση στη δημοσκόπηση:

 

 

 

Τι είναι πιο εύκολο να κόψετε;

 

Το ΚΟΜΙΞ ή το τσιγάρο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως το Κόμιξ επιβεβαιωμένα δεν σκοτώνει. :D Απογοητεύει, ναι. Αδειάζει τσέπες, ναι. Αλλά θανατηφόρο εσένα θέλω μόνο, όχι.

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πάντως το Κόμιξ επιβεβαιωμένα δεν σκοτώνει.

Δεν ξέρω για αυτό. Με την ένταση που επικρατεί στα περισσότερα σχόλια για την κατάντια του περιοδικού, αναρωτιέμαι πως δεν έχει πάθει κανείς συγκοπή.

 

:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Με την ένταση που επικρατεί στα περισσότερα σχόλια για την κατάντια του περιοδικού [...]

 

Ποιά ένταση; :minigun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Να προστεθεί ακόμα μία ερώτηση στη δημοσκόπηση:

 

 

 

Τι είναι πιο εύκολο να κόψετε;

 

Το ΚΟΜΙΞ ή το τσιγάρο;

 

 

Δώσε αγόρι μου.

Επεξεργασία από zade
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Το τσιγάρο φίλε. Το κόβω γύρω στις 30 φορές τη μέρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Έλεγα να περιμένω το τεύχος 300 απλά για να έχω στρογγυλό νούμερο. Αλλά αν κάνω υπομονή άλλα 20 τεύχη, αυτό που θα θυμάμαι θα είναι τα 60€ που μου κόστισαν, και όχι το περιεχόμενό τους. Σήμερα που πήγα στο περίπτερο για μηνιαίο ανεφοδιασμό, είδα πως το πιο ακριβό περιοδικό ήταν αυτό που μου γύρναγε τα άντερα ανάποδα λόγω εξωφύλλου. Πού να δείτε πως αισθανόμουν όταν το άνοιγα και έβλεπα τον βετεράνο ποσότητα > ποιότητα Vicar και τους συναφείς δημιουργούς. Αν και τον τελευταίο χρόνο είχα χάσει κανα δυο τεύχη, το σταματάω και επίσημα τώρα. Θα μπει στη λίστα με τα υπόλοιπα περιοδικά του Τερζό, αν έχει καλές ιστορίες θα το αγοράζω, αν όχι θα γλιτώνω χώρο στη βιβλιοθήκη. Παλιά θυμάμαι μέτραγα ημέρες ανάποδα για το πότε θα έρθει η τελευταία Παρασκευή του μήνα, και δεν υπήρχε περίπτωση να μην το πάρω την ίδια ημέρα. Τώρα πλέον όχι μόνο δεν το αγοράζω day one, αλλά δεν θυμάμαι και ποιο τεύχος βγήκε τελευταίο, αν το έχω ήδη αγοράσει κλπ.

 

Ειδικά μετά από τον τρόπο που μου συμπεριφέρθηκαν στο "Βρείτε μας στο FaceBook", είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω. Έσβηναν επιδεικτικά τα σχόλιά μου όσο μεγάλα και αν ήταν, παρ' όλο που είχα κόσμιο ύφος και αναγνώριζα τα θετικά και τα αρνητικά του περιοδικού. Δεν έδιναν καμία εξήγηση και στο τέλος κατέληξα να με ΒΑΝάρουν χωρίς κανέναν ουσιαστικό λόγο. Αν δεν τους αρέσει η κριτική, ας μην έκαναν Facebook εξ' αρχής, αφού όλος ο κόσμος παράπονα έχει για το περιοδικό. Στα αρκετά mail που έστειλα στην naktina@terz.gr και syntaxi@terz.gr με κοινοποίηση το Mail του Τερζόπουλου δεν έλαβα ουδεμία απάντηση από κανέναν για αυτήν την απαράδεκτη συμπεριφορά. Και ύστερα από όλα αυτά, έχουν το θράσος να βγάζουν ανακοίνωση σε όλα τα γκρουπάκια τους

Αγαπητοί μου φίλοι,

Μερικοί από εσάς διατυπώνετε απόψεις και σκέψεις που θα ενδιέφεραν την Σύνταξη του περιοδικού. Αυτό μπορείτε να το κάνετε στέλνοντας τα μηνύματά σας στο syntaxi@terz.gr.

 

Φυσικά είναι περιττό να αναφέρω πως κοροϊδευόμαστε. Και το χειρότερο είναι πως δεν είμαι ο μόνος, υπάρχει πολύς κόσμος που ΒΑΝαρίστηκε για τους ίδιους λόγους. Μιλάμε για εκδοτική που σέβεται τους αναγνώστες της, όχι αστεία.

 

Τέλος πάντων. Όπως είπα και παραπάνω σταματάω την τακτική αγορά του περιοδικού και αισθάνομαι πολύ καλύτερα που με σχεδόν τα ίδια λεφτά πήρα το Μίκυ Μάους με ιστορία του Casty και Αλμανάκο με ιστορία του Massimo De Vita. Πήρα δηλαδή ιστορίες που με ευχαριστούν, όχι συλλεκτικές χωρίς αντίκρισμα. Απλά έχω να πω πως, αφού κατάφεραν να κάνουν έναν αναγνώστη σαν εμένα να σταματήσω το περιοδικό (κάτι που δεν θα φανταζόμουν ποτέ), τότε τα έχουν κάνει σκ@τ@. Θα έλεγα και χειρότερα, αλλά είμαι κόσμιο παιδί.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Επειδή και εγώ αγόρασα το 280, η άποψη μου είναι ότι αξίζει τα 3 ευρώ, και ίσως, πολύ περισσότερα. Παρόλα αυτά, αντιλαμβάνομαι και κατακρίνω την απαράδεκτη διαχείριση που έχουν στο facebook... Μόλις δουν έναν γνώστη του αντικειμένου που τους την “λέει”, τον απομακρύνουν για να μην γίνουν ρόμπα… :moutra2:

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Γιατί δεν στέλνουμε όλοι μαζί πολλά emails με παράπονα να μην ξέρουν από που τους ήρθε; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

We are anonymous στυλ; Μου αρέσει η ιδέα σου. Σαν DOS attack στην φιλοσοφία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

We are legion. We do not forgive. We do not forget.

 

anonymous.jpg

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν υπαρχουν και πολλα που να με ευχαριστουν πλεον γυρω μου. Θα συνεχισω να το αγοραζω καθε μηνα. Εχω την ελπιδα οτι αργα ή γρηγορα θα αλλαξουν οι επιλογες τους. Δεν εχω τοσο αυστηρα κριτηρια οσο καποιοι απο εσας. Λιγα εξωφυλλα με εκνευρισαν γιατι δεν τους δινω τοση σημασια. Εστειλα κι εγω e mail στη διευθυνση που εβαλαν. Πιστευω οτι τουλαχιστον θα τα διαβασουν. Αν ομως δω κανενα "Φατσινι" στο Κομιξ τοτε ειτε θα σταματησω ειτε να παμε ολοι εκει να διαμαρτυρηθουμε.

Επεξεργασία από BarkScarpa
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η περιοδος χαριτος τελειωσε.

 

Επεξεργασία από cypavlos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4299
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Η παρακμή είναι δυστυχώς συνυφασμένη και με πράγματα που αγαπήσαμε, μας γοήτευσαν και γέμισαν με ευχάριστο τρόπο τα δικά και των ραφιών τα κενά. Το ΚΟΜΙΞ ήρθε για να προσφέρει ιστορίες και μνήμες, βγαλμένες από τα καλύτερα εικονογραφημένα χρόνια του Τερζόπουλου. Ήταν ωραία όσο κράτησε αυτό. Κι εκείνος έμεινε ικανοποιημένος και εμείς(για διαφορετικό λόγο ο καθένας). Από εκεί κι έπειτα, η αλήθεια αυτού του περιοδικού έχασε πολλές φορές τον αρχικό της δρόμο και μπέρδεψε όσους την πίστεψαν. Πέρασε στο στάδιο μιας καθαρά επιχειρηματικής δραστηριότητας. Ότι θυμηθήκαμε – θυμηθήκαμε και εμείς και ο εκδότης. Μετά ήρθε η στιγμή που όλο αυτό το πανηγύρι, έπρεπε κάπου να οδηγήσει και να εξαργυρωθεί. Καλή η παρέα και ο χαβαλές, αλλά όταν είσαι σε μια καρέκλα και παίρνεις αποφάσεις, πληρώνεις λογαριασμούς, απολύεις και προσλαμβάνεις ανθρώπους, κάποια στιγμή θέλεις και ένα οικονομικό κίνητρο για όλα αυτά. Μέχρι εδώ καλά(τρόπος του λέγειν). Θα μου πείτε ότι το κίνητρο το είχε εξαρχής ο εκδότης, αφού απ` την πρώτη στιγμή οι αναγνώστες αγκάλιασαν το περιοδικό. Τα πράγματα είναι απλά. Εκεί έξω είναι ένας κόσμος ελεύθερων σκέψεων και επιλογών. Κανένας εκδότης δε βάζει σε κανένα αναγνώστη το πιστόλι στο κεφάλι, για να αγοράσει το «προϊόν» του. Κακά τα ψέματα. Κάνει την τιμή τραμπάλα ότι ώρα νομίσει αυτός κατάλληλη(ή όποια του υποδείξει το λογιστήριο), αυξομειώνει τις σελίδες με την ίδια ευκολία, ρίχνει επετειακά τεύχη στην αγορά και τα λοιπά. Όταν λοιπόν βλέπει κανείς ότι όλα αυτά είναι πια βαρετά και ανούσια(και είναι!), με μια σειρά decadence καταστάσεων και παρακμής να μπαίνουν στο ίδιο περιτύλιγμα, παίρνει αποφάσεις. Όπως ο εκδότης, έτσι και ο αναγνώστης. Δε μου κάνεις γιατί σε βαρέθηκα; Δεν σε αγοράζω ξανά! Νομίζετε ότι με το να αναρτώνται 1000 – 2000 αρνητικά σχόλια, ο Τερζόπουλος θα προβληματιστεί; Ούτε μια πιθανότητα στο ένα εκατομμύριο(ή αν προτιμάτε, στα εκατομμύρια του θείου Σκρούτζ!), δεν υπάρχει, για να συμβεί κάτι τέτοιο! Ξέρετε πότε θα συμβεί κάτι τέτοιο; Όταν αραχτός στην καρέκλα του, θα πάρει το report από τις πωλήσεις του μήνα και θα δει ότι τα νούμερα δε βγαίνουν! Γιατί στην ουσία, αυτό που έχει σαν όπλο ο κάθε καταναλωτής ενάντια σε κάτι που δεν τον αντιπροσωπεύει, αλλά που θα του άρεσε να επιστρέψει σε μια προηγούμενη μορφή, είναι η μαζική διαμαρτυρία και η εκδήλωση έμπρακτα της αντίθεσης του. Αν λοιπόν, αυτά τα 1000 – 2000 αρνητικά σχόλια, γίνουν για έναν μήνα 1000 – 2000 αναγνώστες που δεν θα αγοράσουν το ΚΟΜΙΞ, τότε θα κάτσει να βάλει στη πρίζα τους συμβούλους του, προκειμένου να δουν τι συμβαίνει και αν έχει διορατικότητα, θα κάνει κινήσεις για να προλάβει την κατρακύλα, ερμηνεύοντας το μήνυμα. Οι επιλογές της έκδοσης ήταν κάκιστες, για πάνω από 3 χρόνια. Είναι κάτι αδιαμφισβήτητο. Ενίοτε έπεφταν δύο – τρία αξιόλογα τεύχη, αλλά μέχρι εκεί. Μετά πάλι τα ίδια. Ανάκαμψη ποιοτική πουθενά στον ορίζοντα. Οι μπούρδες στο facebook και η λογοκρισία στα σχόλια, είναι κινήσεις πανικού και σπασμωδικές, των αυλικών και των εργαζόμενων στην ιδιοκτησία, που σιγά – σιγά κλίνει προς μια άλλη πλευρά επιχειρηματία… Καλό είναι να το ψάξετε κι αυτό, αφού ενδέχεται όταν ολοκληρωθεί, να επηρεάσει το περιοδικό και γενικότερα τις εκδόσεις του Ντίσνευ στην χώρα. Όταν, για να τελειώσω με την τοποθέτηση μου, βλέπετε και έχετε πλέον απτά παραδείγματα κακοποίησης και στυγνής εκμετάλλευσης, ενός έντυπου που σε τίποτα δεν θυμίζει τον παλιό, καλό του εαυτό και που ακόμη περισσότερο, αντί για να σας διασκεδάζει σας προβληματίζει, αντί να του τα χώνετε(ή στον εκδότη του), δηλώστε εύστοχα και ουσιαστικά την αντίθεση σας. Αν θέλετε να το δείτε στα περίπτερα ξανά, βελτιωμένο. Γιατί αν δεν επιθυμείτε κάτι τέτοιο, απλά συνεχίστε να εξαπολύετε δριμύτατα σχόλια και κείμενα, ή απλά αλλάξτε θέμα και ασχοληθείτε με κάτι πιο αισιόδοξο και ευχάριστο. Μη σας μαυρίζει την διάθεση ακόμη και το χόμπι σας! κρίμα δεν είναι; :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

ξεκινησα με 2-3 τευχη κομιξ πριν 1,5 χρονο και σχεδον εκλεισα τη σειρα σημερα,

το παιρνω απλα και μονο για να εχω πληρη τη σειρα, το διαβαζω εννοειται αλλα δε με τρελενει,

μακραν καλυτερα τα πρωτα 100 τευχη, αρκετα καλα τα επομενα 100 και πολυ μετρια τα μετα του 200...

λεω και γω να το κοψω στο νο. 300 αν δεν εχει κοπει απο μονο του...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δυστυχώς το αγοράζω πλέον από συνήθεια με μόνο κίνητρο να μην σπάσει η συλλογή. Το ίδιο ισχύει και για το Μίκυ Μάους καθώς και τα Κλασικά που απογοητεύτηκα όταν πριν λίγους μήνες άλλαξαν "ρότα". Το Μεγάλο Μίκυ το σταμάτησα στο #500 και το Αλμανάκο στο #200. Ίσως σταματήσω το ΚΟΜΙΞ στο #300 και το Μίκυ Μάους στο #2500. Για τα Κλασικά δεν ξέρω, έτσι κι αλλιώς βρίσκονται πολύ εύκολα μισοτιμής στο Μοναστηράκι κάνα μήνα μετά την κυκλοφορία τους. Η πτώση της ποιότητας των ιστοριών δεν είναι ιδιαίτερο κίνητρο να τα σταματήσω άμεσα, πάντως κάποια στιγμή θα γίνει. Ο κύκλος μου ως αναγνώστης στις εκδόσεις Τερζόπουλου έκλεισε με την αλλαγή περιεχομένου των Κλασικών που ήταν το μόνο που διάβαζα για να θυμιθώ τις παλιές ιστορίες και την ευχάριστη απασχόληση να ανατρέχω στα τεύχη προηγούμενων δεκαετειών που είχαν δημοσιεύσει την ιστορία και να κάνω συγκρίσεις στη μετάφραση. Τώρα απλώς αγοράζω τα τεύχη και τα βάζω στο ράφι. .... όσο υπάρχει ακόμη χώρος :lol:

Πάντως θέλω να τονίσω πως η πτώση της ποιότητας των ιστοριών είναι καθαρά υποκειμενική, μεγάλωσα διαβάζοντας συγκεκριμένες ιστορίες συγκεκριμένων δημιουργών, συνήθισα και αγάπησα τα Disney μέσα από αυτούς. Το κάθε τι καινούριο λογικό είναι να μου ξενίζει. Σίγουρα οι νεώτεροι αναγνώστες της ηλικίας των 10 - 15 ετών θα βρίσκουν πιο ενδιαφέρουσες τις τρέχουσες εκδόσεις :best:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12517
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μέχρι πρόσφατα το αγόραζα κι εγώ κάθε μήνα ανελλιπώς... Αλλά στο τεύχος #279 αποφάσισα να το κόψω, γιατί απλούστατα δεν μου έκανε κέφι να το διαβάσω πια. Και τα τεύχη που αγόραζα τα διάβαζα σε βάθος χρόνου, χωρίς ιδιαίτερη ευχαρίστηση. Πλέον (θα) παίρνω μόνο όσα τεύχη περιέχουν ιστορίες που μου τραβούν την προσοχή. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

εγω το παιρνω ακομα το κοψα τον επομενο μηνα γιατι οκ μπορει να μην εχει και τις καλυτερες ιστοριες και να μην ειναι οπως παλια αλλα ειναι λιγο καλυτερα απο τα αλλα περιοδικα της ακτινας απο τα οποια εχω κρατησει μονο τα κλασικα και το μικυ μαους..το αλμανακο και το μεγαλο μικυ τα εχω σταματησει πολυ καιρο τωρα και προσφατα σταματησα και το ντοναλντ τα οποια θα παρω αν βαλουν καμια καλη ιστορια!

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.