Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνεχίζετε να αγοράζετε το περιοδικό ΚΟΜΙΞ; [ Πόσοι έμειναν, πόσοι έφυγαν...και άλλα! ]


Jim®

  

59 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4714 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Να λοιπόν μια ερώτηση για το αμφιλεγόμενο θέμα των τελευταιων ημερών/μηνών/(ετών;)! Θα ξεκαθαρίσουμε έτσι τι ποσοστά συνεχίζουν να αγοράζουν το περίφημο "Συλλεκτικό τευχος" του ΚΟΜΙΞ.

 

Προσωπικά έχω σταματησει την αγορά του περιοδικού εδώ και 2 περιπου χρόνια και το εντυπωσιακό είναι πως δεν έχω μετανοιώσει καθόλου γι'αυτό! Μέχρι πρόσφατα που γραφτηκα στο φόρουμ είχα ορισμένους ενδοιασμούς ως προς την απόφαση μου, αλλά από την στιγμή που διαβάζω καθημερινά όλα αυτά τα αρνητικά σχόλια και την στενόμυαλη αντίδραση των editors του περιοδικού, θεωρώ πως πήρα μία σωστη απόφαση. Και οι λόγοι δεν ήταν οικονομικοί ή κατι άλλο απλά βαρέθηκα να με πιάνουν κορόιδο μου. Ειδικά όταν βλέπω τα κόκκινα διπλά επετειακά, πανηγυρικά, εορταστικά κτλ τεύχη με πιάνει μια πικρία και αναλογίζομαι τις χρυσές μέρες του περιοδικού! :sad1:

 

Αυτα προς το παρον από μένα!

Επεξεργασία από The Great Splash
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95012
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αν και το αγοράζω κάθε μήνα (πιο πολύ από συνήθεια μιας κι έχω όλόκληρη την συλλογή) θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...!

Το Κόμιξ δεν θυμίζει σε τίποτα τους παλιούς καλούς καιρούς των αρχών της δεκαετίας του '90,όπου κάθε τεύχος του ήταν ένα έργο τέχνης...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5597
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5097 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

εγω δεν αγοραζω σκουπιδια :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4898 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ έχω συνδρομή σε αυτό, αλλά αν το περιοδικό δεν αλλάξει τακτική, θα το σταματήσω στο τεύχος 300. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σταμάτησα στο #250 και δεν νομίζω να το ξαναπιάσω ποτέ. :valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4714 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγώ έχω συνδρομή σε αυτό, αλλά αν το περιοδικό δεν αλλάξει τακτική, θα το σταματήσω στο τεύχος 300. :(

 

Συνδρομή; Πωω τι μου θυμισες τώρα! Το 2000 είχα κάνει συνδρομη μέχρι το 2003. Θυμαμαι που το ένα τευχος ήταν καλύτερο από το άλλο! Πραγματικά άξιζε η συνδρομή τοτε!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η συνδρομή πάντα αξίζει - γλυτώνεις $$ :lefta:. Το θέμα είναι αν αξίζει και το περιοδικό ;):P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4898 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κυρίως για τα άρθρα που έχει το παίρνω. Αυτά είναι από τα λίγα στοιχεία του περιοδικού που έχουν διατηρήσει την ποιότητα τους. Θα έχετε δει που τα σκανάρω για εδώ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11396
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

θελω να το αγορασω μια φορα μιας και εχει γινει τοσος σαματας.. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4714 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

θελω να το αγορασω μια φορα μιας και εχει γινει τοσος σαματας.. :thinking:

 

Αγόρασε κάποιο παλιό τευχος να μαγευτείς! Να ταξιδέψεις με τον Καρλ Μπαρκς στην παλιά Καλιφόρνια και στην Ατλαντίδα και να ζήσεις τα παιδικά χρόνια του Σκρούτζ καθώς και συναρπαστικά ταξίδια αναζητώντας θησαυρούς με τον Ντον Ρόσα! Τα καινούργια τευχη αμαυρώνουν την καλή φήμη που είχε το περιοδικό! Και μόνο το Graphic novel cars 2 ουρλιάζει κατάντια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10473
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  81
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  65

Το αγοράζω καθε μήνα αφου άλλωστε ειμαι ιδρυτικός αναγνώστης, εννοείται όμως πως κάτι νέου τύπου περιπέτειες, σίγουρα πρόσφατης δημιουργίας, μπορεί και να μην τις διαβάσω καν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5550 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Πλέον το έκοψα μαχαίρι!

Και πολύ άργησα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

εγώ το έχω κόψει εδώ και 4 χρόνια και η αλήθεια είναι πως δεν μου έχει λείψει!Και όσο σκέφτομαι πόσο φανατικά το έπαιρνα πιο παλιά,μου την δίνει το πως έχει καταντήσει!Παλια μου έλεγαν οτι μεγάλωσα και πρέπει να σταματήσω να διαβάζω τέτοια αλλά δεν άκουγα τίποτα και τελικά το Κομιξ ήταν ένας από τους λόγους που είχα κόψει τα κομικ για 2 χρόνια όταν είχα φτάσει σε σημείο να παίρνω τεύχος και να δυσκολεύομαι να διαβάσω ολόκληρες τις ιστορίες!Μιλάμε για μεγάλο ξενέρωμα!Thank God for the library editions που λένε και στο χωριό μου :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5597
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5097 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

γιατι σταματησετε ρε παιδια να το αγοραζετε; σε 3 χρονια θα εχουν τεραστια αξια 20 με 30 ευρο το τευχος :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εγώ πάλι,πήγα να το κόψω κάποια στιγμή,αλλά τελικά λόγω του ότι,ήταν το μόνο περιοδικό του Τερζόπουλου,που το έπαιρνα από το 1997 ασταμάτητα,ενώ όλα τα άλλα τα έπαιρνα περιστασιακά και με αυτό μεγάλωσα,δυσκολεύομαι ακόμα να το κόψω. Παρόλα αυτά,έχω όμως και εγώ τις αντοχές μου.Έτσι λοιπόν εάν,το περιοδικό μέχρι και το τεύχος #300,δηλαδή τον Ιούνιο του 2013 δεν ξαναβρεί τον παλιό του εαυτό και συνεχίζει να μετατρέπεται σε μια μίξη,Μεγάλο Μίκυ και Ολλανδικού Donald Duck,τότε και εγώ θα το εγκαταλείψω το καράβι.Είπαμε και η υπομονή έχει και τα όρια της.Άσε που δεν έχω χώρο και για άχρηστα τεύχη στην βιβλιοθήκη μου.

:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Από πέρυσι που γράφτηκα στο GC και άρχισα να ξαναπαίρνω κόμικς, το Κόμιξ ήταν από τις πρώτες σειρές που ξανάρχισα. Είχα κάποια τεύχη παλιά που μου άρεσαν και νόμιζα ότι θα συνέχιζε έτσι και το 2010. Πουουουου;;; Τα μόνα καλά στοιχεία είναι τα αφιερώματα, ο Μπαρκς και κάποιες ιστορίες του Ρότα και του Γίιπες. Συνεχίζω όμως να το παίρνω από συνήθεια και τα καλά στοιχεία που ανέφερα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν το έχω κόψει για ένα και μόνο λόγο. Τον Μάρκο Ρότα. Αυτό τον άνθρωπο τον λατρεύω. Είναι πιθανότατα ο πιο καλός σκιτσογράφος που πέρασε ποτέ από την Ντίσνει ,καλύτερος και από τον Καρλ Μπαρκς και οι καλές ιστορίες του ,απλά δεν παίζονται. Επίσης πάντα μα πάντα διατηρεί μια αξιοπρέπεια. Ποτέ δεν θα νιώσεις ότι σε δουλεύει.

 

Μονο αυτός είναι ο λόγος που αγοράζω ακόμα ΚΟΜΙΞ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4852 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι κακες συνηθειες δεν κοβονται ευκολα!

 

Ολα ειναι πιθανα λοιπον! Θα συνεχισω μεχρι να διαπιστωσω οτι η κατασταση δεν αλλαζει προς το καλυτερο.

Τοτε θα μεινω με μονη τακτικη αγορα τους τομους Μπαρκς, οποτε κι αν βγαινουν.

Αυτοι ειναι μια κλασικη αξια και ευτυχως που εχουν διαμορφωμενα περιεχομενα κι ετσι ξερουμε απο πριν τι περιεχουν ολοι οι τομοι.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5282 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κι εγώ αν δεν είχα όλα τα τεύχη από την αρχή και αν δεν είχα αυτοπαγιδευθεί στο ψώνιο της πλήρους συλλογής όλων των βασικών εκδόσεων στην Ελλάδα, θα το είχα κόψει εδώ και δυο τρία χρόνια. Είναι ίσως το μόνο περιοδικό που είχε τόσο έντονα καθοδική πορεία. Ξεκίνησε από το ζενίθ και οδεύει προς το ναδίρ. Κρίμα :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82133
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Καταλαβαίνετε ότι αγοράζετε κάτι γιατί απλά θέλετε να πιάνει χώρο; Είναι δύσκολο να κόψεις έναν τίτλο που αγόραζες για χρόνια, αλλά αυτά είναι κόλπα του μυαλού που πρέπει να τα ξεπεράσετε, σωστά;

 

Δεν έχει νόημα. Δώστε τα λεφτά κάπου που θα πιάσουν τόπο. Αμάν με την γκρίνια σας. Θα ζητήσω να σας μπανάρουν!! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6053
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5608 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το αγοράζω από το πρώτο τεύχος. Δεν υπήρξα ποτέ φανατικός αναγνώστης αλλά στην ουσία αποτελεί τη βασική και για πολλά χρόνια τη μόνη μου επαφή με τα κόμικς του Disney. Δεν το απολαμβάνω όπως παλιά, αλλά γενικώς δεν απολαμβάνω τα Disney comics, όπως παλιά (με εξαίρεση φυσικά τους Barks και Rosa). Σε κάθε τεύχος, όμως εξακολουθώ να βρίσκω ιστορίες που μου αρέσουν. Μου αρέσουν ο Μάρκο Ρότα και οι Βαν Χορν και δεν είχα πρόβλημα ούτε με την Ούνα ούτε με τις ιστορίες του Χάιμε Ντίαζ. Οι καιροί και τα περιοδικά αλλάζουν, εμείς μεγαλώνουμε και γινόμαστε πιο απαιτητικοί αλλά πραγματικά νομίζω πως γίνεται πολύ συζήτηση για ένα (ιστορικό αναμφισβήτητα) περιοδικό που κοστίζει μόλις τρία ευρώ και βγαίνει μια φορά το μήνα. Υπάρχουν τόσα όμορφα (παλιά και νέα) κόμικς εκεί έξω που πραγματικά δεν βρίσκω καμιά σημασία στο αν μια ανθολογία με είκοσι-κάτι χρόνια ζωής στην πλάτη της καταφέρνει να διατηρήσει ένα υψηλό ποιοτικό επίπεδο και στις 100 σελίδες της. Οκ, αν διάβαζα μόνο αυτό θα με ενοχλούσε. Είμαι όμως σίγουρος πως οι περισσότεροι από εδώ δεν διαβάζουν μόνο το Κόμιξ. Θα συνεχίσω να το αγοράζω γιατί δεν θεωρώ πως με επιβαρύνει ιδιαίτερα οικονομικά (μετά την πτώχευση βλέπουμε). Πιθανότατα θα συνεχίσω να το απολαμβάνω σ'έναν αξιοπρεπή βαθμό. Αν γίνει καλύτερο θα ήταν τέλεια. Αν δεν γίνει πάλι, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. Αν θεωρήσω πως προσβάλει τη νοημοσύνη μου απλά θα το σταματήσω. Και μια 100% φιλική παιρένεση προς τα "παπιά" του φόρουμ (ο Τρύφων εξαιρείται ;) Ωραία τα κόμικς του Disney αλλά διαβάστε και άλλα πράγματα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Συνεχίζω να ο αγοράζω, αλλά όποτε το βρίσκω εδώ, μιας και δεν το φέρνουν κάθε μήνα πλέον... :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  679
  • Reputation:   1596
  • Achievement Points:  679
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Δεν το αγόραζα ποτέ - εκτός από ελάχιστες φορές (είχα διαφθαρεί από την Βαβέλ το Παραπέντε και τα λοιπά δηλητηριώδη έντυπα κόμικ και όχι μόνο)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν το αγόραζα ποτέ - εκτός από ελάχιστες φορές (είχα διαφθαρεί από την Βαβέλ το Παραπέντε και τα λοιπά δηλητηριώδη έντυπα κόμικ και όχι μόνο)

 

Τότε πολύ απλά δεν ήξερες τι έχανες... Μέχρι το 200 ήταν πολύ αξιόλογο περιοδικό, με πολύ καλές, κλασσικές ιστορίες από διάσημους δημιουργούς... Μακάρι να ήταν ακόμη έτσι... :valtnino:

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι και δεν θα το σταματησω. Οσα παραπονα κι αν εχω, λιγα περιοδικα αγοραζω για να τα στερηθω κι αυτα.

 

Φυσικα και δεν ειναι σκουπιδια αυτα τα τευχη για μενα. Με τετοιους και παρομοιους χαρακτηρισμους μπορω κι εγω να γραψω για καποιες συλλογες ασχετες με τα ντισνευ οτι ειναι σκουπιδια. Ποτε δεν μου αρεσαν κι ουτε ποτε θα τα αγοραζα, κι αν δω οτι μπαινουν και τα αρνητικα σχολια τετοιου τυπου θα το μιμηθω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11396
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Mα δεν μπορω να καταλαβω γιατi αγοραζετε ενα περιοδικο αφου δεν σας ευχαριστει πλεον!

 

Δηλαδη αν μολις το τελειωσεις δεn σου αφησει μια ωραια αισθηση τοτε για μενα τα λευτα σου πηγαν τζαμπα...

 

Μια συλλογη δεν συμμενει μονο οτι θα εχει ολα τσ νουμερα απο ενα περιοδικο αλλα τα καλυτερα σπο πολλα περιοδικα..

 

 

Αμα δεν σας αρεσει αλλο μην το αγοραζετε!

 

 

:beer:

Επεξεργασία από Θλιμμενος Μπουφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30821
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ συνεχίζω λόγω συνδρομής, την οποία έκανα καθαρά για οικονομικούς λόγους :lefta: , αλλά το πιθανότερο είναι ότι δεν θα την ανανεώσω.

 

 

Φυσικα και δεν ειναι σκουπιδια αυτα τα τευχη για μενα. Με τετοιους και παρομοιους χαρακτηρισμους μπορω κι εγω να γραψω για καποιες συλλογες ασχετες με τα ντισνευ οτι ειναι σκουπιδια. Ποτε δεν μου αρεσαν κι ουτε ποτε θα τα αγοραζα, κι αν δω οτι μπαινουν και τα αρνητικα σχολια τετοιου τυπου θα το μιμηθω.

Φίλε BarkScarpa σε βρίσκω λίγο υπερβολικό. Το φόρουμ υπάρχει για να λέμε ανοιχτά την γνώμη μας (πάντα μέσα στα όρια της ευπρέπειας :) ). Κάποιες φορές αυτή η γνώμη θα είναι θετική, κάποιες αρνητική. Αναφέρεσαι συχνά σε "κόντρα" εναντίον των disney, κάτι που όμως δεν έχω προσέξει εδώ μέσα. Και πίστεψέ με, είμαι από τους πρώτους που δεν θα δεχόταν κάτι τέτοιο. Είναι ένα πολυσυλλεκτικό φόρουμ και αυτό είναι που το κρατάει ζωντανό 5 χρόνια τώρα.

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Ναι και δεν θα το σταματησω. Οσα παραπονα κι αν εχω, λιγα περιοδικα αγοραζω για να τα στερηθω κι αυτα.

 

Φυσικα και δεν ειναι σκουπιδια αυτα τα τευχη για μενα. Με τετοιους και παρομοιους χαρακτηρισμους μπορω κι εγω να γραψω για καποιες συλλογες ασχετες με τα ντισνευ οτι ειναι σκουπιδια. Ποτε δεν μου αρεσαν κι ουτε ποτε θα τα αγοραζα, κι αν δω οτι μπαινουν και τα αρνητικα σχολια τετοιου τυπου θα το μιμηθω.

 

Το κακό για το περιοδικό αυτό είναι ότι οι απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί προέρχονται από ανθρώπους που διαβάζανε το περιοδικό μετά μανίας και έχουν στη συλλογή τους πολλά παλιότερα τεύχη. Κάποτε τους άρεσε και κάποτε το αγόραζαν.

 

 

Mα δεν μπορω να καταλαβω γιαιτ αγοραζετε ενα περιοδικο αφου δεν σας ευχαριστει πλεον!

 

Δηλαδη αν μολις το τελειωσεις δνε σου αφησει μια ωραια αισθηση τοτε για μενα τα λευτα σου πηγαν τζαμπα...

 

Μια συλλογη δεν συμμενει μονο οτι θα εχει ολα τσ νουμερα απο ενα περιοδικο αλλα τα καλυτερα σπο πολλα περιοδικα..

 

Αμα δεν σας αρεσει αλλο μην το αγοραζετε!

 

 

το αγοράζω ακόμα αν και δεν μου αρέσει καθόλου. Όχι λόγω συλλογής αφού δεν σκοπεύω να την πουλήσω αλλά ακόμα και να την πούλαγα δεν θα άξιζε πολύ αφού τα πρώτα τεύχη είναι σε μέτρια κατάσταση λόγω χρήσης (και γιατί έχω 2 αδέρφια που ο καθένας με τον δικό του τρόπο άφησε το στίγμα του πάνω τους). Το αγοράζω γιατί είναι το μόνο περιοδικό που το αγοράζω κάθε μήνα από τότε που βγήκε και είναι το μόνο κοινό στοιχείο στη ζωή μου από την Ε΄ Δημοτικού μέχρι τώρα.

Πότε θα το σταματήσω;

Όταν η μικρή μου πάει Ε΄ Δημοτικού θα της τα δώσω όλα κι αν θέλει ας τα συνεχίσει. Αν και φοβάμαι ότι θα της φαίνονται πολύ παιδικά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11396
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

 

 

 

το αγοράζω ακόμα αν και δεν μου αρέσει καθόλου. Όχι λόγω συλλογής αφού δεν σκοπεύω να την πουλήσω αλλά ακόμα και να την πούλαγα δεν θα άξιζε πολύ αφού τα πρώτα τεύχη είναι σε μέτρια κατάσταση λόγω χρήσης (και γιατί έχω 2 αδέρφια που ο καθένας με τον δικό του τρόπο άφησε το στίγμα του πάνω τους). Το αγοράζω γιατί είναι το μόνο περιοδικό που το αγοράζω κάθε μήνα από τότε που βγήκε και είναι το μόνο κοινό στοιχείο στη ζωή μου από την Ε΄ Δημοτικού μέχρι τώρα.

Πότε θα το σταματήσω;

Όταν η μικρή μου πάει Ε΄ Δημοτικού θα της τα δώσω όλα κι αν θέλει ας τα συνεχίσει. Αν και φοβάμαι ότι θα της φαίνονται πολύ παιδικά

Βασικα το κοινο στοιχειο με την ζωη σου απο την Ε' δημοτικου ειναι τα τευχη που ειχες παρει τοτε και εχεις ακομα! :best: Αυτα που περνεις τωρα ειναι απλως η συνηθεια..

 

Βρες ενα περιοδικο της ντισνευ ή οχι της ντισνευ που να σου αρεσει και οταν δινεις τα 2-3-4 € να τα χερεσε και να μην λες ΄΄ωχ τι θα διαβασω παλι!''

 

Δεν ειναι δυσκολο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82133
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

10-0 σας έκανε ο Θλιμμένος Μπούφος! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.