Jump to content
Dr Paingiver

JUDGE DREDD - ΟΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

Recommended Posts

ολα μαζι

θα πρεπει αυτο τον μηνα να πουλησω το σπιτι για να τα καλυψω η να διωξω την γυναικα μου ( παλι σε διλημα μπηκα ) :sun: :sun:

• Like 17

Έτσι όπως το θέτεις μου μοιάζει για ψευτοδίλημμα. :P

• Like 14

Ορίστε, άπιστοι Θωμάδες, πάρτε να 'χετε! Παραλίγο να το γλωσσοφάτε το τομάκι!!

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

:yahoo:  :yahoo:

• Like 23
  • Thanks 1

Father Earth! Judge Molotov! :giati: Αρχικά φοβήθηκα ότι θα μου θυμίσει το 01.1 επειδή δεν έχει κάποια ενιαία μεγάλη ιστορία, αλλά όλες οι μικρές πλέον είναι πιο ώριμες και καλοφτιαγμένες και τα σπάνε η μία μετά την άλλη! Υπάρχουν για να σπάνε "τη μονοτονία" και 2 mini arcs με τον Father Earth (του οποίου το τέλος είχα διαβάσει σε ένα Αγόρι :giati: ) και τον Judge Molotov, που συνδράμουν σε έναν τόμο δυναμίτη!!! 8.9/10!!!

...με ένα μικρό παράπονο:

Γιατί κόπηκε η ιστορία του Αόρατου Ανθρώπου στο τέλος; Αν αργεί να επανεμφανιστεί καλώς, αν όχι, χίλιες φορές να είχε μπει αυτή η ιστοριούλα στον επόμενο τόμο με τη συνέχεια της, γιατί πρόκειται για ένα αδικαιολόγητο cliffhanger! :shit2:

• Like 14

Παλι καλα που βγηκε να λεμε αλλα δυστυχως ειναι και ο μικροτερος τομος που εχουν βγαλει ποτε οσον αφορα τις σελιδες.Μακαρι να αρχισει να πουλαει περισσοτερο μπας και δουμε πιο συχνη κυκλοφορια....

• Like 10

post-3787-0-71201700-1418367465_thumb.jpg post-3787-0-04978700-1418367462_thumb.jpg post-3787-0-70165100-1418367463_thumb.jpg

• Like 17

Αυτά είναι τα δωράκια που θα δίνουν με το επόμενο? :lol:

αντιλαμβάνεσαι ότι κόσμος και κοσμάκης θα δει το ποστ και θα νομίσει ότι υπάρχει κάτι νεότερο? :D μέχρι που θα σε πω σαδιστή! :D:love4:

:cheers5:

• Like 17

Σκέψου πώς θα αντιδράσει ο GCF. :valt:

• Like 8

Αν και σαν γνήσιος πιγκουινοσώστης εννοείται πώς θέλω και τον πιγκουίνο-δικαστή, νομίζω το topic πρέπει να κλειδώσει μέχρι να κυκλοφορήσει ο νέος τόμος. :P 

• Like 5

Του πάει αυτή η στολή του Tux...! :P

Δεν το βάζεις καλύτερα στα κομικσοαντικείμενα...? ;)

• Like 5

Ναι, αλλά δες τι ωραίο bump κάναμε στο θέμα, και όλοι έρχονται να το διαβάσουν :blob3:

• Like 7

περισσότερες χαζομάρες για διαγραφή στο μέλλον :D

:cheers5:

• Like 8

Σκέψου πώς θα αντιδράσει ο GCF. :valt:

Τις φρίκες για αυτό το θέμα τις έχει αναλάβει ο yoshi. :angels:

• Like 7

Κι ενώ εμείς περιμένουμε το δεύτερο μισό του τρίτου τόμου ( :pray:) στην Αγγλία ανακοινώθηκε η κυκλοφορία του Judge Dredd Mega Collection. Πρόκειται για επανεκδόσεις των (ογδόντα) καλύτερων ιστοριών του Δικαστή, σε αυτοτελή σκληρόδετα άλμπουμ με αρκετό (απ'ότι λένε τουλάχιστον) έξτρα υλικό, και δεκαπενθήμερη κυκλοφορία. drool.gif

• Like 19

Χα, σιγά που θα ψάρωνα... Νομίζετε ότι δεν το έχω ξεπεράσει πια αυτό το στάδιο; Ήμουν σίγουρος ότι δεν θα αφορούσε τυχόν νέα κυκλοφορία τόμου, το παρόν θέμα παραμένει ανοιχτό για "συλλεκτικούς" λόγους, καθώς θεωρώ πλέον ότι έχει πεθάνει ολοκληρωτικά το project αυτό. Ζωή σε λόγου μας, ό,τι προλάβαμε ας πούμε καλό ήταν και του χρόνου νέα σειρά να ξεκινήσει από Ελληνική εκδοτική να μείνει και αυτή στην μέση να τιμήσουμε τα καλά της modern times.

• Like 17

Πωω αυτα τα mega collections φαινονται ωραια παντως.Ειναι και HC οποτε καλη φαση,α ναι τι λεγαμε?Ελληνικη εκδοση Dredd?Σεληνη??Ωχ μωρε τι μας θυμησατε....

• Like 5

Χα, σιγά που θα ψάρωνα... Νομίζετε ότι δεν το έχω ξεπεράσει πια αυτό το στάδιο; Ήμουν σίγουρος ότι δεν θα αφορούσε τυχόν νέα κυκλοφορία τόμου, το παρόν θέμα παραμένει ανοιχτό για "συλλεκτικούς" λόγους, καθώς θεωρώ πλέον ότι έχει πεθάνει ολοκληρωτικά το project αυτό. Ζωή σε λόγου μας, ό,τι προλάβαμε ας πούμε καλό ήταν και του χρόνου νέα σειρά να ξεκινήσει από Ελληνική εκδοτική να μείνει και αυτή στην μέση να τιμήσουμε τα καλά της modern times.

Εγώ έχω καταλάβει πως πλέον ο εκδότης ποντάρει μόνο στο comicdom.

• Like 8

Απάντηση σε mail μου για την κυκλοφορία του 03.02

Ο δεύτερος τόμος του 03 θα βγει την άνοιξη (Μάρτιος- Απρίλιος).
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σχετικά με τον 4ο τόμο. Θα το λάβουμε υπόψη μας.

Στο σχόλιο μου τους λέω πως από το 4 θα ήταν καλύτερα να έβγαινε ένας τόμος αντί για δύο... τώρα που το ξανασκέφτομαι, με αυτή τη βιβλιοδεσία δεν θα ήταν ότι καλύτερο

Εγώ έχω καταλάβει πως πλέον ο εκδότης ποντάρει μόνο στο comicdom.

• Like 14

XA!!! Μην βιαστείτε να χαρείτε... ΔΕΝ λέει ποιανού έτους... :nek:

• Like 9

Έχω και τα 5 τομάκια των εκδόσεων SΕΛΙΝΙ. Tο θεωρώ ως έργο κλασικό και σίγουρα μπορεί να το ευχαριστηθεί ένας τωρινός αναγνώστης.

Για παιδιά δημοτικού νομίζω ότι είναι ιδανικό και απίστευτα διδακτικό, ώστε να μάθουν να σέβονται την αξία του νόμου και να γίνουν νομοταγείς πολίτες.

:respect:

• Like 4

Εχμ... Σοβαρά τώρα; Για παιδιά δημοτικού... απίστευτα διδακτικό... τα εννοείς αυτά;

• Like 10

Χαχαχαχα, προφανώς αστειεύεται, αλλά κι εγώ ψάρωσα για λίγο. :lol:

• Like 8

Πάντως ο φόβος που ένοιωθα μικρός για την Αστυνομία, και τα τωρινά αρνητικά συναισθήματα μεγάλος πια οφείλονται σε αυτό το κόμικ. :blob6:

• Like 10

Προφανώς αστειεύεται ο νέος μας φίλος !!!

Κι εγώ προς στιγμήν ψάρωσα,αλλα μετα σκέφτηκα "δεν μπορεί ,κανει πλάκα  "..... :lol::best:

• Like 4

Κι αν δεν κάνει;

Για προσέξτε λίγο μην σας έρθει καμιά ζαρντινιέρα στο κεφάλι. Σεβασμός στον Νόμο...  :slap:

• Like 11

Δεν κάνω πλάκα. Αναρωτιέμαι γιατί σας φάνηκε τόσο παράξενο.

Δεν πιστεύετε ότι κάποια κόμικς είναι διαπαιδαγωγικά;

Δεν κάνω πλάκα. Αναρωτιέμαι γιατί σας φάνηκε τόσο παράξενο.

Δεν πιστεύετε ότι κάποια κόμικς είναι διαπαιδαγωγικά;

Κάποια κόμις φυσικά και είναι διαπαιδαγωγικά.

Το συγκεκριμένο μαααααλλον όχι.

Επίσης έχω την υποψία ότι και οι δημιουργοί του δεν είχαν στο μυαλό τους ακριβώς αυτό όταν το έφτιαχναν

• Like 7

Ο ίδιος ο δημιουργός έχει δηλώσει αρκετές φορές ότι ο Dredd είναι ένα φασιστόμουτρο και αντιήρωας.

• Like 9

Προσωπικά δεν μου φαίνεται καθόλου έτσι. Απλά κάνει με πάθος τη δουλειά του.

Από τον Wolverine και τον Iron man θεωρώ τον Dredd καλύτερο πρότυπο.

Έχω πάρα πολλά πράγματα να πω, αλλά θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να ανάψω αίματα μέσα σε αυτό το φιλόξενο περιβάλλον. Λυπάμαι για τις απόψεις που μπορεί να έχει κάποιος και λυπάμαι που σχεδιάζει να κυκλοφορήσει κάτι που θα φτάσει στα σπίτια (αν εκδωθεί) κάποιων ανθρώπων με παιδιά. Τα πρότυπα δεν είναι αντικειμενικά, αλλά είναι καθοριστικά για να μεγαλώσει κάποιος. Μακάρι να μην υπάρξουν πολλά παιδιά δημοτικού που θα δουν σαν πρότυπο τον δικαστή (που λατρεύω σαν κόμικ). Αποχωρώ από το θέμα για να μην πω άλλα.

• Like 9