Μετάβαση στο περιεχόμενο

JUDGE DREDD: ΟΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ


Dr Paingiver

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Προς Yoshi...

 

Έχεις δίκιο στο να θέλεις παραπάνω τόμους και πιο συχνά, όπως όλοι μας, αλλά έχεις δίκιο και για το 2040-2045.

Απλά όταν γράφω εδώ θεωρώ ότι είναι ένα φόρουμ στο οποίο συμμετέχουν παραπάνω από απλοί αναγνώστες, αλλά όντως δεν θα έπρεπε να το βλέπω πάντα έτσι.

Για το λάθος δεν έχω να πω τίποτα, είναι θέμα της εκδοτικής. 

Για την τιμή και τους βιβλιοπώλες θα απαντήσω εδώ.

 

Όταν πριν από μερικά χρόνια με ρώτησαν σε ένα πάνελ αν θα συνεχιστεί η έκδοση της Red Sonja από Helm, απάντησα ότι αν υπάρχει αγοραστικό κοινό, θα συνεχίσουμε.

Το αποτέλεσμα ήταν να σταματήσει στον τρίτο τόμο, όπου και ολοκληρώνεται ο πρώτος κύκλος, και η Helm να κλείσει (όχι μόνο εξαιτίας της φίλτατης Σόνια).

Παρομοίως δεν βγήκε ποτέ η συνέχεια ενός αριστουργηματικού - κατ' εμέ- κόμικ, του Umbrella Academy. 

 

Ας κρίνουμε βάσει πραγματικότητας, και όχι ρομαντισμού. Το μόνο στο οποίο είμαι σύμφωνος, είναι το να ανακοινώνεις κάτι και να μην το πραγματοποιείς στην ώρα του.

Απλά ο κόσμος θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος οι εκδοτικοί των κόμικς να βγάζουν νέα πράγματα το πολύ δύο φορές τον χρόνο.

Αντίθετα φυσικά με καθιερωμένους τίτλους, όπως είναι τα παπιά και κάποιοι υπερηρωικοί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Αγαπητέ φίλε, προφανώς θελουμε όλοι να μην κλείνουν οι εκδοτικές και να ευημερούν και ειλικρινά δεν ήξερα ότι η Helm έκλεισε, απλά νόμιζα ότι ήταν σε "αναμονή - ύπνωση" και είναι κρίμα. Αλλά εάν δεν στηριχθεί σωστά μία σειρά, προφανώς δεν θα έχει κοινό και θα αποτύχει. Εάν δεν υπάρχει μία σταθερή περιοδικότητα (ακομη και αν στην στην αρχή είναι με ζημιές) δεν πρόκειται να βρει το κοινό που αναζητεί, ειδικά όταν υπάρχει η δυνατότητα να πάρεις κάτι απέξω, ενδεχομένως και πιο φθηνά. Εγώ σαν αναγνώστης, όχι επειδη έχω πρόβλημα ανάγνωσης της αγγλικής - αντιθέτως, μου αρέσει να αγοράζω στα ελληνικά, ακόμη κι αν είναι πιο ακριβά τελικά. Τονίζω την συζήτηση επι του όρου σειρά, αν δεν μπορει να γίνει αυτο, ας βγάζουν οι εκδότες μόνο αυτοτελείς εκδόσεις, που δεν απαιτούν καν μακροχρόνια επένδυση και υποσχέσεις από κανέναν.

 

 

Επίσης, επειδή παραπάνω είπες ότι "το παράκανες", προσωπικά θέλω να ξέρω, να διαβάζω, να ενημερώνομαι, να συζητάμε κι ας διαφωνούμε. Οπότε, θα ήθελα να μας λες αυτά που επιθυμείς και πιστεύεις, ακόμη και μυστικά που μάθατε ως εκδοτική, την άποψη σου για οτιδήποτε.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15759
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   49
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4761 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Δυστηχώς το πόσο σύντομα κυκλοφορεί ένας τόμος δεν έχει να κάνει μόνο το τι σχέδια έχει μια εκδοτική εταιρεία αλλά και το πόσο μπορεί η αγορά να αποροφήσει την παραγωγή της .  Όσο καλή θέληση και να έχουμε , αυτή την στιγμή η Ελληνική αγορά κόμιξ δεν σηκώνει πάνω από δυο τόμους τον χρόνο . Ιδιαίτερα στην χαμηλή τιμή που τους κυκλοφορούμε . Αν θέλετε να συγκρίνετε την Ελληνικη έκδοση μπορείτε να την συγκρίνετε για παράδειγμα με την Ισπανική, που βγαίνει σε μια αγορά που έχει παρόμοια προβλήματα με εμάς (Αν και η Ισπανική αγορά είναι πολύ μεγαλύτερη από την Ελληνική ) . Η Ισπανική έκδοση ξεκίνησε το 2008 και αυτή την στιγμή βρίσκεται στην μέση του τέταρτου  , ενώ εμείς ξεκινήσαμε το καλοκαίρι του 2011 και πλέον ξεκινήσαμε την παραγωγή του τρίτου. Οι Ισπανοί βγάζουν κάθε Αγγλικό τόμο σε τρεις Ισπανικούς τόμους με τιμή 12 ευρώ ο καθένας http://www.edicioneskraken.com/index.php?mod=12&lib=85  . Δηλαδή 36 ευρώ . Η Ελληνική έκδοση βγαίνει σε δύο με 10 ευρώ ο καθένας . Σύνολο 20 . Σκεφτήτε πως αν οι Ισπανοί δεν μπορούν να βγάλουν πάνω απο ένα τόμο τον χρόνο ( και λιγότερο ) πουλώντας στην διπλάσια τιμη , πως μπορούμε να το κάνουμε εμέις στην Ελλάδα !?

 

Μην ξεχνάτε ότι ο σκοπός ήταν να βγαίνει ένας τόμος κάθε τρίμηνο . Αλλά το 2010 όταν βγάλαμε το πλάνο η κατάσταση στην Ελλάδα ήταν διαφορετική .  Ο μόνος τρόπος να αυξηθεί η συχνότητα κυκλοφορίας είναι η να ανεβάσουμε την τιμή στα 15 ευρώ ( και να είμαστε υπεύθηνοι για επιδημία εγκεφαλικών ) η να αυξηθεί η βάση των ανθρώπων που ακολουθούν την έκδοση . Το οποίο και προσπαθούμε . 

 

Γράφει ένας φίλος πως δεν θα έπρεπε να βγάζουν οι Ελληνικοί οίκοι σειρές με την αγορά σε αυτή την κατάσταση . Η απάντηση είναι ότι έχει ήδη γίνει . Ναι μεν βγάζουμε Ντρέντ , Locke και σύντομα Ρεκβιέμ , αλλά παγώσαμε τα σχέδια που είχαμε για επιπλέον σειρές στα Ελληνικά ( Chew , Preacher , Slaine , Fiends of the Eastern Front κτλ ) . Τουλάχιστον μέχρι να επανέρθει  η κατάσταση σε φυσιολογικά επίπεδα . Μέχρι τότε θα συνεχίσουμε αυτές τις υπάρχουσες σειρές  ( ίσως και  κάποιο αυτοτελές graphic novel ) . 

 

Δεν θέλω να φανεί ότι ψάχνουμε δικαιολογίες . Απλώς δίνω μια άλλη άποψη πως είναι η κατάσταση .

 

Επίσης εδώ είμαστε για οποιαδήποτε κριτική και πρόταση που μπορεί να μας  κάνει καλύτερους . 

 

PS : Ναι έγινε πατάτα με το "τρίτος τόμος " του οπισθόφυλλου . Είναι περιπτώσεις που η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά . Σκεφτήκαμε για ένα αυτοκόλλητο αλλά δεν μου άρεσε αισθητικά . Υποσχόμαστε πάντως ότι ο επόμενος επιμελητής εξωφύλλου θα μπορεί να μετράει τουλάχιστον μέχρι το δέκα ! 

 

PS2 : Είναι πολύ λυπηρό το τι έγινε με την Εστία το ιστορικότερο ίσως βιβλιοπωλείο στην Ελλάδα . Όμως είναι απλώς μια ένδειξη του τι γίνεται αυτή την στιγμή στην αγορά . Μέσα στον Μάρτιο δεν έκλεισε μόνο η Εστία αλλά μια σειρά από μεγάλα βιβλιοπωλεία . Εγώ γνωρίζω τουλάχιστον 6 . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Καταρχάς, :respect: για την απάντηση από άνθρωπο της εταιρίας! 

 

Απίστευτα τα συμπεράσματα από την σύγκριση Ισπανικής με Ελληνικής έκδοσης. :wow: 

 

Τέλος, μου ανοίξατε την όρεξη με τις αναφορές στα σχέδια σας. :awesome: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Υποθέτω ότι όλοι οι φίλοι εδώ μέσα, αλλά προσωπικά εγώ ευχαριστώ για το θάρρος να μας απαντήσετε παρά το προφανές αρνητικό κλίμα στα τελευταία αυτά posts. Ίσως είναι η απογοήτευση που είναι γενική και απλώνεται στο χόμπι μας. Δεν ξέρω αλλά μακάρι να ανταποκριθεί το κοινό στις προσδοκίες σας και να βοηθήσει και αυτό από την δική του μεριά αυτή την προσπάθεια. Εγώ ξέρω από πλευράς μου, ότι μπορεί να γκρινιάζω αλλά με το που επισημοποιήθηκε ο νέος τόμος, έπεσε άμεσα η παραγγελία και άνοιξα χώρο στην βιβλιοθήκη μου (όχι μόνο για αυτόν αλλά και τον επόμενο). Αυτό δεν θα αλλάξει κι ας μου ξεφεύγει η πικρία στο παρόν θέμα. Η τιμή και η ποιότητα είναι κατά την γνώμη μου ως έχει μία χαρά (και εναν κλικ παραπάνω) και για αυτό δεν μπορώ να αντιληφθώ το γιατί δεν έχει εισχωρήσει ακόμη σε μεγαλύτερο κοινό, ίσως η κρίση - ίσως η ανασφάλεια που διακρίνει τους Έλληνες αναγνώστες σε σχέση με το αν μία σειρά θα έχει συνέχεια, ίσως τελικά το κοινό του Δικαστή να είναι μικρό (δεν θέλω οε να το σκέφτομαι αυτό). Ίσως είναι ο συνδυασμός της κρίσης και της ανασφάλειας που είπα, παράλληλα με την αόριστη περιοδικότητα του τίτλου.

 

Να ελπίζουμε ότι τουλάχιστον από ετήσια κυκλοφορία που έχει καταλήξει να είναι σημερα, θα οριστικοποιηθεί σε πρώτη φάση σε δυο τόμους τον χρόνο όπως αναφέρθηκε (ήτοι εξαμηνιαία κυκλοφορία) ή με τις τρέχουσες συνθήκες και αυτο είναι δύσκολο;

 

Υ.Γ.: Όσο για το οπισθοφυλλο, συμβαίνουν αυτά και ο,τι έγινε έγινε. Βγάλτε σύντομα νέο τόμο και θα εξιλεωθειτε νομίζω. :P

 

Και επειδή βάλατε δυο ΥΓ, για να μην ζηλεύω...

 

Υ.Γ.: ελπίζω αυτή η πρώτη επαφή να γίνει αιτία να σας βλέπουμε πιο συχνά και να μαθαίνουμε από πρώτο χέρι τα σχέδια και τα νέα σας (όχι ότι όπως θα έχετε διαπιστώσει, υπάρχει τετοιο πρόβλημα αλλά νομίζω μας αρέσει να έχουμε επαφές μαζί σας - εκδότες, δημιουργούς, κλπ)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Και επειδή έγινε double post και δεν μπορώ να το σβήσω, θα το αλλάξω σε κάτι άλλο...

 

 

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ ΔΙΚΑΣΤΗ, ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΤΕ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΕΓΩ.

 

Προφανώς και φέρετε και εσείς ευθύνη και δεν θα το ανεχθώ αυτο.

 

Ναι εσένα το λέω... Δες την υπογραφή μου που ακολουθεί...

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9587
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5459 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Καταρχάς να πω και εγώ ότι χάρηκα ιδιαίτερα για την απάντηση της εκδοτικής για τα αρνητικά σχόλια που γράφτηκαν σε αυτό το θέμα. Και κυρίως χαίρομαι που φαίνονται να είναι αποφασισμένοι να στηρίξουν και να συνεχίσουν τις σειρές που ξεκίνησαν .

 

Απλά εγώ θέλω να τονίσω άλλη μια φορά την ανάγκη για καλύτερο προγραμματισμό. Δηλαδή ακόμα και αν δεν είναι πλέον δυνατό να υπάρχει συχνή κυκλοφορία των τόμων, ας γίνεται σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα. Έστω, για παράδειγμα, να βγαίνει κάθε χρόνο στο Comicdom... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δεν ασχολούμαι με τη σειρά καθώς δεν είναι του γούστου μου, όμως δεν μπορώ να μην επισημάνω πως είναι πολύ ωραίο να έχουμε επίσημες απαντήσεις από την εταιρία. Αφ' ενός για να ξέρουμε τι περιμένουμε και αφ' εταίρου επειδή τέτοιες κινήσεις μόνο καλό κάνουν στη δημόσια εικόνα σας, παρά κακό. Ήδη εδώ μέσα κυκλοφορούν αρκετοί εκπρόσωποι διάφορων εκδοτικών, μακάρι με τον καιρό να μπουν κι άλλοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολύ ωραία η απάντηση του εκπρόσωπου της Selini αν και θα έπρεπε να ξέρει ότι δεν συζητάμε καν για σύγκριση μιας και η ελληνική είναι καλύτερη απόλες :)

Αυτό που ευχόμαστε είναι να την ολοκληρώσετε όσο μπορείτε φυσικά και να κρατήσετε τους ρυθμούς σας :) (Όχι σαν άλλες εκδοτικές που αρχίζουν σειρές και τις κόβουν μετά από 2-3 τομάκια..)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Λοιπον, διαβασα του δυο πρωτους τομους 01.1 και 01.2. Οι εντυπωσεις μου? Θετικες. Οι ιστοριες ηταν πολυ καλες (αν και αυτονομες οι περισσοτερες) οπου σελιδα με σελιδα εβλεπες την εξελιξη του χαραχτηρα του Dredd. Μεγαλα respect στον Brian Bolland γιατι πολυ απλα το σχεδιο του τα σπαει και μακαρι να τον εβλεπα πιο συχνα. Θεωρω οτι ειναι πολυ ωραια σειρα, μιας και η εκδοση της Selinis ειναι παραδειγμα προς μιμηση και το story γινεται σταδιακα ολο και καλλιτερο. Θα αγορασω σιγουρα τους δυο επομενους τομους, οι οποιοι απ'οτι καταλαβαινω ειναι οι πιο καλοι της σειρας.

 

8/10 για τον 01.1 και 8.5/10 για τον 01.2. :D

 

Y.Γ.: Μακαρι η Σεληνη να ειχε συχνη περιοδικοτητα, μιας και η σειρα ειναι τρομερη! Ανετα θα την αγοραζα αν εβγαινε καθε μηνα.

Υ.Γ.: Εκτος του Dredd, νομιζω οτι εγινα fan του Walter the Robot! (η Wobot) Πολυ συμπαθητικος κομιξο-χαραχτηρας! :hug2:

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Η αλήθεια είναι ότι τα διαστήματα ανάμεσα στην έκδοση του κάθε τόμου είναι βασανιστικά μεγάλα σε διάρκεια! Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι από την εκδοτική εταιρεία γι' αυτό! Παρόλ' αυτά, έχω συμβιβαστεί με την αναμονή, μιας και θέλω πραγματικά να υποστηρίξω την συγκεκριμένη προσπάθεια! Αλλά ρε παιδιά... βάζοντας κάτω την συχνότητα της ελληνικής έκδοσης σε σχέση με το πόσοι τόμοι έχουνε κυκλοφορήσει στο εξωτερικό, με πιάνει πραγματικά απελπισία!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94932
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Όντως,το να περιμένουμε έναν ολόκληρο χρόνο για να βγει μισός τόμος είναι αρκετά απογοητευτικό...!

Από την άλλη όμως οι εποχές είναι περίεργες και το αναγνωστικό κοινό στην Ελλάδα είναι πολύ μικρό οπότε είναι,εν μέρει,δικαιολογημένη αυτή η συχνότητα...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ο χρόνος είναι πολύς και εάν θέλουν να πιάσουν ειλικρινά ένα κοινό πρέπει να προσπαθήσουν περισσότερο. Μιλάμε για 9~10€ ανά τρίμηνο, τετράμηνο νομίζω όλοι οι φαν του τιτλου θα μπορούσαν να δίνουν. Εδώ ο Τερζόπουλος λίγο πολύ μας πήρε τα σωβρακα με 5€ ανά εβδομάδα. Το θέμα είναι τι μεγέθους είναι αυτό το κοινο και μήπως τελικά δεν είναι αρκετό, οπότε η προσπάθεια ναυάγησε πολύ πριν αρχίσει απλά είναι ευγενικοί μαζί μας και δε μας το λένε. Αλλιώς θα μπορούσαν σταδιακά να βάλουν κάποιους στόχους, πρώτα ανά εξάμηνο, μετά ανά τετράμηνο και μετά βλέπουμε, γιατί έτσι δεν βλέπω να πάει μακριά η βαλίτσα. Με το τρέχον χρονικό πλαίσιο ή ο Dredd θα μας εγκαταλείψει πρώτος ( αφού δεν θα καταφέρει να μαζέψει σταθερό κόσμο με τέτοια προσπάθεια), ή εμείς αυτόν τον μάταιο κόσμο (το κόβω πολύ πιθανό).

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αφήστε τα πολλά λόγια και βοηθείστε την κατάσταση! Αν θέλετε και άλλους τόμους κάντε κατανάλωση. Αγοράστε ένα για δώρο! Λέτε να είναι παλιοχαρακτήρες και να μη βγάζουν κανούργιους τόμους;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αφήστε τα πολλά λόγια και βοηθείστε την κατάσταση! Αν θέλετε και άλλους τόμους κάντε κατανάλωση. Αγοράστε ένα για δώρο! Λέτε να είναι παλιοχαρακτήρες και να μη βγάζουν κανούργιους τόμους;

Εύκολο να το λες βρε Θοδωρή, αλλά εν καιρώ κρίσης, δεν είναι ήδη πολυτέλεια να εξοικονομείς κάποια χρήματα για να καλύψεις ανάγκες όπως την αγορά κόμικς;

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι η έλλειψη οποιασδήποτε ενημέρωσης! Η σιγή ιχθύος που τηρεί η SEΛINI, αρχίζει και γίνεται τουλάχιστον ύποπτη... 

Φίλε Yoshimitsu, λες να μας λέει διακριτικά το ... c0215.gif

Επεξεργασία από Athan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ύποπτη;; Τζέημς Μποντ ύποπτη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εύκολο να το λες βρε Θοδωρή, αλλά εν καιρώ κρίσης, δεν είναι ήδη πολυτέλεια να εξοικονομείς κάποια χρήματα για να καλύψεις ανάγκες όπως την αγορά κόμικς;

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι η έλλειψη οποιασδήποτε ενημέρωσης! Η σιγή ιχθύος που τηρεί η SEΛINI, αρχίζει και γίνεται τουλάχιστον ύποπτη... 

Φίλε Yoshimitsu, λες να μας λέει διακριτικά το ... c0215.gif

 

Νομίζω ότι γενικά είναι νεκρή περίοδος στον χώρο. Είναι εκνευριστικό να βλέπεις ότι οι μόνες νέες ανακοινώσεις είναι για αυτά που παραλαμβάνουν τα κομιξάδικα.

Αλλά θεωρώ ότι επαναλαμβανόμαστε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ελπιζω παντως να μας ενημερωσουν αμα σταματησουν ετσι ωστε να ξερουμε να στραφουμε στις ξενες εκδοσεις.Δε νομιζω οτι ειναι θεμα τιμης παντως απλα δεν υπαρχει αναγνωστικο κοινο τι να κανουμε....

Παντως αμα δεν ανακοινωσουν κατι μεσα στον Σεπτ-Οκτ σιγουρα θα συνεχισω με την ξενη εκδοση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Και άμα ανακοινώσουν κάτι τον Νοέμβριο; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

zzzZZZZZzzzz........zzzzZZZZzzzzz......zzzz....ZZZzzz...... :sleep3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μας ξεσήκωσες τζάμπα :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άντε και του χρόνου. Πότε είπαμε είναι το επόμενο Con?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μας ξεσήκωσες τζάμπα :moutra2:

 

Χαχαχα, έτσι να μην χαλαρώνουμε...

 

Άντε και του χρόνου. Πότε είπαμε είναι το επόμενο Con?

 

Λες να δούμε τότε τον 03.1;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μη μασατε ρε σε 50 χρονια θα εχουμε φτασει στο 8 case file...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

A, να χαθείς και χάρηκα... :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αυτούσιο το email - απάντηση από τις εκδόσεις SEΛINI, που έλαβα σήμερα το απόγευμα! Ενθαρρυντικό, μιας και φοβόμουνα τα χειρότερα, οπότε ας κάνουμε, λιγάκι ακόμα, υπομονή.. :)

 

Καλησπέρα Θανάση

 

Δεν έχουμε ανακοινώσει κάτι γιατί δεν θέλουμε να δίνουμε ημερομηνίες και μετά να καθυστερούμε. Θα ανακοινώνουμε πότε θα κυκλοφορήσει κάτι 1-2 βδομάδες πριν την κυκλοφορία του. Πάντως είμαστε εδώ και σύντομα θα έχουμε ενημερωτικό με τους τίτλους των επόμενων βιβλίων καθώς και των τριών κομικ.

Σύντομα θα ανέβει και το νέο μας site.

 

Δημήτρης

 

SEΛINI BOOKS
Tel./Fax: +30 2103834254
Charilaou Trikoupi 56-58, 10680 Athens, Greece
http://www.selini-books.blogspot.com
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94932
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Την ίδια απάντηση έλαβα και στο Comic Dom που είχα ρωτήσει τον γλυκύτατο κύριο στο σταντ τής SELINI...!

Μάλιστα,χάριν αστεϊσμού,μου είπε ότι δεν ανακοινώνουμε τίποτα γιατί εάν δεν πιάσουμε τις ημερομηνίες,δεν αντέχουμε το ξύλο...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Στο εξωτερικό φτάσαμε στον 21ο τόμο. Καθώς και 4 τόμοι με υλικό από annuals, specials και comicstrips εφημερίδων. Και ακόμη δεν έχουμε περάσει το υλικό της πρώτης χιλιάδας του 2000AD. Δηλαδή άλλοι τόσοι τόμοι και λίγοι ακόμη.

Οι 20 πρώτοι υπάρχουν σήμερα στο ipad. Στο κέντρο της πρώτης σκαναρισμένης σελίδας κόμικ του άρθρου θα δείτε τον Κλάρκ Κεντ.

 

Τσα! Δεν είχα ελληνικά νέα! :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ελα να πεφτουν τα στοιχηματα για το ποτε θα δουμε τον επομενο τομο,εγω λεω 2014 χαλαρα με μια μικρη επιφυλλαξη για τον Δεκεμβριο που ειναι και οι γιορτες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.