Μετάβαση στο περιεχόμενο

JUDGE DREDD: ΟΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ


Dr Paingiver

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

επιτελους, ο επομενος τομος μετα τους ολυμπιακους αγωνες

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ολυμπιακοί αγώνες της Κύπρου;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Νά το, έφτασε, έφτασε!!

 

Το εξώφυλλο του τόμου #4 μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Έχω μια ερώτηση.

 

Αυτή τη περίοδο κάνω μια επανάληψη τον Δικαστή και στον τόμο 02.1 αναφέρεται στην αρχή ότι κάποια κεφάλαια έχουν αφαιρεθεί λόγω πνευματικών δικαιωμάτων :thinking:

Τι περιείχαν αυτά δηλαδή;

 

Btw, ο 4ος τόμος ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!!!Ανυπομονώ να αρχίσω το διάβασμα  :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αναφορές στα χαμπουργκεράδικα McDonalds και κάποια άλλα, δε θυμάμαι. Μη φάνε καμια μήνυση από κάποιον σκουπιδοκολοσό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και η άλλη ιστορία με το ανθρωπάκι που μοιάζει με τον Ζυμαρούλη της Michellin... :P

Επεξεργασία από ramirez
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ο πρωτος τομος των "Ολοκληρωμενων Υποθεσων" ειναι φιλικος για καποιον που δεν εχει ξαναασχοληθει με Dredd?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ναι. οταν ανοίγεις το εξώφυλλο σου λεει καλημέρα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4592 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

ναι. οταν ανοίγεις το εξώφυλλο σου λεει καλημέρα :P

Πάντα με τη βλακεία στο στόμα είσαι ρε αδερφάκι μου :lol:

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Funny.Σοβαρα,μπορει να μου πει καποιος αν ειναι προσιτο στους αναγνωστες που δεν εχουν ξαναασχοληθει με Dredd?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Λοιπόν, εγώ δεν είχα ξαναασχοληθεί με τον ήρωα και ήμουν αρκετά δύσπιστος πριν αγοράσω τον πρώτο τόμο (με ήρωα μπάτσο, πόσο καλό μπορεί να είναι ένα κόμικ;;).

 

Ε, πήρα τον πρώτο, πήρα και τον δεύτερο και δεν το έχω μετανοιώσει στιγμή που τον αγόρασα. 

 

Με λίγα λόγια, μια χαρά προσιτό είναι. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ωραια.Θα παρω τον πρωτο τομο και βλεπουμε επειτα.Ευχαριστω. :thanks:

 

Edit: Το παρηγγειλα. :yes:

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:giati: Τα έσπασε και ο 4ος τόμος!

 

Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΝΟΜΟΣ!

 

Ο παρανοϊκός δικαστής Καλ γίνεται ο τύραννος της Μεγάπολης Ένα με ολέθρια αποτελέσματα για τους κατοίκους της και όλα αυτά ενώ ο Ντρεντ είναι καταζητούμενος για αντάρτικο! 10'''/10!!!!!

+ είχε και ως συμπλήρωμα μικρότερες στο τέλος. Το αφασία Punks Rule με το Hall Of Justus :lol: , οι Εξώτεροι με ληστές τραπέζης που χρησιμοποίησαν εξωστολές οικοδομής ενώ καταδιώκει τον Ντρεντ μια :shootme: της φιλανθρωπίας και το Φρανσκεσταϊνικό "Ο Άντρας DNA". Τέλος, έχει 3 εξωφυλλάκια του 2000AD καθώς και κλασικά τα bios.

 

 

Καθαρό δεκάρι και αυτός ο τόμος. Ανυπομονώ για τον επόμενο!

 

Btw! Η σειρά όταν ολοκληρωθεί θα σχηματίσει την πιο τούμπανη ουρανοτοξένια ράχη ever. :cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μέχρι στιγμής ο τελευταίος τόμος του Δικαστή είναι και ο καλύτερος που έχω διαβάσει...!

Η κεντρική ιστορία "Η ημέρα που πέθανε ο νόμος" ήταν εξαιρετική με πολύ ωραία πλοκή και φανταστικό σχέδιο...!

Γενικά η σειρά με τις ολοκληρωμένες υποθέσεις του Δικαστή Ντρεντ με εκπλήσσει ευχάριστα γιατί είναι από τους λίγους τόμους που τους διαβάζω μονορούφι,ενώ είναι αρκετά πολυσέλιδοι...!

 

Και μία παρατήρηση (που δεν ξέρω εάν έχει ειπωθεί από κάποιον)...!

 

Στο οπισθόφυλλο του τέταρτου τόμου γράφει ότι είναι ο τρίτος τόμος με κεντρική ιστορία την "Καταραμένη Γη"...!  :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ναι τους πήρε κάνα χρόνο να τα καταφέρουν να το βγάλουν και δεν είχαν αρκετό χρόνο να κοιτάξουν τέτοιες "λεπτομέρειες". Κατά τα άλλα όσο και να έχω σπαστεί γενικά από την εκδοτική επάνω στο θέμα της περιοδικότητας έκδοσης του Δικαστή, ομολογώ ότι όταν τον πιάνω στα χέρια μου (σχεδόν) τα ξεχνάω όλα. Άντε να δούμε πότε θα βγει ο επόμενος. Θα ήταν ευχάριστη έκπληξη να έχουμε έναν νέο τόμο στο comicdom (θα ήταν λουκούμι και για τους ίδιους να πουλήσουν ίσως κάτι παραπάνω, δεν ξέρω) αλλά υποθέτω ότι θα απογοητευτώ εν τέλει, οπότε να μην το σκέφτομαι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ο τόμος τα έσπασε!!Μακάρι να βγάλουν τον 5ο σύντομα και να μην μας έχουν στο περίμενε!  :slap: Άντε να δούμε τώρα και για SinCity  :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι τους πήρε κάνα χρόνο να τα καταφέρουν να το βγάλουν και δεν είχαν αρκετό χρόνο να κοιτάξουν τέτοιες "λεπτομέρειες". Κατά τα άλλα όσο και να έχω σπαστεί γενικά από την εκδοτική επάνω στο θέμα της περιοδικότητας έκδοσης του Δικαστή, ομολογώ ότι όταν τον πιάνω στα χέρια μου (σχεδόν) τα ξεχνάω όλα. Άντε να δούμε πότε θα βγει ο επόμενος. Θα ήταν ευχάριστη έκπληξη να έχουμε έναν νέο τόμο στο comicdom (θα ήταν λουκούμι και για τους ίδιους να πουλήσουν ίσως κάτι παραπάνω, δεν ξέρω) αλλά υποθέτω ότι θα απογοητευτώ εν τέλει, οπότε να μην το σκέφτομαι.

 

Αυτός ήταν ο τόμος για το Con '13...

 

 :D

 

Μπα θέλουν κανά 6μηνο... Καλοκαίρι-φθινόπωρο και αν.

 

Το οπισθόφυλλο οφείλεται στο ότι είναι ένας τόμος σπασμένος σε δύο. Μάλλον. Ίσως. Μπορεί...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Προχειρότητες, αναγράφουν τρίτος τόμος ενώ είναι ο τέταρτος; Ούτε καν αυτο δηλαδή; Ωστόσο, δεν ειναι ο τριτος αγγλικός τόμος αλλά ο δευτερος (μόλις) ή κάνω λάθος; Τα πράγματα είναι απλά, κάποιος έκανε μλκ, ας μην το συζητάμε. Θα μπορούσαν να ζητήσουν συγνώμη, άντε το πιο ακραίο που μπορώ να σκεφτώ να μας χαρίσουν κανένα αυτοκόλλητο με αυτό που θα έπρεπε να γράφει, αλλά δεν θα σε αφήσω να με συγχίσεις μεσημεριάτικα την ώρα μάλιστα που χωνεύω το μεσημεριανό μου. Αναρωτιέμαι αν το έχουν πάρει είδηση οι ίδιοι, γράψανε τίποτα στο blog τους; Δεν πάω κατά ´κει γιατί αναστατώνομαι.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγώ δεν πιστεύω ότι θα βγει άλλος τόμος του Δικαστή μέχρι το ComicDom...!

Το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο...!

Τουλάχιστον να βγει μέχρι το καλοκαίρι καλά θα είναι,αν και φοβάμαι ότι πάμε για του χρόνου τέτοιες ημέρες...! :(

Ελπίζω να βγάλουν γρήγορα τον επόμενο τόμο του Locke & Key για να μας γλυκάνουν λίγο...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Συμφωνώ.Τυπογραφικό λάθος.Αλλά εμένα δεν με πειράζει καθόλου. :P

Μακάρι να έβγαζαν παραπάνω τόμους και ας γράφανε και το πατερ ημών δεν με ενδιαφέρει :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάτερ ημών

Ο Judge τοις ουρανοίς

Αγιασθήτω το όνομά του

Γαρ ο νόμος εί αυτός.

 

  :cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Με έχετε μπερδέψει. Έξι σελίδες για το θέμα, στις οποίες ο Δικαστής (εκδόσεις Selini) τα σπάει, αλλά μας την σπάει ο ρυθμός που βγαίνει. 

Μετά βλέπω πόσοι γράφουν, και συνειδητοποιώ αυτό που συμβαίνει με τις Ελληνικές εκδόσεις: νομίζουμε ότι οι αναγνώστες είναι πολλοί, αλλά τελικά είμαστε μεταξύ μας.

Χωρίς να έχω πάρει το συγκεκριμένο κόμικ στα χέρια μου, καταλαβαίνω ότι έχει γίνει καλή δουλειά, αλλά δεν βγαίνουν οι τόμοι με ικανοποιητική συχνότητα.

 

Θα ήθελα -και ως εκδότης- να σας πω ότι η πίεση που έχει ένας εκδοτικός οίκος και από τους αναγνώστες (για τη συνέχεια) και από τους εκδοτικούς του εξωτερικού (για τη συνέπεια) στην αναγνωστική "Ελλαδίτσα" του 2013 είναι μεγάλη και μπορεί να προκαλέσει ζημιά. Το κακό είναι ότι γράφω αυτό το κείμενο αφού διάβασα το θέμα για την Εστία. Μιλώντας γενικότερα, μην σας φαίνεται περίεργο αν κλείνουν εκδοτικοί οίκοι, ειδικά όταν φταίνε κυρίως τα βιβλιοπωλεία. Εντύπωση να σας κάνει να κλείνουν τα βιβλιοπωλεία, αφού από όλους τους εμπλεκόμενους σε μια έκδοση, καρπώνονται τη μερίδα του λέοντος, και αν εξαιρέσεις λίγους επαγγελματίες (στους οποίους βάζω τα κομιξάδικα-ευτυχώς), οι υπόλοιποι σε βάζουν μέσα με τα μπούνια.

 

Χμ. Το παράκανα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9267
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  231
  • Reputation:   2653
  • Achievement Points:  241
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5486 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Συμφωνώ απόλυτα με τον Gaidjin. Και μόνο το ότι κάποιοι άνθρωποι πήραν το (τεράστιο κατ'εμέ) ρίσκο να αναλάβουν την έκδοση αυτών των τόμων στην αναγνωστική "Ελλαδίτσα" του 2013 είναι πραγματικά άξιο συγχαρητηρίων και σεβασμού από το αναγνωστικό κοινό που αγοράζει τους τόμους, και τους φίλους των κόμικς γενικότερα. Ακόμη κι αν καταφέρουν να εκδώσουν τον επόμενο τόμο μετά από 2 χρόνια, η προσπάθειά τους θα συνεχίσει να είναι άξια επαίνων.

Επεξεργασία από amanocaza
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μιλώντας γενικότερα, μην σας φαίνεται περίεργο αν κλείνουν εκδοτικοί οίκοι, ειδικά όταν φταίνε κυρίως τα βιβλιοπωλεία. Εντύπωση να σας κάνει να κλείνουν τα βιβλιοπωλεία, αφού από όλους τους εμπλεκόμενους σε μια έκδοση, καρπώνονται τη μερίδα του λέοντος, και αν εξαιρέσεις λίγους επαγγελματίες (στους οποίους βάζω τα κομιξάδικα-ευτυχώς), οι υπόλοιποι σε βάζουν μέσα με τα μπούνια.

 

Δούλευα σε βιβλιοωλείο πριν (πάρα) πολλά χρόνια, και νόμιζα ότι το κέρδος των βιβλιοπώληδων ήταν μικρό. Λάθος μου; Μήπως εννοείς τα μεγάλα βιβλιοπωλεία; Ρωτάω για να το αναλύσεις και να μας πεις περισσότερα. :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ίσως μια τέτοια συζήτηση να ήταν ομορφότερο να συνεχιστεί εδώθε :)Γιατί είναι τόσο ακριβά τα βιβλία (2 μπλόγκποστ τρίτων) 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Αν βγάζει έναν τόμο (μισό αν λάβουμε υπόψη την Αγγλική έκδοση), μία φορά τον χρόνο όχι δεν θα πάει μακριά, όχι δεν θα πιάσει πελάτες νέους, αλλά θα χάσει και εμάς τους λίγους φανατικούς που έχει.

 

Καλύτερα λοιπόν, ή να πάρουν παράδειγμα εκδότες όπως τον Τερζόπουλο / Νέα Ακτίνα που έχει αναλάβει να εκδόσει μία σειρά στην Ελλάδα και επενδύει σοβαρά βγάζοντας 4 τόμους τον χρόνο (2 ανά εξάμηνο) και οι τιμές τους είναι περί τα 20€ έκαστο και όχι να βγάζουν μισό τόμο Dredd της μισής τιμής μια φορά τον χρόνο, ή να μην ξεκινήσουν να εκδόσουν τίποτα τόσο μεγαλεπίβολο και να βολευτούν σε εκδόσεις αυτόνομες του ενός τόμου. Τί να πρωτοπιάσω, την αγαπητή Jemma που έβγαλε τον πρώτο τόμο του Echo και τέρμα; (από σύνολο 6 νομίζω - σιγά της σειρά δηλαδή), την Anubis με τα Y-The Last Man / American Vambire / The Fables και δεν ξέρω τί άλλο που έχει βγάλει τον πρώτο και τέρμα; Δηλαδή έχει νόημα; Με την εμπειρία που εχουμε από τους Έλληνες εκδότες (πλην μερικών - λίγων) έχει αξία να "επενδύσουμε" στον πρώτο οποιονδήποτε τόμο μίας μεγάλης σειράς πριν μας αποδείξει η εταιρεία έμπρακτα ότι θα την στηρίξει της σειρά ή να μένουμε συνεχώς να κοιτάμε μόνο πρώτους τόμους χωρίς συνέχεια;

 

Πριν κλείσω, μιλάω σκληρά και έχω τσατιστεί για την έκδοση του Dredd; Είμαι ακόμη ένας χαζός αναγνώστης που δεν ξέρει τί σημαίνει να προσπαθεί μία εταιρεία να εκδόσει κάτι στην μικρή και βασανισμένη Ελλαδίτσα μας; Δες σε παρακαλώ τί έγραφα στην πρώτη σελίδα, δες τί έγραφα στην τρίτη σελίδα και σύγκρινε το με το τί γράφω σήμερα. Δεν είμαι εναντίον τους, υπέρ τους είμαι και αγοράζω τον Dredd με κλειστά μάτια, αλλά πρέπει να μας σεβαστούν και να μας βοηθήσουν και οι ίδιοι και όχι τόσο εμένα που ήδη με έχουν πελάτη και από το να πιω ένα δυο καφέδες, προτιμάω να πάρω day1 τον τόμο που θα βγάλουν, αλλά για να τραβήξουν νέους πελάτες, να ανεβάσουν τις πωλήσεις τους. Ναι έχω νεύρα εδώ και ένα εξάμηνο κοντά μαζί τους, γιατί γουστάρω να το αγοράζω πιο συχνά... (με εκπρόσωπο που είχα μιλήσει τον Αύγουστο σε μία έκθεση μου είχε πει ότι ήταν από τότε έτοιμος και απλά...) Θέλω να τους δίνω τα χρήματα μου και δεν θέλουν βρε αδελφέ, άμα είναι και τους βρωμάνε να μου το πουν άμα είναι, να πουλήσω τους Ελληνικούς τόμους και να πάρω τους ξένους άμα είναι.

 

Επίσης, δεν άκουσα λέξη για το ότι μετά από πόσο... ένα χρόνο, κάνανε τέτοια χοντράδα με το οπισθόφυλλο και δεν θεωρώ ότι είναι ένα απλό ορθογραφικό λάθος. Προχειρότητα; Ερασιτεχνισμός; Απλή μλκ; (κλείνω προς το τελευταίο - συμβαίνουν αυτά). Το δικαιολογείς και αυτό στα πλαίσια της προσπάθειας μίας νέας και καλής έκδοσης; Άντε να το δικαιολογήσω και εγώ, αλλά δεν συμμερίζομαι την άποψη ας βγει όποτε βγει και ας έχει μέσα το πάτερ ημών (εν είδη υπερβολής προφανώς). Θέλω όταν αγοράζω κάτι να είναι σε όλα του τέλειο, ειδικά όταν τους παίρνει ένα χρόνο να το βγάλουν.

 

Α, και υποσχέθηκα ότι αν δεν μπει σε μία αξιοπρεπή τροχιά ο Dredd δεν ξαναγοράζω τίποτα από την εκδοτική. ΟΚ, δεν άντεξα και πήρα τον Locke & Key στις γιορτές, αλλά νομίζω ότι πλέον θα την τηρήσω την υπόσχεση μου. Δεν θα χάσω κάτι εγώ, αργά ή γρήγορα θα βρεθούν στα χέρια μου, είτε μεταχείρες, είτε μισοτιμής - είτε ακόμη πιο χαμηλα, δεν θα σκάσω κιόλας.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν διαφωνώ με κανέναν από τους δυό σας, αλλά ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ το αναγνωστικό κοινό θα θέλει πιο συχνή κυκλοφορία.Και ένας τόμος το μήνα να έβγαινε, πάλι θα γκρινιάζαμε γιατί βγαίνει τόσο σπάνια. Είναι στην ψυχοσύνθεση του αναγνωστικού κοινού.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν ζητάω έναν τόμο τον μήνα. Όχι ότι δεν θα τον αγόραζα δηλαδή, για τον Dredd θα σκότωνα που λένε. Αλλά όχι και έναν τόμο τον χρόνο. Δες τί συζήτηση έχει γίνει για την Νέα Ακτίνα όταν ήταν να βγάλει τον Καρλ Μπαρκς ή τώρα με τον Γκοντφερσόν. Αν έβγαζε έναν τόμο τον χρόνο θα ασχολιόταν ποτέ κανείς μαζί τους; Τώρα με 4 τον χρόνο στον Μπαρκς είναι μία χαρά νομίζω. Ολόκληρη συζήτηση κάναμε για το δίμηνο του Μίκυ Μυστήριο της πρώτης σειράς των μόλις 26 τόμων των 2€. Δηλαδή αν συνεχίσει με έναν τέτοιο ρυθμό (δεν θα πω όποτε αλλά να πω έναν τόμο τον χρόνο) ποτε θα τελειώσει ο Dredd (επίτηδες δεν έβαλα τόνο στην λέξη). Ουσιαστικά έχει βγάλει μόλις 2 από τους 19. Δεν ξέρω πόσους μπορεί να κόψει μισούς σε δύο τόμους και πόσους μπορεί να βγάλει σαν ολόκληρους, αλλά πες 1 τόμο τον χρόνο τους υπόλοιπους 17, δηλαδή μέχρι το 2030 πιο πολύ και από το μνημόνιο ένα πράγμα.

 

Το κόστος έκδοσης δεν ξέρω πόσο είναι (δεν θέλω να γράψω ότι δεν με ενδιαφέρει), αλλά βλέπω πόσο είναι το κόστος αγοράς (γύρω στα 8€ για μένα). Οπότε βάσει αυτού, εγώ έχω καταλήξει και αναφερθεί σε μία ιδανική περιοδικότητα ανά τρίμηνο, δεν μπορούν; Τετράμηνο. Ούτε αυτό μπορούν; Εξάμηνο έστω; Εδώ βλέπω πάει πια ένας (μισός δηλαδή) στον χρόνο και έχω φτάσει να πιστεύω ΚΑΙ ΑΝ, ήτοι ολοκλήρωση κάπου στο 2040~2045 χοντρικά μία χαρά...

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εχεις καποιο δικιο σε αυτο που γραφεις zade,ακομα θυμαμαι στον spider-man του Καμπανα που ενω ηταν εβδομαδιαιο περιοδικο παρα πολλοι ρωτουσαν ποτε θα φτασουν την αμερικανικη εκδοση οι ιστοριες.Βεβαια οσο καλη και να ειναι η εκδοση της Σεληνη πρεπει να φτιαξει επειγοντως την συχνοτητα κυκλοφοριας της,γιατι με τετοια χυμα συχνοτητα(αληθεια περασε ενας χρονος??)δεν χτιζεις κοινο και ισως και να χανεις απο αυτους που εχεις ηδη.Ειχα πει οτι θα σταματησω την Ελληνικη εκδοση του Ντρεντ αμα συνεχισει ετσι και αμα ο επομενος τομος ειναι να βγει μετα απο ενα χρονο τοτε θα το κανω χαλαρα(δεν ειναι απειλη αυτο προς θεου),απλα εχω καει αρκετες φορες απο Ελληνικες εκδοτικες και δεν εχω κανενα σκοπο να διπλοπληρωνω για κομικς.Το εκανα για τα Hellboy,Βprd κτλ και ακομα ψαχνω να πασαρω τις Ελληνικες εκδοσεις.Ο Ντρεντ ηταν μεγαλη εξαιρεση αλλα λεγανε οτι θα ειχαμε μισο case file ανα τριμηνο....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του τόμου 02.1 άρτι αφιχθείς από Comicdom.

 

Τα εξωφυλλα μεταφέρθηκαν στην παρουσίαση.

 

Νά το, έφτασε, έφτασε!!

 

Το εξώφυλλο του τόμου #4 μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.