Jump to content
germanicus

Τι δουλειά έκανε ο πατέρας της Νταίζη?

Recommended Posts

Χτες το βράδυ, και αφού ταπηροκρανιάστηκα με τη Τζένη, θυμήθηκα το άλλο μπουμπούκι, τη Νταίζη. Ναι. Αυτή που και καλά είναι αρραβωνιαστικιά/αρραβωνιάρα/κοπέλα/γκόμενα του Ντόναλντ και όλο κάθεται και σαλιαρίζει με τον τζιτζιφιόγκο τον Γκαστόνε.

Όχι. Δεν μου ήρθε ως απορία το αν κάνει περμανάντ τα πούπουλα, ούτε αν τα βάφει.

Ως απορία μου ήρθε τι στο διάολο κάνει για να βγάλει τα προς ζειν... Ο Σκρουτζ είναι επιχειρηματίας. Ο Ντόναλντ κάθε τόσο τον βλέπουμε να καταπιάνεται με ότι να'ναι (καταπιάνεται όμως...). Ο Γκαστόνε το έχει δικαιολογήσει αυτό με το φάρδος του. Ο Φέθρυ έχει πιάσει μερικές δουλειές (και δημοσιογράφος και σε καίκι (πλέον)). Ο Κύρος πουλά εφευρέσεις. Οι Λύκοι κλέβουν. Ακόμα και τα σούργελα Τζένη+Λουλάκης όλο εφευρίσκουν πατέντες... Δεν πιάνουν, αλλά κάτι κάνουν. Η Νταίζη λοιπόν τι στο διάολο κάνει?

Την έχουμε δει να διοργανώνει πικνικ. Την έχουμε δει παρέα με άλλες κλώσες (κυριολεκτικά) να διοργανώνει γκαλά και άλλες αηδίες. Την έχουμε δει σε άπειρες κοινωνικές εκδηλώσεις. Δουλειά δουλειά όμως?... Κάτι μου έρχεται να κάνει την αστυνομικίνα και να κόβει κλήσεις, αλλά that's about it.

Ως εκ τούτου μάγκες, νομίζω ότι έλυσα το αίνιγμα του γιατί δεν το παντρεύεται το παλικάρι να ησυχάσουμε και του πως στο διάολο βρίσκει λεφτά. Η τύπισα είναι κόρη στρατιωτικού. Είναι προφανές ότι παίρνει από εκείνες τις συντάξεις που δίνουν στις ανύπαντρες θυγατέρες στρατιωτικών... Και γι'αυτό και δεν παντρεύεται. Σιγά μη χάσει τη βολή της και βγει στο μεροκάματο....

ρε άμα σας λέω.... είναι τσόλι ρεεεεεεεεεεεεε.....

που είναι η Γκόλντυ ρε? Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή.... Τραγούδι σε κακόφημο σαλούν? Τραγούδι σε κακόφημο σαλούν. Τι να κάνουμε?... Και άμα λάχει την αρπάζει την αξίνα και της δίνει και καταλαβαίνει. Και βγάζει και χρυσό. Γιατί η γκόμενα είναι παντελωνάτη. Τόσο απλά.

Αυτά

:cheers5:

• Like 12

Καταπιάνεται με φιλανθρωπίες κυρίως! Αντε να παίρνει και τπτ για το babysitting που κάνει στην Έηπριλ - Μέυ - Τζούν! :P

σύμφωνα με τα γραφομενά σου

α. τρώει τα λεφτά του ντόναλντ και του γκαστόνε

ή

β. τα παίρνει απο χορηγούς για να τους προμοτάρει στα διάφορα γκαλα

ή

και τα 2 μαζί

τέλος για να σου φύγει η απορία ο πατέρας της νταίζη ήταν ψαράς ;)

• Like 3

εγω θα ελεγα οτι ο πατερας της Νταιζυ ηταν ζαχαροπλαστης!(καγκουρας....)..εχω την εντυπωση οτι δουλευει σε πολλες ιστοριες ως δημοσιογραφος φαση αλλα γενικα κανεις δεν ξερει τι παιζει με αυτην..ππαντως εχει καταπιαστει με διαφορα,και τροχονομος εχει γινει,και σε γραφειο συνοικεσιων (παιζει και να την σκοτωσα τη λεξη) θυμαμαι..ασε που ειναι και η φαντομινα οποτε δεν εχει και πολυυ χρονο :P

Έχω την εντύπωση πως κάποτε πουλούσε διάφορα αντικείμενα ως πλασιέ ή κάτι παρόμοιο. Στο κάτω κάτω, αν θέλει, ας βγει στην πιάτσα, μήπως βγάλει τίποτα με τον ιδρώτα της. :P

δεν ξερω και μενα για καγκουρι μου κανει!!!!!!!χαχαχαχαχ

Πάντως δεν ήταν Texas Ranger. Power Ranger ίσως. :P

• Like 2

Πάντως δεν ήταν Texas Ranger. Power Ranger ίσως. :P

γκουχου γκουχου!!! μιλας με γρίφους γερο-ντζο :P

• Like 4

Είναι ο εγκληματικός εγκέφαλος πίσω από την λιμνουπολίτικη μαφία και οι φιλανθρωπίες είναι συγκάλυψη των εγκληματικών δραστηριοτήτων της.

• Like 7

Δουλειά οικιακά, Βέφα Αλεξιάδου στην TV, πολύωρα κους-κους στο τηλέφωνο με άλλες κλωσσες (...εχμ...πάπιες δηλαδή) και μαζώξεις για καφέ και θάψιμο.

Είναι ξεκάθαρο ότι έχουμε να κάνουμε με μια μεσοαστή κατίνα, μικροαστικής συμπεριφοράς και μόρφωσης, η οποία μάλλον εισπράτει τίποτα ενοίκια από πατρικά ακίνητα και συμπληρώνει το εισόδημα με αρπαχτές από τους δύο ηλίθιους που τσακώνονται για πάρτη της.

Δουλειά; γιατί να δουλέψει; δεν έχει Πάγκαλο στη Λιμνούπολη να διορίζει κοπρίτες στο δημόσιο.

Edited by alagt17
  • Like 6

Τι δουλειά έκανε ο θείος Μπέν;

• Like 2

Τι δουλειά έκανε ο θείος Μπέν;

είχε χωράφια με ρύζια

http://www.unclebens.com/

• Like 10

είχε χωράφια με ρύζια

εγραψεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες! στην υγεια σου! :beer::beer::beer:

• Like 1

είχε χωράφια με ρύζια

για αυτή και μόνο την απάντηση θα σε ξαναέκανα μέλος του μήνα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

• Like 4

Αυτό το θέμα είναι αρκετά παλιό. Παρακαλούμε σκεφτείτε μήπως είναι καλύτερα να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα αντί να απαντήσετε σε αυτό.