Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2011) [ Μεγάλα Σήριαλ και... ίσως τίποτα ακόμα ]


PhantomDuck

Ποια τεύχη αγοράσατε φέτος;  

48 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου πεις ποιες ιστορίες έχει; :)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 322
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σα διπλό Μικυ Μάους δηλαδη. Και αντί για 3 ευρώ, κανει 5,70. Άλλη μια αρπαχτή στη λίστα.

 

Η αντίδραση της περιπτερούς μου:

 

''Μωρε Μπράβο! Πέντε και εβδομήντα?!''

 

 

Α, ρε Τερζόπουλε, ακόμη και οι περιπτερούδες σε πηρανε χαμπάρι. Και λέω περιπτερούδες γιατι όλοι οσοι έγραψαν ως τώρα τις ''αντιδράσεις'', μιλανε για γυναίκες περιπτεράδες και όχι για άντρες... :P

 

 

υ.γ. Τον Ιούλιο στο Μίκυ Μάους έχει το 2ο μέρος του ''Μικυ Σιτυ 20802''... Μπλιαχ. :D

υ.γ.2 Οι ιστορίες του τόμου είναι επαναχρωματισμένες... Δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο. :P

Επεξεργασία από Duck
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5843
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  317
  • Reputation:   1210
  • Achievement Points:  317
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αθήνα: Πέμπτη 16 Ιουνίου - Υπόλοιπη Ελλάδα: Πέμπτη 14 Ιουλίου

Μεγάλα Σήριαλ #31 - Ιστορίες της πλώρης: Η αρχή του μύθου 5,70 €

 

κυκλοφορησε ηδη απο χτες

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

228 σελίδες. Λογικά και το Οι Παρασκευές του Γκούφυ που έχει την ίδια τιμή κάπου τόσες θα έχει.

 

:yahoo: 200++ σελίδες Παρασκευές του Γκούφυ;;; Προσκυνώ! Ό,τι πρέπει για το καλοκαιράκι!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9470
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5141 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

στην επαρχια το βλεπω να τα διαβαζουμε το φθινοπωρο...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:lol: Μα δεν έχεις και άδικο! Το στέλνουν με 20 μέρες τουλάχιστον διαφορά από την Αθήνα. Ακόμα δεν έχει έρθει εδώ το 1ο Μεγάλο Σήριαλ και οι Αθηναίοι έχουν ήδη 4!
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Έπεσε το κλασικό :update: και dionik_inducks_small.png στο πρώτο post. Ύστερα από πολλάαααα χρόνια, δεν πήρα καλοκαιρινή έκδοση day one. Ο λόγος ήταν πως σε όλη την περιοχή μου, όλα τα τεύχη "ιστορίες της πλώρης" είχαν σκισμένες ράχες. Μιλάμε όμως για ΟΛΑ τα τεύχη, δεν βρήκα ούτε ένα αλώβητο. Σήμερα πέρασα από τα κεντρικά σταντ της Ομόνοιας και τσίμπησα ένα καλό, όμως και πάλι λόγω της ζελατίνας δεν μπορείς να πετύχεις τεύχος σε άριστη κατάσταση με σιγουριά.

 

Δεν έχω διαβάσει καμία από τις συγκεκριμένες ιστορίες, όμως κάτι το ότι τις πήραν με χρονολογική σειρά, κάτι το ότι ονομάζεται η αρχή του μύθου, έχω την εντύπωση πως θα μας κάνουν συντροφιά και του χρόνου. Μακάρι να είναι καλές

 

 

/πάει να το διαβάσει

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

:yahoo: 200++ σελίδες Παρασκευές του Γκούφυ;;; Προσκυνώ! Ό,τι πρέπει για το καλοκαιράκι!

Θα μοιραζόμουν τον ενθουσιασμό σου αν ήταν 1,70 € φθηνότερο.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Θα μοιραζόμουν τον ενθουσιασμό σου αν ήταν 1,70 € φθηνότερο.

 

Καλά αν σκεφτώ την τιμή, ο ενθουσιασμός μου φεύγει σίγουρα... Τουλάχιστον όμως δεν θα κυκλοφορησουν καμιά άλλη βλακεία με τα ίδια χρήματα, αλλά αυτό, που είναι μια χαρά!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

επισης οσον αφορα τις προβλεψεις για τις παρασκευες του γκουφυ παρατηρησα ενα αλλο καλο σημειο..στα τελευταια τευχη του μικυ μαους εβαλε καποιες ιστοριες της ιδιας σειρας που εχουν ξαναδημοσιευτει παλια,προφανως για να προμοταρει στους νεοτερους το τομακι,πραγμα που εμας τους παλιοτερους ομως μας συμφερει μιας και ετσι θα αποτελειται απο ανεκδοτες ιστοριες,τουλαχιστον στην πλειοψηφια..δε θελω να το ματιασω αλλα προς τα εκει το βλεπω το πραγμα! :pray:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Έτσι για το καλό του φετινού καλοκαιριού είπα μπας και προφτάσω για μία φορά και εγώ, να φέρω τα (ευχάριστα-δυσάρεστα εσείς αποφασίζετε) νέα για την κυκλοφορία του (μουμπλε - μουμπλε) πέμπτου φετινού τόμου της σεζόν. "Το Τζούνιορ - Τα παιδικά χρόνια του Ντόναλντ - Ένας και μοναδικός" βρίσκεται - ως προβλέπετο - κανονικά στα περίπτερα σε τιμή 6,50€ για 260 σελίδες στο γνωστό φορμά. Λίγο πιο αναλυτική παρουσίαση με τα εξώφυλλα και αναφορά στους τίτλους των ιστοριών έχω βάλει στο αντίστοιχο αφιέρωμα της σειράς ΕΔΩ, ούτως ώστε οι ειδικοί παπιοεπιστήμονες του inducks να κάνουν τα θαύματα τους περί λεπτομερειών και οι έμπειρη παπιοκριτική μας επιτροπή να μας τις αναλύσει διεξοδικά. Αυτά... φτερά και πούπουλα και καλή διασκέδαση.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κλασικό :update: και τα συναφή στο πρώτο post. Το Τζούνιορ δεν το έχω διαβάσει ακόμα, όμως οι ιστορίες της πλώρης είναι καλό, ανάλαφρο, δροσερό και πάνω απ' όλα καλοκαιρινό ανάγνωσμα. Προτείνεται σε όποιον το σκεφτόταν (αν ξεπεράσει την τιμή εννοείται).

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1588
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  16
  • Reputation:   48
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μεγάλο το πρόβλημα με την επαρχεία... Μόλις προχθές παραλάβαμε τον τόμο με τον Φάντομ Ντακ.. Ήμουν Αθήνα το ΣΚ αλλά δεν βρήκα κάτι στα περίπτερα.. Προφανώς τα είχαν μαζέψει.. :thinking:

Για το Φάντομ Ντακ έχω να πω ότι είναι ένα αρκετά καλό τομάκι.. Έχει μερικές καλές ιστορίες.. Βέβαια λείπουν κάποιες κλασικές αλλά οκ.. Ο χρωματισμός είναι καλός... αλλά και πάλι τα 6.50€ είναι αρκετά... Τι να κάνουμε.. Έτσι κι αλλιώς ο Τερζό μας τα παίρνει κάθε χρόνο.. Περιμένω και τα υπόλοιπα τομάκια αν και δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για τα περισσότερα. :)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9470
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5141 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

εσυ παλι καλα το βρηκες... εμεις τι να πουμε που το ψαχνουμε ακομα εδω περα!!! εμεαθα παντως οτι εχει ερθει. :thinking:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16424
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  28
  • Reputation:   212
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4730 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Παιδια ολη την ωρα βλεπω σχολια οτι αργουν τα μεγαλα σηριαλ στην επαρχεια κλπ. Παντως εδω που ειμαι εγω (επαρχια) δεν εχω τετοιο προβλημα, το φαντομ ντακ ηρθε απο την πρωτη μερα κιολας και οχι μονο αυτο αλλα και καθε χρονο ολα τα ΜΣ ερχοντε αμεσως.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Όσοι μένουν Αθήνα καλό είναι να ξέρουν πως ζητήθηκαν πίσω τα Εκατομμύρια του Θείου Σκρουτζ και το Φαντομ Ντακ. Προφανώς ξεκινάνε να τα παίρνουν πίσω όσα δεν πωλήθηκαν προκειμένου να κοσμήσουν τους πάγκους τις επαρχιας. Οπότε αν δεν έχετε πάρει κάποιο από αυτα τα 2, βιαστείτε!

Επεξεργασία από The Great Splash
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1588
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  16
  • Reputation:   48
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εγώ πάντως δε βρήκα τίποτα το ΣΚ που πέρασε.. Είχαν τελειώσει??? Τα είχαν μαζέψει??? Δεν ξέρω.. Πάντως εδώ ήρθε το Φάντομ Ντακ νομίζω Δευτέρα.. και μάλιστα σε ζελατίνα.. δεν νομίζω να ήταν έτσι και στην Αθήνα..

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγώ πάντως δε βρήκα τίποτα το ΣΚ που πέρασε.. Είχαν τελειώσει??? Τα είχαν μαζέψει??? Δεν ξέρω.. Πάντως εδώ ήρθε το Φάντομ Ντακ νομίζω Δευτέρα.. και μάλιστα σε ζελατίνα.. δεν νομίζω να ήταν έτσι και στην Αθήνα..

 

Σε ζελατίνα ήταν και Αθήνα

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λοιπόν δεν βλέπω κανέναν να το έχει βάλει. Έτσι σήμερα ψάχνοντας και για το Γκούφυ (ΜΣ#33 - Παρασκευές κλπ), άρχισαν να μου τα λένε σε κάνα δυο περίπτερα και πάγκο (στο κέντρο τα γνωστά) πολύ περίεργα. Έχουν αδειάσει από περιοδικά και έντυπο υλικό γιατί τα μαζεύουν όλα πίσω οι εταιρείες (ή οι διανομείς), ακόμη και έντυπα 3 ημερών και βρίσκεσαι στο φαινόμενο να βλέπεις κάτι που είχες συνηθίσει τούμπανο να είναι μισοάδειο. Κάτι ετοιμάζουν πάλι, κάτι λένε για αλλαγή στάσης στην διανομή του υλικού σε περιορισμένα σημεία και άλλα τρελά, ανάθεμα αν ξέρουν και οι ίδιοι τί γίνεται. Μόνο εφημερίδες και εβδομαδιαία έντυπα (και το Μίκυ δηλαδή) έχουν μείνει πίσω, ευτυχώς που βρήκα και το Αστερίξ σήμερα, εκτός αν το θεωρούν και αυτό σαν εβδομαδιαίο. Με αυτά και αυτά δεν έχω βρει ακόμη το Μεγάλα Σήριαλ που ήταν υποτίθεται να βγει από χθες, το έχει πάρει κανείς; Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο με αυτό που είδα εγώ εδώ γύρω; Αλήθεια, αυτοί που είναι μέσα στα κόλπα ή ξέρουν κάποιους που ασχολούνται, έχουν ακούσει κάτι σχετικό να μας διαφωτίσουν τί παίζει;

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σήμερα γύρισα καμιά 10αριά περίπτερα και δεν βρήκα τίποτα πέρα από το Μίκυ Μάους που κυκλοφόρησε κανονικά. Τα ΚΟΜΙΞ, Κλασικά (που κυκλοφορούν σήμερα 1 Ιουλίου) και τα Μεγάλα Σήριαλ (30 Ιουνίου) ήταν άφαντα. Οι περισσότεροι περιπτεράδες δεν ξέραν τι παίζει, ένας όμως μου είπε πως έχει γίνει μπλέξιμο με τα πρακτορεία και τις διανομές. Μου είπε πως θα κυκλοφορήσουν τα τεύχη αργότερα.

 

Το Αστερίξ που αγόρασες ήταν το τελευταίο (24) ? Ήθελα να το πάρω λόγω της θήκης που έλεγαν πως θα κυκλοφορήσει μαζί με το τεύχος, όμως είχε μόνο την κάρτα του Κακοφωνίξ.

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μία απ' τα ίδια κι εδώ... Δεν ξέρω τι παίζει γενικά με τα έντυπα (εγώ μόνο μικυμάου διαβάζω, υπάρχουν κι άλλα; :P), αλλά όσον αφορά τις διανομές στα του Τερζόπουλου κάτι δεν πάει καλά. Ανάθεμα αν είδα ένα Μίκυ Μάους σε κάθε περίπτερο. Τις Παρασκευές και τα Κλασικά με το Κόμιξ, πού ήταν να βγουν χθες και σήμερα αντίστοιχα, ούτε που τα πήρε το μάτι μου. Οι περιπτεράδες λέγανε κάτι περίεργα για τα πρακτορεία και ότι θα 'ρθουν από Δευτέρα. Ίδωμεν...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Σήμερα γύρισα καμιά 10αριά περίπτερα και δεν βρήκα τίποτα πέρα από το Μίκυ Μάους που κυκλοφόρησε κανονικά. Τα ΚΟΜΙΞ, Κλασικά (που κυκλοφορούν σήμερα 1 Ιουλίου) και τα Μεγάλα Σήριαλ (30 Ιουνίου) ήταν άφαντα. Οι περισσότεροι περιπτεράδες δεν ξέραν τι παίζει, ένας όμως μου είπε πως έχει γίνει μπλέξιμο με τα πρακτορεία και τις διανομές. Μου είπε πως θα κυκλοφορήσουν τα τεύχη αργότερα.

 

Το Αστερίξ που αγόρασες ήταν το τελευταίο (24) ? Ήθελα να το πάρω λόγω της θήκης που έλεγαν πως θα κυκλοφορήσει μαζί με το τεύχος, όμως είχε μόνο την κάρτα του Κακοφωνίξ.

 

 

thanks για τη διαφωτιση...εμενα μου ειπε ο περιπτερας οτι τωρα τα μαζευουν και θα ερθουν σε κανα 2 μερες...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ βρήκα μόνο το Μίκυ Μάους και τα Κλασικά σήμερα και χθες το Ντόναλντ. Το Κόμιξ δεν το είδα πουθενά όπως επίσης και τα εκατομμύρια αλλά καλύτερα ας μη το σχολιάσουμε αυτό!!! Θα ψάξω και αύριο αλλά δεν πιστεύω να βρω τίποτα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τα ίδια και δώ από χθες, και μένα οι περιπτεραδες τα ίδια περίεργα μου λέγαν οτι οι εταιριες μαζεύουν πίσω τα περιοδικά τώρα και πράγματι, οι παγκοι τους ήταν όλοι άδειοι. Το μόνο που υπήρχε παντού ήταν το Μπαγκς Μπανυ και μονάχα ένα Μίκυ Μάους. Όλα τα άλλα άφαντα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τις επόμενες δύο εβδομάδες θα είμαι off και έχουν μείνει μόνο οι Παρασκευές του Γκούφυ. Όταν κυκλοφορήσει, κάποιος mod / admin ας συμπληρώσει τη λίστα στο πρώτο post ή απλά ας αναφέρει πως κυκλοφόρησε, μέχρι να επιστρέψω :beer:

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μία απο τα ίδια και στην δικιά μου περιοχή αλλά μόνο για όλους τους τίτλους της Ακτίνας(ακόμα και τους τόμους) κάτι για απεργία που ετοιμάζεται άκουσα αλλά δε νομίζω να "στέκει".Μπορεί να έγινε και το άλλο που καμμιά φορά γίνεται σε ειδικές περιπτώσεις,"τραβάνε"ένα περιοδικό πισω για ανακαταμέτρηση και επαναδιανομή στα σημεία που πουλάνε περισσότερο ή εκεί οπου δεν είχαν στείλει,αλλά και πάλι...

Για το Μίκυ Μάους πάντως είναι λογικό να ύπαρχουν σε κάθε περίπτερο ή πάγκο πίο λίγα τεύχη απο την στιγμή που διανέμεται σε όλη την Ελλάδα ταυτόχρονα.Εδω και απο τότε που άρχισε το νέο σύστημα παρατήρησα σε 2 περιπτέρα ότι έχουν ελλατώσει την ποσότητα των τευχών τους.Πάντως δεν έγινε γιατί λυπήθηκαν την "καημένη επαρχία"αλλά για οικονομικούς λόγους.Γιατί δεν νομίζω να άφησε ο Λαμπράκης τον Τέρζο να αυξήσει το τιράζ του.Μην παραξενευτήται αν γίνει το ίδιο και στους υπόλοιπους τίτλους της Ακτίνας.Το να πάρουν επιστροφές απο Αθήνα και γύρω περιοχές να μετρηθούν και να φύγουν για επαρχία κοστίζει ειδικά αν ο υπευθυνος διανομής πληρώνεται με την ώρα-γίνεται σε λίγους αλλά γίνεται- :efxaristo:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5843
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  317
  • Reputation:   1210
  • Achievement Points:  317
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

οντως οι παρασκευες τοπυ γκουφη ουτε εδω στην πευκη εχουν ερθει

υποτιθεται οτι θα ερχοταν την πεμπτη διοτι τοτε ειχαν μαζεψει ολα τα τομακια...αλλα δεν

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Γύρισα όλο το κέντρο της Αθήνας σήμερα και δεν βρήκα πουθενά, ούτε τις παρασκευές του Γκούφη, ούτε τα Κλασικά Ντίσνεϋ, ούτε το κόμιξ. Το μόνο που υπήρχε ήταν το Μίκυ Μάους. Όλοι οι περιπτεράδες μου είπαν το ίδιο πράγμα, ότι αποσυρθήκανε, αλλά δεν ξέρανε τον λόγο. Αν τον ξέρει κανείς...

 

:valtnino:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Ακούστε και το καλύτερο. Το πρωί το είχα δει το τευχος στο περίπτερο και πριν λιγο πηγα να το πάρω. Και τότε ο περιπτεράς μου είπε ότι έδωσε εντολή η ακτίνα να μην βγουν για πώληση ακόμα! Ξέρει κανεις ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ??? :grr:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4962 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ο ερχομός του Galactus.....

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.