Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2011) [ Μεγάλα Σήριαλ και... ίσως τίποτα ακόμα ]


PhantomDuck

Ποια τεύχη αγοράσατε φέτος;  

48 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4900 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι παίζει με τις Παρασκευές του Γκούφυ και το ΚΟΜΙΞ ? Βγήκαν τελικά ? Μόλις γύρισα από Θεσσαλονίκη και βρίσκομαι σε χάος. Η πλάκα είναι πως βρήκα πάνω τις Παρασκευές (χωρίς να είναι ακόμα η ημερομηνία για να κυκλοφορήσουν) αλλά δεν τις αγόρασα επειδή νόμισα πως θα έχουν ήδη κυκλοφορήσει Αθήνα :moutra2:

 

Στα περίπτερα Κυψέλης - Γαλατσίου έφεραν το ΚΟΜΙΞ, όμως από τις Παρασκευές ούτε ίχνος. Στα κεντρικά σταντ της Ομόνοιας επίσης δεν υπάρχει τίποτα. Ένας σταντάς από τον οποίο ενημερώνομαι για τα καθέκαστα, μου είπε πως κάναν επιχείρηση σκούπα σε όλα τα Μεγάλα Σήριαλ από την Αθήνα και το πιθανότερο είναι πως δεν προβλέπεται να επανακυκλοφορήσουν. Ό,τι να 'ναι.

 

Και έτσι μπόρεσα να αρχειοθετήσω το πρώτο μου Μεγάλο Σήριαλ στο Inducks, πριν από τον τιμωρό της νύχτας! :P Έστειλα την αναφορά μου, σε λίγο ο figolfin ή ο fraply θα την τσεκάρουν και θα εμφανιστεί.

 

Ωσπου να εμφανιστεί, τις ιστορίες τις έχει γράψει εδώ ο Άγγελος (βέβαια στο τεύχος είναι με την ανάποδη σειρά, από "Το αυτί του κυκλώνα" προς "Το βιβλίο του πλούτου").

 

EDIT: Εμφανίστηκε! :cheers3:

Επεξεργασία από Comics Fan
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 322
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και έτσι μπόρεσα να αρχειοθετήσω το πρώτο μου Μεγάλο Σήριαλ στο Inducks, πριν από τον τιμωρό της νύχτας! :P Έστειλα την αναφορά μου, σε λίγο ο figolfin ή ο fraply θα την τσεκάρουν και θα εμφανιστεί.

 

Ωσπου να εμφανιστεί, τις ιστορίες τις έχει γράψει εδώ ο Άγγελος (βέβαια στο τεύχος είναι με την ανάποδη σειρά, από "Το αυτί του κυκλώνα" προς "Το βιβλίο του πλούτου").

 

 

τις ειχα γραψει στο τσατ και μου ειπαν να τα βαλω στο θεμα αλλα ξες οτι ειναι αναποδα...τα καινουργια ποστ ερχοντε απο πανω και επρεπε να αλλαξω τις σειρες...το εκανα μονο στον <<προλογο>>...δε θα αντεχα και τις ιστοριε :P

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  61
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  61
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

θυμασαι τα τευχη του φαντομ ντακ απο μεγαλο μικυ και μικυ μαους ποσα και ποια τευχη ηταν?

και αν υπηρχαν επεισης στα κλασικα?

 

Απο το inducks, ενας άλλος τρόπος είναι να πας στη κατηγορία χαρακτήρων. Ο Φαντομ Ντακ λέγεται Duck Avenger. Αν πατήσεις στο statistics και δεις αριστερά στις χώρες θα βρεις και την Ελλαδα. Εδω βάζω το λινκ για ευκολια.

 

http://coa.inducks.org/character.php?c=PK&view=3

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Βρήκα τα εκατ. στην επαρχία!!!! :yahoo::yahoo::yahoo::dance::dance::dance:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6174 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Έβαλα το εξώφυλλο των Παρασκευών στο πρώτο post. Ας μας πει κάποιος πόσες σελίδες έχει ώστε να το γράψουμε εδώ και στο Inducks. Επίσης έβαλα Poll, μιας και ολοκληρώθηκαν τα τεύχη και λίγο πολύ κυκλοφορούν και στην επαρχία, για να δούμε τελικά τι ψάρια πιάσαμε. Προσωπικά ως καλό θύμα τα αγόρασα όλα, εσείς;

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4900 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

228 σελίδες. :cheers3:

 

Προσωπικά μόνο τις Παρασκευές αγόρασα, γιατί ήξερα πως θα τις ευχαριστηθώ. :)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Φαντομ, βρηκες τις παρασκευες στην Αθηνα;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6174 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Όχι, δεν έχω βρει τίποτα από Σήριαλ πλέον στην Αθήνα, και δεν νομίζω και να βρω. Είπα στους γονείς μου που είναι στο χωριό (Εύβοια) να το πάρουν από εκεί. Αν το θέλεις πολύ, καλό θα ήταν να κινηθείς κι εσύ κάπως αντίστοιχα.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Όχι, δεν έχω βρει τίποτα από Σήριαλ πλέον στην Αθήνα, και δεν νομίζω και να βρω. Είπα στους γονείς μου που είναι στο χωριό (Εύβοια) να το πάρουν από εκεί. Αν το θέλεις πολύ, καλό θα ήταν να κινηθείς κι εσύ κάπως αντίστοιχα.

 

To θέμα είναι πως ακούω ανάμεικτες κριτικές! Εσύ Φαντομ που είσαι και πιό σχετικός, αξίζουν οι Παρασκευες;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6174 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εντάξει, είναι και θέμα γούστων. Εγώ πολλά από τα Μίκυ Μάους που είχαν δημοσιευτεί αυτές οι ιστορίες δεν τα έχω, ενώ μεταξύ άλλων βλέπω ονόματα σχεδιαστών όπως Roberto Vian και Massimo De Vita, επομένως πιστεύω πως δεν θα είναι άσχημη αγορά για κάποιον που ενδιαφέρεται για τις συγκεκριμένες ιστορίες.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5733 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Προσωπικά ως καλό θύμα τα αγόρασα όλα, εσείς;

Κανενα και ειμαι πολυ χαρουμενος για αυτο! :) Με τα ιδια λεφτα, αγορασα μερικα εξαιρετικα κομικς απο Αθηνα (θα τα βαλω στο ''Τι πηρα σημερα'').

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95049
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ τ'αγόρασα όλα εκτός από τις Παρασκευές,τις οποίες δεν μπορώ να βρω πουθενά...! :(

Εκτός από την Αθήνα έχω ψάξει στην Τρίπολη και στην Καλαμάτα αλλά χωρίς αποτέλεσμα...!

Για να πω την αλήθεια δεν μου αρέσουν οι επαναλήψεις στα μεγάλα σήριαλ...!

Θα προτιμούσα να έβγαιναν τομάκια με ιστορίες που δεν έχουν ξαναδημοσιευτεί στην Ελλάδα...!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Α. Επανέρχομαι σε ένα ποστ μου της 31.5.2011 στο οποίο επισήμαινα τον μη προσδιορισμό ημερομηνίας κυκλοφορίας του τεύχους 92 του Witch και εξέφραζα την ανησυχία μου για την τύχη του όμορφου αυτού περιοδικού το οποίο εγώ, όπως είπα και τότε, δεν συνέλεγα γιατί δεν είχε σχέση με τους ζωόμορφους ήρωες που αγαπώ, αλλά το αγόραζα για την κόρη μου. Σήμερα πληροφορήθηκα από τους υπεύθυνους των Οικονομικών Υπηρεσιών της "ΝΕΑΣ ΑΚΤΙΝΑΣ" την αναστολή της έκδοσής του :crying: , στα πλαίσια αναδιάρθρωσης των εκδόσεων σε συνδυασμό με το υψηλό κόστος και την περιορισμένη κυκλοφορία του συγκεκριμένου περιοδικού.

Την ίδια τύχη είναι πολύ πιθανόν να έχουν και κάποια από τα καινούργια περιοδικά του εκδοτικού οίκου, ενώ δεν κινδυνεύουν τα παλιά και καθιερωμένα που αριθμούν πολλές δεκάδες ή και εκατοντάδες και πλέον τευχών. Στην αναδιάρθρωση αυτή, πλην των οικονομικών λόγων, συνέβαλε, όπως μου αναφέρθηκε, και το πρόβλημα που ανέκυψε με την απελευθέρωση του επαγγέλματος του εφημεριδοπώλη και την αναστάτωση που δημιουργήθηκε τον Ιούνιο/Ιούλιο.

 

β. Σχετικά με τις έξι καλοκαιρινές εκδόσεις, εγώ αγόρασα μόνο το "Τζούνιορ Ντακ" γιατί περιείχε τρεις χαριτωμένες ιστορίες (΄Ενα Βάζο Μπελάδες, Ο Δήμαρχος των Παιδιών και Σε Πρώτη Προβολή) που δεν έχουν ξαναδημοσιευθεί σε άλλο περιοδικό στο παρελθόν. ΄Ολες οι υπόλοιπες ιστορίες του Τζούνιορ Ντακ και όλες ανεξαιρέτως οι ιστορίες των άλλων πέντε "Μεγάλων Σήριαλ" είναι ξαναδημοσιευμένες και τις έχω. Στο σημείο αυτό θα πρέπει να αναφέρω ότι πέρα από τα τέσσερα περιοδικά που έχω πλήρεις σειρές τους (Κόμιξ, Μίννι, Ντόναλντ, Αλμανάκο) και τα τρία που έχω πλήρεις σειρές τους από το #500 (Μίκυ Μάους), το #70 (Μεγάλο Μίκυ) και το #50 (Κλασικά) μέχρι σήμερα και τα οποία επτά περιοδικά αγοράζω ανελλιπώς, από τα υπόλοιπα συλλέγω μόνο εκείνα που περιέχουν ιστορίες που δεν έχω σε παλιότερες δημοσιεύσεις. ΄Ετσι απέφυγα να πληρώσω τα 32 ευρώ που είναι το κόστος των υπόλοιπων πέντε καλοκαιρινών τευχών τα οποία φέρουν τον βαρύγδουπο και ελάχιστα ανταποκρινόμενο στα πράγματα τίτλο "Τα Μεγάλα Σήριαλ".

Κάποια στιγμή μπήκα στον πειρασμό να αγοράσω τα "Εκατομμύρια του Σκρουτζ" (που ίσως είναι και το μόνο που του ταιριάζει ο τίτλος "Μεγάλο Σήριαλ") για να τα έχω συγκεντρωμένα και όχι διασκορπισμένα σε οκτώ τεύχη, αλλά δεν το έκανα και δεν μετάνιωσα γι αυτό.

Βεβαίως τα πράγματα αλλάζουν για τους νεαρούς φίλους μας, πολλοί από τους οποίους δεν έχουν από προηγούμενες δημοσιεύσεις αρκετές από τις ιστορίες αυτές, όμως θεωρώ υπερβολική και ίσως δυσβάστακτη για όλους αλλά κυρίως για τα νέα παιδιά την συνολική τιμή (38 ευρώ περίπου) των έξη αυτών τευχών τα οποία δεν είναι τίποτε άλλο από συρραφή ξαναδημοσιευμένων ιστοριών με ελάχιστο εκδοτικό κόστος αφού προφανώς δεν θα ξαναπληρώνονται δικαιώματα ενώ είναι σίγουρο ότι δεν θα υπάρχουν ούτε έξοδα μετάφρασης, ούτε έξοδα για φιλμ, layout κλπ. αφού όλα αυτά ασφαλώς θα βρίσκονται έτοιμα στα αρχεία του εκδοτικού οίκου.

Αυτά καλοί μου φίλοι και καλό υπόλοιπο καλοκαίρι.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Το έχω γράψει και αλλού, αισθάνομαι την ανάγκη να το ξαναγράψω :)

 

Φάντομ. 260 σελ, 6,5€ (40σελ/€)

Εκατομμύρια. 292 σελ, 7,3€ (40σελ/€)

Ινδιάνα. 260 σελ, 6,5€ (40σελ/€)

Πλώρη. 228 σελ, 5,7€ (40σελ/€)

Τζούνιορ. 260 σελ, 6,5€ (40σελ/€)

Παρασκευές. ??? σελ, 5,7€ (??σελ/€) (λογικά και αυτό θα έχει 228 σελίδες και θα μένει σταθερό αυτό το 40 σελίδες για κάθε €)

 

Εάν και τα άλλα κόμικ είχαν αυτή την αναλογία, τότε:

ένα τυπικό μπεντε των 48 σελίδων, θα κόστιζε 1,2€. Να πούμε ότι είναι και διαφορετικές διαστάσεις? οκ... ένα ΜΣ είναι 250τετρ.εκατοστά και ένα μπεντε είναι 588. 235% περισσότερο, άρα 1,2*235%=2,83€. Υπάρχει και το θέμα ποιότητας του χαρτιού βέβαια, αλλά οκ. δεν ξέρω από κόστη για να κάνω μια χ αναγωγή.

 

ένα τυπικό υπερηρωικό έχει 24 σελίδες κόμικ μέσα. 442τετρ.εκ., 177% πάνω, 2,12€

 

Ειλικρινά δεν ξέρω με τι άλλο να το συγκρίνω... 1528 σελίδες κόμικ για 38,2 ευρώ..... Δεν είναι πολλά τα λεφτά για αυτό που είναι. Είναι πολλές οι εκδόσεις. Κάποτε είχαμε απλώς την δυνατότητα να αγοράσουμε ως κάτι "σπέσιαλ" το Σούπερ Μίκυ. Μια τα Χριστούγεννα και μια το καλοκαίρι. Και *μερικές* χρονιές πραγματικά δώρα όπως το Σπαθί του Πάγου ή η Δυναστεία των Ντακ. Κάποιες *ελάχιστες* χρονιές τέτοια σπέσιαλ δώρα.

 

Τα Disney είναι κυριολεκτικά τα τελευταία πραγματικά λαϊκά περιοδικά. Τόσο ως ύλη όσο και ως κόστος. Τα μοναδικά πράγματα που βγάζουν και είναι πραγματικά ακριβά είναι (α) τα σκληρόδετα που απευθύνονται όμως και σε συγκεκριμένα βαλάντια/τάργκετ γκρουπ και (β) το Κόμιξ, το οποίο πλέον ως ποιότητα ιστοριών δεν είναι καθόλου καλύτερο από το εβδομαδιαίο ΜΜ, το μηνιαίο Μίκυ και το διμηνιαίο Κλασικά (και γι'αυτό γκρινιάζουμε)

 

Τώρα το αν ως συλλέκτες θέλουμε να έχουμε όλα τα τεύχη, αυτό είναι δικό μας μειονέκτημα/ελάττωμα/χαρακτηριστικό :)

 

 

Όλο αυτό απλώς για να τονίσω ότι ως κόστος ανά σελίδα, ως κόστος για το συγκεκριμένο προϊόν, η τιμή είναι σούπερ. Απλώς είναι πολλά τα προϊόντα :)

 

Και είμαστε και εμείς πλεονέκτες και λαίμαργοι :) Θέλαμε ακόμα περισσότερα και τα είχαμε :) Όταν θα έχουν βγει όλα τα καλά (που έχουν βγει..... και γι'αυτό τρώμε στη μάπα κάτι χαζομάρες σαν το φετινό Φάντομ ή τα Εκατομμύρια), η φάση θα εξελιχθεί όπως και με το Κόμιξ. Ούτε μισός από εμάς δεν καίγεται πλέον για το Σπαθί των Πάγων, ούτε μισός από εμάς δεν καίγεται για τη Δυναστεία των Ντακ :D Άντε να υπάρχουν κάτι τρελοί σαν τον Ανδρέα που θα θέλουν το Omnibus Library Edition Hardcover Full Extra (the igloo on the backseat comes free of charge) Sword of Ice με σπέσιαλ φωτογραφίες των δημιουργών από όταν ήταν μωρά και τους φασκιώνανε... :)

 

:cheers5:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλε Νίκο δεν αμφισβητώ τις συγκρίσεις σου (που αφορούν όμως ανόμοιες εκδόσεις) ιδιαίτερα αν σκοπός σου είναι να αποδείξεις ότι οι εκδόσεις Τερζόπουλου είναι σχετικά φτηνές σε σύγκριση με άλλες, διαφορετικού τύπου όμως, άποψη που κατά βάση είναι ορθή.

 

Εγώ όμως θα αντιτάξω τα εξής, ακολουθώντας τη συλλογιστική των δικών σου αριθμητικών υπολογισμών, με στόχο να αποδείξω ότι τα "Μεγάλα Σήριαλ" (στο εξής Μ.Σ.) είναι ακριβά σε σχέση με τις υπόλοιπες εκδόσεις της Νέας Ακτίνας, σε συνδυασμό και με το γεγονός ότι περιέχουν αποκλειστικά αναδημοσιευμένες ιστορίες, πράγμα που σημαίνει ότι, όπως ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου, το κόστος της έκδοσής τους είναι περιορισμένο, :

 

Το εβδομαδιαίο Μίκυ Μάους των 96 σελίδων με κατά κατά κανόνα αδημοσίευτες ιστορίες (πλην μιας αναδημοσιευμένης ανά τεύχος) έχει 1,5 ευρώ, άρα μας προσφέρει 64 σελ. ανά ευρώ.

Το διμηνιαίο Κλασικά (αποκλειστικά με αναδημοσιευμένες ιστορίες) των 160 σελ. έχει 2 ευρώ, άρα μας προσφέρει 80 σελ. ανά ευρώ.

Το καθένα από τα Ντόναλντ (με δύο από τις τρεις ιστορίες αδημοσίευτες) και Αλμανάκο (με κατά κανόνα όλες τις ιστορίες αδημοσίευτες), με διαστάσεις 20,5 Χ 14,5 = 297,25 τετρ.εκατ, άρα με επιφάνεια κατά 19% μεγαλύτερη των Μ.Σ. που έχουν διαστάσεις 18,5 Χ 13,5 = 249,75 τετρ. εκατ. και 80 σελ. που αντιστοιχούν με 95 των Μ.Σ., με 2 ευρώ μας προσφέρει (με την αναγωγή της επιφάνειας) 47,5 σελ. ανά ευρώ.

Τέλος, το Μίννι (αποκλειστικά με αναδημοσιευμένες ιστορίες) με 160 σελίδες που αντιστοιχούν με την αναγωγή του 19% σε 190 και τιμή 3 ευρώ μας δίνει 63 σελ. ανά ευρώ.

 

΄Αρα οι 40 σελ. ανά ευρώ των Μ.Σ.είναι λίγες.

 

Συνεπώς, το δικό μου συμπέρασμα, που το θέτω υπό τη δίκαιη κρίση και τη δική σου και των άλλων "συμφορουμιτών",είναι ότι τα λεφτά είναι πολλά γι' αυτό που προσφέρουν.

 

Τώρα, όσον αφορά τις υπόλοιπες απόψεις που εκθέτεις, συμφωνώ με όσα λες για την κατάντια του Κόμιξ και αναπολώ κι εγώ με νοσταλγία το Σπαθί των Πάγων και την Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ.

 

Ακόμη, μολονότι ξέρω ότι το κάπως επικριτικό για τους συλλέκτες σχόλιό σου δεν απευθυνόταν αποκλειστικά σε μένα, δέχομαι ότι ως συστηματικός συλλέκτης των επτά βασικών περιοδικών που αναφέρω στο προηγούμενο ποστ μου μπορεί, στο βωμό της πληρότητας της συλλογής, να θυσιάζω πολλές φορές το δικαίωμα να επιλέγω τι αγοράζω με ποιοτικά κριτήρια, αλλά, όπου δεν δεσμεύομαι από την πληρότητα, κάνω επιλογή και στα πλαίσια της επιλογής αυτής δεν αγόρασα τα 5 από τα 6 φετινά Μ.Σ.

 

Τέλος, δεν είμαι σίγουρος ότι "έχουν βγει όλα τα καλά" και ότι αυτός είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο, όπως πολύ σωστά λες, "τρώμε στη μάπα τις χαζομάρες". Μια περιήγηση στο Inducks, που το ξέρεις καλύτερα από μένα αφού είσαι ένας από αυτούς που με μύησαν στα μυστικά του, θα σε πείσει ότι υπάρχουν πολλές σημαντικές, κατά τη γνώμη μου πάντα, ιστορίες παλιότερες (και δεν εννοώ μόνο τον Γκότφρεντσον με τον οποίο είμαι λίγο κολλημένος και γι αυτό τελικά βρήκα τη λύση της αγοράς των τόμων της Floyd Gottfredson Library της Fantagraphics για να αποκτήσω τις ιστορίες του) και νεότερες, αμερικάνικες και ιταλικές, αλλά και γαλλικές, που δεν έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα ενώ αξίζουν τον κόπο.

 

΄Ισως παρασύρθηκα λιγάκι και έδωσα περισσότερο από όσο χρειαζόταν προσωπικό τόνο σ' αυτό το ποστ. Ας με συγχωρήσετε κι εσύ και οι υπόλοιποι φίλοι γι' αυτό.

 

"Νομίζω πως θε να' πρεπε να σταματήσω εδώ" όπως λέει και ο Καββαδίας στο "Μαραμπού".

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για μενα δεν αγορασα κανενα φετος.

Και το γραφω εδω γιατι στη δημοσκοπηση δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα απαντησης του "κανενα" κι επειδη απαιτειται να απαντηθουν ολα.

Επισης, εχουν βγει καλυτερα ΜΣ!

 

Οσον αφορα το ΜΣ33, διαπιστωσα οτι λογω των κανονισμων ημερομηνιας κυκλοφοριας πιθανον να μην το δουμε συντομα. Αλλα επειδη τα τελευταια 2-3 χρονια βλεπουμε στα ψιλικατζιδικα παλιοτερα ΜΣ δεν θα με παραξενεψει αν τους επομενους μηνες τα δουμε ολα ξαφνικα στα ραφια. Απο τιμη, δεν αναμενεται να υπαρξει κανενα εκπτωτικο στικκερ.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

δεν απαντησα στη δημοσκοπηση γιατι στις δυο επομενες ερωτησεις εχει ως ορο μονο μια απαντηση και προφανως ειναι δυνατον καποιος να θελει παραπανω απο μια τα λεω απο εδω..τα πηρα ολα σαν καως βλακας εκτος των εκατομμυριων η απογοητευση μου ειναι αρκετα μεγαλη (ακομα και το ινδιανα που ειναι ωραιες ιστοριες εχει το προβλημα οτι δεν ειμαι και πολυ φαν του :S ) οποτε απο του χρονου δεν βλεπω να το επαναλαμβανω το λαθος μου..

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Τρύφωνα, το σχόλιο για συλλέκτες που τα μαζεύουν όλα αφορούσε όλους μας. Άμα προσέξεις, ειδικά στο ΚΟΜΙΞ, είμαστε πάρα πολλοί αυτοί που λέμε "το αγοράζουμε ψυχαναγκαστικά για να μην έχουμε τρύπες, ενώ δεν μας αρέσει" :)

 

από εκεί και πέρα :respect: για την ανάλυση! Όπως το παρουσιάζεις, σαφέστατα και είναι προφανές ότι για disney, τα συγκεκριμένα κοστίζουν περισσότερο από άλλα. :) Υποσημείωση.... δεν ξέρω άμα παίζει ρόλο το χαρτί. Διότι νομίζω ότι στα ΜΣ είναι κάπως πιο χοντρό απ'οτι στα άλλα. Ομολογώ ότι όταν είδα πως όλα τα ΜΣ κοστίζουν στο πενηνταράκι το ίδιο ανά σελίδα, ξαφνιάστηκα... Η σύμπτωση παραείναι μεγάλη για να είναι τυχαία και θα γούσταρα να δούμε περισσότερο σε βάθος το αν αντικατοπτρίζει συγκεκριμένο ποσοστό κέρδους σε σχέση με το κόστος δημιουργίας ή αν εδώ τα πάνε περισσότερο.

 

Πάντως άμα ήταν 1-2 τα ΜΣ του καλοκαιριού, ούτε που θα ασχολούμασταν με το κόστος τους :) Είναι 5 και εκεί "τσιτώνει" η δουλειά :) (και είναι και μάπες ορισμένα :D ) (αν και οι νεαρότεροι (που αντικειμενικά είναι το target group) φαίνεται να καραδιασκέδασαν με ορισμένα... λχ το Φάντομ που εμένα δεν μου άρεσε)

 

:cheers5:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

δεν απαντησα στη δημοσκοπηση γιατι στις δυο επομενες ερωτησεις εχει ως ορο μονο μια απαντηση και προφανως ειναι δυνατον καποιος να θελει παραπανω απο μια τα λεω απο εδω..τα πηρα ολα σαν καως βλακας εκτος των εκατομμυριων η απογοητευση μου ειναι αρκετα μεγαλη (ακομα και το ινδιανα που ειναι ωραιες ιστοριες εχει το προβλημα οτι δεν ειμαι και πολυ φαν του :S ) οποτε απο του χρονου δεν βλεπω να το επαναλαμβανω το λαθος μου..

 

Εκτός αν του χρόνου γίνει το θαύμα και βγάλουν κανένα καλύτερο φίλε μου.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Α. Επανέρχομαι σε ένα ποστ μου της 31.5.2011 στο οποίο επισήμαινα τον μη προσδιορισμό ημερομηνίας κυκλοφορίας του τεύχους 92 του Witch και εξέφραζα την ανησυχία μου για την τύχη του όμορφου αυτού περιοδικού το οποίο εγώ, όπως είπα και τότε, δεν συνέλεγα γιατί δεν είχε σχέση με τους ζωόμορφους ήρωες που αγαπώ, αλλά το αγόραζα για την κόρη μου. Σήμερα πληροφορήθηκα από τους υπεύθυνους των Οικονομικών Υπηρεσιών της "ΝΕΑΣ ΑΚΤΙΝΑΣ" την αναστολή της έκδοσής του :crying: , στα πλαίσια αναδιάρθρωσης των εκδόσεων σε συνδυασμό με το υψηλό κόστος και την περιορισμένη κυκλοφορία του συγκεκριμένου περιοδικού.

Την ίδια τύχη είναι πολύ πιθανόν να έχουν και κάποια από τα καινούργια περιοδικά του εκδοτικού οίκου, ενώ δεν κινδυνεύουν τα παλιά και καθιερωμένα που αριθμούν πολλές δεκάδες ή και εκατοντάδες και πλέον τευχών. Στην αναδιάρθρωση αυτή, πλην των οικονομικών λόγων, συνέβαλε, όπως μου αναφέρθηκε, και το πρόβλημα που ανέκυψε με την απελευθέρωση του επαγγέλματος του εφημεριδοπώλη και την αναστάτωση που δημιουργήθηκε τον Ιούνιο/Ιούλιο.

 

 

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ:crying:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ:crying:

 

Λένα μου κι' εγώ λυπήθηκα για λογαριασμό κυρίως της κόρης μου αλλά και με τη σκέψη ότι όταν κλείνει ένα όμορφο έντυπο γινόμαστε φτωχότεροι.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6174 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Είχα την εντύπωση πως έχω βάλει τη δυνατότητα για πολλαπλή επιλογή σε όλες τις ερωτήσεις. Εάν δεν είναι έτσι, ας το διορθώσει κάποιος mod / admin αν γίνεται. Όσο για τις Παρασκευές του Γκούφυ, τις βρήκα σε στοίβες μαζί με τα φετινά και τα περσινά Σήριαλ σε περίπτερα στο Πόρτο Ράφτη.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5284 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τρύφωνα, το σχόλιο για συλλέκτες που τα μαζεύουν όλα αφορούσε όλους μας. Άμα προσέξεις, ειδικά στο ΚΟΜΙΞ, είμαστε πάρα πολλοί αυτοί που λέμε "το αγοράζουμε ψυχαναγκαστικά για να μην έχουμε τρύπες, ενώ δεν μας αρέσει" :)

 

από εκεί και πέρα :respect: για την ανάλυση! Όπως το παρουσιάζεις, σαφέστατα και είναι προφανές ότι για disney, τα συγκεκριμένα κοστίζουν περισσότερο από άλλα. :) Υποσημείωση.... δεν ξέρω άμα παίζει ρόλο το χαρτί. Διότι νομίζω ότι στα ΜΣ είναι κάπως πιο χοντρό απ'οτι στα άλλα. Ομολογώ ότι όταν είδα πως όλα τα ΜΣ κοστίζουν στο πενηνταράκι το ίδιο ανά σελίδα, ξαφνιάστηκα... Η σύμπτωση παραείναι μεγάλη για να είναι τυχαία και θα γούσταρα να δούμε περισσότερο σε βάθος το αν αντικατοπτρίζει συγκεκριμένο ποσοστό κέρδους σε σχέση με το κόστος δημιουργίας ή αν εδώ τα πάνε περισσότερο.

 

Πάντως άμα ήταν 1-2 τα ΜΣ του καλοκαιριού, ούτε που θα ασχολούμασταν με το κόστος τους :) Είναι 5 και εκεί "τσιτώνει" η δουλειά :) (και είναι και μάπες ορισμένα :D ) (αν και οι νεαρότεροι (που αντικειμενικά είναι το target group) φαίνεται να καραδιασκέδασαν με ορισμένα... λχ το Φάντομ που εμένα δεν μου άρεσε)

 

:cheers5:

Φίλε Νίκο Γερμανικέ συμφωνώ απόλυτα, λέξη προς λέξη, με όσα λες. Κι ακόμη θέλω να σου πω ότι χάρη σε σένα έγινα τις τελευταίες μέρες "πλουσιότερος". Και εξηγούμαι:

Για αρκετές μέρες κοίταζα το τσιτάτο στα γερμανικά που προτάσσεται του "επί τέλους" σου. Και καθώς στα γερμανικά είμαι "tabula rasa", απλά το χάζευα. Και κάποια στιγμή σκέφθηκα, για να το προβάλλει ο φίλος μου ο germ κάτι σημαντικό θα είναι. Κι έτσι το έβαλα στο google και έμαθα πώς διατύπωσε στη γλώσσα του ο Marx την ιστορική φράση "από τον καθένα σύμφωνα με τις δυνατότητές του στον καθένα σύμφωνα με τις ανάγκες του". Υπέροχη ιδέα που δυστυχώς όπως τόσες άλλες είχε άδοξο τέλος.

Ακόμη, πριν μέρες μού θύμισες το Σπαθί των Πάγων και χθες πηγαίνοντας στην ΛΕΦΙΚ έπειτα από καιρό βρήκα σε άψογη κατάσταση την επανέκδοση (Μεγάλα Σήριαλ #170 και την πήρα με 3 ευρώ. ΄Εχω βέβαια την παλιά αλλά αρκετά κακοποιημένη από το χρόνο και την κακή βιβλιοδεσία.

Σε ευχαριστώ λοιπόν. Και μία μικρή υπόμνηση: Τα φετινά Μεγάλα Σήριαλ ήταν 6 και όχι 5.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είχα την εντύπωση πως έχω βάλει τη δυνατότητα για πολλαπλή επιλογή σε όλες τις ερωτήσεις. Εάν δεν είναι έτσι, ας το διορθώσει κάποιος mod / admin αν γίνεται. Όσο για τις Παρασκευές του Γκούφυ, τις βρήκα σε στοίβες μαζί με τα φετινά και τα περσινά Σήριαλ σε περίπτερα στο Πόρτο Ράφτη.

Και δεν είχες ένα τσεκ εύκαιρο για να τις "κατασχέσεις" τις στοίβες; :P

 

Όσο για το δημοψήφισμα, το πρόβλημα δεν είναι στην πολλαπλή επιλογή, αλλά στην έλλειψη δυνατότητας παράλειψης μιας από τις ερωτήσεις, κυρίως για όσους τα έχουν αγοράσει όλα (ή θέλανε να τα αγοράσουν όλα αλλά τους λείπουν οι Παρασκευές).

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πλέον υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής και στα τρία, ενώ μπήκε και η επιλογή "κανένα".

 

Θάφτε άφοβα. :cheers5:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:efxaristo: για τη δυνατοτητα του "κανενα".

 

Μετα και την νεα ενεργεια στα "επισημα" facebook οπου αφαιρεθηκαν ετσιθελικα ολα τα σχολια νομιζω οτι πρεπει να τους αφησουμε στην "τυχη" τους. Υπαρχει κι αλλου χωροι εκφρασης της γνωμης.

 

Ακομα και το οτι συνεχιζουν να διαφημιζουν συνεχως τα μεγαλα σηριαλ την στιγμη που εδω και τοσο καιρο ειναι αφαντα απο τα ραφια δειχνει οτι δεν συμβαινουν εκει οσα πολλοι φανταζομασταν οτι συνεβαιναν.

 

Καποιος κατευθυνοταν προς ενα αδιεξοδο. Ολοι του το φωναζαν. Αυτος ομως τους εδειχνε οτι φορουσε ζωνη και συνεχισε να τρεχει κοιτωντας δεξια και αριστερα. Το τι εγινε σε λιγο μπορειτε να το φανταστειτε. Το θεμα ειναι βεβαια οτι μετα ζητουσε ευθυνες απο τους αλλους και οχι απο τον εαυτο του!

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12988
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   228
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5008 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Παιδιά εγώ μέχρι τώρα αγόρασα το 'Ινδιάνα Γκούφυ' και μπορώ να πω έμεινα ευχαριστημένος...

 

Τα εκκατομύρια δεν τα αγγίζω από την άποψη ότι τα έχω όλα σε τεύχη του μίκυ μάους..Ντάξει όποιος δεν τα έχει διαβάσει πιστεύω

αξίζει πραγματικά να τα πάρει..

 

...Οσον αφορα το Φαντομ Ντακ ,μπορεί να μου πει κάποιος πως του φάνηκε? αλλά και τι ιστορίες περιέιχε?..(πρόσφατες? παλαιότερες?...παμπάλαιες? :dance: )

 

Και τέλος...πιστεύετε αξίζει πιο πολύ η πλώρη? ή οι παρασκευές?

Γενικά είμαι φαν των ιστοριών 'παρασκευές του γκούφυ'...ελπίζω να χουν βάλει κάποιες καλές..

 

Οσον αφορά την πλώρη φαίνεται αξιόλογη αλλα έχω μια επιφύλαξη μην είναι πάλι κανα 'πυρ παπι και θαλασσα' :confuse:

..αν και νομίζω είναι πολύ καλύτερο..θέλω βασικά να το πάρω γιατι είναι απ τα επικαιρα..δροσιστικο,θαλασσινό έτοιμο να το

απολαύσεις χαλαρώνοντας στην παραλία. :yahoo: ...αλλά αν είναι εντελών μούφα μακριά :cheers3:

 

α και για το τζουνιορ ντακ..δεν ξέρω..δεν με τραβάει τόσο :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασε τα από πάνω σου ποστς. :) Και δες και τη δημοσκόπηση τέρμα πάνω.

 

Επίσης εδώ θα βρεις την παρουσίαση για τα Μεγάλα Σήριαλ, που φέτος δυστυχώς ήταν οι μοναδικές καλοκαιρινές εκδόσεις Ντίσνεϋ.

 

Προσωπικά δεν τίμησα κανένα και ούτε πρόκειται καν σε μεταχειρισμένα. Και τα Εκατομμύρια είναι μετριότατα.

Βίος >> Δόξα & Δυναστεία >>>>>>>>>> Εκατομμύρια. :cheers5:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγώ θέλω οπωσδήποτε αλλα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ του χρόνου Συλβια Τζικε!!! Θα με πιάσει στέρηση!

Επεξεργασία από The Great Splash
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4934 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ σαν καλό κορόιδ...εεεε...παιδί τα αγόρασα ΟΛΑ! :wow: Εντάξει η αλήθεια είναι ότι έδωσα μια μικρή περιουσία αλλά για κάποια δε το μετάνιωσα καθόλου! Οι ιστορίες της πλώρης με ενθουσίασαν! Ίσως επειδή μύριζαν θάλασσα, ίσως επειδή δεν τις ήξερα! Και μπορώ να πω πως με αυτές ταξίδεψα, γέλασα και ένιωσα καλοκαίρι! Ο Τζουνιορ Ντακ μου άρεσε περισσότερο από πέρυσι! Είχε την παιδική ανεμελιά και μια γλυκιά ξεγνοιασιά που μου άρεσε! Τώρα ο Φάντομ ήταν καλός αλλά τις ιστορίες τις είχα πρόσφατες στη μνήμη μου και δεν μου έκαναν πολύ εντύπωση, όπως και του Ινδιάνα και των Παρασκευών. Όμως τα έχω σε τομάκια τώρα και αν θέλω θεματική ανάγνωση θα διαλέγω ένα από αυτά! :) Τώρα τα εκατομμύρια....εε ντάξει...συμπαθητικά...ε...θα τα έχω μαζεμένα και όχι σε 10 διαφορετικά τεύχη! Βέβαια δεν φανταζόμουν ότι τα εκατομμύρια θα τα πουλούσαν και εκατομμύρια! :oops: Αυτά!

 

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού τώρα!

 

:pool:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.