Μετάβαση στο περιεχόμενο

CREW OF AWESOME


dionik

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
CREW OF AWESOME
Σενάριο/Kείμενα:
Μάνος Κοτσιφάκης, Γιώργος Κωνσταντόπουλος, Μαίρη Αράπη, Ντίνος Καψάλας, Λένα, Νίκος Καλογήρου, Άγγλω, Πέννυ Δρούζα
Σχέδιο:
Μάνος Κοτσιφάκης, Γιώργος Κωνσταντόπουλος, Μαίρη Αράπη, Ντίνος Καψάλας, Λένα, Νίκος Καλογήρου, Άγγλω, Πέννυ Δρούζα
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
04-2011
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Πολυθεματικό
Μέγεθος:
17.0 x 24.0
Σελίδες:
68
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

CrewOfAwesome_0001.jpg  CrewOfAwesome_0001z.jpg

 

Συλλογικό φανζίν από το Crew of Awesome (περισσότερες λεπτομέρειες στην εισαγωγή ;) ). Περιέχει οχτώ ιστορίες από ισάριθμους δημιουργούς και θα το χαρακτήριζα από τα καλά φανζίν του φετινού ComicdomCon. Φυσικά το δικό μας είναι καλύτερο :P, αλλά και αυτό πέρασα καλά διαβάζοντάς το. :) Εντάξει, μου άρεσε πολύ, αλλά δεν λέω παραπάνω γιατί αρκετοί από τους δημιουργούς είναι μέλη μας και μπορεί να θεωρηθεί :icecream:. Τιμή (νομίζω) 4€.

 

 

Η εισαγωγή και μια τυχαία

:fiou: εσωτερική σελίδα από την ιστορία "Ποιοι άνθρωποι προσεγγίζουν τα φανζίν σου". Θα μπορούσα να έβαζα και άλλη μία, αλλά ας κρατήσω και κάτι για έκπληξη.
page1.jpg pagge2.jpg

 

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

 

Η εισαγωγή και μια τυχαία :fiou: εσωτερική σελίδα

 

 

Τυχαιότατη, βρε παιδί μου...

 

Λοιπόν, όταν το διαβάσετε, περιμένουμε γνώμες. Βρίστε ελεύθερα (θα σας βρίσουμε κι εμείς μετά...:p3:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Απο τα καλύτερα φανζίν του φετινού Con (οκ δεν ήταν και πολλά, αλλά και πάλι...). Ξεχώρισα τα κόμικς της Μαίρης Αράπη (η οποία πουλούσε και απίστευτα καλά prints) και της Λένας (γέλασα πολύ και το βρήκα πιο "εξωστρεφές" απο τα προηγούμενά της που έχω διαβάσει).

Του Μάνου Κοτσιφάκη το κόμικ θα το προτιμούσα με χρώμα και αυτά. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Και εγώ το χτύπησα! Εξάλλου είναι το μοναδικό fanzine που μου πρότεινε ο melandros πριν εξαφανιστεί :lol::lol: !

Οι ιστορίες μου άρεσαν αρκετά!Αυτές που ξεχώρισα είναι η Νυχτερινή Αναζήτηση της Μαίρης Αράπη από την οποία έπαθα πλάκα με το πάρα πολύ καλό της σκίτσο και το εξαιρετικό μελάνωμα και Η Σκοτεινή πλευρά του Μάνου Κοτσιφάκη γιατί το στυλ του σκιτσαρίσματος του!

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Το διάβασα κι αυτό πριν λίγο, όμορφο φανζιν και χορταστικότατο!

 

Νομίζω ότι η ιστορία της Λένας είναι αυτή που ξεχώρισα πιο πολύ, ωραίο θέμα και με ταιριαστό σχέδιο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα παιδιά ζήτησαν λεπτομερή κριτική. Μα καλά ρε παιδιά, από τον άσχετο; :lol: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΤΕΒΑΤΟ! :lmao:

 

 

Background info πρώτα: το πρώτο φανζίν που είχα πιάσει στα χέρια μου (ο Σπάιντερμαν Παντελής ήταν κορυφαίο αλλά σκαναρισμένο) ήταν το AzODD 2.5. Η πρώτη ιστορία κλασική περίπτωση εθισμού στον κόσμο των παιχνιδιών με counterstrikά, οι άλλες μαύρη μαυρίλα πλάκωσε και τρελή σουρεαλίτιδα. Και όχι Edika στυλ. Τύπου 2 μηχανήματα με χυμό πορτοκάλι, που μάλλον εννοούσαν τον χυμό της ζωής, χωριζόντουσαν με βίαιο τρόπο από ένα alpha male μηχάνημα με χυμό πορτοκάλι. Κάπου εκεί είπα όχι, δε θα κάτσω να ασχοληθώ με κάτι τόσο άκυρα, που ούτε εγώ δε θα έγραφα. :P Είναι αυτό που είχε πει κάποτε ο :germ: : σε όλες τις άλλες χώρες πρώτα φτιάξαν mainstream σκηνή και μετά underground αλλά εδώ φτιάξαμε κατευθείαν underground. Αργότερα ήρθε το GCΦ, ο Ζαφειριάδης και μπόρεσα να μπω και λίγο στον φανζινόκοσμο.

 

Το Crew of :awesome: ευτυχώς δεν ανήκει στην κατηγορία όπου ανήκαν τα περισσότερα Ελληνικά φανζίνς μέχρι και την προηγούμενη δεκαετία. Προσωπικά, θα το αποκαλέσω χαϊδευτικά ξαδερφάκι του GCΦ, με την έννοια ότι έχει ιστορίες που σε κάνουν να τις ξαναδιαβάζεις όπως κάναν πριν 2 δεκαετίες τα πολυθεματικά. :D Πάμε στα επιμέρους:

 

Εξώφυλλο: Έχει νόημα που έχει σκιές. Μα καλά, δεν έχετε παίξει ποτέ παιχνίδι με

Unlockable Characters? :D

 

Μάνος Κοτσιφάκης - Η Σκοτεινή Πλευρά #2: Όταν ξαναπάω Λέσχη θα διαβάσω και το #1 μία. Μου άρεσε. Φευγάτο με έναν ταλαίπωρο και την σκιά του που τον κάνει ό,τι θέλει! :lol:

Νίκος Καλογήρου - When Illimitable Tranquility Meets Oral Hygiene: Η μοναδική ιστορία που θυμίζει Ελληνικό φανζίν. Αλλά: post-556-1210804056.gif

Γιώργος Κωνσταντόπουλος - "Καληνύχτα" "Όνειρα Γλυκά": Σκληρό. Σκοτεινό. Αλλά με βαρβάτη ατμόσφαιρα και απόλυτα ειλικρινές. Η 6η σελίδα είναι ανατριχιαστική όσες φορές και να τη διαβάσω.

Agglo - Black & Yellow: ΘΕΛΟΥΜΕ WEB STRIPS! :yes:post-1537-1212313851.gif Αφαθία!

Μαίρη Αράπη - Νυχτερινή Αναζήτηση: Φοβερό! Λατρεύω αναπάντεχα τέλη που σε αφήνουν τελείως! Μαίρη, να και το λινκ που σου έλεγα, από μια που έχει παρόμοια καθαρή-ρεαλιστική-μανγκοειδή-γραμμή: http://doubleleaf.deviantart.com/ Ναι, το ξέρω πως ό,τι θυμάμαι χαίρομαι. :P

Πέννυ Δρούζα - Philadelphia Experiment, The True Story: Χαζοβιολικούλι δισέλιδο με έναν επίδοξο επιστήμονα και την τελικά όχι και τόσο χαζούλα φίλη του.

Ντίνος Καψαλάς - West Earl: Έλα, παραδέξου το Ντίνο. Έχεις λιώσει Red Dead Redemption & Scott Pilrgim! :lol: Οκ, για το πρώτο ίσως πέφτω έξω, αλλά ετοιμαστείτε για μια θεοκαμμένη ξέφρενη περιπέτεια στην Άγρια Δύση με στρουθοκάμηλους, μια space chick και ΣκοτΠηλγκριμιές. Το H-Yeah-Face κοντράρει στα ίσα τους Απέθαντους και τον Αϊνστάιν του Τομπαλίδη! :lol:

ΛΕΝΑ (με κεφαλαία :P ) - Ποιοι Άνθρωποι Θα Προσεγγίσουν Το Φανζίν Σου: Σκέτη απόλαυση. Τη διάβασα ίσαμε δεκαπέντε φορές και ξεφώνιζα! :lmao::respect: Τζερμ, χαλαρά υποψήφιο για στριπ της βδομάδας! Τύφλα να'χει το Greek Comics Wonderworld μιλάμε!

 

Μετά είχε τους ΒΛΕΠΕ SPOILER και ένα meet our crew. :cool:

 

Overall, το Crew Of :awesome: gets an :awesome: 8+/10. Αλλά το κάνω pure 9 γιατί η αφιέρωση του Γιώργου είναι χαλαρά στο top 5 των αφιερώσεων που μου έχουν κάνει (ε δεν είναι και πολλές :blush: ) μέχρι στιγμής. Χαλαρά όμως...if.gif

 

post-556-13026445345236_thumb.jpg

 

Value for money? Χαλαρότατα! Χορταστικό 100%! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το πήρα και εγώ, :awesome: δουλειά, με μονο παράπονο ότι ήθελα περισσότερη Σκοτεινή Πλευρά (με βλέπω να χτυπάω το #1 :mafia: )

 

Αν πρέπει να ξεχωρίσω ένα, χαλαρά το "Καληνύχτα" Όνειρα Γλυκα του Geokon, πραγματικά όταν το διάβασα, έμεινα στην τελευταία σελίδα. :wow:

 

Crew of Awesome IS :awesome:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  25
  • Reputation:   105
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Aχ τι ωραιά σχόλια!Είμαι χαρούμενη! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16039
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Όντως ένα απο τα καλύτερα φανζίνς του φετινού comicdom... Όλες οι δουλειές πολύ καλές και απο σχεδιο, αλλά και απο σενάρια.. Δεν μπορώ να πώ πιά ιστορία ξεχώρισα, γιατί όλες ήταν πάρα πολύ καλές και μου άρεσε που στο σύνολο του όλο το φανζίν ήταν καλό και δεν υπήρχε κάποια ιστορία που έλεγες, αυτή καλύτερα να έλειπε.... :beer7:

Πολλά μπράβο στα παιδιά!! Όοσ dionik για την τυχαία σελίδα.... :chicken:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Όντως ένα απο τα καλύτερα φανζίνς του φετινού comicdom...

 

Είναι το καλύτερο φανζίν του φετινού κόμικντομ!!!

ΓΔ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:respect: στα παιδιά για την εκπληκτική τους δουλειά! Απλά :respect: . Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο φανζίν του φετινού con αλλά είναι σίγουρα ευρηματικό, γεμάτο χιούμορ αλλά και λίγο δράμα. Η κάθε ιστορία είχε κάτι διαφορετικό να προσφέρει. Και μας το προσέφερε. :cheers3:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

η τελευταία κατηγορία αναγνωστών είναι όλα τα λεφτά! :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4996 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δεν εχω πολλα να πω για το Crew of Awesome περα απο οτι ειναι απλα :awesome: ενα κομικ που ειναι πολλα διαφορετικα στυλ κομικ μαζι το οποιο διαβασα, διαβαζω και θα διαβαζω ξανα και ξανα :respect: παιδια

Περιμενω (ελπιζω σχετικα συντομα) #2 και ειδικα τη συνεχεια του Westearl!!!

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ουσιαστικά πρόκειται για τελείως στατική δουλειά που με το πρόσχημά του ερασιτεχνισμού, επιχειρεί να αναμασήσει στερεότυπα περί δήθεν καλλιτεχνικής πρωτοπορίας! Η απουσία κάποιας σύνδεσης στο επίπεδο της θεματικής ή έστω του ύφους δυσκολεύει το όλον εγχείρημα. Πιστεύω ακράδαντα πως δεν βοηθά τους καλλιτέχνες η ατέρμονη παράθεση επαίνων, έστω και αν χρειαστεί να αναλάβω έγω το δύσκολο έργο της σκληρής αλλά εποικοδομητικής κριτικής! Ευελπιστώ επίσης αυτό το ποστ να γίνει αφορμή για να μου στείλουν επιτέλους τις παραγγελίες μου από το Comicdom και να μπορέσω να το διαβάσω και εγώ!!!!! :cheers3::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Ουσιαστικά πρόκειται για τελείως στατική δουλειά που με το πρόσχημά του ερασιτεχνισμού, επιχειρεί να αναμασήσει στερεότυπα περί δήθεν καλλιτεχνικής πρωτοπορίας! Η απουσία κάποιας σύνδεσης στο επίπεδο της θεματικής ή έστω του ύφους δυσκολεύει το όλον εγχείρημα. Πιστεύω ακράδαντα πως δεν βοηθά τους καλλιτέχνες η ατέρμονη παράθεση επαίνων, έστω και αν χρειαστεί να αναλάβω έγω το δύσκολο έργο της σκληρής αλλά εποικοδομητικής κριτικής! Ευελπιστώ επίσης αυτό το ποστ να γίνει αφορμή για να μου στείλουν επιτέλους τις παραγγελίες μου από το Comicdom και να μπορέσω να το διαβάσω και εγώ!!!!! :cheers3::lol:

 

 

Να ερχόσουν να τα πάρεις μόνος σου!:PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5374 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τι καθώς πρέπει θέμα που είναι τούτο…

 

Το λέει ξεκάθαρα η Λένα από την αρχή! Βρίστε μας να σας βρίσουμε να βριστούμε να χαρούμε να νιώσουμε και λίγο καλλιτέχνες βρε παιδί μου!!! Ξεκίνησα να διαβάζω το ποστ του πράσινου και σκίρτησε η καρδούλα μου, "Επιτέλους!" λέω, να γίνει και λίγο πιο ενδιαφέρον το θέμα αλλά τίποτα! Ήταν όλα ένα ψέμα! Ένα κακόγουστο αστείο! Δηλαδή τι θα γίνει;! Θα περιμένουμε πότε θα πέσει στα χέρια του bonαdrug για να χαρούμε;! Και σε xepeta θα ήλπιζα κι ας αποφεύγει τα φανζίν. Ακόμα και σε zade! Αλλά η μαμά του δεν ήρθε να προμηθευτεί το awesome… Και χαιρόμουνα σκεπτόμενος: τώρα που είμαστε του gc… θα πέσει και μια κουβέντα παραπάνω… δεν έγινε και τίποτα… "φιλαράκια" είμαστε πλέον… νερό κι αλάτι η φάση… Αμ δε!!! Η κουβέντα η παραπάνω δεν βγήκε, όχι για να μην μας κακολογήσει… αν μη τι άλλο (θεέ και κύριε!) για να μην μας :icecream:

 

 

Ε, δεν είναι κατάσταση αυτή! Λίγο ακόμα θα περιμένω! Λίγο!!! Μετά θα αρχίσω να μας βρίζω μόνος μου!!!

 

.................................................................

.................................................................

.................................................................

.................................................................

.................................................................

.................................................................

...........................:grr:

 

ε,όλαάλφαπουλέεικιομπαλόνηςδεναντέχωάλλοδενείναιπράματααυτάπόσοακόμαθαπεριμενουμεγιαμιασοβαρηάποψηήκατιτέλοςπάντων:trixes:ααααααααααααααΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

 

 

 

ΥΓ. Σας ευχαριστούμε όοοοοοοοοοοοοοολους... για τα όμορφα λόγια και την υποστήριξη… :blob7:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Να ερχόσουν να τα πάρεις μόνος σου!:PPP:

 

Κατάλαβατέ; Δυο - τρία, άντε πέντε, φανζινάκια βγάλαμε και αρχίσαμε να περιφρονούμε το κοινό! :D

Πρόσεχε μη σου κάνω τρισέλιδη κοινωνιολογική ανάλυση για την φτώχεια του μεταμοντέρνου καλλιτέχνη στην εποχή της κρίσης! :oops:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Κατάλαβατέ; Δυο - τρία, άντε πέντε, φανζινάκια βγάλαμε και αρχίσαμε να περιφρονούμε το κοινό! D.gif

Πρόσεχε μη σου κάνω τρισέλιδη κοινωνιολογική ανάλυση για την φτώχεια του μεταμοντέρνου καλλιτέχνη στην εποχή της κρίσης! oops.gif

 

beer.gif

 

Επτά για την ακρίβεια.

Και δεν περιφρονώ το κοινό. Μόνο εσένα. PPP.gif

 

 

Τρεις ολόκληρες σελίδες; Πρόσεχε μην πάθεις υπερκόπωση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Επτά για την ακρίβεια.

Και δεν περιφρονώ το κοινό. Μόνο εσένα. PPP.gif

 

 

Τρεις ολόκληρες σελίδες; Πρόσεχε μην πάθεις υπερκόπωση...

 

Μόνος και περιφρονημένος στη ξενητειά! :crying:

Που 'σαι Ξανθόπουλε να τραγουδήσεις το δράμα που ζώ! :oops:

Τρεις σελίδες συμπυκνωμένης σοφιάς και διεισδυτικής ανάλυσης των αδιεξόδων της σύγχρονης κοινωνικό - οικονομικής πραγματικότητας σου φαίνονται λίγες; :D

 

ΥΓ. Δηλαδή αφιερωσούλα στο φανζινάκι δεν έχει; :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4935 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Η αλήθεια είναι ότι πήρα σοβαρά τα λόγια της Λένας. Και διάβασα πολλές πολλές φορές το fanzine, όχι μόνο γιατί μου άρεσε αλλά και για να καταφέρω να βρω όσο πιο πολλά αρνητικά μπορώ! :mafia: Και τελικά είναι πολύ δύσκολο!!! :oops: Γιατί είναι δροσερό, αστείο, αναπάντεχο, δημιουργικό, έξυπνο και με τόσα διαφορετικά μυαλά και χέρια να δουλεύουν με διαφορέτικα σενάρια και σκίτσα δεν σε αφήνουν καθόλου να βαρεθείς!!!

Παρόλα αυτά το προσπάθησα και μάλλον βρήκα κάποια αρνητικά! :p4: Ασφαλώς η άποψη είναι κατάδική μου και αυτό σημαίνει πως ούτε αντιπροσωπεύει τη γενικότερη σκέψη, ούτε είναι είναι γνώμη κανενός ειδικού! Μια απλή αναγνώστρια λοιπόν λέει:

 

 

Η σκοτεινή πλευρά #2

Εντάξει...λύθηκα στα γέλια! Και μπορώ να πω ότι δεν μου έφτασε! Μόνο που, στη σκηνή της μάχης στο βιντεοπαιχνίδι, με δυσκόλεψε το σχέδιο για να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει. :confuse: Αν και το σχέδιο εκτός των καρέ το λατρεύω. :hug2: Πάντως, πραγματικά, θέλω πολλές πολλές ακόμη ιστορίες με αδυσώπητους βασανισμούς από την Σκιάααααα! :firedevil:

 

When illimitable tranquility meets oral hygiene

Μα πόσο διαστροφή μπορεί να περιέχει αυτός ο τίτλος;;; Κι εκεί που όλα είναι ήρεμα και γραφικά...μπλιεεεεεεεεεχ! :3eyes: Πολύ σκοτεινό όμως...Τόσο που η αρχική εικόνα χάνει πάρα πολύ από την ομορφιά της. Το θέλω με χρώμα τώρα! (Ναι είμαι πολύ θαρραλέα…μπλιεχ μπλιεχ μπλιεχ :collapse: ).

 

-καληνύχτα-…όνειρα γλυκά.

Τι να πει κανείς για αυτή την ιστορία; :up: Ψυχρή, ωμή ιστορία, καθημερινότητας πλέον, καθώς το ανθρώπινο γένος παύει να είναι ανθρώπινο. Το σχέδιο δε θα μπορούσε να είναι πιο ταιριαστό. Αααα, πρέπει να βρω και αρνητικά ή λάθη ε;! :fiou: Εεεεεμμ, ο τοίχος στο τέλος είναι διαφορετικός από τον τοίχο της αρχής και το στόμα του γέρου, αν και προσθέτει πολύ δράμα στην εικόνα, νομίζω ιατρικά πως δεν θα έπρεπε να είναι μισάνοιχτο, καθώς μια εικόνα πίσω φαίνεται κλειστό! :ego: :neeeeerd: Ναι, το ξεψάχνισα! :Suspicious: Πολύ κλάμα όμως, για κάτι που θα έπρεπε να κλαίω κάθε μέρα και ας μην το βλέπω…

 

Βλακ και γέλοου!!

Έξυπνα! Γέλασα απίστευτα και με τα 3! Και πόση εκφραστικότητα μπορούν να έχουν αυτά τα μελισσάκια!! Αλλά ναι...ήταν λίγα πολύ λίγα! Και επίσης φαίνονται οι γραμμούλες στα χεράκια των μελισσών... :pinokio: και ναι, νταξει, ντάξει...έψαξα δεν μπορώ να βρω κάτι κακό...ουμφ. :moutra2:

 

Νυχτερινή αναζήτηση!

Αυτό κι αν ήταν αναπάντεχο!!!! :wow: Ξεκίνησε σαν ιστοριούλα με ωραία νοήματα και σχετικά τυπική έκβαση για να γίνει κάτι αναπάντεχο! Με ενθουσίασε!!! :clap2: Και το σχέδιο μου άρεσε αρκετά! Ωραία προοπτική, εκφραστικά πρόσωπα. :best: Αλλά βρήκα λάθος! Και θα είμαι ξανά nerd! :P Η αντανάκλαση στον καθρέφτη. :PPP:

 

Philadelphia experiment

Αν και με το σχέδιο στυλ Manga δεν τα πάω καλά, το συγκεκριμένο μου καλάρεσε! :) Δράση, μυστήριο, ένας τρελός επιστήμονας και μια χαζούλα (?) όμορφη τρελοκοτσιδού! Δεν γίνεται να μην το προσέξεις!! Ένα έχω να πω! Και μικρό καρούμπαλο του έκανε! :ego: (πρέπει να πω και αρνητικό ε; εεε...οι φέτες δεν ήταν σωστά αλειμμένες; Ε; πείθω; :P )

 

Westearl

Τι cult space western ήταν αυτό;;; :wow: Κλασσικές σκηνές από ταινίες γεμάτες χιούμορ με σατυρική διάθεση! Δεν είμαι πολύ των western αλλά κέντρισε τόσο το ενδιαφέρον αυτό το αλαλούμ που θέλω να συνεχίζεται! Και εδώ έριξα γέλιο! Αυτάααααα… :fiou:

 

Ποιοι άνθρωποι θα προσεγγίσουν το φανζίν σου

Αγαπώ, αγαπώ, αγαπώ :love2: το Λενίσιο σχέδιο (ναι, βάζω ταμπέλα) και σαν ιστορία ήταν ευρηματικό, έξυπνο, αστείο (μέχρι δακρύων) και το διαβάζω ξανά και ξανά (και δεν το χορταίνω)! Και θέλω να μάθω τι είναι αυτό: «Επίσης, από την μεριά μου, ίσως υπάρξουν εκπληξούλες σε περιορισμένα αντίτυπα!» Γι’αυτό ο Μέλανδρος τα αγοράζει 5-5 έτσι; Πες την αλήθεια τώρα! Τον προκαλείς! Θέλω να μάθω την εκπληξούλαααααα! Έστω κι αν δεν υπάρχει! Κι αν υπάρχει, αυτό είναι το αρνητικό! Ότι δεν την έχω! :crying:

 

Εμμμ...μάλλον...ίσως....εχεεεεμμ δεν μπόρεσα να βοηθήσω και πολύ με την κακολόγηση!... :fiou: Ίσως επειδή είναι awesomeeeeeeee :awesome: !

 

 

post-13440-130339064617_thumb.jpg

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Χαχα! Δεν είδες αυτά τα λάθη: τελωσπάντων, ξανα-κοιμηθείς

 

Ούτε εγώ τα είδα :oops:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4935 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

εεέιιιιι! Που ήταν αυτάαααα;;; :lol: Η εκπληξούλα; Ε φανταστική Λένα; :P

 

:cheers3:

Επεξεργασία από imacmaria
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Από την ημέρα που έχει βγει το Κρου, όσους ανθρώπους έχω συναντήσει και τους ρωτώ ή μου λένε από μόνοι τους πώς τους φάνηκε, όλοι μου λένε κάτι του στιλ "είχε πολύ πλάκα αυτός/ εγώ γέλασα με αυτόν που αγοράζει όλα τα φανζίν"!

Και έχουν να πουν/ τους μένει αυτό από όλες τις ιστορίες; Πρώτη απορία.

Καλά, ρε Μέλανδρε, έχεις τόση πέραση; Δεύτερη απορία.

Αν σε βάλω και στο δύο θα επισκιάσεις πάλι όλες τις υπόλοιπες ιστορίες; Τι' σαι συ, βρε παιδί μου;

 

Του χρόνου όλοι με μπλουζάκια το εξώφυλλο του the zine fan :woots:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Καλά, ρε Μέλανδρε, έχεις τόση πέραση;

 

κάτι είπες τώρα...... :)

 

το παλλουκάρι είναι σίμπλυ ανπαίκταμπλ! :cool:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16039
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Συμφωνώ με το θείο!!! :P

Βασικά μπορεί να έχω γίνει γραφικός, αλλά έτσι γίνετε άμα προσπαθείς να μαζέψεις πράγματα που θέλεις, ψάχνεις και σου λείπουν.. Και ειδικά άμα είσαι από μακρυά που δεν παίζουν μαγαζιά και τέτοια... Άρα πρέπει να ενοχλείς κόσμο και να ζητάς.. Όμως από τη μία έχω γίνει γραφικός όπως είπαμε, από την άλλη πλησιάζω στους 250 τίτλους αυτοεκδόσεων (χωρίς να μετράω πόσα τεύχη έχει κάθε τίτλος...).. Και για το σκοπό που τα μαζεύω, νομίζω πως δεν με πειράζει άμα έχω γίνει η καλύτερη ιστορία κόμικ σε ένα φανζίν... ή άμα έχω γίνει στην κυριολεξία ένα φανζίν (ξέρεις εσύ... ;) )... Η αναζήτηση θα συνεχιστεί με τον ίδιο τρόπο και μάλιστα σαν μεγαλοεκδότης του κάμπου που ήμουν θα προχωρήσω και σε κάτι πέρα απο την συλλογή.. σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμο... ;)

Η ιστορία είναι όντως ποοοολύ καλή και ξεκαρδίστηκα και εγώ μόλις τη διάβασα.. Νομίζω πως δεν πρέπει να το σκέφτεσαι για συνέχεια.... Επιβάλλεται η συνέχεια!!!!!!! :)

Το άν έχω τόση πέραση.... δεν μπορώ ρε γμτ να σου πώ.. (έχω... έχω...). θα αφήσω τις άλλες να σου πούν.. (έχω... έχω...).. :P

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Πλέον μπορείετε να βρείτε και αντίτυπα προς πώληση και στην Λέσχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16039
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το Crew Of Awesome land μπαίνει εδώ, ή τώρα που πήρε issn και ψιλοάλλαξε η ονομασία αλλάζε και παρουσίαση...??

Το διάβασα πάντως επιτέλους!!! Και το επιτέλους πάει στο ότι είναι τεραστιο!!!

Τα σπάει και παίζω και 'γώ ξανά! :P (μάλλον είδαν ότι κάνανε τρελές πωλήσεις στο πρώτο που έπαιζα και είπαν να χρησιμοποιήσουν την ίδα συνταγή!! :lol: )..

Πολύ ωραία έκδοση... απο τις καλύτερες φέτος (αν όχι η καλύτερη)...

Περιμένω κάποιο παλουκάρι να κάνει την παρουσίαση ώστε να αρχίσω να γράφω... άντε.....

 

:beer:

Επεξεργασία από Melandros
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

εδώ μπαίνει... - μάλλον

 

έχω κι εγώ τις καλύτερες εντυπώσεις ως εκεί που χω διαβάσει!

 

Αν δεν έχει ανεβασει κανείς εξώφυλλα ως το μεσημέρι θα τα ανεβάσω (κι ας μην ειμαι παλουκάρι :P )

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

εδώ μπαίνει... - μάλλον

 

έχω κι εγώ τις καλύτερες εντυπώσεις ως εκεί που χω διαβάσει!

 

Αν δεν έχει ανεβασει κανείς εξώφυλλα ως το μεσημέρι θα τα ανεβάσω (κι ας μην ειμαι παλουκάρι :P )

 

:beer6:

 

Αυτό δεν το ξέρουμε. Το ισχυρίζεσαι εσύ. :pinokio:

 

(εδώ έπρεπε να βάλω emoticon γιατί αλλιώς είναι πολύ χοντρό. Είδατε που μπορώ να βάλω κι εγώ emoticon όταν πραγματικά χρειάζεται;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό δεν το ξέρουμε. Το ισχυρίζεσαι εσύ. :pinokio:

 

(εδώ έπρεπε να βάλω emoticon γιατί αλλιώς είναι πολύ χοντρό. Είδατε που μπορώ να βάλω κι εγώ emoticon όταν πραγματικά χρειάζεται ;)

 

δε θα παρεξηγιόμουν πάντως, σιγά! :P

 

σε άλλα πόστ που χεις κάνει τα εμότικονς νομίζω χρειάζονταν περισσότερο

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.