Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΑΠΑΔΑΗ ΒΑΛΙΑ [ (1979) ]


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Δημιουργός:
ΚΑΠΑΔΑΗ ΒΑΛΙΑ
Ημερ. γέννησης:
11/11/1979
Τόπος γέννησης:
Αθήνα
Εργογραφία:

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-556-13021918172068_thumb.jpgpost-1-0-85181600-1366572244_thumb.jpg

 

Γεννήθηκε στις 11 Νοεμβρίου 1979, στην Αθήνα. Το 1997 αποφοίτησε από την Ιταλική Σχολή Αθηνών. Ζει στην Αθήνα και από το 2003 εργάζεται ως γραφίστρια στο Εκτυπωτικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Αθηνών. Είναι επίσης φοιτήτρια στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο.
 

post-556-13021914177977_thumb.jpgpost-556-13021914397017_thumb.jpgpost-556-13021914603653_thumb.jpgpost-556-13021908823466_thumb.jpgpost-556-13021915633631_thumb.jpg

 

Όσον αφορά τις καλλιτεχνικές σπουδές, το 1994 – 1999 παρακολούθησε μαθημάτα ελεύθερου σχεδίου και ζωγραφικής σε διάφορα καλλιτεχνικά εργαστήρια (Κ. Πρεβεδουράκη, Σχολές Πλάκα, «Αργύρης-Φώτου»), και το 1998 – 2001 έκανε σπουδές Γραφιστικής και Διακόσμησης στο Ι.Ε.Κ.ARTES, με ειδίκευση στη Γραφιστική.
 

post-556-13021909454198_thumb.jpgpost-556-13021915426105_thumb.jpgpost-556-13021915871233_thumb.jpgpost-556-13021916170709_thumb.jpg

 

Όσον αφορά την επαγγελματική εμπειρία, το 2001 έκανε πρακτική εξάσκηση ως γραφίστρια στο Shadowplay Graphics, και θα ασχοληθεί με την εικονογράφηση εκπαιδευτικών παιδικών βιβλίου σε μορφή κόμικ με το «Ο λόρδος Έλγιν και τα μάρμαρα του Παρθενώνα», το 2002 από τις εκδόσεις A.R.Sobati. και το «Ο Ελληνίδης και οι Ολυμπιακοί Αγώνες στην Αρχαία Ολυμπία», από τις εκδόσεις Φωτόραμα το 2003. Από το 2007 και μέχρι σήμερα, έχει κάνει τη γραφιστική & καλλιτεχνική επιμέλεια cd του συγκροτήματος NYNE, ενώ κατά καιρούς έχει κάνει διάφορες εικονογραφήσεις και σκιτσάκια για φίλους, εξού και ξεκίνησε τις αυτοεκδόσεις. :D Επίσης αγαπάει και ασχολείται και με τη φωτογραφία: το 2007 έκανε έκθεση φωτογραφίας ονόματι «Human Peoplescapes», στο Μεσαιωνικό Κάστρο της Καρύστου. Στο GC είναι γραμμένη ως valium και στο deviantart θα την πετύχετε ως neurotic-elf. :cheers3:
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ανανεώθηκε η Εργογραφία. Επίσης, από 1-1-2011 έχει ξεκινήσει και το web comic Innocent Soul, σε σενάριο Travis Legge, το οποίο μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ. Πραγματεύεται το εξής ερώτημα: Εσείς μέχρι που θα φτάνατε για να σώσετε το παιδί σας?

 

post-556-13031670903489_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Helloooooo !!!! :hi:

 

δεν ξέρω ποιός μπορεί να το διαβάσει και αν το γράφω στο σωστό μέρος, αλλά έχω μερικά πολύ ευχάριστα νέα !!

 

Επέστρεψα πριν από μερικές μέρες από το φανταστικό Bristol, όπου γίνεται κάθε χρόνο το BRISTOL INTERNATIONAL COMIC AND SMALL PRESS EXPO. Είχα πάει και πέρισυ, αλλά φέτος είχα και τραπέζι.

Τί να πω για αυτό το φεστιβάλ (και την ίδια την πόλη) ?!

Με το ζόρι γύρισα και είχα (έχω) κάτι μούτρα ως το πάτωμα επειδή τελείωσε....

:crying:

 

Τέσπα, εκτός των άλλων, στο Bristol Expo υπέγραψα συμβόλαια με την Markosia Enterprises και Scar Comics για 3 comics !!!!

:D

 

Περιττό να σας πω ότι ακόμη δεν το πιστεύω και περιμένω τα mail που θα λένε "εεε..συγνώμη αλλά κάναμε λάθος και αλλάξαμε γνώμη !! συγνώμη για την αναστάτωση..."

:oops:

 

Ακόμη δε μπορώ να πω πολλες λεπτομέρειες, αλλά αν θέλετε, θα σας ενημερώσω.

Προς το παρόν ρίχτε μια ματιά στο blog του απίθανου Cy Dethan (προς το τέλος του post Bristol '11: a White Knuckle Ride) http://www.raggedman.com/

:cheers3:

 

LINKS:

Bristol Expo: http://www.thefallenangel.co.uk/spexpo/bristol.htm

Επεξεργασία από valium
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λάθος μου, που εν μέρει εξηγείται από τη όχι συχνή παρουσία της στο forum.

Είδα πριν λίγο στο φωναχτόκουτο το ψευδώνυμο valium, μου άρεσε (όχι δεν μου θύμισε τον Μητσοτάκη που κατά την Κα Μαρίκα είναι τόσο ψύχραιμος ώστε μπορείς να τον κόψεις κομματάκια και να τον μοιράσεις για valium) και μπήκα στο προφίλ της, εντυπωσιάστηκα από τα εκπληκτικά αγγλικά της, μιας κι έχω κι εγώ καλές σχέσης με αυτήν τη γλώσσα, εμπέδωσα (ψάχνοντας στο νετ) την σημασία της λέξης procrastinator που την είχα ξαναδεί αλλά δεν θυμόμουν τι ακριβώς σήμαινε και ετοίμαζα ένα σχολιάκι του τύπου: "Είσαι παλιότερο μέλος από μένα (ως προς την ημερομηνία εγγραφής βέβαια γιατί ηλικιακά είσαι ένα χρόνο μικρότερη από την κόρη μου, που είναι κι αυτή γραφίστρια) αλλά δεν έχεις ενεργή συμμετοχή στο φόρουμ. Συγχαρητήρια για τα αγγλικά σου" αλλά πριν το δημοσιοποιήσω έριξα μια ματιά στα σχόλια των άλλων μελών και συνειδητοποίησα ότι πίσω από το ψευδώνυμο αυτό κρυβόταν η άξια νέα -στην ηλικία- δημιουργός Βάλια Καπάδαη της οποίας τη δουλειά γνώριζα ήδη. Διάβασα στη συνέχεια την παρουσίασή της από τον Ορέστη και έμαθα περισσότερα, ενώ μετά είδα την ωραιότατη σημερινή της "Ανταπόκριση από το Bristol" και σχημάτισα πληρέστερη εικόνα για το τάλαντο και τις ικανότητές της. Της εύχομαι λοιπόν να συνεχίσει να δημιουργεί με τόση επιτυχία, να ανεβαίνει όλο και ψηλότερα και να κρατήσει τη φρεσκάδα και τη μετριοφροσύνη που αναδίδει η σημερινή καταχώρισή της. Και κάτι άλλο: Αδικεί τον εαυτό της αυτοχαρακτηριζόμενη procrastinator.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Λάθος μου, που εν μέρει εξηγείται από τη όχι συχνή παρουσία της στο forum.

Είδα πριν λίγο στο φωναχτόκουτο το ψευδώνυμο valium, μου άρεσε (όχι δεν μου θύμισε τον Μητσοτάκη που κατά την Κα Μαρίκα μπορείς να τον κόψεις κομματάκια και να τον μοιράσεις για valium) και μπήκα στο προφίλ της, εντυπωσιάστηκα από τα εκπληκτικά αγγλικά της, μιας κι έχω κι εγώ καλές σχέσης με αυτήν τη γλώσσα, εμπέδωσα (ψάχνοντας στο νετ) την σημασία της λέξης procrastinator που την είχα ξαναδεί αλλά δεν θυμόμουν τι ακριβώς σήμαινε και ετοίμαζα ένα σχολιάκι του τύπου: "Είσαι παλιότερο μέλος από μένα (ως προς την ημερομηνία εγγραφής βέβαια γιατί ηλικιακά είσαι ένα χρόνο μικρότερη από την κόρη μου, που είναι κι αυτή γραφίστρια) αλλά δεν έχεις ενεργή συμμετοχή στο φόρουμ. Συγχαρητήρια για τα αγγλικά σου" αλλά πριν το δημοσιοποιήσω έριξα μια ματιά στα σχόλια των άλλων μελών και συνειδητοποίησα ότι πίσω από το ψευδώνυμο αυτό κρυβόταν η άξια νέα -στην ηλικία- δημιουργός Βάλια Καπάδαη της οποίας τη δουλειά γνώριζα ήδη. Διάβασα στη συνέχεια την παρουσίασή της από τον Ορέστη και έμαθα περισσότερα, ενώ μετά είδα την ωραιότατη σημερινή της "Ανταπόκριση από το Bristol" και σχημάτισα πληρέστερη εικόνα για το τάλαντο και τις ικανότητές της. Της εύχομαι λοιπόν να συνεχίσει να δημιουργεί με τόση επιτυχία, να ανεβαίνει όλο και ψηλότερα και να κρατήσει τη φρεσκάδα και τη μετριοφροσύνη που αναδίδει η σημερινή καταχώρισή της. Και κάτι άλλο: Αδικεί τον εαυτό της αυτοχαρακτηριζόμενη procrastinator.

 

AAAAAWW !!! σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια !! ^_^

:efxaristo:

 

μακάρι να μπορούσα να περνάω περισσότερη ώρα στο greekcomics, αλλά γενικά ο χρόνος μου είναι ήδη πολύ περιορισμένος...

Ελπίζω κάποια μέρα να μπορέσω να αφιερωθώ στα comics πολύ περισσότερο απ'ό,τι τώρα !!

Όσο για το "procrastinator" πίστεψτέ με, κάποιες μέρες δε μπορώ να πάρω τα...χέρια μου από την κούραση και την τεμπελιά μου

:P

 

και πάλι ευχαριστώ πολύ !!

Επεξεργασία από valium
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Τέσπα, εκτός των άλλων, στο Bristol Expo υπέγραψα συμβόλαια με την Markosia Enterprises και Scar Comics για 3 comics !!!!

:D

 

Συγχαρητήρια! :best::congrats:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μπήκα στο http://neurotic-elf.deviantart.com/ και "είδα και εθαύμασα" έργα, devious info κλπ. Το "ξωτικό" (elf) μού αρέσει, όσο για το "neurotic" :thinking:

Κρίμα που δεν γνωριστήκαμε στο Comicdom όπως συνέβη με την καλή μου Αέρινη Χορεύτρια (TantzAerine) and her mom.

Ελπίζω "να μας δοθεί αυτή η χάρη" σε κάποια άλλη εκδήλωση ή στην ΛΕΦΙΚ (δεν ξέρω αν πηγαίνεις καμιά φορά).

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μπήκα στο http://neurotic-elf.deviantart.com/ και "είδα και εθαύμασα" έργα, devious info κλπ. Το "ξωτικό" (elf) μού αρέσει, όσο για το "neurotic" :thinking:

Κρίμα που δεν γνωριστήκαμε στο Comicdom όπως συνέβη με την καλή μου Αέρινη Χορεύτρια (TantzAerine) and her mom.

Ελπίζω "να μας δοθεί αυτή η χάρη" σε κάποια άλλη εκδήλωση ή στην ΛΕΦΙΚ (δεν ξέρω αν πηγαίνεις καμιά φορά).

 

 

aaaaww MERCI BEAUCOUP για τα καλά σου λόγια !!

:efxaristo:

 

Κρίμα όντως, αλλά σήμερα λέω να περάσω (επιτέλους) από τη ΛΕΦΙΚ !!

:mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλό μήνα κομιξόπληκτοι !!

:yahoo:

 

Θα είναι κανείς στη ΛΕΦΙΚ σήμερα το απόγευμα, κανόνισα...επιδρομή !!!!!!

:mafia:

 

Επίσης θα έχω και λίγα αντίτυπα από τα comics μου: Tw1sted Vision, 100%Squishy K&A και από την ανθολογία Black Label Comics #1 στην οποία συμμετείχα με μία μικρή ιστορία.

:D

 

Ελπίζω να δω κάποιους από εσάς !!

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι περιμένουμε λοιπόν εφέτο από το Βαλιάκι;

 

>KINDRED SPIRITS

post-556-0-38489300-1327522044_thumb.jpg

 

>9 LIVES

post-556-0-73690400-1327522153_thumb.jpg

 

>WHITE KNUCKLE (τουλάχιστον τρίτευχο!)

post-556-0-44645700-1327522252_thumb.jpgpost-556-0-28688900-1327522255_thumb.jpgpost-556-0-30429700-1327522260_thumb.jpgpost-556-0-94263100-1327522257_thumb.jpg

 

>Συμμετοχή στην ανθολογία URBAN LEGENDS

post-556-0-39689700-1327522304_thumb.jpg

 

+διαβάστε μια 7σέλιδη ιστοριούλα με τίτλο Gloomy Monday!

post-556-0-98504200-1327522373_thumb.jpg

 

 

:respect: !!!!!!!! You're on fire! :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Hellooooo everyone !!

:yahoo:

 

Ελπίζω να είσαστε όλοι καλά !!

Εγώ πάλι τρέχω και δε φτάνω, COMICS WILL KILL ME !!

:reap:

 

Είπα μιας και μαζεύτηκαν ΠΟΛΛΑ κομιξο-νέα, να τα μοιραστώ μαζί σας... Ελπίζω να σας αρέσουν κάποια από αυτά.

 

Έχουμε και λέμε λοιπόν...μμμ...

 

Τα "εντός συνόρων" πρώτα:

 

Θα έχω ένα workshop στο φετινό Comicdom: Αναζητώντας Εκδότη http://www.comicdom-con.gr/2012/02/02/valia-kapadai-in-search-of-a-publisher/, μπορείτε αν θέλετε να δηλώσετε ακόμη συμμετοχή (νομίζω). Δεν υπόσχομαι ότι αυτά που θα λέω, θα βγάζουν νόημα, ή αν θα καταφέρω να μιλήσω καν, αλλά τουλάχιστον θα έχω φέρει και ζωγραφιές και μικιμάου μαζί μου !!

Γενικά στο Comicdom ελπίζω να είμαι και πάλι στον πρώτο όροφο, στα "fanzines", αν και θα περάσω σίγουρα αρκετή ώρα και στο ισόγειο. Δυστυχώς δε μπορώ να πω περισσότερα, αλλά θα επανέλθω !!

Μαζί μου θα έχω τα τελευταία αντίτυπα από το 100%Squishy:Kiander & Ablyss, τα οποία για προσωπικούς λόγους, δυστυχώς δεν θα ξανατυπωθούν και μάλλον θα είναι γενικώς και το τελευταίο κόμικ με τους συγκεκριμένους χαρακτήρες. Αν θέλετε να σας κρατήσω ένα, απλά στείλτε PM ή email.

 

Τα "εκτός συνόρων" τώρα:

 

- Το Womanthology (IDW) μάλλον το ξέρετε. Εεε ?? http://womanthology.blogspot.com/

Αν σας ενδιαφέρει να το αγοράσετε, πωλείται στο Amazon, στο BookDepository κλπ.

Για αυτή την ανθολογία σχεδίασα μια μικρή ιστορία της Mandy McMurray !! http://neurotic-elf.deviantart.com/#/d4muvqs

 

- Μόλις κυκλοφόρησε και άλλη μία όμορφη ανθολογία (αυτοέκδοση), το Into The Woods, στην οποία συμμετέχω σε μία ιστορία σε σενάριο του Ollie Masters.

Μπορείτε να την παραγγείλετε από εδώ http://ayesawcomics.bigcartel.com/product/into-the-woods-a-fairytale-anthology

 

- Τον Μάιο είμαι καλεσμένη στο Bristol International Comic Expo http://www.bristolexpo.co.uk/, όπου θα συμμετάσχω σε 2 panels (μάλλον) και σε παρουσιάσεις 3 κόμικ από τις εκδόσεις Markosia !!!!!

:blob3:

 

 

White Knuckle (story: Cy Dethan letters: Nic Wilkinson) http://www.markosia.com/wordpress/titles/white-knuckle/

(11page preview http://www.myebook.com/index.php?option=ebook&id=106443)

Kindred Spirits (story/pencils/inks: Maggie Lewinowicz inks/colour/letters: moi) http://www.markosia.com/wordpress/titles/kindred-spirits/

Bayou Arcana v.1: Songs of Loss and Redemption (stories: various male authors art: various female artists) http://www.markosia.com/wordpress/titles/bayou-arcana-songs-of-loss-and-redemption/

 

(μπορείτε να τα παραγγείλετε από Amazon, BookDepository κλπ. αλλά αν προπαραγγείλετε τα White Knuckle καιKindred Spirits κατευθείανkaαπό εμάς, μπαίνετε και σε κλήρωση για έναν αυθεντικό πίνακα, βασισμένο στους χαρακτήρες κάθε κόμικ αντίστοιχα !! απλά στείλτε μου ένα PM)

;)

 

Στο Bristol International Comic Expo μάλλον θα γίνει και η επίσημη παρουσίαση της ανθολογίας 2ombies από την εκδοτική Accent UK, για την οποία έχω σχεδιάσει μια ιστορία σε σενάριο του Lee Robson http://www.accentukcomics.com/2ombies.html

2ombies_cover.jpg

 

Τον Ιούνιο θα κυκλοφορήσει από τις εκδόσεις Markosia και η ανθολογία Urban Legends (stories: Steven Stone art: various artists), στην οποία θα έχω σχεδιάσει 2 ιστορίες, καθώς και το εξώφυλλο !! http://www.markosia.com/wordpress/titles/urban-legends/

 

Από αυτοεκδόσεις, αν τα καταφέρω θα έχω στο Comicdom, το πρώτο τεύχος από το 9 Lives​ http://neurotic-elf.deviantart.com/gallery/#/d4gnl68, στο οποίο δυστυχώς δεν προλάβαινα να συμμετάσχω αρκετά, οπότε ουσιαστικά θα έχω κάνει μόνο λίγο χρώμα και το lettering, όλα τα υπόλοιπα τα έχει κάνει η Μάγδα Lewinowicz. (http://jigokuneko.deviantart.com/)

 

Στο Bristol International Comic Expο, αν όλα πάνε καλά, θα έχω μια μίνι sci-fi ανθολογία σε συνεργασία με τους απίστευτους και πολύ αγαπημένους μου Lee Grice (σενάριο) και Παύλο Παυλίδη (μολύβια/μελάνια) !!

 

Επίσης θα έχω και ένα εικονογραφημένο παραμύθι από τον Mo Ali, το Dream Catcher !! http://neurotic-elf.deviantart.com/gallery/#/d3kg2o8 / http://neurotic-elf.deviantart.com/gallery/#/d4df4m7

 

Α ναι, και μάλλον και το το δεύτερο τεύχος από το 9 Lives με την Μάγδα Lewinowicz !!

 

Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι... μμμ... ΟΚ, αυτά προς το παρόν !!

:blob6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !! :sun:

 

μόλις ανέβηκε το trailer και κάποια sneak peeks του INDIGO !! Πρώτη παρουσίαση της ανθολογίας θα γίνει στο ComicDom !!

:ballet:

Μετά από τον 30ωρο μαραθώνιο που έκανα για να την τελειώσω στην ώρα της για το τυπογραφείο, νιώθω απίστευτα ανακουφισμένη !!

:valtnino:

Επεξεργασία από valium
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από το Kiander & Ablyss: 100% squishy:

 

post-556-0-56921900-1348672629_thumb.jpg

 

Τελικά τι έγινε με το 9 Lives? For the record, η mini ανθολογία με Παυλίδη & Grice ήταν το Λάμδα και κυκλοφορεί. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελικά τι έγινε με το 9 Lives? For the record, η mini ανθολογία με Παυλίδη & Grice ήταν το Λάμδα και κυκλοφορεί. :)

 

Το 9 Lives τελικά το κάνει η Μάγδα μόνη της, λόγω δικού μου φόρτου εργασίας. Το ανεβάζει νομίζω στο smackjeeves ;)

Το "ΛΑΜΔΑ" ήταν μία σούπερ-μίνι ανθολογία (limited&signed), με 2 ιστορίες του Lee Grice, μολύβια/μελάνια από τον Παύλο Παυλίδη και χρώμα/lettering από εμένα. Λέω "ήταν" γιατί εξαντλήθηκε το Σάββατο στο πάρτυ !!

:o

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:giati: Εξαντλήθηκε;;;;;;;

 

Να και η καρτούλα από το Comic Party του Tilt:

 

post-556-0-25957100-1348873313_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ναι!! Δεν έχουμε άλλα αντίτυπα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το εξώφυλλο του κόμικ τα Μάρμαρα του Παρθενώνα και ο Λόρδος Έλγιν σαν δείγμα για την παρουσίαση:

 

post-5-0-62110700-1350538955_thumb.jpg

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

Το "ΛΑΜΔΑ" ήταν μία σούπερ-μίνι ανθολογία (limited&signed), με 2 ιστορίες του Lee Grice, μολύβια/μελάνια από τον Παύλο Παυλίδη και χρώμα/lettering από εμένα. Λέω "ήταν" γιατί εξαντλήθηκε το Σάββατο στο πάρτυ !!

:o

 

Εγώ όμως πρόλαβα και το αγόρασα στο πάρτυ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα ας κάνει κάποιος παρουσίαση το Λάμδα. :sad1:

 

Η Βάλια κάνει μπαντασεριά!!!

 

post-556-0-29536100-1361466520_thumb.jpg

 

The Heart of War is a comic book created by Jimmy Pearson (story), Row Bird (art) and myself (colours/letters). It will be published by Markosia in August 2013 !!

 

 

The Heart of War:

1968: Vietnam. Deep in the battle ravaged jungle twelve US Marines confront an enemy infinitely more terrifying and savage than the Viet Cong. Ordered on patrol close to the Cambodian border the soldiers follow in the footsteps of a missing Special Forces team unaware that what crawls and infests the VC tunnels beneath their feet is an immortal evil beyond imagination. One-by-one they are dragged into a hellish underworld that plays court to a demonic force threatening to engulf the earth in fire and death.

An agent of the apocalypse lurks watching…

Waiting for its moment to rise.

 

1988: Manhattan; the economic hub of global commerce. The wars have moved from the battlefield to the stock exchange…

And the demons have followed.

Six survivors must reunite to destroy the bloodthirsty horror they believed defeated and buried decades ago. The nightmare that they left behind in the Nam has stalked the veterans back to America…

And it wants revenge.

These ex-marines are about to discover that some wars never end…

And the Heart of War beats eternal.

 

LOCK AND LOAD!

 

post-556-0-81247800-1361466646_thumb.jpg

 

 

:awesome: bonus: ημερολογιάκι 2013!!!

 

post-556-0-68327700-1361466799_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

 

χαχα ΤΙ ΚΑΝΩ ?!?!?!?! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Badass! -εριά!!

 

Μιλάμε για τούμπανη δουλειά αν μη τι άλλο! Καπάδαη on action που δίνει πόνο με σαμουράι-άι-άι!!! Κι ας είναι μόνο χρώμα και όχι σχέδιο, εξακολουθεί να δίνει πόνο! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

ααααα !!!!!!!!!!!!!! :P Περνάω τέλεια, χρωματίζοντας το φανταστικό σχέδιο του Row !! Ελπίζω να το ευχαριστηθείτε, όσο και εγώ !! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αντιγράφω από το fanzines.gr:
 

post-556-0-96930900-1371311437_thumb.jpg

 

Το SomEwHat DaMaGed είναι μια καταπληκτική -χωρίς λόγια- ιστορία συνάντησης δύο κόσμων. Η κυνηγημένη γοτθική ηρωίδα (που σχεδιάζει η Βάλια) συναντά αναπάντεχα τον αποστάτη του δυστοπικού μεταβιομηχανικού μέλλοντος (που σχεδιάζει ο Παύλος), σε μια κοινή απόδραση από την εφιαλτική “πραγματικότητα”.

Αρχικά δυσκολεύτηκα να καταλάβω την πορεία του δεύτερου μισού της ιστορίας (που ανήκει στον Παύλο), αλλά τα παιδιά φρόντισαν να μου διευκρινίσουν πως το τέλος της ιστορίας είναι στη μέση του κόμικ! Πολύ όμορφη ιδέα και αντίστοιχα καλή υλοποίηση, με μόνο μειονέκτημα πως χρειάζεται η προηγούμενη …διευκρίνηση (για περισσότερες πληροφορίες πάνω στα split zines, δείτε το Λεξικό). H ιστορία δημιουργήθηκε με αφορμή την ομώνυμη έκθεση των δύο καλλιτεχνών στο Bartesera (17/12/2012 – 12/01/2013), ενώ τα τελευταία αντίτυπα δόθηκαν στο CC2013.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

΄Οπως πάντα ωραίοι η Βάλια και ο Παύλος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αμέ !!!! Αν έχετε καμιά πρόταση για μελλοντικό INKTOBER sketch, να μου την πείτε !!!! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

έτοιμος είμαι να σου πω... αλλά στο κρατάω για τέλος του μήνα... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Γιατί Μάνο ?!?! ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ !!!!! :poke:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Yuki Yuks αλά fritz the cat 3:)

Επεξεργασία από Melandros
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  9937
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  90
  • Reputation:   687
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλημέρα !!!!! Μπορώ να μοιραστώ επιτέλους τα νέα, γιατί κόντευα να σκάσω !!!! ΠΙΡΟΥ, θα λέγεται το νέο στριπάκι από τον Παύλο και την αφεντομουτσουνάρα μου, κάθε ΤΡΙΤΗ στο SoComic !!!!!! Ξεκινάει την επόμενη Τρίτη και ελπίζω να σας αρέσει !!

:blob3:

 

http://www.socomic.gr/tag/%CF%80%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%8D/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.